Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

macaeliska
19. dec 2008

ja mám pocit, že cherries už na plece klepe nevyspatosť a preto je podráždená. Ale neber si to osobne. A čo by si poradila mamičkám, ktoré musia nastúpiť do práce po 6 mesiacoch? Majú nechať svoje staré mamky, aby im nosili deťurence na rukách, keď ony budú v práci? No to určite!

lucxy
19. dec 2008

aj ja si myslim, ze dieta sa vie naucit ze v noci sa ma spat a nie vymyslat ale otom potom, ze? a urcite ma mat dieta pevny rezim,,,,ja si myslim ze ta kniha urcite nie je blbost

dalli
19. dec 2008

tak ja si to pri mojich dvoch chalanoch bez pevného režimu ani neviem predstaviť, a tiež ani ako by som ich nosila po rukách a pod. 😒

luciar79
20. dec 2008

Ja keď som musela vstávať k malému pravidelne v noci na kojenie tak som cez deň bola totálne podráždená. Na dcéru na malého, na všetkých. Dospelý človek potrebuje spať a dieťa sa zvládne naučiť spať rýchlo....nám to trvalo 2 dni. A nikdy nereval hodinu alebo pol......mal 4,5 mes. Jasné že keď sa ide učiť 9 mesačný tak bude revať dlhšie, bude loziť a stavať sa....vtedy je to horšie.

Zaujímalo by mňa či cherries chodí takto urážať aj do bezplienkovej metódy.....tá je trebars mne proti srsti ale nechodím tam ani tam nepíšem. Ak sú mamičky čo tam píšu presvedčené prečo tak robia, je to ich vec.

Tým že bábo budeme nosiť a nechám ho buntošiť, keď už má dávno spať neprejavujem o nič viac lásky ako keď ho naučím pekne zaspať a ráno mňa víta veselé, stojace v postieľke a pripravené sa hrať.
Poznám maminu čo nosial, prso ako cumel dávala,bábo nemuselo jesť lebo len cicu pýtaol, a chodiai mu za zadkom a teraz naňho nič neplatí, keď ten malý príde na ihrisko tak ostatné maminy radšej odídu....

Moje deti sú to naj čo mi život dal a nie som o nič horšia matka len preto že mi deti zaspávajú ako digitálky. Ale deti nie sú ako digitálky, dnes sme boli v noci 3krát hore. Každý deň je iný a preto zaujímavý.

fifinna
20. dec 2008

stvura, tiez odbocim od temy. Ja mam lepsi rekord, radsej som to ani nestopovala. Isla som s malym sama autom asi tak 25 km a cely cas prereval. Potom bol tyzden zachripnuty.

saudi
20. dec 2008

chcem sa poradit. nasa dcerka od narodenia nespi dobre. cez den zaspi na prechadzke v kociku, alebo ked ju nosim v nosici (zvacsa ale pritom noseni place). ak by som ju polozila do postele, tak place a nezaspi ani nahodou. tym padom mi nikdy nezaspi vnoci inak, ako na prsniku, hoci ani nepotrebuje pit, len si podudlat. keby to bolo tak 3-4 x za noc, tak to vydrzim, ale ono to je vkuse ☹ dam ju spat o 20.00 a o 22.00 je hore a to je jej najdlhsi spanok. potom je hore ua kazdu hodinu a niekedy aj po pol hodine. niekedy zaspi za 5 minut, ale niekedy sme takto spolu hore aj hodinu a pol uprostred noci, ona na ciciku a ja vykrutena, aby som ju nijako neobmedzovala a omylom nezobudila, keby nahodou zaspala. mam ju pri sebe v posteli, v postielke nikdy nespala. doteraz som sa neodvazila pouzit tu knihu, lebo bola malicka, ale o mesiac ma pol roka a ja zo zufalstva zvazujem, ze tu metodu pouzijem, lebo inak asi skolabujem na nedostatok spanku. uz 5 mesiacov som nespala dlhsie ako 2 hodiny vkuse.
urcite nema nedostatok dotykov cez den, lebo ju stale nosim, len vonku je v kociku. ked sme ju skusali vnoci uspat na rukach, tak plakala aj hodinu. cistala som, ze nie je vhodne aby zaspavala na prse, lebo tym, ze tak zaspi a neskor sa prebudi, tak chce mat ten stav, aky bol pri zaspavani, cize neupokoji sa sama, ale potrebuje zas prso. a vraj to nie je dore ani na travenie, lebo do uz natraveneho mlieka pride cerstve a komplikuje sa travenie. a tiey ked take prispate dieta celu noc cucka, tak vypije viac mlieka, ako by vypilo v bdelom stave a zas ma problemy s bruskom.
radsej by som tuto metodu nepouzila, ale ako inak ju naucit spat vnoci dlhsie?

