Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

macaeliska
10. dec 2008

ty kokso, ani som nevedela, ze ked nebudem dieta nosit 24 hodin denne na rukach a hned ako "pipne" ho neutisim, ze som zla mama. No tak vdaka. Doteraz som mala traumu z toho, co krpatej je a teraz budem mat psychicku ujmu aj z toho, ze plakala viac ako 15 minut. A to pri nasej stale prebiehajucej kolike stale byva. Tak ja som fakt na hov.. mama. Asi radsej dieta odovzdam rovno na socialku.

slunicko552
10. dec 2008

Tak malý mi taky usínal u prsu,ne že bych ho tam schválně nechala,ale usnul prostě u kojení.Kojila jsem déle než rok.Když jsem přestala,uspávala jsem ho v posteli.První den chvilku plakal,ale pak si zvykl a nemáme žádný problém.A taky mi neplakal 15min.to bych nevydržela.Ale tady je to o debatě a ne o hádkách 😉

macaeliska
10. dec 2008

myslim, ze o tej debate si to myslime viacere, len niektore to nepochopili.

bublinkajasminka
10. dec 2008

cherries - tvoj slovník stojí za prdddddddd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a to hovorím veľmi veľmi jemne....vidím že dáš na svoju mamičku vo všetkom...moja mama je úžasná v tom, že NIKDY mi do ničoho nehovorila - ako som si povedala tak som to robila a ona súhlasila so všetkým aj s touto metodou a teraz je to šťastnábabinka, ktorá nemá problém s tým, že príde k nám, ja skočím hocikde, ona položí yasmi do postieľky a ona bezproblémov zaspinká a je to úúúžasnééééé a dfam že si to prečítajú aj iné mamičky ktoré ešte nevedia či sa pre metodu rozhodnúť.....nie je nad to, ked vidíte že vaše dieťa je úžasne krásne a sladko vyspinkané a zaspinká samo bez problémov...a neverím že ty by si to nechcela!!!!!

holky prečítajte si tento text čo som písala cherries - dúfam že vás to podporí

lante
10. dec 2008

Ja som nášho nenechala vyplakať....prečo? Lebo po minúte plaču prestával dýchať.tak ho predsa nenechám udusiť. Zaspávať sa časom naučil akosi sám. Na prse nikdy nezaspával, takže zaspávací problém nebol z tohto. No nemyslím, si že ak sa nechá dieťa vyplakať, že sú rodičia tyrani.......skrátka na niektoré deti to platí a na niektoré nie. A myslím, že rodičia vyskúšajú už všetko ak sú zúfalí.........načo sa o tom hádať???
Inak by sme museli viaceré odovzdávať deti rovno sociálke 😝

luciar79
10. dec 2008

Dlho som tu nebola a riadne sa to tu zvrhlo. čo za slovník sa tu objavuje.som myslela že sme stránka pre maminy.

My sme začali v 4,5 mes. prvý deň zaspal po 3 kontrole. 2 deň hneď po prvej. Odvtedy zaspáva okamžite. položím ho do postieľky. chytí si perinuk, otočí hlavu a spí.
Od 6 mes som prestala kojiť v noci. Naposledy dostal o 22 a potom až ráno o 5.
V 8,5 mes sa sám odstavil a už pije UM ráno a večer o 22.
A takisto už spáva sám vo svojej izbe. Vstáva o pol 7 ráno. Ak v noci zaplače, tak než tam aj prídem, tak zas spí.

Ak niekomu nevadí že uspáva na prsníku jeho vec. Poznám takú maminu. A slávnostne odstavila dieťa v 2,5 roku lebo ho skorej zo seba nevedela dostať. Reval dokiaľ cicku nevytiahla. Jedlo odmietal.A je to to najhoršie dieťa čo poznám. Celý deň trávi tým, že terorizuje svoju 4 ročnú sestru.

