Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

perla200
10. okt 2009

ahojte kočky...no ja mam tiež tú knihu...ale mne to pripadá také surové nechať bábätko plakať najprv 7 potom 5 min atd...ako ani nasa nema režim a spí všelijako a už od narodenia sa snažím príst na to ako ju uspať a hlavne ako ju naučiť spať v postielke kedže spí v kočíku od narodenia...ale neprisla som na to priznám sa, ale nenechám ju plakať tolko len aby som ja bola spokojná a mala spala....ako priznám sa, že stále spí hajbuj a uspávame sa aj hodinu na fitlopte potom do kočíka a opakujeme to aj 3x....ale stále budemskúsať nejaké finty na nu a stále to budem skúsat kým sa to nenaučí, možno sa to nenaučí ale nie vsetky deti sú tabulkové a nie každé sa to vie naučiť podla mna...a spánok neni najdôležitejší podla mna...dôležité je aby naše deti cítili nasu blízkosť a lásku....ja tiež moju nosím na rukách, ale predsa ju nenechám plakať niekde v postielke...ako OBDIVUJEM mamy ktoré tak naučili svoje deti, ja som to nedokázala ale nemyslím si,že mame tým padom horšie deti...podla mna neexistujú dobré a zlé deti len sú náročne deti a menej náročné....asi tolko....

musko
10. okt 2009

wsmoulinka - z toho článku je mi nanič .......
nechodím do tejto diskusie, lebo mám na met´du svoj názor a robí mi to zle - psychicky aj fyzicky, neviem, prečo som sem dnes nakukla..... No, proste si myslím, že miminko - dieťa - nie je nepriateľ, ktorého treba zlomiť.... A vyplakané dieta, ktoré "zaspí samo" je dieťa zlomené a rezignované - moj názor a už Vám sem nebudem chodiť. Prajem Vám spokojné miminká a pokojné noci.

perla200
10. okt 2009

musko...ale ja s tebou plne súhlasím.....

wsmoulinkaa
10. okt 2009

musko....já to neetla, jen asi dva odctavce...já nemám problém se svým mímem, mě spinká, jen jsem myslela že to někomu pomůže...ale jinak tam nevidím nic tak strašnýho...každej at si to dělá jak chce!! 😉

jenovefa
11. okt 2009

Ahoj všichni, po 2 měsících jsem nakoukla do této diskuse a s potěšením zjišťuji, že "vedou" maminky,které neplánují dítě týrat noční samotou... V srpnu podobně smýlšlející matky přeskočily díky Meleri do obnoveného tématu "Dítě v posteli rodičů". Moje rada: nebojovat s miminkem. Já hodlám prosazovat "své", až když to budu umět svému dítěti vysvětlit. Knihu "Každé dieťa..." jsem pozorně četla - nejlepší je pasáž o tom, že nás nesmí odradit, když dítě zvrací, musíme vytrvat! Ten hajzlík (můj překlad) totiž zvrací schválně, aby získal čas - matka převléká cca 5min postel. To se chce pro změnu zvracet mně... 😠

Perla200 - neusne Ti mimi při kojení? Mě ano a pak ho opatrně položím vedle sebe a hají hají haji.

Končím, stejně jako musko, už sem nepolezu, nevykopávejte mě!!! 😎

perla200
11. okt 2009

jenovefa...ja nekojím pretože mame špeci mlieko malej zistili intoleranciu laktozy a to sme si zažili 7týždnové peklo...kým sme trafili mlieko, kým sme prestali kolikovať...ja som bola rada že zaspí vôbec a nie to kedy a kde....my sme kolikovali aj 9 hodín v kuse, ver že po takom výkone mala zaspala na mne....alebo v kočíku...vôbec som neriesila spanie, ale otázku jedenia a kludu bez plaču....

