Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

petronelas
21. jan 2011

@adenka protože on to má na minutku teď když vidí,že tam nejdu.Ale kdyby to tak bylo pravidelně z minutky by byla hodina a srandičky.Tak jako v poslední době.A bylo toho ještě víc.A už jsem to nějak přestála zvládat. 😒

janus32
21. jan 2011

@adenka Aj u nas je to podobne-Emka ma skrti okolo krku.Robili sme uz aj tak,ze u mna zaspala a potom sme ju prelozili do postele k nej do izby-to je asi tri kroky od nasej izby 😅No ale v noci mraucala,tak som presla k nej a to bola pohroma,lebo ja velka zena som,s velkym zadkom a na malej posteli nic moc.No ale aspon sa mm vyspal 😀 Ani ja nechcem aby mm spal na gauci,alebo v jej izbe,ale hadam to uz dlho nepotrva-ja som trpezliva 😔

adenka
21. jan 2011

@petronelas aha jasne... no u nas to tiez tak byvalo, ze zaspavala za 10 minut, dopila mliecko, zaspievala som 2 uspavanky a bolo... a potom zacali blbinky, ale vzdy pomohlo ked su ju 2-3x nechala poplakat, akoby sa dorazila unavou a potom stacilo pohladkat, podat dudel a chrapkala...

janus32
21. jan 2011

@petronelas ale vase deticky su este malinke a potrebuju vas-co ja viem,sibe mi?Oni vas chcu citit, a dociahnut,nasmatrat aj v noci,chcu mat pocit bezpecia,aj ked sa v noci nahodou zobudia,chcu citit,ze ste tam.To nebude navzdy,to chce len svoj cas 😉

nicky182
21. jan 2011

Cavte kocky, ako citam, riadne sa niektore natrapite s detickami ... ☹ Jja mam tiez take dietatko - malu spekulantku 😀 Moja dcerka (14tyzdnov) zaspava kazdy den presne o polnoci ....ani o minutu skor ....naucila som si ju, zial, na uspavanie na rukach - musim chodit, ked si sadnem skor ako spi, zobudi sa ......Uz ked konecne zaspi spi v priemere 6,5 hodiny, ale v noci k nej este par krat vstavam - pomrvi sa, pomrnci, dam dudku a spi dalej..nema bohvieaky hlboky spanok ...Potom ju rano okolo tej 7mej nakojim, dalej spi do desiatej , cize den zacina neskor ....Zacala som ju zasekupat kazdy den, aj sme uz zaviedli pyzamko a "domace oblecko" pretoze hodinu po kupani zaspi cca na dve hodky ....ale spat uz do rana ani bohovy .....Ako spali vase deticky ked boli vo veku moje dcerky ? Dost by ma to zaujimalo .... 🙂 🙂

petronelas
21. jan 2011

@janus32 ja tam jsem a vždycky ho chytím za ručičku a ujistím ho,že mně tam má.Občas se i postískáme v noci,ale položím ho a on ví,že mně tam má,ale je čas jít spinkat.Ráno se zase uvidíme a budeme si hrát a mazelkovat.

ynez75
21. jan 2011

@janus32 ano.mas pravdu.ale keby sa ti dieta budilo aj 20 krat za noc,ako ta moja,celych 8 mesiacov,nic sa nevyspis,cez den tiez nie,lebo to nespi ani tolko ako v noci,a musis aj ine veci robit,nemozes si dovolit spat.co by si robila potom?aj ja neskutocne svoju dceru milujem,ale tiez nie som stroj.hrame sa cele dni,mojkame,mazname sa.citi,ze ju lubim.na tom nie je nic zle,ze ju chcem naucit samu spat.chce,potrebujem si aj ja oddychnut a trocha sa venovat aj starsej dcere,aj priatelovi.8 mesiacov som otrokom vlastnej dcery.aj ona sa musi naucit byt samostatna.bude to poterbovat v zivote,ked bude vacsia....to je moj nazor

petronelas
21. jan 2011

@janus32 ale večer bude usínat sám!!!!!

ynez75
21. jan 2011

@nicky182 tvoja je este velmi malicka.az vo veku 6 mesiacov sa dieta uci spat cez den a v noci.este by som u nej spanok velmi neriesila

petronelas
21. jan 2011

@ynez75 souhlas 😉

adenka
21. jan 2011

@nicky182 moja mala nespala cez den VOBEC... zaspala pri kojeni a pri grgnuti sa zobudila a ocka dokoran... ak mi pospala 2x pol hodinu za den tak to bola parada, ale aj to musela byt prisata a prsniku...
ale potom som povedala dost... asi po pol roku som ju zacala davat do postielky, sedela pri nej, hladkala, spievala, upokojovala (rucala ako tur) a sedela som tam aj 2 hodiny kym zaspala... potom hodinu a po par dnoch uz len par minut...
myslim ze vecer by ste potrebovali striktny rezim... o 18 kupanie, kojenie (mliecko), a potom pekne do postielky... a nevyberat... upokojit tam.... tot moja skusenost a moj nazor

petronelas
21. jan 2011

@nicky182 náš malý spinkal do 9.měsíce od 20hod do 10rána.
mezi tím jsem jednou v noci kojila.
Po 9.měsíci je to vše jinak 😒

