Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

pet.s
13. apr 2010

johanka co se týče Kubaky tak s tebou plně souhlasím.
Kubako, moc děkuji, Opravdu mi tvoje slova moc pomáhají.
Dnes jsme s manželem diskutovali o mých strašácích, jestli výchovu ještě zvládneme. (mužovi je 65, má svoje 4 dospělé děti, mně 40 a mám 2 puberťáky, viz můj fotoblog). Manžel na to povídá "Holka, nebude to prdel, bude to tvrdá realita.- 😀 " Najednou jsem věděla, že v tom strachu nejsem sama, ale po miminku jsme strašně toužili. A povedlo se až po několika pokusech umělého a nakonec jsme museli jedno těhu ukončit z důvodu vývojové vady našeho chlapečka. Tak ted se musíme dát na boj. Nejsme žádné fňukny, máme oba hodně za sebou, a tohle budeme zvládat jak to přijde. 😉
Fakt mě hodně uklidnil.Je to můj zlatý chlap.

carodejnica
13. apr 2010

Aj ja si rada čítam, čo píše Kubaka. 🙂
pet.s pozerala som si tvoj blog, máš krásne deti, ťažké veci za sebou - je super, že ste na to dvaja, ktorí sa ľúbia. 🙂

pet.s - pripájam linky na polohy pri dojčení, pri ktorých sa super spí 😀 - http://www.kojeni.net/vleze.php - osobne praktizujem polohu č. 1 a č. 4. Pri polohe č. 1 sa mi často stane, že tvrdo zaspím, a muž ma nájde s vyhrnutým pyžamom, malej tečie mlieko po brade, a obe spíme ako drevá. 😀 Takže, to je moja odpoveď, ako sa dobre vyspať s dojčaťom. 😀

pet.s
13. apr 2010

carodejnica ..děkuji za pochvaly..možná se ptám úplně blb,ale nemůžu to mrně udusit prsem, když u toho usnu?

elephant
14. apr 2010

Pet.s, presne ako píše čarodejnica, polohy 1 a 4 sú na spanie ideálne 🙂 Je v tom neuveriteľný pocit blízkosti s momonkom, je to naozaj krásne. Presne ako ona popisovala, sme spávali aj my. Tiež som mala stále pocit, že spím polonahá 😀 😔 Nechápem, ako to funguje, ale dieťa proste neudusíš, nepriľahneš, budeš si stále vedomá, že spíš vedľa pokladu... 🙂 To by si musela fakt mal pár promile, aby si zaspala a nevedela o sebe. Takže žiaden strach 🙂

janica...
14. apr 2010

Nuz zas mam novy poznatok. V poslednej dobe uz malu neudrncam na lopte ani keby som sa ako snazila. Vzpiera sa a rehoce sa mi. Proste mi nepomaha nic. Zaspi jedine pri kojeni. Skusala som ju vcera nechat samu v postielke potme a otvorene dvere ze nech sa pohra a nech je aspon tam nakolko sa mi nepaci ked mi beha v neskoru hodinu po byte. I ked vcera to nebolo az tak neskoro. A chcem si aj ja tv pozriet a oddychnut. Viete ako to je po celodennej sichte. Navyse muz na sluzobke takze 3 dni len a len ja. Ale nehrozi. Revala ako o zivot. Tak so mnou kukala tv asi 10 minut a potom odkvecla sama. Tak si hovorim co sa budem nervacit. Asi fakt zacinam zdielat nazor ze tie deti nech ziju s nami a pri nas. Ze asi naj vychova je prikladom. Ale zas chcem mat nejake hranice.
Vzdy si to aplikujem na seba ze mne ked sa neda spat tak sa mi proste neda a nezaspim. Co si myslite? Kam maju siahat hranice. Zaspala asi o 20.20hod. Normalne teraz zaspava aj o 19. Ale zas poobede potiahla.
A fakt nemate skusenost so zaspavanim dietata bez kojenia? Zaspi aj pri flaske?Ci zas kazde dieta asi inak, co?

