Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

danula.ch
16. jún 2010

ahoj, mam 4-mesacneho chlapceka, ktory inak ako pri prsniku, na rukach alebo v kociku nezaspi a uz teraz sa desim toho, ked bude tahsi.....tak by som si chcela precitat tu knihu a zvazit dopredu ci do toho ist alebo nie. nemam bohuzial cas citat celu diskusiu preto neviem ci je ta kniha uz aj u nas v predaji. ak nie, mohli by ste mi ju niekto poslat do IP? vopred dakujem 🙂

zuzkabar1983
17. jún 2010

Ahojte, kedze nemam cas citat celu tuto diskusiu chcem sa iba spytat, od akeho veku ste ''praktizovali'' tuto metodu?? Ja mam 11 tyzdnoveho syna a ten sam zaspat nevie, len neviem, ci to nie je este skoro ked ma len 11 tyzdnov. A inak na brusku mi zaspi ovela lahsie (niekedy aj sam), na chrbatiku vobec, a ked tak sa velmi mrvi a ma nespokkojny spanok. Hlavicku si pekne sam otaca. Davali ste niektora spat babatko aj na brusko?? Monitor dychu mam, ale aj tak sa obavam, ked vsade ''strasia'', ze sa to nemoze 😕

martinka17
17. jún 2010

@zuzkabar1983
podľa mňa je ešte veľmi skoro, dieťa musí mať minimálne 6 mesiacov, alebo tuším 8kg, ale to si asi naštuduješ, resp. ti poradia..... 😀 Ale fakt je skoro v prípade tvojho drobčeka 😉
na brušku sme nespali, nikdy....nechýbalo to malému, začal až vtedy, keď sa sám vedel otočiť. Aj to spal na boku 😢

bubelko
17. jún 2010

@zuzkabar1983 > su deti, ktore nedokazu spat na chbatiku, napriek tomu, ze je to odporucana poloha. ja by som ho asi nechala spat na brusku, hlavne ak mas monitor dychu. pripadne sa skus poradit s pediatrickou.

lienka43
17. jún 2010

@zuzkabar1983 ahoj my sme tiez malu nechavali spavat na brusku pretoze sa jej lepsie spinkalo, uz len preto ze sme mali velke problemy s prdinkmi. Moja pediatricka mi povedala ze ju mozem nechat tak spinkat ale musim ju stale sledovat, je pravda ze sme to striedali, otacala som ju...

spalka
18. jún 2010

mojmu krpcovi sa tiez lepsie spinkalo na brusku, ale ja som sa bala nechat ju ☹, a tak takto spinkala az ked sa vedela otocit sama, vtedy uz nemalo zmysel davat ju naspat, lebo by som ju len budila...11 tyzdnove babo by som mozno nechala cez den, ked je na ociach, nech sa vyprdi 😉

juliakocka
21. jún 2010

..ahoj zuzkabar....tak to máš dobre, že ti tvoje babo aspon na brusku dobre spí....určite ho nechávaj, ak mu to vyhovuje, máš predsa monitor dychu, takže sa nemáš čoho obávať.....ja moju učím na bruško, ale veľmi nechce a už má zležanú hlavičku ☹ ....ale mám monitor dychu, takže ja by som sa nebála ju nechať....ja mojej prikrývam napríklad tvár s vreckoukou, aby pokojnejšie spala a nebojim sa, že sa zadusi.....

sussanah
30. jún 2010

Ahoj, chci poprosit o radu. Jeste nedavno jsem psala, ze maly nam usina docela dobre. Nekdy sam, nekdy potrebuje podrzet za ruku, ale je v postylce a pohoda. Ale posledni asi dva tydny je to boj. Ze dne na den se pro neho postylka stala uhlavnim nepritelem. Jen se priblizim, je to pro nej signal, ze musi otevrit oci a hlavne neusnout. Denni spani v postylce resim tak, ze uspim v kocarku a prenesu. Ale vecer to je minimalne hodina. At uz jsme u neho, drzim ho za ruku, nebo jen sedim v loznici. Nebo chodim v intervalech. Vzdycky po cca 40-50min zacne rvatunavou a tim se prorve ke spanku. Prijde mi, ze proste ma pocit, ze mu neco unikne. Nechci ho nechat vyrvavat podlenejake te metody, ale zase kazdovecerni minimalne hodinovy maraton me uz taky vycerpava. Navic me ani nemuze zastoupit manza, maly ho proste ty dva tydny u uspavani nesnese ☹ Nevadi mi s nim pri usinani byt, ale neslo by to nejak rychleji 😅 Mate nejaky tip? 😕

martinka17
30. jún 2010

@sussanah
okolo 8. mesiaca mávajú niektoré deti tzv. úzkosť osemmesačných, teda sú dosť naviavazané na matku. Nebude to ono? Je taký na tebe nalepený len pri zaspávaní alebo celý deň. Ja som sa mesiac nevedela ani osprchovať, stál pri dverách a plakal 😅
a ináč takto zaspáva často aj môj chrúst. Keď to mal ako ročný, teda tento problém, tak sme prešli na jedno spanie cez deň a hneď bolo po probléme 😉 Spinkáte ešte 3 krát alebo už len 2 krát?

