Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

andrea12737
10. jan 2010

Knizku mam uz nastudovanu. Tato metoda sa mi velmi zapacila, no je ozaj skoro na to aby som to teraz aplikovala, no urcite sa podla nej zariadim, aj manzelovi sa to vcelku pozdavalo..
Uz nam len treba vydrzat a dufat, ze potom zaberie 😉

strunka
10. jan 2010

adamko , neboj, urcite si ten pocit este uzijes, ked zacne vyliezat z postele a chodit v noci za vami 🙂))

my mame tiez od malicka problemy so spankom, v podstate ma dohnali az do takeho vycerpania ze si moje telo povedalo dost a po 13 mesiacoch nevyspatia sa, som proste maleho nedokazala zobrat na ruky a ani sa o neho sama postarat, tak som s tym musela zacat nieco robit...
tuto metodu sme skusali aplikovat skor ako som sa vycerpala uplne ale moc to na neho nezabralo, je straaasne vytrvaly a nevydrzali smeokracovat lebo tak ako tam pisu ze najviac po 5 dnoch alebo tak nejak by mal byt uz nauceny a neplakat u nas to bolo ovela dlhsie, a asi to bolo aj tym ze sme neboli uplne presvedceny nechat ho plakat a manzel mi to kazil este aj tym, ze ked nemohol byt s nim cez den chcel byt aspon vecer... a samozrejme maly si zvykol 🙂, ale pozitivne bolo aspon to ze som koli liekom musela prestat kojit z dna na den v 13 mesiacoch a proste som tym prisla na to, ze som ani uz nemusela 7-9krat v noci krmit, lebo on to nepotreboval, prestal z dna na den uplne bez problemov a aj bez nahrady-cajika. potvrdilo sa mi to co m povedala detska lekarka, dieta od 6 mesiacov v noci jest nemusi, je to len zlozvyk, ani my nejeme, a potom mi aj psychologicka povedala ze pre dieta je dolezitejsi dlhy hlboky spanok, kedy sa vyvija mozog ako nocne jedenie... odvtedy sa nam spanok trochu upravil, a ked odpadli aj nocne cajiky dalo sa 2-3 krat zobudenie v noc prezit.
avsak maly bude mat 3 roky a prespate noci mozem spocitat na prstoch (vratane tych u dedka, babky a krstnej 🙂))
maucila som ho zaspavat samaho cez den a celkom sa mi darilo aj vecer ale zas moj milovany manzel sa bol parkrat pomojkat a potom zas ja a dnes som si o 23,00 hod kedy zas este po dvocho hodinach vrtenia v posteli nespal uvedomila ze sme tam kde sme boli a nasla som si tuto temu a priomenula som si o com ta kniha je
je uz vacsi takze u nas uz necakam nejake place, len spekulacie, vykrucanie , vymyslanie preco nie a tak ale som rozhodnuta zas, metodu aplikovat a naucit ho zaspavat sameho, a tym aj znizit nocne vylety do spalne za nami, lebo ked bude vediet zaspat vecer mal by aj v noci ked sa zobudi
tak nam prosim drzte palce :D

johanka.
11. jan 2010

andrea: to som rada, ze na tom nie som jedina tak zle, co sa tyka spanku maleho babatka. Tiez vobec nechce sama spat, na zaciatku som aj skusala ukladat ju do postielky, ale absolutne to nefungovalo: ani tam nezaspi a ked ju tam aj polozim spiacu, tak za par minut je po spanku. Spi iba v noci so mnou v posteli a cez den na rukach, pripadne v babysatke (som si ju musela kupit, aby som ju donutila trochu spat a necitila sa len ako pridavne zariadenie k babatku a stihla sa napriklad aj najest). Ale som sa zmierila s tym, ze to chvilu bude takto vyzerat, povedala som si, ze prve tri mesiace neriesim vychovu ale len zakladne biologicke potreby. Dufam, ze potom sa to s tym spankom trochu upravi, ci uz menej alebo viac bolestivo.

