Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

dnada
10. mar 2009

se mi ten příspěvek nějak zdvojil koukám 😀

jinak já prcka svazovala stuhou v zavinovačce cca do 3měsíců 😉 pak už se mu to nelíbilo,tak sem přestala 🙂

shaula
10. mar 2009

Kamanka: u malých miminek je to OK, fakt jim to pomáhá, ale není to ani tak proto, aby se nebudili házením ručkou, ale proto, že pevným zavinutím se jim simuluje jakoby pobyt v děloze, takže se cítí bezpečně a jsou klidná. U devítiměsíčního dítěte mi to už ale připadá minimálně zvláštní... My jsme zavinovali jen párkrát, protože kluci se mi v tom strašně potili (jsou to holt letní dětičky). Ale musím říct, že byli klidnější.

mirustek1
10. mar 2009

potapko,moja mala bude mat piatok 8mesiacov,na vecer jej davam kase,ale moc nezje,ale poriadne ju potom nakojim.Zaspala o 20.30hod,na prsniku,a uz o pol hodinu revala.Ked som jej nedala cici,tak revala asi hodinu a potom zaspala,asi od unavy,uvidim kolko prespi.Zle je,ze ona vobec nechce cumel a nemame este zubky,podla mna je nervozna a cicikom sa ukludni,no neviem,ale to mame takto cele noci.

tina_
10. mar 2009

mne ta kniha este aj pomohla oducit malu zaspavat s cumlom...presne to sa totiz dialo, ze ked jej vypadol, tak sa zobudila a rev...

teraz tiez protestovala odusu, ale tak ako v knihe- o chvilu nasla svoj prstek, a uz som pocula, ako si ho nahlas cuca... 😀 😀 😀

mirustek1
10. mar 2009

tina,uz citam tu knihu,ale este som ju nedocitala,ale ked moja mala vie strasne revat,az je bordova,mokra,ledva chyta dych,ja ju stale ucim na cumel,myslis ze zbytocne?

tina_
10. mar 2009

a kolko ma tvoja mala? nemas to v menovke...

Moja je predcasne narodena, o 2 mesiace skor, takze "trapit" ju predtym, by som nemala to srdce...Uzili sme si dost. 😒
Teraz ma 8 mesiacov, takze korigovany vek 6 mesiacov, a ma "uz" 5,5 kg. Pravda je taka, ako pisu, ze dieta v takom veku proste ten svoj spanok POTREBUJE a moja cez den nespala vobec!
Takze to nie je len o mojom pohodli, lebo som uz bola fakt zufala, proste vecer, ked zalahla, som uz bola tak unavena, ze som nevladala nic, a byt bol v strasnom stave (nevravim, ze je to o 100 perc. lepsie, ale aspon obed som uz stihla navarit),
ale ide o nu, ze jej to proste musi chybat a bohvie kde sa ten nedostatok potom prejavi...

Okrem toho, tiez vie poriadne jacat, chce to silne nervy...Ale tri minutky vydrzite...Navyse tam ten doktor pise, ze ak sa ti intervaly zdaju pridlhe, teda 3-5-7-7-7....prvy den, tak si ich mozes o nejake dve minutky skratit, tak skus, napr. zacat minutkou, potom odist na 3, na 5...Je pravda, ze mozno prvy-druhy den prereve aj hodinu a potom vysilena zaspi, ale mozno sa naozaj nauci, ze plac "nezabera".
Ale ako tam pise na zaver, musis si byt ista, ze to naozaj chces a zvladnes. Dieta vyciti tvoju neistotu a to mu dava "moc". Trochu blbo to vyznieva, ked to takto pisem...
Mne je tiez hrozne, ked vidim ako sa nestastne tvari, ale za dva dni taky pokrok som necakala...

