Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

kaja73
4. jan 2011

@monaberuska1 Ono je tažko povedat čo je o našom vplyve a čo o temperamente a osobnosti babatka.mam kamošku,ktora s malou nikdy nemala v podste žiedne problemy.Mala jej od narodenia krasne zaspavala a aj spala,v noci sa nebudila,aj teraz ako 12 ročna zaspi okolo 20 h ,neodvrava,vynikajuco sa uči,je spoločenska, ma talent na jazyky, nebyva chora-akurat pre mesiacom mala prvy raz tt vyšiu ako 38stupnov.Inak sopli tak raz do roka bez teploty.Rychle si vie najst kamošov,je vodcovsky typ.A este navrch je to aj fešanda.proste ukažkove dieta o akom sniva každy rodič.Nikdy sa s nou nenatrapila,nevie čo je stres z nevyspatia,nevie čo je riešit plač,spanok,zle znamky atd.Pri tej malej by bol každy rodič dokonaly.Ak maš však nespavca,dieta s draždivou nervovou susutavou,chorlave babo či hocaky iny problem,tak až vtedy sa to začne.Ver že s prvym synom sme si toho odskakali kvoli spanku viac ako dost a jednoducho nič nezaberalo.Vyplakat babo sa da ,ale ked ti reve 4 h a nie a nie sa ukludnit,potom ti do rana vzlyka a strhava sa zo spanku,ma strach z tmy,tak si proste bezmocna.aj druhy syn sa mi 2 mesiace budil v noci 15-20 krat a nič nezaberalo.To su ine situacie a ver že to nie je take jednoduche.To za par dni vyplakania nevyriešiš,skor ešte zhoršiš.Viem o čom hovorim.Tak sa teš že maš take deturence s ktorymi to ide ako po masle.

evamarcel
4. jan 2011

@sussanah este ak sa ta mozem spytat aby som uplne vylucila ze nie je ani hladny ani smadny, co davas malemu jest na ranajky desiatu obed olovrant a veceru a tiez v nejakych casovych intervaloch? radsej sa uz usistim mame rovnako stare deticky. dakujem

dlabinecka
4. jan 2011

@monapink To určitě!! A možná bych pomaličku začala ubírat stupínky u koupání 😉 My chodily plavat a voda měla 30°, což by neměl být problém. Postupně jsme ubíraly stupně u koupání doma, cca0,5stupně za dva dny. Zkusila bych to pomaličku. Přeci jen v 28°se jí musí i hůř dýchat, než třeba ve 22°😉

zuzuxx
4. jan 2011

ahojte, tak my sme na tom este horsie ako @zuzkat1, uz niekolko mesiacov sa mi budi aj 10x za noc niekedy dokonca viac, neviem to ani zratat. V priemere nespime v noci suvisle viac ako 1,5 - 2h. Som z toho riadne na nervy, neviem co robit. Skusali sme aj nechat vyplakat, par dni to fungovalo, ze zaspala sama, ale v noci to bolo este horsie.
Vzdy ked sa zobudi, postavi sa v postielke a zacne revat, nezostava mi nic ine, len ju zobrat a strcit prso. Vacsinou pri tom zaspi, ale pri prekladani sa okamzite preberie a je po spanku. So mnou spavat nemoze, lebo ju zobudi kazdy suchot, neda sa tak.
A aby toho nebolo malo, tak cez den nechce jest normalnu stravu, len prso vypytuje. Nedokazem do nej nic natlacit, absolutne nic nechce. Som zrela na psychiatriu 🙄

