Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

kiva23
2. jún 2009

Viem ze tato metoda pre nas este nie je, ale manzel akurat uspava malu. nie a nie uz styri hodiny spat. Je okupana, prebalena, napapana a nic. Tak neviem. Je este malinka a mala by papat a hajat, alebo sa mylim? hodte radu. Ani neplace. len kuka okalmi na sveta cmuka cumel strasnou silou. Hovorim si ci este nie je hladna, ale jedla 25 minut. papa nejako vela a ja uz neviem ci mam teraz nejake mlieko pre nu. Keby mi dala aspon 2 hodky, ze by sa doplnilo. Neviem to iste bolo aj vcera.asi tak okolo 3ej - 4.ej sa zobudi a nie a nie spat. len kuka a kuka a potom place. nechce nic len prsnik. ale ja tam uz ic nemam. nestiha sa doplnat.

blandik
2. jún 2009

ahoj, nepíšeš, jak je malá stará - tak je těžko říct, co potřebuje. Mě hodně pomáhalo, že jsem si tak od 2 měsíce psala, co kdy cca děláme - kdy krmím a kdy spí. Postupně se z toho vyvinul systém (jemně jsem malého k pravidelnosti směřovala) a ulehčilo mi to práci, věděla jsem pak cca proč pláče. Ale úplně malá mimča to mají pořád jiné a ještě nemají ponětí, že je něco ve dne a něco v noci. Nám jen pomohlo, že jsme malého od mala neuspávali na rukou. Dali jsme ho do postýlky a byli u něj. Když plakal, natřísali jsme mu zadeček anebo jsem ho v postýlce (jeho) objala - prostě jsem se naklonila, ale nezvykala jsem ho na nošení. Ta knížka je pro vás asi určitě brzo - ale někdy je dobré být informovaný předem a některé věci člověk může aplikovat dříve (s citem a dle uvážení a vlastní intuice).

skrecok
2. jún 2009

Potapko, zajtra ideme k lekarke na kontrolu a povieme aj o tom. Cez den spinkal dokopy 2 hodiny co je ok. Musela som ho uspavat na prsniku a nechat ho na nasej posteli, inak by sa zobudil keby som ho ulozila do postielky a plac. Mam taky pocit, ze sa akoby bal spat v postielke. Ked sme vonku, bezproblemov zaspi v kociku alebo v autosedacke - pocas jazdy. Uz fakt neviem...

kiva23
2. jún 2009

blandik mame 12 dni 🙂

stvura
3. jún 2009

Kiva...dvanast dni je velmi malicko, naozaj sa snazte co najviac drobceka nosit, najlepsie ak by si si kupila satku a neustale ju nosila. Dietatko potrebuje cas, este je zmatene prichodom na spat {potrebuje svoj trimester v brusku ako vravi knizka Najlepsie mimco v okoli}, tak mu ho dopraj. Mi sme sa so spankom tiez trapili, maly bol ukazkovi dva tyzdne a potom ako keby utal, koniec a nespal. Vydrzal byt tiez 4-5 hodin hore a vobec sa neriadil tabulkami ze by mal spat 20 hodin denne...takze hlavu hore, upravi sa to. Papat davaj fakt len po dvoch hodinkach, zvysny cas ju nejako zabav, vela nos, masiruj, mojkaj, natriasaj, spievaj jej, pusti jej hudbu, proste nieco rob. Ak spi dobre vonku, tak sup na prechadzku, mas to o to lepsie ze je uz krasne pocasie {ja som chodila cez zaveje a v dazdi styri hodiny doobeda s malym, lebo som zistila ze v kociku spi bez problemov}. Vela zdaru!

