Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bublinkajasminka
12. sep 2008

ivetah - moooooja nesúhlasím - moje dieťa zaspáva podľa tejto metody od 6 týýýždňov!!!! a plakalo prvé dni presne tak ako všetky deti prvé dni ale prešlo to, nemala ani dva mesiace čo sme ju uložili do postiešky a hned zaspinkala sama - ona inak ani nevie zaspať, lebo iné si nepamätá, toto je pre ňu prirodzené

sisa88
12. sep 2008

bublinkayasminka- tak si mala stastie, podla mna tvoja malinka to tak chcela a vyhovovalo jej to,...inac nase baby sa narodili v tej isty den nie?o kolkej sa narodila tvoja???🙂
ale tu skor suhlasim s ivetah...ta metoda funguje, ale do tych 6 mesiacov je drasticka, uz som to rozoberala s mnohymi ludmi a nie vsade je tato metoda popularna...pretoze skutocne do tych 6 mesiacov sa v tom telicku hrozne vela deje, a ono to nasilu robenie rezimu nemusi dobre vlpyvat na vyvin nervov atd...predsa len 6 mesacne babo uz aky taky rozumcek a vnimanie...

dzanka3
12. sep 2008

no ja teda nevydrzim....
on reve o dusu - az sa zadusa.....ked pridem k nemu nepomaha ani hladkat, ani bozkavat...az ked ho vezmem na ruky v momente stichne a uz aj drieme....a ked ho skoro chcem vlozit naspat do postielky - este tam ani nelezi a uz vrieska....
snad po troske - pomalicky si zvykne zaspavat sam v postielke - lebo on si prvy mesiac nevedel odgrgnut a ako sme ho nosili tak sa aj naucil zaspavat na rukach - teraz uz si odgrgne ale aj zaspat chce na rukach betarisko 🙄

- a vlastne aj vy tu pisete ze az 6mesacne babo treba takto ucit..... ale zas nemusi byt az taky zhyckany - ved uz teraz ma skoro 6kg 😵

ivetah
12. sep 2008

dzanka ved Martinko este velmi potrebuje mamicku, tak preco mu nepomoct pri uspavani? 😉 budes mat spokojne a stastne babetko 😅

sisa88
12. sep 2008

dzanka.ja som si myslela to iste..az teraz vidim,ze podla mna to ma priroda tak vymyslene..kazde dietatko je ine..co som pocuvala aj ostatne maminy, ja si osobne myslim,ze rezim si spusti dieta same..a v tom rannom veku to len velmi tazko ovlyvnime, hlavne ked su kojene.,.a ja to vidim na svojej..doteraz som si myslela, ze budem uspavat hodiny...a fakt sa to menilo...prvy zlom nastal po 3 mesiacoch..dovtedy sme s drahym zaspavali hodiny , na lopte, plac atd..deti sa proste musia vyplakat, to trva do tych 3 mesiacov...to je ich nahromadene emocie za cely den a verim tomu... a teraz uz je to relativne v pohode, aj ked mozno este zoparkrat pribehnem ale do takej 9 uz spi......a neverila som tomu 3 mesiacmi...proste nas velmi potrebovala na zaciatku..ale este stale nespime v postielke, spi so mnou, pretoze v noci je hore parkrat na jedlo, je to pre mn pohodlnejsie....takze ja nie som za drasticky sposob a uz vobec nie tak na zaciatku, podla mna to nie je dobre pre dieta.teraz uz vidim, a to ma cez 5 mesiacov ze je vnimavejsia, a ono to trva, kym si dieta zvykne na nejaky rezim..muslim tym opakovane situacie, ako kupanie, zaspavanie atd,,,takze len trpezlivost a nechciet to hend nasilu..ja som tiez bola na nervy a netrpezliva ale cim som bola ukludnejsia, tym to slo lepsie...aj ked som stale unavena, od porodu som nespala viac nez 3 hod vkuse, ale vidim pokroky aj ked male , ale zase nemozme chciet aby deti vedeli uz pomaly aj citat v prvom mesiaci 😎 a hold nie kady ma deti ktore spinkaju vzorne od narodenia, niektorym to trva dlhsie...prajem vela trpezlivosti 😎