carodejnica
14. apr 2010

pet.s - elephant to krásne napísala... je to niečo prirodzené.. telo matky sa naprogramuje (hormónmi a kadečím iným) tak, že to funguje.. buď bez obáv, príroda vie čo robí.. 🙂 🙂

Najdôležitejšie je, aby sa ti rozbehlo dojčenie a nemala na začiatku zlé skúsenosti. Skús si naštudovať vopred všetko, čo môžeš o dojčení. Respektíve, daj si do záložiek pár linkov. Tu na MK je super téma, v ktorej "on-line" radí laktačná poradkyňa annag - https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/
Ja si tu tému rada čítam a aj na základe jej rád iným mamičkám si si vyriešila niektoré svoje drobné problémy. Annag má aj vlastnú stránku - http://dojcenie.wordpress.com/
(už len vlastný postreh, keby som nemala tieto informácie, už dávno nedojčím, všetko akoby nasvedčovalo, že mám málo mlieka - pri odsávaní neodsajem viac ako 20-30ml, prsia mám mäkké... zo začiatku mi aj malá chudla, každý mi vravel, máš malo mlieka, začni prikrmovať.. ale chyba bola v tom, že ja som dojčila, ako ma naučili v pôrodnici, každé 3hod. a to je blbosť.. dojčí sa na požiadanie a tak som dojčila a častejšie a ono sa to upravilo, moja malá nepozná fľašu) 🙂

kubaka
14. apr 2010

pets . nééééé - neudusíš ho prsem. 😀 😀 Oni mají i nosíky proto tak spláclé, že dýchají okolo. Proto se taky nemá mačkat a odtahovat prs od nosu. Naopak tím mu ho vytahuješ z pusy. Když ležíte, tak se prostě pustí a spí a já taky. Fakt to nech na přírodě, instinktech a hlavně si to náramně užívejte. Ty hormony a nastavení mateřského mozku dokáže neuvěřitelné věci. 🙂

pet.s
14. apr 2010

Kubaka nechechtej se mi 😀 😀 😀 Já nikdy nekojila.Bára už byla na lžičce když šla domů a Dána na láhvi.

janicka.m
14. apr 2010

janica, asi tu zastupujem nekojaciu mensinu 😀 a u nás flasa fungovala rovnako ako dojcenie 😉 vycuckal si mliecka, kolko potreboval (niekedy aj nechal), otocil sa a spinkal alebo zaspal rovno na flasi 😵 teraz uz pri flasi nezaspavame, lebo mame tuhu veceru, ale v noci, ak sa zobudi, tak pocucka mlieko a ked ma dost, zalomi aj s dudlom od flasky v ustach alebo sa tiez otoci od flase a spokojne spinka 😎

kubaka
14. apr 2010

pet - 😀 😀 o důvod víc si to teď užít, co se do tebe vejde 😀 - myslím, že vás s mužem mimi ohromně nakopne - a třeba i dcerka se zapojí tak, že ji starost trochu umravní. Náš Dan byl z miminka úplně na větvi (teď je to trochu horší, mlátí s ním puberta 😝)
Jsou to takové zákeřné otázky... hi hi
....Mě se jedna známá, co nikdy neměla děti, ptala, jak jako donutím to mimino, aby vůbec otevřelo pusu a přisálo se k prsu a chtělo to mlíko - vůbec nevěděla nic o sacím reflexu atd atd. Ani jsem tehdy nevěděla, co jí mám vlastně říct - když jsem měla to miminko v ruce, které automaticky otvírá pusu a "hledá", ani mě nenapadlo že to někoho může napadnout.. Po počátečních těžkostech s bolavými bradavkami, se to usadí a jde to samo. 🙂 🙂 🙂
Ale i s flaškou se to dá dobře nasimulovat, jak píše janicka. Když jsem Mariánka přestala kojit v 9. měsíci, dostal Nutrilon a taky se mi to krmení lahvičkou moc líbilo. 😵

