Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

elisvic
18. dec 2015

@sardinka335 ja sa snazim davat malu k muzovi tak casto ako sa len da, ale aj tak nemam pokoj lebo on je s nou a ja neviem co s nou robi alebo nerobi, ona skoro stale alebo castejsie pri nom mrnci, place. pridem ja a je ticho. ja si nemozem ani zub umyt v tichosti. aj tak si ich umyjem idem pomaly naspät k nim a musim si ju vziat k sebe , lebo mi die na nervy ked place, neznasam to. Neznesiem ked mi place, samo ze radsej som ked sa smeje.
Dnes som kupila do hipp -flaska na dobru noc. je to sytejsie, vraj . tak uvidim ako bude dnes spat. inak jej davam sunar premium1

mily7
18. dec 2015

@elisvic to vyzera na separacnu uzkost! Normálne vývojové štádium. Aj preto sa môže v noci budiť. Neviem koľko ma tvoje male.

timea7
18. dec 2015

@elisvic prečo nemáš pokoj? Píšeš, že nevieš, čo s ňou robí, nerobí...ty mu nedôveruješ? Veď je to jej otec. Tvoje dieťa má veľmi citlivé senzory a cíti tvoje obavy, tvoju nervozitu, ak ju máš nechať chvíľu mimo seba a aj preto reaguje tak, ako reaguje. Niekde som čítala, že matka má inú vôňu, ak je pokojná a inú, ak má obavy a dieťa, ktoré jej vôňu dôverne pozná, to hneď zbadá. Všimla si si, že deti, ktoré idú z rúk do rúk od útleho veku, stráži ich pol mesta, väčšinou nikdy separačnú úzkosť nemajú? Tým ťa samozrejme nechcem nabádať, aby si svoje dieťa dávala kdekomu. Ale skús viac dôverovať manželovi, malú občas nechať s babkou, odísť aj na hodinu, dve, prospeje to všetkým.

elisvic
19. dec 2015

@mily7 6 mes.

elisvic
19. dec 2015

@timea7 ja mu doverujem, on je super, ale skor zacne Plakat preto , lebo muz si rad cita noviny a tak sedi s nou za stolom a ona sa urcite nudi alebo co, tak zacne Plakat.

keby tie noviny cita inokedy a viac sa jej venuje tak by nemusela Plakat a ja by som si tie dve minuty na umytie zubkov mohla aj vychutnat. vies co myslim. mam aj skor pocit ,ze je radsej v mojej pritomnosti. Muz ked sa s nou hra, tak sa malokedy usmeje, a pri mne stale . ale je to asi aj tym, ze ja som s nou cely den.

mily7
19. dec 2015

@elisvic separacnu uzkost majú deti lebo sa vyvijaju! Nie preto že k nikomu ich nedáme neboj! 😄Malý zo dňa na deň ním seklo a ako ho uspaval tatko tak zrazu nesmel!vrieskal o dušu! Mala detto! Tento týždeň to prišlo,asi kvôli iducim zubkom je to horšie u nás a v noci napr táto nech sa nepriblizi! Naši mlely stále o tom že je to preto že byvame sami! Pár rokov na to dostali od druhej dcéry do domu vnuca! Býva s piatimi ľuďmi v dome tá mala,plus denné návštevy ďalších šesť ľudí! Na jednom dvore bývajú vedľa seba naši starý rodicia, krstný s deťmi! No a tam v tom full house v dome plnom ľudí ktorych tá mala mala rada došiel len tak po ôsmich mesiacoch zlom a bum každý v šoku, prečo tá mala je zvlecena za mamou a nikoho iného nechce 😄takže toľko k tomu! Inak čím viacej pozornosti, prítomnosti, tulenia, bizkov dáš malej teraz keď si to pýta,tým skôr to pominie. Dlhšie to trvá ak sa to dieťatko snazime v tom čase od seba čo najviac dávať iným ľuďom a pod.

h2
19. dec 2015

Ahojte, nepoznáte niekto knihu "Zajko, ktorý chce zaspať?" Pomáha to? (Je to rozprávka, ktorú napísal nejaký psychológ a má vraj pomôcť zaspať deťom, ktorým ju rodičia pred spaním čítajú.)

alby2014
19. dec 2015

@h2 ja som to teraz kupila sestre pre neter pod stromcek..dam vedeit vsledok. :D

h2
19. dec 2015

@alby2014 Ďakujem, ja som to trochu pozerala v kníhkupectve a neviem, zatiaľ som nekúpila, zdalo sa mi, že na toho môjho nespavca by to nezabralo.