sussanah
4. jan 2011

@evamarcel to nevim, jestli ti poradim, muj maly je hrozny zrout 😅 Rano po probuzeni ho nakojim(8:00), potom ma snidani(9:00) - ovesna nebo psenicka kase, svacina(10:30) - banan, jablko, hruska, nekdy nejaky sladky rohlik, obed (12:30) - klasika zelenina s necim, obcas maso, pak jde spat na cca 2h, potom kojeni (15:30), svacina cca 250g jogurtu (17:00) a vecere chleba s necim (19:00). Pred spanim jeste znovu nakojim (20:00). Pak kojim az nad ranem mezi 5-6h. Mimo kojeni vypije cca 400-700ml podle toho, jaky ma den. Je to ale fakt pro orientaci, kamaradky mala sni a pije polovinu a je stejne velka jako nas a staci ji to. Kazde dite ma jine potreby 😉

evamarcel
4. jan 2011

@sussanah no tak poviem ti ze k mojmu malemu je fakt hrozny zrout 🙂 tak ktovie ci to budenie nocne nie je hladom ale ja neviem cez den do neho nic natlacit trosku spapa niekedy nam to vyjde asi tak ze papka iba 3krat ranajky obed veceru lebo tu desiatu a olovrant vobec neratam moj nie je schopny zjest 250g jogurtu a vobec nie cely banan alebo jablko 😒 o piti ani nehovorim a este keby si videla ako moj papka na stolicke a musime ho vsemozne zabavat aby aspon co to zjedol ja som z toho tiez niekedy taka na nervy ze ani nehovorim...
Asi kolko tej kase spapka alebo aj chleba obed priblizne mnozstvo skusim aj ja do svojho viac trepat ...
To ze kamaratkynej to staci vies podla toho ze spinka pekne? Ja neviem podla coho sa orientovat moj maly nie je chudy ale ani nejaky macko taky akurat pribera tak teraz zhruba za dva mesiace 200-400g no neviem presne

evamarcel
4. jan 2011

@zuzuxx joj moja nezavidim ja to mam tiez take blbe ze sa postavi v postielke a reve kym ho neprilozim ale nastastie zatial sa nacuca sam odtiahne a spi dalsiu 1,5-2hod. a uz mam toho dost tiez mam 100chuti nechat revat a prist k nemu az rano ale vzdy ked sa chyli k veceru moje odhodlanie je kdesi mimo mna...ale myslim ze je treba s tym nieco urobit ale ja ti neporadim sama potrebujem rady a povzbudenia ...avsak vacsinou ti poradia asi jedine oducat od nocneho kojenia max. 2krat

evamarcel
4. jan 2011

@zuzuxx juj este som take citala co je natom pravda neviem ze dieta citi ze matku uz rozculuje kojenie a o to viac sa pyta neviem mozno to nie jed pripad vas .

zuzkat1
4. jan 2011

@zuzuxx 😀 niekedy sa aj moja budi kazdu pol hodinu ale to hlavne vtedy ak spala suvisle do polnoci potom po polnoci je hore skoro nonstop.... a co sa jedla tyka🙂 poznam... moja tak stara ako tvoja zje max 10 lyziciek obedu a polku jogurtu na desiatu a polovicu tej 190g vyzivy na olovrant😀

zuzkat1
4. jan 2011

@zuzuxx este dodam lebo na to som zabudla ze sice vstane 5-6x a ako som pisala len sa nakoji a spi, ale tak 4-5x do tyzdna je hore v noci aj hodinu vkuse teda jedno z tych 5tich prebudeni trva hodinu.... sice neplace ani sa nejeduje ani nic podobne ale hodinu je prisata a nemozem si s nou lahnut... tak toto je jedina vec co mi trosku vadi🙂 zvycajne je to to prebudenie okolo pol 5tej.... potom okolo pol 6tej zaspi este

mag5olie
4. jan 2011

@misha_ tak malého dávám přesně v 20.00 spát, bez protestu usne, celou noc spinká a budí se mezi půl osmou a osmou...