cka
11. jan 2010

Ahojte....
tak u nas je to momentalne takto...
mame 7 mesiacov, chcela som ako vzorna mamina, knizkova, zacat mesiac obedmi, potom o mesiac desiatku pridat, meskor o mesiac na veceru kasu. Ked sme boli ale na konci 7 mesiaca u mojej maminy na sviatky, tak sa iba s hrozou pozerala, ako ja vstavam znicena po castom mocnom kojeni. Tak nariadila, ze my sme vyrastli na krupici, tak jej spravi vecer krupicu aj ona. ja som sa zhrozila, ze booze, obycajna krupica, ked tak, tak kasa s vitaminmi alebo co. Tak som rychlo utekala kupit kasicku ryzovo-bananovu, len aby mamina do nej nepchala krupicu vecer. Zacali sme teda od ukonceneho 7 mesiaca aj kasu na vecer davat. A tak o 18 dostane kasu, o 19 moje mliecko, odgrgneme, vlozim do postielky, dam macka pu na svoje miesto aby ho nasla v noci alebo rano, zahasim, poviem papa, cmuk a odchadzam. Ak je dobra noc, tak taha do 1-2 v noci. Potom zasa okolo 4-5 rano nakojim a tahame obe do 8. Ak je zla noc, tak sa zobudi uz o 23, potom okolo 2-3 a potom o 5, ale stale potiahneme do 8 rana.

Samozrejme, ze ja som stale mrtva, ked nespim v kuse, proste si to nesu moje oci, mam s nimi dost problemy, takze lezime v posteli rano do 9 obe. ja zazmurene oci a ona sa toci okolo mna. O 9 rano dostane ovocie, o 10 mliecko a necham ju v postielke samu a ja odchadzam. Tam sa este toci, kecka, sem-tam placka do pol 11, a potom zaspi na hodku. A poobede ideme spat do kociara. Od pol 4 sa ju snazim udrzat bdelu do pol 7, 7 aby sme mali lahsie zaspavanie. A takto stale dookola.

Neviem, ci robim dobre, ale zda sa mi, ze ako sa pise v tej knihe, dieta rezim potrebuje. A ked sa aj zlosti v postielke, placka, mrnci alebo hocico, dokial to nieje srcervuce, nejdem k nej. Inokedy som k nej bezala, akonahle som ju vzala na ruky, tak sa usmievala, cela cula, spokojna. Tak mi neostavalo nic ine, iba uspavat ju na fitlopte. Ale uz dost. Manzel na mna krici, ze ved aj z placu vyrastie, nemam si to tak brat a hotovo. Zial, nemame tu nikoho, kto by mi s nou pomohol, mamky mame daleko, tak som na to sama. A vraj si jej plac a spravanie moc beriem. Ale co mam robit, ved som mamina, nie? Ale snazim sa. Niekedy sa zlosti, potom sa upokoji aj sama, ako pise v knihe, nikdy jej jej zlost nevydrzi dlhsie ako 5-10 minut. Potom sa zaujme niecim inym.

Podla mna sa to da. Aspon teraz. A uvidime, co prinesu dalsie mesiace. Niekedy sa trapime aj my, ked si nevie odgrnut, viem ze ju to trapi, alebo ze sa mi aj pogrcka, alebo iba tak chce zdvihnut, a potom znova polozit, mozno jej este mliecko popadne, neviem. Niekedy fakt netusim, ze preco place. Ale asi aj to treba.

Zda sa mi, ze som si potrebovala asi len tak napisat to, co si stale hovorim, ze ved vsetko je fajn. Mozno to ani niesu rady pre Vas, iba moje uistenie, ze som si povedala nahlas to, co si hovorim stale potichu, ze iba treba vydrzat, kazdy den je iny a ze hlavne treba babatkam davat istotu rezimom, a tym, ze sme tu pre nich, ale nech sa naucia fungovat aj same.

Novu vec, co teraz skusam zavadzat, je to, ze sa niekedy nevie pohrat sama, ak mna nevidi, tak iba pocujem, ze sa hra, dzavoce, akonahle pridem do izby, kde je, tak place a ziada sa na ruky alebo ku mne. Jasne, beriem si ju stale, ked sa da, ale vziat si ju stale, ked ma vidi, to sa mi zda moc. Uz ma 8 kg, a je to zataz, a co to bude neskor. Takze teraz ju ucime hrat sa samu, aj ked sme v izbe, alebo sme vedla. Uvidime, co docielime.

