Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuza.m
5. nov 2008

cessy tak vidiš ak ho draždiš hladkanim tak ho nehladkaj len si ho pritul aby vedel že si tam.dnes večer sme to mali biedne aj my..papal o 17tej a vychadzalo dalšie jedenie o 20tej.ale moj maly zaspava až tak po21vej.uložila som ho asi o 20:30 lebo bol mrzuty.najskor kopu revu ako som si myslela.pomohlo že som si ho dala do naručia ale v lahu.tak že hlavičku a chrbatik ma položeny na ruke a zadoček je na postely,zabalila som mu aj ruky pod deku.ked prestal plakat asi tak po minute maximalne po dvoch tak som mu ruku z ppoppodneho vytiahla,źostal kludny.pozeral.neprihovarala som sa ani nedavala dudlik.robila som sa že spim 😅 a aj som zaspala neskor aj on.tak vyskušaj aj ty tak tu naruč tam ho možeš aj jemne hojdat a tapkat po zadočku .no a vyskušala by som ho davat do postely až o tej 23tej.ak vydrži do vtedy.no a postupne by som to ukladanie presuvala na skorši čas.

zuza.m
5. nov 2008

dididi aj my to mame cez den biedne,spinka iba v kočiku alebo v lehatku,tak využivame aspon tieto zbrane 😅 teda pokial to ide.

cessy
6. nov 2008

zuzka.m
vcerajsie zaspavanie, celkom super, tak ako si poradila. neskor som ho ukladala, az pred dalsim papanim.teda ale o deviatej. maly sa napapal a ja som sa robila, ze spim. pozeral na mna asi 2-3 min a tiez zaspal,ziaden plac 🙂 .no uvidime dnes.ale inak sa tesim ze sa nam to vcera podarilo
dakujem zuzka

cessy
6. nov 2008

macaeliska
dakujem tiez za rady, skusim to nosenie, ale s tym papanim som to uz davnejsie skusala a to nezabralo, ked mu dam prsnik skor ako po 2 hodinach, tak samozrejme on papa ale potom vsetko vygrcka. ja vyskusam vsetko, len nech sa maly vyspinka....

lucia1810
6. nov 2008

Ahojte, chcela by som vas poprosit, ci by ste mi niektora mohli poslat tu knihu na mail: 110280@pobox.sk, vopred velmi pekne dakujem. Moj maly ma sice len 3 tyzdne, ale ked bude starsi, chcela by som tu metodu odskusat aj ja v praxi. Este raz DAKUJEM. 😉

denduska
6. nov 2008

cessy, my tiez zaspavame neskoro, najskor o pol desiatej, vacsinou neskor, ale ja uz to neriesim, dovtedy ma ani nenapadne ju ulozit. Musime sa totiz od pol osmej do deviatej vyvrieskat a potom mozeme riesit nejake zaspavanie 😝
Vcera som ju ulozila do postielky o desiatej, a to bola este celkom hore, doteraz zaspavala vylucne pri mne v posteli. Chodila som okolo, prezliekala som sa, ona na mna kukuckovala a pritom normalne zaspala..sama..bez slova..asi som ju unudila 😅 Ja som si lahla tiez a slecna sa zobudila az o pol stvrtej!
Ozaj vsimla som si, ze jej velmi pomaha ked ju ulozim na bok....a v postielke ma moj vankus na kojenie, cize spinka len na takom malom priestore, dotyka sa hlavkou, chrbatikom aj ruckami vankusa...a vobec nerepta. Tak skus toto 😉

denduska
6. nov 2008

ozaj, niekto tu radil knizku Kdyz dite nechce spat od Jiriny Prekopovej....precitala som si ju..akoby som videla seba 😒 Myslim ze je fakt velmi dobra, je to tam velmi citlivo popisane. A pise sa tam o tom, ze cim viac dieta reve, tym sa my viac snazime ho nejak utisit, tym castejsie striedame nejake sposoby, hojdanie, nosenie, cumel a pod. a tym ma ono viac podnetov a tym viac reve..cize zacarovany kruh.
A ked chcete velmi filozofovat tak si precitajte Koncept kontinua od Jean Liedloffovej..to je zasa z pohladu babatka...mne to normalne trhalo srdce ☹

bublinkajasminka
6. nov 2008

denduska - a kde sa tá knižka dá kúpiť???

