Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

luciar79
13. okt 2008

Ja ho tiež budem sťahovať, tiež spí lepšie keď tam nie sme a ja aspoň nevstávam na každé drobulinke zaplakanie. ukľudní sa aj sám. čo som sa vrátila do spálne je to zas ako predtým, dneska 3 krát pil len pre ukludnenie z flašky. ☹

zuza.m
13. okt 2008

ja som si všimla že ked ma vidi tak spusti plač ako keby vedel že ked plače tak si ho vezmem na ruky.tak sa snažim odist nech sa ukludni sam a lepšie sa mu to dari.možno je to aj stebou tak.že ked ta citi tak ta proste potrebuje mat pri sebe nie?

luciar79
13. okt 2008

určite je. lebo keď som v noci za nim chodila, plakal o to dlhšie. teraz tam nejdem vôbec a do minúty je ticho. Lenže teraz som spala s ním lebo v obývačke mňa to nebaví.už nech začneme robiť tú izbu.

stankatimotej
13. okt 2008

ahojte, na nášho drobca žiadna metóda nefunguje. chodila som v pravidelných intervaloch, hladkala, strávila pri ňom pár chvíľ, ale nepomohlo. dokáže plakať v kuse aj hodinu. a nezaspí. čo sa týka noci, budí sa každé 2-3hod a aj keď ho chcem prekabátiť a snažím sa ho uspať, nepomáha. vyžaduje si prsník. napapá sa za 3-4min a spí zasa len 3hodinky.

mamaetka
13. okt 2008

stankatimotej, na toto si presne spomínam, aj u nás to tak bolo, stále bol na prsníku, cez deň mi prsník odmietal a v noci by bol na ňom stále prisatý, potom som ale začala strácať mlieko úplne, tak sa už mesiac nekojíme, ale nočné vstávanie mu ostalo až do tejto úžasnej noci

tamika
13. okt 2008

ahojte.mala by som zaujem o knizku Každe dieta sa vie naučit spat.Uz sme doma hotovy mala tamarka nam dava zabrat.Vzdy zaspavala ok ale asi 2 mesiace to je problem.Kazdy vecer je u nas plac.pomozte nam ☹

zuza.m
13. okt 2008

strana 56 tam maš link na tu knihu

ivetah
13. okt 2008

no mozem vam povedat, ze dieta po 6. mesiacoch uz vie, ze ho lubite, pozna svoju postielku, orientuje sa a velmi dobre chape, co ma a co nema robit. a aj sa pekne uci. ale do polroka babetko potrebuje maminku a nechape preco maminka nepride, ked ju o to prosi. takze nehnevajte sa, ale fakt je, ze taketo metody sa maju pouzivat od 6. mesiacov. ked ma babo len mesiac, tak si akurat tak zvyka na to, ze je na svete a nie v brusku. vsetko je pre neho nove.
a zuza.m niekde to v tej knihe je napisane, ja som to zachytila, ale nebudem ti to hladat.
deti mame presa preto, aby sme sa o ne starali a pomahali im a nie, aby robili len to, co vyhovuje nam 😉 samozrejme vychova nie je dietatu vsetko dovolit, ale ho aj ucit, kde su hranice. ale ze ho vzdy a napriek vsetkemu lubime 😵
ale je pravda, ze z tej knizky sa da velmi vela veci pochopit a naucit, zaviest krasne ritualy, babetko si zvykne, co sa kedy deje. je to nadherne, ked vidite, ze malinke uz vie, co bude nasledovat po kupani a tak 🙂 az si to zacne vyzadovat 😅

my sme tuto metodu pouzili az teraz, ked vidim, ze mala chape, co sa deje. ma 7,5 mesiaca a velmi pekne sa vsetko uci, uz chodi a vie, ze nema robit niektore veci. v noci sa zacala budit kazdu hodinu. takze sa vobec nevyspala. vstala v postielke a kricala. takze uz niekolko dni takto fungujeme a zlepsuje sa to 😉 a vidim na nej, ze aj cez den je kludnejsia, lebo je lepsie vyspata.