Ahoooojte.

lucijja
11. jan 2010

U nas sa malej prave meni rezim. Prechadza na obdobie iba jedneho spanku cez den. Pred tym spavala od cca 9 do 9:30 az 10 a potom od 13 do 15. Dnes mi uz nezaspi az okolo 11-11:30. Takze som to zacala riesit tak ze dam o tej 11tej obed a dam ju spat. O 11:30 uz je tvrda. Potom je to vseliake. Ked vydrzi spat aspon do tej 14tej, 14:15 tak mi vydrzi do vecera. Sice s mrncanim ale vydrzi. Lenze ked vstane uz pred 14tou ako dnes tak viem ze mi este poobede zaspi vonku v kociari. Cca okolo 17tej ale iba tak na 20min. Takze u nas je to take rozhadzane. Ale nech je to cez den akokolvek o pol osmej ide vzdy do postele a nikoho pri sebe nepotrebuje. Niekedy zaspi hned, inokedy si rozprava a zaspi az okolo osmej. A v noci sme hore na 90ml mliecka o pol jednej a o pol piatej. Neviem ci mam skusat to mlieko nedat alebo pockat kym sa sama nezobudi. Co vy na to?

tinapp
11. jan 2010

lucijja,idem skusit odnaučit maleho v noci papat-všade sa piše,že okolo pol roka by už babo nemuselo v noci papat.Ja mam o mesiac mladšie ako ty.Neskušala si jej nedat mliečko? Ja som raz skusila nedat a ked som ho pohojdala zaspal,ale to kolisanie ma viac unavilo ako kojenie.Budi sa na kojenie 3-4-5 krat,ale neviem,či to nieje koli zubkam 😖

mauska
11. jan 2010

já jsem psala nedávno jak máme zmáknutej noční spánek a ono ejhle. Malá teď měla hodně horších nocí tak jsem k ní pořád lítala a ona si na to opět zvykla. Takže jsme tam kde jsme byly. Tak jsme to vzaly z gruntu. Prostě se naučí usínat sama i přes den, protože nám to viditelně ruší noční spánek. Dneska dopo usnula po asi 20minutách a spala lehce přes hodinu, ale odpoledne ussínala hodinu, několikrát s sice uklidnila, ale neusnula, tak jsem ji klidnou vyndala a prostě půjde spát až večer. Jsem zvědavá an noc, dneska v noci jsme byly vzhlru od půlnoci do 1:45 a sousedi už pak i bouchali do topení, že pláče 😠 to mi fakt nepřidalo, ale mají smůlu.
jen doufám že to nebude trvat dlouho...
Tak všem držím palce 🙂

lenka1smejka
11. jan 2010

Ja nejsem zvyknuta na noci kde by som bola hore mala od narodenia spi 12hodin v noci.Ale teraz to stoji za to!

mauska-mi tiez byvame v panelaku a tiez su urcite susedia nevyspany lebo v noci mi place od 23:30 do 3:30

lucia-mas rovnak stare babo ako ja a to ti spava iba 1spanok cez den?Malej sa tiez teraz zmenil rezim spavala 3x po hodine a teraz spi 2x po hodine cez den 😒

adamko05
11. jan 2010

lucijja... ty malu na to papanie budiš, či ako?
podľa mna pre 9 mes. papanie okolo jednej v noci je skoro... o tej 5tej už hej.. ale o jednej by som skusila zrušit... 😉

a my sme prešli na jedno spanie až min. tyžden, ako sme sa začali učit buvat .... ale dnes vstal skoro, zaspal nám vonku v tur. rupsaku (a to sme schválne nešli v kočíku, že nezaspí) a potom zaspal o pol druhej, ale spal iba pol hodinu.. tak do večera to bude tiež "ťažké"... ale musí vydržať do tej pol 8mej.... 😉

rimmel
11. jan 2010

moj papa xkrat za noc a co? 😝 😀

adamko05
11. jan 2010

rimmel ... nič 😉

adamko05
11. jan 2010

lucijja sa pytala na názor 🙂

lucijja
11. jan 2010

adamko: nebudim, ona sa zobudi sama...ale skusim jej ho teda nedat. Uvidime do kolkej bude hore. 😀