potapko
3. jún 2009

Zuzi, ja som to vtedy zvladla preto, lebo som uz bola tak vycerpana, ze si to vzdy Deniska odniesla. Bola som na nu nervozna a nedokazala som sa s nou ani hrat. A kedze mala 10 mesiacov, tak som si povedala, ze hladna nemoze byt - bola poriadna buchticka 😀
Skrecok, daj vediet, ako ste dopadli u lekarky, ci nieco nasla, alebo musis patrat dalej 😉
Kiva - mlieka mas vzdy dost - aj ked su prsniky makke, dietatko si z nich dokaze vytiahnut, takze sa nestresuj. Mala by si jej dat najskor po hodine a postupne predlzovat. Ak ti bude grckat natravene mliecko (je to take zrazene), tak je plna a skus ju kojit az troska neskor. Mas tu dva protichodne nazory od blandika a stvury, co sa tyka nosenia. Toto si musis rozhodnut sama. Ja som napriklad mala taky kompromis, nosila som ju vzdy podvecer, lebo vtedy bola az velmi mrzuta a von som s nou uz nemohla, kedze bola tma a zima 😉 Kedze mam aj starsiu dcerku, tak nosit malu cely den som nemohla. Aj starsia ma potrebuje mat obcas len pre seba - bez asistencie 😉 Toto tvoj pripad nie je. Takze urob tak, ako sa ti najlepsie zda. Ak ti vyhovuje nosenie, tak ju nos, ak ta boli chrbat, alebo s nosenim nesuhlasis, tak ju len k sebe poloz, alebo si sadni a maj ju pri sebe a mozno aj na rukach, ale po sediacky (toto sa mi inak osvedcilo u oboch deti 😉 ). Viktorka je este malicka a ty sa vsetko musis naucit, ale uvidis, ako si za chvilku budete rozumiet. Inak, ked malej nic nie je a len kuka, tak ju nemusite uspavat. Nechaj ju v postielke lezkat a mozno sama zaspinka. To, ze tak silno taha dudlik je normalne - ma totiz saci reflex - takze cokolvek jej das do pusy, tak bude sat. Neznamena to vzdy, ze je hladna. Ked je pokojna, znamena to, ze je napapana, len sa jej proste nechce spinkat. Nechaj ju chvilku obdivovat svet, ved je taky pekny - hlavne s maminkou a tatom, no nie? 🙂

jituskak
3. jún 2009

holky potřebuju radu. pořád tek nějak bojujeme se spaním. přes den spí jen dopoledne, pak na večer, tak kolem osmé a pak je celou noc vzhůru. fakt nevím, co mám dělat. je pravda, že nedělám věci moc pravidelně. dám mu jíst, když se ozve, přebaluju taky tak. myslíte, že když si udělám nějaký "plán", tak to bude lepší?

potapko
3. jún 2009

Jituskak, tak male babatko este rezim moc nema. Ale je napriklad celkom dobre, ked aspon kupanie das na cca. rovnaku hodinu. Aby si malicky spojil, ze po kupani ide papanie a potom spinkanie. A kolko hodin spinka cez den? Mozno bude patrit ku detickam, ktore maju prehodeny rezim - cez den spia a v noci su hore.

jituskak
3. jún 2009

potapko a nevíš, co se s tím přehozeným režimem dá dělat? jako ještě pár takových nocí, jako byla ta dnešní a mě povezou do blázince. už jsem pořádně nespala ani nepamatuju...

katulikzlatulik
3. jún 2009

ahojte, som zufala z nasho maleho 16-tyzdnoveho Jakubka, ktory doteraz nam vecer nerobil ziadne problemy, ale posledny tyzden sa to neda vydrzat.. mali sme pekny rezim medzi 18:30-19:00 sme pekne cvicili, masirovali, kupkali, potom sme sa napapali a v pohode sme zaspinkali, dokonca aj sam v postielke a ak nie, tak pri prsniku... ale posledny tyzden to vobec neplati.. resp. plati tak, ze zaspi na hodinku do tej 20 hod, a potom by place a place bezdovodne.. a ak ho donesieme do obyvacke, kde vidi ryby a telku tak je nadmieru spokojny, usmieva sa, ma velke oci ako cibule a zaspi nam najskor o 22 hod... pritom cez den spi hodinku doobeda a max. 2 hodinky poobede... neviem, co mam robit.. uz ani zaspavanie na fit lopte nepomaha...
a ked sa nam ho podari konecne uspat po 21 hod na rukach a dame ho nenapadne do postielky tak hned do minuty, ked zisti, ze je v postielke tak place a place... viete mi nejako poradit? nejake rady, ze co robim zle?
DAKUJEM KRASNE