zuza.m
13. okt 2008

ivetah no neviem či čitaš moje prispevky ale asi ani nie. 😖
nežiadala som ta aby si mi niečo našla lebo ja som tu knihu ani nečitala .iba kusok nemam na to čas a moj maly nema ešte vybudovane zlozvyky ktorych by som sa mala zbavovat.je ešte malinky.
okrem ineho ho nenechavam sameho ,ked zaplače som užaj prinom.som dost silny zastanca toho že sa deti maju nosit na rukach čo najviac.a aj ho nosim je stale primne(POZRI SI MOJU FOTKU) ,v postielke nieje ani cez den ani v noci.som prinom aj ked zaspava a aj ked sa zobudza,pisala som len o jednej veci že by sa neustale chcel hojdat a toho som sa potrebovala zbavit.(čo sa mi podarilo)preto že sedet cely den na fitlopte nieje vobec sranda.a ešte ked je človek cely den sam a je na nom cela domacnost ,pranie žehlenie a ešte aj psy.ta kže ak chcem niečo urobit tak si maleho jednoducho musim položit. je somnou v miestnosti kde mu rozpravam, davam dudlik,spievam.
tak že si už konečne prestan mysliet že svoje dieta tyram tym že si ho nevšimam a nechavam ho vyplakavat a radčej poriadne čitaj každy prispevok. 😠

katulienka1
13. okt 2008

no baby,ved sa tu nepobite 😅
ale každý si píše svoj názor,nie???
ja som nemierila na nikoho konkrétne 😉 myslím že je to hned na prvej strane dole...
deti okolo 4.mesiaca života si začínajú iba oddelovať den od noci!

ivetah
13. okt 2008

fuha zuza.m ja som vobec nepisala, ze svoje dieta tyras. tebe som adresovala len vetu, ze to tam napisane je. lebo niekomu si to tu pisala.

ja som napisala vseobecne, co si myslim o pouzivani tejto metody na malinkych detickach. a to, ze ju tiez teraz uplatnujeme, ked uz ma nasa ten "spravny" vek 😉

a ja som tiez cely den sama, takze aj domacnost mam, viem presne, o com pises. a este jedna vec: ja som prave preto vsetko malu ucila od malicka spat v postielke. a postielka je len na spanie, nie na hranie... knizka mi pomohla vela pochopit. a teraz uz citam tu o pravodlach a tiez odporucam.

stankatimotej
14. okt 2008

mamaetka, fúúú, verím, že sa nám podarí kojiť čo najdlhšie. niekedy sa malý totiž naozaj snaží a vytiahne si veľa mliečka. to je väčšinou po prebdenej noci ☹ ale pevne verím, že sa to bude zlepšovať. sme malí bojovníci.

macaeliska
14. okt 2008

ivetah. to o tych 6 mesiacoch som pisala ja. Ale nevadi. zuzi, nebud vztahovacna! Ona to nemyslela zle. A tie psy su super 😉 .

zuza.m
14. okt 2008

baby omluvam sa 😅
už jedna bola šokovana že skušam na 6týž.dietati drasticke metody.no a ja som si myslela že si to ty.tak preto taka reakcia.tak prepač.
som už trošku podraždena lebo si neviem rady,a bruško stale boli.
no psy su super pokial nemaš dieta zvyjajuce sa od bolesti.ktore sa budi každu chvilu s obrovskym plačom.aspon noci sme mali kludne ale už nebola ani ta kludna. ☹

monka88
14. okt 2008

ahojte babky,
chcela by som sa s vami poradit. Nas drobec uz od narodenia moc dobre nespava hlavne cez den. Doobeda ho kolisem v takej koliske na kolieskach kym nezaspi (a pritom ziva ostosest) a potom vie prespat 2-3hodinky. Ale priznam sa,ze niekedy ho musim kolisat aj vyse polhodiny,kym zaspi.A moc ma to uz nebavi...
Myslite,ze casom sa nauci spat aj tak,zeby som ho do tej kolisky polozila a zaspal by (zatial sa len mece,ked ho tam polozim a nezacnem kolisaat...),keby sa naucil,ze kazdy den v tom istom case chodi spavat (teda v pribliznom na minutu to nikdy nie je 🙂 ). Alebo si bude stale vyzadovat,aby som ho kolisala...

