Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

dlabinecka
19. jan 2011

@valika_val Já nevím. Možná, že jo. Ale myslím, že to je fakt hrozně individuální. Moje sestra má 17ti měsíční holčičku a 1x denně spí tak asi měsíc... Mé malé bude za týden 8 měsíců a zdá se že směřuje taky ke spánku 1x za den 😝

zmuzle
19. jan 2011

@muriella My jsme to meli ze synem podobny, ale lezeli jsem u nej (klidne hodku), pak prenesli a v noci, kdyz se ozval, pomohl jedine presun do postele, kde usinal zase hodku a pul, tak jsem pres svatky spolu s m. zacli praktikovat znovu Estvilla. Povedlo se i pres hystericky plac, vypadavani z postylky ap. Sama bych to nezvladla, na zacatku tam chodil m. a me tam nedovolil jit. Ted usina sam a bez problemu. Ale pres den se to nepovedlo, to rval i pres hodinu, mel uplne od nudli prosteradlo a tak jsem to vzdala a uspavam v kocarku. Kazde dite je jine, tak preji, at najdes nejaky figl. A teda, mame na radu doktorky homeopatikum Sedalii na zklidneni a pije i nejaky bylinkovy cajik.

vifinka
19. jan 2011

Ahojte, chcela by som sa spytat od kolkych mesiacov sa moze aplikovat metoda "3-5-7+ minut" z knizky "Kazde dieta sa vie naucit spat"? Dakujem!

mishah
19. jan 2011

@muriella se synem jsme měli dost problémy s usínám a hodně nám pomohla jednak knížka od prekopové-když dítě nechce spát a pak taky estivill..dítě by mělo usínat tam, kde se probouzí a ve 13m už jim to fakt myslí ..já teda od 8 měsíců obě děti už dávala spát do postýlky, ted i malou a opravdu tyhle metody zabírají..drastické mi to nepřijde, dítě neopouštíš, máš k němu chodit po určitých intervalech a klidně ho pohladit 😉 vyndávat z postýlky se má ne víc než 1x.
U nás to opravdu zázračně zabralo (synovi stačily dvě noci, dcerce 1 a plakala nejdýl 15 minut, uvidíš, jak budeš nakonec spokojená ty i malý,protože se vyspíte všichni.. co se týká denního spánku-mně malý spával v tomhle věku ještě 2x za den a to docela dlouho,takže jen v tom to není 😉

mishah
19. jan 2011

@vifinka ..měsíce ti neřeknu,ale já u obou dětí od 8 měsíců přesně 😉 u dcerky jsem to zkoušela asi v půl roce,ale efekt nebyl žádný, ted stačila jedna noc, takže podle mě do půl roka ne.

muriella
19. jan 2011

holky děkuju všem za rady...no s tím spaním myslíte fakt že roční dítě když spí 2 krát jendou dopo a jednou odpo že je to moc? on spí dopo hodinku a odpo taky, takže podle mě unavený je, to by přece nespal tak dlouho..a nebo se třeba vyčerpá tím pláčem no.. 😒 ale vůbec mě tahle možnost nenapadla... 😕 večer chodí spát na tu osmou...pak spí krásně, problém je prostě jen v tom usínání... a asi je to i tím, jak píšete, že já už jsem opravdu hooodně nervní a asi to i cítí...no já to určitě nezvládnu, měla jsem když byl syn mladší snahu o to ho to naučit a po pár desítkách minut šel zase ven z postýlky do náručí..mě prostě ten řev trhá srdce a hlavně mám pak špatný svědomí...myslím že přítel by to mohl zvládnout líp 🙂
@valika_val no právě 3 hodinny denně takového pláče 😝 😔

dlabinecka
19. jan 2011

@muriella Je teda pravda, že si myslim, že ta hodina není zas tak moc.... Možná by to stálo za to zkusit dát spát jen jednou denně 😉

dlabinecka
19. jan 2011

@vifinka Určitě ne dřív, než v půl roce. Ale jak už jsem řekla, jde to podle mě i jinak... Ty máš chlapečka ještě hrozně maličkého 😉

ynez75
19. jan 2011

@muriella suhlasim s
@bubelko

valika_val
19. jan 2011

@muriella
premyslam "nahlas" 😀
ak je ranny budicek o 7, a prvy denny spanok napr. o desiatej, tak do jedenastej reve. potom spi do dvanastej. potom je asi tri hodky hore, do stvrtej reve, spi do piatej, do osmej je hore, do deviatej reve... asi tak, ze?
hm. mne sa to zda dost natiahnute... ze je skratka vycerpany a "den" ma vela hodin, narozdiel od noci.

ak by ste skusili ist na jeden denny spanok, tak by bol hore napr. od 7-11 a mozno by ani nereval tak velmi, lebo by bol aj vyhraty, aj dost unaveny, nie? potom by zaspal - a dajme tomu, ze aj s revom a trosku dlhsim spankom by sa zobudil asi o 14tej. potom by vydrzal v pohode do tej 19, ked by ste ho ulozili do postele a mal by hodinu na vyrevanie a o osmej by spal... hm?

