Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bobket
19. máj 2010

To choditko zrusim urcite, s telkou to nejako vyriesim a s tym placom, no hadam aj ine maminy napisu svoju skusenost 😉

hena55
19. máj 2010

Len vies....ine deti su v choditku, kukaju tv a nevie co vsetko a spinkaju dobre. Takze opat je to zas o tom ze kazde dieta je ine. Och len prist na to ze ako na ne 🙂

ayshka
19. máj 2010

bobket aj nam sa niekedy stalo, ze sa v noci zobudil so strasnym revom, som myslela, ze co sa mu stalo a potom som zistila, ze ho v brusku tlacilo a potreboval si poprdkat Aj cez den ked sa zobudi tak vacsinou place, ale uz je asi skor zobudeny a len ma chce privolat, tak zacne plakat a v noci ked sa zobudi tak tiez ked je vsade tma a sa zobudi tak place,
Myslim, ze to je velmi neskoro ist o pol noci spinkat, u nas je to tiez tak, ze po pol hodke sa zobudi aj cez den malo spinka, tak sa to snazim riesit tak, ze ho ukladam skorej uz medzi 6-7 vecer, ale predtym musi byt 3 hodiny hore, aby bol unaveny, ked zaspi tak spinka pol hodinu a potom sa zobudi, tak hned sa ho snazim uspat znovu, kym je este taky rozospaty, dam mu este cicnut alebo ho hojdam na rukach, na lopte, niekedy spi len tak s pootvorenymu ocami, ale stale sa ho snazim drzat aj ked niekedy len v takom polospanku a az po dvoch hodinach zaspi uz tak tvrdo. Chce to vela trpezlivosti, hojdat na rukach, lopte, lezat pri nom a hladkat ho, ale nakoniec zaspinka, zistila som, ze je to takto pre nas oboch lepsie, lebo vecer je uz dieta aj tak nervozne a cim je dlhsie hore tym horsie a s placom zaspava a aj ja po 8 vecer mam trocha kludu.

Nas maly ma 5 mesiacov a tiez sa jeduje ked ho dam lezat uz nechce a dviha sa len do sedu, sediet vie zatial len tak ze ho drzim, uz proste objavil novu perspektivu a lezat uz odmieta, niekedy mi tiez pripada ako vazen vo vlastnom tele, ze by sa najradsej uz postavil na nohy a isiel si kde sam chce 🙂
Choditka sa vobec neodporucaju, dieta ma zacat same chodit ked je na to pripravene

zelmirka1
19. máj 2010

bobket je to mozne ze je dost predrazdeny a unaveny, ono to nie je jednoduche okolo 6 mesiacov, lebo sa babo zacina velmi zaujimat o svet okolo ale chodak je ozaj blbost, to hned zrus. Preco ho nedavas na brusko ? Nech pozera a snazi sa natahovat za hrackami, uz sa otaca sam ? Nech trenuje to ho unavi, najlepsia je deka na zemi, hracky okolo neho a nech sa prevaluje. Ked bude mat motivaciu a zosilnie zacne coskoro sa plazit a liez, ale v chodaku je to nevhodne pre jeho chrbatik a ucis ho na polohu ktoru este nemoze zvladat. Proste to zrus a nenechaj sa znervoznit ked place alebo nechce lezat, pekne ho nechaj nech sa snazi otocit, hraj sa s nim...
Inak co sa tyka placu, aj moj maly mal take obdobie ze sa budil s placom ale preslo to, neboj.
Rezim sa v prvom roku dost meni ako babo rastie takze sa neda velmi vsetko nacasovat, treba si stanovit len niake hlavne
casy, napriklad ze vecer kupem vtedy a spinkat pojde vtedy, prechadzka bude poobede v case jeho spanku a ostatne uz prisposobit. Samozrejme kazdy ma trochu iny rezim ale uvidis ze casom sa to samo ulozi ale niektore veci treba dodrzat.
Telka by vobec nemala bezat zapnuta ked sa hrate, to vyrusuje a on to este nemoze vnimat a rozrusuje to, moj maly ma skoro 20 mesiacov a az teraz zacina vnimat trochu rozpravky, zvieratka aj to len chvilku...zapinam obcas cca od roka.