Vdaka za rady, hlavne mamickam, ktore nesuhlasia s touto metodou.

fifinna
20. dec 2008

saudi, presne toto som mala aj ja. Dost sa nam polepsilo, ked maly zacal cez den menej spavat. V noci bol viac unaveny, takze som ho postupne zacala odnaucovat od spania na prsniku. Po prve som zacala stym, ze som mu ho vytiahla z ust skôr ako bol uplne tvrdy. To som ale robila len uprostred noci, nie pri uspavani. Kedze cez den uz tolko nespaval a bol uneveny, tak nevladal somnou bojovat. Po druhe som vynechala ale az po roku kojenie, ked sa zobudil skôr ako po dvoch hodinach. Kedze uz poriadne veceral tuhu stravu bola som si ista, ze neni hladny. Asi tri dni si poplakal a potom sa naucil pekne spat az do pol noci. A sam od seba uz asi dva tyzdne prestal nad ranom cecat v kuse prsnik. Maval ho v puse aj dve hod v kuse. Necham ho napit sa a prsnik mu vyberem z ust a otocim sa. Chvilku sa prehadzuje a zaspi sam. Ja len, ze ak nebudes mat zaludok na to ucit ho spat podla knizky, ide to aj inak, ale trva to dlhsie. Mne sa teraz budi uz len dva krat.

saudi
20. dec 2008

ked ju ale cez den nedam 2x spat, tak zufalo place, to asi nemozem este vypustit

fifinna
20. dec 2008

to este urcite nie, sak pisem , ze to dlhsie trva

cherries
20. dec 2008

macaeliska vies co by som poradila takym mamickam ze maju byt doma so svojimi detmi na to je rodicovska dovolenka a nie sa sarpat do roboty a deti strkat kade-tade. No a pre tvoju zaujimavost je mnoho inych sposobov ako dieta naucit spat okrem tejto stupidnej knihy a metody . Mna by zaujimalo ci tie ktore skusate uspavat svoje babatka touto metodou ste to konzultovali aj u vasich doktoriek by ma strasne zaujimalo co by vam na to povedali .............ale nic v zlom kazdy robi co chce a
luciar 79 trepes tu z cesty toto su este miminka .............
Prajem prijemne tyranie vasich deticiek 😉

denduska
20. dec 2008

cherries ked budes pracovat a uvidis kolko penazi ti pride na ucet pocas rodicovskej dovolenky, tak sa neboj nic hned budes pchat do roboty...i ked tam ta necaka ovela viac ak sa teda nedas zlakat firmou a ostanes rozdavat svoj altruizmus skutocnym pacientom.....
ale asi mas muza milionara, tak to holt nemozes pochopit 😒
ja podla tejto knizky zatial neuspavam, nemam odvahu....a az tak zle zatial nespi...sedim pri nej a drzim ju za rucku kym nezaspi...
inak mam kamaratku ktora uz ma velke deti. 15 a 8 rocne...mali pevny rezim a su to uzasne baby, sikovne a s mamou maju skvely vztah...takze si nemyslim ze rezim uskodi...deti potrebuju hlavne istotu, a tu im rezim poskytuje.

radka.m.
20. dec 2008

pokud dítě nebude naučený na pevný režim,tak je úplně jedno,jestli matka půjdjavascript:addEmoticon('😎','vBody')e do práce po půl roce,nebo ve třech letech,to dítě bude chudák i ve třech letech,kdy bude muset do školky,takové děti jsou pak akorát nesamostatné a sžití s kolektivem jim dělá obrovské problémy.já sama jsem donma už 15 let,protože mám na nejstarší dceru péči o osobu blízkou,protože je nemocná a nevidím důvod,proč bych neměla naučit své děti režimu.i přesto,že do práce nemusím.jinak se cherries budeš asi divit,ale má doktorka,když jsem s ní rozebírala,že malý se prostě v noci budí a chce se stále jen nosit na rukách,tak mi sama řekla,že matka ze sebe nemůže dělat otroka.je to dost rozumná doktorka a myslím si,že takových mudr je více.jinak si pleteš pojmy,tohle teda fakt týrání není,ale jsi ještě nezkušená a kdyby jsi měla třeba dvě děti,tak se z toho nejspíš....nejvíce jsou na tom biti právě takové děti,co mají matku věčně za zadkem. 😎 😎

saska.t
20. dec 2008

cherries ty si fakt pripecena nehnevaj sa, tie stupidne pripomienky sa uz ani citat nedaju.
Kocky lutujem za ten vylev, nemala som to v umysle, ale naozaj sa to neda citat a duplom ked niekto vseobecne povie ze tyrame svoje deti, tak to je pre mna chudak a uz jej prispevky len odignorujem ....