sussanah
30. jún 2010

@martinka17 no on trpi separacni uzkosti snad od narozeni a posledni mesic to doslo do extremu, kdy se mnou chodi na zachod a stavi se mi o nohy 😅 Ja si taky myslim, ze to bude ono, ale asi jsem chtela slyset, ze to proste prejde a mam vydrzet. Nebo proste nejake kouzlo, ajk ho uspat alespon do 30min... Jenze i kdyz si rikam, ze proste je to zavislacek a sedim s nim u postylky, tak je efekt nulovy 😒 Zkousela jsem i uspavani u prsa, uspavani v posteli a to zacne okamzite na brisko, kolinka a uz se po me vesi a spanek tentam... Spime jen 2x uz asi 3 mesice. Posledni tyden spal obcas i jen jednou, ale to je na neho jeste malo, proste to nezvlada. Dneska spal jen hodku dopoledne a pul odpoledne a stejne vecer stejny scenar. A to uz byl fakt unaveny 😕

martinka17
30. jún 2010

@sussanah
u nás táto fáza trvala niečo vyše mesiaca, potom ustúpila. ale to zaspávanie 😝 , na neho nič neplatí a stále mu idú zuby už skoro rok, takže aj nočné spanie občas stojí za figu, ale celkovo je zlatý, stále si poviem, že je aj horšie u iných

sussanah
30. jún 2010

@martinka17 rozumim, takze vydrzet a doufat 😅

kitekatka
1. júl 2010

Chcem aj ja napísať svoju skúsenosť s metódou. Bola som striktne proti, lebo sa mi priečilo nechávať malého vyplakať. Vydržala som pár mesiacov k nemu vstávať v noci aj 3-4 krát, ale začalo sa to zhoršovať. Tak som si ho vzala k sebe do postele a bol na pár týždňov pokojneší, ale začal ma budiť postupne viac a viac. Keď mal rok, tak som bola nešťastná, vynervovaná matka, vôbec som sa nevedela tešiť z materstva. Vtedy ma budil aj 10 krát za noc. Tak som v 15. mesiacoch stopla kojenie a doteraz som za toto rozhodnutie veľmi vďačná, lebo som sa konečne po dlhej dobe aj vyspala, aj vedela cez deň normálne fungovať. To však nie je všetko. Keď malý dovršil 18. mesiacov, začalo byť uspávanie stále náročnejšie. Uspávali sme ho niekedy hodinu, aj hodinu a pol, tak, že sme ležali pri ňom. Trochu som mu spievala, povedala rozprávku, dala fľašu mlieka... Nezaberalo. Bol unavený, ale nevedel zaspať.
Tak som sa rozhodla pre túto metodu. Prvý deň plakal 1,5 hodiny. Druhý deň pol hodku a na tretí deň spal do 5 minút. Nechcem to zakríknuť, možno príde kríza. Dnes je to len tretí deň, čo skúšame a verím, že sa naše problémy s uspávaním skončili. Držte palce!

sussanah
1. júl 2010

@kitekatka ja taky nejsem strikne proti kdyz by mel maly rok a pul a ted v 8m mi to prijde moc brzo. Drzim palce, urcite dej vedet 🙂

dovenka
1. júl 2010

co si myslite, ak dieta zatial prvych sedem miesiacov vecer pekne samo zaspi v postielke (za obcasnej asistencie podavnia cumla 🙂 je mozne, ze mu to zostane nadalej, alebo sa to este zmeni?

zelmirka1
1. júl 2010

@dovenka zmeni....ja som to tak mala, ale zase nemusi neboj, ako bol vacsi tak si vyzadoval moju pritomnost najma okolo roka ale potom zase zacal pekne sam zaspavat takze bud v pohode.

sedmolinka
1. júl 2010

ahojte mamičky,
ja som môjho malého bohužiaľ kojila iba 2 t, ale asi do 1 roka som mu dávala asi 3 x v noci mliečko. Teraz posledné asi 2 mesiace mu stačí len 1 x a niekedy aj 2x. Snažím sa ho dávať spať pravidelne okolo 20h. Doteraz nemal problém zaspávať, ale posledné dni mi nechce zaspať ani cez deň ani večer. Dám ho do postieľky, rozlúčime sa a nastane obrovský rev. Tak musím zostať pri ňom a asi za 20 min zaspí.
Môže to byť z toho tepla?
Alebo z toho , že sme prešvihli čas(okolo 21h).
Kedy mi prespí bez papania celú noc? Ako to mám dosiahnuť?

