Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

ynez75
14. jan 2011

tak ja neviem dievcata,dnes som si precitala tu knihu a som,bola som,rozhodnuta malu ucit spat podla tejto metody.je v postielke uz 2 hodiny a strasne place.nechcite to pocut.som v koncoch.nie s nervami,ale s pocitom zobrat ju na ruky a tisit.zatial neplace tak ako ona vie,ze sa dusi,tak ju nechavam,ale zda sa mi to uz dlho.chodim k nej v interaloch,ako kniha pise,ale nic sa na placi malej nemeni.ja neviem,ci to zvladnem.neviem,ci to zvladne mala

valika_val
14. jan 2011

@kackaaaa
a nechcela si nechat aspon jedno nocne kojenie?
myslis, ze to sa da? mne by nevadilo kojit napr. 2x v noci, ako kedysi, okolo jednej a piatej. ale ak oducat od nocneho kojenia, tak asi uplne, co? to by dieta nepochopilo, ze teraz nie a potom ano... 😒
??

happyhappy
14. jan 2011

@valika_val kym v noci kakal, tak som prebalovala pred kojenim, potom od takeho 5. mesiaca prestal v noci kakat, chvilu som este zo zotrvacnosti prebalovala pred kojenim, potom po kojeni, ale okolo 6.mesiaca som prestala v noci prebalovat uplne. Cim vacsie dieta, tym viac veci ho uz uputa a rozptyluje, takze prebalenie ho zacalo coraz viac vyrusovat a zobudzat, tak som s tym prestala. Odvtedy vydrzi s jednou plienkou az do rana, nevadi mu to.

bubelko
14. jan 2011

@valika_val v jeho veku by som ho v noci uz neprebalovala. ak ti precika plienku skusila by som o cislo vacsiu velkost. ak mas 4, tak by som kupila 4+
co sa nocneho kojenia tyka, nemusis ho oducit uplne. staci mu nedat za kazdym. alebo postupne natiahnut jednotlive pauzy medzi kojenim, cize nedat mu hned. a neboj sa, deti su chapavejsie, ako si myslime. 😉

happyhappy
14. jan 2011

@valika_val nam sa to podarilo postupne, maly mal najprv dve kojenia, pred 2 a o 5 v noci. To prve niekedy zaspal a ked par noci vydrzal napr. do 2, tak som mu uz dalsie noci pred 2 nedala, aj ked sa zobudil. Len som ho utisila a nejako sme vydrzali v postielke do tej 2. Potom vydrzal par noci do 3:00, takze uz nikdy potom pred 3:00 nedostal kojenie, aj ked sa zobudil. A tak sme sa postupne poposuvali az do 6:30 a z dvoch kojeni bolo jedno a to su vlastne teraz uz ranajky. Raz ked ho boleli zuby a vyrevoval, tak som ho nakojila len tak pomimo, ale vobec to nepomohlo, tak som to uz nikdy neurobila, asi by som mu v tom zbytocne spravila zmatok. Tak drzim palce.

happyhappy
14. jan 2011

@ynez75 no ja ti neporadim, zrovna tuto metodu sme z tej knihy neskusali, pomohli nam ine, ale drzim palce, nech uz to dopadne akokolvek...

ynez75
14. jan 2011

@happyhappy ake ine?prosim porad.ja som uz vyskusala vsetko mozne a nic nepomaha.mala sa mi budi aj15 krat za noc

happyhappy
14. jan 2011

@ynez75 no problem je, ze co funguje na jedno dieta, na druhe nemusi vobec zabrat a niektore si vyzaduju viac ako ine. Nas ked mal problemove noci (zuby, brucho a pod), tak pomohol gel na dasna alebo masaz brucha a hladkanie a tak. Ked obcas len tak vymyslal, tak som ho jednoducho dokolecka stale ukladala do tej postielky spat, hladkanie, dudel, oblubeny plysak a tak stale dokola, az nakoniec unava zvitazila a zaspal. Ale moze to byt tym, ze nie je velmi vytrvaly typ, aspon zatial. No a od 3 mesiacov spi vo vlastnej izbe, od malicka sme ho davali spat len do postielky, naucili sme ho zaspavat sameho (do postielky polobdely, nie zaspaty pri kojeni), naucili sme ho na jedneho plysaka, ktoreho si skrabka, ked obcas tazsie zaspava a tak. Tak sme sa vopred snazili vytvorit podmienky na to, aby bol v noci v klude a nevyrusovany.... Asi len 3x doteraz sme ho nechali aj vyplakat, ked pri zaspavani vymyslal ale to plakal max 10 minut a vymyslal preto, lebo poobede dlho spal a nebol asi dost unaveny. No asi som nepomohla ☹