aponchie
12. okt 2009

ja sve dite proste nedonutim pres den pit vic jak v noci..co mam delat kdyz lepe a vydatneji saje v noci?tim,ze spi prevaznou vetsinu noci s nama tak jsem vyspana ikdyz kojim3-4x

luboslava1511
14. okt 2009

ahojte, chcem len napisat o mojej skusenosti tejto metody, co sa tyka pravidelnosti spania. Nasa mala ma uz rok, doteraz celkom dobre spavala. No zrazu sa zacala budit okolo 2 - 3 v noci, nakojim ju ale ona nechce znovu zaspat. Je hore aj 2-3 hodky. Neplace, len sa chce hrat, ma akoby den. Potom cez den dospava. Zacala som ju teda budit v presne tu istu hodinu rano, no a potom doobeda aj poobede som jej moc spat nedala, aby spala celu noc, aj ked mi to bolo proti srsti. Fungovalo to asi 2 dni. Napriek tomu ze rano vstala o pol 8, doobeda spala 1,5 hod a poobede 45 min, zaspala o 20.30, no a o 2 hod v noci bola uz zase hore a opakovalo sa to znova.
Rezignovala som. Neviem ci som mala vydrzat, alebo tomu nechat volny priebeh a cakat kym si sama nastavi noc a den. Sme vsak z toho velmi unaveni, dost to vycerpava.Manzel sa nevyspi, ja tiez nie. No a este to ma vplyv aj na jedenie, ma to vsetko posunute, tym nam vypadava desiata alebo olovrant. Mate niekto podobnu skusenost? Ako ste to riesili?

megi93
14. okt 2009

Ahojte, chcem vás poprosiť o radu. Mám podobný problém, ako luboslava. NAša malá má 10 mesiacov a doteraz spávala v pohode. V poslednej dobe, trvá to asi mesiac, sa však deje to, že malá síce okolo 19:30 zaspí, ale okolo 21 hod je hore a nechce spať. Nie je hladná, ani smädná, iba sa občas napije, ale nechcem zaspať, chce sa hrať. Niekedy dokonca nechce ani zaspať večer. Ráno sa budieva okolo 7 - 8, potom spí od 10:30 -12:00 a potom od 14:00- 16:00. doobeda aj poobede zaspáva bez problémov, dám ju len do postielky a idem preč z izby a ona v pohode zaspinká a aj keď napríklad vrtajú, tak spí. Ale večer tu chodíme po špičkách, lebo pri najmenšom hluku je hore, alebo ani nechce spať. A pritom je unavená, pretiera si oči a zíva. Neviete mi poradiť čo s nou? Príde mi neprirodzené, aby zaspávala o 11 v noci... Ďakujem

eviku78
14. okt 2009

kocky, skuste pozriet aj tuto temu. 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

megi93
14. okt 2009

no ja popravde velmi nestíham čítať celé diskusie a táto je zrejme hlavne o maličkých deťoch....tak by som skôr uvítala, ak by sa niekto priamo teraz ozval tu 🙂

slniecko26
15. okt 2009

Ahojte kočky! tiež nestíham poriadne čítať všetko ☹ chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť či by ste mi niektorá (až teda má tuto knihu v elektronickej podobe) nemohla poslať do IP túto knihu. Bola by som Vám veľmi vďačná!!! 🙂

perla200
15. okt 2009

slniečko posli mi mail...lebo do IP sa to nevmestí poslem ti ju

mystery7
15. okt 2009

u nas bol spanie velky prevelky boj a trapenie. Precitala som si knihu a ideme podla nej uz tyzden. Mam pocit ako keby to bolo ine dieta. Pekne spinka, je cez den ovela kludnejsi, vie sa pekne pohrat. Ja sama som kludnejsia a viacej v pohode. Nas jediny problem je ze v knihe sa uvadza ze dieta spi 2x po 1,5 hodiny. co je u nas asi nedosiahnutelne. On spi len po 30-40 minut.
Predtym mi spinkal sem- tam po 15 minut a to som ho musela hodinu uspavat, nosit na rukach, hojdat. Bola som troska.
Takze u nas tato metoda zabrala.

