Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

luciar79
9. okt 2008

helmovci-link je na strane 56

magdus1
9. okt 2008

Čaute kočky. tak tu čítam aké úspechy žnete tou metódou, aj ja by som poprosila o tú knižku. Rada si to prečítam aj vyskúšam. Môj maličký zaspáva stále na prsníku a chcela by som ho to už odnaučiť. Tak ešte raz prosím o tú knižky. Ďakujem magda24@zoznam.sk 😎

macaeliska
9. okt 2008

magdus1, link na tu knizku najdes na str. 56 ako napisala luciar. Tam su dva linky, jeden na tuto knihu a druhy na knihu o pravidlach. Aj ta bude casom uzitocna 😀

bzucinka2
10. okt 2008

ahojte maminy, my mame tiez presne ten isty problem so zaspavanim, doteraz sme zaspavali krasne a posledne cca 2 tyzdne len co zbada postielku reve o dusu, aj ho nechavam vyplakat, aj som z toho uz sediva, ale on sa v postielke postavi a reve a reve a reve co s tym ked sa stavia na nohy, ako sa to naucil, je s nim kriz.bojim sa, aby si nevyrazil zubky, lebo este nevie chodit a aj to statie je nestabilne, co v takomto pripade radite urobit??? ☹

luciar79
10. okt 2008

Možno je málo unavený...ako spíte cez deň? Ja tam môjho len položím a on proste odpadne...je totál unavený.Ešte sa mi nestavia, počítam že takéto boje ako zažívaš ty, budeme mať možno cez deń ale po kúpaní nehrozí. sám sa pýta...je to na ňom vidieť že už chce spinkať.Mne od od 17 hodiny nesmie spať. niekedy sa obudí už o 16 a to už tiež nejde spať. A potom kúpanie o 19 a konečne ide spať.

macaeliska
10. okt 2008

no super. Este ze mala nevie stat na nohach. 😀 Dnes sme zase zaspinkali bez jedineho mrnknutia. Super. Dufam, ze jej to vydrzi a nebude vymyslat ako bzucinkych Alex. Bzucinka, pocula si uz o "uzkosti osemmesacnych?" Mozno to prave prezivate. Nic ine, ako nosit a uistit ho, ze si pri nom ti neporadim. Potom ho mozes opat "ucit spat".

zuza.m
10. okt 2008

no a my sme od včera skušali spat v postielke.kopu plaču ale ako som sa vzdialila sa ukludnil a aj ked nespinkal hned sam si pozeral a pekne potichučku aj zaspinkal.ale ten plač ide mi srdce roztrhnut.myslela som že už sme za vodou ked sa to nauči teras a vy tu pišete že už aj ked zaspavat vedeli tak sa pokazili na zbohom

macaeliska
10. okt 2008

veru zuzi, len im povedz! Ja som sa tiez tesila, ze mam pokoj!
😀

zuza.m
11. okt 2008

asi stači jeden ustupokk a to dietatko pochopi čo je dobre a hned si to vyžaduje.ale ked je chore a potrebuje trošku viac lasky tak je to naozaj luto nehcat v postielke neviem čo budem robit.

bublinkajasminka
11. okt 2008

kočky metoda odnaučenia od nočnej fľaše funguje 🙂 🙂 prvý krát sa mi podarilo že malá spala bez hami.... 🙂 🙂

bzucinka2
11. okt 2008

luciar, on spi od 9,00 tu 1-1,5 hodinku a potom o 13,00 tiez 1-1,5 hodinku a potom ide spat az vecer o 19,00, tiez ho po 16,00 nedavam spat ☹ vcera som ho vecer ulozila pekne zaspal o 21,30 sa preberal, ale pouzila som 3-5- a potom uz len 2 mminuty o 0,30 sa najedol o 2,30 sa prebral 3- a dalsie 2 minuty uz spal o 5,30 sa najedol a spal do 6,30 😉 takze asi skusim toto a budem predlzovat intervaly 😒 aj on spal krasne, kym nevedel stvornozkovat a postavit sa, odkedy to vie, no hroza 😠

macaeliska, nepocula som o tom, ale on sa nosit nechce, resp.nechce byt vo vodorovnej polohe, aj ked si ho vezmem na ruky, chce byt vo zvislej, akonahle ho otocim na rukach do lahu, uz reve ☹

bublinka super, gratulujeme 🙂 aj my sa pokusame, tak sa nam to hadam podari, len keby mi srdce netrhalo 😒

zuzi, my sme od mala krasne spali, problemy nastali akonahle sa vedel plazit, sadnut, stvornozkovat a stat na nohach 😉