potapko
3. jún 2009

Jituskak, asi ta moc nepotesim, ale takymto detickam to trva dlhsie, pokial sa prehodia na spravny rezim. Ale hlavu hore, skus mu zacat robit ako taky rezim. Nech menej spinka cez den a dat ho pravidelne vecer do postielky. S tym tvojim spanim to bude tazke, este dlho sa nevyspis 😢 Jedine, co ti pomoze je ho troska rezimovat a hlavne zabezpecit niekoho, kto ti troska pomoze. Nech ho manzel zoberie von a ty sa prespi. Spanok velmi potrebujes, aspon troska. A nemoze ho boliet brusko? Cez den je pokojny, alebo tiez uplakany? Treba to vytrpiet do tych troch mesiacov, potom sa to troska zlepsi, lebo deticky sa uz vedia trocha zabavit, tak ten cas rychlejsie ubehne.
Katulik a neskusala si mu dat dudlik? Zazracna vec, ak su deticky take ududkane, ze chcu prsnik. Inak samozrejme, ze sa mu v obyvacke paci. Deticky totiz nevedia, ze je noc a treba spinkat. To tvoje spravanie mu urci, ci ma noc alebo den. Moja Patka si pravidelne robila v noci rano - najcastejsie tak o 1 ☹ Boli sme hore niekedy aj 2 hodiny. Ale u nas to prebiehalo tak, ze som ju vzala nakojila, ak uz netahala, tak sup do postielky. Zacala si rozpravat, potom plakala 5 min a zase som ju dala na prsnik. Ale vobec som nezasvietila a ani som sa s nou nerozpravala. Trvalo to nieco vyse mesiaca a potom si zvykla, ze proste v noci sa s nou nikto hrat nebude a ani rozpravat. Mozno by ti taketo nieco pomohlo. U nas bola velka skoda, ze Patka nechcela dudlik. Ten by nam urcite pomohol.

jituskak
3. jún 2009

já fakt nevím. on prostě pláče a pláče. přemýšlím, jeslti to není fakt od bříška. nemám už mlíko, tak mu dávám nutrilon a pak vždycky blinká. blinkal ale už i z mýho mlíka... tak nevím. na chvilku je klidný a pak, jako by si uvědomil, že nebrečí začne. ale to ani není pláč, to je hysterie... dneska spal 3 hodiny dopoledne v kočárku na balkoně a co se probudil, stále jen pláče...

kiva23
3. jún 2009

Dnes som prisla na to, ze ked si malu opriem jej hlavkou o moju takje najspokojnekjsia 🙂 Je to krpecek, ale krasny :D

kiva23
3. jún 2009

Ako dlho s nou mozem byt vonku? A co j obliect kede je tala malinka. Dnes som ju prvy krat vzala von, len tak v kocarku na dvor. AIs na polhodku. Mozem aj dlhie? LEbo mi tam okamzite zaspinkala.

potapko
3. jún 2009

Jituskak a nema nahodou reflux? Skus najst temu o refluxe a tam sa dozvies viacej. Moze byt, ze sa mu mliecko vracia spat a to mu robi problem. V takychto pripadoch sa do mliecka dava Nutriton - tusim tak sa to vola. Je to na jeho zahustenie a tym padom z toho deticky tolko negrckaju. Viem aj, ze maju spat v troska vyvysenej polohe. Ale skus kuknut takuto temu. Kedze sa nevie nikde ukludnit, tak ho musi nieco boliet, alebo musi mat iny problem. Inak dobre na prdiky su kvapky Baby Calm. Aj o nich je tu tema, tak skus kuknut.
Kiva vidis, ty sama najlepsie zistis, co tvoja malinka potrebuje. Vonku s nou mozes byt podla mna aj dlhsie - len dnes dost fukalo, takze ju treba dat do zaveternej strany a mozno ti bude krasne spinkat. Aj moja mala do 4 mesiacov spala len vonku a teraz mi nespi vonku ani za svet 😉 Co sa tyka oblecenia, tak sa kukni do temy - ako obliect dietatko (tusim tak sa to vola). Tam budes mat online poradnu 😵

evikk
3. jún 2009

Ahoj holky,prosim mohli by jste mi nekdo poslat tuhle knizku v ceske verzi?Precetla jsem si par stranek vasi diskuze a zaujala me,moc dekuji pisnete mi do IP 😉

jituskak
3. jún 2009

potapko, to bude asi náš problém. díky za tip. zeptám se doktora. ale je to divný, protože dávám nutrilon a ten je dost hustej, teda aspoń mám pocit, že jo.

