Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

macaeliska
27. dec 2008

no môj manžel na šťastie v tomto stojí pri mne. A tiež dosť pomáha, keď niekedy "prevezme" hliadku on. Malá je možno aj kľudnejšia. Ale dnes jej to teda ideeeeeeeeeeeee!

rpinguin
27. dec 2008

tak hlasim, ze vodicka nepomohla. Zobudil sa o 2.00, ja som k nemu s flaskou a odstrkoval ju a zacal revat ako divy, takze zasa prso zvitazilo. Potom to islo o 3.30 a 5.00 dalej a o 8.00 sme vstavali. Takze od 5-8 boli az 3h, co vydrzal spat.
Inac, ja beriem tiez ohlad na muza, ved co mi on pomoze, iba co ja budem zbytocne nervozna 😀

Claudinka, u teba sa to este zmeni, si len na zaciatku, neboj. Ja pevne dufam, ze ked prestanem kojit, ze konecne sa vyspim. Takze este 3 mesiace nespanku ma cakaju 😉

sisa.b
27. dec 2008

rpinguin - ja som tuto metodu nepouzivala pri detoch, ale nechali ma vyspat v pohode. ked boli vacsi, tak som im vecer uvarila riedky puding do flase alebo krupicnu kasu a vydrzali vacsinou celu noc. niekedy sa budili, ked boli smadni, ale malokedy 😉 prsnik som davala skor rano, ked som sa chcela este vyspat tak do 11tej 😀 😀 😀 ale syn sa vedel aj sam obsluzit, ked bol vacsi - vyzliekol ma, prisal sa a bolo. ja som sa zobudila az na to, ze mi je zima.

claudinka
27. dec 2008

tatolu aj moj povacsine spi, aj ked reve.. ale v jednoizbovom byte vela nevymyslim veru.. ale tak snad to vydrzi..

macaeliska tak o preberani uloh by som mohla ja len snivat 😒

rpinguin potom sa chystas prestat kojit? 😝

a co sa tyka dna.. zase vsade som citala, ze neni dobre, ze dieta spi cez den v postielke, ale radsej niekde inde, co si myslite o tom? takisto som dnes na nete citala, ze kojene babo ma v noci papat, kedy si vypyta.. a v knihe je napisane, ze nic mu nemam davat, ale ked bez cumlika nezaspi, tak ten mozem pouzivat, nie?

suziad
27. dec 2008

ja kojim ces den kazde 3h niekedy 2,5 naposledy papa okolo 23h a potom pekne spinka asi do 4h nakojim a hned zazspi a potom zase okolo 8h sa zobudi. Je to celkom faj lebo v noci uz neplace. Moj muz onicom nevie 😀 spi celu noc 😀 len niekedy sa moc mrvi a vypadava jej stale dudel a to ma vie vytocit aj pol hodinu jej ho vkuse podavam lebo ho zase pyta robi ze hm hm hm

Mala zatial spava v starom hlbokom kociku, na noc ked zaspi odkliknem vanicku a poluzim si ju k posteli tak ju mam uplne pri sebe.

tatolu
27. dec 2008

Sisa, tak som sa trošku zasmiala na tom obslžení. Šikový chlapec. A ako to zvládaš s tou najmenšou? Mne moje nechcú žiaden puding ani tie odporučené kaše, iba klasickú krupičnú kašu... Viem, že sa nemá, ale iné nechcú, alebo ich nezasýti.

Claudinka, niekedy mám pocit, že knihy píšu ľudia, ktorí deti nemali... Nič v zlom, ale keď vyjde nové vydanie tej istej knihy, tak už to čo bolo predtým, nie je až také dobré a má sa to robiť ináč atď.
Každé dieťa je iné a vyžaduje iný prístup. Je iba na mamine, aby zistila, čo mu robí dobre. Ostantí Ti môžu iba poradiť. Nie nadarmo sa vraví, že výchova detí je zložitejšia ako Vysoká škola...

Najstarší (2 roky) cumel nepotreboval, ako 1 ročný bol na prázdniách u mojej maminky - v zime a aby nedýchal zimný vzduch naučila ho na cumel.
Teraz ho počas dňa nepotrebuje, ale večer a poobede bez neho nezaspí. Myslím, že na odúčanie od cumľa máme ešte čas. Neviem ako, ale príde...

claudinka
27. dec 2008

tatolu sak jasnacka, ale urcite je na tych info nieco pravdy a zda sa mi to logicky napisane..
a oducat sa teda ja absolutne tak skoro nechystam, by ma piclo byt bez neho

rpinguin
27. dec 2008

sisa.b 😀 ze spat do 11.00, tak to mozem asi len snivat. Ja mu dam radsej tak casto ako chce, ako by som ho mala nosit a spievat mu. Takto ho nakrmim, on zaspi a ja spim dalej. Len to caste kojenie ma umara.
Ja mu nedavam ziadne sladke kasicky, ktore su na trhu, su to nezmysly. Snazim sa sladkemu vyhybat, aj ked na trhu je tolko toho. Clovek musi pozorne citat, co taka kasa obsahuje. Ani puding nekupujem, takze mi neostava nic ine len to tak praktizovat ako doteraz. Ved spat mozem v dochodku 😀

