Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

mywiel
16. jan 2009

Nie este nie zaciname v nedelu jej bude 6 mesiacov. Kedze mame uz 9kg vraj uz nemusi jest v noci povedala mi laktacna poradkyna.

mywiel
16. jan 2009

Konecne teraz zaspala to mala o 17h00 uz byt hore no necham ju aspon do 17h30 spat aby mi zas spala v noci, hadam unava vyhra.

mywiel
16. jan 2009

Myslela som prikrmy zaciname v nedelu. No nepapat ju odnaucil manzel ten ju tisil tri noci, lebo pri mne by len citila mliecko, ja som zatial spavale v inej izbe a oni dvaja spolu v posteli a teraz ju odnaucam od nasej manzelskej postela, drzte palce... 😅

lucka083
16. jan 2009

Baby a dúfam, že je to bezpečné, aj ked bude plakať dobré 2-3 hodinky, pretože veľa ľudí ma odrádza, aby sa mi nezadusila z toľkého plaču

bubinko83
16. jan 2009

mywiel,fuuuuha,že 9kg.To moj Filipko nema ani 7,ale je skor narodeny o 5tt.Hlavna vec že pribera 😉 Inak ja sa tych prikrmov tak bojim ☹

andrejkaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka083
16. jan 2009

Mywiel ja som tiež nechala velkrát malú spať aspoň polhodinku, ked to bolo takto neskoro s tým, že však hádam večer zaspí, ked je unavená, no čím bola viac unavená, tým horšie zaspávala, ale ved každé dieťa je iné, moja Simi je ťažko hyperaktývna, tak si vieš predstaviť to zaspávanie

bubinko83
16. jan 2009

lucka,my mame to iste čim viac spi tym je lepši 🙂

lucka083
16. jan 2009

bubinko83, len škoda že Simi málokedy veľa spí

mywiel
16. jan 2009

lucka ja sa nebojim, ze sa zadusi, lebo mam na noc monitor dychu.
Bubinko a preco sa bojis prikrmov?
Vidis moja mala to musi zvladnut samé nové veci naucit sa sama spat vo svojej postielke, od nedele prikrmy, novy cumel pre 6 mesacnych uz velmi jej nevonia a nova autosedacka v auta ta sa jej paci, takze tych zmien ma naraz az az. 😀

bibianka
17. jan 2009

Naše čerstvé skúsenosti:
Prvú noc sa malá zlostila v postieľke skoro 2 hodiny. Len som k nej so stále dlhšími minútovými odstupmi chodila a dávala jej vodu (nechcela ju), hladkala ju a niečo milé šepkala. Druhú noc to bola hodina, tretiu sa zobudila 3x na cca 5 minút, to už som k nej ani nestihla prísť, znovu zaspala. Ráno bola úplne v pohode, dokonca usmievavejšia ako pred tým, asi sa konečne zasa poriadne vyspala. Dnešná noc bola super, zobudila sa asi 3x, ale len prehodila "pár viet" (žiaden plač alebo krik) a spala ďalej. U nás to má ale možno výhodu, že malá nijak žalostne neplakala, ale sa skôr rozčuľovala a "nadávala", takže sa to dalo vydržať. Keby fakt plačkala, mala by som podstatne väčší problém nepribehnúť hneď k postieľke.

mywiel
17. jan 2009

My sme 1 noc plakali od 1h30 do 4h45 vkuse, tuto noc sme plakali kazdu polhodinku tiez od tej 1h30 do 5h00 ale uz ten plac bol mensi a kratucky, neviem ci sa mi nebudi v tom case, lebo je hladna este len dnes zaciname s prikrmami, v kazdom pripade pokracujem 3j aj 4tu noc podla knihy.

bibianka
17. jan 2009

My prikrmujeme od 3. januára, určite nie je hladná, to by bol iný hukot v noci 😀

nimi22
17. jan 2009

ahojte, tak mam prvu noc odnaucania za sebou aspon takeho polovicateho 😉 , kedze som ho kojila okolo 23 naposledy uz o pol jednej bol rev na mieste ale vydrzali sme to spolu nejako, plackal 45 min. ale myslim ze cely barak bol hore, potom od revu zaspinkal a zobudilsa o 4:45 co som ho aj prebalila a dala mu napapat potom reval ako tur zase hodinu co som nechapala ked som mu dala najest asi nezjedol vela a dozadoval sa viac co som uz nevybrala z postielky to by bola chyba, o 6 zaspal a spinkal az do osmej tak to by mi to stacilo kedze ja som v noci bola hore aj 8 krat uvidim este ci nezvazim aj to okolo 5 ze mu nedat co myslite maminy, co s tym mate skusenosti???

elize
17. jan 2009

nimi nas Maxino dlho bol na tom tak, ze sa najedol pred spanim okolo cca 19:30 hod a potom sa zobudil o 3.30 hod a znovu bol hladny. Napapal sa a znovu zaspal a potom vstal az o 7:30 Takto sme fungovali skoro do 11 mesiacov. Ak by som mu jest nedala, dlho by plakal. Zaspal by od vycerpania a o 5:30 by sme vstavali kvoli jeho hladu, a to by uz nezaspal. Je to na tebe, ci mu budes davat nadranom jest. Mozes vyskusat mu nedat a uvidis ako bude reagovat. Mne bolo jednoduchsie ho nakrmit (je na UM) a potom si vklude este pospat 🙂

macaeliska
17. jan 2009

u náš sa krpatá včera večer výnimočne jedovala 45 minút. to už dávno nebolo. Doteraz len tak 5-10 minút a spala. Včera jej išlo. V noci sa zobudila klasika o tej svojej polnoci a chcela zase jesť. Tak som jej nedala, pretože viem, že dokáže vydržať aj dlhšie. Durdila sa tiež 45 minút a nakoniec ju manžel uspieval a spala do 2.30. To som ju nakŕmila a krásne spinkala do 7.30. To tu už dávno nebolo. Ráno celá vyrehotaná a viete čo, vôbec nebola hladná. Pýtala si až po pól hodine. Takže aj dnes v noci nedám skôr ako o 2, pretože ona potom stále chce a budí sa na to, že by si aj cucla. Tak sa nevyspíme nikto.