potapko
11. mar 2009

Dievcata, ale ste sa za ten vecer rozpisali 😀 Takze aj ja prispievam do diskusie. Mirustek, dudel uz malej nedavaj. Ked si to zvladla 8 mesiacov bez neho, tak sa mi to zda hlupost. Ani moja mala nechce dudel a teraz si myslim, ze je to vyhoda. Lepsie sa da dodrziavat tato metoda. Po pol hodine po nakojeni naozaj nemoze byt hladna. Ona chce proste teba a tvoje teplo. Ak to uz nezvladas a naozaj to chces riesit, musis o tom byt 100% presvedcena (ako pise tina). Ak to este nezvladnes, tak je to zbytocne trapenie teba aj malej. Ak si budes ista, vyciti to aj malicka, ze maminka ju velmi lubi, ale spanok je aj pre nu dolezity. Takze si to najskor vyries v sebe. Kazde dietatko place, lebo ti inak nevie povedat, ze chce to, co mu je prijemne. A kedze jej je dobre na tvojom prsniku, tak si ho stale pyta aj pri malom zobudeni. Ozaj, moja starsia kasu pred spanim nezvladala. Bolo jej z nej tazko. Preto davam teraz Patke kasu o takej tristvrte na sest, potom okupem a o 7 kojim. Skus to takto prehodit. Mozno to pomoze. Ja na tvojom mieste by som uz s tou metodou zacala. Ako pise Tina, nikdy by som neverila, ze to ma taky rychly uspech 😉. Ja som sa so starsou dcerou trapila asi 3 mesiace ☹ a az potom som to zrealizovala. Ale to som bola uuuuuuplne na dne.

potapko
11. mar 2009

Dnada a neskusila si dat malemu tie kvapky na prdiky - Baby Calm? Ja som ich davala do 4 mesiacov a myslim, ze nam dost pomahali. Alebo myslim, ze bola diskusia aj o Bio Gaia - probiotika. Ja by som to skusila. Sem tam dam BioGaia aj ja, lebo Patka ma obcas problem s kakanim. Takze treba len skusat.

mirustek1
11. mar 2009

tina,moja mala bude mat piatok 8mesiacov,dik za radu aj potapko,ked mala vecer dorevala a zaspala,asi o 22hod,tak prespala do 1hodky,takze naozaj nemohla byt hladna,len vymysla,potom sa najedla,spala do 3hodky a zas kazdu hod sa budila a chcela cici,inak baby my ju nechavame plakat v postielke,ale ona sa az zachadzala,ona od malicka velmi place a cez den sa prehra,ani neviem ze ju mam,dnes docitam knihu a idem nato.....mam aj 6rocnu babu,ale toto sme nepoznali

potapko
11. mar 2009

Mirustek, niektore deticky su proste uplakane. Aj nasa place a straaaaasne. Kedze od 1 mesiaca spava na bruchu (inak spat vobec nechcela), takze place do matraca a nie je to tak pocut 😝. Aj ja mam starsiu dceru a bohuzial sa nemozes venovat len tej mladsej. Aj ta starsia ta potrebuje, a preto chvilku plakat predsa moze. Ved to urcite poznas. Som zvedava, ako dopadnes. Daj urcite vediet, aka bola prva noc. Priprav sa na to, ze to bude ooooovela horsie ako doteraz. Ale uz druha noc bude lepsia, uvidis. Drzim palce.

mirustek1
11. mar 2009

potapko,teraz papala cici a skoro zaspala,tak som ju dala do postielky a uz tam asi 10min,reva a uplne sa prebrala,moja malinka spavala do 3mesiacov ako-tak,a od vtedy bola stale hore,preto som zacala od 6mes,s kasami,ale nebola ziadna zmena

potapko
11. mar 2009

Tak moja mala reve uz od narodenia a az od 5 mesiaca sa to zlepsilo 🙂 A ozaj, skus mozno najskor, aby vedela sama zaspat cez den a az potom v noci. Aj ked si na druhej strane myslim, ze ked to zacnes vsetko naraz, tak to bude pre teba menej stresujuce a hlavne kratsie. Ale to musis vediet ty sama a je to o tvojich pocitoch. Ked som ja oducala od denneho spanku na ciciku, tak niekedy tak dlho nevedela zaspat, ze som jej ten doobednajsi spanok vynechala. Ale uz to dlllllho neurobila, klop-klop 😉 To som sa tiez docitala v tej knizke. Super vec, ako hovorila tina.