zuza.m
14. okt 2008

no moj si to kolisanie vyžadoval stale aj ked mam mladčie babo od tvojho.ale už sa nam podarilo v kočiku zaspinkat aj bez kolisania.asi podla toho ako sa mu chce spinkat.a moj si len tak udremuje po polhodinkach maximalne hodinu cez den.až ked ideme von poobede ták tam potiahne v kočiku aj viac.ked si zvykol že ho kolišeš tak asi si to bude vyžadovat.vieš na dobre si lahko zvykne.tak že ja radčej nekolišem aby sa zase nenaučil.aj ked plačka som prinom mojkam ho tišim ale nekolišem.iba v kočiku zvyknem

bublinkajasminka
14. okt 2008

monka - jasné že sa to dá ale ty musíš preštudovať knižku aby si vedela kedy ho máš uložiť a pomôže to

mirininu
14. okt 2008

ahojte, nečítala som Vás všetky, ale ak môžem tak sa pripojím....

náš Jakubko do 3 mesiacov nespal skoro vôbec. A v 2. mesiaci bol problém udržať ho v kočíku... 😒 , no ale tým sme si asi museli prejsť. Musela som ho dať do nosiča, keď som chcela niečo urobiť, a aj to sa mi nie vždy podarilo... . Od 3 mesiaca ako keby uťalo... začal mi zaspávať sám... teda zatiaľ nám to funguje. Nečítala som tú knihu, no u nás to je tak, že Jakubka uložím do postielky, pohladkám ho , dám pusu a so sľubom, že sa za chvíľu vrátim odchádzam. Niekedy mu pustím jeho obľúbenú hračku "morského koníka" - slúži ako lampa, ktorá hraje cca 5 min. a potom zhasne. Občas sa musím aj 3 - krát vrátiť, lebo je nespokojný, ale nakoniec zaspinká. Ó skoro som zabudla, vždy ho musím prikryť dekou 🙂 . Zatiaľ nám to funguje, tak verím, že nám to aj vydrží ďalej. Veľa úspechov pri uspávaní. I keď je to trochu teraz horšie , lebo nám idú zúbky, ale dúfam, že to prejde.

zuza.m
14. okt 2008

no ked vam to funguje tak je to super.ja tiež dufam že po tych troch mesiacoch sa to zmeni.hovorili mi že mam počkat do 6týž.že bude lepšie .zatial nič tak čakame do troch.kedy utne 😀 .len či to bude.aby som nečakla nahodou do troch rokov 😠

dorotka
15. okt 2008

kocky kto mate tuto kniho v elektronickej podobe mozte sa mi ozvat cez IP dakujem

macaeliska
15. okt 2008

dorotka, na str. 56 je link.
Zuzi, ja som tiez cakala najprv do 6 tyzdnov a potom som to skoro vydrzala do 3 mesiacov. Potom som sa najedovala a bolo to. Ale asi som to zakrikla, pretoze sme pred vcerom boli na ockovani, vecer horucky, veeeeeelky plac a pustili sa nam sopliky. Teda nie sopliky, ale hotove laviny. Takze sme celu noc odsavali a tak sme sa nikto nevyspali. To iste sa nam opakovalo aj vcera v noci a zaspavali sme len na prsicku. Som zvedava, co bude dnes. 😖

zuza.m
16. okt 2008

no tak to su tie slavne choroby pri ktorych sa kazi spanok v postielke.čo tu spominali baby,no tej vakciny sa bojim aj ja.tie horučky nas asi nerminu. ☹
chudiatko malinke hadam jej už bude lepšie

macaeliska
16. okt 2008

No po troch dnoch horucky, nam dnes je super. Ale sople mame stale. No nevadi. Zaspavame na prsniku a potom ju prekladam do postielky. Tam pekne prespi do tej 02.00 a potom sa naje a spi az do 6.15 h. Takze sa toho az tak moc nepokazilo 😉

zuza.m
17. okt 2008

no super nnam sa spanok pokazil.kopu plaču aj ked ležim snim.včera kukal až do 21.20 a to o 20.00som ho uložila.naštastie nevydržal tolko plakat. 🙂