happyhappy
14. jan 2011

@ynez75 teraz mi napadlo, kamoske sa syn tiez tak budil a tak si stanovila napr. 2 casy, kedy ho nakoji a zvysok jednoducho posielala muza, aby ho tisil, hocijakym sposobom, len aby vydrzal. Asi po 4 nociach to nejak zvladli, sice nie bez kojenia, ale len s dvomi a tym padom aj s dlhsim spanim medzi. Ale chudak muz bol ako zombie, no ale co, vsak su dvaja rodicia 🙂

kacab
14. jan 2011

@kackaaaa přestaň vstávat.... nebo pošli místo sebe manžela.... pomazlit se s maminkou je báječná a krásná věc, proč si to nedopřát když to funguje..... Buď jsi ochotná takhle vysedávat třeba i do tří let a nebo nejsi.... Stejně Ti jednou dojde trpělivost a utneš to... Můžeš zkusit sedalia sirup, ale nám moc nezabral.... oni si strašně zvyknou na noční hrátky a pokoj nedají!!! Náš Tom byl teď 10dní na ATB, měl horečky a tak jsem k němu začala vstávat... Nastalo u nás přesně co popisuješ... Nejraději by si šel ve dvě ráno plný energie hrát... Když jsem ho chtěla položit začal mě strašně držet kolem krku a startoval takový řev, že barák byl vzhůrů.... Dokud byl nemocný, tolerovala jsem to, chodila k němu, kontrolovala zároveň teplotu, pomazlila, zazpívala... První dny stačilo pomazlit, položit a odejít a po týdnu byly takové scény, že jsem to musela zase utnout.... Tři noci k němu vstával manžel, zkontroloval a pochoval... položil... mladej se stejně vstekal ale třeba jen 10 min a usnul... po třech dnech spí zase sám.... Ony ty děti se musí naučit přecházet samy z jedné fáze spánku do druhé bez pomoci maminek... a dokud budete ochotné jim pomáhat, budou toho využívat... Pokud můžu poradit..... Když se v noci probudí a pobrukuje, nechoďte tam.... já vstávám, fakt když začne řvát jak o život a je to třeba dýl jak 10 min... Což je u nás hodně málo... On Ví, že já asi nepříjdu a já vím, že se po 2-3 min otočí na bok a bude spát dál... Občas 1x týdně se v noci takhle vzbudí a zkusí to a když ničeho nedosáhne, nezkouší to na mě dál .... Nejde o to, že bych byla sobecká mamina, co je líná vstávat... ale když Vašemu prckovi pomůžete naučit se spát celou noc, tak i to dítě je ráno spokojenější, vyspalejší a odpočatější.... U nás to prostě nešlo jinak než sebrat dudlík, položit do postýlky a odejít.... V noci nezvedat - max pohladit - ale v tom článku psali i dokonce nešahat ( což nám nevyhovovalo.).. Nedávat pít, nepřebalovat (taky jsem pokakané děti přebalila - jsem normální 🙂)...) a když pláčí chodit jen slovem utěšit, prodlužovat intervaly, než usne.... U nás to nefungovalo, každá návštěva pokojíku v obou dětech nastartovala více řvací energie a tak jsem tam při "školení spaní" nechodila vůbec a bulila si za ně v obýváku. 🙂 ... Naprostá většina dětí to do 3 dnů pochopí a do týdne se to úplně vyladí.... A když už se proto jednou rozhodnete, necuknout.... Kamarádka to provedla tak, že chodila po tři noci spát k rodičům a manžel bojoval, ona by to nezvládla 🙂 .... Já bych zase nezvládla pocit, že nevím, co se doma děje.... někdy stačí i když jen místo maminky vstává tatínek.... od 8-10měs, pokud dítě dostane večeři má v noci spát a hlad rozhodně nemá!!! Hodně štěstí a brzy se vyspěte!!! Dejte na svůj instinkt...A uvědomte si že mateřská láska není v tom dítěti otročit, ale v něčem úplně jiném... Děti mají rádi rutuály, mantinely a přesná pravidla a když jim je nastavíte, budou se cítit bezpečněji, klidněji a jen jím i sobě pomůžete!!!!