Neviem preco ho davas spinkat az o polnoci, potom aj neskor vstavate ? To mate cele trochu posunute, potom spi dobre ? lebo to uz musi byt dost hotovy a nervozny. Skus napisat aky mate cez den rezim celkove a nieco vymyslime.

bobket
19. máj 2010

zelmirka ja ho nedavam o polnoci spat to on sam takto zariadi 😒 davam ho spat o 21,00- 22,00 ale on sa popol hodke zobudi ( lebo on spava len pol hodinu) a ja ho potom uspavam aj dve hodiny a to vzdy nejako vyjde na polnoc... davam ho na brusko,ale tam vydrzi iba chvilu potom sa jeduje, sice sa uz vie dat na 4 ale hneva sa ze nemoze chodit a hlavne ked vidi nasho psa a chce ist za nim,xixi, snazim sa ho zabavit,ale potom uz neplace ale doslova vrieska 😠 ten chodak som zrusila, uz je aj zabeleny pod postelou 😉 no ked zaspi o polnoci tak vstavame o 9,00-10,00 ako kedy, dnes prekvapil a zobudil sa o osmej. takze vravis, ze s nim nemam byt vobec v obyvke a uz vobec zapnutu telku? ako vazne? joj to bude pre mna tazke, nie zeby som telku stale sledovala ja ju mam skor ako pozadie... takze mam byt s nim v detskej a tam sa mu venovat?

datkova
19. máj 2010

bobket v istom zmysle ti aj závidím, mne moja dcera chodí spavat ako hodinky o siedmej večer. to sa nechvalim, ani nestažujem 😝 no donutit ju, zvyknut si aspon na tu osmu je nemožne, tak isto ako je nemožné tvojho Filipka donutit chodit spat skor. ona proste o pol siedmej normalne hypnotizuje vaničku a klipká očkami... mimochodom, u nás tv ide v každej izbe tiež ako zvuková kulisa, večer ked ide mala spat len stíšim zvuk na skoro minimum, ale z postielky sem tam nakukne čo dávaju 😀 a spí pokojne, takže telkou to nie je myslím... a predráždený??? no tak my sme s mojou dcerou také tuláčky, že stále niekde sme a niečo robíme a sniekým sa cez den stretávame a malá ešte nikdy nebola predráždená... a to je dost aktívna, len proste nejakým zázrakom od malička chape, že o siedmej sa ide chrneť 😀
Asi ti neostáva nič iné, len sa s tým zmierit... pozri:aspon si ráno potiahneš... my zase vstávame obidve o siedmej... jak rataš, tak rátaš, furt je to to isté 😀 😀 😀

datkova
19. máj 2010

bobket a cez den ti spí ako? kolkox?

zelmirka1
19. máj 2010

ale nie bobket jasne ze mozes byt aj v obyvacke aj v detskej, skus to na zaciatku trochu prestriedat ze napriklad doobeda budete hlavne v detskej sa hrat, urcite chodite aj von a poobede ci podvecer budete v obyvacke a kludne obcas telku zapni len nie stale ako kulisa. Skus radio a lebo rozpravu z CD aj to ho moze na chvilku zaujat. Niektore deti TV velmi rozrusuje, niekomu to az tak nevadi ale je fakt ze v takom malo veku to nedokazu sledovat, je to pre ne len striedanie obrazov a moze ich to unavovat.
Mate to cele posunute ked skutocne zaspi az okolo polnoci a vstavate neskor, skus napisat cely rezim do IP. Ako spi cez den ? kedy kupes ? ako papa ? ako ho vecer uspavas ? Kolkokrat za den spinka a ako dlho ?
Inak na to brusko ho davaj lebo prave to ho posilni a ked uz sa vie dat na 4 to je super, nebude trvat dlho a zacne liezt.
Moj maly bol tiez skoro na 4 a ucila som ho liezt a v 7,5 mesiaci zacal a to uz som si nevydychla lebo bol vsade ale ta jeho radost 😀

