Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

cathrin
2. jún 2008

michalka, tak toto presne poznám.....to isté máme doma aj my 😉 akonáhle ju položím do postielky, je na nohách (aj keď vidím na nej, že už vôbec nevládze a ledva od únavy vidí)......s večerným uspávaním som nikdy nemala problém, ale len do chvíľe, kým sa sama nepostavila.....od vtedy je to horor a uspávanie u nás trvá min. hodinu 😝
z tohto dôvodu sa ju bojím nechať v izbe samú a skúšať metódu kontrolovaného plaču lebo by sa mi tam v postielke od nervov hádzala o tie tyčky a bojím sa, že by si ublížila.....
dnes spí druhý deň vo svojej izbe, ale žiadnu zmenu nebadám 🙄 tiež sa budí na kojenie každé 2 hodiny (tak vstávala aj predtým , niekedy aj častejšie)......práve od včera skúšam metódu postupného odúčania od nočného kojenia....čiže jej vynechávam kojenie o 22:00 (zatiaľ bez problémov - zoberiem ju na ruky a do 2 min. spí a položím ju späť do postielky) a postupne by som chcela vynechať aj polnočné kojenie a takto postupovať, kým sa mi podarí nočné kojenie ostrániť úplne a snáď potom sa už aj konečne vyspím...... 🙄

majaff
2. jún 2008

ahojte mamičky podľa mňa male babo ma byť s mamou v izbe aspoň do 1roku.Ja som skončila s kojenim keď mal maly 13 mesiacov zo zdravotnych dôvodov ale v noci sme nokojili od tak že vydržal celu noc asi od 9 mesiacov keď sa aj zobudil tak som mu dala čajiku .nakojila som ho večer a v noci čajik a kojila som ho až keď tak nadranom.ak možem poradiť tak ten čajik.čo sa tika zaspavania nerobte to že si lahnete k malim lebo to je zvyk.skušajte to tak že stale sa len vratite uložite a odite preč aj keď sa to zopakuje viac krat mne sa to osvečilo.moj drobec ľahne vypije fľašu a krasne spinka do rana.dufam že to bude aj naďalej.veľku trpezlivosť

danielala
2. jún 2008

Joj, cathrin, to ako zvládaš, každé dve hodiny byť hore? Kedy to dospíš? To si vôbec nedokážem predstaviť. Ja lenivec som ešte nespokojná, že malá vstáva o šiestej ráno a to od štvrtého mesiaca prespí celú noc. Ani dudlík nepomáha?

vilmuska
3. jún 2008

Kniha : Kazde dieta sa vie naucit pravidla (strana 40 v tejto teme)

Dakujem vsetkym kockam, ktore reagovali na moju prosbu - pomoc s prekladom z nemciny.
Momentalne ostavaju volne kapitoly 4 - 6. Formát stránky je A5.
Každá z kapitol má cca 25A5 čo je približne 17A4.
Tesim sa na vsetky dalsie baby ochtne pomoct.

bublinkajasminka
3. jún 2008

kočky - ste super že ste sa začali podieľať na preklade tej knihy Každé dieťa sa vie naučiť pravidlá lebo prvá so spánkom nám veeeľmi pomohla a ak táto druhá bude preložená budem vdačná.....
ste zlaté posielam vám všetkým 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cathrin
3. jún 2008

danielala, no je to horor.....malá mi prespala noc iba 2x a to keď mala 2 mesiace a postupne sa to len zhoršovalo...takže som sa nevyspala už pekne dávno 😝 a ešte k tomu pravidelne vstáva okolo 5:15..... 🙄

dudlík nepomôže...ona ho má od malička iba na hranie, nechápe, že ho môže dudlovať rovnako ako moju didu...
no a čajík nepije, cez deň pije iba vodu (ale tiež tak max. 100 ml za celý deň) a nie z fľaše ale z pohára alebo s hrnčeka s náustkom a ten mi v noci odmieta....

monikaaerik
3. jún 2008

Ahoj Catrin,
tak sme asi na jednej lodi,hoci Emka v noci papa,sice max 3 minuty ale saje a cumlik ma,takze dudle ale v noci ho zvacsa vypluva. A som na tom asi ako ty, unavene,myslim, ze 8 mesiaco je dost sa nevyspat 😨
Ale zase sa bojim tych metod, dnes som sa pokusala Emku uspat v postielke odchadzala som,ale ten plac, az vzlykala, tak som to vydzala asi 15 min a potom som ju uspala na velkej posteli,kde som si k nej lahla a za 2 minuty zalomila a potom preniesla do postielky. Bola by som rada, ak by sama zaspala, lebo ma uz bolia krize,ved uz nie su male miminka,a poriadne ju uz ani neviem chytit. Tak idem aj ja studovat tuto knihu. Zatial papa.
A Cath, ako ti Ninka spinka cez den?