cherries
20. dec 2008

nie ja ale vy ste rajbnute , ze deti do roka spat celu noc a mat v noci rezim ?! ked chudatka potrebuju mamu vy mate asi vymlety mozog lebo to sa inak uz asi neda 😠 moje dieta ma rezim kedy papa cez den , kupe sa a ine aktiviti ale nocne vstavanie s rezimom nema nic spolocne tak sa uz spamatajte z toho sna lebo deti nie su pes ze budu mat vsetko naprogramovane 😠
myslim ze peniaze nestoja za to aby som nevidela ako rastie moje dieta a co sa vsetko nauci a ake pokroky robi denno-denne , by mi prislo dost blbe keby ze mi niekto povie ze moje dieta sa postavilo a ja som to nevidela a ano co je to milion ? milion je pre mna tak okolo domu to nie su peniaze to su len drobne ..............peniaze nie su vsetko ale mate pravdu peniaze mi nikdy nechybali a ani nebudu a nemam manzela pre zaujimavost 😉

cherries
20. dec 2008

a ostatne co mate manzelov tak si myslim ze spravny muz ma vediet uzivit deti aj zenu 😉

zuza.m
20. dec 2008

cherries.ja som si tiež povedala že svoje dieta vyplakavat nebudem a predca som sa tomu nevyhla preto že moj maly plakaval celu noc tak že sa zobudil na papanie,napapal sa polhodinu som ho nosila aby zaspinkal ,za hodinu a pol bol hore napapat polhodinu nosit a stale dokola.cely den celu noc to iste.ja som bola uplne vyčerpana,skoro bez mlieka vystresovana z neutichajuceho plaču.až som si povedala dost maleho som položila do postele zhasla nakrmila a pritulila,hodinku bol hore poplakaval po par minutach a zaspal.prespal celu noc stym že mal prestavky na papanie ale bez nosenia zaspal dalej.rano sa mi zobudil bez plaču s usmevom na perach.pomohlo to mne a hlavne drobcovi.od toho času prespinka noc bez zbytočneho nosenia a hojdania.tak že od toho času mame ovela menej plaču,aj ked zaspat sam v posteli nevie do teraz,upravila sa aspon ta noc.a som velmi vdačna.aj ked ho vyplakavat nenechavam niečo pravdy na tej knihe je.ono ten plač netreba brat že sa dietatko stresuje,to je jeho reč ktorou dava najavo že sa mu niečo nepači.napriklad v našom pripade ten spanok.ale spat sa predca musi....

saska.t
20. dec 2008

cherries - ty si asi nepochopila celu debatu podla toho co pises, nikto tu nehovori ze nevstane k dietatu, ale hovori sa tu hlavne o buzerovani dietata v noci kedy vyzaduje prso kazdu pol hodinu atd, co uz naozaj buzerovanie je, samozrejme nehovorim o mimcach do cca 4-6 mes.

za dalsie - viac menej sa hovorilo o nastupu do prace z financnych dovodov a v angl. je materska iba do 6 mes., v nemecku do 1 roka atd, to znamena ze ak nebude mat co do huby sebe ani dietatu ale bude vidiet ako zacalo chodit je v poriadku? - stupidne ....

Nie kazdy si moze dovolit jednoducho ostat doma do 6 roka aby vsetko s dietatkom stihlo, je vidno ze si rozmaznany fracek, ktory v zivote nezazil co je to zarabat peniaze sam bez podpory okolia alebo partnera.

Ja sama hodlam ostat s mimi do 3 rokov doma, ale nikdy nevies co sa moze prihodit a budem nutena nastupit do prace skor, napriek tomu ze nas manzel uzivi bez problemov, ale ako hovorim stat sa moze vselico ...
A ak sa chvalis, ze nemas manzela - myslim ze nemas cim ...