zuzkat1
4. jan 2011

@evamarcel k tomu jedlu...moja zje max 10 lyziciek na obed a zje asi polku jogurtu na desiatu a asi polku vyzivy na olovrant...nedostanem do nej viec... ja mam od dr ze jej to staci,lebo pribera sice pomaly ale pribera a vraj taketo male dieta neostane dobrovolne hladne takze podla mna sa nebudi od hladu ani moja ani tvoj... kazde dieta je predsa ine, niekto je velky papkac (kamoskin pekne papal a do 3 a pol roka sa jej budil kazde 2 hodiny) a ini su zli papkaci ...

zuzkat1
4. jan 2011

@evamarcel a este k tomu natrepaniu do neho viac.. dr mi to vyslovene "zakazala" povedala ze nech ju nenutim,lebo jej uplne sprotivim jedlo, mam ponukat ale nenutit ak nechce... ked pribera neexistuje ze je hladny podla mna... 400g je krasny pribytok moja za mesiac cca 50g🙂 a bol mesiac ked aj schudla neviem ako tvoj ale moja bude mat rok a este nema ani 8 a pol kila

sussanah
4. jan 2011

@evamarcel no snidane zhruba tolik co ja a chleba vetsinou jeden toust. A ta kamaradky je uplne pohodova, vahove tak jak maly - cca 11kg a v noci spava v klidu. Ale opravdu nesrovnavej jidlo u ruznyh deti, silou do neho nic nenarves a muze to byt spise kontraproduktivni. Spis bych se zamerila na to piti, nabizet dostatek tekutin.

petronelas
4. jan 2011

@evamarcel tak hlásím že včera jsem to udělala odpoledne,hodinu vkuse brečel,ale pak únavou usnul.
Pak jsem to udělala ještě večer,ale byla jsem u něho a chvíli ho hladila po tvářičce a pak jsem odešla.Šel spát v 19,30hod a spal v kuse do 5hod.Pak jsem ho nakojila a zase dala do postýlky.Chvíli protestoval,ale pak pochopil,že mu to nen nic platné a usnul do 7,45hod.
Takže za včera jsem byla hodně spokojena,protože brečel tak celkově 10minut za celou noc.
No uvidím dnes.Doufám,že to bude už jenom lepší....
Když bude 1.měsíc chodit spinkat tak jak má sám,tak si teprve řeknu že jsem to dokázala. 😀 😉

zuzuxx
4. jan 2011

@zuzkat1 moja zial nezje ani tolko co tvoja. Skusala som aj nasilu, ale tiez myslim, ze to nema ziadny efekt.
Dost ma vystrasila dr, vravela, ze by mala mat o 2 kg viac. Ma 77cm a 8300g. Naposledy pribrala 200g za vyse 2 mesiacov. Zvykla mi zjest polku prikrmu a pol vyzivy, ale posledny mesiac ani to. Horko tazko do nej dostanem 2 lyzicky aj to nie vzdy.
Kolkokrat este kojis cez den?

zuzuxx
4. jan 2011

@evamarcel ak je to o tom rozculovani pravda, tak u nas to plati 100% hlavne v noci. Rada by som ju kojila, ale ta noc je strasna.

Skusal tu niekto metodu zavriet vecer dvere a vratit sa az rano? To je asi ta najdrastickejsia metoda...

monaberuska1
4. jan 2011

@evamarcel jako při markétce, no úplně stejnou jako u Nikolky, pravidelný reži koupání aukládání do postýlky, dám do postýlky pohladím, dám pusinku a dám Nikolce Plínečku látkovou aona si ji přitiskne k pusince a já odcházím, nestojím u postýlky.. vůbec nic prostě odejdu a Nikolka spínká, u starší dcerky sme to dělala úplně stejně 🙂 te´d josu jí 3 roky já jí dám do postele , dám jjí pusu, popřeju krásnou noc a ona hned spínká 🙂
@sussanah to určitě nepřekvapí.. jelikož už třetí mít nemůžem víš??? ☹

sussanah
4. jan 2011

@monaberuska1 promin, to jsem fakt netusila. Omlouvam se 😔

sussanah
4. jan 2011

@zuzuxx z doktoru se nenervuj, oni jak nevidi na kazdem diteti 2-3 pneumatiky, tak nejsou spokojeni 🙄

monaberuska1
4. jan 2011

@sussanah v pořádku, to jsi ani nemohla tušit 🙂♥♥♥ a koukám že ty máš synka a jak pak plánujete druhý??