mirica23
11. mar 2009

čaute baby,
tak my už máme druhú noc za sebou...riešime spanie v postielke, namiesto pri mne na cici v manželskej posteli. Prvá noc bola hodinku rev, ale nezvládla som to úplne, dala som mu cici - nepapal a ked zaspával preložila som ho do postielky, tam sa prebral, ešte troška poplakal a zaspal na 3 hodky. Potom sa zobudil, to už papal a po preložení do postielky trocha pofnukal a zaspal.
Druhá noc bola ale horšia, to som mu už cici nedala, reval vyše hodku a pol, ale neviem či sme to urobili dobre: Ja z miestnosti neodchádzam, prisuniem si postielku k svojej posteli a tak sa mu prihováram, hladkám a tak...ale nejako extra to nepomáha. Po hodine si ho muž zobral k sebe, trocha sa malý ponahánal po posteli a potom po preložení zaspal v postielke. Zase za 3 hodky sa zobudil, nakojila som ho - nad ránom, preložila do postielky a po hodine revu zaspal. Samozrejme tie revy nie sú celohodinové, medzi tým si pokecá, len tak pofnuká, alebo poreve- ale to tak zo srdu, lebo je to bez slzičiek.
Som teda riadne unavená, uvidíme aká bude táto noc, ale bojím sa že sa nikdy nenaučíme spať v postielke celú noc a odkvecnem od únavy.

macaeliska
11. mar 2009

ahojte, no mirica, to ti nezavidim, ale ja by som odporucala odist z miestnosti. My ked sme sa to ucili, tak to fungovalo lepsie. ☹
Tiez sa chcem opytat, co mam robit, aby to moje male trdlo tak velmi neplakalo. My sme sa ucili spat uz 2x. Prvy krat nam to pokazila choroba a druhy krat to boli zuby, ktore nam isli dva tyzdne vkuse. Este sa k tomu pridruzili horucky, tak to bolo fakt super.
Teraz ju chcem opat zacat ucit spat, pretoze si zvykla znovu na prso. U nas je vsak taky problem, ze ked za nou pridem po tych cca 3 minutach, tak spusti este vacsi rev a vobec sa neda utisit. Uz som to raz absolvovala, ale vtedy sa az tolko nejedovala. Cim je to starsie, tak tym je to horsie. 😝 . Pise sa tam, ze ak sa dietatko hneva, tak pri nom nezostavat dlhsie ako minutku, lenze ona mi pocas tej minuty tak strasne place, ze si idem az vlasy sklbat. 😢 A okrem toho, ked sme sa to ucili druhy krat, tak nam to trvalo az 3 tyzdne. Potom konecne spavala pekne asi 2 tyzdne a potom sa to pokazilo tymi zubami. Takze u nas prevlada ten plac, z ktoreho ja uz som na nervy. Niekedy sa necudujem, ked "mame udrie mlieko".

mirustek1
11. mar 2009

presne potapko,aj moja nevie zaspat,ona sa tam zacala hrat a uplne je prebrata,tak neviem ci ju uspavat,alebo nechat tak,lebo zas pobede aby neskoro nesla spat.A ako tvoje o kolkej spava a kolko?moja bola dost zvyknuta spavat v kociari,dobeda vonku a pobede ked chodim do skolky pre starsiu.

mamaj
11. mar 2009

Zdravim maminy,
mame 7 tyzdnoveho synceka a zatial je to so spanim asi tak, ze vzhladom na to, ze kojim, tak sme kazde 3 - 4 hod hore. Aj v noci aj cez den. Maly zacina byt aktivnejsi a doobeda a aj poobede je cca 2 hod hore. Kupeme kazdy druhy den o cca 19.30 - 20.00, potom kojim a snazime sa zaspat. Niekedy sa podari hned, niekedy to chvilu trva (zda sa mi, ze podla toho aky rusny sme mali den). Kojim ho potom v noci o cca 2-3 a cca 5-6. Do toho prveho kojenia maly prespi aj 5 hod. Zatial to takto celkom zvladam. Hlavne preto, ze mi pomaha manzel a je s malym do polnoci, resp. kym nezaspi a ja chodim spat uz o 20.30 aby som vladala v noci. A manzel zas v noci spi. Pomaha nam aj to, ze maleho balime tak aby mal rucicky pri tele a funguje to skvelo - ukludni sa a zaspi takmer hned. Co mi vsak nevyhovuje, je to, ze ja si vobec nemozem pozret vecer nejaky film, lebo idem radsej spat aby som vladala v noci. Preto by som chcela, ked bude maly starsi, naucit ho zaspavat hned po kupani a sam v postielke, nie pri otcovi.
Tak vas chcem niektoru poprosit o poslanie knizky na adresu: bizikovaj@gmail.com. Precitam ju a neskor asi aj pouzijem. Lebo nas maly ma zatial dost volny rezim, co zatial zvladam, lebo vela spi aj cez den, ale neviem, ako to bude neskor.
Vopred dakujem a chcem sa este opytat, kedy ste detom zaviedli presny rezim, resp. musim vsetko robit vzdy v rovnaku hodinu? Okrem kupania, sa mi to zatial tazko dodrzuje, lebo takmer kazdy den je iny a nie vzdy sme doma. Ale ak je to potrebne, tak sa o to budem snazit. Napiste, ako je to u vas, pripadne vas nazor.

