Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

carodejnica
25. sep 2010

@johanka. bola by som ti vďačná za preklad, ja som si to síce prehnala cez google translate, myslím, že to bolo dostatočne zrozumiteľné, ale preklad by sa mi páčil viac .. 🙂

johanka.
25. sep 2010

@nikush zavidim, ze uspavas na prsniku, mne na prsniku uz nejaku dobu nezaspi, skor ju take pokusy este viac roztataria. Cez den aj vecer ju uspavam nosenim. Nastastie aspon v noci, ked je taka poloprispata, tak sa necha douspavat na prsniku, by ma svihlo este aj v noci ju sestkrat uspavat nosenim. Mas pravdu, to nocne kojenie casto nie je o smade ale o potrebe pritulit sa, presvedcit sa o blizkosti maminy. Ak ma tvoj maly taku potrebu dudlat a ty nechces zo seba robit dudel, preco mu nedoprajes aspon nahradu? A byt dudlom nie je az take zle. Mne ked sa vecer prvykrat zobudi (polhodinu az hodinu po ulozeni), dam jej prso a dudla ho tristvrte hodinu. Nie je to take zle. Lezim pri nej, odcvicim si ocnu jogu (cvicim uz vela rokov, prestali ma vdaka tomu bolievat oci), odcvicim si kegelove cviky na posilnenie panvoveho dna, a rozplanujem si robotu na vecer. Prijemna meditacna tristvrtehodina.

carodejnica
25. sep 2010

@johanka. ja si najradšej čítam 😀 našťastie mojej malej nevadí tlmené svetlo 😉

zuzkat1
25. sep 2010

@johanka.
@carodejnica baby zavidim🙂 ja ked si s nou lahnem tak hned zacne lozit a je po zaspavani😀 ja sedim a ju mam v naruci... aj pol hodinu niekedy aj viac... krize v tahu co vam budem hovorit🙂

nikush
25. sep 2010

@zuzkat1 hold, ked si ty s tym v pohode, tak to tak rob. ja som ta robila do teraz. na mna sa neusmieva ked pije, nedokaze to. a nehnevaj sa, vsetko co si na moju adresu napisala znelo ako kritika. ja som dieta tiez chcela, viem ze nie je na baterky ani na gombik, ktory si zapnem a vypnem kedy sa mi zachce, viem, ze place, smeje sa....tiez sa nejdem malovat, jest ked place ale venujem sa mu, neprechadzam sa medzi regalmi s handrami ked je nervny... v tomto je on prim, ale myslim si, ze narodenim dietata sa svet nezacne tocit len okolo neho, nemozeme ho postavit do stredu a spravat sa, ze je vo vsetkom prve, dieta musi taktiez chapat, ze tu nie je same...

@johanka. aku nahradu? cumel? on ho sam odmieta ak si toto myslela. a som vdacna, ze to tak aj robi, aspon som nemala problem s prisatim. pre mna ako osobu je zle byt zivym cumlom.

takto aby sme sa chypali...touto metodou som ho naucila len sameho zaspat. tj. ked sa preberie po 1,5 hodine ponuknem mu prsnik, ked sa zobudi opat po 1,5 alebo 2,3....tak isto dostane prsnik, uz len preto, ze nechcem, aby sa dostal z polospanku, ale aby spinkal dalej.

katkabg
25. sep 2010

tato tema mi skor uz pripada hadacia...ja malu uz nekojim...spime spolu...na spanie ma dudlik...v noci mi raz papa um,a popritom sem tam caj...tu som ziva som...preboha ved to babo len len raz babo tak naco si niccit nervy...ked vam zaspi lepsie pri vas tak nech haja svami...ked na prse tak na prse...ked na rukach tak na rukach...tak mu to doprajte a vyspite sa aj vy aj babo 😀 hlavu hore maminy🙂)) ani ja to nemam lahke som po tazkom cisaraku...teraz mi nasli cistu...zijem 1400km od rodiny a na vsetko som sama a sa teda divim ako to zvladam 😀 a som si ista ze kazde babo je ine a raz z toho virastie 😀

katkabg
25. sep 2010

certiiiiik 😅

zuzkat1
25. sep 2010

@nikush ja som ta kritizovat nechcela..ak to tak vyznelo tak prepac...ja som len napisala ako to vidim ja...