tinapp, adamko: uz som skusala parkrat jej ho nedat, ale ona bola hore aj tri hodiny kym som jej ho nedala. 😒 Skusala som caj, vydrulala ale nezabralo...A ked sa to opakovalo uz cely tyzden tak sme boli obe nevyspate a mrzute...tak neviem...ale dnes to skusim znovu, lebo som dnes nabehla na to, ze som jej teraz o siestej dala kasu a vecer pred spanim jej dam mlieko. Pred tym som kasu nedavala. Ale zalezi od toho ci si to mlieko o pol osmej este vypije alebo ho nebude chciet...lebo nie je velky jedak... 😒

adamko05
11. jan 2010

aha.. lucijja.. no, ked vydržala hore tak dlho... no tak neviem.... 😖 a ked vypila a zaspala... tak zatiaľ nechaj... šak su deti (ja som bola 😀 😀 ) čo piju mlieko v noci aj do dvoch rokov (hanbím sa, ale ja za to nemôžem, mama a babka mi dali, ked som pýtala.. 😀 )

Alex je celkom dobry papač, ale mlieko (mliečne vyr. ale áno) veľmi nemusí... to zas prvy opačne, ten pil o 5tej mlieko tiež dlho, hádam aj do roka a pol... a Alex teraz veľakrát pije až o 7mej... 😉

adamko05
11. jan 2010

každé dieta je iné... najlepšie mu rozumie (aj sebe 🙂) jeho maminka 😵 😵 😵

lucijja
11. jan 2010

no uvidime. Dala som jej o siestej 150ml kase a pred osmou vypila este 120ml mlieka. Takze jej skusim dat iba cajik ak sa zobudi o tej poj jednej...

marketka1
11. jan 2010

Ahojte čítam že zaujímavá tu téma je tak sa pridám 🙂
ja mám malého chlapčeka má 13,5mes. a staršieho 3,5 roč.A odkedy sme si to ho malič.priniesli domov z DD tak my sme sa nevyspali ešte ani raz vstávame medzi 5-6 ráno.Režim dňa máme lepšie povedané možno svojský ale prispôsobili sme sa jeho potrebám čo sa na mne odzrkadľuje poriadnou únavou.
cca o 5:30 mlieko potom sa hráme upratujeme raňajkujeme okolo 8. medzi 8:30 - 9:30Kubko spí.desiata ideme vonku okolo 12:30obed,potom sa spinká do 14-14:30 so zaspinkaním problém nemáme nechávam ich oboch zaspávať samých do 20min.spia o 15 olovrant a večeráme okolo 18 a o 19 sú v postielkach zaspinkajú tak do 19:30 Starší spí celú noc. Ale Kubko je hore ešte okolo11 dáme mu čaj. potom okolo 2-3 je tiež hore zase čaj ale skoro stále to končí mliekom vypije 200ml a spi do tej 5:30 dlhšie ho v posteli neudržím a neviem mu zmeniť to nočné jedenie (keďže sa nám to komplikuje zúbkami tak som rada že cez noc doženie trošku toho čo cez deň nechcel spapať a keď sú zúbky v akcií tak to sa nespí skoro celú noc )

mauska
12. jan 2010

My máme první úspěchy, malá večer usnula hned po položení do postýlky (už byla hotová), pak jsem tam asi za půl hoďky byla dát dudlík, ale pak jsem tam šla až ve4 s mlíčkem. Sice se párkrát ozvala, ale vždy jen jednou a ticho 😵
Tak jsem zvědavá jak nám to půjde dál a hlavně co denní spánek, páč tam je to složitější. Tak ji dám asi dneska později když vydrží, aby ten jeden spánek měla nějak veprostřed dne 🙂

lucijja
12. jan 2010

ahoj mauska - tvoja malinka spi v inej izbe ako vy? A ko ti spinka cez den? Mame skoro rovnako stare deticky... 🙂 A tiez bojujeme. Viac s dennym spankom, vecer je to relativne v pohode ale cez den chodi stale inak - podla toho ako rano vstane...

mauska
12. jan 2010

luci: jj, má svůj pokojík. Během dne jsme to měly ustálené jen když spala v kočárku na balkoně, ale to jsem jí teď zatrhla aby se naučila usnout sama. Je to daleko horší než v noci, ale věřím že se to časem naučí. Ale zase máme výhodu že plus minus hodinu vstává pořád stejně.
Už jsem ji dala do postýlky, do oběda nevydrží. Tak uvidíme jestli a kdy usne.