evixa
17. jan 2009

ahojte, poprosila by som o zaslanie knizky. Nieco uz mam, ale nie som si ista, ci je to ono. Dakujem. evaondrova@centrum.sk

mia114
17. jan 2009

ahojte
chcela by som vas poprosit, ci bz ste mi neposlali mailom tu knizku 🙂
dmaja@zoznam.sk
dakujem velmi pekne

nimi22
17. jan 2009

elize, uvidim ako to bude dnes vecer to je uz druhy vlastne este len ☹ , ale moj myslim sa budi skor este do polnoci takze vtedy mu dam a potom teda okolo 5 , ja budem len rada ked to vydrzi alebo ja 😉 , ja budem len rada ked vydrzi 6 hodin spinkat, boze konecne sa mozno vyspime obaja 😉 potom dam vediet

jananinka
17. jan 2009

moja 3-mesacna dcera nevie cez den zaspat sama. Je unavena, aj sa uklada akoby chcela spat, ale neda sa jej a place. Musim ju zobrat na ruky a natrasat, az kym nezaspi. Myslite, ze ked ju necham plakat, tak zaspi sama? A aj ked sa mi ju podari natrasanim uspat, tak ma spanok hrozne lahky a musim chodit pomaly po spickach, aby sa nezobudila. Neviem co s nou, chrbat mam uz uplne odideny.
Dakujem za kazdu radu

macaeliska
17. jan 2009

jananinka, ja viem, ze metoda podla knihy je az pre deti starsie ako 6 mesiacov, ale ja som Elisku tiez nechala prvy krat trucovat, ked mala 3 mesiace. Dovtedy sme ju nosili na rukachm pomaly 2 hodiny, aby konecne zaspala. Netvrdim, ze teraz mame super spanie, ale uz mi nevie zaspat na rukach. Prvy krat som to urobila tak, ze som si s nou lahla do postele a spievala som jej. Ona sa sice trucovala, ale za 20 minut zaspala. Na druhy den to bolo za 15, ale stale s placom. Potom sme si zvykli uspavat na cici a chvilu to vydrzalo. Pre istotu sa mi zacala casto budievat v noci, pretoze pokial bola na prsniku, potial tahala a potom ju bolelo brusko. Tak sa teraz ucime spat same v postielke.

moniqe3
17. jan 2009

baby ktorá z Vás mi môže na email poslať tú spomínanú knihu??? prosím napíšte mi do IP aby som Vám mohla poslať email. Srdečná vďaka. A prepáčte, že tak otravujem. 😅

kamilka12
17. jan 2009

Dnes je tretia noc,čo skúšame aby malý zaspal sám. Stále vytrvalo plače ☹ Myslíte si, že táto metóda nie pre 4 a pol mesačného príliš skorá? 😕 Nemala by som počkať či si do 6teho mesiaca nespraví sám režim? Ja viem,hladám už všeličo len aby som ho nemusela nechať plakať, keď mne to trhá srdce. Mám pocit, že on vobec nerozumie čo od neho chceme 😔

saudi
17. jan 2009

no 4,5 je asi skoro ☹ my sme zacali v 5,5 a funguje

macaeliska
17. jan 2009

kamilka, ak sa pri tom citis zle, tak s tym urcite rychlo prestan. Mali citi, ze ta nieco trapi a moze byt este viac nervozny z toho. Pockaj pre istotu do tych 6 mesiacov. Aj ty uz budes vediet do coho idete a tak to bude o niecom inom.

macaeliska
17. jan 2009

ja len pre zaujimavost, link je na 56 strane

mywiel
17. jan 2009

Dnes je to tretia noc, malu som dala do spacieho vaku a uz mrnkala lebo vedela co nasleduje, zostala som pri nej dve minuty, ticho som spievala a za 15 sekund!!!! bola tvrda a bez plakania takze to funguje. 😵

bibianka
17. jan 2009

Kamilka, mnoho detí do 6 mesiacov potrebuje v noci jesť, ešte vydrž do tých šiestich. U detí do pol roka sa postupuje inak.

mywiel
17. jan 2009

jananinka podla mna si zvykla na zaspavaci ritual ze ju natriasas a ten si vyzaduje, nenaucila sa este sama bez toho zaspat, netreba robit komplikované ritualy, ale dat dietatko do postielky zostat pri nom max. 2 minuty, pusku a odist inac si tie ritualy bude vyzadovat stale.

kamilka12
17. jan 2009

Ja viem, mne ani tak nevadí,že v noci stále kojím, máme skor problém s tým, že inak ako na rukách zaspať nevie. A už je fakt dosť ťažký ... Ale tiež ešte nerozlišuje či je noc alebo deň..on vobec nerozumie, že chceme aby sám zaspal. Keď aj zaspí tak po dlhom čase a od únavy, od plaču.