luciar79
12. sep 2008

Ja som nočné uspávanie začala v 4 mesiaci. za 2 dní to vedel. Myslím že čím neskôr tak tým horšie lebo dieťa má väčšiu výdrž. Malý plakal v prvý deň asi 10 min aj s tými kontrolami. druhý deň už som ani po tých 8 minútach nemusela ísť lebo už bol ticho a spal.teraz sa napapá, položím ho do postielky a odídem.Asi do 2 min spí. ak náhodou zaplače už nečakám tie 3 alebo 5 minút. hneď sa vrátim dám cumel a odídem. a to už zaspí.

zade
12. sep 2008

mhm.... nie vsetky mame take ucenlive dietatko ako luciar79.....

unas tato podla mna nazmyselna metoda neplati!!!

lila794
12. sep 2008

dzanka, nas ma skoro 10kg a veru ho uspavam na rukach - ja mam len 52, tak si to vies predstavit. Ale tuto drasticku metodu by som veru nepouzila. Neda mi to moj materinksy cit nechat to dieta tak dlho a srdcervuco plakat. A nemyslim si, ze vychovam nejakeho zhickaneho. Nahodou, chcem si uzit cas, kedy mozem byt so svojim synom a toto je jedna z tych chvil. Ani sa nenazdame a vyrastu a uz si ich nebudeme moct tak pritulkat.

danuska24
12. sep 2008

ahoj, nasa Linda zo zaciatku spala v postielke, potom som si ju z pohodlnosti (nocne kojenie) brala k sebe do postele a teraz je naspät v postielke. toto praktizujeme asi treti tyzden. boli sme u znamych na dovolenke, maju o mesiac starsie babo a oni malu polozili do postielky, dali jej flasu a odisli prec. o par minut prisli pre flasu a babo spalo.
tak som jeden vecer ulozila malu do postielky, dala jej pusu, cumlik a odisla som prec. pridem o 5 minut a moje dieta spi 😉
a takto fungujeme aj cez den
predtym som k nej musela cez den lahnut a cakat kym nezaspi a stale kontrolovat lebo spala na posteli.
nasa ma tiez 10 kil a neviem si predstavit ze by som ju uspavala na rukach..

bublinkajasminka
13. sep 2008

sissa88 - moja je narodená 22 marca o 8.45 a vy??

sisa88
13. sep 2008

bublinka--ahoj tak my 22.3 o 17.50:))

lulu723
13. sep 2008

ahojte.no ja mam 2mesacnu dcerku a a bala som sa ako bude buvat v noci a cez den.zatial to nejako zvladam aj ked cez den je to horsie s tym buvanim.ked ju uspavam tak musim byt chvilu pri nej inac sa za 5 minut zobudi a place.snazim sa aby spala 3 hodiny vkuse,alesem tam to nevyde.2 dni spinka pekne aj papa pekne,ale na 3 den od rana do vecera mrnci a az nejako o 11 vecer konecne zaspi a zase sa to opakuje,ze 2 dni spi a treti den ved viete.nastastie v noci sa budi len raz a potom az rano okolo 5.vzdy o 7 vecer sa kupeme inac nechce ani papat ked sa neokupe a potom pekne buva.najskor zaspi v nasej postely a az potom ju mozem dat do postielky a tam spi skoro celu noc...

simaha
13. sep 2008

Prosim vas mohly by ste mi poslat tu knihu ak ju mate? a.simonidesova@centrum.sk Dakujem!!!!

blau
16. sep 2008

Ja by som sa chcela spytat mamiciek, ktrorym deti pri zaspavaní neplacu, ale sa nevedia ulozit ako na to? Nasho ,ked ulozim ci do postele, alebo do koca ide ho rozobrat 😠 chyta vsetko bud sa nadrapuje s paplonom vankusom otaca sa na brusko, v kociku vytrhava plachtu deku no proste vsetko ine ho zaujima, len nie spat. To iste aj vcera ho ocino zobral na prechadzku a za 20min. sa vratil, lebo mu isiel z kocika vyskocit a zacal ho rozoberat 😉 Neplace len sa proste stale mrvi a prehadzuje na brusko. Takze zaspava mi na rukach 😔 A je tazkyyyyyyy Poradite? Dakujem

