Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

katrin21
10. dec 2008

inak, ja to mam tusim z knizky Velka kniha o matke e dietati, alebo take cosi.. uz je to 8 r... nepamatam sa presne

stvura
10. dec 2008

No ono sa s nim inak neda /vecne kocikanie vonku a vecerne spanie na prse je velmi narocne/, bavila som sa s kamoskou, co to aplikovala na svojom v 6- tom mesiaci a vraj by uz teraz zacala urcite skor.
Knizka udava ukonceny 4 mesiac /to cochvila budeme mat/ a 5 kg vahu...dokonca v UK sa metoda aplikuje uz i na 6 tyzdnove babetka, co som ja ale nechcela, lebo prve 3 mesiace som malemu robila "maternicove pohodlie" podla knizky Najstastnejsie miminko v okoli.

bublinkajasminka
10. dec 2008

kočky - neraz som sem písala svoju skúsenosť - my sme tak učili malú spať od 6 týždňov, prvé dva týždne boli ťažké ale prešlo to a teraz krásne bezproblémov zaspinká či večer či cez deň a vyhli sme sa nočným budeniam, ona spinká krásne a my sme dobre vyspatí tiež s drahým....proste je to niečo úžasné a túto knižku som nazvala "moja druhá biblia" proste ak mám neaký problém vždy tam nakuknem a yasminka spí krásne 🙂 🙂 🙂

stvura
10. dec 2008

bublinka...budes taka dobra a das mi rady co robit? Stranku pred touto som sa pytala kedy sa predlzi spanie, lebo pocuvat maleho skoro hodinovy rev a potom spi 23 minut je teda o nicom...
Dakujem

cherries
10. dec 2008

prosiiiim?! hodinu nechavate revat dieta ? Vam vasa doktorka nehovorila ze dieta moze revat max.15 minut lebo mu moze prasknut zila na hlave a je koniec ?!!! A na margo ked uz reve asi viac ako 5 minut tak to babo ma na to dovod , take vas nenapadlo ze ???

cherries
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin21
10. dec 2008

cherries: babo , ktore je naucene na ruky ma fakt dovod revat.. a to :vytrvalo sa pyta na ruky!!! mas zvlastnu doktorku... ono sa to dieta neneacha predsa v kuse vrestat ako najate, pride sa uklodnovat a pod... len sa nesmie brat z tej postielky a predlizuju sa casy , kedy pride... kazdopadne, 3 mesiace dsu strsane malo, to sa babtko este len uci nejaky rezim... to by som ja nemala to srdce robit, ale take á mesacne uz OK....

s tou zilkou,to je pekna blbost... max, co sa moze stat,je ze moze mu vytlacit pupok( pruh) albo sa moze zajst od placu,... ani jedno ani druhe sa nam nestalo... ale su aj ustrachane maminy, poznam take co aj do 6 rokov dieta obliekaju,m fukaju a pod........ mam taku kamosku... nedajboze , ze dieta zaplace..l hadam taka nebudes 😉 odvahu !!!!

cherries
10. dec 2008

nie nebudem taka ani taka niesom ale urcite do roka nejdem menit nic a na rukach sa odnaucil zaspavat sam teraz zaspi bud na cicke alebo v sedacke hojdanim ......a mne vobec nevadi ze vstavam v noci aby som mu dala cicu ved aj tym sa potporuje tvorba mlieka 😉

katrin21
10. dec 2008

cherries.. to ani mne nevadi, ked sa v noci naje, naopak, moja dcera tak zle jedavala, ze som bola rada, ze aspon v spanku vytiahla flasu... a pytala si pit do 3 rokov.. ale nemienila som ju hojdat na rukach, ked uz mala cca. 8 - 10kg.... an ciciku ake nie je dobre dieta uspavat... ked bude mat viac zubov ta bude hryzt a hlavne, ked ho vytiahnes, bude revat...to radej mu dat dudlik....
Ja som malu uspavala aj v byte v kociku taku malu.... mala som jeden doma...

stvura
10. dec 2008

Jeden nazor laktacnej poradkyne ktoru mam velmi rada:
No, můj názor je takový, že do tří měsíců se dítě rozhodně rozmazlit nedá. Později bych už dítě každý večer u prsu neuspávala, skutečně se z toho může stát nepříjemný zlozvyk.
Ja bohuzial nemozem doma uspavat v kociku lebo sa mi nemesti ani do vytahu ani na balkon, len plne zlozeny...