denkanka
19. máj 2010

Dakujem dievcence, som rada, ze neriesim sama taketo "starosti". A ako vidim aj vam babatka placu. My sme mali zase taku "veselu" noc, mala sa zobudila a plakala, rozoberie sa a nevie zaspat alebo mame pocit, ze ju boli brusko, lebo tlaci a potom zacne plakat. Pritom ja si davam pozor s jedenim. Tak neviem. Stale davame espumizan, uz od narodenia. Neviem do kedy to treba. Zelmirka, boli sme na nozicky a vraj je to dobre ale este nema vyvynute jadierka, tak este mesiac mame balit na siroko. Aspon tak nam to povedal ortoped. Vy ste nebalili?

lunnan
19. máj 2010

Čo myslíte kočky, bude niekedy moje bejby spať celú noc bez dudlíka, alias môjho prska? A nebude sa a mňa budiť každú hodinu? 😝

misule82
19. máj 2010

Ahoj holky, nestíhám si přečíst diskuzi, ale přidám naše trápení se spánkem. Cca od 2 do 6 měsíců to byla naprostá pohoda. Na papání se budila jednou v noci (nekojili jsme) a pak spala třeba až do 8:30. Od 6 měsíce se to bohužel pořád zhoršuje 😠 Několikrát v noci nahazuju dudlík, držím za ručičku a vstáváme třeba už v 5 ráno. To ještě jde, taky dokáže být třeba 2 h vzhůru a chce se stavět. Od té doby co si stoupá k nábytku, je taky problém uspávání, které bylo celých 9 měsíců během lusknutí prstů 😠 😠 já pořád doufám, že se to zlepší, ale bojím se, že to brzké ranní vstávání zůstane ☹

monika237
19. máj 2010

..cauko my sme tiez nasu malu odmalicka nechawali spat s nami a wedeli sme ze to budeme neskor lutowat,ale ked to sa pri takom malom krasnom babatku neda aby ste nespali stale pri nom 🙂) no a asi pred dwoma mesiacmi som sda rozhodla ze staci a odwtedy mala zaspawa sama w postielke...poobednajsi spanok ide bez problemow...wypije mliecko, dam ju do postielky a odidem a do 10 minut spi ako zarezana..len wecer jej to trosku ide este horsie ale uz sa to pomaly zlepsuje...takze wam prajem pewne nerwy hlawne 🙂 a budte neoblomne 🙂

datkova
19. máj 2010

monika vidíš ako pekne sa to naučila aj taká velká slečna...

zelmirka1
19. máj 2010

denkanka ja som balila do 4 mesiacov ale vraj sa ani to uz nemusi, lebo bud ma dietatko v poriadku klbiky alebo nie a vtedy aj tak sa to riesi inak ako preventivnym balenim. Inak je to zmenene aj vo vyhlaske ale ortopedi sa drzia tradicie, je fakt ze ine krajiny okrem ciech to nerobia ale co lekar to iny nazor.