hanah2
16. okt 2009

Ahojte, mam sesttyzdnoveho syna, ktory je velky pohodak - dobre papa aj spi. Mame ale problem so zaspavanim 🙄 . Ak nezaspi hned po kojeni (alebo v autosedacke,kociku,satke), tak nezaspi - je unaveny a hystericky place. ale nezaspi a hore je aj styri-pat (aj viac) hodin 😖 (vtedy ro vyzera tak, ze si zdriemne na pat-desat minut, potom sa zobudi, chvilu pozera a znova rev). Potom uz nepomoze nic: ani na rukach, hojdanie na lopte, satka, uspavanky, prsnik, dudlik. dostane sa az do amoku od placu, ale aj tak nezaspi, vlastne az od unavy. Chvilu pomahalol dat mu dudlik, ale posledne dni nechce ani ten. Co sa s tym da robit? vsade v knihach pisu, ze dieta ma ist spat skor ako je unavene, lebo potom sa uz neda upokojit, ale co mam robit, ked proste nezaspi, aj ked robim vsetko, co nanho inak zabera?! opakuje sa to den co den, hlavne podvecer: noc aj doobedie su pohodove (naje sa a zaspi). Je to na tento vek bezne? nechcem ho naucit nejaky zlozvyk, ze napr. zaspavanie len na rukach alebo vyvazanie sa v aute vzdy, ked nemoze zaspat

zelmirka1
16. okt 2009

hanah2, u takeho maleho babetka sa moze stat ze zle zaspinkava, moze to byt kolika, bolenie bruska najcastejsie
a preto place, take male babo sa ma nosit na rukach ziadny zlozvyk v tomto veku to nie je, treba mu pomoct sa ukludnit, skus sledovat ci je to po jedle alebo pred, niektore babetka vela preplacu kvoli brusku prve tri mesiace
pokial to nie je iny problem ?
ta kniha podla ktorej sa vola tema je super ale kocky nerobte to na babetkach do 6 mesiacov v ziadnom pripade, su velmi malicke na kontrolovany plac a presne stanoveny rezim. A rezim nemusi u kazdeho fungovat rovnako, jednak sa casom meni ako babo rastie a kazde dietatko potrebuje nieco ine. Dajte na svoj instinkt a casom to bude dobre aj so spankom.

hanah2
16. okt 2009

dakejem zelmirka,ziadne pokusy robit nebudem 😉 viem,ze maly je este moc maly a nemyslim si, ze nosenim ho rozmaznam - ved som vyznavac satky. situacia, ktoru opisujem, je prave o tom, ze si myslim, ze iny problem ako unava v tom nie je - malicky ma reflex a odkedy zabral nutriton, pekne sa zlepsil 😀 , je suchy, napapany, brusko ho neboli (koliky nemava - prdka a kaka priam ukazkovo 😀 ), aj okupeme, aj pomasirujeme, co ho vzdy dobre naladi. resp. podla placu uz viem rozlisit, ze je to ta jeho "nezaspavacia" nalada (nepohodu z reflexu neprejavuje placom, len takym bolestivym pasivnym vyrazom). asi budem iba dufam, ze sa to casom zlepsi

modrobiela
16. okt 2009

Ahojte,som tu nová 🙂 Pomôžte....mám 8 mesačnú dcérku,ktorá už týždeň nechce ísť spinkať.Od narodenia krásne sama zaspávala v postielke a teraz krik a uspávenie na rukách.....je strašne aktívna,začína chodiť a idú jej horné zúbky.....Cez deň smejo 😀 a pred spaním búrka.......Čo sa deje 😨 ????

