Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

valika_val
15. jan 2011

@zuzkat1 no presne... toto je najlepsie, ked nieco ide tak lahko a prirodzene, ze si ani nevsimnes, kedy sa to zmenilo 😀 inak asi kolko kojis cez den? ja ked to spocitam, tak "len" cca o 6h (ranne), 9, 13, 16, a 20h. (pred spanim) + v noci, co chcem odburat. alebo napr. o 8, 12, 16, 20 hod... takze cez den mi to vychadza na 2-3-4x 😒 ale viac nechce...
inak co sa tyka prebudzania, moj sa vacsinou budi s placom ☹ to ma strasne mrzi, ale neviem preco to je tak. zaspava v pohode, mrnka si...

@antuanet pozeram, ze sme na tom dost podobne, ba az rovnako 😀 ale ja to beriem tak, ze vcera to bola hodina a pol (!!!, aj ked na vas nemame 😀 ) a dnes ocakavam menej minut 😀 😀 😀 tak ako tusim @kacab pisala, treba vydrzat, lebo ked to vzdas, tak ti tie noci predtym plakal zbytocne. takze ja to nehodlam zmenit. aspon tak sa/to citim teraz 😔 myslim, ze postielka je prenho najbezpecnejsia a najlepsia, takze z manzelskej postele ho cim skor davam hned do postielky. s nim spat neviem, bojim sa... presuvat nabytok nemienim a viem, ze on je schopny potichucky odstvornozkovat na kraj postele aj cez mrtvoly (akoze ja 😀 ) a nabit pusu na zemi 😀 sice som ho uz naucila ako schadzat nozkami z postele, ale neverim, ze by to sam od seba urobil v tme, ked prcha odo mna prec 😀
dam ti vediet zajtra, ze co bolo dnes.
inak - vam nosenie pomaha? nam nie. tak som si povedala, ze ak ma revat, tak nech reve v postielke, nie mne na rukach. ja dobre viem, co chce, ale nedam. a on dobre vie, co chce a tak mu je cumlik ci nosenie uprdele, jak sa hovori. vcera som ho skusila objimat a sepkat a dohovarat, ale kopal nohami a stale ked mohol, schmatol mi vlasy a tahaaaaaal 😀 😀 😀 ale ja sa nedam. uz sa potrebujem vyspat. fakt. aspon 3 neprerusovane hodiny, to je zatial mojim vytuzenym cielom. 😵

siskaa
15. jan 2011

@dlabinecka uz som kupila 🙂) tak dnes hned vyskusam. v lekarni mali 15 a 30, tak som zobrala tu 30, nebude to prilis silne?

dlabinecka
15. jan 2011

@siskaa 😅 Určitě ne, ale tam bych byla optrnější s ředěním - my měli 9CH 😅 Takže bych to víc naředila...

ynez75
15. jan 2011

@kaja73 presne ako ja.ja tiez momentalne placem s tou malej,viem,ze jej tym nrpomozem,sebe aspon trocha ulavim.nepotrebujem,aby seklo a mala mi bude spat vkuse od19 do 8 rana.pre mna bude super aj to,keby sa v noci budila 2-3 krat.chuda.place uz od 19 ako som ju ulozila.nevies ako zistim u dievcatka,ze ma pruh?kazdy den ju obzeram,lebo sa bojim ju nechat takto plakat.ja len dufam,ze to donesie nejaky vysledok,lebo naco ju aj seba potom takto trapim?ved je este taka malinka.9 mesiacov bola v mojom brusku so mnou,potom sme spolu spavali,nevie rozpravat,mozno len potrebuje,aby som bola s nou,mozno je taka citlivka ako aj ja....a mozno fakt len vymysla.ja uz neviem

siskaa
15. jan 2011

@dlabinecka no ved som aj myslela, ze ked to bude silnejsie, tak viac nariedim, to by inak stacila mozno aj jedna alebo dve gulicky

dlabinecka
15. jan 2011

@siskaa JJ, přesně tak. Zkusila bych se na to někde podívat na netu, jak je to ředění... Ale myslím, že když dáš např dvě kuličky do 0,5dl, tak to bude dobré...