majkomajka
12. jan 2010

ahojte kočky, pred par dnami som tu pisala o tom, ako casto sa mi maly budi. po prvej 3/4 hodke spanku aj kazdych 10, 15 minut do tej tretej-stvrtej, potom potiahne ked mame stastie aj do siedmej bez prebudenia 😠 Tiez som si vravela ako rimmel, ze svoje dieta nenecham vyplakat, ale niekedy to proste inak nejde. maleho som kojila aj v noci, spaval pri mne, reagovala som na kazde zamrncanie, takze nedostatom blizkosti a pocitu bezpecia to nemohlo byt. dostalo sa to do stadia ked som od vycerpania ledva fungovala cez den, co malemu tiez velmi neprospievalo, tiez som od vycerpania zacala stracat mlieko a za dva mesiace sa moje telo rozhodlo vypovedat sluzbu a musela som dokonca brat ATB tak som sa rozhodla pre zmenu. prestudovala som si knihu a sli sme na to. teda este len vcera, ale maly sa mi v noci zobudil uz len 3x!!! to sa nam nestalo od kedy sa narodi. prve zaspavanie sice bolo s placom, ale nasledujuce dve iba s parsekundovym mrnkanim. teraz ma maly vyspatu maminu, plnu energie, ktora sa mu moze naplno venovat. drzim palce vsetkym, ktori sa na to daju.

micha3
12. jan 2010

Ahoj holky,
U nás jsme byli už zvyklý chodit spát po obědě, ale od té doby co začal lézt chodíme spát zase i před obědem.
A kupodivu jsou ty noci klidnější. Tedy jak kdy, ale dneska jsme to měli s krmením jako mauska. Jinak od doby co jsme si malého přivezli z porodnice chodí spát v 19:20.

misulda
12. jan 2010

Ahojte, aj ja pridam svoju skusenost a ak budete mat radu, potesim sa...
Nas maly este nikdy neprespal celu noc. Do asi 3.mesiaca sa budil 2-4 krat za noc a ja som to vnimala tazko. No od 3. mesiaca sa budil aj 6-7 krat a utisil ho len prsnik. Teda som mu ho dala dost rychlo, lebo som nechcela, aby budil manzela susedov a aj ja som sa chcela vratit do postele. Bola som velmi vycerpana a po case ma to zacalo hnevat. Aj preto, ze sa potom zacal budit aj po hodine ci 30 minutach a dozadoval sa prsnika. V 6.mesiacoch sme sa s manzelom odhodlali na pouzitie "tejto" metody s tym, ze mu zvacsime pauzy medzi nocnym krmenim (uplne zrusit som si nevedela predstavit) na 3 hodiny. 2 noci po sebe sme ho nechali plakat asi 50 minut, kym som ho narkmila (s tym, ze sme boli pri nom kazdu chvilu), zvysok noci sa potom naozaj budil po 3 hodinach az na vynimku poslednych 2 hodin, kedy sa znovu budil casto. Aj ked sa v noci zobudil skor ako po 3 hodinach, neponukla som mu prsnik a zistila som, ze jemu stacilo 5-10 minut a on pekne sam zaspal. Mozno som to mohla skusit este pred par mesiacmi a nie hned ponukat mu prsnik, na ktory si asi aj kvoli mne zvykol...Na 3.noc odkedy sme to zacali skusat sa prvykrat zobudil az o 1:00 !!! To sa nam nestalo ani nepamatam...ale zial, iba raz. Kedze moje presvedcenie pokracovat v tomto nebolo dost silne (stale som mala vycitky svedomia, ci robim dobre, ked ho tak trapim), nebola som v tomto velmi vytrvala nasledujuce noci. Tak sme znovu tam, kde sme boli. Tuto noc bol hore najprv po 2 hodinach, potom aj castejsie ako po hodine. Takto nadranom ja uz nemam energiu a skoncim s tym, ze mu ten prsnik ponuknem, ale asi by bolo lepsie, keby som to nerobila. Verim tomu, ze dieta v noci naozaj nepotrebuje jest a uz vobec nie tak casto...tiez si myslim, ze zaludok si potrebuje trochu oddychnut a dietatku viac prospeje kvalitnejsi spanok ako jedenie este aj v noci.
Po tejto noci som sa rozhodla, ze to idem znovu skusit, ale bojim sa, ze to zasa nevydrzim. Chcela by som nocne krmenie stiahnut na 3x, 2x sa mi u nho zda prilis radikalne...alebo nie??
Drzte palce, aj ja drzim Vam