zuzkat1
25. sep 2010

@nikush a este ja neodsudzujem teba za to ze to robis ako robis..rob si to ako chces... to ako to robim ja je tiez pre mnohych divne a nepochopitelne a co ma byt? mne to takto vyhovuje a tebe to vyhovuje inak,len som nazor napisala,ale nie negativne na teba....myslim ze som to nemyslela tak ze by som ta chcela kritizovat

zuzkat1
25. sep 2010

@johanka. inak s tym cumlom suhlasim s nikush...moja ho chvalabohu tiez nechce, ma viac rozumu ako som mala ja,lebo ja som jej ho ponukala🙂 a teraz som rada ze ho odmietla🙂

nikush
25. sep 2010

@zuzkat1 ok, to bude asi uz tym, ze z kazdej strany len kritika prichadza na rozne veci, ako keby ini ludia boli dokonali. ja som tak ako ty fungovala a vyhovovalo mi to, len teraz je brutus zivy a uz aj kojenie je miestami problem 😒 hlavne ked ma tata doma 😀

zuzkat1
25. sep 2010

@nikush jaj moja sa koji len tak mimochodom🙂 tu vsetko zaujima... my by sme potrebovali bezpodnetnu miestnost s bielymi stenami... ja sa s nou vzdy zatvaram do spalne ked chcem kojit a mame dni kedy je schopna aj 5 hodin hladovat lebo ma nieco lepsie na praci🙂 a potom sa nevie dojest😀

vlastovka385
25. sep 2010

@zuzkat1 Jenom k tomu nočnímu kojení, bavila jsem se o tom se zubařkou, není to u větších dětí zrovna ideální, protože mléko obsahuje hodně laktózy, takže mi doporučila po nakojení v noci ještě nabídnout vodu, aby se to mléko spláchlo.
Psávala jsem sem dřív, tak jenom aktualizace, Tibor se mi budí furt, minimálně jednou, spíš dvakrát, to hodně časté buzení bylo způsobené alergií na BKM a kolikama, když neuděláme dietní chybu, tak je to tak, když uděláme, tak častěji.
Co nám v poslední době hodně pomohlo je mít otevřené okno v ložnici, měl teď rýmu, první noc jsme strávili v křesle pod otevřeným oknem, protože nemohl dýchat, další noci už jsem to okno nechávala otevřené a světe div se, dítě spává jak zabité od devíti do 1,30, což je u nás nevídané. Takže buď mu bylo horko nebo byl v pokoji suchý vzduch.

yellowbanna
25. sep 2010

@johanka. diky za ty odkazy...precetla jsem si je oba peclive...a je fakt, ze mi to zni mnohem sympaticteji, nez "vojensky pristup - a ted se spi!" Asi jsem jen potrebovala povzbudit v tom nocnim vstavani...nekdy je to fakt moc, hlavne proto,ze jak tu nekdo psal, kdyz jsem unavena z nevyspani, pres den se to pak nekde odrazi ☹ Ja samozrejme nechci, aby Tonik spal celou noc, jeste dlouho, to je jasny...ale ze by se treba nemusel budit co hodinu... 😨 No a s tim usinanim u prsa... ted mi to samozrejme az tak nevadi, navic, kdyz to spolehlive funguje, ze... (vetsinou teda - uz se taky dostava do faze, kdy ho dokazou rozptylit modry kyticky na polstari 😀 ), ale mam pred ocima manzelovu sestrenici, jejiz 2,5 dcera neusne jinak, nez u kojeni a i kdyby to jeji maminka ted chtela zmenit, byl by to dost boj... ale vy asi reknete, ze to tak je v poradku... 🙂

dnesni noc bude z tech narocnejsich...uz se vzbudil 2x a to normalne na prvni zatah spi minimalne do pulnoci..dneska ale cestuje po postylce a vzdycky se vzbudi, kdyz je "nastorc"...zatim ale zabralo jen pochovani a chytnuti za ruku...

vam preju dobrou noc 🙂

mamka_78
26. sep 2010

Ahoj holky, tak mrňousek ještě spí!!!
Letmo jsem si pročetla odkazy, co sem dávala Johanka, jsou tam zajímavý názory. Jo, mimochodem jsem nepsala, že pro metodu "kontrolovaného pláče" je většina pediatrů a psychologů. A také znám spousty pediatrů, kterým bych nesvěřila do péče ani plyšáka.
Jde prostě o to, co každé z nás vyhovuje. Já jsem také bojovala s kojením, resp. se záněty (měla jsem 3 léčené Atb a 2x úspěšně rozehnané právě tím, že malý bumbal celou noc.) Ale už toho bylo na mě prostě moc. Vy máte ještě relativně malé děti, ale myslím si, že 20. měs. dítě už by mohlo spát déle a nedělat si z maminy dudlík i v noci. (Přece jen mi už není 20, že?) V tomto ohledu mi přesvědčil názor nefrologa, který kamarádce přímo nařídil, že její malá v noci nesmí vypít ani kapku, protože si její ledviny musí odpočinout.
Dneska už máme za sebou 6. noc, jsem vyspaná a mám dost sil běhat celý den kolem prcka. Pa a spánku zdar! 😎 😀 😀

amisa
26. sep 2010

@nikush pozri si IP

zuzkat1
26. sep 2010

@vlastovka385 mne zubarka povedala ze kojenie je OK..poznam dokonca zubarku co kojila vyse troch rokov... takze to je zas len o rozdielnych nazoroch...