kerinka668
19. dec 2015

@sardinka335 Ja to robim presne ako ty cez den ma svoje puzzle a hracky a tam travim velku cast dna.zubky to asi niesu.dasienka ma ako vzdy a od kedy zas vymysla tak jej davam aj gelik pred spanim.herecka len vymysla aby bola furt somnou..kedze sme skoro stale same dve doma tak je moja zavyslacka.no pockam este 2tyzdne ked jej bude 7mes. A uvidim.

timea7
20. dec 2015

@elisvic jasné, že sa nudí, keď ocino číta noviny. Nemusí sa jej venovať každú minútu, môže sa sama pohrať napr. pod hrazdou, ale ty nemaj stres z toho, že bez teba nevydrží. Jasné, že je radšej s tebou, tráviš s ňou väčšinu dňa a ponúkaš jej asi zaujímavejšie aktivity, ako pozerať sa, ako sa čítajú noviny. No nevadí, ona sa čoskoro naučí ich trhať a bude po čítaní 😀 . Nechaj mu dieťa na hodinku, dve, prospeje to naozaj všetkým, v prvom rade dieťaťu, muž sa bude musieť naučiť ju nejako zabaviť a ty sa trochu od nej odpútaš, čo je tiež veľmi potrebné.

tina1712
14. feb 2016

ahojte baby chcem sa spytat mam 7 mesacneho syna,papa UM
akurat som zacala s tou vyplakavacou metodou, za nami druhy den a uz sa to lepsi len on sa mi este budi ze je hladny medzi 23:00 -24:00 a potom o 4 a potom spi do 6
Chcela by som ho odnaucit to prve jedenie..tak neviem ked sa zobudi mam mu dat vodu? odgrgnut a ist prec a nechat plakat alebo nedat vodu a len tam ist kazde 3,5,7 minut alebo vobec neist?
A poobede alebo doobedu to tiez aplikovat tuto metodu?ja som myslela ze to je len na vecer...cez den ho na rukach uspavam...ale bola by som radsej keby uz sam zaspal
raz som poobede skusila no plakal a potom zaspal ale po pol hodine sa zobudil...
ak ma niekto tu knizku prosim poslite mi ju na adresu kfilipekova@gmail.com

timea7
14. feb 2016

@tina1712 ty sa snažíš riešiť dve veci naraz - odstrániť nočné kŕmenie a zároveň naučiť dieťa samé zaspávať. Cez deň ho ale uspávaš na rukách ba večer ho nechávaš vyplakať 😒 😒 😒 😒 z čoho musí byť tvoje dieťa totálne zmätené. Nechápe, prečo raz môže zaspávať v tvojom náručí a raz ho necháš plakať. Nočné jedenie by som zatiaľ neriešila, je to len dva krát za noc, to sa ešte dá a neviem, či na večeru papá niečo hustejšie - kašu, ktorá ho viac zasýti alebo nie. Zamerala by som sa na to, aby som ho neuspávala na rukách. Pomojkaj ho, polož do postieľky, chyť ho za ruku, alebo ho hladkaj, šepkaj mu a tak ho uspávaj. Keď bude starší, tak mu môžeš vysvetliť, že ideš vedľa a o chvíľu sa na neho prídeš pozrieť, čo aj dodržíš, ale sedemmesačné dieťa ešte nechápe, prečo odchádzaš. Až keď sa naučí zaspinkať v postieľke, tak by som zrušila to prvé jedenie, vyskúšaj, daj mu len napiť vodu, nerozsvecuj svetlo, neprihováraj sa mu, maximálne šeptom a znovu uložiť.

tina1712
14. feb 2016

@timea7
Dobre urobim tak ..najprv ho naucim spat a potom odstavim to jedno jedenie
Dnes to uz bude treti den vyplakavania takze to mam zaradit aj doobedu vravis a mam zacat odznova alebo pookracovat 3,5,7

timea7
14. feb 2016

@tina1712 nie, nerobila by som to, neuznávam metódu vyplakania, sedemmesačné dieťa ešte nechápe, prečo odchádzaš, nauč ho zaspávať bez uspávania na rukách, to už naozaj nepotrebuje.

