Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

cicimon
4. jan 2011

baby ako uspat dieta, co vecer pri vlozeni do postielky namiesto spania sa postavi na styri stylom " som hore" ?

johanka.
4. jan 2011

@cicimon nosenim na rukach, dojcenim, u nas nic ine nezabera. Ked mala to obdobie, ze uz v podstate spala, a aj tak sa dvihala z bruska na styri, tak som ju proste pritisla rukou k posteli a drzala, kym poriadne nezaspala. Zabralo... niekedy 😅

cicimon
4. jan 2011

@johanka. ved to, ...a pritom to spravi po 25min cucania -zvycajne je po 20min mrtva... a ked ju vezmem na ruky tak oci dokoran.... potom nastupuje mm... neviem, co to ma posledne dni za moresy

johanka.
4. jan 2011

@cicimon tak, tak, je to take zvlastne obdobie, ked som mala dojem, ze aj spanok vyuziva na trenovanie lozenia 😀 Ono tusim cely prvy rok sa sklada z roznych zaujimavych obdobi (dalej zatial nemam skusenosti) a jedina a najlepsia rada, co poznam na vsetky tieto obdobia, je "preckat to, vydrzat, ono to prejde" 😀 Inak ak u manzela zaspi, tak je celkom vhodne ho niekedy poctit takouto cestnou bojovou ulohou. Moj manzel tiez uz parkrat uspal Misku na rukach a strasne sa mu to paci, ten pocit, ked si konecne nanho polozi hlavu a zacne driemat, tak mu dozicim, nech si ten pocit vychutna. On ju totiz neuspaval rok, den co den, takze prenho je to stale zazitok. A pri nasom nespavcovi a tazko uspatelnom dietati to cloveka aj naplni hrdostou, ked ju konecne uspi 😀

katkabufka
4. jan 2011

@cicimon ahoj, ak sa možem pridat, tak ja som mala tento istý problém s prvým synom, uspávanie na rukách, kríže v prdeli a nič z toho, budil sa hádam aj sto krát za noc...no pri druhom som konečne prišla na to, čo zaberá. Jedna kamarátka mi požičala knihu o tom,že každé dieta sa dá nučit prespat dokonca celú noc i bez jedenia a čajíku a buntošenia, len treba pevné nervy a bolo tam vela užitočných rád ako na to. Neviem presný názov knihy, možem zistit a po prečítaní som fakt niektoré veci praktizovala na mojom synovi a zabralo to. Napr. ked takto vyskakuje,prídem ku nemu bez jediného slova, dám ho lahnút,trebárs aj 10 x a nakoniec zistil, že nepovolím a uloží sa sám. Ja mám večer klud a užívam si to. Tak želám pevné nervičky 😉

cicimon
4. jan 2011

@johanka. mm uspava pravidelne, v podstate od narodenia - ona povacsine zaspi pri kojeni (ano, nemalo by sa, ale ked uz zaspi, tak ju nejdem budit...)... ale ked nie, tak ju uspava na rukach on a celkom sa mu dari 🙂. doobeda s tym nie je problem, len niekedy takto vecer.

@katkabufka jo, citala som tu knihu, ale v noci ju nechat vyrevat sa mi celkom nepaci..... aj ked dnes uz mm nemal nervy, ked sa o 3.30 asi treti raz zobudila a ze "nedaj jej" - to ako cucnut.. a ja ze ok... ale po 5min revu to uz nevydrzal a zmenil nazor 🙂) ona sa zobudi tak 2-3x za noc, cucne mozno minutu a zaspi... len obcas ma take chvilky ze sa zobudi a ze "som hore"...

kajsicka
4. jan 2011

Ahojte dievčatá, ja mám dvojičky a to vám poviem, že niekedy mám ruky ako Saxana, jednu v jednej postielke, druhú v druhej postielke, lebo moje dievčatá tiež vstávajú pri zaspávaní. Hlavne doobeda, tiež ich pokladám na striedačku - niekedy aj 20 minút.Prvú uložím, druhá vstane, druhú uložím, prvá vstane...... 😝

kaja73
4. jan 2011

@katkabufka ja som to raz ratala-počet položeni maleho,ked si stale sadal namiesto spanku a prestalo ma to bavit pri cisle 80.To už bol uplne vyhecovany a rehotal sa na tom,takže o spanku som mohla tak akurat snivat.Inokedy-tiež to bolo dake vysoke čislo,zas chytil totalne nervy,že som ho stale položila a reval ako blazon.Takže teraz ho necham až sam odpadne od unavy.No niekedy nacvičuje aj hodinu,a potom zaspi v predklone-proste padne zo sedu dopredu.Potom ho až uložim.U nas proste to položenie nezabera je praveže kontraproduktivne.

