Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

amisa
14. sep 2010

@nikush neviem ale nastatsie vzdy do 45 minut spala.. si hrdinka 🙂 drz sa

nikush
14. sep 2010

@amisa uz place cca. 20 minut, ked ku nemu pridem, dam ho lahnut, pohladkam ho, tak je kludny, akonahle ma vidi odchadzat spusti zgrev. som zvedava dokedy mu to teraz potrva 😒

amisa
14. sep 2010

@nikush neboj len dodrzuj tie intervaly a vydrz.. 2 minutky maximum pri nom ..nemoze nemu chodit ocino?

nikush
14. sep 2010

@amisa uz spinka, bolo to len pol hodiny teraz vecer. boze, ani neviete aka som stastna, ze to dokazal sam, hoc to tak dlho trvalo....konecne budem zit ako clovek a nie ako droga...nech di mysli kto chce co chce, uz sa to neda

amisa
14. sep 2010

@nikush super, nerob si vycitky, tak si to proste potrebovala vyriesit. Ale este si nevyhrala..drzim palce

sorciera24
15. sep 2010

@nikush u nas to prebiehalo presne tak isto....akurat sme sa stridali s muzom a ukludnovali ho, ale tiez zaspal velmi rychlo.....maloktore dieta vydrzi plakat viac ako hodinu....len sa treba na to odhodlat .... 😉

kuspitka
15. sep 2010

@sorciera24 aj ty sem chodis?

sorciera24
15. sep 2010

@kuspitka no, vidis 😉 ale nie casto, lebo som tu popisala ako nam knizka pomohla....a sa tu do mnma pustili....za to, ze niekto ma dieta, ktore spi od anrodenia cele noci 😝 ...ja som postupovala rovnako ako abby pisali vyssie a pomohlo to...uz som ti pisala na FB, pamatas? 😉

kuspitka
15. sep 2010

@sorciera24 hej.
ozaj mozem snov cestovat a ist do popradu,ked mame sople a idu nam zuby?

nikush
15. sep 2010

@kuspitka ja si myslim, ze ano. pokial su to len sopliky, a nema horucky tak ano. aspon ja cestujem v takom pripade 😅

bubelko
15. sep 2010

@kuspitka presne ako pisala nikush, pokial nema horucku a chova sa tak ako normalne, tak nie je dovod necestovat kvoli soplikom. 😉

nikush
15. sep 2010

on zaspal 😀 😀 😀 😀 😀 sice po 30 minutach, ale z toho len 5minut plakal a potom si mrncal 😀 😀 😀 😀 boze ani neviete aka som stastnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

perla200
15. sep 2010

@nikush čítala som ako sa učíte zaspávat a presne takisto ako píses sme boli na tom aj my....potom sa to skrátilo po týždni na 15minút....držte sa🙂

ela222
15. sep 2010

ahojte, ja by som chcela začať s tou metodou tiež. malá má 10 mesiacov a od 6 mesiacov otrasne spáva. každé dve hodinky, niekedy aj každú hodinu je hore a reve jako blázen. dám jej cici a spí ďalej. už som z toho na prášky. cez deň cici vôbec nechce a v noci sa len tak vie ukľudniť. mám strach či to vydržím. len som sa chcela spýtať jednu vec, že či ste zrušili aj cumeľ. doteraz si vždy dudkala pred spaním. cez deň cumel nechce, ale pred spaním si dudkala. keď zaspala, tak ho vypluje a spí ďalej bez neho. mám jej aj cumel zatrhnuť? dala som jej do postele oblúbeného plyšáka. len ju budem musieť presťahovať do cestovnej postielky,lebo teraz má takú klasickú drevenú a tam si niekedy buchne hlavu, keď sa posadí a reve. hádam nebude problém, že bude aj v inej postielke. čo myslíte?

nikush
16. sep 2010

@ela222 moj cumel nechce takze toto som neriesila, tiez si trepne hôavu, ale spi dalej. nečmyslim, ze zmena postielky nieco narusi pokial bude v tej istej izbe, ani cumel nemusis zatrhnut pokial sa nebudi nato, ze ho nema.

tanka72
16. sep 2010

@ela222 MY ZAČALI TAKY V DESÁTÉM MĚSÍCI A MÁ DUDLÍK NA SPANÍ a i při této metodě jsem mu ho mechala a v noci když se vzbudí dám dudlík,řeknu větičku a jdu a už většinou hezky usne.Můžeš to zkusit bez dudlíku a když se ti bude zdát že ji to líp ulkidnilo,tak jí ho dej.Hodně zdaru s touto metodou,myslím Estivilla.

amisa
16. sep 2010

mi sme odobrali dudel ,lebo ju v noci budilo to, ze dudel vyplula. Taka mala dudlonarkomanka 😕 bola. Tiez si trepala hlavu ked revala a aj teraz si obcas trepne ked sa hadze pri zaspavani a hladani si polohy., v postielke nechce ani velmi chodit okolo mrezi,lebo si tam pri poudiera hlavicku 😒 ..radsej stepuje pri nabytku. 😀
Inak hlasim uspech ked uz kluden zaspava zrusila som spaci vak. vav dnes prvy den v perine.
Mam taku otazocku, aj vase deti robia najvetsi cirkus pri poobednom spanku? Doobedny spanok a vecerny su uplne v pohode, pomrlele si a spi, ale poobedny reve.. 😔

ela222
16. sep 2010

ako dlho vám úspešným trvalo, kým si detičky zvykli?