bobocka
1. júl 2010

@zuzkabar1983 ja som osobne nemusela tuto metodu pouzivat,nastudovala som to a ked som uz bola unavena z 10x vtavania k malemu v noci,tak akoby utlo zacal pekne spavat.no sice ako pisem som to nepraktizovaa,no nema sa to zacinat robit s takymi malickymi detickami ako ty mas.dietatko musi mat min 5kg (dobre je ak ma 6kg a viac) a teda este by som aspon mesiac pockala u teba.ak ti zaspi na brusku,nie je to nic zle.mas monitor dychu,tak nemas co riesit.ak by daco,tak pipne 😉 mne inak moj misko zaspi len pri kojeni .teraz mi to nevadi,neplanujem ho odstavit,ale ked k tomu pride a on sa dovtedy nenauci zaspavat sam,tak budeme mat perno doma asi 😅

martinka17
2. júl 2010

@sedmolinka
v jeho veku mlieko v noci nepotrebuje, tobôž nie, ak je na UM 😉 AJ kojím a tiež asi 2 mesaice sme mali ťažké noci, asi 2 týždne sa mi budil každé 2 hodiny. Jednoducho som jeden večer povedala dosť a cicinu v noci nedostal. Plakal, chce dudu. Ja som mu rozprávala ako spia zvieratká, hračky, ukazovala....počkala kým sa ukľudní a prestane plakať, raz som mu dokonca pustila v noci telku, aby prestal 😲 Ale ke´d prestal, tak bol ochotný sa napiť čaj, ten v plači rááázne odnmietal. Ako náhle sa napil čaj, išli sme do spálne, ukázala som mu moju posteľ a opýtala sa, či ideme spať. Ukľudnil sa, ľahol si na postel a spal do rána. Tak sme bojovali 3 noci,t eaz si už dudu nepýta 😉 😀 😀 😀 Krásne je prespať celú noc

martinka17
2. júl 2010

@sedmolinka
ešte som zabudla napísať, že malý na rok už krásne spal celú noc, potom sa to asi po 3 mesiacoch zvrtlo, išli mu zuby a na uspokojenie chcel cicinu, a stal sa na nej závislý ☹

lienkad
2. júl 2010

Ahojte. Mám dvojmesačneho synčeka a cez den sa vkuse budí až trha aj 10 krat za sebou a ked sa zobudí tak sa musíme hajkať v kočíku lebo inak nezaspí...Poradte mi ako ho zmeniť aleb naučiť spať v postielke cez den lebo tato horučava nás ubíja?

sedmolinka
2. júl 2010

ahoj martinka17,
no práve skúšam takú metódu, že sa napapáme, rozlúčime s hračkami, ideme do postieľky, pri ktorej ho strážia plyšáci. Povedala som mu, že musí spinkať, lebo aj plyšáci chcú tiež, a že musí byť tichučko. Rozlúčili sme sa, zavrela som dvere, chvíľku si tam niečo mrmotal a už spí 🙂 Tak dnes to bolo tiché zaspávanie 🙂
Ešte musím popracovať na tých nociach.
A dokedy mu mám dávať UM piť? Cez deň papá mliečne výrobky, UM nechce. Ale v noci potiahne celú fľašu a potom pokojne spinká až do rána.
Skúšala som aj prevarené kravské mlieko, celkom mu chutilo. Ale neviem, či mám prejsť len na to, alebo ešte zostať pri UM.

martinka17
4. júl 2010

@sedmolinka
o mmlieku ti neporadím ja kojím a kojím a kojím...už ma aj bolia cicnky...a on nepustí a nepustí. Ináč závidím také zaspávanie, ja ho musím strážiť 😉

johanka.
4. júl 2010

@lienkad dat kocik dovnutra a hrkotat hore-dole cez prah 😀 (smejem sa ale myslim to vazne). Inak zavidim, mne v tom veku nespala ani v postielke ani v kociku.

lienkad
5. júl 2010

tak to ano už to máme odskušane

blumka
5. júl 2010

@lienkad len tak som nakukla...daj kocik dovnutra a nech spi v nom ale v izbe 😉 ja nemam sancu uspat juli inde ako v kociari, teda mohla by som, ale trvalo by to dlllllho, v kociku zaspi do 5-10 minut, ked je vonku ticho a klud ostava vonku, ak nie, kociar presuvam dnu 😉

lienkad
5. júl 2010

no tentéo zaspí ale za polhodku je hore a zas odznovu uspavať...
Teraz máme problem necele dva dni asi dokopy 4 krat za dva dni som musela odísť že mu mamina dala umele mlieko cez flašu a teraz my nechce prsia...poradte my ako ho to znovu naučiť...

blumka
5. júl 2010

@lienkad a zavinovacku si skusala? mozno sa budi ruckami
no ked nechces aby mal flasu tak mu ju nedavaj..a napis do temy dakujeme annag, ona ti poradi co robit 😉

meleri
5. júl 2010

čaute nám začal malý spát v postýlce úplně sám, chce tam být, ukazuje že je tam opička, obejme ji a spí, žádný řev. jenom večer chce ještě objímat pak ho položím a usne asi do 10 min. je mu 19 měsíců do té doby spal s námi, a já si na něho tak zvykla že mi ted v té posteli chybí...tak si říkám všecko má svůj čas, tak se nebojte určitě se zase vyspíte a celou noc!! moc vám to všem matkám přeju!