Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

lehna
13. júl 2009

badusa- to samé dělá ten náš kluk taky. jak tam přijdem,okamžitě zmlkne a jakoby čeká,že ho uspím,ale jak odejdu,tak začne vřískot. nechoď tam, vydrž, my tam chodíme co 4 minuty. včera vřískal 45 minut a dneska už jen 20. tak uvidíme jak to bude zítra 😉

badusa
13. júl 2009

lehna- teraz som ho bola akurát pozrieť lebo tam chodím každých 7 minút ale zase ak ma videl hneď si dal dudku do pusinky a čakal kým ho pohladkám aby mohol spinkať, bola som tam asi 2 minúty a spinkal aspoň sa mi tak zdalo ale ak som odišla tak koniec, hneď spustil vreskot akoby nebol vôbec ani unavený 😖 no ja neviem ale aj do obedu mi zaspinkal akurát keď som prišla a pohládkala som ho dúfam že to bola len náhoda lebo tak by som si ho nechcela naučiť aby zaspinkal len vtedy ak budem pri ňom, no uvidíme
kým tu píšem tak drobec nejako podozrivo stíchol 🙂 žeby už búval???no uvidíme idem sa potichúčky pozrieť 😉

iwuskaaa
13. júl 2009

Badusa, ak plače iba mierne, tak k nemu nechoď. A ak vidíš, že plač sa stupňuje, keď vidí Teba, tak ani tak k nemu nechoď. My sme mali to isté presne pred týždňom. Tak sme ho nechali tak a zaspal. Trvalo to 55 minút, potom zaspal. A na druhý deň to bolo už iba cca 10 minút, teraz neplače už vôbec 🙂 .
V knihe sa píše, že dieťatko by nemalo zaspať v prítomnosti rodiča, tak najviac buď pri ňom 2 minútky 😉

lehna
13. júl 2009

badusa-ten náš to samé, když o pohladím, tak jakoby usíná. my ho právě cučíme aby se naučil usnout sám, protože takhle jsme ho uspávali doteďka, hladit po hlavičce, plácat po zadečku a usnul. ale řekli jsme dost a zkoušíme tuto metodu, nechat křičet. u nás je i problém,že se v noci často budí a my vstáváme k němu i co hodinu,abychom ho uklidnili☹. včera jak usnul po 45minutách řevu,tak jsme k němu v noci vstávali jen 2x, no krása, jsme až byli překvapeni, tak jsme zvědaví jak to bude dnes.

tak jak, spinká????

badusa
13. júl 2009

oooooooooooo už spinká to je ale super, ten plač trval 30 minút ale prešlo to celkom rýchlo nakoľko som očakávala dlhší cirkus a zajtra to bude asi zase o niečo lepšie 😉

iwuskaaa
13. júl 2009

Casy, super 😉 ...teším sa s Tebou, že ste to takto krásne zvládli 🙂 .
Tak skúsim pozrieť nejaké mliečka na dobrú noc, no ja kojím zatiaľ večer, tak neviem...
Badusa tak ako? Spinkáte?

lehna
13. júl 2009

badusa- tak supééééééééééér 😵 . zítra to bude určitě lepší🙂

iwuskaaa
13. júl 2009

Mizulienka nevyberať z postielky už 😉
Badu, supeeeer 😵 😵 😵

badusa
13. júl 2009

ďakujem za podporu lebo to ozaj nie je ľahké ale dúfam že vo vašej prítomnosti nám to pôjde ľahšie lebo inak by som sa zbláznila keby som ho mala len tak nič nerobiac počúvať no pravdu povediac by som si ho asi zobrala zase len k sebe. tak veľa šťastia všetkým a zajtra sa ozvem ako pokračujeme 😉
prajem vám dobrú nôcku a nech drobci sladko spinkajú

lehna
13. júl 2009

badu-pro nás je to taky těžké, já yslím,že pro všechny co s touto metodou začly 😀 .
dobrou noc i tobě a tvým drobečkům 😉