to je len taky napad... 😉

valika_val
19. jan 2011

@vifinka, minimalne pol roka by malo mat babatko... ale radsej neskor 🙂 musis zistit, ako si rezim spravi sam a pripadne pomoct. ak by to neslo, tak az neskor skusat nejaky pevny rezim a zasady.

valika_val
19. jan 2011

@muriella
pises, ze spi pekne hodinu, a ze je tym padom unaveny, co?
no... on tu hodinu moze spat aj preto, lebo sa totalne vynici plakanim 😔

muriella
19. jan 2011

@valika_val přesně tak nějak to probíhá.. 🙂
zkusím to, dám mu jen jeden spánek denně, za zkoušku nic nedám že 😉 no taky mě to napadlo, psala jsem to výše, že možná spí pak hodku, že je vyčerpaný... ☹ a kdy myslíte, že je teda nejlepší dát dítě spát, když má jen ten jeden spánek? po obědě? náš jí kolem jedné hodiny...je fakt, že když by šel spát takto brzo večer by byl vyřízený z lítání a mohl by zabrat lépe..holky děkuju, hned je to takové pozitivnější, mám pocit, že tady bude asi ten zakopaný pes, hned se cítím lépe a zítra to zkusím😉

ynez75
19. jan 2011

@muriella my sme to mali velmi tazke od narodenia malej.vobec nam nespavala,trpi udejne chronickym deficitom spanku.mne sa od placu dusila,dostavala krce.bolo to hrozne.ale dietatu treba pomoct.treba sa obrnit nervami a zacat s tym nieco robit.drobec je na teba naviazany a skusa,kolko toho este zvladnes a co vsetko si moze on dovolit.ja som zacala s metodou podla tejto knihy a mala sa mi totalne zmenila na nepoznanie.cez den este spavat nevie,ale ja verim,ze aj to ju naucim,lebo to nevyhnutne potrebuje.ako pisala
@bubelko maly ma mozno iny biorytmus,nez na aky si ho nastavila ty.ja som nastavila nasu malu tak,ze som ju ukladal spavat o 19.hod,ved asi tak by mali deti spat,my dospeli vravime a nespala.po polhodine sa zobudila a dalsie 3 hodiny rev,krce,dusenie atd.aj sme ju bravali k nam pozerat tv,aj sme sa s nou hrali,rezim sice v prdeli,ale ved ona to rano dozenie,co je tiez blbost,ze dieta spi az do 10.30 ako nasa.potom som sa nakontaktovala na jednu mladu maminku,zhodou okolnosti sa venuje profesionalne spanku deti a ta mi povedala,ze ju mam ukladat na takzvany skory nocny spanok.ukladam ju o 17.30 a poviem ti,ze spava celu noc az do 6.30,bola som uz neskutocne zufala.8 mesiacov ziaden spanok.a dockala som sa .hlavne malinka

ynez75
19. jan 2011

blbne mi pc aj ruky,ale hadam sa da rozlustit,co chcem napisat 🙂 🙂

valika_val
19. jan 2011

@muriella
no, prvy den to bude asi "skusmo", ale na nieco prides. ja by som to asi urobila tak, aby pred spanim a po spani bol hore priblizne rovnako, teda po spanku trocha dlhsie. ak by tym padom obed vysiel presne do spania, asi by som ho posunula po spanku. sice neviem, co ti zvykne robit po papani, moj oddychuje, takze mozno by sa to dalo aj tak urobit, ze napapat a spat.
daj vediet, ako si sa rozhodla, dobre? 🙂

moja laska uz spi... bol dost umraucany a nervozny cely vecer, lebo si mojou vinou buchol hlavu (sedel na zemi a hodila som nanho tricko, on si ho stiahol a smial sa. a ked som to urobila druhykrat, tak sa asi zlakol a hodil sa dozadu ☹ 😢 ) no a potom uz s nim nebola rec. ukladal ho manzel, vravel, ze sa rychlo ulozil a nieco si mrmlal spoza cumlika... manzel odisiel z izby a prekvapivo sa maly uz neozval. nechapem. bud je to ZASE nahoda, alebo zabralo to, ze ho tak ucim uz par dni, aj cez den. poobede sice protestoval 40 min, ale ja som ho dala do postele prezieravo skor, nez bol cas 😀 a to sa mi este aj posral (ospravedlnujem sa ciltivejsim povaham za toto slovo) - aj doobedu aj poobede 😀 😀 ked som ho prisla ukludnit, tak ma ovanul smrad, takze som ho musela vybrat a prebalit a tym sa cele divadlo zacalo odznova 🙂 😝 😀 tak... niektore deti zvracaju, ten moj kadi 😀

ivetaga
19. jan 2011

@ynez75 v prispevku pises, ze si sa nakontaktovala na nejaku mladu maminu, ktora sa profesionalne venuje spanku deti - nedala by si mi na nu kontakt?
ja mam 8 mesacnu dcerku a tiez mame problemy so zaspavanim, u nas je problem taky, ze aj ked je unavena, ona proste nevie vypnut. uspavanie u nas je nocna mora ☹ iba v kociku vonku zaspi v pohode, aj ked niekedy, ked zaspava, tak robi taky mrmlavy zvuk... ale zaspi pomerne rychlo.

