Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

layla84
30. jan 2011

@kaja73

🙂 myslím, že stačí, ak sa tu objavím ja a bude tu zase búúúúúúrka!!! 😀
Dámy chceli odtiaľto vykočírovať tyranskú vodkyňu hitlerovského typu, ktorá sadisticky navádza svoje zmanipulované otrokyne nechať ich deti vyplakať pod zámienkou a prísľubom dobrého spánku. To sa im aj -navonok- podarilo, a tak sa spokojné vzdialili a zanechali tu pusto-prázdno...
Ale pravdu? Toľko zbytočného času a energie vracať sa sem na diskusiu (t.j. naťahovať sa s niekým, kto sám problém so spánkom nemá (resp. si v mnohých prípadoch iba myslí, že ho nemá) a nedokáže prestať arogantne odsudzovať a posudzovať toho, kto problém má, dokáže si ho priznať a snaží sa ho aj riešiť) nemám - a cez IP radím naďalej práve toľkým mamičkám ako predtým, ba i viac, takže tá možnosť tu je, a mnohí ju aj využívajú. Je to v kľude, oveľa osobnejšie, podrobnejšie, konkrétnejšie, takže napokon sú z toho len výhody.

kubaka
30. jan 2011

@layla84 ono to asi bude tím, že jsem zvládly počáteční miminkovskou fázi tak, že jsme žádný problém nevypěstovaly a ani v tom problém neviděly - jako že nezralost nervového systému miminek a jejich potřeba blízkosti problém opravdu není a nedrezúrujeme děti, ale chováme se s k nim s úctou a respektem, jako k živým bytostem, kterým se musí nechat prostor dozrát. A popsaly toho tady fem a apollo11, berenika39 dost a dost rozumného, fundovaného i konkrétního, z čeho se dá hodně věcí použít i pochopit. Víc toho nejde radit, protože nikdo nezná vaše děti osobně, tudíž je vůbec nezodpovědné něco na dálku radit. Radit si musí matky hlavně samy podle momentální situace. Obávám se, že arogantně se tu chováš ty. Tento tvůj příspěvek je celkem jasný. 😉

ynez75
30. jan 2011

@layla84 😀 😀 😀 😀

layla84
30. jan 2011

@kubaka

milá kubaka, ja som tiež zvládla počáteční miminkovskou fázi tak, že som žádný problém nevypestovala, a ani v tom problém nevidela. A tiež sa chovám k deťom s úctou a rešpektom, jako k živým bytostem, kterým se musí nechať prostor dozrát ale aj nechat prostor kvalitne sa vyspať. Na zdravý dostatočný spánok majú tie malé tvorčeky tiež právo.

Rozdiel je medzi nami len taký, že ja nepohŕdam mamičkami, ktorým sa to všetko tak dokonale nepodarilo, možno ani nie preto, že by nezvládli počátečnou miminkovskou fázi, ale mohli tam byť aj milióny vecí, ktoré sa ovplyvniť nedali, pretože život, žiaľ, nie je vždy bezproblémový. Ja neodsudzujem nikoho len za to, že jeho dieťa má nejaké "vypestované problémy", zato vy, kubaka, tu takéto mamičky veľmi urážate a odsudzujete, vyjadrujete sa o nich s pohŕdaním, niktorej z nich ste neposkytli jedinú efektívnu radu okrem počkajte o rok, o dva sa to samo napraví.... nikomu ste tu nepomohli, máte len slová odsúdenia za to, že nie každému sa to mamičkovanie tak dokonale podarilo od začiatku ako vám (a ani sa nezamyslíte, že vina skutočne môže byť úplne, úplne mimo matky)... a toto tu teda zase nechcem začínať, preto sa opäť s úsmevom a láskou lúčim 😀

V dobrom vám posielam, drahá kubaka veľa pozitívnej energie a prianie ďalších úspechov vo výchove svojich detí. Verím, že to viete najlepšie, teda so svojimi deťmi určite, ale verím i v to, že rovnako ako vy, dávajú svojím deťom to najlepšie práve aj mamičky, ktoré tu haníte. Porúčam sa.

layla84
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sussanah
30. jan 2011