cherries
10. dec 2008

dudlik ten mu dam len k ustam a uz ho natiahne na vracanie , a ked nahodou sa dostane do pusy tak ho bleskovou rychlostou vypluje lenze on vecer papa z cici a tak zaspi .................kase nepapa a aj ked dostane prikrm aj tak musi byt mliecko , on aj naobed po prikrme mliecko po kazdom jedle on si nechava miesto na cicu taze tak , zuby mu uz idu davno a on kuse uz aj teraz len bezzubov ale to nevadi lebo ho hned odtiahnem ....... a potom ked ide naspat uz ma nekuse 😉

cherries
10. dec 2008

do roka spanie na cicke je normalne dieta samo vie kedy uz cicu na uspavanie a na ukludnenie a pre pocit istoty a bezpecia nechce !!! Laktacne poradkyne su dobre tak na nic len na to aby mali robotu ale mali by zacat citat original literaturu pre medikov a nie hocico kto nieco napise ..............

katrin21
10. dec 2008

cherries.. no neviem, pokial dobre citam, tak mas 6 mesacne dieta a teda nemozes vediet, co bude ked bude mat rok....
co ja viem, tak ked si zvykne, tak chce cicik furt... dokonca poznam pripady, kedy matky maju prblem, ze ak s nimi babo spi, tak im normalne v noci za spanku vytahuje koselu a hlada cicik a" musi" pit... vazne... tak neviem....

katrin21
10. dec 2008

a ono.. dudel povies, ze vyhodis... ale ciciky budes mat stale.......

cherries
10. dec 2008

to akoze mu nemam dat jest teraz ?? vy ste fakt vadne !!!

fifinna
10. dec 2008

baby, tie co uspavate na prsniku, ja to robim do teraz a musim povedat, dufam , ze to nezakriknem, môjmu malemu sa posledne tyzdne podari niekedy zaspat aj bez cici. Dochadza na to sam , ze cici nieje na spanie. Ked je moc uneveny, tak zaspi pri jedeni, ale ked neni moc unaveny a nezaspi, tak cici pusti a pokusa sa zaspat bez neho. musim mu trosku pomôct, tak ze ho bucham po zadocku. Takze vôbec mi nevadi, ze doteraz tak zaspaval a este vela krat aj tak zaspi, ved tak nebude zaspavat do svojej osemnastky 😀 Aspon nie na mojom 😀

katrin21
10. dec 2008

ale nie!!! co si. normalne mu daj jest, len hovorim, ze to nie je metoda uspavania dietata tak, ze mu dam cicik... to je len dosledok unavy po tahani z cicika a pod... proste nie je to tak, ze : nechce spat? no tak mu dam cicik namiesto dudla.....

katrin21
10. dec 2008

ved aj mne mala zaspala casto po kojeni, ale len ked bola miminecko... uz taka vacsia nie....

cherries
10. dec 2008

ja mu nedavam cicku len tak lebo momentalne on chce , on mi to ani nerobi on ide na cicu ked chce papat alebo ked je taky nervny ze sa nevie ukludnit a potrebuje ma citit !!! teraz segin decko necham vyvrieskat a nedam mu cicku lebo bude vysiet na cicke to dost o tom pochybujem 😠

cherries
10. dec 2008

ahoj fifina suhlasim s tebou nevadi aj ked to robi po roku , ved ono sa odnauci ak nie tak sa bude odnaucat potom a presne ak mi nezaspi na cicke tak sa pusti a uspavame inak

cherries
10. dec 2008

katrin21 moje dieta cumlik nema lebo ho nechce a nikdy ani nechcelo , urcite ho nebudem ucit na cumel ak nechce , horsie je odnaucat od cumla.............

bublinkajasminka
10. dec 2008

stvura - no nám uspávanie prvé dni tiež trvalo takmer hodinu ale potom dlho spala aj hodinku a nie toľko ako píšeš...snád sa to upraví a hlavne chce to trpezlivosť, určite prejde hodinový krik, to pár dní bolo a potom čoraz menej a menej 🙂 🙂


cherries - dám ruku do ohňa zato, že tvoje dieťa v živote plakalo viac ako 15minút!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ak nie tak potom je asi z melmaku.....každé dieťa vie občas riadne plakaať ale keby si videla ako moje šťastne a krásne samo do 5 minút spinká chcela by si to TIEŽ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

stvura
10. dec 2008

Dakujem Bublinka za povzbudenie, urcite sa nevzdam. Mam kamaratku co je velmi, podotykam, velmi utlocitna a maleho Miska naucila na tuto metodu hoci sa jej to zdalo sprvoti take cudzie ako cheries...a teraz maleho ulozi do postielky a on buva do pat minut.
Moj maly tiez cumel nema a niekedy si zelam aby ho mal, lebo by sa unavil a zabavil. Takto zbytocne natahuje kojenia, uz je fiskus, takze nie je to tak ze tietatu treba splnit fakt vsetko co si len zazela.