zelmirka1
16. okt 2009

hanah v tom pripade je to asi naozaj ako pises unava, ono vobec pre babetka je tolko podnetov prve tyzdne a mesiace ze niektore fakt dost preplacu bez zjavnej priciny. Ak si vyznavac satky to je fajn, urcite casom najdes spravny sposob a hlavne cas ktory mu budu vyhovovat. Inak zavisi vela aj od toho kedy kupes, ak kupes kazdy den, lebo niektore babetka voda preberie a niektore uspi, casto maminy kupu neskoro a potom dietatko nevie zaspat tak treba posunut cas. Ja som tiez stale riesila spanky, kedy, ako a moje snahy o rezim tiez moc nevychadzali tak som to nechala tak a postupne sa to pekne upravilo a zistila som ako nanho 😀

modrobiela ked dietatko zacina chodit, idu zubky to su vsetko take obrovske medzniky ze moze byt problem ci uz s papanim lebo zaspavanim, skus hladat co jej vyhovuje, kludne chvilku na rukach, pripadne pri nej zostat, aj my sme to mali a presloto, chvilu to vydrz mozno sa to upravi samo ani nebudes vediet ako a ked by to nijako neslo uplatnis metodu z knizky. ved to je riadna sikulka ked zacina chodit to sa ani nevidim ze nechce zaspat...

modrobiela
16. okt 2009

zelmirka1.....ďakujem za povzbudenie 😉 snáď to tak bude.Ináč moja malá bola od narodenia mojkaná a nosená,keď teraz plače a nechce spať,tak ma to bolí.Pred hodinou sme sa ochodili a po okúpaní ledva dopila mliečko a zaspala 🙂 .....ale cez deň spala málo,tak sa asi dorazila...Prajem Ti dobrú noc a aj naším drobcom..... 😔

burina111
18. okt 2009

baby prosím vás o radu. sme s manželom už v koncoch. náš malý má dva roky a dva mesiace, kým bol menší, budil sa každú hodinu celú noc, teraz zaspáva okolo 21 hodiny, medzi tým v noci sa tri krát budí lebo chce mlieko, potom ešte tak dva krát lebo chce cikať, už nenosí plienky no a ráno je už o 6 vyspatý. okrem toho sa celú noc hádže, strháva s plačom, mňa kvače, búcha..už ani neviem, kedy sme sa s manželom vyspali..asi keď nebol na svete. cez den je v pohode, spí sám vo svojej izbe...len tá noc....neskúšali sme žiadne homeopatiká..poradte, čo zabralo na vaše deti?myslím, že v takom veku by mal spať kľudne už celú noc, hoci mu nechcem odopierať ten l mliečka, čo vypije v noci 😖 😢

zelmirka1
18. okt 2009

burina ja si myslim ze to nie je dobre ze mu davate v noci stale mliecko, to je o zvyku nie o hlade alebo smade,
a v noci ma organizmus odpocivat a nie pit alebo papat. Samozrejme ked 3x pije mliecko tak sa budi aj na cikanie to je normalne. Myslim ze jedina cesta bude proste prestat mliecko davat, ani ked bude plakat a vyzadovat si tak nepovolit, tu by mohla pomoct ta knizka Kazde dieta sa vie naucit spat. Mozno aj to ze ma plny zaludok sposobuje ze nespi kludne. Neviem ci spi s vami alebo ma svoju postielku, ja som zistila ze maly spinka lepsie vo svojej postielke, nerusime ho a az rano ho beriem k nam, je ranostaj okolo 5.30 hod. Homeopatika su fajn ale pokial bude v noci 3x papat a 2x cikat tak nezaberu. Vo vasom pripade je to o vydrzi par noci nepovolit aj ked budete asi dost vela hodin hore. Drzim velmi palce, uz je naozaj velky a moze prespinkat celu noc, aj on si oddychne aj vy.

iinuska
18. okt 2009

Mozem sa spytat kto napisal tuto knihu ?

adka.baby
18. okt 2009

nejakí nemci Morgenroth a Kast-Zahn,už som ju prečitala ale mne to fakt nejde riadiť sa nou lae su maminy ktorým pomohla

nicenka3
19. okt 2009

Ahoj fenirka nemohla by si mi poslať tú knihu čo o nej píšete? Pošli mi ju prosím na mail nicenka3@azet.sk , ďakujem

janette
19. okt 2009

dievcata, "votrem" sa vam, do kruzku 🙂, chcela by som sa opyat, ci mi niekto vie poradit co robit s nasim sebastianom....Ma 20 mesiacov a pred par tyzdnami som ho prestala kojit. Dovtedy zaspaval na prsniku cca o 20 - 21 hod. Ale teraz je nase zaspavanie nocna mora :((((. Maly zaspava cca o 23 hod!!!!!!, prespi celu noc a rano cca o 7:30 - 8:00 hod uz buntosi. V priebeh dna ma jeden spanok, ak sme doma tak taha aj 2 hodky v kuse, vonku v kociku spi cca 1 hod. Uz sme s muzom nestastni a nevieme ako riesit toto zaspavanie.... dakujem za kazdu radu....

