Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

ollako
1. apr 2009

baby vite mi poradit ako dosiahnut , aby drobec dlhsie spaval cez den? on zaspinka pekne s tym uz az taky problem nemame, ale spi tak 30 max 40 minut,

mirustek1
1. apr 2009

potapko dik za povzbudenie,ja cez den pritmie robim,ona zaspi vzdy,no len si musi poplakat,ale da sa to.Uz pomaly vynechavam aj cez den kojenie,vacsinou len pred spanim ma MM,aj som si myslela ze tak od 10mes.skusim nedavat v noci MM,ale to ukaze cas.Tak sa drzte aj vy,nech slecny posluchaju.

potapko
1. apr 2009

Mirustek, urcite to zvladnes a aj Emka sa nauci, ze sa v noci nepapka 😉 Inak, mozno sa Emke po placi lepsie spinka 🙂 😝 A dakujem za prianie, slecny posluchaju. Patka dokonca uz prespala celu noc - ale to tu radsej ani pisat nechcem .... 😀 😝 Kazdej mamine, ktore je tu, by som to priala - zo srdca!
Ollako, myslim, ze to asi nedosiahnes. Su proste deticky, ktore cez den spia menej. Ak ho davas spinkat viac ako 2x za den, tak ho skus dat len 2x. Mozno potom pospi dlhsie. Ale mam pocit, ze ti to moc nepomoze. Aspon zatial co tu maminy pisu, tak to ziadnej nepomohlo. Petko asi nepotrebuje tolko cez den spinkat 😉

ollako
1. apr 2009

potapko ja tu pisem o tomto probleme, a cuduj sa svete drobec spal az hodinu apol ani som si to neuvedomila, asi nejaky zazrak a dakujem za odpoved 😉

potapko
1. apr 2009

Super ollako, no vidis - treba to asi nechat na nasich drobcov 😀

nadia113
1. apr 2009

Ahojte maminy. Mám tiež problém so zaspávaním mojej ročnej dcérky. Spáva ešte s nami, v noci sa budí niekedy dva razy, niekedy sa preberie a nevie dlho zaspať, len sa prevracia, mrnčí a nechce ani cicik, tak neviem ako ju mám uspať. Spí sa nami, ale rada by som ju naučíla spať v postielke. Pomohla by mi tá medóda, ktorú tu mnohé používate? Rada by som si ju prečítala, pošlete mi ju niektorá? Budem povďačná aj za rady, ako na to, aby sme už spali celú noc. Stáva sa nám často aj to, že sa dcérka po večernom zaspaní zobudí po hodinke alebo dvoch, mrnčí a keď za ňou prídem, prestane a spí ďalej. Díki vopred za rady 🙂

potapko
1. apr 2009

Nadia, posli mi do IP tvoju e-mailovu adresu a ja ti knizku poslem. Su tam aj rady pre teba. Ale precitaj si aj tuto diskusiu, preberali sme aj tebe podobne problemy. Mozno ti to pomoze. Kazde dietatko je ine a ty musis skusat, co zaberie. Mozno je to tym, ze je malicka na teba zvyknuta a chce ta stale citit. A skusala si ju niekedy nechat spat samu v jej postielke? Mozno by tam bez problemov spala aj sama 😉

nadia113
1. apr 2009

potapko, skúšala som ju dať do postielky, keď bola menšia, ale bol z toho veľký plač, takže vždy na do mnou vyhrala a ja som ju zobrala k nám do postele. Pár krát sa stalo, že zaspala v postielke, samozrejme s plačom, ale len tak na dve hodinky, kým sa nezobudila a potom už spala s nami. Priznám sa, v posteli mi malinká nevadí, som rada, keď ju mám pri sebe, len keby už prespala celú noc 😔