Nech si každá robí ako uzná za vhodné.Ako to ktorej vyhovuje, a neuráža iné.

miriamkac
10. dec 2008

cherries ako by si uspavala trojcata? 😀 😀 😀

katullka
10. dec 2008

miri 😀

zgamratova
10. dec 2008

Ahojte, skúšam metódu z knihy prvýkrát, malý už plače viac ako pol hodiny, ale neleží v postieľke, stále stojí, a plače tak, že je celý červený, horúci a má už zachrípnutý hlas. To ani nie je plač, ale vresk, keď k nemu po stanovenom čase prídem, ani sa neukľudní, dám mu cumeľ, dám ho ležať, ale to hneď stojí, to všetko za ustavičného srdcervúceho vresku a keď odchádzam, tak plače-vrieska ešte horšie. Skúšala som to aj cez deň, prvýkrát o pol jedenástej, to trvalo hodinu, v knihe píšu, že ak do hodiny cez deň nezaspí, tak ho už netreba nechať zaspávať, dať ho spať až do ďalšieho spinkania. Tak nespal až o tretej sme to skúsili znova, malo to ten istý priebeh, až opäť prešla hodina, znova z toho nič nebolo, potom o štvrtej mi zaspal po sediačky v kočíku, ale po hodine a pol som ho zobudila. Tento plač sa mi vôbec nepáči, mám pochybnosti, či to je v poriadku. Myslela som, že dieťa plače v postieľke po ležiačky, ale on mi tam stále stojí, mám pocit, že ho veľmi trápim. Prosím poraďte, alebo aspoň povzbuďte. Bojím sa, že mu tým ublížim. Začala som túto metódu uplatňovať po tom, ako mi včera večer nevedel zaspať už ani v kočíku. Som si istá, že problém so zaspávaním nemá preto, žeby ho niečo bolelo.

majcik
10. dec 2008

My mame problem tiez s vecernym zaspavanim. Je to u nas asi tak, ze okolo osmej sa kupeme, oblecieme, potom mu dam kasu z flasky a on ozije, hoci pre kupanim uz odpadaval a hra sa v postielke este aj polhodinu, potom ho este nakojim a vacsinou pri tom zaspi, ale musim mu hned vlozit cumel do ust. To by nebol problem... ALE, naucil sa stat v postielke a uz ho nebavi sediet alebo byt na styroch a tak sa prebavit tu polhodinu - hodinu, ale stoji a vdaka tomu ho nemozem nechat v izbe sameho, lebo este nevie stat pevne a blbo pada .. vsak to poznate. Mozno je nas problem v tom, ze ja alebo aj manzel v tej izbe, kde on spi, ostavame a nechame si zapnute aspon male svetlo a fungujeme - telka, PC. Byvame u svokrovcov, mame tuto jednu izbu, tak je multifunkcna. No skusila som aj zhasnut telku, svetla a on sa aj tak v postielke postavil, aj potme... Nechat ho plakat velmi nemozem, lebo pod nami maju svokrovci izbu a oni rano skoro vstavaju do prace a preto chodia vecer aj skor spat a nechcem, aby ich maly budil ...
Neviem, co by ste mi poradili v nasej situacii ... budeme takto byvat este cca 3/4 roka az rok.

Cez den spi Pato vonku v kociku, bolo obdobie, ze zaspal uplne sam, vlozila som ho do kocika, odisla a on zaspal, teraz je to tak striedavo, niekedy zaspi sam, inokedy ho treba povozit.

majcik
10. dec 2008

Este som zabudla napisat, ze takmer kazdy vecer cca polhodinku, hodinku po tom, co uz naozaj zaspi, sa zvykne zobudit s velkym placom odrazu... ja predpokladam, ze sa mu nieco neprijemne sniva. Ak som pri nom, dam mu hned cumlik, pohladkam ho, zaspi, ak pridem neskor a on sa uz rozplace, tak ho musim uspavat.