denduska
6. nov 2008

Ktoru myslis? tu prvu som si ja kupila v KE v knihkupectve normalne...da sa objednat aj cez net..tu niekde bol na to link..par stran dozadu.
A tu druhu mi pozicala kamaratka, ona ju kupila tusim v BA..hm..asi je to tiez najlahsie cez net, nez to zhanat.

fifinna
6. nov 2008

ivamon, ked neni nervôzny tak mu to asi staci. Mne tiez zaspal maly pri kojeni a ked som ho polozila, tak sa zobudil, tak som ho nakojila po leziacky v nasej posteli, ked zaspal potichu som mu vybrala cici. Zo zaciatku som snim ostavala v posteli, ked sa po pol hodine prebral dala som mu znova cici, napapal sa a spal dalej. Ked sa maly narodil , tak pokial som snim nesla von, tak mi doma spal len 1,5 hod. Ked som sa stazovala doktorke, tak mi povedala, ze kazde dieta ma inu potrebu spanku.

zuza.m
6. nov 2008

cessy no vidiš tešim sa stebou,aj ked to nemusi byt každy den take lahke ale netreba sa vzdavat.a hlavne mu sprav ten režim.rob všetko tak isto ako každy den.ja som ho napriklad pokazila iba tym že som mu pustila pred spanim kolotoč.to ho tak rozobralo že dalšiu hodku nehcel spat.a od vtedy si to posunul.inak som ho ukladala o 20tej.
teras sme boli dve noci u starkej a aj tam spinkal ukažkovo.vobec mu nechybala postel u nas doma bol spokojny aj tam.super na takeho drobčeka 😀

mizulienka
6. nov 2008

ahojte mamicky 🙂 ma niektora z vas na vlastnej kozi vyskusanu knizku "Kazde dieta sa vie naucit spat?"
inac link na tu knizku je na strane 65 tusim....(alebo 56?) ja som si to odtial stiahla

mizulienka
6. nov 2008

ahoj denduska, prave citam recenziu na tuto knihu od Vlastimila Mareka (http://marek.blog.respekt.cz/2007-08-30/koncept...).

bublinkajasminka
6. nov 2008

mizulienka - podľa nej zaspávame od narodenia 😉 🙂

mizulienka
6. nov 2008

ano? Aj tebe mala tak strasne plakala, ked si ju ucila spinkat? ☹

ivamon
6. nov 2008

fifinna, dakujem. On ked sa rano zobudi okolo 6.30-7.00 tak o 9.00 ideme vonku a vacsinou rychlo zaspi, niekedy trochu pomrnci. Predtym som skusala ist s nim vonku aj poobede, najprv bol tyzden, dva OK a potom zacal velmi plakat, a nezaspal. Pritom som vedela, ze je unaveny lebo doma uz zaspaval a vonku sa nejako prebral. Tak som ho davala hned po najedeni do postielky, to tiez fungovalo 2 tyzdne.
Dnes som s nim isla do spalne, dala som mu jest a zostala som s nim tak ked sa najedol, hned zaspal na 30 min.