luciar79
11. okt 2008

bzucinka2-ani jesť v noci už by nemal.ja dávam kašu o 18.30 a o 22 flašku Hami hajaja.a potom je až o pol 8 aj keď sa v noci náhodou obudí, jesť nedostane.tiež sa mi budil o 2 a o 5 na kojenie. Ale už som mu to zatrhla a zistila som, že to má naučené, vlastne ani hladný nebol. Teraz mu nevadí, že neje. Keď sa preberie napr. o 4 ráno len si ho dám už k sebe do postele na dospanie.Až bude mať vlastnú izbu, tak plánujem, že k nemu prídem ať o pol7 až 7.Myslím že sa časom naučí že mama skorej nevstáva. 😀

bzucinka2
11. okt 2008

s tym jedenim mas pravdu, ale je mi ho luto, uz dost ze ho necham vyplakat, ale on jedava naposledy o 18,45 a do rana to ma asi daleko ☹ uvidim ako pochodim teraz s uspavanim, iked jednym vrzom by to bolo asi lepsie, ale este ho kojim, tak mu to jedno kojenie doprajem 🙂

luciar79
11. okt 2008

bzučinka ja mu dávam kašu o pol 7 večer o 7 kúpem. potom ho po kúpaní nakojím. potom o 22 dám flašu s hami hajaja / i keď si myslím že sa na to tiež len naučil a hladný nie je, ale to odstránim neskôr/. a potom už nič.A kojenie až ráno.o tej pol 8.

bublinkajasminka
12. okt 2008

kočky - mám otázku - moja yasmi chodí spinkať okolo 20-tej ju kúpeme a potom ide haji a spinká do neakej 8 a teraz ako sa zmení čas ich dáte ak chodia spať o 20-tej aj potom o 20-tej? lebo moja ledva do tej 20-tej večer vydrží tak neviem ako to urobiť, aj denné spánky má krásne naučené

zuza.m
12. okt 2008

asi by som ju dala v ten stary čas,kedy je naučena na spinkanie.ved ona aj tak nepozna hodinky tak že ani netuši že sa čas posunul. 😉
ja kupem maleho o 19tej a ešte ho do 20tiež trapim.niekedy sa mu chce skor tak ho dam skor,nech nieje mrzuty.ešte je malinky na presny režim. 😅

luciar79
12. okt 2008

Ja ho dám spať tak aby bol taký istý čas na hodinkách. bude určite hodne nervózny a nevrlý ak bude mať vydržať dlhšie. ale nejako to musím vydržať lebo inak by sa mi asi budil skoro.

zuza.m
12. okt 2008

no myslim že aj tak sa ti zobudi na stary čas či mysliš že nie?ked sa pravidelne budi v istu hodinu tak telo ma zapametane kedy stava 🙂

dzanka3
12. okt 2008

no vyzera to tak ze budeme musiet zacat metody 3-5-7.....a dat stuple do usi a vydrzat ten plac ☹ ☹
Martinko kazdy vecer do 22.00 az 23.00 hod vydrzi byt hore od 17.30 a nevie zaspat a potom s placom zaspi v kociariku a prenesieme ho spiaceho do postele.....

chcem sa spytat od akeho veku nemusi babo papat v noci? on sa ale o 4.00 zobudi a 120ml UM vypije a este sa tvari ze by si dal viac 😅 😅 ????

macaeliska
12. okt 2008

ty ho mas na UM? A tak dlho ti bude plakat aj v postielke ako v kociary. Tak ho do tej postielky mozes kludne dat. A neboli ho brusko? Aj my sme byvali tak dlho hore. Neboj sa. Ja som sa tiez tesila, ze uz bude mat 3 mesiace a nejako sa to upravi. Takze vydrzat!

luciar79
12. okt 2008

zuza.m- myslím že si pamätá dobu od uloženia do vstávania a nie to že už je 6.00. no uvidíme.suseda mi hovorila že celú zimu vstávali o 5. to sa mi teda nebude chcieť.

dzanka-ževraj od 6 mes. netreba jesť v noci.a keď ti spí taký drobček od uloženia do 4 tak to je super, ticho závidím 😀 no teda bude to super keď zaspí o 20 a vstane ti o 4. treba dodržiavať určitý režím už od malička.

my sme jedávali v 2 mes. tak o 5,hranie, pol hodka spánku,potom až o 8,zas hranie, zas 3/4 hodka spánku, o 11 papanie,hranie, zas 3/4 hodka spánku, o 14 papanie, hranie, zas tak hodka spánku a papanie o 17.potom zabaviť ho do 19.nedovoliťzaspať. okúpať, nakrmiť a spal. potom sa budil na krmenie o 2 a o 5 v noci.