lucula73
21. jan 2011

ahojte dievčatá 🙂
práve včera sa mi dostala do rúk táto knižka,lebo už si fakt neviem rady s mojím drobcom 😠
Začala som čítať,no uvidím,keď to dočítam..ale chcem sa opýtať,naokľko nemám čas čítať tútto diskusiu,.....pomohla niekomu tie rady k lepšiemu? 🙂 hlavne čo sa týka zaspávania, stým máme najvačší problém 😝

ynez75
21. jan 2011

@lucula73 ano.mne...plus som neskor dokombinovala metodu podla dr.weissblutha.polozit,nechat plakat a odist a nevracat sa.uz 5 noc spi celu noc a to sa predtym budila 20 krat

lucula73
21. jan 2011

@ynez75 ahoj,juj no ja keď mojho nechám plakať,že odídem tak on sa po chvíli nevládze ani nadýchnuť 😝 .tohoto sa bojím,že ak toto má byť jediný sposob,ako ho naučiť zaspať,tak nepochodím 😒

ynez75
21. jan 2011

@lucula73 u nas to bolo tiez o drzku.ale uz sa naucila

layla84
21. jan 2011

@petronelas

tu niet o čom - tvoj synček potrebuje skôr na noc - to ho unavuje.. a to rapídne. Skús ho dávať týždeň o 17.30-18.00, uvidíš, čo to spraví. Veď ak sa do týždňa nič nezlepší, vždy to môžeš zmeniť.. niekedy toto jediné stačí na nápravu celého nočného aj denného spánku - niekedy pri ťažších prípadoch k tomu treba aj nechať vyplakať a v noci za dieťaťom neísť, ale prečo to neskúsiť najprv tak, že uspávať - a všetko ostatné budeš robiť tak ako doteraz, iba na noc ho dáš skôr a obedňajší spánok môžeš ponechať tak ako je, nech je aj v kočíku.. zatiaľ - a ak by nejaké problémy pretrvávali aj po týždni nového režimu, tak by sme potom urobili ďalšie zmeny, zatiaľ ti stačí len táto jediná - posunúť nočný spánok na skoršiu hodinu, všetko ostatné môže ostať tak ako je.

ynez75
21. jan 2011

@layla84 🙂

lucula73
21. jan 2011

@ynez75 no veď uvidím,keď budem múdrejšia..... 😉

layla84
21. jan 2011

@ynez75
čo je, čo -čo sa usmievaš?? haaaa? Spinkáte si, čo? 😀

ynez75
21. jan 2011

@layla84 a ako 🙂 20 minut plakala,resp.stazovala sa.polhodinu rozpravala rozpravku vsetkym zvieratkam,co tam ma.o 55 minut celkovo,spala 🙂 postielka hore nohami,ona pod zvieratkami,ale buva ako anjelik.este ani raz nemrncala 🙂

nicky182
21. jan 2011

@adenka ahoj, vies co, o rezim sa snazim, celkom sa nam dari ...ale aj tak sa okolo tej deviatej zobudi, cula, vyspata - ako rano .....aj teraz 🙂 nakojime sa, myslim ze dosyta...a uz len cuska, neplace, ale je hore ...skusim este to utisovanie v postielke ...dakujem 🙂

layla84
21. jan 2011

@ynez75
a bude to len a len lepšie! Sľubujem!

petronelas
21. jan 2011

@layla84 no ale když ho budu uspávat,tak to mine účel kvůli kterému to dělám,ne?

adenka
21. jan 2011

@nicky182 skus ju nevybrat s postielky, nechaj ju a mozno zasa zaspinka... my sme take stastie nikdy nemali takze radim len podla intuicie, dominika nikdy nezaspala sama, ale zas v noci mi spala krasne od prveho dna... vstavala 3x za noc a po 3. mesiaci prespala celu noc, vstavala okolo 6-7 a ja som myslela ze mi prasknu prsniky... ale ako zacali ist zubky tak sa vsetko pokaslalo...

petronelas
21. jan 2011

@layla84 jo a dnes byl unavený kolem 10-10,30hod dopoledne.To se nestává.Mění se mu něco?Do postýlky jsme ho položila,ale on tam nechtěl být.
Takly by mu vyhovovalo,kdyby odpolední spaní měl bud ve velké posteli,nebo na gauči v obývaku pri mne.
Ale to se taky asi nemůže.To bych tím nic nevyřešila asi.

ynez75
21. jan 2011

@layla84 ja ti verim.cely cas ti verim 🙂 ved to sama vidim.uz len tie denne spanky poriesit,lebo je chudiatko unavene...ale nedava to moc na sebe znat.drzi sa statocne 🙂 🙂

bubelko
21. jan 2011

@petronelas niekedy staci posunut spanok na skorsiu hodinu, u niektorych zasa na neskorsiu a problem sa vyriesi. nemusis uspavat. ale mozes. a to je ten rozdiel. a kde chce spat cez obed, by som zatial neriesila, ono treba ist na vec vzdy postupne. nikdy nie vsetko naraz. najskor jedno, to dotiahnut do konca a potom dalsie 😉

petronelas
21. jan 2011

@layla84 á sem dnes malého uložila o pul 7.na noční spánek.
Spal by,ale kdybych tam stála.Tím že jsem odešla tak brečel 1hod a 30min.Ale zaspal sám. 😲

petronelas
21. jan 2011

@bubelko ale kdybych mu zase umožnila velkou postel a usínat v ní,,,tak pevně věřím v to,že už by zase nepochopil tu postýlku večer. 😖