katulikzlatulik
3. jún 2009

potapko... no dudlik pouzivame, ale ani ten nam vecer nezabera ☹ v noci takisto svietim len slabulilinke svetlo a vooobec s nim nerozpravam... v noci po kojeni pekne sam zaspi v postielke, ale vecer, to prve ukladanie, nie a nie zaspat!!!

potapko
3. jún 2009

Evikk, knizku v ceskej verzii nemam, ale slovensku si stiahni zo strany 127.
Jituskak, to sa ti iba zda, ze je to huste. Ono neide o konzistenciu mlieka, ale o to, co to spravi v brusku. Podla mna sa to v brusku tak zrazi, ze to potom neide von. Tak sa skus opytat a uvidis. Drzim moc palce 😉
Katulik, a nemoze mat Jakubko koliku? - je to plac v rovnakom case a nijak nie je mozne dietatko utisit. Je to taky nevysvetlitelny jav. Moje deticky to mali obe. Aj si to chudatka odplakali. Chodila som za nimi, skusila ponuknut prsnik a ked nepapali, tak isli spat do postielky (trvalo to skoro vzdy dve hodiny 😢 ). Sice ma uz Jakubko skoro 4 mesiace, takze by to uz malo byt na ustupe, ale mozne je vsetko. U nas bol uz v styroch mesiacoch pokoj. Mozno je to u vas len prechodny jav. A este jednu vec som ti chcela povedat. Nic nerobis zle!!! Vsetko, co urobis, je z lasky a s pocitom, ze chces pre maleho to najlepsie. Toho sa drz a ver si, ze to robis spravne. Skus aj troska pocuvat svoje instinkty a pocity, aby si zistila, o aky plac ide. Ci sa len jeduje, ze je sam, alebo je to taky bolavy plac. Musis skusat, asi nic ine nepomoze.

goga03
4. jún 2009

ahojte, ako sa dari? my v pohode, na vstavanie o piatej som si uz pomaly zvykla, ho nakojim a este dam k nam. vacsinou tam po nas lozi a hadze sa, niekedy motyka vystreli a zaspinka este na hodinu.
skusila som aj spanie v postielke cez den, len s tym rozdielom ze cez den ho tam davam aj s cumlikom. vtedy zaspinka. vcera poobede som ho dala bez dudlika a to bol rev. zaujimave, ze vecer bez dudlika zaspi vzdy v pohode. on nezaspi hned, ale je ticho. aj teraz je uz v postielke pol hodinu a pred chvilou som nakukla a este si tam sedi. a to som myslela ze uz davno spinka, lebo ani raz nezaplakal
som strasne rada, ze toto vecerne zaspavanie sme takto zvladli 😵

stvura
4. jún 2009

Gogi...super. Mi mame za sebou dva hrozne dni {4xkrmenie}, predtym sme mali "pohodu-dzez" s jednym krmenim v noci styri dni, tak to by nebolo ono, aby sa nieco nepokazilo. No ale uvidime dnes...xixi. Maly spi uz od siedmej, zatial len s jednym pohladenim. Denny spanok sa mi akosi nedari ukocirovat, doobeda je to fajn, prideme s prechadzky a spinka, no poobede ho nie a nie dotlacit k spanku, aktivistu jedneho....{dudlik nepozname, len ho okukavame u inych deti, takze nic...v poslednej dobe zacal skripat svojimi 6timi zubami... a je to hrozne!!!}

stvura
4. jún 2009

Tak dnes je znova zly den a povedala by som ze horsi od tych dvoch predchadzajucich...uz reve 48 minut, preryvane len tak z jedu a neda sa ukludnit. Je to hrozne...to nehovorim ze sa zobudil o pol desiatej, pol dvanastej, pol jednej...Zeby zuby? Na prse sa len tak hral, ziadne velke jedenie. Och jo...znova sme tam kde sme boli pred mesiac a pol.... ☹

lienka43
6. jún 2009

Ahoj Stvura z toho si nic nerob, ja som metodu uplatnovala pred dvoma mesiacmi, fungovalo to super az kym sa nam nezacali prerezavat zuby a uz je to cele v keli. Ja uz na ten rev nemam nervy, lebo mala je vdaka zubom neuveritelne protivna, uplakana a v noci sa nam tiez casto budi. To mozem zacat s metodou uplne odznova ale neviem ci chcem lebo naozaj neviem ci mam na to nervy..........
Nasa mala je palica je to s nou fakt narocne...