marekahenrieta
20. feb 2016

Ahoj, tak myy sme to mali s tym kojenim podobne. Maly mal rok a rano o 5 hore na cicik, hladny nebol, len to bol proste zvyk a poobednajsi spanok, to bol kazdych 20 minut hore, tak som si povedala dost a zacali sme podla tej knizky aplikovať, každých par mninut chodit k nemu do postielky a ulozit opat spat, to spinkal uz vo svojej izbicke. A 2 dni sme sa potrápili a bolo t.o. Zazracne dieta sa z neho stalo, vstaval a zaspaval tak, ze si si hodinky mohla podla neho mohla nastavit. 🙂 🙂 🙂

krasnanevesta
1. mar 2016

Ahojte, necitala som vsetkych 420 stran diskusie ale opytram sa rovno.....ak to tu bolo ospravedlnujem sa. Moja mala 8 mesacna sa v noci vela budi, teraz ked jej vysli zubky trak do polnoci asi 4-5x a da sa uspat aj bez flasky, o polnoci vypije tak 60-100 ml ako kedy a potom sa do 4 zobudi 1-2x a uspat sa da len s flasou.....cucne si par ml a dost. Od stvrtej je to horor do siestej kedy vsetci vstavame je hore 4x a viac tiez uspatie len po cucnuti si. Citala som knizku a chcem skusit ju odnaucit zaspavat pri mlieku. Ani cez den ho nepotrebuje zaspava sama v kociku alebo poistielke. Vecer skrmi 250 ml um a zaspi tiez sama v poistielke. Ako odnaucit nocne krmenie? Prestane sa potom budit? Chcela by som nejake preakticke rady.....tu sa vela hovori hlavne o neschopnosti samostatneho zaspavania ja mam problem len s budenim. A jasne ze to dospava doobeda....mam ju budit cez den ked vela spi?

mayama
1. mar 2016

No to je tazke ak jej idú zúbky potri ich calgelom alebo iným gélom
A aby si ju odnaucila od mlieko to bude horšie skus buď kašu na noc ale nie cez fľašu pekne na tanier zapiť čajom
A v noci je dávaj čaj ona sa ti budi v noci zo zvyku a nie preto ze je hladná
Ja som nemala problém od 2 mes prespi celu noc výnimky boli zúbky a hlad dala som jej kašu z taniera a pred spaním čaj.ja mam hladosa keď he sýta spi
A ešte jednu radu ak sa ti v noci zobudi nesviet len trochu aby si jej podala čaju dieťa si musí zvyknúť že keď je tma tak sa ma spat

krasnanevesta
1. mar 2016

Cize nedat mlieko v noci uz vobec? Ci nechat jedno krmenie a tak postupne vynechat. Kasu nechce......nie je vobec jedak zo vsetkeho spapa 6 lyziciek a dost.

elisvic
1. mar 2016

@krasnanevesta mam ten isty problem

krasnanevesta
1. mar 2016

@elisvic a co ideme robit? 🙂

elisvic
1. mar 2016
mayama
1. mar 2016

@elisvic postupne vynechavat pomocou čaju ale ak ti malo papa tak je hladné a pýta mlieko ja som robila keď mala 7-8 mes tak kaša o hodinu alebo dve pred spaním mlieko keď sa v noci náhodou prebudila dala som čaj
Ešte keď bola malinka a kašu nejedavala dávala som nutrlion comfort ten je sytejsi a začala mi prespavat dávky až sa naučila spinkat celú noc
Teraz ma vyše roka a večera je čokoľvek sem tam kaša a čaj a lebo malo kedy mlieko ak náhodou zaplace bo idú zuby dám je čaj a spi mi od pol 9 a budi sa okolo 8
V noci nesvietim,žiadne nosenie prihovorim sa tíško
Cez deň už je jedno spanie 2,5-3 hod.
Nedávaj hneď mlieko keď začne plakať skus dat čaj isté ak bude furt hore daj mlieko nemá cenu byť kvôli tomu celú noc hore
A ešte otázku kde spinka? Naša spi s nami čo je blbosť ale cíti má a tak spi pokojne keď som ju supla do pistielky bola hore vedela ze tam nie som
Tu musíš zvážiť ako ja buď bude spať so mnou a celú noc alebo sama a byde sa budit

koka3
1. mar 2016

Aj ja mam ten problem a asi tyzden skusam v noci nedavat mlieko.max jednu flasku - to je cc 120 ml.tiez sa budil-potiahol trocha z flase a spal a o pol hodku to iste...a nedala som mu-mrncal asi 10 minut a potom zaspal sam.uz je to troska lepsie.a verim ze sa to uplne zlepsi -ale my nemame este ani jeden zub-tak mozno aj preto je mrzuty a to uz mame 11 mesiacov.drzte sa zienky a nech vam zacnu drobci pekne spinkat 😉

mily7
1. mar 2016

Ja som v roku nechala deti otcovi a šla do inej izby! Nedostali piť nic, samé neboli a naucili sa, že v noci sme pri nich,ozveme sa, pohladime ale nedojcime, nepijeme . Už podľa uváženia dajte piť raz napr o polnoci zvyšok noci nie. Alebo vôbec. Spánok sa upraví k lepšiemu potom. Moji po troch nociach spali celé noci. Mala 21-7 .napr.