valika_val
14. jan 2011

@bubelko
presne toto mi napadlo, ze kupim vacsie plienky 😉
ale nakoniec - mozno sa nebudi plnou plienkou. ktovie. mozne to ale je, lebo on je dost haklivy na nepohodlie medzi nozkami 😀 😀 😀
inak po homeopatickej davke som ho nechtiac zobudila o desiatej, ked som ho chcela posunut v postielke nizsie. ale dal sa lahko ukludnit. potom sa zobudil sam o pol hodiny neskor, to uz bolo vazne. vybrala som ho z postielky a utisovala na rukach, ale rycal, kopal, tak som to vzdala a dala ho zas lezmo. v lahu robi sice to iste, ale mam aku-taku nadej, ze cumel pomoze. aj pomohol, takze uz hodinu mam klud. aj by som si isla lahnut, ale pri predstave, ze by som nahodou o pol hodinu mala zas ukludnovat maleho, sa mi ani nechce. a to mam za sebou tri strasne tazke noci 😒

koniec monologu, aj ked sa ma nikto nic nepytal 😀

valika_val
14. jan 2011

@kacab
v tvojich slovach je vela sily a mudrosti... kiezby som nasla v sebe energiu a schopnost sa stale dobre rozhodnut 🙂

happyhappy
14. jan 2011

@kacab svätá pravda 😉

kacab
14. jan 2011

...a jinak.... jedný známý kamarádka byla na tom s 10ti měs prckem podobně.... to co jsem jí radila já... si ťukala na čelo, že nejsem normální... objednala se do instiutu zdravého spaní... vyspali se tam pod dohledem a pravidly 3 noci po 1500/za noc , neudělali s nima nic jiného, než co si tu píšeme a od té doby spí.... Já vždy říkám, že pokud se to mamince nepozdává, tak asi není ještě dostatečně vyčerpaná 😀 😀 😀 😀 a až bude, zkusí to a bude litovat, že to neudělala už dřív!!!! Jinak u těch menších dítek - opravdu jsem četla že po půlnoci dát jednou a do rána už ne!!!

kacab
14. jan 2011

....Abych tu nebyla na chytrolínu a trochu to odlehčila, než půjdu spát 🙂 Když jsem porodila první dítě, tak na jedné z prvních procházek jsem potkala sousedku.... Je to rázná a spravedlivá ženská co pochází ze statku, dělá porodní bábu selatům a sama krom vlastních 2 dětí odchovala ještě kupu droboty z okolí... To Vám Byla věc... koukla do kočáru, pochválila moje krásné růžovoučké a dokonalé miminko a pak řekla.... No jo.... užívej si... "Do tří měsíců jsou to roztomilá miminka a od tří měsíců vychcaný potvory...".... no Já Vám lapala po dechu a ona se jen tlemila.... Dlouho jsem na ní zahlížela a teď po 5ti letech se tomu směju s nadhledem... I Když volila děsná slova, tak v jistém směru měla pravdu 😀 😀 😀

bubelko
14. jan 2011

@kacab vies, ze nieco podobne mi povedala moja starka, ktora mala 4 deti? ze do pol roka su to rozkosne babiky a od pol roka su to mali vychytralci. a nieco podobne som sa docitala aj v jednej knihe. ze od pol roka deti skusaju - nie vedome, ale skratka si uvedomuju reakcie rodicov. aj u nas to tak bolo. pri prvom. do 5. mesiaca klud a potom to zacalo. ja som rano vzdy pri lukasovi citala noviny, popijala kavu a on sa hral v postielke - obzral si rucky, chytal panakov, co nad nim viseli a pod. cez vikend, ale zacal vzdy mraucat, tak hned pribehol tatinko. mne vynadal, ze co k nemu nejdem. tak mu vravim, mne toto nerobi. tato sa chvilu tvaril, ze o com tocim a potom, ked sa to opakovalo len cez vikendy, tak jeden vikend nepribehol a bolo po mraucani 😉