adamala
20. jan 2011

@julienka No tak ten clanok je k veci,ja som tiez neni pripravena ho nechat sameho vyrevat v postielke ,snad sa to upravi same ☹

julienka
20. jan 2011

Ja som sa raz na to dala, ze "vydrzime"... vydrzala som 25 minút.. malá kričala, plakala, zadúšala sa a ja som plakala v druhej izbe.... Nemám na to srdce. Teraz pekne zaspávame spolu na posteli, hladí mi rúčku, keď usne, tak ju preložím a sme spokojní všetci doma 😵

julienka
20. jan 2011

@ynez75 Ynez a o akej knihe to stale hovoris? 😀

ynez75
20. jan 2011

@julienka vola sa presne ako tato tema.Kazde dieta sa vie naucit spat.ak ju chces,napis mi tvoj mail a ja ti ju preposlem

ynez75
20. jan 2011

@valika_val boze aj moja.robi mi to takmer pravidelne.vecer som ju ulozila a plakala.uz nie 2 hodiny,ale len 40 minut,takze riadny pokrok.a kedze my ideme podla tejto metody,co nam sa vyplaca,tak som ju nemohla ist hned kuknut.ale potom zostalo ticho,zasa som cakala,ci uz spi a az potom som sa odvazila ist na nu pozriet.spala.chuda,ale pokakana.nie velmi,ale asi by plakala aj menej ako 40 minut.tak som ju zasa prebalovanim zobudila.ale do 5 minut bola tuha.v noci bola len 2 krat hore.zasa ten nezmyselny plac,kedze hned prestane,tak neviem o co jej ide 🙂 a spala az do 7 rana.aj to som ju ja zobudila,lebo mi trebalo ist so starsou dcerou k doktorke

valika_val
20. jan 2011

@ynez75 parada, az trocha zavidim! 😀 😵

u nas klasika, o polnoci sa nedal utisit, tak dostal vodu. o druhej isiel na prsnik, ale zeby sa poriadne napapal, to nemozem povedat. o stvrtej sa zobudil a horko tazko sa mi ho poradilo ukludnit, zas dostal vodu. a 6:15 bol hore. myslela som si, ze hladny, ale figu, len si cucol a uz utekal kamsi prec, skumat byt 😀
takze kazde dve hodky... lepsie ako kazdu hodku, ale zeby som bola vyspata, to nie.

akurat ho idem ulozit 🙂

nikuska0411
20. jan 2011

@ynez75 sikula 🙂
vcera som si povedala, ze uz dost..ma 10 kil a na moju pidi výšku to nie je nič moc...
dala som ju do postielky nech ide spinkať.
Zaspinkala síce až o pol deviatej, ale sama.
Idem teda skúšať ďalej.
A postupne aj odúčať papať v noci. Papala dnes len 2x ale bola hore asi 6x aj s papaním. Čo je pokrok.
Keďže papá UM tak to bude asi ťažšie, ale budem sa snažiť 🙂
Našťastie nechrápeme a spinkáme aj my dosť kludne, kým sa náš čert nezobudí 🙂
Ďakujem moc za radu 🙂

ynez75
20. jan 2011

@valika_val moja,my sme mali presne to iste.uz som sa citila ako taka dojka.nic ine okrem kojenia som nerobila.furt na mne visela.teraz to mame nastastie uz dobre.viac som si ani nezelala.ja by som bola spokojna aj s tym,ked by sa mi 3 krat v noci zobudila.ale nebudi sa a clovek si na dobre rychlo zvykne 🙂 malu som ulozila uz o 9.hod,ale este nespi.mrnci,debatuje s hrackami v postielke,obavam sa,ze to skonci ako vcera.po hodine ju vytiahnem von,a nebude spat cely den 😒 tak sa vybuvajte aspon troska

nikuska0411
20. jan 2011

@ynez75 mozem aj ja poprosit, ci by si mi preposlala knihu ?
nikuska0411@azet.sk 🙂 vdaka

ynez75
20. jan 2011

@nikuska0411 nemas za co.ono to nepojde zo dna na den.ani to oducanie papat.nam to trvalo mesiac,kym sa oducila.ale ako vravis,hoci sa zobudi uz len o jedenkrat menej,ako vcera,uz je to pokrok.a zajtra to bude zasa o jedenkrat menej.pozajtra to mozno bude horsie,ale netreba to vzdavat.ona sa nauci.dolezite je,aby ste sa cez den stale maznali,ona vie,ze ju lubis a tie zaspavania sa nauci.casom.ani moja to este nevie tak ako by som chcela,ze polozim a spi,ale uz sa mi v noci vobec nebudi.treba na to cas.pomalicky a s laskou 🙂

ynez75
20. jan 2011

@nikuska0411 ok,idem ti ju poslat

ynez75
20. jan 2011

@ynez75 uz by si ju tam mala mat

ynez75
20. jan 2011

@nikuska0411 omylom som sebe napisala odpoved pre teba 🙂