micha3
12. jan 2010

Ahoj misulda,
Okolo šestého měsíce jedl malý okolo 5:00 ale nám se zase začínal budit čím dál víc. Zabírali na to čaj. Ale zhruba od sedmého měsíce jako když utne a byl vzhůru každé dvě hodiny. Teď už je to zase klidnější, ale už se mi stalo, že jsem mu dávala jíst i ve dvě ráno.

A už máte nějaký příkrm? Třeba až začnete s příkrmy přes den bude zasytěnější, já jsem začala brzy dávat i nějakou větší svačinu odpoledne, měl pořád hlad.

misulda
12. jan 2010

Tak to si ma velmi nepotesila.... 🙂 ze sa to moze este zhorsit.
Uz som zacala s prikrmamy, ale zatial mame len obed, a az vcera prvykrat vedel, co s tym ma v ustach robit. Zatial nemam pocit, ze je menej hlady, pretoze toho vela z tuhej stravy este nezje. Zacnem aj s ovocim na desiatu aj s kasou vecer, ale to by som rada postupne.

micha3
12. jan 2010

No, nám kaše na večer vůbec nedělala dobře. Budil se bolelo ho bříško /tak zahušťujeme mlíčko rýžovou krupičkou/. A zkoušela jsi mu dát napít čaje když se v noci probudil? 🙂

majkomajka
12. jan 2010

Ahoj misulda. tak my sme s touto "metodou" z knihy zacali len vcera a hned som zaregistrovala obrovskuuu zmenu k lepsiemu. kazde dieta je ine. nemyslim si, ze je to radikalne. koniec koncov aj v knihe sa pise, ze sa nou nemusis riadit do bodky, prisposob si to, aby vam to vyhovovalo. tiez bolo pre mna tazke pocuvat maleho plakat - on plakal v postielke a ja v obyvacke a nebyt manzela tak sa za nim rozbehnem a vytiahnem z posteilky, "pomojkam". ale nas plakal nastastie len asi 6 minut. neviem ci by som vydrzala tych vasich 50. ale je pravda, ze som ho 5 hodin pred nocnym spanim nedala spinkat takze bol unaveny a zaspal skor. tiez sa neriadim tym "nekojit", kojim ho aj v noci hoci len raz, maximalne dva krat. skus mu dat namiesto prsa cumel. velakrat to pomoze aj ked u nas bol aj cumel pricinou budenia - ked mu vypadol tak boli vresky, a tak som mu ho vcera zatrhla. a ked som ho v noci nakojila tak som ho este chvilu podrzala na rukach nech si odgrgne a zaroven nech ide do postielky v bdelom stave, nie uspaty z prsnika. asi o tri sekundy spinkal. veeeelmi drzim palce.

mauska
12. jan 2010

tak u nás se nespí, když byla klidná tak jsem ji vyndala, zksuíme později...

misulda
12. jan 2010

Caj davat nechcem, kedze to by sme vymenili jeden zvyk za druhy a cumel odmieta uz asi od 3.mesiaca. Do body sa knihou neriadim v tom zmysle, ze sa mi zda trosku pritiahnute za vlasy pocitat minuty a chodit tam presne v istych intervaloch. Chodila som za malym, ako som to citila. Aj zaspavanie bez kojenia je u nas uz dost bezne. Od 5.mesiaca kratsie papa, tak vacsinou nestihne zaspat, kym doje. Sam sa naucil zaspavat dost rychlo. Len ked sa zobudi v noci a je naozaj hlady, tak vie byt dost vytrvaly v placi. Ale kazdeho zvyku sa tazko zbavuje, tak to asi bez placu nejde...ale vdaka za rady

micha3
12. jan 2010

misul: tak jestli se Ti opravdu budí hlady, tak to bych ho určo nakrmila.