bublinkajasminka
6. nov 2008

mizulienka - ano jasné a veeeeľmi, niekedy sme rozmýšľali či to nevzdáme ale teraz to stojí zato!!! my len položíme a ona zaspinká v pohodke sama

denduska
7. nov 2008

baby, teraz som citala temu o postielkach...a aj my sme premiestnili postielku...a zrazu tam malinka v pohode spi 😕
samozrejme vecerny vreskot este stale trva, ale aspon potom spinka kludne v postielocke. A tuto noc spala normalne tak ze som sa zobudila a rozmyslala som ze kde je 😅

trpezliva
7. nov 2008

ahojte.u nas pomohlo, ze sme Lilusku pred dvomi tyzdnami prestahovali do vlasntej izby. Neuverite, ale strasne je tam spokojna a aj krasne zaspava. To sa v nasej izbe nikdy nestalo! teraz spinka lepsie v noci ako ja, lebo ja vzdy nacuvam,ci nahodou neplace a tak. chodim ju kojit tak 2xv noci..neplace, len tak sa mrvi a mrnka, tak utekam hned za nou,nakojim, polozim a spinka dalej. ked spala vedla mna,tak som ju musela niekedy kojit aj 8x kazdu noc..neviem ci citila mliecko alebo co,ale mala nepokojny spanok. takze tolko moja skusenost. 😅

cessy
7. nov 2008

ahojte, my sme dnes opat dobre spinkali, vecer bolo trochu kriku, ale dalo sa..
trpezliva
to tak skoro ste dali dietatko same do izby, nieje to priskoro??aj mi mame pre maleho prichystanu izbyčku,ale ja si myslim ze tam bude sam zaspavat mozno az okolo roku 😒

fifinna
7. nov 2008

trpezliva, mas aj to nacuvatko, alebo ako sa tomu povie, vies co myslim ? Ja by som tiez chcela dat maleho spat sameho do izby, ale nemam odvahu. Ja si tiez myslim, ze by sa mu lepsie spalo samemu, lebo mam pocit, ze ho budime, ale bojim sa ho nechat sameho.

zuza.m
7. nov 2008

ja mam ten baby system či ako sa to nazyva a niesom stym spokojna,dost to chrči.aj ked maly neplače.ako keby tomu niečo rušilo signal.keby to nechrči tak je to super vec preto že cez to počut aj zamrmlanie.ale maleho utrčite do toho roka nenecham sameho.obzvlaš po dnešnom rane.pekne ležal rozpraval si a zrazu začal vracat.ale velmi.keby sme tam neni tak si chudiatko neviem ako sam pomože a nechcem ani pomysliet čo sa mohlo stat..nemyslim si že babo ruši nejaky normalny zvuk.my sa pri nom normalne rozpravame a aj niečo robime a pekne spinka.

fifinna
7. nov 2008

zuza, vôbec si mi nepomohla, teraz sa este viac bojim maleho nechat sameho aj ked uz ma rok. Ten baby system sa mi uz asi neoplati kupovat. Dik za radu.

mizulienka
7. nov 2008

bublinkajasminka, a po akej dobe sa to upravilo, to spanie? my skusame nejaky 3 den ale este stale to je s riadnym placom...aj ked niekedy iba 10 minutovym, ale takym intenzivnym ze sa ozaj bojim, aby sa mu nieco nestalo? Nemoze sa mu nic stat? 😢

lucia1810
7. nov 2008

Ahojte holky, jedna otazocka/prosba: skusat metodu podla Kazde dieta... u 1-mesacneho babatka asi nema vyznam, zmysel, vsak? Uspavam, bohuzial , maleho na fitlopte (bohuzial kvoli mojej chrbtici), kedze ani cumel, prsnik ci kociar nezaberaju a sam nezaspi... mate nejaku radu, skusenost? Dik

mizulienka
7. nov 2008

a nie je priskoro zacinat s oducanim, ked maly ma iba 3 mesiace? ☹

mizulienka
7. nov 2008

ahoj lucia1810...moj maly ma 2,5 mesiaca a zacali sme skusat spinkat podla tej knizky...a tiez mam obavy, ci to nie je priskoro...tak snad nie a nijako mu tym neublizime ☹