zuzkat1
26. sep 2010

@mamka_78 tak to je dalsi priklad kedy sa nazory dr rozchadzaju... 🙂 ja ako mala som chcela spat celu noc a mna museli 3x v noci budit aby som pila lebo som mala nieco s krvou... takze to je zas len priklad ze co osoba to iny nazor...a to ze bola u nefrologa znamena ze asi ma nejaky problem nie? normalne sa predsa s malymi detmi nechodi.... alebo sa mylim?a moja pediatricka nema s nocnym budim sa deti a naslednym kojenim ziadny problem.. podla nej je to normalne🙂

martinka17
26. sep 2010

@nikush si tu sama, nechaj to tak ako ostatné baby a nehádaj sa s nimi, nemá to cenu🙂 Ja som to vzdala už dávno 😉 Tvoje dieťa bude samostatné, sebavedomé a cieľavedomé, pretože ho tak vychovávaš a ostatný nech si robia čo chcú a ako chcú, ich vec 😉

@zuzkat1 porovnávať 8 a 20 mesačné dieťa 😲 a pritom máš to mladšie, neviem. Vieš, 20 mesačné bábo je iné a má inú hlavu ako 8 mesačný krpček. Ja už viem porovnať, ty asi ťažko, keďže to tvoje je chrúsťatko je malinké 😉

zuzkat1
27. sep 2010

@martinka17 neviem na co mi reagujes.. ak na to co som pisala @mamka_78 tak si to mierne nepochopila..ja som jej nehovorila ze jej 20 mesacne dieta sa ma budit x krat za noc,ale to ze sa nazory lekarov opat raz rozchadzaju...

amisa
27. sep 2010

@martinka17 presne uz to davno nieje tema o radach k metode , urobili si z toho temu proti knizke

nikush
27. sep 2010

uz ma to naozaj stve...tato tema bola vytvorena kvoli knihe a kvoli tomu, ze to chce niekto praktizovat. vsetkym mudrym, ktori su proti tomu odporucam ist do obdobnej temy, ktora je proti presnemu opaku...cize kolisat, prsnikovat, spievat a podobne veci. ja vam neskacem do toho, ze 10 kilove uspavate na rukach tak vy nas tu tiez nechajte zit a robit si co chceme. takze chodte inam. ok?

luciferova
27. sep 2010

Ahojte

Moj 10m syn sa v noci zobudi, napapa sa, zaspi na prse a ked ho prekladam do postielky tak sa zobudi a je hore aj hodinu (dnes 2,5 h) ja nevladzem, co s tym?

martinka17
27. sep 2010

@amisa
@nikush ste pochopili, ja to čítam, bčas pošlem knižku, občas napíšem, že áno, tak som to robila ja...ale nehádam sa, je to hádzať hrach na stenu 😉

nikush
27. sep 2010

@martinka17 tak tak....poniektore to budu robit vzdy...vzdy budu s niecim nesuhlasit a podobne veci. staci sa pozriet do viacerych tem 😉 skoda reci...

bavte sa moje mile a nadalej odsudzujte...prajem vam, nechsu vase deturence spokojne, zeby ste s nimi nemali ziaden problem a boli ako doteraz.

dzio2
27. sep 2010

ahojte pisala som tu pred par dnami , dakujem kockam co mi poradili , zhrniem to v skratke posunula som dcere zaspavanie o hodinu az dve , a vysledok je super cez den prespi aj 2hodky a noc prespi celu ale s tym ze v izbe musi byt zhasnute svetlo a ked vyzdraviem tak ideme sa ucit zaspavat v postielke , verim tomu ze to bude uspesne , tak ako to spinkanie , DAKUJEM VAM 😉

nikush
27. sep 2010

@luciferova ja by som si ho asi nechala pri sebe. mojmu sa to sice este nestalo. ja som to robila este tak, ze som pockala pokial zaspal tvrdsie a tak som ho tam supla. teraz je pri mne v posteli s mm tak od tej pol 6tej rano, ked sa zobudi, dam mu napit a spi dalej on aj ja 😉

martinka17
27. sep 2010

@dzio2 paráda, držíme palce aj naďalej 😉

luciferova
27. sep 2010

@nikush ja ho necham uplne vytuhnut ale jak ho idem prelozit tak to potvora zisti. Pri sebe ho radsej nechcem mat, spime na uzkom roztah. gauci a mm je dost hyperaktivny v noci, bojim sa aby sa daco nestalo i ked parkrat uz s nami spal.
A este ma stve ze cez den zaspi len v kociku a vecer na fitlopte/prse. Take ze polozim do postielky a spi nehrozi ☹

kuspitka
27. sep 2010

Ahojte.tak my malu už v noci nechávame v postieľke neberieme ku už ku sebe.celkom dobre už búva raz je hore.len cez deň je to horšie nevie zabúvať.teraz plače ,ale to je plač taký maznaví....