3558
1. apr 2009

tak ja hlasim, ze maly to mal naozaj iba posun casu. dnes zaspal krasne po tme a v postielke ako zvycajne. a pekne bez placu. 🙂 🙂

potapko
2. apr 2009

Nadia, ak ti nevadi, ze spinka s tebou, tak to neries. Aspon to je moj nazor. Uzi si to. Ked bude vacsia, tak okolo dvoch rokov, dostane svoju velku dospelacku postel a uvidis, ako rychlo ti prespinka aj celu noc 😉. Ak mas totiz takyto postoj (ze ti to neprekaza), tak nezvladnes ten plac. Na tuto metodu treba "zufalstvo z nevyspatia" ☹. Mozno so mnou niektore maminy nesuhlasia, ale ja si myslim, ze skusat tuto metodu "len tak" nie je dobre. Je zbytocne trapit dietatko co i len jeden krat, ked som v kutiku srdca neni presvedcena o tom, ze to chcem vydrzat a ine vychodisko nevidim. Zbytocne potom dietatko placka a trapi sa ono aj mamina. Drzim ti moc palce, nech to vyriesite tak, aby ste boli obe spokojne.

mywiel
2. apr 2009

My sme spali uz druhu noc 13 hodin a poobede este hodinu 15 min. 🙂

potapko
2. apr 2009

Mywiel, tak to ti teda gratulujem. Viem si predstavit, aka si teraz vesela 😀 😝

lucka083
2. apr 2009

Ahojky, tak by som chcela povzbudiť všetky maminky, ktoré začínajú s touto metódou. Mi sme sa trápili 2 týždňe ale malo to velký úspech, už 2. deň moje slniečko pekne bez plaču zaspinká a búvka celú noc. A to mala vždy teda poriadnu výdrž a vravela som ,že to nezvládneme. Tak Vám všetkým prajem veľa síl, zvládnete to, papa 🙂

amadora
2. apr 2009

Ahojte maminky, môj synček vždy zaspával na rukách, pravdu povediac som sa bála skúsiť metódu podľa tej knihy. Ale raz sme sa na to dali a predstavte si, malý vôbec neplakal, zaspal pekne sám a odvtedy každý večer niekoľko mesiacov. Teraz však ako sa cez víkend posúval čas mi vôbec nechce spať sám a som z toho nešťastná. Len čo ho dám do postele jačí ako divý. Ak by som ho mala ukladať podľa starého času tak by chodil spať o 22:00 a to rozhodne nechcem. Čo mám robiť? Alebo to chce len čas? 😕

ditka1
2. apr 2009

aka metoda???poradte.

fifinna
2. apr 2009

amadora, tak skus kazdy den o 15 minut posunut spanok, skus ho dat o desiatej, potom o tristvrte ....

potapko
2. apr 2009

Ditka, je to metoda podla knizky "Kazde dieta sa vie naucit spat".
Amadora, myslim, ze fifinna ti dobre radi. Jedna mamina tu mala tiez podobny problem a povedala, ze to asi bolo tou zmenou casu, lebo uz su v pohode. Tak to vyskusaj.

iwuskaaa
2. apr 2009

Amadora, máme rovnaký problém ☹ ...predtým bolo úplne super, od narodenia malý zaspával sám, položili sme ho do postielky, išli sme pozrieť o dve minútky a krásne už spinkal...teraz ako zmenili čas...ani za svet...jačí ako pavián, musím si ľahnúť k nemu do našej postele a nemám zaručené ani to, že keď zaspí a chcem ho preložiť do postielky, že sa nezobudí 😖 ...
Tiež neviem, čo robiť...skúšali sme mu to aj posunúť, dokonca včera spal iba raz cez deň a bolo to ešte horšie 😢

iwuskaaa
2. apr 2009

Lucka083 chcem sa spýtať, ako prebiehalo Vaše trápenie? 😉
Asi sa na to dáme aj my, ale ak sa máme veľmi trápiť a hlavne malý, veľmi sa mi nechce do toho ☹ ...preto zbieram info 😉
Ďakujem