zuzkahom
16. apr 2010

caute baby ak by som sa mala riadit podla knizky ako s vecernym kojenim? my mame ritual kasa s lyzickou v stolicke, potom kupkanie, prebalenie, pyzamko a potom nakojim a zaspi pocas toho. No a ako na to aby mi nespaval pocas kojenia? Mam ho krmit skor? Este pred Kupkanim? no fakt neviem....alebo pri svetle? Poradte prosiiiiiim. V noci mi totiz vstava 8-12 x a uz sme z toho na mraky...a asi aj nas chrobacik.
Dakujem za pomoc.

elephant
16. apr 2010

Zuzkahom, pri kojení by som ho kľudne nechala zaspávať naďalej. To, že sa teraz často v noci budí so spôsobom zaspávania podľa mňa nemá nič spoločné.
(Kojené deti sa proste budia v noci častejšie ako nekojené.) Dôvod častého nočného vstávania môže byť veľmi rôzny. Môžu to byť zúbky, rastový "šprint", počínajúce či prebiehajúce ochorenie... môže ho trápiť čokoľvek. Spávate spolu v posteli? Obzvlášť pri chorobe je spoločné spanie veľmi dobré.
Ak neplánuješ prestať kojiť, zdá sa ti úplne zdravý, tak máš podľa mňe dve možnosti (s trochou nadsázky 😀 ):
1. Buď sa s tým budeš snažiť niečo robiť, budeš sa trápiť a nerváčiť, že to dostatočne nezaberá... a po čase sa spanie zlepší, alebo
2. Necháš to plávať, budeš kojiť tak často ako potrebuje.... a ono sa to po rovnakom čase zlepší 😀 😀

janicka.m
16. apr 2010

hodim len taku vsuvku: aj nekojene deti mavaju obdobia, ze vstavaju aj 8-krat za noc (ale netvrdim, ze kazde - asi ako u kojenych 😅 ). aspon my sme si tym tiez presli...

zuzkahom
17. apr 2010

hmmm, baby ale mne takyto stav trva od vianoc a to je uz dot. Risko je zdravy, zubky vysli a on stale vstava. Mam dojem ze ani nepapka poriadne len sa mojka 🙂 vcera som sa do toho pustila uvidime co z toho bude ale prve uspechy su uz tu:
v noci sa zobudil len JEDEN krat o 3.30 . nakojila som a potom az rano....no proste nechapacka 🙂🙂🙂 nezvyk. Jasne ze boli place ale postupne sa efekt snad dostavi prirodzene. Dnes som pokracovala a Risko zaspal v podstate bez placu sam...no ja odpadnem. Chvilku si len tak proforma mrnkal popod nos a zaspal do 4 minut od ulozenia.... 😀

zuzkahom
17. apr 2010

inak baby ja som mala skor pocit ze sa to zhorsuje a nie ustaluje alebo zlepsuje predtym. Uvidime, niet uz co pokazit. Vy mate ake skusenosti?

pet.s
18. apr 2010

zuzkahom a co jsi s ní udělala? Gratuluji k výsledkům.

datkova
18. apr 2010

janicka.m hovor mi o tom 😀 😀 ked naše bábo spávalo samé celu noc od jedneho mesiaca(nekojene) a zrazu 4 mesačná ,,velká,, slečna, si zmyslí, že budeme v noci hore 7-8x... prešiel týžden a zase v pohode...

misulda
18. apr 2010

Tak my s rovnako starym babom ako zuzkahom mame rovnake noci, t.j. sme hore 5 - 10 krat (odhadujem, lebo uz nevladzem v noci pocitat) a trva to asi od 3. mesiaca, pricom predtym bol hore kazdu noc najmenej 2-3 krat...ja som si uz ciastocne zvykla, ale som z toho vycerpana a po naozaj zlej noci uz niekedy zufala. Nas maly tiez zaspava pri dojceni. Ked okolo 6.mesiaca sa najedol skor ako zaspal, skusili sme ho tiez nechat zaspat sameho. Vecer sa nam to podarilo takmer hned. Ale zasa zacal zaspavat pri dojceni, tak uplne zabudol, ze vedel zaspat aj sam. Tak sme dopadli tak, ze v polovici 10.mesiaca, nevie, co je zaspat sam v postielke...