3558
17. okt 2008

my sme boli vcera na druhom preockovani a ani teraz nemal teplotku. je uplne v poho.
zuza.m. ked ti placka, skus ho dat odgrgnut. moj to maval tiez, a od kedy ho davam viac krat odgrgnut, spinka ako babika. ale poviem ti, ze nedavam odgrgnut ako sa to robievalo kedysi /neviem ci este aj stale nie/
mna naucili v nemocnici na stehne, a odgrgne si do dvoch minut a je vsetko super. ked som zo zaciatku davala odgrgnut na plece, tak som chodila po chalupe pravidelne hodinu a nedalo sa mu. a ked som zmenila taktiku, je to teraz 100 a jedno. 🙂

kvietocek7
17. okt 2008

caute stale nemozem pochopit co je na tom supis ci super ked sa ma nechat baby vyplakat ci az vyrevat lebo mne je to stale proti srsti a pripada mi to macosske a chuda babo potrebuje citit matku.Ved ak nie teraz ked je male tak kedy potom? Ved predsa ide aj o citovy vyvin dietata a nemyslim ze cez plac niekedy az k zmodralemu je to to spravne. NEPOZNATE NEJAKE INE SPOSOBY USPAVANIA OKREM TEJTO KNIZKY?? ak viete tak poradte...

bublinkajasminka
18. okt 2008

kvietocek - ty ale stále nechápeš jednu podstatnú vec - deti plačú len dva-tri dni pri učení a to neverím že tebe toľko dieťa nereve....to mi nevrav. ale moje dieťa zaspí bezproblémov s hocikým - to chápeš? včera sme boli na pohrebe a celé poobedie mala yasmi moja mama a zaspala bezproblémov - lebo je naučená....takže to všetko proti srsti čo ti je je úžasná vec 🙂

lucilivi
18. okt 2008

Ahojte,
deti maju dost rozumu, ono sa to nezda ked sa im nieco povoli zar chcu to znova a znova...
Ja som malej v postielke nikdy nedovolila hrat sa ked sa islo spat. Otocila som ju na bok a poklepkala po zadocku. Ak sa otocila ku mne, otocila som ju spat a povedala ,,haji,,. MA 9 mesiacov a je ako svajciarske hodinky
😀 Viem, ze vela deti ma otoceny rezim, bolia ich bruska a treba sa im omnoho viac venovat. Drzim palceky pri uspavani.

luciar79
18. okt 2008

Tiež si myslím že naše správanie sa rozhodne nedá prirovnávať k macošskému a nenechávame dieťa revať až zmodrie.to vôbec nie je o tom. Keď plačú že sa im snívalo alebo že ich niečo bolí, tak to predsa rozpoznáme. Vtip je v tom, že my "macochy" už v 11 mes problémy so zaspávaním mať nebudeme, tak ti nemôžme poradiť. My totiž so zaspávaním nemáme problémy už teraz.A ako vraví bublinkajasminka zaspia aj keď sa opatrujú, majú svoj režim a keď idú spinkať nepotrebujú k tomu žiadne okolky, žiadne uspávanie na rukách, hojdanie, kočík či flašu.

zuza.m
18. okt 2008

pozname aj ine sposoby.napriklad take hojdanie.babo ti krasne zaspinka skoro hned.a hlavne bez plaču.ale ako nahle prestaneš alebo ho vložiš do postielky a dieta ešte nieje v tvrdom spanku tak sa ti prebudi.zbada že leži niekde uplne inde ako ked zaspavalo,bez hojdania a ešte k tomu samo.tak sa ti rozplače a plače pokial ho zase nevezmeš a neopakuješ.taketo procedury možeš opakovat celu noc.a maš viac plaču ako ked sa dietatko pri zaspavani pojeduje.potom zaspi lebo pochopi že žiadny ustupok nieje a spi celu noc..tak že ak to vezmeš je toho plaču a stresu ovela viac ako ked sa nauči zaspavat bez hojdania.
a nikto v tej knižke nepiše že mu nemaš byt nablizku.ved ono ta vidi aj cez postielku.popripade mu chytiš ručičku a ono už vie že nieje samo.mojmu napriklad nestači ani ked vedla ležim a jeduje sa,lebo chce hojdat.tak že ležim vedla neho počuvam decibely a musi mu to stačit.a poviem ti že čim ho viac tišim tym je plaču viac,tak že sa robim že už spim a vtedy sa ukludni aj sam.oni si jednoducho poplakat musia.ved je to ich jedina komunikacia,keby vedelo hovorit tak by miesto plaču hovorilo. 😅