lucka083
2. apr 2009

iwuskaaa ja som tiež bola proti vyplakaniu a dlho som váhala, či začať, no už to bolo naozaj neúnosné, Simi celé noci vysela na prsníku a ak som jej to nedovolila, tak plakala a plakaláááá, až sa tak zachádzala. Nebolo to dobré ani pre ňu ani pre mňa, pretože ani jedna ani druhá sme neboli vyspaté a Simi bola jedovatá z únavy. Tak sme na to nabehli a nebudem klamať, bolo to veľmi ťažké, počuť ju plakať a nevziať si ju. Chodila som za ňou v tých intervaloch a pekne som ju hladkala a bozkávala a s láskou vravela, že ju lúbim a som pri nej. Už po 3 nociach boli prvé úspechy a postupne sa to už len a len zlepšovalo a teraz už druhú noc spinkáme bez prebudenia a Simi je spokojná, vysmiatá a túli sa ku mne viac ako nikdy pred tým, takže naozaj odporučujem. Stojí to za to trápenie, len treba mať pevné nervy a odhodlanie vydržať. A ešte niečo, rozprávala som sa o tom s neurológom, či to nemôže mať nejaký zlý vplyv na detskú psychyku v budúcnosti, nakoľko tu už dávno boli také ohlasi a jeho odpoveď znela nie

amadora
2. apr 2009

No dnes sme zaspali celkom super, uložila som ho a keď som chcela odísť tak začal plakať a posadil sa. Tak som sa vrátia, znova som ho uložila, pohladkala a išla som preč. A ticho... za chvíľu spinkal 🙂 Tak dúfam že sa to vráti do normálu zase 🙂
Ja som sa tiež veľmi dlho odhodlávala to skúsiť, lebo môj malý je hrozný tvrdohlavec a hovorila som si že u nás to nebude fungovať tak to ani neskúsim. Ale už mi to liezlo na nervy držať ho pol hodinu na rukách a veľakrát sa mi zobudil keď som ho prekladala do postele tak som povedala mužovi že to skúsime a že chcem aby ma podporil. Čakala som cirkus Humberto... a nič! Hneď od prvého dňa pekne zaspal sám. Možno aj on cítil že takto mu je lepšie. Takže treba len skúsiť 😉

nadia113
2. apr 2009

Potapko, ďakujem za odpoveď. Možno práve toto som potrebovala počuť. Tie horšie noci máme za sebou a malinká sama od seba začína lepšie spávať. Možno skúsim v noci obmedziť dojčenie na minimum. Vlastne už teraz často ani nechce prsník pri zaspávaní, asi je dostatočne najedená z kaše. Túto noc papala iba raz a aj to nad ránom. Ak to pôjde takto ďalej, možno sa to aj samo upraví a naučí sa búvať celú noc. Teda aspoň pevne dúfam. Ešte by som Ti chcela poďakovať za knižku, prečítala som ju jedným dychom teraz večer a preto tak neskoro odpisujem. Prosím Ťa, nemáš aj tú druhú knižku "Každé dieťa sa vie samo ... zabudla som, ako to je ďalej, ale týka sa to výchovy. Rada by som si ju prečítala, určite sa mi zíde, keď trochu vyrastieme. zatiaľ za všetko dík a tebe prajem veľa radosti z detičiek a pevné zdravie celej rodinke. 😉

potapko
3. apr 2009

Nadia, som naozaj rada, ze sa to lepsi. Uvidis, ono to vsetko prejde a ty najlepsie vies, co je dobre pre teba aj pre malicku. Druhou knizkou myslis: "Kazde dieta sa vie naucit pravidla"? Ak ano, tak ti ju poslem. Inak aj ja som tu knizku precitala strasne rychlo. Chcela som si overit, ci som pri prvej dcere postupovala spravne - kedze knizka este nebola 🙂
Aj tebe prajem vsetko dobre a nech pekne spinuskate 😉