burina111
20. okt 2009

baby dakujem za rady, a mohla by som tiež poprosiť tú knihu??? mail burina111@azet.sk
dakujem vám

opica
20. okt 2009

caute baby,
ja teda patrim k tym matkam teroristkam, co vsetci nenavidia. ja si totizto myslim, ze dieta je sucast rodiny. cez den sa mu snazim venovat, co najviac. uz ma v podstate svoj rezim, takze viem, co a ako.
ked mal mesiac, prestahovali sme ho do vlastnej izby. samozrejme, mame vsetky monitory, co existuju. potom sa nam stalo, ze sme boli u svokrovcov a spali v izbe s nim a musim povedat, ze ani my a asi ani on sme sa moc nevyspali 🙂
ked mal dva mesiace, rozhodli sme sa prestat s uspavanim, precitala som knihu a cakala hrozu (viem,ze na take male dieta by sa to nemalo uplatnovat). dali sme ho prvy raz do postielk ya cuduj sa svete, trosku sa postazoval a hned zaspal.
o tyzden bude mat 4 mesiace a pfuj pfuj pfuj, odvtedy nam to funguje. vecer o 8 okupeme, nakojim a po odgrgnuti polozim do postielky, spi ako zarezany. su dni, ked sa zobudi az o 7 rano, bezne okolo 5. potom potiahne este do tej 9 az 10. rano ani nereve len sa rozprava s farebnymi vecami na stene a ked pridem do jeho izbicky, tak sa usmieva.
a musim napisat,ze som tu knihu posunula sestretnici, ktora ma 19 mesacnu dceru a mali s nou obrovske problemy pri zaspavani a na druhy raz uz zaspala bez akehokolvek reptania. teraz im uz kyva pa-pa, ked ju daju do postielky, chce byt sama.
urcite vsak treba venovat dietatu vsetku lasku, ja ho cez den nosievam vonku v satke, aby ma citil, hram sa s nim, mojkam ho, takze si nemyslim, e neciti, ze ho lubime.
nam vsak nastal iny problem a to je cmulanie prsta, tak som zvedava, ako vyriesim ten, kedze cumel nechce velmi, tak mu ho teraz nasilu pcham a asi ho radsej cez den naucim nan, vecer zakceptujem chvilkove cmulanie prsta (v noci necmula) 😉
kazdy si vsak rozhodnuje o svojom dietati sam a preto, pokial niekomu nejaka metoda vyhovuje a inemu nie, tak sa neodsudzujme 🙂

zelmirka1
20. okt 2009

janette, tvoj maly sa urcite nauci zaspinkavat, ale necuduj sa ked doteraz zaspaval na prsniku /co krajsie moze byt?/
tak teraz ma problem, chce to len cas, najdite si niaky ritual ktory vzdy dodrzis a snaz sa aj hodinu dodrziavat
ak zaspava o 23 hod., neviem ci tak dlho vystraja alebo nie je unaveny ? ale na zaciatku skus napr. o 22.00 a posuvaj po polhodine vcassie az sa dostanes na cas kedy chces aby spinkal. Jedine tym ze budes chvilu velmi dosledna a das mu najavo ze sa ide spinkat sa to postupne nauci.