Napiste, prosim, niekto u koho babo preslo nejak samovolne od zaspavania pri prsniku na samozaspavanie 🙂 ak sa to vobec da...dik. Ja nejak nemam nervy na vyplakavanie.

katkabg
18. apr 2010

ajojte maminy...moja malinka ma nes akoze narodeniny...hihi ma teda 4 mesiace...ale uz je to poriadna certica...no tak cez den mi aj 4 krat haja ale len po pol hodinke...pred tym sme ju jupali o osmej ale kedze sa posunul cas tak uz o o deviatej potom papka a nakoniec jej dam dudlik do pusky,zakrijem prikrivkou tak aby trosku odopierala dudlik a malinka do 15 min,zaspi sama.hej budi sa mi mi 3-4krat nech si cucne trosku z flasky mliecko ale to sa da zvladnut...takto to funguje 4 mesiaceeee🙂))ved uvidime mozno ta nasa potvorka zacne vymyslat🙂)) takze ja som kojila mesiac a o vtedy papame z flasky

dankolucka
18. apr 2010

misulda, ja mam skusenost zo synom, ked som po roku prestala kojit, vecer som si k nemu lahla a on bumbal mliecko z flasky a postupne sme odlozili aj flasku, ale pravda je, ze vzdy sme boli pri nom ja alebo muz, ked zaspaval. Hladkali sme ho po hlavicke alebo drzali za ruku a nejako nam to nikdy nevadilo, ono to ani extra dlho netrvalo.
Dcera moja bude asi ale iny oriesok 😝 🙄

duplicka
18. apr 2010

misulda,moj maly sam presiel do samozaspavania cca okolo 1 roku,nechali sme pootvorene dvere a pustenu relax hudbu-tu mu pustam od malinka a zaspava sam, ked bol chory tak sa to troska pokazilo a chcel zaspavat na mne, cize som si lahla a on na mna a mne to bolo prijemne🙂 a po chorobe sa opat vratil k samozaspavaniu,nenechavala som ho vyplakavat,podla mna to nei je uplne ok,ved aj babo je z toho unavene a frustrovane,moj nazor. mam dvoch chlapcov a prvy napr zaspaval sam az ked mal mozno dva a pol roka, s nim som sa viac potrapila,ale stacilom,aby som si lahla na moju postel a zaspal🙂. no a co sa tyka kojenia prveho som kojila 25mesiacov a budil sa priemerne kazde dve hodky a druheho kojil 1,5 roka a presne to iste a niekedy castejsie,uz som si zvykla a casom to prejde. ked som prestala kojit prveho,tak po par dnoch uz spaval celu noc,ale ja nie, stale som sa budila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 proste zvyk 😀 😀 😀 😀 😀 . misu ono to je opat narocnejsia faza,ale ona prejde a je dolezite,aby bolo babo spokojne a aj ty,pokial sa ti nezda ok ho nechavat vyplakavat,tak to nerob,ani ja som to nerobila a sice je to fakt narocneeee,ale zvladneme vsetko 😉 ja mam odhad uz len dalsi polrok kojenia a dam si nejaky dobry drink 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

misulda
18. apr 2010

Dakujem za reakcie 🙂 Dufam, ze to teda este vydrzim dalej. Toho mojho takmer 10kiloveho chlapceka viem uspat aj v naruci, ale uz mi ruky odpadavaju a chudnem a chudnem asi z vycerpania. Tak mi drzte palce 🙂

dankolucka
18. apr 2010

duplicka a akym sposobom sa tvoje deti odstavili? Trvalo to dlho, resp. mas nejaky dobry tip?