lunnan ver ze bude a este bude s usmevom spominat ako sa prisaval na prsko 😀 😀 😀

misule to je normalne ze sa dietatko zacne v 6 mesiaci viac budit, prve mesiace spinka skoro stale a potom zacne byt aktivnejsie, niekedy chce viac papat, niekedy chce pri sebe maminku, niekedy ma tolko podnetov ze spinka zle alebo samo nevie preco nespi, je to tazke pre babo aj maminku, ale urcite to bude casom lepsie. Moj maly mal obdobie /asi 2 mesiace/ kedy vstaval o 5 rano, bola som zufala, lebo ja som spachtos a on proste uz nechcel spat, no fakt hrozne, stale som to riesila, priznam sa ze aj podla knizky a nic nezabralo. Nakoniec sa to zlepsilo az ked som to prestala riesit a nervovat sa a snazila sa malemu prisposobit, akurat som si davala pozor aby som ho nedavala spinkat neskoro poobede. Mali sme aj dost kratke spanky, a bol casto mrzuty....ale teraz sa to neda porovnat 😉 okolo roka ako sme presli na jeden spanok tak spi cez den super. Ja vam uplne rozumiem lebo som stale citala tuto temu a mala pocit ze to hadam lepsie nebude a teraz si hovorim ze som si mohla usetrit spustu nervov keby som to tak moc neriesila ale normalne prijala. A hlavne po roku uz dietatko tak velmi rozumie ze sa da lahsie vselico naucit.

babulka123
19. máj 2010

ahojte.. par dni dozadu som pisala ze ninka zaspava aj hodinu ... nooo mozem len povedat ze sa to cele zmenilo nainstalovanim vonkajsich zaluzii.. kym sa kupe tak jej zatiahnem akoze uz je vonku tma, ostane uz potom v izbe, dam ju do postielky, caj dudlik a uz 2x pekne zaspala sama do ani nie 20 min.. velmi sa teism

a co sa tyka jedneho spanku.. noo mame to tak ze ako kedy , ked je moc unavena tak si doobeda este lahne na 20 min ale poobede jej pekne ostali tie 2 - 3 hod.

a neviem kto sa ma pytal preco je ninka sama od 6 tt.. myslim ze je to uz jedno teraz riesit ale vobec nelutujem ze sme to tak spravili.. ma svoj klud, pohodu, noci v podstate prespala cele { tie prebdene mozem spocitat na prstoch jednej ruky} nic ju nerusi, ja ju pocujem hned - kolko krat aj skor ako ju zaregistruje vysielacka..

johanka.
19. máj 2010

denkanka, to je divny ortoped, ved na jadierka uz siroke balenie nema vplyv. Bali sa kvoli strieskam, tie sa ale rychlejsie vyvinu, jadierkam to trva dlho.

lunnan, co ja viem, v puberte si to uz asi nebudu pytat, tipujem 😀 Ale vazne, zevraj sa to nocne budenie strati, ked sa deticky odstavia. Inak ja som prave dnes vecer bola taaak rada, ze sa po uspati tradicne rychlo zobudila na dojcenie. Ked som ju uspavala, uhryzla ma, tak som zvrieskla od bolesti, ona sa rozplakala a uz ani za svet prisat sa, ani v posteli, ani na kanape, kde ju obycajne krmim, vzdy sa len odvratila a rozplakala. Normalne som sa naplasila, ze sa mi tak nejak nechtiac odstavila. Uspala som ju na rukach, polozila do postele, lahla si k nej a cakala, kedy sa zacne mrvit a pytat prsnik, trva to vzdy tak tristvrte hodinu odkedy zaspi. Ze ci sa prisaje. Prisala, taka som bola stastna!

johanka.
19. máj 2010

bobket, ja to vecerne uspavanie tiez robim ako ayshka (vlastne to pisem aj v predchadzajucom prispevku). Viem, ze ked zaspi, tak do tristvrte hodiny sa preberie, takze od nej neodchadzam, ale pockam, aby som ju uspala naspat skor ako sa stihne uplne prebrat. Potom vydrzi spat niekedy aj dve hodiny, to uz idem spat k nej.