@layla84 ahoj, ze te tu zase vidim po delsi dobe 🙂 Jen jsem ti chtela napsat, ze se nam uspesne podarilo presunout uspavani na trochu drivejsi hodinu (mezi 19:30 - 20:00) a myslim, ze mu to vyhovuje, dokonce nekdy po sedme i sam prijde s tim, ze se chce jit koupat a spat, tak jdeme nekdy i driv. Sice mam pocit, ze zasadni zmena v noci neni, porad se obcas budi, rano vstava mezi 7-8, ale zas vice naspi na zacatku spanku (prvni buzeni je az kolem 2-3), a prijde mi ze potom i lepe usina zpatky, rychleji vecer usina a je rano spokojenejsi a hlavne ja mam i vice casu vecer, coz obzlaste ted potrebuju. Takze vlastne jsem jen chtela podekovat za konzultaci, co jsme tady mely pred Vanoci 🙂

kubaka
30. jan 2011

@layla84 mě zaráží, kolik důležitosti přikládáš své osobě, svým radám a své autoritě, že bez tebe si maminky neporadí. Na koníkovii opravdu není v každém tématu jedna autorita, která si osobuje radit v daném tématu jako jediná, fundovaná. Je to o výměně názorů, jak to kdo dělá, co koho může inspirovat, nebo se osvědčit.
Já a my ostatní s holkama naopak zastáváme názor, že každá je dost chytrá a schopná, aby si se svými dětmi poradila sama, aniž by slepě následovala rady kohokoliv. Odsuzovaly jsme jednoznačně některé aspekty metody, nechápaly jsme proto ochotu matek následovat takové metody... Ty si ale interpretuješ psané slovo po svém, jak ti to vyhovuje. Pasuješ se do role oběti za své pravdy - to ty ses přirovnala ke Galileovi - jenže ten chudák objevil přírodní zákon, nevyvratitelný a dokazatelný, platný po věky věků. Ty jen prezentuješ jeden z mnoha názorů. A opakuji: Hitler měl taky nějaký názor, něco propagoval, šly za ním miliony - lze snad jeho názory a konání považovat za dobré a následováníhodné? Takže bych byla opatrná s tím pasováním se na nějakého věrozvěsta, co ho umučí pro pravdu.
A "drahá" tě s prominutím oslovovat nebudu. Na to nemám dost arogance a jedovatosti - navíc mě to nebaví. Děláš přesně to, co odsuzuješ na druhých. Bohužel, je to dost průhledné.

j.cien
30. jan 2011

@layla84 Vitej zpet 😉 😵
Je to presne jak pises,rady tech dam,kteri nikdy ve skutecnosti neresily nespavost a chronickou unavu svych deti...a presto maji potrebu tady "radit"tem,kteri uz nekolik mesicu spi pouhych par hodin ...a reci,ze za rok za dva to bude OK..to mi prijde fakt k placi..vsem temto maminam ze srdce preji,ze maji deti s normalnim prubehem spani.,ale prosim,prestante napadat ty ostatni,kterym deti zoufale nespi ,za to,ze uz nutne nastala potreba,aby se deti i mamy konecne trochu neprerusovane vyspaly!!!Ja nepotrebuji celou noc...ale alespon 4hodiny klidneho spanku v kuse!!!

@layla84 prosim,mas neco noveho ohledne mych nespicich dvojcatek?? ☹ cele noci nedelam nic jineho nez chovam,utesuju...a stale nespime ☹

kaja73
30. jan 2011

@layla84 A je to tu 🙂 No nič.Viem že ty nedavas ako prvu,dokonca ani ako medzi prvymi radu-nechajte dieta vyplakat.Je to komplex rad,kde az na poslednom mieste je to vyplakanie,ked už všetko ostatne zlyhalo.Hlavne radiš posunut casy zaspavania a niekde si dokonca radila,že je jedno ako babo zaspi,hlavne nech spi dostatočne množstvo hodin.Ale toto vedia len tie, čo ta čitaju pravidelne a hlavne pozorne.A mimochodom je tu este jedno forum,kde radi hlavne jedna baba-kamzyk,v babskych receptoch na atop.ekzem miminiek a tiež ju kamenovali,ked sa začala zapajat a dnes je uznavanou poradkynou ,ktora mnohym mamičkam pomohla viac ako doktori,mimochodom aj nam.Ale to si mala vidiet tie nenavistne odkazy od tych čo s nou nesuhlasili.Nastastie to nevzdala a naozaj sa po dlhych mesiacoch jej rad sa ukazuje,že počet mamičiek, ktorym pomohla stale svetelnou rychlostou pribuda. 🙂