janicka.m
18. apr 2010

datkova, pozeram, ze vasa "mala" sa narodila tiez nejaka velka 😀 my sme boli este o trosicku tazsi 😉 mozno uz u takychto deti plati "male dieta, male problemy, velke dieta, velke problemy" 😀 zacnu vymyslat skor, ako ostatne... 🙂

duplicka
18. apr 2010

danko,no pri prvom som kojila od pol roka uz iba z jedneho hehe jeden prsnik bol pakzeny 🙂,maly ma po nom mlatil a bolo jasne ze tam je malo mliecka,ciz epo pol roku uz iba z jedneho a tiez som saobavala ko to bude,ale boli sme na dovolenke a ked sme sa vratili akoze sa pokazil aj druhy a kedze dvojrocne dieta uz rozumie,tak to pochopil a ozaj zazracne ani to uz neriesil,to sa priznam,ze som sa ozaj strachovala ako dokojime,kedze mi vela ludi radilo,ta cosi tak dlho nekoj budes mat problem odstavit,no opak je pravdou podla mna vacsie dieta tomu viac rozumie ked uz nedostane mliecko,ale jasne,ze u kazdeho je to ine. proste prvemu stacilo povedat,ze sa pokazila aj druha a pochopil,uvidim ake to bude pri druhom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,ale mala som este v rukave dobru radu od jednej baby,nalepit na bradavky v tvare krizika naplaste,proste pokazene 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

misul,no aj ja som bez sportovania zhodila na svoju vahu a je to urcite aj tym,ale hlavne sa treba drzat v klude a vsetko sa polepsi a bude ok,kedze uz mam druhe a velakrat sa mi potvrdilo,ze mam ist podla svojho srdca a nie nasilu,viem,ze je to stale lepsie a lepsie 😉 😉 😉

datkova
19. apr 2010

janicka.m presne tak 😝 mame doma velku slečnu a bábätko takmer ani nebola.. ked ešte moje susedy vozia svoje polročné bábätká v kočiariku, pekne zababušešne jak sa pattrí, moja čertica si vyblakuje zo športaka jak naväčšia herečka 🙂) ale spät k téme.. 😀

janca.mareckova
19. apr 2010

Ahojky. Potřebovala bych nějakou radu. Mám doma 4 měsíčního chlapečka, který se od svých 3 měsíců naučil usínat sám v postýlce. Ale od minulého týdne je všechno jinak. Před každým spinkáním (denními nočním) má hysterický řev!! Nepomáhá na něho vůbec nic......houpání,drncání,hlasité ŠŠŠŠŠ ani nošení.... Řev se stupňuje až se celý orosí a začne se klepat.... Už jsem rezignovala od nošení, protože je to bez výsledku! Takže u něho sedím, hladím ho, mluvím na něj.....ale ani to nepomáhá!! Vydrží hodinu řvát a pak vyčerpáním usne. Nevím co s tím!!! Docela se o něho bojím...Máte nějäké rady??

misulda
19. apr 2010

Neboli ho nieco??? to mi napadlo ako prve

janca.mareckova
19. apr 2010

MISULDA: Nene, nebolí. Je nahamaný, přebalený, dokud je na ruce u maminky, předtím, než ho položím do postýlky, je klid......ale jakmile se položí, tak to začne a to potom už nepomůže nic.

germik
19. apr 2010

janca - u nas toto začalo ked mala malá asi 8 mesiacov, ale to začína obdobie separačnej úzkosti, čo u vás ešte nehrozí 😅
Vždy sme chodili spinkat v približne rovnakú dobu, takže približne v tom čase už bývala malá unavená - a pomáhalo jedine že som si ju vzala na našu velku postel, dudlík do pusy, plyšáka si vzala do ruky, privinula som si ju k sebe a do 5 min bola tuhá 😅 potom som ju už len preniesla do jej postielky
V tvojom prípade ma ale napadli zúbky, nám začínali prvé v 4 mesiaci a tiež sa zaspávanie začínalo plačom ☹