opica, nikdy by som nikoho neodsudila ako vychovava svoje dieta, ale mesacne babo fakt patri ku mamine, potrebuje strasne citit je blizkost, to v noci nepapa, nekojis ? Inak sranda sama si sa nazvala teroristka 😉
monitory su fajn pre klud maminy ale babetku su ukradnute....cmulanie prsta je na ukludnenie, vela babetiek to robi, bud cumel alebo palec, pobavila si ma ze vecer zakceptujes chvilkove cmulanie, dufam ze viac veci zakceptujes 😀
samozrejme babo si zvykne na to ako to robime, ja len ze prve tri roky su najdolezitejsie v zivote cloveka lebo vtedy sa utvara vsetko to aki neskor v zivote budeme aj ked to znie neuveritelne. Tym som len chcela povedat
mas jasne pravo robit to po svojom a tvoje dietatko presne take ako to citis bude.

alka3
21. okt 2009

ahojte, zaujala ma vasa debata o zaspavani babatiek. mam 3mesac chlapceka a celkom ma potesilo, ze nie som sama, koho babatko v noci budi a ze to vlastne nemam az take hrozne, ako sa mi zdalo, kedze jeho rovesnici z porodnice prespavaju uz aj celu noc. po prvych tyzdnoch, ked sme prakticky nespali, sa v noci maly budi 2-3krat na kojenie a velmi tazko sa uspava, ale sem tam ma milo prekvapi a prespi aj 5hodin.vela mamiciek by aj takyto stav uvitalo. ale niekedy ho aj dve tri hodiny v noci nosime. nema este pevny rezim, lebo vzdy, ked uz mam pocit, ze sa to nejako stabilizuje, na druhy den je to uplne inak.so spanim a vzapati aj s jedlom. suhlasim s tym, ze taketo male babatka treba asi viac pocuvat nez lamat cez koleno, aj ked sa citim priserne vycerpana.asi netreba brat ziadnu literaturu prilis vazne. mam aj Koncept kontinua, a zda sa mi aj podnetny v predlzovani co najuzsieho kontaktu dietata s matkou, ale tiez sa mi zda z istej stranky extremny. mamicky akoby si podla neho mali az prilis otrocky odmakat svoje materstvo v prvych dvoch troch rokoch a potom sa az v prilisnej miere spoliehaju na samostatnost babatka, ktore podla mna stale potrebuje citit blizkost matky aj jej nenapadne usmernovanie. najlepsia je asi zlata stredna cesta.aj rezim aj kopec lasky. mam kamaratku, ktora nosenie aj ine veci podla knihy koncept kontinua aplikuje dosledne u svojich troch deti, a nemam z nich pocit, ze by boli samostatnejsie, pokojnejsie nez ine deti, skor naopak, su na nu dost upate a vela ludi by ich charakterizovalo ako rozmaznane a nevychovane, pretoze ona podla knihy stale caka, ze sa vsetko naucia sami, bez akehokolvek jej natlaku.tak sa nevedia pozdravit, podakovat a ako dvojrocne som ich videla hrat sa s nozom a aj sa s nim porezat a pod. to v tejto knihe najdete 😉. a kamaratka je z tychto nevyspytatelnych deti bez rezimu a akejkolvek discipliny vycerpana a vychudnuta. ale nechcem to zjednodusovat, lebo stoji za to pre mnoho veci si tu knihu precitat. da sa to objednat vo vydavatelstve martinus. pretoze ma zaujima aj druha strana, rada by som sa dostala aj ku knihe Kazde dieta sa vie naucit spat, ktoru si tu posielate. mohli by ste mi ju niekto poslat? alena.lelko@gmail.com tiez sa neviem dockat noci, ked sa dobre vsetci vyspime, ale nerobim si iluzie. kazde z nasich i vasich deti su osobnosti a ziadaju si svoje. a tak je to dobre. naco by sme potom s nasimi vrestadlami spominali? 😵. toto pisem a maly mi spi na rukach, lebo chcem, aby si cez den aspon trochu pospal, kedze po prelozeni inde je ihned hore. ale po siestich mesiacoch ma moje zlaticko po chlebe 🙂 🙂 🙂.ak mi tu knizku niekto poslete a nebude prilis drasticka. vdakaaa.