elisvic
1. mar 2016

@mayama dakujem
asi u nej nastava zmena, lebo doteraz spala pocas dna 3h doobeda a 3h poobede , vecer klasika az 23.20 to je jej cas na spanie. snazim sa jej davat dost jedenia , ale odkedy ma zubky tak nechce viacej otvarat Usta ako otvarala, ked zubky nemala. ked je asi viac hladna ,tak otvori ako jej pasuje. podla mna mi malo je stravu. tak by asi aj lepsie spala, potom hned mlieko a to berie.

davam jej cajik , chcem aby viac caju pila ako umeleho mlieka, hoci aj ciastocne kojim, tak velmi prsnik nechce. lebo flaska pohodlnejsia. aj som na zaciatku riesila, teraz uz nie. nebudem si robit stres.
v noci ked sa prebudi asi je skor iba smädna a to jej dam prsnik , a spi dalej, ak potrebuje viac tak uz robime flasu. lebo inak nespi.

spi so mnou , s nami, lebo zacina stvornozkovat,
tak aby nespadla mam strach , ze nadranom bude skor hore ako ja, uz vie zliest dole z postele po brusku.
podla mna je to bezpecnejsie ked spi so mnou lebo sa rychlejsie zobudim , ked zacne vracat, tak davala som ju nazaciatku do postielky , lebo tak bolo v mudrej knihe napisane, aj tam v pohode spavala. bez problemov , ale zobudila sa nato , ze je tam sama. raz bola nachladnuta, a to som sa ju bala tam nechat. dieta ma byt pri matke. ved tie deti potrebuju citit blizkost niekoho, Elis lezi krizom cez postel nohy ma muzovej tvari a ruky vystrete az po mna. je mi to jedno , ona musi citit doveru a istotu k nam, take bludy ako niekto pise v tych besteleroch ma uz nezaujimaju. ... hoci ja som najskor povedala, ze mala bude spavat v postielke. ja ju nemozem chranit , ked je daleko odo mna. ved dieta nemusi vzdy prevatit plac , ked sa dusi napriklad. to som videla ako to vyzera pocas dna a bolo dobre , ze som bola pri nej. tak ked sa to stane v noci, tak potom neviem...

mayama
2. mar 2016

@elisvic no jasne ze dieťa ti bude postupne menej cez deň spať naša spala cez deň 3 x po hodine a to do 8 mes teraz iba raz dve až tri hodiny niekedy hodinu
Ak ti nechce jest teda neviem ako ju krmis mne nechce keď sedí v stoličke teraz už je väčšia tak behám za ňou alebo pri rozpravke alebo najnovšie sedí na našej stoličke za stolom
Deti nechcú veľa jest keď idú zuby

elisvic
2. mar 2016

@mayama mame stolicku asi tyzden iba par dni, doteraz na rukach. niekedy pri rozpravke, ale nechem ju ucit, ze ked rozpravka tak jedenie. raz bola asi hladnejsia a jedla aj bez rozptylovacich efektov. skor si myslim , ze to tie zuby , co rada jedava su take tlste nieco ako soletti alebo kukurisne sulce, lebo to je tvrdsie, skusam jej davat aj polievku. ale malo jedava. skoro vsetko vypluje, ja som doteraz mixovala. lebo uz som skusala aj väcsie kusky ale skoro vzdy sa drhla, vtedy este nemala uplne vsetky predne zubky vonku. budem skusat dalej.

mayama
2. mar 2016

Myslím že tvoja má už 8 mes. akože neviem nie som expwrt a ani tí nechcem do toho kecať ale robíš chybu ak je ešte mixujes mala by sa učiť zut a kusat mam kamarátku čo do 3 rokov musela mixivat lebo nevedel jej prehltat
Skus to len tak pomelit a vydlickou a na zúbky je najlepsua korka od chleba nech si zmoli ďasná
Dokt mi povedal ze dnešné deti nevedia prezuvat

mayama
2. mar 2016

Jaká chyba vidlicka