claudinka, tiez si myslim niekedy to, co tatolu o tych knihach. Fakt je kazde dieta ine. Ked chce pit, tak mu dam pit a nebudem sa riadit niekym inym. Ved je to moje baby a ja ho poznam najlepsie. A ked mas baby, ktore cumel nechce, tak sa ma podla tej mudrej knihy urobit co?
To s tym spanim som to ja tiez tak praktizovala, ale len ked bol mini baby, asi tak do 4 mesiacov. Delila som nocny spanok s dennym spankom. Denny bol v obyvacke, nocny v postielke. Teraz ked zaspi cez obed, tak poputuje do postielky do spalne. Inac ja moc denneho spachtosa nemam. V kocari na prechadzke ano, ale doma zriedkavo, ale moc ma to netrapi. Ja si toiz myslim, ze ked je unaveny, tak zaspi, ked nespi, tak asi nie je.

suziad, naucila si ju na cumel ty? Ja som skusala davat cumel 2 dni po porode, ale bezuspesne. Vyhral palec. V noci si ho vzdy nasiel 😀 , bolo to fajn. Tiez mi kopec ludi hovorilo, ze palec ma stale, ze si ho bude stale cmulat, ale po pol roku ho omrzel. Cumel si vezme, ked mu dam do ust, ale na spanie ho nepotrebuje. Viem, ze to blbe vstavat kvoli cumlu. Drzim palce!

rpinguin
27. dec 2008

caudinka, hej rok mam v plane kojit, potom pomyslam na druhe baby 😉

sisa.b
27. dec 2008

tatolu 😀 jj, bol zlaty. on mal, co chcel a ja tiez 😝 tak ja som dvoch starsich vychovala u mojej babky, takze ich vychovavalo x ludi. a ja som davala aj puding aj klasicku krupicnu kasu. uz si nepamatam odkedy, ale myslim, ze to bolo este pred prvym rokom - to vies, stare postupy. robili sme to riedke do flase a to byvalo posledne jedlo na noc. a z klasickeho kravskeho mlieka sme im to varili. ze z toho mozu mat nejake alergie, som sa docitala az neskor na nete 😕 😝 nastastie im nic nebolo.

sisa.b
27. dec 2008

vlastne ked tak nad tym rozmyslam, urcite to bolo este pred prvym rokom, lebo dceru som kojila len 10 mesiacov a potom uz bola na klasickom mlieku.

claudinka
27. dec 2008

rpinguin aj ja rozmyslam nad druhym, ale s muzikom sme sa dohodli, ze najprv bytik a tak o rok - dva dufam bude sestricka 😵 😵 😵

akurat som ho nechala 5 minut vyrevat a dala som cumlik.. a hned zaspal 😀 uvidim v noci.. ked sa zobudi, napapa a nebude chciet spat, mam ho vyskusat uspat na rukach alebo tak?

rpinguin
27. dec 2008

claudinka, to sa ti chce ho uspavat na rukach? ved on je este mini, daj mu prso, on sa napapka a ty budes mat rychlejsie klud 😉
ja som to tzv. "vyrevanie" nikdy nepraktizovala, boleli by ma usi, radsej mam klud, pre ten klud robim vsetko 😀

claudinka
28. dec 2008

ok takze s tymi "radami", ako v noci nepapat, mam zacat az tak najskor po polroku..
tak sa to tam pise..
no o dnesnej noci skoda reci, maly mi o osmej zaspal a kazdu chvilku bol do desiatej hore a v noci ani radsej nehovorim, kolkokrat sa zobudil hladny, trosku sa napapal a hned zaspal, a o hodinku hore zase.. som vyflusnuta.. ale to je asi udel takychto mamiciek malych babatok..

zuza.m
28. dec 2008

claudinka nahodou si neskušala mat v izbe trocha chladnejšie???ja mam iba 19stup.spime pod paplonom a dekou pekne spolu a vobec sa nebudi.iba na papanie každe tri hodky.a ked je teplejšie že pustime radiator a zabudnem vypnut,tak sa budi stale každu chvilu len so sebou hadže je smädny hlada dudlik.nespokojny asi z tepla.
keby som ho nechavala ja vyrevat tak som tu už asi neni.čim viac plače tym dlhšie ho ukludnujem a ked prejdem jeho hranicu tak plače až do dalšieho spanku.to sa mi stalo asi tak dva krat a už to radčej ani nechcem..