zuzkat1
30. jan 2011

@kubaka 😉 pravda🙂

ynez75
30. jan 2011

@kubaka si uzasna,vzdelana a mas neskutocny zmysel pre materstvo.tak preco chodis na tuto stranku hadat sa?hitler bol vodca,ktory si to vynutil.jeho nikto neziadal o rady ako a co ma robit.bol to diktator.co povedal,to sa stalo.takze porovnavat niekoho s nim je neeticke a urazlive.takze nechapem preco sa niekto znizi az k tomuto.zeny,ktore sem chodia na tuto stranku maju doma s detmi problem,ktory chcu riesit pre dobro tych deti.nevysedavaju pri pc len preto,ze doma nemaju co na praci.takze ak sem chodis len provokovat,venuj sa radsej svojmu manzelovi,ten to urcite oceni viac,ako tvoje vysedavanie pri pc

j.cien
30. jan 2011

@ynez75 100bodov! 😉 🙂

zuzkat1
30. jan 2011

@ynez75 ja sa nejdem hadat-uznavam ze niekomu vadi xkrat vstavat k dietatu...len dodam ze hitler si nic nevynucoval doma v nemecku... mal taku uzasnu charizmu ze ho nasledovali dobrovolne... je to smutne ale je to tak...

gaby21
30. jan 2011

@layla84 ja by som zrejme tiez potrebovala radu ohladne spanku mojhu drobca. Tak v skratke, do troch mesiacov spaval uplne normalne, zaspaval uplne sam v postielke, zobudil sa dvakrat za noc na kojenie, cez den pekne vyspal v kociku, no proste idealne. Vsetko sa zacalo kazit v priebehu stvrteho mesiaca, sice sam zaspaval v postielke, ale zacal sa budit niekolkokrat, za noc 5 az 6 krat, ale to som pripisovala rastovemu spurtu, dufajuc, ze to prejde s prvymi prikrmami, v tom obdobi sa zacali skracovat aj intervaly spanku cez den na tri krat po pol hodine. Teraz ma maly uz skoro devet mesiacov a situacia sa vobec nezlepsila, naopak je to hroza. Vecer uz nezaspava sam, v noci je hore aj 15 krat, musi spavat pri mne, lebo uz nevladzem k nemu stale chodit a vyberat ho z postielky, cez den spi dva krat po maximalne 20 minut. Skusali sme aj metodu kontrolovaneho placu, ale u nas to jednoducho nezabera, ten rev je hrozny a akonahle ma zbada je to este horsie, je strasne tvrohlavy. Este chcem dodat ze uz ma osem zubov, tak mozno to ma na jeho spanie nejaky negativny vplyv.

fem
30. jan 2011

mna len prekvapuje tato sofistikovana retorika, fakty pre ine spankove metody tu boli predlozene...aj pan weissbluth musi vo svojom prostredi celit presne takym istym argumentom, ako tu boli predlozene, kedze su povazovane za objektivne a vedecke argumenty (pre sucasny stav vyskumov) a musi na tieto fakty reagovat, inak jeho metoda by sa stala malo validnou (platnou) v odbornosti a publikum by mu neverilo...staci si pozriet na youtube rozhovory s nim, alebo precitat jeho knihu v angl. ...on funguje vo svojom prostredi v pluralnosti roznych spankovych metod (USA) a dobre si to uvedomuje, dokonca tento pan z niektorych vychadzal...

denuschka7
30. jan 2011

ahojte. Ja obdivujem tie mamicky, ktore vydrzali nechat svoje babatko plakat. Ja som tu knizku tiez citala a najradsej by som to tiez vyskusala, ale ja nevydrzim ani 5 minut ked mi mala place a nie este hodinu - dve :(
Mame 15 mesiacov, este stale kojim, spi s nami v posteli (vlastne v postielke, ale tu mame prisunutu k posteli a jednu stranu postielky mame odmontovanu a "prilepenu" k nasej posteli). Ona sa mi vzdy pri prelozeni do postielky budila a potom plakala. Prestalo ma to bavit, od unavy som to radsej takto vyriesila. Viem ze to asi nie je dobre, ale stalo sa. Ale najhorsie na tom je, ze sa mi budi min. 6x za noc. Cumlik nechce, ale potrebuje mna....troska papa a potom spi....neviem co robit...ci skusit tu "drasticku" metodu, len sa bojim ci to vydrzim :( najradsej by som isla niekde prec aby som to nepocula, ale neviem ci je to dobre....co myslite? 😒