mirustek1
11. mar 2009

potapko,zlyhala som,stve ma to,predsa dostala cici,a hned zavrela ocka,pomlaskala a spala,ale o hodku ju zobudim,aby aj pobede aspon hodku spala,aj tebe dlhsie trvalo,kym si sa nato dala,vecer to musim dokazat.

annazuz
11. mar 2009

ahojte, nepoznam knizku ktoru spominate, ale my s manzelom sme sa riadili podla inej "Rodicovstvo je veda" a tam sa prave naopak velmi vrelo doporuceje spanie dietata s rodicmi. nasa malinka ma 8 mesiacov a od zaciatku spavala s nami a stale este spava.
(prvu noc sme sa s manzelom bali ci ju neprilahneme, ale nestalo sa, dokonca aj manzel v podvedomi citil, ze ma pri sebe babetko. Takze sme to neriesili ziadnym odstahovanim do inej izby. A dnes, ked malinka rano vstava a zacne brnkat ockovi po usku, alebo ho hladkat, nevie si manzel taketo prebudzanie vynachvalit)
Ja viem, ze niektore z vas mozu namietat, ako ju potom odnaucime. Ale v tej knihe sa pise, ze postupne ako jej dozreje mozog a nervova sustava, nebude potrebovat citit blizkost mamini aj v noci a zvladne to lahsie.
Radia v nej ziadne "vyplakanie" sa dietata, zevraj to ma neblahe nasledky na nervovu sustavu dietata,a prestane neskor plakat nie preto, ze sa naucilo, ze placom nic nedosiahne, ale od vycerpania a rezignacie, ze placom sa pomoci nedovolalo. Tak neviem, mozno stoji zato, precitat si aj iny nazor a potom si vybrat. My sme si vybrali tuto cestu, mame prve dieta a uvidime, no zatial je to fajn. (dokonca nepotrebujeme ani cumlik)

shaula
11. mar 2009

Annazuz, fandím ti, mluvíš mi z duše, knihu jdem taky četla (v češtině Věda zvaná rodičovství, autorka Margot Sunderlandová). Sice chápu, že některé maminky noční vstávání unavuje, ale přála bych si, aby si zvolily méně drastickou metodu. A hlavně aby nově příchozím to tady někdo řekl, že existují i jiné způsoby...

potapko
11. mar 2009

Mirica, pokial sa len tak hneva a mrnka, tak to neries. Mojej to tiez trvalo aj hodinu, potom zaspala. Neboj, raz si zvykne na tu postielku. Ak to nevyjde teraz, tak to urcite bude, ked bude vacsi a dostane svoju vlastnu postel do vlastnej izby. To vraj pomaha. Ak to samozrejme nezvladnete aj skor - co si ja osobne myslim, ze zvladnete 😉 Myslim vsak, ze by bolo pre teba lepsie, keby si z tej miestnosti odisla, ako pisala macaeliska. Je to tak jednoduchsie. A aj riesenie s manzelikom je lepsie. U teba citi mliecko a chce ho. A preco by aj nechcel, ked je tak blizko neho, nie? Je to predsa zdravy malicky chlap 😀
Macaeliska, aj moja je este horsia, ked k nej pridem. Takze ju vzdy len pohladkam, poviem zopar teplych slov a odidem. Trva to len par sekund. Nemozem dlhsie, lebo to nema vyznam. Plac je o to intenzivnejsi, o co ja castejsie chodim za nou. Takze u nas su tie intervaly tak 10 min. Je to strasne, ale teraz uz so zaspavanim nemam problem. Nerobim vsak jednu vec z knizky a to je, ze po kojeni ju necham 20 min. hore. Ja ju nakojim a akonahle prestane tahat, putuje do postielky. Takze ide do postele taka omracena. Ak sa preberie, tak je uz na nej samej, aby zaspala. To dodrziavam presne.
Mirustek my mame takyto rezim - dost hodinkovy 😀
6-6.30 - vstavame
9.30 - spanie do cca 11.30-12.30
12.30 obedik
14.15 - prechadzka
16.00 - kojenie
17.45 - kasa
18.30 kupanie
19.00 kojenie a 19.30 spanie
Zobudi sa raz v noci na papanie (to zacne hned plakat). Ak sa zobudi s len takym miernym rozpravanim, necham ju (trva to niekedy aj 20 min) a sama zaspi.
Ja to mam zatial fajn - klop, klop. To skor pri prvej dcere som si vytrpela. Takze teraz je to lepsie. Ja som sa len riadila tym, ze z cicika sa papa a nie spinka. To som robila od narodenia. A verte mi, ze sa teda poriadne vedela jedovat, ked som jej to nechcela dovolit. Skusila som to raz (teda nechat jej cicik) a bola napojena skoro 2 hodiny. Takze to si myslim, ze nie je spravne. Bud sa naje, alebo musi vydrzat chvilku byt hladna. U nas to zo zaciatku bola 1 hodina.
Fuha, ale som sa rozpisala 😀 😀