Uz si ako Bruce Willis - sam proti vsetkym ... 😀

denduska
20. dec 2008

cherries, no vies co, ty asi potrebujes chlapa aby si sa vyburila, alebo aby ti vyprasil na zadok, aby si sa ukludnila 🤐 sorry

toto je DISKUSIA...a ty sa spamataj a nemas pravo sudit ani nikomu nadavat, byt tvojou matkou tak ti tak dam jednu vzduchom chladenu.....no ale aspon vidim ako koncia deti ktore nemali rezim ako ty 😀 drze jak vsi 🙄

sorry kocky ostatne 😅 ale nemam rada ked si niekto otvara hubu akoby bol riaditelom zemegule

radka.m.
20. dec 2008

denduska- 😀 😀 😀 ,možná právě proto nemá cherris žádného manžela. 😎 😎 😎 a i kdyby náhodou nějakého klofla,tak by asi brzy odešel,protože by si neuměla rozdělit čas a věnovat se i tomu manželovi. 😀

saska.t
20. dec 2008

No kocky myslim, ze uz dost o Cherries, je to debata o niecom dolezitejsom ak je cherries ...
Sme sa ale rozcertili ... 😀

sisi33
20. dec 2008

Ahojte baby,
ja som metodu VDSVNS skusala... ale vôbec som to nezvládla... Môj malinký je schopný plakať tri hodiny a vôbec sa neunaví, je akurát hrozne spotený, červený a "nešťastný"... Má síce len dva mesiace, ale spinkať nechce skoro vôbec... ked sme sa vrátili z pôrodnice, spinkal krásne...ale potom prišli boľavé ušká a od vtedy sme jeho "otrokmi"... je stále na rukách... ale snád sa to zmení ked bude starší...

radka.m.
20. dec 2008

sisi-to jste ještě opravdu malinký,já myslím,že to ještě budeš muset chvíli vydržet 🙂

sisi33
20. dec 2008

dufam, že len chvílku... 😀 niekedy som z toho uz pekne na nervy... ale to urcite nie som jediná...

monka88
20. dec 2008

ahojte babky,
chcem sa s vami poradit. Nas drobec zaspaval vecer na ceciku a takeho spiaceho sme ho davali do postielky,kde potom prespal tak 5-6hod a zobudil sa na papanie. Ked zrazu pred dvomi tyzdnami prestal na ceciku zaspavat.Akokeby utalo.Tak co chcela som skusit metodu spominanej tu knizky ked bude mat 6mesiacov,ale boli sme nuteni,teda skusit to skor.Tak sme skusali.Najprv pomrncal a zaspal po 1.5hod,ale casom sa naucil a zaspal aj do 15min.Trvalo to 2tyzdne,teda to,ze pekne zaspaval. Uz sme boli aj celkom spokojni,ked tu zrazu,vcera sme ho dali do postielky ako inokedy,napapaneho,pekne sme mu popriali pekne snicky,pohladili pobozkali a ked tu zrazu straaasny rev!!! My pozerame,ze co sa deje,ze ci ho nieco neboli.Bol na ockovani v stredu,mal aj zvysenu teplotu,ale to uz odvtedy preslo.Tak sme ho nakoniec uspali inak,ze mozno,predsa este len dozvuky.Vnoci potom pekne zaspinkal,ked sa zobudil a napapal aj sam.No a dnes zase sme ho tam pekne ulozili a zase reeev. Som z toho zufala,ved tak pekne dva tyzdne uz zaspaval sam,co sa stalo?
Nestalo sa to aj vam niektorej? Co ste s tym robili? Ste nechali zase vyplakat? Ale takto nam strasne neplakal,ani na zaciatku,ked sme stym zacinali,tak fakt neviem ☹

macaeliska
20. dec 2008

sisi, ono to teraz nemusi byt "buzerovanie" zo strany babatka. Aj Eliska mala v takom case zapal stredneho ucha a nic ine nam nepomohlo, len ju uspavat na rukach, alebo na prsiach. No ale hlavne, ze ju tie uska neboleli. A poviem ti, ze aj ked ti dr. povie, ze je to uz o.k., tak deticky to este zvykne tak tyzden pobolievat. Nie vzdy, ale niekedy staci, aby mu trosilinku nafukalo do uska a vecer je opat placlivy.A naozaj pockaj aspon do tych 3,5 mesiaca. Najlepsie je s touto metodou zacat v 6 mesiacoch, ale po pravde, ja som to praktikovala na El uz aj skor a podarilo sa mi ju vtedy naucit aspon spavat v noci.