sussanah
4. jan 2011

@monaberuska1 nezlob se, ale to si necham pro sebe 😉

monaberuska1
4. jan 2011

@kaja73 víš ono aji když mám holky hodné a krásně spínkají neznamená že já nemám nervy nebo tak jak to píšeš \😀 nevím co přesně mi píšeš ale já na tom opravdu tvrdě pracovala aby holky spali, prostě smao by to nešlo, já na tom opravdu dřela.. a jelikož jsme měla hodně těžký porod ted u druhé kočky tak psychycké problémy mám do teď.. ale to je na doktorech.. takže není vše pravda co píšeš!!!!

monaberuska1
4. jan 2011

@sussanah jojo vpořádku, já sem jen semka skokla že mě to zaujalo.. ale stejně koukám že josu tady dost občas zvláštní názory 😀

tak všem mějte se krásně.. ♥♥moc štěstíčka všem

sussanah
4. jan 2011

@monaberuska1 tak preju, at holky pekne spinkaji i nadale 🙂

kaja73
4. jan 2011

@monaberuska1 Ja pišem o kamoške.Ona tie stavy nepozna,vdaka užasenej dcerke.A viem o čom pišem,že niekedy ani najlepšia snaha proste nepomože a jednoducho to nejde.Nezažila si to čo ja s prvym synom a preto tvrdim,že ani drina nema vždy uspech.Druhy syn bol prve 3 tyždene ukažkovy asi ako tvoje dcerky a ani som sa nemusela snažit.Potom mu začali koliky a nič nezaberalo asi do 3m,potom bol zas zo dna na den vzorovy a od očkovania v 6m sa všetki totalne pokazilo a mohla som si aj vlasy vytrhat a snažit sa.Mal aj režim zabehany a všetko prestalo fungovat.so staršim som tiež mala režim ale on mal aj tak problemy so spankom a obrovsake.obehali sme aj kopec doktorov ,riadila som sa radami a nič nefungovalo a 10 rokov som musela sat s nim a ešte aj dens ma problemy so zaspavanim.takže ja len chcem povedat,že na niektore deti prste neplati nič,alebo ak aj ano nie je v ludskych silach to objavit a zostava jedine verit že to casom prejde.

monaberuska1
4. jan 2011

@kaja73 to je mi líto☹ koliky není nic příjemného ☹ no určitě bych byla ráda kdyby to bylo tak i nadále ale nemusí být vše napořád 🙂

kaja73
4. jan 2011

@monaberuska1 Tie problemy so staršim synom su aj jednou z pričin pre čo mame taky velky vekovy rozdiel.Ja som už bola suca na psychiatriu.Patko je o niečo lepši spač,ak neratam to obdobie od jeho 6m do 8m.On vie zaspat aj sam,ale musim byt vedla neho.Starši 2 roky zaspaval len na rukach a kym hlboko nespal ani som ho nemohla položit,hned bol hore.A skušali sme všetko možne,no jeho vytrvaly zadušajuci plač bol vždy pre nas nezvladnutelny.A tie noi,to ťaste budenie do 6 rokov,no hroza a ani potom to ešte roky nebolo dobre. ☹

johanka.
4. jan 2011

@kaja73 uplny suhlas, z duse mi hovoris, tiez sa len pousmejem, ked sa niektore mamicky pochvalia, ako si samy deti pekne naucili, ze im spinkaju celu noc skoro od narodenia, akoby to bola predovsetkym ich zasluha.

monaberuska1
4. jan 2011

@kaja73 panejo, a koukám máte velký rozesput že?? 11 let 🙂 ♥♥tak držím pěstičky aby bylo btzy líp 🙂♥