Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzkat1
3. nov 2016

@alby2014 nie je ziadny problem..okrem toho ze mensia este cca 6x budi

zuzkat1
3. nov 2016

@alby2014 a mame dvojizbak takze ja a muz budeme potom spolu v obyvacke a druha izba bude detska..vlastne uz je..akurat tak s nimi este spim

malabiba
3. nov 2016

@zuzkat1 a nespis teda s detmi, ako si pisala?...

alby2014
3. nov 2016

@zuzkat1 2,5 rocna sa 6x v noci budi?????????????????????????????????????????????????????????????????????????? By ma vystrelo, uz yb som bola u docennta Chocholuska urcite.

zuzkat1
3. nov 2016

@malabiba asi sa nechapeme..pytala si sa kde sa milujeme...odpoved je v obyvacke...spim v spalni s detmi

zuzkat1
3. nov 2016

@alby2014 prave preto spim snou..otocim nakojim a spim dalej

malabiba
3. nov 2016

@zuzkat1 ako sa da naraz spat s detmi v spalni a robit tutimitu v obyvacke...asi pockas pokym deti zaspia, tak potom uz mozu spat same celu noc

zuzkat1
3. nov 2016

@malabiba vsak zaspia idem do obyvacky a spat idem do spalne...a nie nemozu spat same lebo sa mi nechce milionkrat za noc behat z obyvacky do spalne

malabiba
3. nov 2016

@zuzkat1 treba k tak velkym detom behat v noci?

zuzkat1
3. nov 2016

@malabiba ano treba kedze sa mensia budi

hankaop
3. nov 2016

Moja ma 2a pol a zo tei krat sa budi tiez

hankaop
3. nov 2016

Zato kprcek 9m spi niekedy aj celu noc

alby2014
3. nov 2016

No dievcata a si nechete pocut, ze keby ste odstavili, uz by ste davno spali celu noc. 🙂 Lebo v tom veku proste dieta uz ma fakt spat v pohode 8 hodin minimalne.

koka3
3. nov 2016

@alby2014 hmmm ja nekojim a nespimee :(

zuzkat1
3. nov 2016

@alby2014 kamoska nekojila ni den a maly sa jej budil do 3,5 roka..budenie sa nesuvisi s dojcenim..

alby2014
3. nov 2016

@koka3 tam bude iny problem.

zuzkat1
3. nov 2016

@alby2014 kuk foto co som dala..budenie sa v predskolskom veku je uplne normalne

alby2014
3. nov 2016

@zuzkat1 hej tvrdi mamila. Ak od zaciatku ponukas prnik na to, aby dieta preslo do dalsieho spankoveho cyklu, tak ano budenie neskor suvisi s dojcenim.

koka3
3. nov 2016

@alby2014 noo to som uz obehalal vsetko mozne a aj vyskusala a nic...asi musim len pockat alebo neviem co

zuzkat1
3. nov 2016

@alby2014 ziadny problem tam nebude co hladas problemy kde nie su
@koka3 ma uplne normalne babo co sa proste budi... Detsky spabok je uplne iny nez spanok u dospeleho..deti neupadaju do hlbokeho spanku a castejsie sa budia

zuzkat1
3. nov 2016

@alby2014 co tvrdi mamila? Tie foto nie su z mamily..ale z knihy rodicovstvo je veda

koka3
3. nov 2016

@zuzkat1 ja ho uz nenazyvam normalne :D :D ked rano nevladzem vstat amakat ako fretka vsetko co treba..ale stale to berieme s humorom..zaklad je ze mam zdrave deticky 🙂