Kocky, myslim, ze temu cherries by sme mohli uzavriet. Mna len mrzi, ze ma cherriesin Maximko problem so zaspavanim, pretoze ako inak by sa dostala k tejto teme? Ale to nevadi. Cherries, neboj sa, naozaj to tomu malemu neublizi a oddychnes si aj ty. A co sa tyka manzela, tak z toho nezufaj. Ved ono sa nejaky chlap raz najde. A ticho ti zavidim, ze nie si odkazana na peniaze, ale prepac, my pozemstania a obycajny ludia musime jest a zivit aj deti.

Co sa tyka uspavania podla knihy, tak dnes mi Eliska konecne krasne zaspinkala bez placu a to je pre mna nadovsetko. Pretoze ci som ju nosila na rukach, alebo vozila v kociku, tak mi aj tak stale plakala,akurat, ked bola na cici, tak bolo dobre, ale to ju potom stale budilo bolave brusko. Dufam, ze zajtra sa tento uspech zopakuje. Dnes rano sa ale krasne zobudila o 8.30,po jednom nocnom krmeni o 3.30. Bola krasna, vyrehotana a krasne si brbotala a hrala sa s rucickami. Taku spokojnu som ju uz davno nevidela. Uz len kvoli tomuto mi to stalo.

saska.t
20. dec 2008

monka - to su fazy, ktorymi prechadza kazde dietatko len treba vydrzat a ono sa to zasa spravi neboj ... 🙂

gabrielamikes
20. dec 2008

Jestli mohu taky bych moc prosila jestli mi některá pošlete ty chytré rady....díky gabrielamikes@seznam.cz

monka88
20. dec 2008

sasaka - takze myslis,ze nateraz mame uspavat ako sa nam da,ale kazdy vecer zase skusit ho dat do postielky,ci uz nebude kludny ako bol predtym?

ked ja sa bojim,aby si zase nenavykol na ine uspavanie.Manzel ho teraz uspava v hupacom kresielku.Vcera som ho ja...

macaeliska
20. dec 2008

no monka, sice si ma nepotesila, ale skus jednu noc nechat opat vyplakat. Uvidis, ako to dopadne.

kkaattkkaa
20. dec 2008

ufff, uz davno som sa nestretla s takymito "burlivymi " prejavmi, mate tO tu "zive"
Chcela by som napisat nase skusenosti-mame jedneho synceka (20 mesiacov), este kojim.

Od prichodu z porodnice spaval celu noc (s jednym krmenim), pricom vkuse prespal aj 6 hodin. Neriesili sme to, aj ked doktorka tvrdila-budit aspon po troch hodinach, lebo nebude priberat-priberal nadpriemerne. Cez den nechcel spavat vobec, kocik si vzdy cely odplakal, nikdy v nom nezaspal-takze isiel pa-pa. Dokazal vsak prespat cele hodiny v babysatke, a kedze bol malicky, lahucky, nebol problem aj nieco doma porobit. Kojili sme aj hodinku v kuse, takze aj ja som mala cas si "oddychnut".
Po pol roku ale prestal v noci spavat, plakaval aj kazdu hodinku (niekedy aj polhodinku)
Cez den to bolo stale rovnake-odspal si svoje dve hodinky 2x denne ale len v satke. Chodili sme s nim vtedy von, kedze bojkotoval kocik, ale tie zimne prechadzky po lese stali za to!

Po roku dokazal Matusko spat cez den aj v posteli , ale uspavala som ho stale v satke.

No po case obrovska zmena-stacil mu na uspatie prsnik-aka to ulava. A odvtedy uspavame len pri prsniku-zvykla som si, ze v noci ma to ani nevyrusuje (ovsem neprebalujem), dokazem pri kojeni aj spat. Lenze Matus je uz vacsi ako vase deticky. Pri malickom som sa bala, ze ho pridusim, alebo prilahnem-ale nic take sa nestalo.

Matusko si sam casom zredukoval pocet nocnych dojceni, najskor skocil z jedneho na 10-12 a potom klesol na 3-4 co su vlastne teraz.

Citala som veeeela veci k teme, mnoho skusenosti mamiciek, aj text Kazde dieta sa vie naucit spat, trosku aj z Konceptu kontinua-aby som mala nieco aj z druhej stany, no myslim si, ze kazda mamina to vie najlepsie sama-ved ona najlepsie pozna svoje babo. Netreba prirucky, staci pocuvat svoje srdce.