siskaa
15. jan 2011

@dlabinecka ved praveze ani pani v lekarni mi to nevedela najst, ze ako sa to ma zriedit, nasla iba, ze tiez 5 guliciek, ale to bolo standardne davkovanie

dlabinecka
15. jan 2011

@siskaa tak dej dvě kuličky a bude to v pohodě 😉

kaja73
15. jan 2011

@ynez75 maly mal slabinovu prietrž.To vyzeralo ako gula pod kožou,ktora sa dala vtlačit dnu.to sa neda prehliadnut.Ale neboj,chlapci su na to nachylnejši ako baby.Potom napiš ako ste dnes dopadli so spanim. 🙂

ynez75
15. jan 2011

@kaja73 my uz spime.zatial.hodinu a pol vrieskala,chudiatko,stale sa pretacala na brucho,co za den ani za svet ne bruchu byt a teraz robi sceny.nohy medzi tyckami z postielky von,tak som ju len otacala...no zaspala na boku s plysakom.este stale vzlyka,chudiatko.uvidime dokedy bude spat

kaja73
15. jan 2011

@siskaa
@dlabinecka baby s tou homeo je to trochu inak.Cim nižšie riednie tym, je učinnej latky viac,nie menej.Cim vyššie riednie,taym je viackrat zopakovany homeopaticky postup,čiže sa roztok vyleje,do prazdnej flaštičky sa vleje čista voda,alebo ina tekutina a určity počet krat a s nou zatrepe,potom sa znovu vyleje to sa opakuje.Cim viac je takychto opakovani,tym je vyššie čislo riedenia.Nizke čisla su určene na lokalne problemy napr-bolest,čim vyššie čislo tym učinok prenika hlbšie na psychiku.Riedenie okolo 200 už nemaju ani stopy po chemickej latke ,ale o to silnejši hlboky učinok.To by sa už malo použivat len pod dozorom homeopata.Tento sposob vyroby je zdrojom nedovery mnohych ludi,pretože sa po chem.stranke vo vyrobku už vlastne nič nenachadza a preto tomu mnohi neveria.princip je hlavne v tom traseni po každom vymyti flaštičky.Takto sa aj doma podla navodu da vyrobit hocaka homeopatia v podstate z hocičoho.napr z ATB,aby si odstranila negativne vedlajšie učinky z nich.Ta 30CH by mla byt v pohode,ale tym že das viac vody učinok nemeniš,ani tym že das len 2 guličky.Jedna gulička obsahuje tu istu informaciu ako 100 guličiek.To ako by som vam povedala,že je 5 hodin.Je jedno kolkorat to poviem,vždy je to len tato jedna info.Preto sa s homeo v podstate ani neda predavkovat.Ked davaš tu 30ku,tak učinok bude vždy tridsiatkovy.To by si musela riedit a potriasat aby si to zmenila a menila by si to smerom hore,čiže na 40CH a vyššie.Určite nie na nižšie.

kaja73
15. jan 2011

@ynez75 napiš potom rano,fakt som zvedava 😕 Držim palce.

siskaa
15. jan 2011

@kaja73 no dobre, tak ale preco sa uvadza davkovanie napr. 5 guliciek? to by sa mohla davat iba jedna potom, nie?

kaja73
15. jan 2011

@siskaa Ano ,stači jedna.Ide v podstate o komerciu,aby si ti to rychlejšie minalo.Ale ten isty učinok mas aj z jednej.Pravy homepat ti nebude kazat standardnych 5 guličiek,ale vačšina to tak robi.Ide aj o pocit, že si si ozaj niečo dala.

dlabinecka
15. jan 2011

@kaja73 ah, díky za info 😉

siskaa
15. jan 2011

@kaja73 esteze som dala len dve gulicky teda 🙂 ale malinka akoby to vedela, ze som na nu pripravena, chvalabohu, je dobrucka :o tiez som teraz brala homeopatika na mlieko a nemusela som davkovat 5 guliciek, boiron to ma tusim standardne ako davkovanie

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val k tomu budeniu sa s placom... si si ista ze sa uz budi s placom? lebo ja ked spim tak nie vzdy sa zobudim na prve zamrnkanie a vtedy zacne ona potom plakat ked dlho nejdem🙂 a cez den.. casy neviem lebo je to vzdy inokedy ale je to cca 8x plus noc...

valika_val
15. jan 2011

@zuzkat1 no moze byt, ze mas pravdu 🙂 v noci chapem, ze sa mozno nebudim ihned, ale cez den, ked mam vysielacku, tak som si ista. ak sa ozve plac, pridem do izby. ak maly uz stoji a hulaka, tak viem, ze sa nezobudil s placom, ale v pohode. tisko si pomechril, postavil, zalomcoval postielkou a potom zacal hucat.
ale ak pridem a on je este len na styroch alebo sedi a placka, tak viem, ze sa tak uz zobudil.