martinka17
16. sep 2010

@ela222 u nás to nefungovalo, kámoškyn malý si zvykol za 3 dni, mal vtedy asi pol roka 😉

ela222
16. sep 2010

ak sa smiem spýtať, v čom bol problém u vás?

martinka17
16. sep 2010

@ela222 nereagol na to, že som k nemu prišla, prííííšerne plakal. Ja nemám problém ho nechať vyplakať, to nie, ale toto bolo iné, skoro grckal, proste to nešlo, nechcela som ho týrať a toto by už týranie bolo. Ja som čakala 18 mesiacov a potom jeden večer zaspal v postielke, stačilo byť pri ňom, nie so mnou na posteli, na druhý deň na obed sám v postielke a od vtedy zaspáva sám. Ani neopíšem ako stráááášne som sa vytešovala, tiež sme si užili zaspávanie s maminkou a nijak inák 😀

ela222
16. sep 2010

no ja to chcem skúsiť. ale tiež som si povedala, že ak to bude moc a budem mať pocit, že jej to ubližuje, tak prestaneme. v tej príručke "každé dieťa sa vie naučiť spať" som čítala, že niektoré deti pri tom aj vracajú, ale že to nie je dôvod prestať s metodou. no to už je "silná káva". a mamička ktorá nechá nechať plakať dieťatko, keď už z toho vracia, tak to je už moc. tak uvidíme. manžel ide teraz na služobku a keď sa vráti ideme to skúsiť. sama by som sa do toho nepustila.

martinka17
16. sep 2010

@ela222 to je na tebe, malého naplo len raz a potom som to už neskúšala....som si povedala, že keď bude starší, niečo vymyslím a on si to rozmyslel sám 😉

nikush
16. sep 2010

@amisa si mi tuto otazku z ust zobrala...tiez nechce poobede zaspat. dnes napr. hodku plakal v kuse a nic, tak som ho zobrala a zaspal az vecer...cize dnes bol o hodinovom spanku....

inac, ako dlho vam trvalo, pokial tato metoda natrvalo zabrala? ja uz dnes plakala v obyvacke ked on v detskej 😒 a to som si myslela, ze som tvrda

amisa
17. sep 2010

@nikush nasa tak 10minutiek potom spi pol hodinku ci aj 1 1/2

Baby zle je mala mi uz druhu noc nespi poriadne place ale zaspi potom znovu od 5-10 minut a aj cez den je mrzuta.. ja uz mam podozrenie na zubky, ale nic v tych ustockach nevidim. Robila to aj vo vaku aj v perine.

bubelko
17. sep 2010

@amisa u nas to je momentalne podobne, tiez nic nebolo vidno, potom navreli dasna a uz je tu dalsi zub. a toto sa nam taha uz dobre 2 tyzdne. zuby su skratka zuby 😉

lila61
17. sep 2010

ahojte kocky,
ked som cakala maleho, tiez som mala velke plany ako bude sam zaspavat a ako ho necham chvilu aj poplakat - ved nech si nedovadza atd. Teraz ma 4,5 mesiaca. Prve tri mesiace zaspaval pekne, sam v postielke, ziadne koliky, revy, proste pohodicka. Ale teraz v poslednej dobe uz zaspat vecer sam nehrozi. Uvazovala som ze, budem pouzivat metodu z knihy, alebo na nu postupne nabehnem.... Teraz zaspava pri mne na posteli, schuli sa ku mne, obcas mam pocit ze snad ani dychaat nemoze ako je ku mne pritlaceny 🙂 A tak som si povedala, kaslem na vsetky knihy a metody. Ked chce byt maly pri mne, tak nech je. Ved cim bude vacsi tym ma bude potrebovat menej a ked bude mat 15 rokov, veru uz nebude potrebovat aby som ho uspavala.Neni nic krajsie ako ked v noci otovri ocka, vidi ze som pri nom, usmeje sa a spinka dalej. Neodsudzujem, ked niekto uci svoje dieta spat podla nejakych metod (samozrejme nechat ho od placu pogrcat je uz chore 😠 ) ale ja na to proste nemam. Snazim sa to vsetko brat v pohode a zbytocne nestresovat seba a ani maleho.

zuzkat1
17. sep 2010

@lila61 🙂 😉 spravne🙂

januarova
17. sep 2010

@lila61, krasne si to napisala

amisa
17. sep 2010

@bubleko no hlasim trapia nas zubky konecne som sa jej dostala do ust ma prave dolne dasienko uplne cervene a hore je to az fialove.. gelikujeme a na vecer dame panadol.
@lila61 ved jasne nieje to pre kazde babo tato metoda, neskor mozno zmenis nazor ked bude syncek strasi a mozno vobec nepojdes touto cestou. Aj tam sa pise ze to musi v prvom rade mamka chciet a nie preto ,ze ine maminy to robia tiez. Ja som sa rozhodla ist touto cestou nastastie mam podporu rodiny a som spokojna, ale ked bola malinka tiez sme takto zaspavali ako pises, krasne je to 😎 😉 , bohuzial nevydrzalo nam to. Drzim palce aby vam ano.