kacab
14. jan 2011

@bubelko je to tak 🙂 když má Tom přes den "tejravou", kručí, nic ho nebaví, vysí na mě, je protivný, ani k manželovi nechce a ten by mi hodně rád odlevil... Tak jsem se párkrát sebrala, nechala ho plačícího s tatínkem a šla o patro níže si v klidu na půl hodinky vypít k mamce kafe.... když jsem příšla zpět - Tom si spokojeně, v klidu, v náladě hrál (prý po celou dobu) a jak mě zmerčil, tak zase začal.... Tohle ho fakt nejsem schopná odnaučit.... apoň ale že v noci spinkáme 🙂 On to přes den zase tak často nedělá, ale v podtatě s semnou v tomhle manipuluje!!! Dítkám zdar, dokončíme to jindy, jdu nakutě!!!
@ynez75 a ty vydrž, jinak celou dobu řve zbytečně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

luckat
14. jan 2011

http://dojcenie.wordpress.com/2010/10/22/nepres...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...
mamicky, precitajte si aj toto. je to super stranka. prosim, neutlacajte v sebe prirodzeny matersky cit a reagujte na plac babatka. ono s vami takto komunikuje, lebo inak to nevie. ved na koho, ak nie na mamu, sa moze vzdy spolahnut?
ynez75, ale aj ine mamicky: tvoj materinsky cit ti hovori, nech ju zobereies na ruky a utisis. preco tak nespravis? lebo v knizke sa pise nieco ine? tvoje babatko potrebuje teba, skutocnu maminu a nie taku, co premysla podla ,,mudrych" kniziek. Dufam, ze som to nenapisala nejak ostro, ani neutocim, len som chcela, aby si o tom trosku popremyslala a skusila sa rozhodnut inak. aj ostatne maminy. ved 9 mesiacov bolo babatko v nasom brusku, kde citilo maminu vzdy. ked papalo, tesilo sa, kopalo, spinkalo, tak preco odrazu chceme mat samostane a super naucene babatka? kedy sa s nimi budeme tak tulit, ak nie teraz, ked su take malinke? nedalo mi nenapisat sem. len som chcela, aby sme nepotlacali to, co je v nas prirodzene. ak sklame babatko jeho maminka, kto iny mu zostane? ved pre neho je mamina tou najdolezitejsou osobou. ak pri tejto metode vyplakanim necitite pokoj, asi je to v rozpore s nasou materinskou laskou. prajem vam aby ste sa rohodli spravne a podla toho, co citite, nie podla toho, co sa pise v knizkach. a samozrejme vela usmevu na tvarickach vasich deticiek. malinke su len raz, tak si ich uzivajme naplno 🙂

luckat
14. jan 2011

http://dojcenie.wordpress.com/2010/10/22/nepres...
ta prva nejak nefunguje 😒 , skusim ju sem vlozit este raz
alebo si precitajte aj clanky v zalozke zivot s babatkom
dobru noc 🙂

luckat
14. jan 2011

no nic, ta prva stranka mi nejak nejde ☹
kacab: mozno sa chce k tebe iba nachvilku pritulit. bol u tatina, ja viem, ale predsa len. mama je mama
🙂

valika_val
15. jan 2011

@luckat
mne nevyhovuje spat s dietatom na posteli, neviem kojit poleziacky a ani nechcem, aby si moj syn kedykolvek v polospanku cucol. myslela som si, ze som zla matka, ked to tak citim, ale hadam v tom nie som sama. metodu vyplakania neuznavam, mam doma maleho vytrvalca, ktoreho, ako kazda ina matka svoje dieta, nadovsetko milujem.
ale kojit v noci kazdu hodinu, pripadne "iba" vstat, pohladkat a dat cumlik, toto je nad moje sily. a viem, ze pocas troch mesiacov, co sa trapime, sa to len a len zhorsovalo. takze... nieco robim zle!

rozhodla som sa skusit pevne objatie, laskave, ale pevne dotyky a vytrvalost. ako pisala kacab, treba vydrzat, lebo inak place zbytocne. moj syn nie je maznacik, az na par vynimiek sa nerad nosi, neobsedi a stale kamsi uteka, skuma. preto jeho nocny zivot povazujem za spravanie schizofrenika. zaroven musim dodat, ze ani spanie v spolocnej posteli neprinieslo klud, pretoze sa budi rovnako, vstane a odchadza s placom, kdekolvek to len ide.