katkabufka
4. jan 2011

@kaja73 chichichi,tak v tomto prípade má pevnejšie nervičky asi on........moj krpec radšej ustúpil, ked už som inak nedala,xi........to asi ked ma videl nazúrenú ako psa baskervilského 😀

kaja73
4. jan 2011

@katkabufka mojmu je šumafuk či som nasrata.Bit ho predsa nebudem a tak to ma v paži.Skušam sa na to pozerat ako na trening sebaovladania. 😀

katkabufka
4. jan 2011

@cicimon no tak to máš ešte dobré, tri krát hore v noci, to bola pre mna pri prvom dietati malina........to sme mali akože super noc, každú hodinu na prsníku, ked som ho už nekojila tak zas čajík driapal a trvalo to ludia, či mi budete verit alebo nie.......skoro do štyroch rokov. Ale to mal chudáčik asi po mne, pretože ja som vraj robila presne to isté, xixi a potom čuduj sa svete 😉

katkabufka
4. jan 2011

@kaja73 😀 😀 😀 bitkou sa veru nevyrieši situácia.Ale niekedy by som mojmu bola takú švihla, len som si musela do jazyka a neviem čoho všetkého ešte zahryznút, taká nerva ma brala 😠

cicimon
4. jan 2011

@katkabufka no zvycajne o 23, 1, 4 a o 6tej je definitivne hore

katkabufka
4. jan 2011

@kajsicka tak toto ti nezávidím. ja si to neviem ani len predstavit, obdivujem všetky ženy sveta čo majú dvojičky 😵 ale zas má to jednu výhodu a to tú, že sa ti ked budú vaščí prehrajú spolu a ty budeš mat na chvílu pokoj 😉

katkabufka
4. jan 2011

@cicimon tak za chvílu to zas príde, blíži sa 23 hodina..........a to akože je úplne svieža? nemá prehodený den s nocou? cez den ti kolko krát spí

kaja73
4. jan 2011

@katkabufka Moj prvy bol tiež hrozny spač,ale u nas to trvalo ešte dlhšie-do 6r sa budil casto a spala som s nim až do 10 rokov,čo sa bal tmy a celkovo byt proste sam.

cicimon
4. jan 2011

@katkabufka nie, ona sa tak "sviezo" budi len obcas... ale ona sa bezne zobudi s revom, dam jej cucnut a po minute zaspi - od 23ej do 6tej tak cca 3x...
a ked ju vezmeme na ruky tak sa tak myka a kruti... no to by hojdanie nepomohlo

katkabufka
4. jan 2011

@kaja73 pre boha, tak to už je moc........ja som rezignovala v štyroch rokoch mojho synáčika a odpratala som ho do detskej izby s tým, že je už velký chlapec a nemal na výber. Naštastie nechodil za nami do spálne, ešte by si zvykol a čo potom.......romantika v pr..li 😀

katkabufka
4. jan 2011

@cicimon no prsia má zjavne namiesto dudlíka, potvora malá..... a cumlík teda nechce?

cicimon
4. jan 2011

@katkabufka nie, nechce.... skusali sme na zaciatku, ale vypluvala, tak nedavame

kaja73
4. jan 2011

@katkabufka No moj bol"odpratany" už v roku,ale som tam behala cele noci ako blazon až som to v jeho 2 rokoch vzdala a kupili sme novu postel ,vlastne dvojpostel a spala som tam.Už som proste nevladala. ☹

katkabufka
4. jan 2011

@cicimon tak už len treba dúfat a čakat kedy ju to prestane bavit.....alebo teba,xixi.......ja to nechápem čo nespia tie detičky, ja som taká štastná ked sa možem vyspat.....ved oni raz pochopia čo je dobré 🙂 idem si veru aj ja lahnút, aj zajtra je den. prajem krásny večer a dobrú noc

katkabufka
4. jan 2011

@kaja73 ☹ ale zvládla si to nejako, lebo inak by si nepísala odtialto, ale listy z blázninca 😀 kolkú tarchu mi ženy uvládzeme na pleciach ☹ prajem dobrú nocku,idem tata

cicimon
4. jan 2011

@katkabufka no od 3-5mes prespala celu noc, prip s jednym zobudenim, ale casto spala 20.30 - 5.00... od septembra sa to pototo...