kdezee
21. máj 2010

ahojte baby..chcela by som sa vas nieco opytat..mojho maleho uspavam len na lopte alebo na prse..vzdy ked usudim ze je cas ist spat tak ho vezmem a idem s nim na tu loptu..no on aj ked je akokolvek unaveny tak sa mi na rukach kruti, kope, snazi sa otacat a ja s nim proste musim "bojovat" aby zaspal..a to je stale..ci ho dam spat skor alebo neskor..stava sa to aj vam? a druha vec je ze ked sa mi ho aj podari uspat na tej lopte a pockam kym je tuhy tak ho prelozim do postielky, ked mam stastie tak sa ani nehne..ale aj tak sa do 5 minut zobudi..toto robi hlavne vecer..vecerne uspavanie je tak na 4-5x..a to je jedno ci som na lopte a prekladam ho, alebo ci zaspi na prse a necham ho v nasej posteli aby sme mali aspon hodku kludu..a vecer mu trva aj hodku alebo aj dve kym naozaj zaspi..neviete poradit ako docielit aby sa tak casto a rychlo nebudil?aby rychlejsie zaspal?..dufam ze jedina odpoved nebude ze treba pockat...uz tri mesiace cakam aspon na jeden vecer ked by zaspal a spal minimalne dve hodky 🙂 mate s niecim takymto skusenosti?ako ste to riesili? dakujem ...

frola
21. máj 2010

kdezee aj my to tak teraz mame. ale meni sa to niekedy je lepsie inokedy horsie. a kedy naposledy spi cez den? neviem dopredu odpoved ale niekedy pomaha nedat poobede spat a inokedy zasa dat spat aby nebol prilis unaveny. zavisi na dietati a rezime dna

kdezee
21. máj 2010

tak to je rozne...ale poobede nechce spat...jedine mne na rukach na lopte aj to len asi 10-20min ale dlhsie by som nevydrzala..a v kociku nezaspi..a ak aj hej tiez je tak za 20min hore..som zvedava dokedy s nim budem musiet bojovat ... 😠

zelmirka1
21. máj 2010

kdezze to asi nie je dobre ked s nim bojujes aby zaspal, zavisi aky mate rezim a ci je naozaj unaveny lebo take male babo ked je naozaj unavene tak dokaze zaspat kdekolvek. Fit loptu by som zrusila lebo bude stale tazsi a dost tazko sa to oduca neskor.To ze je do 5 minut hore moze byt prave tym ze je zvyknuty na hopsanie a ked ho das do postielky tak sa zobudi a chce hopsat a tak stale dookola az nakoniec po 4-5 je tak hotovy ze spi. Zaspavanie sa musi babo naucit, to sa neda rychlo ale postupne ako babo rastie, je aktivnejsie a clovek zisti aky rezim mu vyhovuje tak sa to nauci. Este je malicky takze urcite spi viackrat denne, urcite by som nevzdavala ten kocik, lebo ked ho uhojdas na fit lopte urcite by zaspal aj pri hojdani v kociku, najlepsie je ist von aby aspon jeden spanok spalo babo vonku, vtedy pospi dlhsie, vela mamin babo uspi v kociku a da na balkon alebo zahradu.Vecerne zaspanie je tazsie lebo babo je z celeho dna unavene a moze byt velmi pretazene, zavisi aky mate rezim, kedy vstavate, kolko spinka cez den, ako papa, kedy kupes, kedy davas spat...napis nieco blizsie lebo takto sa tazko radi. Ked spolu bojujete tak sa to nezlepsi. Ozaj ak tak velmi potrebuje byt na rukach maminy casto maju satku a nosia babo a vraj pekne, ja som to neskusala ale vela mamin mi povedalo ze pri tom robia vsetko. Napis viac a nieco vymyslime.