jankapo
7. nov 2008

fifi? podla mna kludne mozes nechat maleho spinkat sameho? nechaj otvorene dvere? a tvoje materinske instinkty ta zobudia ked ta bude potrebovat? moja kamoska dala maleho spat sameho ked mal 11mes. a nemoze si vynachvalit...
neporovnavaj sa so zuza.m...ona ma predsa 2,5mes. babo, ktore este nema vyvinuty pazeracik, tak je normalne ze vracka, prave preto sme my maminy s takymi babatkami nonstop...druha vec je, ze sice zuzke moze babo teraz nerusene spat aj pri normalnych zvukoch, u nas sa to postupne zacalo kazit, akoby zacal byt maly citlivejsi na zvuky...to je podla mna prirodzene, ze ta nervova sustava je uz nastavena na prijimanie viac podnetov, a teda aj lahsie rozrusitelna...
ja na tvojom mieste si kupim to nacuvatko a skusim to, aj nebudes spokojna, pockas este mesiac dva a skusis znova...
samozrejme, na takuto zmenu podla mna musite byt pripraveni obaja 😉

fifinna
7. nov 2008

jankapo, dakujem za povzbudenie, skusim to asi v najblisich dnoch vyskusat, ale to musi na mna prist samo, kedy presne.

Lucia, tu knizku som necitala, ale podla mna to na jednomesacne babo je skoro. Moja sesternica studuje detsku psychologiu a tiez chcela môjho maleho ked mal mesiac tak uspat a nakoniec to vzdala tym, ze je este moc maly. Jemu sa to zaspanie napravi, sam dojde na to ze je pohodlnejsie zaspat v kocari, alebo inak, len stale skusaj. Môj mal vseliake obdobia, raz spaval v kocari, raz na prsniku, alebo na rukach. Teraz bohuzial vie zaspat len na cici. Ale keby chcem viem, ze ho tym, ze ho necham vyplakat uspim, ale zatial sa na to necitim.

jankapo
7. nov 2008

A....
babulky, maminky....
uz ked tu padla taka otazka, skusim sa k tomu pripojit...ja si myslim ze uspavanie takouto formou by ste kludne mohli posunut po polroku...
Lucka, babatko do 6tyzdnov, ved to potrebuje maximalne maminku citit, hojdat, mojkat...ved co je krajsie ako zaspat pri niekom kto ma neskutocne lubi? fitlopta je super pomocka, este kludne chvilku hopkaj...my sme mali take spankovo-rezimove premeny...do 2 mesiacov otras,NIC nespal cez den, nie dlhsie ako 20-30 min, potom zo dna na den, bez akehokolvek sileni zacal spinkat dlhsie a dlhsie, intervaly bdenia a spanku same pravidelneli, boli aj zle dni,aj lepsie, ale pisem globalne...vecerne uspavanie...dlho na hrudi- prave kvoli grckaniu vo zvislej polohe, potom poleziacky na nasej posteli (hladkany), prekladali sme do postielky, po 4mes. v postielke hladkany a teraz v postielke sam...ziaden nasilny plac sa nekonal, ja ako maminka som odhadla, kedy SME pripraveni na zmenu...
denne uspavanie- to uz je ina pesnicka, aj ja som skusala podla knizky ale nikam sme nedosli, vnieslo do viac nepokoja ako pokoja...a ked som si uvedomila, akeho drobceka este mam a ze donekonecna drobcek nebude a ze mi nikto negarantuje druhe babo, budem ho mojkat a uspavat na rukach ak to potrebuje...niekedy staci dat do postielky a pohladkat...nic nesilim a citim ze je to tak ovela lepsie...
chcem len napisat, ze uspavat podla knizky som sa rozhodla z prozaickych dovodov- Matusko ma polrocny vyse 9kg...co je zataz teda, ale...akosi citim ze sa mi to "nosenie na rukach"raz vrati... 😵
len si predstavte ze vas niekto uspi hladkanim, mojkanim... 😵 to mame cez 20 asi vacsina z nas...si predstavte ze mate 2 mesiaciky a nijak inak neviete komunikovat, len dotykom...ved to je pre ne ten najkrajsi prejav lasky aky im mozete dat...