ynez75
30. jan 2011

@zuzkat1 precitaj si zopar knih o vodcovi a mozno pochopis aky bol, ak nevies tak tu je zopar titulov Mein Kampf,Duta zeme,Druha svetova valka, Hitlerova druha armada....... a nechajte ho uz tam kde je,lebo sa uz musel aj tisickrat v hrobe otocit,co ho tu tolko spominaju....netreba zabudat,kvoli comu je vytvorena tato tema treba sa pridrziavat jej. riesime tu problemy nespavosti nasich deti a tym padom celej rodiny

sussanah
30. jan 2011

@denuschka7 ahoj, muj ma taky 15m, taky stale kojim, ale uz jen jednou za noc a nekdy rano. Osobne bych do toho vyplakani nesla, spis bych zkusila snizit pocet nocniho kojeni. Zkusit vyzvetlovat, rikat ze mlicko spinka, ze bude rano a hlavne vydrzet a nedat (rict si kdy nejdriv nakojis). Precejen mala uz je velka, urcite ti uz rozumi a dokaze hodne veci pochopit. Taky mam porad postylku vedle postele, ale kdyz se vzbudi, tak mu akorat staci, kdyz mu podam ruku a spime dal. Jako dalsi variantu bych mozna zkusila (pokud je moznost) prestehovat do vlastniho pokoje a velke postylky. My to planujeme ted na jare, az se otepli a uz nebude spat ve vaku a pak ho presuneme. Treba kdyz nebudes spat s ni v jedne mistnosti, tak to bude lepsi. Ale chtelo by to urcite podporu z manzelovy strany 🙂

zuzkat1
30. jan 2011

@denuschka7 moja ma o tri mesiace menej ako tvoja ...budi sa minimalne 6x za noc a nemienim to riesit kym kojim🙂 spi sama v postielke ked je taka noc ze sa zobudi 6x...ked sa budi kazdu hodinu tak ju dam k nam a hotovo to sa obsluzi ked chce a kedy chce, niekedy je prisata aj pol hodku, nijako ma to neobmedzuje kedze lezim... musim dosta ze este donedavna som musela sediet lebo akonahle som sis nou lahla hned bola hore... takze toto je uzasny pokrok ze mozem kojit poleziacky... spanok budem riesit ked prestanem kojit 😉
PS: ak fakt nevladzes co chapem tak by som hladala alternativne riesenia a vyplakanie by som urcite nerobila... podla mna to nie je zdrave

zuzkat1
30. jan 2011

@ynez75 ja som co to citala aj videla dokumenty... viem aky bol ale treba pochopit ze keby za nim nesli dobrovolne nebol by dosiahol to vsetko...ale hej nechajme to

j.cien
30. jan 2011

No nic...jdu "spat",pokud se to tak da nazvat...protoze uz za hodinu mozna dve budu poprve vstavat a takto x krat az do rana ☹ ......tj do 4,40 kdy u nas zacina den a vstavame.... ☹
o Hitlerovi se v tematu o nespavosti deti fakt bavit nehodlam 😝 .....

Aha..takze nez jsem dopsala,uz mi jedno dite place ☹ ...nonstop nocni sichta zacina...a na ni navaze nonstop ranni smena...a tak tu zijem 😀

zuzkat1
30. jan 2011

@j.cien no z dvomi detmi je to fakt tazke... moje jedno slo spat o 7mej a pred chvilou uz bola hore..ale kedze je len sama tak sa da🙂

denuschka7
30. jan 2011

@sussanah fuuha....to este nepoznas moju dcerku. Cez den sa jej to snazim obmedzit a ako si napisala aj jej vysvetlim ze mliecko oddychuje a podobne reci. Niekedy sa mi podari odvratit pozornost hrackami....ale to iba cez den...v noci nic nepomaha....uz som ju skusala hladkat, drzat ruku, no spusti hrozny plac...a place dokym jej nedam mlieko....
A nad tym prelozenim do vlastnej izby som tiez rozmyslala, no neviem ci to pomoze....iba ju budem musiet kojit na rukach a vzdy ju prekladat do postielky. To sa mi zase vzdy zobudila. Niekedy som uz fakt zufala... a tebe co pomohlo ze kojis uz iba raz? ak sa teda smiem spytat... 🙂

ynez75
30. jan 2011

moja dcera ma 8 mesiacov a spinka sama v postielke od 17.30 do 6.30.....este pred dva a pol tyzdnami som k nej vstavala ľé krat za noc....
@layla84 chcem ti aj teraz a stale budem,dakovat za tvoje rady a za tvoju podporu