zuzkat1
5. jan 2011

@zuzuxx v noci vzdy ked sa zobudi teda asi 5x a cez den minimalne 6-7x... inak k tej tvojej "podarenej" dr... moja mala vazi 8,4 kg a meria cca 73 cm a doktorka je spokojna, ja som sa pytala ci je to dost a ona na mna pozrela uplne nechapavo ze preco by to nemalo byt dost ze hlavne ze pribera ze nie je dolezite ako rychlo a ze kazde dieta je ine... ti tabulkovi lekari medzi ktorych tvoja evidentne patri su najhorsi... od jedneho takeho sme odisli ked mala mala 2 mesiace lebo chcel ze mam davat um lebo mala malo pribera.... povedala som dovidenia a uz ma tam nevideli.... kym pribera tak nie je co riesit mala sa ti rozpapa..niektorym detom to trva troisku dlhsie ...najma tym kojenym, zrazu namaha s jedlom navyse nie moc dobrym (ved nemastne neslane) a predtym take super pohodlie z prsnika🙂 nemyslim si ze sa mas coho bat, ved ma peknu vahu a je dost dlha... 200g za 2 mesiace je krasne🙂 vobec sa nemusis stresovat... my sme mali uz aj mesiac ked mi schudla... uz nebude priberat takym tempom ako ked bola mimino... takze klud a uz ju nikdy nenut lôebo to bude mat opacny efekt..pekne ponukaj ked sa ti zda ze malo papa tak pridaj este jedno jedlo (neviem kolkokrat papa teraz) ja som teraz pridala veceru teda mi papa 4x a dokopy za cely den zje asi tolko ako bezne dieta zje na obed...ale evidentne jej to staci takze neriesim🙂

zuzkat1
5. jan 2011

@cicimon podla mna vydrz nebude to donekonecna a o 10 rokov ked ti povie - "mami nieee pusu, nie, si traaapna" tak budes spominat ake to bolo fajn ked si si ju mohla pritulit a kojit xkrat ked bola mala😀 ja ju kojim vzdy ked sa zobudi cca 5-6krat a obcas veru ma taku maniu ze "som hore" a vtedy sme hore v noci aj hodinu, nehrame sa ona cely cas cuca...

zuzkat1
5. jan 2011

@cicimon este dodatok🙂 moja spala celu noc od 8mej do 6tej 2-3 mesiac zivota potom sa zacala budit raz a od pol roka sme v priemere na tych 5-6 zobudeniach za noc

amisa
5. jan 2011

Baby davno som tu nebola a hlasim dalsi uspech dali sme malu do samostatnej izby.. a spanie sa este polepsilo.. lebo v noci sa budila a bola nervozna ze nepribehnem hned k nej az tak ze obcas chytala hisaky. Teraz si pomrnci a do dvoch minut spi dalej. Budi sa len o 3-4 a o 5-6 na mliecko a vstava okolo 7. Od kedy sa sama naucila zaspavat a pit len dva krat spim odost lepsie aj ked na kazde jej pomrvenie sa zabudim aj ked je to vo vedlajsej izbe. Nedokazala by som vstavat k malej 6-7 krat a hned ju nechat prisat ked ma skoro jeden rok., to by sa mi uz zdalo trosku o zdravie matky.

sussanah
5. jan 2011

@cicimon my jsme meli kolem 9m taky dost silene obdobi, asi to souvisi i se separacni uzkosti (nebo kdovi s cim). Tenkrat spal s nama, kojila jsem kdy chtel, jedine tak jsem byla schopna se alespon trosku vyspat. Potom kolem 10m se mi zdalo, ze se zacina trochu lepsit a prestala jsem mu davat kolem pulnoci (jedl nejdrive kolem 2-3) a potom poradne se to zmenilo ( s mym pricinenim) az kolem toho 12-13m. Ja bych to zatim asi +- nechala. S tim usinamnim to je naprd, ono jak se ty deti neco noveho nauci, tak je potreba to trenovat porad a porad a porad a porad 🙄 U nas zabiralo to, ze jsem ho proste nechala tak. On lozil po postylce, ja lezela na gauci a obcas, kdyz uz se mi zdal trochu unaveny,t ak jsem ho polozila. Celkove to bylo tak 5-10x, potom usnul. Jednou jsem ho nechala, at si lehne sam a nelehl, akorat malem spadl unavou, ale sam si nelehl 😅 Tenkrat jsme uspavali docela silene, snad skoro 1,5h coz uz jsem moc nedavala. Potom jsem ho zacala uspavat na posteli a pak prenesla do postylky a to nam vydrzelo asi do toho 12-13m, pak sel zpatky bez problemu do postylky.

sussanah
5. jan 2011

@amisa a mas v noci vysilacku nebo mate pootevrene dvere? Ja uz chci maleho taky pomalu stehovat, ale prave nevim, jestli mit tu vysilacku nebo dvere. Protoze zase vysilacka zabere uplne vsechno, kdykoliv se pohne a to nemam zapotrebi