nikaz
13. júl 2009

jaj baby - nas maly zaspava vyhradne vo velkej posteli a len vtedy ak s nim niekto v tej posteli je.... ked tvrdo zaspí tak ho potom prelozim do postielky..... a spi az do polnoci.... potom uz nechce tam spat a chce ist do velkej postele k nam.... vrieska vrieska a ked ho prelozim tak ako keby mavnutim pierka zaspal a spí az do rana.... niesom z toho nadsena ale nemam odvahu s tym nieco robit lebo ked si predstavim ten plac a obrovske slziska tak mi je z toho smutno..... ☹ no proste...... obdivujem vas ze sa s tym mate odvahu popasovat.... ako dlho to trvalo - to plakavanie kym sa deticky odnaucili robit ceremonie pri zaspavaní? tyzden, dva???
povzbudte ma aby som s tym zacala nieco robit lebo je na to najvyssi cas 😕

krpcek
13. júl 2009

ahojte.
tak my sme vcera zacali s touto metodou nakolko bolo u nas zaspavanie hrozne. jedine na rukach alebo prsniku a mna to uz prestalo bavit. . . .vzdy ked sa mi podarilo ju na rukach uspat som sa ju az bala polozit do postiely, ay sa nahodou nezobudila a nezacal sa ten cirkus odznova.
vcera plakala 45 minut, ale to sme uz nevydzali a zobrali sme ju, dala som jej papat a hned zaspala.

dnes po 40 minutach zaspala sama. tak dufam, ze teraz to bude uz kazdym dnom lespie a lepsie.

inak ako uspavate cez den?

lehna
13. júl 2009

krpcek-musíš vydržet a nebrat na ruce.je to těžké,ale musíme to zvládnout, my taky začli teorve včera,ale dneska už usnul po 20ti minutách.
přes den jsme uspávali jen v kočárku a to spal jen půl hodiny,tak 3-4x denně.
od pátku ho uspávám v postýlce a pospí i hodinu a půl.a uspávám tak jak večer. jen ve dne teda nedělá takový kravál a usne během 5ti minut 😅

krpcek
13. júl 2009

ja som doteraz aj cez den uspaval na rukach, tak od zajtra to chcem zmenit.

lehna
13. júl 2009

my taky uspávali na rukách,al nakonec jsme ho začli pokládat do postýlky aby spal sám,halvně večer. jenže pak začly zuby a on jaksik nemohl sám usnout,tak opět na ruky anebo stát u něho než usne a olácat po dupce a hladit po hlavičce.
ale koukám,že dcerka je ještě trochu malá na tuto metodu. ale zkus ji to odnaučovat pomalu. 😉

iwuskaaa
13. júl 2009

Nikaz, rovnaký problém sme mali aj my! Teraz je už super, nám to trvalo asi tri dni, no prvý deň bol najhorší. Zaspával 55 minút, druhý asi 10 minút, teraz bez plaču a nemá problém prespať aj celú noc.
Tak hore hlavu a pusti sa do toho, čím skôr 😉

krpcek
13. júl 2009

mozno mala, ale ona je strasne "vychcana", je to strasny placko . . . ked nepapa alebo nespi tak reve.

mne ide len o to, aby sa naucila zaspavat sama a nie na prsniku alebo na rukach.

jananinka
13. júl 2009

Nikaz, najhorsie to bolo prvy den, to bol rev 45-minutovy a da sa povedat, ze v kuse. Prisla som k nej, trochu sa ukludnila, ale akonahle som zasla za dvere, tak zase krik. Podotykam, ze to bol krik bez slz, taky vreskot. Dalsi den tiez zaspala po 45. minutach, ale to bol uz ten krik taky prerusovany a nie taky silny, no proste to sa dalo pocuvat. Na treti den zaspala tusim do 15 minut, ale to uz bola pohodicka, to si len tak poplakavala, nic hrozne. Teraz sme asi 8. den a chvilu vykrika a do 10 minut je tuha. Aj ja som sa bala, ci to zvladnem, ale ak prezijes prvy den, tak uz to zvladnes. Hlavne aby si bola odhodlana, lebo ked budes k nemu chodit a pri nom vahat, ci odist alebo zostat a vybrat ho, tak on to vyciti a bude vykrikat este viac, aby ta zlomil. Tak vela stastia a pevne nervy. 🙂