luciar79
10. dec 2008

zgamratova- s väčšími deťmi je to oveľa ťažšie, lozia, stoja a hlavne majú silnejšie pľúca a výdrž. asi to skús vydržať. Asi berie postieľku jak trest, keď na ňu nebol zvyklý. skús mu tam dať kolotoč alebo taký ten klavírik nech sa hrá a možno u toho aj zaspí. dodržuj tie časy a vytrvaj. A hlavne pravidelnosť kedy pôjde spať. môj malý cez deň tiež nezaspí okamžite. Začne si tam loziť, stavia sa. Dnes takto polozil a zaspal zám s riťkou vytrčenou a hlavou na paplone. Inokedy zaplače ja prídem hneď. Dám ho ležať, trochu vody a odídem. On zas vylezie, polozi, pohraje sa a zaplače. ja zas prídem zas ho položím a on už zaspí sám, lebo sa tým stavaním a lozením dounavil a je na spánok pripravený.

zgamratova
10. dec 2008

luciar79, ďakujem. Maličký už zaspal, po hodine a desiatich minútach kriku a plaču. Pri posledných dvoch vstupoch do miestnosti už iba sedel zachytený o tyčku postieľky, potom intenzita plaču začala slabnúť, až stíchol. Bála som sa, či je v poriadku, boli sme sa naňho pozrieť, malý je trochu teplý, ale spinká a pekne zhlboka dýcha. Zajtra cez deň v tom budeme zas pokračovať. Neverila som, že zaspí, je to príjemný pocit, že sa to podarilo, uvidíme, či to bude fungovať aj ďalej, napíšem.

majcik, náš Riki tiež pekne zaspával, síce nie v postieľke ale na posteli, ale nemuseli sme používať žiadne uspávacie prostriedky, iba som ho otočila na bok a to bolo preňho znamenie, že má spinkať. ale asi pred mesiacom - dvoma sa mu začal prerezávať siedmy a ôsmy zub a on už len tak zaspať nevedel, tak som s ním pri zaspávaní trošku pokývala a opäť zaspal, ale potom sa to už len zhoršovalo, pokračovalo to uspávaním na rukách, potom ani to nezabralo, a skončilo v kočíku, cez deň vonku, a večer a v noci po byte. Ale aj táto metóda už po čase zlyhala, včera mi nevedel zaspať už ani v kočíku, tak nám neostalo nič iné, len ho nechať plakať, až kým nezaspal, ale v náručí a na posteli s pohojdávaním, trvalo to viac ako dve hodiny, preto som už nevedela nájsť iné východisko, len skúsiť metódu z tejto knihy. Dúfam, že to bude fungovať.

stvura
11. dec 2008

No kocky, mi sme nikam nedospeli s tym zaspavanim...som z toho zufala, asi to odlozim na troska neskor, mozno o mesiac, lebo vyzera to tak ze skorej z toho u naseho drobca nic nebude.

Ono plac nie je plac, kazda matka z nas to vie odlisit, takze vieme to regulovat, vsakze kocky? Viem kedy sa mi krpec zadusa a nenechala by som ho plakat a kedy je v poriadku a place iba zo vzdoru.
Ja len lutuje jedno, ze som si nekupila ked bol maly babyvak a nenosila ho tam - teraz uz je dost tazky.

Ja som urcite zla mama, lebo maly mi fakt obcas place {mimo knizkoveho uspavania}. Som cca 90 percent s nim sama a musim si obcas odskocit i na WC, nieco zjest, ked ideme von sa obliect a obut si topanky. Nema mi ho bohuzial kto drzat na rukach a nosit aby neplakal.
Do uspavania som sa pustila hlavne preto, ze sme obaja s muzom vycerpany a zhorsuje sa pocasie, takze nie je mozne aby som bola rano 3 hodiny v mraze a poobede 2 hodiny. Hladame rady, skusenosti, pomoc...
Svoje dieta lubime a nechceme aby sa trapilo preto ze nevie zaspinkat. On chce spinkat, len je taky aktivny ze sa nevie sam utisit a zaspinkat, musi sa to naucit...

bublinkajasminka
11. dec 2008

stvura - ja na tvojom mieste by som mala výdrž aj naša vrieskala ale čím skôr to naučíš tým jednoduchšie to pôjde...