iwuskaaa
3. apr 2009

Lucka, ďakujem 😉 .
Ešte sa chcem spýtať, ako dlho trval plač? Myslím tak, že si ju položila do postielky a aký čas asi ubehol, kým zaspala? Ja sa bojím toho, že mi začne tak plakať, až sa mi začne zachádzať, čo potom? Aj tak vydržať? 😕
U nás, keď už zaspí, posledný týždeň na prsníku, tak sa zobudí raz v noci na papanie, ináč spinká krásne do pol ôsmej 🙂

lucka083
3. apr 2009

iwuskaaa no prvý deň na obed plakala 20 minút, večer 15. Na druhý to bolo už trošku lepšie, aj na obed aj večer tak 10 minút no a potom sa to pomaly zlepšovalo. No mi sme až taký problém so zachádzaním nemali, Simi totiž nemala ani slzi, to boli proste jedy typu akože ja chcem a chcem a chcem, ale vravím, rýchlo to prešlo. No neurológ mi povedal, že sa nemusím báť, že by sa mi dieťa zachádzalo, a to mi povedal, že ju mám nechať na drzáka plakať a vôbec k nej nechodiť, no to by som už nedokázala, tak neviem. Boli sme u neho pre istotu, či je vporiadku, keď nám tak zle spala, ale našťastie je úplne zdravučká. Ale ak Ti nevadí, že Ti zaspáva na prsníku tak v tom nevidím problém, pretože podľa toho ako píšeš Ti synček pekne prespí, je to len na Tebe, či to chceš zmeniť, alebo nie. Mi sme to museli zmeniť, lebo u nás bola Simi hore aj každú polhodku, hodku. Ale musím povedať, že nelutujem, Simi je zrazu znova moje krásne vysmiate a hlavne pekne vybúvkané a spokojné slniečko. Ja naozaj len odporučujem, ale rozhodnotie je na Tebe, vieš, každé dieťatko je iné a každé to inak znáša. Verím, že sa správne rozhodneš a ak sa na to dáte tak to určite zvládnete.
😉

potapko
3. apr 2009

Iwuskaa, ja by som dodala len jednu vec. Davidko ma len sedem mesiacov a Simi uz ma rok. To je velky rozdiel. Preto u Simi tie place boli mozno ine, ako by boli u Davidka. Preto si to treba pekne premysliet a az potom ist do toho. Ak sa ale pre to rozhodnes, tak ta tu urcite vsetky podporime 😉

nicolas08
3. apr 2009

Ahojte viete aj mne poradiť? Malý mi spinka iba v koči ☹ ale večer po okupkani zaspí so mnou v posteli, samozrejme ho držím za ruku inak sa trepe a mrnčí, ale cez deň si vyžaduje iba koč!!!! Tolko krát som už skúšala ho dať do posiktielky alebo našej postele a nič, len obrvský plač, má 9 mesiacov a už si myslím, že sa to neodnaučí ☹ Za všetky rady ďakujem

potapko
3. apr 2009

Nicolas a mas tu knizku? Ak nie, tak ti ju poslem (napis mi e-mail do IP). Tie zasady uspavania v postielke su rovnake cez den aj v noci. Takze ak si precitas nasu diskusiu, tak v nej rady najdes. Odnaucit sa to urcite odnauci, len zavisi kedy 😉 Ak sa rozhodnes pre tuto metodu, tak ti urcite poradime. To, ze spinka v koci, je proste jeho zvyk. Presne tak, ako ked ho vecer uspavas a drzis za ruku. Je na to nauceny a nechce to menit, lebo to je jeho istota. Preto si to precitaj a potom sa ozvi, ak budes chciet pokracovat.

nicolas08
3. apr 2009

Oki potapko som za každú radu, ked on sa tak schuli a ako keby sa tak citil bezpečne v tom koči, behom sekundy zaspi kuriatko moje

potapko
3. apr 2009

Nicolas, ak ti prechadzky nevadia a do kocika sa maly zmesti 😝, tak to asi neries. Samo to asi neprejde, ale mozno budes prekvapena. Kazde dietatko je ine 😉