kojenie som pouzivala ako utisujuci prostriedok zakazdym, ked sa zobudil a teraz sa mi to velmi vypomstilo. myslim, ze v jeho veku je objatie a nezne dohovaranie takmer plnohodnotnou nahradou za bradavku v puse.
nechcem, aby si so mnou suhlasila, len ti chcem povedat, ze su deti a deti, situacie a situacie a tiez aj rozne riesenia. pevne verim, ze aspon po miernom zlepseni noci (mienim kojit 2x za noc) sa zlepsi aj nas den, budem trpezlivejsia a plna elanu s usmevom na perach. co sa teraz o mne vobec neda povedat...
chcem byt dobrou mamou a vybrala som si tuto cestu. a tiez drzim palce tebe na tej tvojej ceste.

bubelko
15. jan 2011

@luckat staci to okopirovat a potom to pojde 😉
inak tu stranku som citala uz davnejsie a dokonca aj komentovala. ono tiez je to len nazor jednej strany. tema spanok deti a rodicov je velmi individualna. to co vyhovuje mne, nemusi tebe a opacne. len vyspata a spokojna mama, je dobra mama. kvalita vztahu medzi mamou a dietatom sa predsa nemeria tym, ci dieta mam 24 hodin pri sebe, ale tym, ako sa mu venujem - hlavne kvalitativne.
mam v okoli hned 2 priklady matiek, ktore sa v prospech deti vzdali vsetkeho - jedna je moja babka: nema priatelov, je sama - dcera sa jej upila, syn je 90% casu mimo svk, je depresivna, dokonca berie antidepresiva - vzdy ustupovala, len aby bol v rodine klud a deti mali vsetko. nema sa s kym porozpravat - nie preto, ze my by sme sa s nou nebavili, ale jej problemy pre mna problemy nie su a moje zas pre nu. druha je moja svokra - je na tom rovnako az na tie depresie. syna aj dceru ma v zahranici, je vdova. hlavne je, ze obetovala zivot detom. to je nieco s cim sa ja nemozem stotoznit - ja vdaka vlastnej mame, ktora nas lubila, ale vzdy na rovinu tvrdila, ze detom netreba davat vsetko a hned. nasi chodili do divadla, na cesty - strazili nas babky, sesternice mojho otca, starsie susedy ked bola babka chora a mam nastupila do prace. nic z toho nam neublizilo. mali sme s mamou dobry vztah - otvoreny a uprimny. a spali sme so sestrou same v izbach od narodenia.
dnes k detom pristupujeme ako k vzacnemu porcelanu - len aby sa nerozbil. bojime sa urobit to ci ono, len aby sme neurobili chybu, bojime sa ist na wc, lebo budu plakat, bojime sa nechat ich chvilu same so svokrou (babkou) - lebo predsa nie je mama. studujemem more priruciek a navodov na vychovu, stranky na webe a zabudame na instinkt, na potreby kazdeho z nas. nejde predsa len o deti, ale aj o rodicov a rodinu ako taku - vsetci musia byt spokoni, nielen jeden alebo 2 clenovia rodiny. len ak su vsetci spokojni, tak to moze fungovat. a je pritom uplne jedno, ci deti spia s nami alebo oddelene. hlavne ak su vsetci vyspati 😉
ps: ziadna mamka, ktora hlada radu na tejto stranke, nehlada preto, ze je vsetko ok a ona je na 100% spokojna so "status quo" 😉

ynez75
15. jan 2011

tak a prvu noc osamote,mame za sebou.po ulozeni do postielky vyse dvoch hodin velmi plakala.ja som sedela vo vedlajsej izbe,dala si hlasnejsie tv a plakala s nou 🙂 jasne,ze som za nou chodievala v intervaloch,pohladkala,ale nepomahalo.v mojej pritomnosti plakala este viac,tak som intervaly asi po hodine a stvrt zrusila a okolo 22 hod.sama zaspala.ked bolo ticho isla som skontrolovat,ci je vsetko ok.bolo.hracky porozhadzovane,postielka,akokeby bomba do nej strelila,ale mala spala 🙂 zobudila sa az okolo 1.45 mrncanim,tak som cakala,ale ked to preslo do placu,prisla som k nej,dala jej napit a odisla.mala vydrzala plakat do 4.hod a zaspala.sama 🙂 zobudila sa na papanie az o pol 7.to som ju uz vybrala z postielky,lebo uy bola vysmiata od ucha po ucho ,vzala ju k sebe do postele a hrali sme sa.okolo 7.45 okvecla a spala az do 10.......to bolo uplne super.nejdem sa tesit,nech to nezakriknem.uvidime ako dopadne obedny spanok a dnesna noc.ale tesim sa.aj ked ja som vobec nespala,ale mala zato ano 🙂