zgamratova - podľa mňa čím je dieťa väčšie tým ťažšie si na to zvyká lebo bolo zvyknuté zapsávať úplne inak ale určite to pôjde - chce to len výdrž 🙂 🙂 držím palčeky

nimi22
11. dec 2008

ahojte, takze ja som s tym mala tiez problem ale casom ked mal tak okolo Tri a pol mesiaca styri sa to zacalo zlepsovat, davala som ho spinkat az ked mi zacal zivat a postupom casu sa to zlepsovala, nakojila som polozila do postielky dala dudku ktoru ked zaspinkal vyplul a dnes sme na tom tak ze ked ho ulozim este si tam trochu pohmkava a zaspinka do 10 minut, tak sa tesim, sam, mame taky ritual, papanie, CD s dobrou hudbou, tmu iba na chodbe sa svieti ulozenie do postielky pohladkam ho dam pusku a idem, za 5 min. zhasnem svetlo na chodbe a za 5 min. buvinka🙂)

majcik
11. dec 2008

zgamratova - porozpravam sa o tom este s manzelom, ale velmi to teraz nemozme praktizovat z tych dovodov, ktore som uz spominala, ze si nemozem dovolit ho nechat dlho vecer plakat a niekedy ani cez den, kedze manzel robi na smeny a po nocnych spava cez den, to by ho proste zobudilo. A vecer sa zdrziavame v tej miestnosti, kde on spi, takze to je aj tym skomplikovane. Snad to skusime pri druhom babatku v novom dome 🙂

Dnes som sa rozpravala s mojou mamou, vraj ja som robila toto iste, ked som sa naucila stat v postielke, tiez som bola z toho strasne nadsena, ze to ide a stale som sa stavala na nohy ... vraj to po case prejde, tak uvidime. Ako riesenie ma napada ho unavit tak riadne, ze uz bude odpadavat od unavy 😀 Lenze to asi odkvacnem aj ja po nom...

terkaa
11. dec 2008

majcik, my sa tiez staviame na nozky a je z toho taky nadseny, ze by stal az do rana 😀
ako ho chces unavit? ja som sa to tiez pokusala tym, ze som sa s nim zabavala, ale nie tak, ze sme sa blaznili a dopadlo to katastrofalne, takze to by som neradila. robime uz tak, ze po kupani dame krupicku a v klude sedi v stolicke a pozera bebe tv. tak je kludnucky a uz ked vidim, ze je taky ako omameny, tak sup do postielky a potom mu uz nedovolim postavit sa na nozky.

kapsle
11. dec 2008

Ahoj, i já se přidám do klubu maminek, co svoje dítě uspávají podle metody zminované knížky.Moje malá měla problém s usínáním již od narození. Spala přes den velmi málo. Usínala s pláčem, i když jsem jí chovala, zpívala atd. V kočárku neusla téměř nikdy. Taky v něm odmítala být.Spala přes den tak 3x po 20min. Časem jsem jí naučila usínat s flaškou čaje. Stejně před usnutím plakala. V noci se my budí-la minimálně 4x. Bud na čaj , nebo na mlíko. A to jí je skoro 10měs. V pondělí jsem začala praktikovat metodu kontrolovaného pláče. Je to něco strašnýho poslouchat její řev. Nedá se tomu říct ani pláč! A myslím si, že jsou už úspěchy. Tři noci se mi vzbudila pouze 1x! A ráno vstáváme místo v 5h v 6hod. Přes den spí 1x a to tak 1-1,5hod. Sice vydrží řvát i skoro hodinu. Někdy mám pochybnosti, abych jí neublížila. Ale je to pro mě velmi náročné, pokud nespí. Stejně je pak pořád protivná, zívá, mne si oči a vyžaduje si neustálé chování.

terkaa
11. dec 2008

juj, hodinu nechat plakat??? to nieje vela? ved ju z toho musi boliet hlavicka a hrdielko 😕

luciar79
11. dec 2008

Až si to dieťa zvykne na zaspávanie a postieľku už netreba dodržiavať žiadne časy keď zaplače. ja prídem hneď, aby vedel že tam som ale že teraz musí spať. Nechám ho stáť, loziť a hrať sa samého v postieľke a on potom sám zaspí. skrátka vie že v postieľke sa spí. nedávam ho tam keď si musím niečo urobiť alebo len tak. Vždy len keď je čas na spanie.