ada.lubo
3. jún 2008

Ahojte práve som uspala môjho Paťa síce s problémami ale predsa v poslednom čase mi zaspí už iba na rukách a v noci sa budí aj 3-4x a to ho kojím v noci iba raz.... cez deň toho tiež veľa nenaspí a ak hej tak iba v kočíku,
v tejto diskusii som sa dozvedela o knihe Každé dieťa sa vie naučiť spať tak ak by bola niektorá z vás ochotná my ji poslať bola by som veľmi rada tu je moj meil ada.lubo@post.sk

cathrin
3. jún 2008

ada.lubo, na predchádzajúcej strane je link, kde si môžeš knihu stiahnuť 😉

monika, ninka cez deň spí pekne (niekedy 2 hodiny doobeda, 2hodiny poobede), ale iba vtedy, keď spím spolu s ňou (a sem tam si môže podidkať),inak spí len 30 min.......

zade
3. jún 2008

My sme na tom podobne - metoda nefunguje. Manzel mi knihu dokonca vytlacil, zviazal aj nastudoval. Skusala som , ale marne. Malicka ma 10 a pol mes. a stale si pyta prsnik s obrovskym placom sa budi a krici mamaaaaa.
Ja nemam to srdce dat ju do postielky a nepocuvat - to by som nezvladla.
A tak sa budime 6-7x za noc, prisajeme sa a po case je dobre. Som nevyspata to hej, ale niekedy z toho vyrast predsa len musi......

ada.lubo
3. jún 2008

catrin ďakujem za info hneď si to idem stiahnuť dúfam že sa nám to s tou knihou podarí

midka
3. jún 2008

ahojte, ja som tu knihu prave dnes docitala. Miestami som sa celkom dobre nasmiala - to s tou perinou 🙂 . Ak ste ju niektora citali, tak viete..
Ale zaujimalo by ma, ci vam to podla nej funguje (necitala som predchadzajucich 40 stran fora, takze nie som celkom v obraze)

bublinkajasminka
4. jún 2008

midka - nám kniha veľľľľmi pomohla - od 6 týždňa spinkáva naše dieťatko samo 😉

cathrin
4. jún 2008

bublinkajasminka a malú kojíš? a to si nechala malú večer pri uspávaní vyplakať? alebo si jej len upravila režim cez deň?

monikaaerik
4. jún 2008

fu, baby, moja Emka po 30 min. revu zaspala,ale este vzlyka zo spanku. a mna az boli zaludok z toho. este nas caka asi dlha cesta, poriesit denne spinkanie, nocne kojenie a mozno sa aj ja vyspim. tak drzte palce 😉

cathrin
4. jún 2008

čiže si ju nechala samú plakať?

monikaaerik
4. jún 2008

chodila som k nej podla tabulky, najprv 3 min,potom 5 a potom 7 min.velmi plakala,ale ked som k nej prisla bolo chvilu dobre a potom zase. uvidime ako noc,idem este studovat to kojenie. este chvilu a nevydrzala by som to ☹

bublinkajasminka
4. jún 2008

catrin - ja nekojím - malinká sa ale budila na papkanie každé 3 hodiny na začiatku a teraz prespí noc...postupne to išlo.....držím palčeky a nenechala som ju celý večer vyplakať ale upravila som jej režim, lebo ona mi spinká tak, že po dvoch hodinách bdenia chce zase haji tak som si to upravila aj cez deň a ono sa to po pár dňoch samo upravilo

monikaaerik - držím palčeky - zvládnete to, uvidíš aj naša najprv plakala veľmi ale postupne sa to upravovalo a teraz zaspinká sama - ideme k nej tak raz ale to neplače len si tak rozpráva.... 😉

monikaaerik
5. jún 2008

Baby tie, ktore uz mate skusenosti s uspavanim babatiek, prave ucim malu spinkat aj cez den,ale ona tie 3 hodiny nevydrzi, max. 2, preto by som sa chcela opytat, ci ste naozaj dodrziavali ten cas ,, pred spanim 3 hodinky byt hore" dakujem velmi pekne.
Inak Emka, asi tym vcerajsim placom papala v noci iba 2x. Niekedy o polnoci a potom medzi 3-4. Ale ja som bola castejsie hore ako ona,ale uz to je rozdiel ako 4-5 x.

cathrin
5. jún 2008

bublinkajasminka, ale možno ti aj preto tak pekne spinká, že je na UM.....inak aj naša pekne spinkala, keď mala 2 mesiace, ale potom to prišlo 😝 no dúfam, že vás nič také nečaká 😉

monikaaerik, to ti teda pekne potom spinkala 😉 daj vedieť aj zajtra, že ako dopadla noc.....