kdezee
21. máj 2010

zelmirka - ked prekonam tych par minut vzdoru tak hned zaspi..on je zjavne iny ako ine babatka..on od zaciatku nezaspi len tak sam od seba..ked som ho priniesla do porodnice a ked bol cas buvat a dali sme ho do postielky tak sa vzdy rozplakal a nikdy tam nezaspal..a co som mala nechat revat take male babo?jasne ze nie tak som vymyslala mozne aj nemozne aby bol ticho..a ked zabrala fit lopta tak sme pri nej ostali..nuz co..ma aj vibracnu hojdacku a ani v nej nezaspi..to sa rozreve ked sa zacne nudit..s tym budenim a hopsanim mas mozno pravdu len on to robi aj ked zaspi pri prse..skor je to mojou pritomnostou..o to mu ide..ale ja naozaj pockam kym je tuhy..stucham do neho a on nic..a aj tak o chvilu hore..no o nervy..chcem mat aspon tak hodinku kludu vecer
..on spi tak 3-4 krat cez den..no a ten kocik..to je boj od narodenia..vzdy tam len reval a ked som sa ho snazila uspat tak asi po hodke revu zaspal na nejaku polhodinu a to mi za to nestoji..on tam proste bud zaspi alebo len lezi a hra sa..asi tak pred mesiacom ho ako tak zacal akceptovat a vydrzi tam aj hodinu 🙂 a aj ked je na vzduchu tak ja mam skor dojem ze ked sa snim prechadzam tak jeho budia tie vymole..a ked stojim a len nezne hojdam tak spi tu polhodku mozno..
no a rezim..pri nom sa da dodrzat jedine to ze o pol 7 sa kupe a o 7 ho idem nakojit a zaspi az okolo pol 9 az deviatej..a potom sa aj tak budi cize je irelevantne hovorit kedy vlastne zaspi...a rano sa budi rozne ..a podla toho kedy sa rano zobudi tak asi o hodku a pol ho dam prvy krat spat..to vydrzi spat niekedy hodinu a niekedy len 20min..dodrziavam nieco ale nieco sa proste neda lebo panko sa rozhodne ze to tak nebude..ako napriklad ked s nim idem von a on hned reve tak to radsej idem dom lebo viem ze bude revat az kym sa nevratime..to radsej idem neskor ked je vyspaty alebo ma lepsiu naladu..a ked zacne mrncat tak ho vytiahnem a sedim s nim na lavicke a on sa pozera..no tazke to je....a mam aj satku aj babyvak..vo vaku zaspi aj v satke len treba chodit hore dole a to po byte je neefektivne inak sa tam rozreve lebo sa nudi a on chce pozerat na svet a hojdat sa chodzou..ale ani tam dlho nespi...myslim si ze ked vyrastie a bude uz vediet sediet tak si aspon oblubi sportovy kocik lebo bude moct cumiet von...uvidime...kazdopadne zatial je to take zlozite...

lujza123
21. máj 2010

Moja herečka asi do 4 mesiaca chodila spavat o 22:00 ( aj to bol vysledok vsemoznej snahy, lebo prve mesiace to bolo o polnoci ako popoluska) Postupne som jej posuvala cely rezim o 10 minut ( skor jedla atd.) a nejako sa mi to podarilo vyposuvat na 20:30 . Spanok sa zlepsil az ked sa zacala pretacat a bola viac unavena. Musela som okresat denny spanok, maximalne na 2 a pol hodiny s tym ze po 4 poobede som ju uz spat nenechala. Pomohlo ju aj unavit pred spanim aspon hodinovym nosenim a ukazovanim atrakcii v byte ( hodiny, akvarko a pod.) Inac doteraz spava niekolkokrat za den maximalne pol hodinu.
A prestala som ju nasilu uspavat. Vecer ju okupem, dostane mlieko, lahnem si s nou do postele ( do 6 mes. osvedcena fit lopta) a ked do pol hodiny nezaspi tak ju dam sa hrat dalsiu hodinu, prebalim, cucne si este trochu mlieka a vacsinou uz zaspi v pohode.