terkaa
11. dec 2008

luciar79, ako dlho zvykne v postielke lozit? mne tiez len lozi, ale vzdy ho pridem po case ulozit.
na hranie mame ohradku, takze vie, ze v postielke sa spinka.

luciar79
11. dec 2008

niekedy 5 min niekedy 15min. tajne ho pozorujem cez škáru dverí, ale nejdem tam dokiaľ nezaplače. Buď sa uloží sám v nejakej pozoruhodnej polohe alebo zaplače, ja ho položím, dám vody a spí.

terkaa
11. dec 2008

luciar79 😀 😀 😀 , aj ja kukuckujem spoza dveri. niekedy sa sama zo seba smejem.
ako najdlhsie si ho nechala plakat?

kapsle
11. dec 2008

Bohužel i takhle dlouho to vydrží. Já jí dávám spát až když opravdu vydím, že je moc unavená. Položím jí a utišuju a stejně řve. Chodí jí kontrolovat po 5-7-9-10-minutách. Včera usla po 5min. Dnes po 1hod řevu. Vstávala v 7hod a usla ve 12.45hod. Dopoledne spát nechce. Jinak sedím vedle v místnosti a poslouchám jí. Připadá mi to, že řve vzteky.A jkdyž už to nemůžu poslouchat jdu do jiné místnosti a hlídám si čas. U nás nikdy nefungovalo, že by si v postýlce hrála. Máme na to ohrádku, ale spíš si hrajeme volně v místnosti. Na postýlku je zvyklá. Myslím si, že vyžaduje jen mojí pozornost. Když jsem jí třeba dří uspala čajem, nebo v postely a odešla za chvíly byl řev, že u ní nejsem. Byla jsem totálně vyčerpaná. Zhubla jsem pomalu 30kg. Nevím jak dlouho vydržím tuto metodu. Nebo jak dlouho to vydrží ona.

jahodas01
11. dec 2008

babule moja malá zaspávala pekne v postielke sama, ale odkedy sa naučila v nej postaviť tak to je hroza, už aj zaspáva a zrazu sa strhne a postaví sa a toto robí vždy odkedy vie stáť, potom sa jeduje, ja ju vždy polahnem pohladkám, ale ked mi už dochádza trpezlivosť šupnem ju do kočíka, pripútam a tam zaspinká do 5min. nemám srdce ju tam nechať nervačiť a nechcem ani seba nervačiť hodinu, ked viem, že v kočíku zaspí hned...ale bola by som najradšej keby zaspávala v postielke...

kika333
11. dec 2008

ako stare babatko by uz malo prespat celu noc?

kapsle
11. dec 2008

Prý od 6.měsíce

luciar79
11. dec 2008

terkaa ja už nenechávam plakať....teda cez deň. už prídem hneď keď zaplače.. keď sme sa to učili tak som išla podľa 3-5-7 ale on už po druhej kontrole spával.teraz už neplakáva pri zaspávaní. a v noci keď náhodou plače počkám tak 3 min či to len zo sna a či sa dokáže ukludniť sám. väčšinou si zmení polohu a spí ďalej.

denduska
11. dec 2008

caute baby , ja som tu tiez dllllho nebola....a normalne som ostala vyhukana ze sa tu niekto hada.... 😒

no cherries - ta ty si zkadzi dosla, dzecko mojo? Zos Kosicoch? 😀 neber to v zlom, ja som tam byvala od narodenia 24,5 roka a Kosice milujem. Ale mi bolo povedome to vyjadrovanie, ani som sa ti nemusela kuknut do pasu 😀 Len skoda ze robis hanbu nasej alma mater ☹

ja som s nasou malou celkom spokojna, cez den nespi sice takmer nic, ale vecer polozim k sebe, okamzite je tuha, supnem do postielky. Konecne nam skoncili vecerne vreskoty, skoda ze som cherries predtym nepoznala, mala som ju angazovat aby videla ze aj najedene prebalene a zdrave dieta, na rukach!!!, reve ako zmyslov zbavene......no tak co uz.

stvura - tak aj ja som zla matka...som na nu vacsinou sama a zuby mi nikto neumyje..hm..