olivova
12. okt 2008

dzanka3 - ved ma len 2 a pol mesiaca. A ty chces nanho skusat metody ? 😨 Ja nechcem nic hovorit, ale aj tak som sa nikde nedocitala, ze tato metoda je pre deti mensie ako 6 mesiacov...
Tak male dieta moze chciet citit maminku, alebo ako hovori macaeliska, ze ho moze pobolievat brusko. Ono to vseeeetko prejde samo od seba. Mozno uz o dva tyzdne sa zasmejes (mozno o dva mesiace)

dzanka3
12. okt 2008

dakujem dievcence za rady...tak papat budeme davat aj v noci (ja len by som nechcela ako moj brat 5 rocnemu synovi este teraz v noci kakavko vypije...)
a veru ta metoda 3_5_7 je dost drasticka - uz raz sme zacali skusat a ja som plakala s nim - sa to nedalo vydrzat...snad sa to nejako samo upravi 😵 😵

macaeliska
12. okt 2008

dzanka3, skus este nejake tie 2 tyzdne pockat. A co sa tyka tej metody. My sme ju absolvovali a doteraz som spokojna. Ja viem, ze je drasticka, ale ucinna. Ale daj Martinkovi cas. Ved uz len chvilku.

karamelinka
12. okt 2008

ahote..tak a ja idem zacat tiez citat tuto knihu lebo nas maly cett nechce spat cez den a tak sme zufali a mrzuti stale je to hrozne dufam ze to zaerie lebo neviem dnes mame zasa za seboutazky den no uviidime...

macaeliska takze ste sa naucili spinkat?

macaeliska
12. okt 2008

ano karamelinka. Lenze popravde len v noci. Netvrdim, ze cez den je to hrozne, ale nie vzdy ruzove. Ona proste ked vidi, ze je svetlo, tak je veeeelmi zvedava. Ale uz mame aky-taky rytmus.

katulienka1
12. okt 2008

baby,ja viem že je to každého vec,ale ved tie vaše babätká sú také maličké na nejaké metody!!!ved oni potrebujú iba vás,cítit svoju maminku a nie nejaký systém zaspávania!!!
ved aj v tej knihe je to napísané,že až od 6mesiacov.......

katullka
12. okt 2008

bzucinka2 pripada mi to ako by si pisala o mojej dcere, presne tie iste problemy, spinkavala krasne, no teraz sa stale berie hore a len stoji a place...a to uz od 7mesiaca. Ja jej vecer davam v postielke flasu, niekedy ju dopije, otoci sa na bok a spi, ale vacsinou sa po dopiti postavi a zacne plakat a zacina sa boj. Ja ju polozim a hladkam po chrbatiku, chvilu je ticho, a o chvilu sa to zopakuje..no asi nam nezostava nic ine len vydrzat. Ja som ju uspavala na rukach, ale uz som na to nemala nervy, nie ze by mi vadilo ju tak uspavat, ale ona mi zaspala a akonahle som ju polozila do postielky tak do 5min. bola hore a plakala, toto sa opakovalo aj 5-6krat, tak som s tym prestala. No dufam, ze to raz prejde a bude vediet zaspavat uplne sama 😅

mamaetka
13. okt 2008

ahojte maminky, túto noc sa stal asi zázrak a náš Gabko prespal bez prebudenia od 19.30 do 6.15 celú noc! Zdá sa mi to absolútne neuveriteľné, lebo on sa budil za noc aj 10-15x. No bola to hrôza, ktorá trvala uz asi 3 mesiace a ja som bola hotová. Tak som skúsila niečo, čo ste tu spomínali. On už teraz ku koncu spával stále pri mne, lebo som uz nevládala celú noc k nemu vstávať. Zasekla som sa a 2 noci sme sa trápili tým, že bol len v postieľke a vôbec som ho nevybrala. Keď začal plakať, tak som ho len pohladkala, dala cumlík, plienočku a ako tak zaspal. Lenže na 3 noc som to už nezvládla a z postieľky som ho vybrala, lebo plakal ukrutným plačom. Takže sa to začalo znova. Zo štvrtku na piatok som nespala skoro vôbec a cez deň som chodila ako mátoha a tak som si povedala, že to proste musím nejako vyriešiť. Uložili sme malého v sobotu do postieľky a my sme spali v obývačke. Išli sme k nemu na striedačku, ale len keď už veľmi plakal, dali sme mu kus čajíku, cumlík, plienočku a spal ďalej. Zobudil sa asi 4x a vstával už o 5. Túto noc sme spali zase v obývačke a on prespal celú noc bez jediného zobudenia!!!!! 😀 Teraz neviem, čo mám robiť. Asi ešte jednu noc ho necháme samého a potom si skúsim k nemu ľahnúť. Myslíte si, že sa tak často budil kôli tomu, že sme ho my rušili? My sme sa ale ani nerozprávali v posteli aby sme ho nezobudili, tak neviem. Ak sa bude ďalej budiť v našej prítomnosti, tak mu asi zariadime samostatnú izbičku. Nebude to ale priskoro? Veď ešte nemá ani pol roka. Poraďte mi čo ďalej.

macaeliska
13. okt 2008

mamaetka: vraj niektore deti tu svoju izbicku potrebuju uz od prichodu z nemocnice. Takze vyskusajte ho dat do druhej izbicky a uvidite. Ved nie je problem ho potom nasackovat naspat.

A katulienka1, prepac, ale ja som sa nikde v knihe nedocitala, ze je to metoda az od 6 mesiacov.