kdezee
21. máj 2010

lujza..skoda len ze pri mojom sa nejaky pevny rezim neda stanovit..len taky akoze..a on sa uz asi dva tyzdne pretaca a vie sa aj trochu posuvat ked je na brusku..ale nejaku zmenu nepocitujem :( ale skusim aj ja pred spanim robit bytovu prehliadku...robim to aj cez den :D nuz a denny spanok nemava dlhsi ako hodinu..tak tym to nebude...myslim si ze mojho neuspavam na silu lebo fakt ked si nevsimam ten jeho vzdor tak za 5 minut zaspi...tak neviem...

frola
21. máj 2010

@kdezee: moja mala od 3 mesiacov spavala len pol hodinu denne a aj to s hroznymi problemami. casto iba mne na rukach. ja som niekedy so zufalstva zobrala autiak a len tak sa vozila po meste aby aspon trochu pospala lebo auto bolo zarucene afrodiziakum. kociar nenavidela, nechcela v nom spavat, hrozne plakala a ze iba tak hodinu lezkat to som v zivote nezazila. takze von sme chodili len tak ze som si sadla na lavicku a mala som ju na rukach a pozorovali sme svet. to ju bavilo. neskor pomohlo ked som otocila vanicku tak aby ma pri lezani nevidela a niekedy sa podarilo ze po 5 minutach placu zaspala. ale naozaj skor vynimocne. ja som uz nevedela co mam robit, tak sme kupili malu buginu v ktorej nebola taka stratena a dala som ju trochu do vyvysenej polohy ked mala 4 mesiace. mala si vidiet tie pohorsene pohlady ostatnych mamiciek. viem ze to nebolo pre jej chrbticu najlepsie ale nedala som ju uplne do sedu, skor lezala ale pritom videla co sa vonku deje. tam vydrzala chvilu kukat.
skusala som ju aj nosit v satke ale tu razantne tiez odmietla.
no a noci sme mali vzdy strasne. kym som ju kojila som sa vlastne nikdy nevyspala lebo akonahle som sa odpojila tak spustila rev. takze som bola kazdu noc dolamana lebo bola na mne prisata.
co sa tyka uspavania, tak fitloptu mame od porodnice do dnes (v pondelok bude mat 15mesiacov) a ucinnost sa rozne vyvija. boli chvile ked som hopsala aj hodinu a pol a tiez bola o chvilu hore. zlepsilo sa vsetko az ked zacala lozit a bola viac unavena a teraz ked chodi tak hopsam max 10minut. uz ani nekojim ale este som nezazila ze by prespala celu noc. budi sa tak 5krat. 😝
neviem ani co ti mam napisat ako radu. mozno ta to povzbudi ze v tom nie si sama a ja si myslim ze to naozaj musis len vydrzat. tak drzim palce

hena55
21. máj 2010

My sme nieco podobne ako frola. Teraz je to uz neporovnatelne lepsie. Ale.........fakt asi sa radit ani neda. Ja som skusala vsetko. Uplne vsetko. Najradsej som mala rady typu ako som si naucila tak mam alebo ze nemozem zo sebou nechat takto cvicit. Ale.....po zlom ani po nejakom experimentalnom sa nedalo. Proste len objatie pomahalo a fitlopta. Take ze sadnut si k nej a hladkat v ziadnom pripade. To spustila taky rev ze fialova a prestavala dychat. Takze asi kazda si musime urcit tu hranicu sama. Kniha kazde dieta sa da naucit spat je preto podla mna uplna kravina pretoze kazde dieta je INE. A tak ako sa nedokaze kazdy naucit hrat dobre na husliach tak sa ani kazde male babatko nenauci proste spat. Takze moja rada znie-TREBA VYDRZAT 😉 ale treba aj samozrejme skusat co by pomohlo.Ale nenasilne.