shaula
11. mar 2009

Jen na doplnění: naši prckové sice s námi nespí, mají vlastní postýlku, ale večer je uspáváme většinou při krmení nebo v náruči, v postýlce zatím sami usínat nechtějí a já je trápit nebudu. Po přečtení knihy Koncept kontinua a Věda zvaná rodičovství je mi jasné, že nechat dítě plakat není správná cesta. Zjednodušeně o co jde v druhé jmenované knize: dítě, které je necháváno plakat, trpí stresem a tím se uvolňují určité hormony, které způsobují chemickou nerovnováhu v mozku. Ta při dlouhodobém působení může mít za následek to, že takovíto lidé POZDĚJI V ŽIVOTĚ trpí depresemi, úzkostnými obavami, neumí si poradit se stresem, nedokážou zvládat zátěžové situace atd. atd. Takže i když dítě je teď působí spokojeně a vyrovnaně, je možné, že některé z těchto důsledků ho později budou trápit. Takže je vrcholně důležité malým dětem pomáhat zvládat jejich emoce, tj. uklidnit je za každou cenu. Proto je pro mě nepřijatelné nechat dítě plakat i kdyby to trvalo jen dvě noci. Následky mohou být i tak.
Jinak všem tady přeji, aby jejich děti se naučily usínat co nejdříve, ať se touto metodou trápí co nejméně.
PS: zde doporučovanou knihu mám rozečtenou, abych věděla, o čem přesně mluví. Ale zatím to vidím tak, že názor asi nezměním.

mirustek1
11. mar 2009

potapko a tebe malinka uz pobede nespava?a este prosim ta kolko krat ju kojis cez den?
shaula,viem ze je to hrozne nechat dietatko plakat,ale ked uz 4mesiace kazdu noc place a neprespi viac ako pol hodinky,lebo chce cmulat cici,musim to riesit,tak hladam vhodny sposob.

potapko
11. mar 2009

Shaula, ako som ti hovorila, nazor nezmenis. Tato diskusia je naozaj iba pre maminy, ktore to chcu urobit preto, lebo dosledok ich nevyspatia a unavy je horsi, ako to vyplakanie (aj ked si stale myslim, ze to nie je o vyplakani). Ja som mala niekedy z unavy pocit, ze moje dieta ma nici a psychicky som neuvladla fakt, ze vobec na nieco take mozem pomysliet. Bolo to priserne. Akonahle zacala spinkat, vsetko sa zlepsilo. V knihach je popisane vselico (napriklad ako sa pisalo napr. o spenate a bola to hlupost). Takze treba verit instinktom - nie raz som to tu napisala. Shaula, aj tebe (myslim, ze za vsetky maminy v tomto fore) prajem, aby si milovala svoje deticky ako my a postupovala pri nich tak, ako si myslis, ze je najlepsie. To robime aj my.
Mirustek, Patku kojim 5x za den a raz v noci. Ona si vypyta mliecko aj po obede a to spapa niekedy aj 180g 😉.

mamutka
11. mar 2009

ahojte, som zvedava ci sa mi podari maleho ucit spinkat v nejakom rezime, tak som kukla aj sem, no neviem...