bublinkajasminka
5. jún 2008

monika - super že sa to lepší - a uvidíš bude ešte lepšie

catrin - no dúfam že nám to vydrží

maca28
5. jún 2008

ahojte,viete mi niektora poslat tu knihu na mail? 😒 pohodka@centrum.sk

cathrin
5. jún 2008

maca , na predchádzajúcej strane si ju môžeš stiahnuť 😉

monikaaerik
5. jún 2008

Baby, pri tom dennom uspavani som to vzdala ☹
Prvy ranny spanok bol sice o hodinku skor,cize nebola hore 3 hodiny ale iba 2 a po 45 min. placi zaspala, spinkala asi 1 hodinu ale ten druhy spanok bol sice po 3 hodinkach ,to uz vydzrala byt hore,ale ked uz plakala 30 min. tak som to nevydrzala a vzala z postielky,dala na velku postel a v priebehu minutky spala.sice iba 30 min.ale predsa. Rozhodla som sa, ze ju budem uspavat na posteli, to si iba k nej lahnem a ona uz sama zaspi, nepotrebuje didu iba cumlik a vankusik a sama zaspi a potom ju presuniem do postielky. A vecer to iste, ale budem dodrziavat tie odsupy hodin na spanok. tak som zvedava, ci tym nieco poriesim a ci budeme v noci normalne spat.
Baby vam drzim palce aby ste mali viac trpezlivosti, moja Emka nebyva placliva,to iba ked jej fakt nieco je ako zuby a tak a preto je pre mna viac bolestivejsie pocuvaj jej plac, no nemozem. Drzte sa.

ada.lubo
5. jún 2008

ahojte tak sme včera prvý krát vyskúšali "uspávaciu metódu" po pol hodine plaču Paťo zaspal a spal od deviatej do piatej trochu sa napil MM a spal ďalej až do siedmej
cez deň sme to skúšali znovu a tiež pekne po 15 minutách zaspal a spal skoro 2 hodiny
na plač sme ako tak zvyknutý pretože s Paťom cvičíme 4x do dňa Vojtovku, ale aj tak sa to niekedy nedá počúvať,treba mať poriadne nervy a trpezlivosť
len sa nám nedarí dodržať denný rozvrh spania pretože sko som spomínala cvičíme 4x do dňa a niekedy to nejde skĺbiť a ta cez deň spíme asi na tri fázy
držím všetkým palce je to psychicky náročné ale vydržme

cathrin
5. jún 2008

monikaaerik, tak si to vzdala? skús ju teda tak uspávať iba večer....možno by dnes už plačkala menej (sa mi to radí, že? ja som to nevydržala ani 5 min)
inak ja malú uspávam rovnako ako sa chystáš ty....čiže si ľahnem k nej, trochu ešte polozí, pobehá po postielke a potom zaspí bez didi....ale v noci sa aj tak budí 😒

ada.lubo, to ti teda fakt super spinkal 😉

dadkaa
6. jún 2008

Ahojte dievčatá, moja malá má iba 3 mesiace a rozmýšlam ju naučiť spávať samu, keďže zaspáva od mala iba so mnou takým spôsobom, že spolu ležíme na posteli a potom ju preložím do postielky. No rozmýšlam či nie je ešte maličká na tento spôsob učenia ☹ ☹ ☹ ☹ . Hmmm vie mi niekto poradiť ?

monikaaerik
6. jún 2008

Cathrin,
tak vecer sme zaspali v pohode, ako vzdy na velkej posteli,potom som ju prelozila do posielky,a v noci sme papali 4x. No ale mam lepsi pocit ako pri tom placi. Vecer to skusim v postielke 😔
Baby chcela som sa este opytat, ci aj vase deturence maju take stavy, ze ked zaspia tak sa potom z nicoho nic rozplacu,Emka ked zaspi o 7 vecer tak ako vcera,tak do 8 place 2 x, a potom do 22 este raz.Niekedy je to castejsie,ale je to doslova rev. Myslim,ze to bude prezitymi podnetmi,alebo sa preberie a zisti,ze tam nie som tak place,ale to asi nie,lebo na rev sa budila aj ked sme spolu lezali na posteli,ale potom ju pomojkam a dobre,a niekedy musi az na rucky alebo dida. Vy s tym nemate nahodou skusenosti?
Dadkaa, ked som si dobre vsimla v tej knihe, tak je tam postup aj pre deticky do 6 mesiacov, ale odporuca sa az po 6 mesiaci. A v noci ti spinka dobre?

bublinkajasminka
6. jún 2008

dadka - my sme s tým zaspávaním začali v 6 týždni, naša malá má teraz 2 mesiace a zaspáva len podľa toho a stále je to lepšie a lepšie zaspávanie

dadkaa
6. jún 2008

monikaaerik - práve si čítam tú knižku a dávajú radu takéhoto zaspávania až od 6 mesiacov. Malá spí celkom dobre v noci od 21:00 do 2:00 - 3:00 a potom sa budí až okolo 4-5 tej nad ránom. No zaspávanie jej trvá hodinku až hodinku apol, a niekedy je to naozaj boj. Najhoršie že si zvykla na cumlík ktorý vypľuje niekedy aj dvadsat krát len aby som jej ho dala naspat do pusinky. A ešte sa budieva medzi 2:00 a ránom prikaždom vačšom hluku a to hlavne pri manželovom chrápaní 😠 😠 . cez den su to to skor polhodinky spania na kazdé kojenie...