a co, detiska vam uz spia?
veduci zaspal az cosi po osmej, tak mame este hadam aj pol hodinky a potom sa zacne vzruso: zobudi sa? nezobudi? 😀

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val cez den je to aj u nas rozne..niekedy sa zobudi s takym revom ze mam pocit ze mala nocnu moru... a inokedy sa budi s usmevom a este pocujem ze sa aj hra chvilu🙂

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val inak moja uz bola hore🙂 zaspala o pol 8mej a pred pol hodkou som bola kojit 😉

valika_val
15. jan 2011

@zuzkat1
jeeej, vy budete o chvilocku oslavovat! 😵 😵 😵
tak gratulujeme a prajeme vela zdravicka a splnenych zelani 😵
pozeram, ze hanka je take drobatko, co? 🙂
a ty si sa asi od nej rok nepohla, ze? 😀 😝 ked tak casto kojis. teda ani ja som sa nepohla, ale raz som isla na 2 hodky vecer von a raz na 4! ale to bolo davno, este ked pekne spinkal.

moj maly mal pred dvoma mesiacmi vyse 8,5kg a 24.1. mame poradnu, tak som zvedava... mam pocit, ze vazi aspon 10kg a je ohromne silny 😀
a sranda, ale do 14tt, kym mi Dr. nepovedala pohlavie, som o babatku v brusku hovorila ako o hanke, plavkyni 😉

valika_val
15. jan 2011

@zuzkat1
a za hodku a pol predsa nemohla vyhladnut, ci? 😀 😀 😀 😀 😀
ved jasne, nieco ine si na ciciku poriesila, nie hlad.

valika_val
15. jan 2011

@zuzkat1
a kojis niekedy aj z oboch prsnikov?

lalipop
15. jan 2011

my sme s koje nim prestali, ale v noci si este potihne. a vecer ju len polozim do postielky a za 10 minut spi.

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val uz skoro pol roka kojim len z jedneho...lavy mi uplne odmietla... teraz ked je vacsia tak si ho obcas vezme ale len tak na dudlovanie na chvilu🙂 mlieko tam je ale uz malinko iba... no po mm moze vyhladnut aj po hodine a pol mliecko rychlo vytravi a ona nepije este nic ine.. nema zaujem o nic len o mliecko...
dakujem🙂 no uz bude mat rok, rychlo to ubehlo a je to veru male drobatko aj dr povedala ze patri medzi mensie deti ze by mohla byt o kusok vacsia ale ze je to este OK🙂 a nie nebola som vonku bez nej🙂 ale ja som ani predtym nepotrebovala nejak chodit von sa zabavat🙂

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val jaj ty myslis teraz vecer ze nemohla vyhladnut🙂 neviem neriesim to.. ale fakt je ze vzdy sa normalne napije tak neviem ci je smadna alebo nie... lebo saje nielen dudluje🙂 ale vstala preto lebo narazila hlavou do cela postele🙂cestovala🙂

valika_val
15. jan 2011

hehehe, no veru, u nas to iste - cestuje, hlavou do tyciek, na styri, na dve a uaaaaaaaa 😀
mne maly tiez nevypije nic, len asi tak deci vody cez den. po par mililitroch a po velmi aktivnej faze hrania, ked je cely spoteny. mam pocit, ze mliecko stale berie ako stravu a nie od smadu. 🙂
este sa nezobudil (klop klop)... dufam, ze nevysielam nejake negativne signaly 😀

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val no moja na dve nejde...ona si sadne a zacne plakat a zviera v ruke takeho plysoveho macika s ktorym spinka... to je uplne zalostny pohlad vtedy na nu☹ moja tiez mliecko miesto papania... ona mi zje tak 10 lyziciek obedu ale aspon jogurt a vyzivu zje taku polovicu🙂

lalipop
15. jan 2011

my cez den pijeme mliecko z poharika a to ani nie deci . nastastie naveceru zje mliecnu kasu alebo activiu. inak pijeme aspon cajik ale to len trosku. dufam, ze jej to staci

valika_val
15. jan 2011

tak mozno je to tym, ze tuhu stravu nechce, tak si to vynahradza mlieckom.
moj papa podla mna pekne - desiata, obed po 120ml kasoviteho a podvecer mliecna kasa umela 😅 na lyzicky teda neviem kolko to je... ale cez den ho do mliecka niekedy musim nutit, napr. ked uz preslo 5 hodin a on si este nepopytal. vtedy ho mam na prsniku aj placuceho 😒 lebo on NEMA CAS cucat 😀 a trha si pri tom vlasy 😀