kacab
15. jan 2011

@luckat čtu tvá slova... chápu tě a rozhodně neodsuzuju Tvé smýšlení... takhle jsem před porodem a v začátcích mateřství taky smýšlela... V Tvých slovech je hodně lásky, ale promiň mi ten výraz možná i krapet naivnosti... Nadneseně přirovnám...Když Ti dvouleté dítě 3x za den udělá scénu, že chce třeba plácnu kinder vajíčko... bude to to samé..... V tu noc nejde o to, že by Tě dítě potřebovalo ve smyslu nějakého pro něj důležitého fyzického či psychického původu... Já - a i myslím většina mamin - poznám, když se moje dítě vzbudí třeba úlekem ze spaní a to neváhám a bleskurychle jsem u dětí.... ale pokud se jen otáčí na bok a probudí se při tom a jen ze zvyku si zařve a ví, že si mámu přivolá, je to jen zlozvyk.... A jsem zpátky u té čokolády... Chutná mu, zkusí si zařvat... v Tvém případě Ti přeneseně instinkt zavelí - chudinka pláče,to jako máma nemůžu dopustit, tak mu jí dám... Dítě zjistí, že to funguje a až dostane zase chuť zase si zařve.... čokoládka je pro něj samozřejmě příjemná, ale nijak potřebná k životu nebo ovlivňující jeho psych. vývoj.... Naučí se sytém akce reakce a běda běda, až jednou čokoládka nebude.... A s tím spaním je to to samé.... Moje děti mají opravdu dostatek lásky, něhy, utěšení, obejmutí, mojí pozornosti.... Absolutně si nemyslím, že by strádaly... Pravda, já to takhle vidím po odchování dvou řvavců a na začátku - po prvním porodu jsem v tomhle byla tele, který nevědělo co je a není důležité.... Dorazilo to prozření ke mně v celku pozdě a vy co to čtete, třeba k tomu zrajete, uzrály jste a nebo neuzrajete nikdy... Je to každého věc.... Když je mamina ochotná pravidelně ponocovat s dětmi, je to jejich záležitost a když jim to vyhovuje, nikomu do toho nic není.... Já k tomu dozrála opravdu po mnoha a mnoha měsících zoufalého nevyspání a rozvahách... Taky jsem chtěla být dokonalou maminkou, ale ta dokonalost je v něčem jiném...Budu se opakovat, ale láska opravdu nespočívá v tom jim otročit.... Já jí vidím v tom, že samozřejně pro ně budu tou "kvočnou" co je bude celý život chránit pod křídly, ale že je taky něčemu naučím a něco jim dám do života... Snad jsem se někoho nedotkla, komu se moje názory nelíbí, hoďte je za hlavy a řiďte se podle sebe.... každé dítko je opravdu jiné a co byla nejideálnější varianta řešení u nás může a nemusí být pro vás... křiklounům zdar 🙂

kacab
15. jan 2011

@ynez75 no vidíš.... bude lépe... Držím pěsti!!! minimálně pochopí, že se koná jen jídlo a pohlazení a naučí se sama hned po krmení usínat a tím jí dáš dar do budoucna.. některé děti jsou schopné se pak budit na pití a udělat si zlozvyk z něj, ale koukala jsem, že máš jen 8mi měsíční, tak bych jí jednou za noc asi najíst ještě taky dala a vydržela to při tom pravidlu aspoň 2 měsíce a pak odbourala noční krmení úplně.... Bude Ti pak krásdně usínat po obědě v postýlce... žádně běhání s kočárem a přemlouvání ke spánku... Položím, pomazlím, zavřu dveře a do minuty je klid .... vydrž!!!!