ivetah
16. sep 2008

blau tazko povedat, asi trebna najst figel, ako sa najlepsie ukludni. mne niekedy robi mala to iste na posteli, ked ide spat. ale len niekedy, lebo uz mame finty 😀
jednak jej dam dudlik a drzim jej ho, objimam ju a nepustim. som proste vytrvala a vzdy ju vratim hned na chrbatik, kao nahle sa vrti. alebo ju ulozim na bok chrbotm ku mne - to fungovalo dost dlho, alebo sa prituli ku mne, to je najnovsie. a drzi mi prsty na rukach. a pustim prijemnu uspavanku (take z kolotoca). a zo zaciatku protestopvala, ale postupne si zvykla na ten ritual 😉
a v kociku ma svoju oblubenu hracku a ked nefunguje, tak napriklad ju unavi chytanie stitka na deke 😀

blau
16. sep 2008

Jej ivet mame rovnako stare deticky)mlade) 😉
No ked ho chytim pevne ako ty hovoris, tak to zacne nervacit ,ako co ho drzim...?neda sa prebije ma 😅
Tiez ho s vervou prevraciam naspat, ale jednoducho on sa prevrati na brusko a to rychlostou blesku 😠
Objimanie ho bavi len chvilku, prsty moje sa mu pacia, ale to uz musi byt do tla unaveny
Niekedy mu to trva inokedy zaspi hned 😵
NO ale radsej sa ja tu nebudem stazovat a asi mozem byt rada, ze neplace skoro vobec za cele dni, to uz musi byt...A to stymi stitkamy tak to ma rado asi kazde baby 😉 Kasle na hracku hlavne, ze je tam stitok 😀

ivetah
16. sep 2008

no blau kazde dieta je ine 😀 ale tak skusaj rozne tipy, cokolvek, co ta napadne, len to skus robit niekolko dni stale rovnako. mne sa osvedcilo, zavadzat rozne ritualy, cize vsetko ma rovnaky priebeh. a Terezka si postupne zvykla a vie, co bude, ked si lahneme na velku postel 😉
drzim palce! ale zase je fajn, ze ti maly neplace 😅
a ked chces posli do IP odkial si 😉

macaeliska
16. sep 2008

ahojte kočky. Sledujem, že je nás neskutočne veľa, kto má problém so zaspávaním detí. Ja by som sa tiež pridala ku kočkám, ktoré by prosili o zaslanie tej knihy. Macamikicova@azet.sk Ak budete také zlaté, tak Vám vopred Ďakujem. Potom budem na vás spomínať, keď sa konečne vyspím aj ja!

ivka2812
17. sep 2008

ja mám dve deti a potvrdilo sa mi že každé dieťa je iné.so synom sme si vytrpeli svoje.ten snád ani nespával.v noci som ho niekoľko krát kojila tak spával s nami v posteli.ja som sa ráno budila taká dolámana a celú noc som ani nespala to bol len taký polospánok.bez toho aby sme ho nosili na rukách ani nezaspal.
o malej v noci ani nevieme že ju máme večer ju pekne uložím do tej 10 zaspí(s cumlom) a ráno sa zobudí o 7
zo začiatku som ju chodila pozerať celú noc či dýcha lebo po skúsenostiach so synom som neverila že dieťa môže tak pekne spať
tak si to teraz užívam
🙂

alex222
17. sep 2008

ahojte, naivne som si myslela, ze babatka len papaju, kakaju,cikaju a spia...ale.....ak by ste boli take zlate ..tiez mi poslali knizku..pls...dakujem velmi pekne .. zuzana.zitna@gmail.com

bubba
21. sep 2008

caute baby poslite mi prosimvas odkaz odkial sa daju stahnut "pravidla"teda kazde dieta sa vie naucit pravidla soom zvedava co sa tam pise 🙂 dakujem