denduska
28. dec 2008

to s tym teplom je pravda, ja som si vsimla prave teraz niekedy, ze cim je tam chladnejsie, tak mala lepsie spi....vcera poobede tam bolo len 18 stupnov ale spala dve hodiny! a to sa jej este nikdy nestalo zeby poobede tak dlho spala...aj som tam nahodou vosla ze co sa deje, asi po hodke, a ona sa zobudila, usmiala sa a spala dalej 😵

mihanka
28. dec 2008

ahojte... 🙂
trosku vam sem skocim...
claudinka drzim ti palce... simonka ma teraz 3 mesiace a fungovat podla knizky na posledne papanie sme zacali asi ked mala 2 mesiace... vecer napapa o 7, hodinku sa hrame a okolo 8 zacne byt ospala a dam ju buvat, zaspinka v postielke sama - s dudlom... o pol 11 ju zobudim, napapa sa, casto pospiacky a vydrzi cim dalej tym dlhsie, zozaciatku do 2, potom do 3, teraz sa zobudi o 4 a potom papa presne kazde 3 hodiny... aj ked sa v noci zobudi skor niekedy, tak jej dam len dudku, niekedy ani netreba, ale neberiem ju na papanie... este raz drzim palce...
nieco na tej knizke je, aj ked kazde miminko je ine, vobec sa tam nespominaju zubky... 😉

niikolka
28. dec 2008

ahojte prosim vas mohli by ste mi tiez poslat tu knihu dakujem valmi pekne 23saja23@azet.sk 😅

niikolka
28. dec 2008

ahojte baby sory ja som si neskoro vsimla ze o tej knizke ste sa bavili na 20strane ateraz ste uz na 81 a tam sa otom bavili ine baby ale ak nahodov tak mi to poslite diky 😀

macaeliska
28. dec 2008

nikolka, tak na 56 strane je link na tu knihu

zmrzka333
28. dec 2008

ahojte babule som dnes kupila knihu ze kazde dete muze dobre spat a je to asi ceska verzia kazde dieta sa vie naucit dobre spat. Jedna kocka mi poslala tu slovenksu verziu cez net ale neboli tam grafy a tabulky tak som si ju kupila. Pridem sem a kukam ze tu je link na tu knihu? Ma porazi 🙂

zmrzka333
28. dec 2008

takze som to stiahla a su tam aj grafy ale tie pravidla mi nejde otvorit. Co to su tie pravidla? Vam to slo otvorit?

bimbia
29. dec 2008

ahojte,
chcela by som sa spytat odkedy by ste pouzili tu knihu? moja malinka ma mesiac a dva zyzdne. zaspi iba na rukach. dakujem

saska.t
29. dec 2008

bimbia, malinka je naozaj este malinka, s predpripravou mozes zacat cca v 3-4 mes. skor urcite nie, mala potrebuje svoju maminu este velmi citit 🙂

kapsle
29. dec 2008

Ahoj, chtěla bych se pochlubit se svým úspěchem. Nedávno jse zde taky psala, že zkouším metodu podle knížky. 🙂 Vydržela jsem to praktikovat týden. Musím říct, že iž po 3 dnch jsem měla spech 😉 moje malá již od té doby v noci vůbec nejí a ani nechce čaj, na kterém byla závyslá!Bohužel, co s nenaučila, je že neumí usínat sama a musím jí uspávat v postely, kde je i celou noc.Je to moje tak trochu vinna, protože jsem měla být důslednější.Myslíte si, že bych jí mla zase nechat pakatv postýlce, aby pochopila, že bude spát v ní? Malé je 10.měs. Děkuji za radu 🙂

kapsle
29. dec 2008

Omluvám se za vynechaná písmena 😒

fifinna
29. dec 2008

kapsle, mne maly tiez spava v nasej posteli a ked som ho skusila prelozit do postielky, tak sa prebral, lebo sa prevaluje a hned nabural do mrezi. Myslim, ze ked ti do teraz nespala v postielke, tak bude mat tiez taky problem, ze bude mat malo miesta, ale vsak skus. 😉

kapsle
29. dec 2008

Já jí dávala do postýlky od malička, ale moc tam plakala. Myslím si že je na mě fisovaná a máš pravdu asi jí vadí i málo místa.Nkdy e mi povede jí dát do postýlky, že se nevzbudí hned, ale za chvíly jo a má amok, kde je. Jakmile si s ní lehnu je ihned klid a spí.

kapsle
29. dec 2008

Měla bych být aspoň spokojená, že už v noci nejí a nemusím jí uspávat u flašky s čajem. 🙂 Za to jsem moc vděčná.

elize
29. dec 2008

Ahojte, prave som sa dostala k tejto knihe a chcem si ju precitat. Dufam, ze vyriesi aj nase problemy.
1. Maxinko zaspava velmi dobre (v posledne dni nie, ale to mu idu zubky). To co ma trapi je caste budenie v noci. Jest mu nedavam, ale chyba bola ze sme ho naucili na caj - vzdy si cucne trocha caju, alebo dostane dudlik ☹ Toto sa deje aj 7x za noc. Rano sa budieval okolo 5:30, vtedy totiz vzdy kaka. Teraz si zvykol kakat do nocnika, tak sa zobudi, vykaka, dostane mlieko a spime asi do 8:00, niekedy aj dlhsie.
2. Tiez ma trapi, ze nechce spat v postielke. Pred par mesiacmi som s nim bola v nemocnici kvoli alergickej reakcii na ATB a od vtedy nechce spavat v postielke. Tak sa traja tlacime na manzelskej posteli. Nastastie to manzelovi az tak nevadi, on sa tlaci rad 😀