zuzkat1
15. jan 2011

@luckat 🙂 hovoris mi z duse mam rocnu malu a 6x v noci kojim ... je to o zvyku ... ja som si zvykla a mala je spokojna nie je nevyspata a ani ja uz nie som (prve mesiace boli zle, ale zvyk je zelezna kosela 😉 ) nemam pocit ze je uz dost velka na to aby som ju "naucila" spat celu noc, ked bude dost velka tak na to pride sama🙂

benne
15. jan 2011

@luckat ja myslím, že vravíš správne... ak to mamičke materinský cit takto navráva.. nech tak robí... môj materinský cit vraví niečo iné a sme takto spokojní 😀 😀 a teda, snažím sa ho viesť k samostatnému zaspávaniu, odbúraniu môjho vstávania k nemu v noci a jeho spania v mojej posteli... dcéra to zvládla, zvládne aj on a kedže ona ku mne v noci v prípade nejakého problému príde (chce cikať) a nemá z toho paranoju, že musí ísť potme a sama a až do druhej izby... tak myslím, že som postupovala správne... ja a moje deti... a každá mamička nech robí presne tak ako to cíti a nech si za tým stojí.. a nemôžeš vedieť, čo moje bábo potrebuje, lebo to viem ja 😉 a toto je pre mna prirodzené a nebudem klamať: "múdra" knižka mi k tomu dopomohla 🙂

valika_val
15. jan 2011

mne sa velmi paci pristup @kacab ale aj @zuzkat1 😀
aj ked by som chcela byt ok s kojenim kazdu hodinu a velmi by som si chcela povedat, ze ma to naplna a je to skvele a som vyspata, nejde to... skratka nejde. teda islo by, ale na ukor ostatnych veci, ktore su nie o nic menej dolezite!
...a tak som sa rozhodla oducit maleho od nocneho kojenia (ponechat mu max. dve). verim, ze to zvladneme!

tuto noc vrieskal (bez slz!) od pol 12 do jednej. chodila som k nemu, objimala, utisovala, hladkala, drzala, nechala chvilu sameho a tak dookola, ale nedala cicku! 😀 o jednej konecne po mojom odchode zaspal. o stvrt na 4 dostal papat a znova zaspal. o stvrt na 7 to iste a o siedmej bol hore.
prvy denny spanok ostal sam v postielke, skakal a salil sa, potom zacal plakat a ked som k nemu prisla, bol posraty 😀 takze prebalit, potom sa mu zacalo ckat, takze prsnik a na nom zaspal. nevadi 😵
po hodine spanku sa zobudil, sedel a plackal, dala som ho lahnut s cumlikom a spi dalej.

uvidime, aka bude dalsia noc. drzte palce!
@ynez75 dzrte sa aj vy!

dlabinecka
15. jan 2011

@luckat Ahoj, myslím, že jsi skvělá maminka, smýšlíš úžasně. a ano, naprosto s Tebou souhlasim. Já jsem si s dcerou začala "rozumět", když jsem se na všechno vykašlala a začala se chovat jako zvířátko, co mi příroda a instikty velely. Ovšem nutně musím souhlasit s @kacab. roční dítě už si umí vyřvat to, co se mu zalíbí, ale nemusí mu to prospívat. Příklad sčokoládou je bezvadný - ta jeho zdraví dokonce kodí. A nutno dodat, že s nočním kojením je to podobné - prokazatelně kazí zoubky 😉 (nechci machrovat, my taky v noci kojíme 😀) Myslím, že každý by si měl najít cestu ke svému děŤátku podle sebe. Jak my, matky, tak naše děti jsou osobnosti a měřit jedním metrem? řídit se jednou knihou, jedním článkem? Podle mě nesmysl!!!!

ynez75
15. jan 2011

@valika_val dakujeme.zatial sa nejako drzime.uz som ulozila malu spat,lebo si oci vkuse suchala a bola nejak mrzuta,no uz40 minut vrieska.hadam do 15 h.aj zaspi 😒 je mi jej strasne luto,ale fakt uz 8 mesiacov som jej "otrokyna".od jej narodenia som nevidela ziaden film,nenajedla sa normalne,vkuse som len pri nej a uz nevladzem.potrebujem trocha oddychnut.este neviem,ako ju mam naucit cez den spavat dlhsie ako20 minut.ona sa proste zobudi a neexistuje,aby znova zaspala.ona cumel nechce,vyhadzuje ho vzdy,nemam na nu ziadne paky,ako ju presvedcit,ze spinkala malo