anezena
21. sep 2008

alex poslala som ti tu knihu.
bubba, hod mail a poslem ti to

sjuzi
21. sep 2008

Ahojte kočky, prosím i ja o poslanie tej knižky o pravidlách. Ďakujem moc... 😵

jahodka11
21. sep 2008

ahojte maminy, tak aj ja som sem prispievala, ze sa nam pokazilo spanie a td....... a teraz som zistila, ze to bolo len a len teplom.... 😠 odkedy sa zozimilo, maly spi celu noc, min 10hod...a to mu idu aj zubky a este ma aj teplotu.... boli sme na dovolenke v tatrach, riadna zima, ale prvu noc maly spal 13hod vkuse a potom tiez min 10 hod a teraz doma takisto...tak neviem, buduce leto budem musiet nejako poriesit.....ale tu v panelaku nebudem 🙂

katulienka1
24. sep 2008

ahojte baby,poprosila by som tiež o knižku "pravidla" dakujem 😉

katulienka1
24. sep 2008

khavlickova@post.sk

luciar79
25. sep 2008

Tak my sme úspešne už 2 krát kojili až o 6 ráno.Zaspávanie nám od 4 mes žiadny problém nerobí ale noci začali byť otras. o 7 jedával kašu potom sa dokojíl. o 10 kojenie, potom o 2 a potom o 5. A od polnoci pravidelné budenie na vodu. Tak som sa odsťahovala do detskej k dcére, muž bol na nočnej. Kašu som dala o pol 7 po kúpaní dokojila. o 10 som obudila na flašku s Hajaja a odišla z izby. vrátila sa až tak o 3 a počkala kedy sa obudí. Prvé dní to bolo tak o 4. Jasné že plakal pravidelne ako aj predtým ale keď zistil že mamina tam nie je hneď zaspal. Po troch dňoch už po polnoci neplakal vôbec a obudil sa až o 5. a teraz už to posunul na 6. Lepšie sa mu spí samému takže len čo dorobíme jeho izbu, presťahuje sa. 🙂

kaskya
25. sep 2008

Maminky, nemusíte čakať do šiestich mesiacov. My už pekne spinkáme už dosť dlhú dobu. Ak si preštudujete poriadne knihu, ja nevidim problem to dietatko naučit. Myslim si ze nie v dietatku je vzdy problem - dieta je rychlo ucenlive a to od narodenia. Problem je hlavne v niektorych mamach, ktore nevedia tuto metodu praktizovat a vlastne uz dopredu si myslia, ze tato metoda nezaberie, ze je onicom, ze jej dieta je ovela komplikovanejsie nez ostatne deti a nakoniec to predsa len nevyjde, lebo mamina sa nesnaží tak ako má. Takže problem nie je v metode ale v niečom inom. 😉

Gratulujem všetkým mamám vrátane mna, ktoré to zvládli a naučili dieťatka pekne spať a aj super presný rezim majú cez den ich deticky. Však to nebolo také tažké 😉

PS:tým chcem vyprovokovat ostatné maminy, nech sa aj ony posnazia. možno sme to tak dobre my zvládli, lebo som pedagogicka a ucenie mi nerobí problem ... 😀 😕 niečo tu smrdí 😔 😅

luciar79
25. sep 2008

kaskya-ja som s tým nočným kojením prestať skôr nechcela lebo som sa bála že bude hladný. Ale v 6 mes už má spať celú noc tak sme počkali až bude mať tatino nočnú. Ja som v noci metódu 3-5-7 používať nemohla lebo keď som tam chodila tým dlhšie plakal. Lepšie bolo neísť vôbec. Ale tiež by som asi nevydržala keby som ho počula alebo s ním bola v izbe. Takto som ho nepočula a za 2 dni som mohla už spať v spálni.Ale bez muža aby ho chrápaním nebudil. Ešte síce poriadne nespím čo stále čakám kedy sa obudí....ale aj tak sa teším ako sme to zvládli. Dcéru som mala pri sebe do 4 rokov. Ale malý je úplne iný...všetko ho ruší, musí spať sám.

bublinkajasminka
25. sep 2008

kaskya - súhlasím s tebou, naša malinká zaspinkáva sama úplne krásne a spinká do 6 ráno, potom papá a potom až o 8 vstáva 🙂 🙂