frola
21. máj 2010

suhlasim s tebou hena

johanka.
21. máj 2010

kdezee, tiez velmi dobre rozumiem, o com hovoris: nespi, neznasa kocik, pri zaspavani sa kruti, kope ma a bije. Ako pardnove babatko bola schopna vkuse aj osem hodin nespat. To by jeden povedal, ze dovtedy musi padnut od vycerpania, ale ona nieee 😝 Ale to kopanie je u nas len vecer. Cez den uspavam v satke, to sa zacne nanajvys mykat a plakat, ked je uz pred zaspatim. Pri tom vecernom kopani mam dojem, akoby sa jej neradilo zbavit toho napatia zo svalov ci co. Ja dufam, ze sa to zlepsi, ked zacne lozit. Zatial by mozno mohli pomoct masaze, na uvolnenie. Ja jej niekedy popri kojeni vecer hladkam nozicky, odhora stehienka po chodidlo - niekedy ju to rozculuje, no niekedy ju to ukludnuje. Dycham tak, ako keby som uz spala, zda sa mi, ze to pomaha urychlit jej uspavanie. Tiez sa ju k veceru snazim uz prilis nerozrusovat, v podstate ju len nosim po dome, ako pise aj lujza, spievam jej a tak.

Este k tomu noseniu, ako pisem, u nas funguje satka, prvych snad 5 mesiacov som ju pocas spanku z nej ani nevykladala aby sa nezobudila a na noc som chodila spat s nou, nieco ako hodina kludu pre mna po ulozeni neexistovalo. Tiez s tou satkou s nou treba chodit, najlepsia je uplne prirodzena chodza, takze prve mesiace som chodila s nou na vychadzky, nech sa aspon raz za den poriadne vyspi. Tiez sa mi satka paci oproti kociku, ze so satkou aj nieco porobim, kdezto s kocikom len bezducho pochodujem po dedine (typicky scenar: tristvrte hodinu ju drncam kym zaspi, a potom spi 20 minut, a to v jazdiacom kociku). A v poslednej dobe ju uz nosim na chrbte, to sa uz da celkom slusne pracovat (nieco poupratovat, naladovat pracku, poliat kvety) a aj ona viazanie na chrbat znasa podstatne lepsie nez na bruchu. Je to sice dost skoro, ale uz pekne sedi, tak som do toho sla. Viem, ze sa neodporuca ucit deti sediet skor ako si sadnu same, ale ona sa aj sama pytala za rucicky, velmi sa jej to pacilo a pediater mi povedal, ze ked sama chce, tak s nou kludne mozem tak cvicit. Nikdy som ju nepodkladala vankusmi, vzdy musela sama trosku pracovat na tom, aby sedela, a velmi rychlo sa snazila sediet sama.

johanka.
21. máj 2010

hena, z duse mi hovoris. Dolezite bolo naucit sa zapnut "ignore" pri reciach typu "tak ste si ju naucili". A nehladat utechu u ludi, ktori nemali sajn, o com hovorim. Ja sa vzdy utesujem, ze co investujem, to sa mi vsetko vrati spat. A ze drobec sa kvalitne stara o to, ze nikdy nebudem mat pocit, ze som si tento cas dostatocne intenzivne neuzila 😀

zuzube
21. máj 2010

ahojte mamicky,
tak nasa mala si zvykla zaspavat na prsniku, potom som jej to vymenila za flasu a postupne sa naucila zaspavat v izbe sama s flaskou.... no v noci sa stale budila a chcela, aby som pri nej sedela a mala som toho fakt uz dost, tak som ju zacala ucit zaspavat samu, bez flase... nechavala som ju plakat a chodila som ku nej v urcitych intervaloch...uz po par dnoch to bolo super, vedela pekne zaspat sama a spala cele noci... no asi pred 2 tyzdnami zacala strasne plakavat, proste nechce spat vo svojej izbe, co jej predtym nikdy nerobilo problemy....nerozumiem tomu, uz nevladzem, lebo place stale.... skusila som aj tak, ze cez obed ju nedam spat ked nebude chciet, ale aj tak vecer plakala...hoci bola straaaasne unavena... uz fakt neviem co mam robit a ku zaspavaniu s flasou sa nechcem vratit....poradite mi nieco??? prosiiim, dakujem