Co tak vlastne detstvo cheries? Pokial viem, mi sme deti co mami fakt nechavali vyrevat, olizovali sme azbestove postielky a pili sunar z flase, lebo dojcenie nebolo in....no a pohoda...

macaeliska
10. dec 2008

stvura neboj, ja som Elisku tiez prvy krat nechala "vyplakat", nemala ani 3 mesiace a pomohlo. Potom ale bola chora a naucila sa mi zaspavat na ciciku. Je pravda, ze od vtedy som sa ju pokusala znova odnaucit, ale vydrzalo mi to len tyzden, pretoze potom nam zacali ist zuby a tak sa mi teraz stale budi a veeeeelmi place, co ju tie dasienka omynaju. Je mi jej velmi luto, pretoze do toho ma aj horucky a tak jej ten cici radsej dam, nech si pri tej teplote aj cucne. Ved ked to prejde, zacneme sa opat ucit spat.

cherries
10. dec 2008

no mna moja mama nenechala vyrevat a ja mam trosku menej rokov ako vy a bola som dojcena a mna nosili po rukach , uspavali a tak urcite ma nenechali vyrevat ani mojho brata !!

cherries
10. dec 2008

bublinkajasminka urcite moje dieta viac ako 15 minut neplakalo lebo som to nedovolila ukludnila som ho skor , a za taku cenu ze by som ho nechavala vyrevat mi to nestoji aby som dietatu sposobovala traumu a selest na srdci chudatka vase deti ja ich tak lutujem ze mi je az do placu 😢 ja nemam problem zo vstavanim ani s tym ze sa nevyspim , ucenie na skusky na vyske a tak rezim zabehnuty ........Moja mama by ma zabila keby ze necham babo revat viac ako 15 minut ved to vase deti uz musia naspak revat , to vasim manzelom nevadi ze tak vrieskaju ?!!!! by som ich nakopala do riti aj s vami seginatka normalne rozmyslam nad tym preco vlastne studujem medicinu a chcem pomahat ludom ked ony si ublizuju sami sebe aj svojim detom .....

tanjaja12
10. dec 2008

Ahoojte, som tu prvykrat a co som citala, tak mam celkom zmatok, kadial sa ubrat pri uspavani...Ale mala ma len 3 mesiace, takze zatial len pre zber dalsich informacii vedeli by ste mi prosim niektora poslat tu "zazracnu knizku".
tanjaja12@gmail.com.

ja_nulka
10. dec 2008

Ahojte, aj ja som tu prvy prvykrat ... moj maly ma 10 mesiacov a uspavame sa len na rukach a k tomu este spievanim uspavaniek. Som z toho uz unavena, ake ked ho dam do postielky, vobec neplace, prave naopak, zacne sa smiat, spanok ho uplne prejde .... skusala som ho uplne vycerpat hranim sa, ale ked ho nevezmem na ruky, tak jednoducho nezaspi. A to je bez spanku cez den aj 6 hodin.

A podobne ako pise cherries, maly mi neplakal ani 5 minut v kuse ... ma totiz pruh a tak ked zacne plackat, hned ho musim utisit ... vraj sa to operuje az po roku. Neviem si predstavit, ze by mi reval pol hodinu v postielke.

nana77
10. dec 2008

cherries, nato ze si "studovana", mas dost nevyberavy slovnik 😉 . ono sa to vsetko da napisat aj inak, nemyslis? toto je forum, na ktorom sa diskutuje, tu si baby pomahaju, radia, vykecaju sa... a ak ma niekto trochu, alebo aj celkom odlisny nazor, nemusi zato byt hruby...

saska.t
10. dec 2008

cherries- to urcite poznas syndrom 24 hod. placu u babätka, ktory je preukazany u 25% babätiek, ktore neustale placu a nedaju sa utisit a to je tiez tyranie? No asi si moc utlocitna,alebo si sa nemala dat na studium mediciny ... tam sa deju aj horsie veci ako to ze mamicka raz za cas necha babätko vyplakat ... 😀
Mala nas tiez cvicila pri zaspavani dlho az kym to nepresiahlo mieru a my s manzelom sme ju nechali vyplakat a odvtedy krasne spinka sama a ver mi je to spokojne a usmievave dietatko ktore rozhodne tyrane nie je !!!
Okrem toho toto je diskusne forum, nie vnucovanie tvojho nazoru a osocovanie druhych a vobec nechapem ako tu mozes matky osocovat z ublizovania svojim detickam ked su na koniku a zhanaju rady a vymienaju si skusenosti aby boli este lepsie mamy ako doteraz !!!
Prepac doteraz si na mna posobila celkom fajn, ale asi som sa zmylila ... 🙄