ynez75
30. jan 2011

20 krat za noc....tam malo byt

denuschka7
30. jan 2011

@zuzkat1 mne sa to vyplakanie tiez nezda a v podstate ma to nocne kojenie nijako neobmedzuje...uz som si zvykla. Aj ked, poviem uprimne, uz by som chcela prespat celu noc 🙂)) Nastastie to mam asi ako ty....ked sa mala preberie, otocim sa k nej a hned papa...ja pri tom aj zaspim a v podstate mam pokoj. Len sa bojim toho, ze uz ma 15 mesiacov, tak aby si na to nezvykla a druha vec...z kazdej strany pocuvam, ze kedy prestanem kojit, ze uz je velka na to.... :/

zuzkat1
30. jan 2011

@denuschka7 jaj moja to si nevsimaj🙂 fakt jej nic lepsie nemozes data ked ti kojenie nevadi tak ostatnym to moze byt jedno...ja sa chystam kojit do 3 rokov ak sa mala neodnauci skor (co sa dufam nestane) navyse tie noci ju nijako nerusia,lebo rano sa budi vesela a cula (no ano ja uz som menej cula🙂) inak ja mam v okoli par prikladov ze spolu s kojenim (ked uz nastal ten spravny cas) prestalo aj nocne budenie sa...takze ak si si zvykla tak hore hlavu a koj🙂

sussanah
30. jan 2011

@denuschka7 no jasne ze ji neznam, jen pisu, co zabralo u nas 😉 Pres den jsem zrusila kojeni pomerne nedavno (kdyz jsem otehotnela), ale jeste si nekdy cucne, kdyz je mrzuty. V noci jsme udelali poradek v kojeni kolem 12-13m tak, ze kojim jednou kolem 4h a pak jeste jednou nad ranem, kdyz chce. Ale on nebyl nikdy vylozene nocni kojenec, ze by pil co hodinu. To mel obdobi jen kolem 8-9m, pak se to ustalilo na kojeni ve 2, ve 4, v 6 a to uz jsem potom nedavala. Takze jsem se proste dohodla s manzelem a jednu noc mu nedala driv jak ve 4. Takze teda ve 2 se vzbudil, poplakal (to jeste spal s nama v posteli, takze jsem ho mela u sebe), stridave se profnukal k te 4h a to jsem ho nakojila a pak az kolem 7 a jeste usnul. Dalsi noc byla podobna, po 3noci to zacalo byt lepsi a zacal se budit fakt az kolem te 4 a pak az rano. Ted uz se zase chystam to posouvat dal, chci ho kojit fakt az rano (nezvladam ho nejak zvedat s postylky), ale zatim jsem k tomu nenasla dost sil 😅 U nas fakt hodne pomahalo to, ze jsem ho neignorovala, ale proste porad rikala, ze mlicko spinka, ze bude az rano, nabizela vodu, uklidnovala a to vse porad dokola. I ted se obcas budi, ale jen vyjimecne (treba u nemoci) se stane, ze by chtel mleko driv nez kolem te 4-5h. takze tak to bylo a je u nas 🙂

kubaka
30. jan 2011

@denuschka7 k tomu kojení . Nevím, jestli máš nějaké zdravotní důvody stále kojit, ale v tomto věku můžeš s klidem a čistým svědomím přestat.To rozhodující , zásadní a v největší míře dítě dostalo. Te´d už se fakt bude fixovat a být závislá a přesuneš se do tématu "jak odnaučit od kojení" 😉
. Já pomalu odbourávala kojení do konce 9. měsíce, (z mých zdravotních důvodů, bylo mi 39) taky jsem porůznu spala s miminkem a kojila ze spaní, ale jak jsem pomalu nahrazovala jídlem, mléka ubývalo, tím on méně pil a přestával se na kojení budit, pač prostě neteklo. Skončili jsme u jednoho raního, naprosto nedostačujícího 😅 , takže jedno ráno jsem mu dala láhev s Nutrošem a u ní zůstalo - do 2,5 let - jedna noční flaška, vycuclá za 3 minuty.
Takže ono to má logiku, jak přestaneš kojit, změní se i spaní dítěte. Jestli toho máš fakt dost, tak to omezuj do ztracena a uvidíš. Ono se to v 25 nezdá, ale fakt to kojení organismus vyčerpává 😝 😅 😝

sussanah
30. jan 2011

@denuschka7 jo a pokud ti kojeni vyhovuje, tak urcite neprestavej, co je okoli do toho. Kojeni je jen o matce a diteti a pokud to vyhovuje obema stranam, tak vsem ostatnim je po tom prd 😉