bertica.h
6. jún 2009

ahojte.

asi si tuto temu preluskam od začiatku po koniec..lůen neviem kde vezmem tolko času..naša malá princezná asi bude typ nespavého,alebo nervozneho,nespokojného dietata 😒
v noci od 1:30 do 4ej hore..nepomáhalo nič,oči ako trnky,nakojila som,zaspala asi na minutku,a opať hore..

prosteona zaspí,ale sa aj zobudí hned..asi si budem musieť niečo naštudovať..

staršia dcéra sa nám budila 2roky(tak dlho som kojila).
Ked som kojiť prestala,okamžite začala spávať celú noc..

ach.. 😒

zuzula20
7. jún 2009

Potapko, goga a ostatne baby co mate rovnako stare deticky, napiste mi prosim kolkokrat cez den vam spia a ako dlho vam vydrzia medzi spankami hore. Ja viem ze je to indivindi, ale aspon orientacne. Ja neviem ci malu neukladam skoro spinkat. Ci vobec este potrebuje tie dva denne spanky. Ale zas na jeden je este mala, nie?

janka_pn
7. jún 2009

zuzula, nasa mala ma zajtra 8 mes a ukladam ju nasledovne: vecer o pol 8 - do pol 6 rano (medzitym zvyknem raz kojit), doobeda je uz o 8 v postielke do pol 10, poobede od 13 do pol 3 a castokrat si este okolo 5 na pol hodku schrupne 😉 . samozrejme sa tie casy plus minus pol hodina posuvaju a niekedy spava lepsie a niekedy uplne na prd 😀 😝. ked spi caz den malo, je to o to v noci horsie... snad som poradila 😅

zuzula20
7. jún 2009

Vdaka jani, cize tie 2 a pol az 3 hodky je Stellka hore. Ja si tiez myslim ze po tych 2-3 hod by Ella mohla ist spat, lenze my sa este trapime s tym lozenim po postielke, tak rozmyslam, ci je vobec naozaj po tych 2-3 hod unavena na spanok.

Inak sledovala som tvoj priebeh uspavania podla metody a super ste to zvladli Stelle je naozaj velmi chapave dievcatko 😵

potapko
7. jún 2009

Zuzka, moja mala vstava medzi 5.30-6.00 a davam ju spat o 9.30, spinka do 11.00-11.30. Potom ide spinkat o 14.30 do 15.30. Vecer ukladam o 19.00. Ale pri starsej to bolo ine. Spavala mi cca tak, ako to pise Janka. Je to vsetko velmi individualne. Vidim, ze Patka zatial 2 spanky potrebuje, lebo vzdy potiahne aspon hodinku. Ked tie spanky bude skracovat a ovela dlhsie zaspavat, tak zaradim iba jeden spanok. Starsia zacala spavat iba raz, ked mala skoro dva roky 😉 Je to fakt individualne.
Bertica, ja som mala s mladsou to iste. Takze sme v noci casto kojili ☹ Robila som princip, ze v noci sa spinka a nikto sa nebude hrat. Takze som nakojila a polozila do postielky. Chvilku bolo ticho, potom tri minutky plac a zase kojenie. Takto to bolo aj hodinu - dve. Neboj, ono to prejde a tvoja malicka si zvykne, ze treba v noci spinkat. Treba ale pristupovat velmi citlivo. Ona je este straaaaasne malicka a nevie, co je den a co noc. Prajem vela trpezlivosti a sily.

janka_pn
7. jún 2009

no momentalne reve v postielke akoby sa dacoho zlakla ☹ , to zaspavanie u nas funguje momentalne takmer vzdy s trochou placu, ale lepsie ako pred tym.... asi zuby, neviem, ale zacala byt daka umrncana tak celkovo, dufam, ze zas len daka prechodna faza 😝

ja si tiez myslim, ze su po tych max 3 hodkach unavene, len ked sa to akoze "prepasie" tak unava naoko prejde, ale deticky su potom take vystresovane - prilis unavene na to , aby v klude zaspali. neviem ci som to zrozumitelne napisala 😅

nani5
7. jún 2009

pre SJUZE.. moja neposles mi tu knihu na mail jendzelovsky1@gmail.com dakujemmmm