alby2014
3. nov 2016

@zuzkat1 ze dojcenie a budenie nesuvisi. Moj osoby nazor je, ze ak dojcenie pouzivas na prechod do dalsich spankovych cyklov, dieta saproste budi, tak najdes deti, co sa aj po roku budia v trojhodinovych intervaloch, alebo aj neskor niekolkokrat. Minimalne po 2 rokoch je detsky organizus zrely na to, aby dieta spalo v kuse aspon 8 hodin, niektory tvrdia, ze dokonca skor.. ( Jirina Prekopova: Kdyz dite neche spat), zas moj osobny nazor, nic ine..ze ak dvojrocne a viac dieta neprespi noc, moze to mama reisit ako ty ( mne by drblo), alebo skusa ine moznosti. ALe spat by fakt malo, cie podla mna u koka3 je nejaky problem, bud uklada neskoro, skoro, narusenen spankove asociacie, etc...ja neviem nie som spankovy odbornik. Nevravi, ze dieta v tom veku MUSI prespat noc, ale cast noci urcite.

koka3
3. nov 2016

@alby2014 no problme je ale aky to neviem...nechodime spat ani skoro ani neskoro...okolo 8 chodime spinkat...obidve deti zaspavaju same...len sa budi casto..mozno to budu len zuby...tak zle spi od kedy mu vysiel prvy zub

alby2014
3. nov 2016

@koka3 ves, co kludne. Ja mam dobreho spaca, ale ked mu isli stolicky to bol masaker. Cize kludne zuby. Zuby su u mna univerzalna vyhovorka na vsetko, raz na nich zvalim aj vysledky dalsich volieb a vojnu v Syrii.

koka3
3. nov 2016

@alby2014 :D to ma pobavilo....teraz nam idu ocne...aj cez den je zly ako cert a ani na obed nema dobry spanok..tak musim len vydrzat..neiveim naco rastu ked sa potom kazia a potom ich treba vytrhat

zuzkat1
3. nov 2016

@alby2014 no moja v podstate spi..nepreberie sa uplne tym ze som pri nej...ale kamoskin nekojeny sa prebral vzdy uplne do 3,5 roka a vsetko mal v poriadku..bol zdravy aj podla dr a mal dokonca pevny rezim od narodenia... Proste niektore deti su take..teraz sa pouziva pojem narocne dieta.. Proste malo spanku im staci...a preto maju aj kratke spankove fazy...napr.moja starsia od 2 rokov uz cez den vobec nechcela spat..mohla som sa aj na hlavu postavit a budila sa v noci do 3,5 roka tiez...

hankaop
3. nov 2016

@zuzkat1 moja starsia je taka, sice spi poobede, ale aj v noci sa budi. Zato krpcek,on je proste spokojny so vsetkym, zaspi hocikde, muchy zjedzte ma 🙂 bala som sa,ze bude budit v noci dcerku a je to presne naopak,myslim,ze keby ona nebuntosila,on prespi do rana :D

lulu_2323
3. nov 2016

@zuzkat1 ja neviem ale mas dost velke deti nato aby uz spali sami v posteli bez teba ved nepoviem kebyze ma mala pol roka max rok ale 2,5? Prepac ale to ako dlho s manzelom nespite v jednej posteli? 6 rokov? Manzelovi to nevadi ze spite oddelene? Ja neviem ale neni spalna a manzelska postel vprvom rade pre vas dvoch a jedna ma spat na posteli a druha uz tiez alebo este v postielke? Je to zvlastne ale kazdeho vec ako si ustelie tak ma len aby si manzel nezvykol a uz sa do postele nevrati lebo mu to bude vyhovovat..ja by som veru svojho neposlala spat do inej miestnosti na inu postel ani ked sa pohadame nie to este stale

zuzkat1
3. nov 2016

@lulu_2323 nie su velke...miliontykrat tu pisem ze mala sa xkrat budi..preto spim s nimi..a muz spal aj s nami v spalni kym mala mala postielku prisunutu k posteli ale postielku sme zrusili a uz sa k nam nezmesti..kazdemu to vyhovuje..a on sa nema kam vratit😃ja budem musiet ist za nim kedze mame len 2 izby