lehna
13. júl 2009

krpcek-zkus si přečíst tu knížku. odkaz je na str.127 😉

krpcek
13. júl 2009

je mi jasne, ze nebude spat celu noc . . . este potrebuje v noci papat, ale nech aspon zaspi sama a nie ze sa bojim pomali aj nadychnut lebo co ak sa zobudi a cikrus zacne znova. 😠

krpcek
13. júl 2009

lehna uz som si ju vcera stiahla a co to precitala. . . . nemozem sa este podla nej riadit presne, lebo Sabca je este malicka. ale co to uz pouzit mozem. 🙂

lehna
13. júl 2009

á tak to jo. tak ji pomalu zkus od toho nošení na rukách odnaučovat. jde to,my taky tak uspávali. a přes den zkus kočárek

krpcek
13. júl 2009

som rada, ze nie som s takymto problemom jedina a ze som nasla tuto temu.

idem sa uz aj ja vyvalit. dobru noc. 🙂

lehna
13. júl 2009

to já taky.
takyj demem do hajan.
dobrou noc

macka23
13. júl 2009

Ahojte,
tak by sme sa radi pridali. Ku knizke sme s dopracovali, nieco aj precitali a znie to zaujimavo.
Nas drobec bude mat 6 mesiacov, vecer chodi spinkat medzi 19.30 a 20.00, uz dlhsie zaspava sam v postielke, par krat tam pridem pozriet, dam dudku, obratim na bok a zaspinka. V noci sa budi okolo 1.00, okolo 4.00, ako kedy. Len neviem ako je to s dennym spankom. Vydrzi mi hore tak 2-2,5 hodky, takze ked vstavame okolo 9tej, zaspinka mi vonku v kocari okolo 11.30-12.00, potom obed /zatial papame MM a uz asi tyzden zeleninku na obed/ no apotom okolo 14-15.00 zaspi zasa vonku v kocari na prechadzke. lenze ked sa potom zobudi medzi 16.00-17.00 na papanie nevydrzi mi az do vecerneho kupania. Castokrat mi este zaspinka v ergu, ked chodime cakat tatina k vlaku tak na 20 minut 😕 Myslite ze je to velka chyba, ze ak by sme to nejak popsuvali tak by sa v noci mohol budit len raz? Vdaka za rady. 🙂

lehna
14. júl 2009

dobré ránko,

Macka- já myslím,že to máte úplně v pohodě. kéž by tak vstával i nás klučina-)

naše noc nic moc. vzhůru byl co hodinu a půl po půlnoci. do půlnoci spal celkem v pohodě. ae pak, no nic moc. ráno budíček v půl 6,pak ještě od 6.15 si do 6.45 trhavě zdřímnul i mě v posteli.

nikaz
14. júl 2009

vdaka za podporu..... dufam ze to vydrzime obaja s manzelom..... idem dnes tak na rychlo prestudovat tu knizku zo strany 127

mozno budem mudrejsia 😀

drzim palce vsetkym.... 😉

cafte 😎

badusa
14. júl 2009

Ahojte, tak noc sme mali celkom dobrú papal len o tretej a spinkal do 7:45. Teraz som ho dala spinkať a už plače 10 min. tak dúfam že ho to skoro prejde a bude to lepšie ako včera. No uvidíme 😒

badusa
14. júl 2009

No a už je po plači bola som ho pozrieť 2x a do 13-tich minút zaspinkal 🙂 joj len som chcela povzbudiť mamičky ktoré váhajú, dajte sa na to lebo to asi ozaj pomáha a hneď budete kľudnejšie aj vy a aj drobci 😉

iwuskaaa
14. júl 2009

Badusa, super 😉 . Však je to super pocit, keď Renko zaspáva sám 🙂 ...a máš dobrý pocit, že ste to obidvaja zvládli 😵 .