mamaj, asi nic neporiesis, mas proste aktivne babatko....nas maly zaspaval od narodenia az o polnoci, resp.este neskor. kojenie kazde 3-4 hod a cez den bol na mne skoro stale, lebo spal len par krat po pol hodke....
teraz bude mat 5 mes a stale zaspava o polnoci, cez den pospi, ver ci never 2 krat pol hodku a ma dost.....obcas tri krat.... proste babatko nemusi vobec prespat 18 hodin denne ako sa pise v tabulkach. Mas akcnacika, neboj toto obdobie netrva vecne,vyrastie 😀
ja uz ani neriesim ze nevidim film, ved to je somarina, bez toho filmu si zila doteraz a bola si zdrava, bez neho budes tiez 😉 babatko bez teba a objatia stastne nebude, to je jasne.
Nas maly vobec neplace, okrem obcas prdikov, ked ho jeduju, to je pre mna podstatne, tak som sa vykaslala na to, ze malinko spi - od narodenia spaval 10, max 13 hodin z 24, uz som to stopovala, lebo mi to neslo do hlavy...

mirustek a tvoja malicka nepapa pri kojeni nahodou neucinne? ze nesaje ale drieme a potom sa hned zobudi, lebo sa nenajedla, potvorka? sak to uz musi byt aj ona chronicky unavena, ked sa po polhodke budi 😒

potapko
11. mar 2009

Mirustek este som zabudla, mala mi spinka poobede v kociku tak pol hodinku 😉. Mamutka, naozaj su babatka, ktore nepotrebuju vela spinkat. S tym sa asi nic neda robit. Aj ked v knizke je napisane, ze tou metodou sa aj nespavci naucia spinkat o niekolko viac hodin ako doteraz. Tomuto vsak nie celkom verim. Ved aj niektori dospeli su spachtosi (ako napr. ja) a uplni nespavci (ako napr. moj manzelik 😀).

tina_
11. mar 2009

shaula, inak velmi si cenim, ze citas aj knizku o ktorej hovorime... 😉
Presne ako tu pisali maminy, a aj o tom knizka je, ze tu ide o to, ze ak je mamina uz tak zufala, ze sa jej nervozita prenasa aj na babo, zufala a nevyspata, pripadne tym trpia starsie deti (lebo na ne nemame tolko casu, resp. ZIADNY cas, lebo su babatka ktore proste NESPIA vobec,...a potrebuju to, lebo napr. mame skolacky, treba pomoct s ulohami a aj s nimi sa treba este pohrat , moja napr. zacala mat dost problemy, aj psychicke, z toho, ze som jednoducho nemala na nu cas- musela som to uz riesit... ☹ )

A ak je mamina v zlom stave, tak sa to prenasa aj na to dietatko, a to si myslim, moze skor sposobit nejake "ujmy" do buducnosti, co sa tyka psychiky...
Navyse- aj pre annazuz (?, prepac, ak ti komolim meno, ale je o stranku skor), tu nejde o nejake VYREVANIE sa babatka...ktore by mu malo nejako uskodit...to by sme snad ziadna nezvladli...
Dietatko -ako sa pise v knihe,-si musi byt ISTE mojou laskou, naklonnostou,...a preto VZDY k nemu pridem...place len par minut, a vzdy sa objavim,...nie je to tak, ze ho preboha necham plakat co i len 15 min. vkuse a nic...alebo dlhsie...to v ziadnom pripade...

Okrem toho, metoda je zalozena na tom, ze stav deti sa zlepsi za par dni...takze ak dietatko ukladas trikrat denne (teda 2x denne a raz vecer), tak si mozno takto "poplace", alebo pomrkna... dokopy 9 krat a uz potom zaspava bez revu...
Moja napr. vcera vecer - a to je len 2. den, zaspala trosku s placom, ale po asi minutke uz len pomrnkala a spala...Nejde o to, zeby dietatko zaspalo z vycerapania z placu...

K tomu spavaniu deti v posteli...Nemam knizku ktoru spominate, inak by som si precitala,,...
Ale myslim bola to knizka, ktoru spominala sestra, ze "praktizovala" jej kamoska...Urcite je taka blizkost mamky a dietatka super, aj ja napr. nosim v satke, hocii nie vzdy....ale na druhej strane, vysledok bol u tej kamosky taky, ze jej deti su teraz UPLNE nesamostatne (teda paradox voci tomu,, k comu by tato metoda mala viest... 😒 ) a ona uz nemoze ist ani na wc bez nich...to je fakt pravda...ani reci o tom, ze by si mohla niekam sama odskocit, co i len na par minut, doslova jej visia na nohe... ☹
Myslim, ze dokazem pocas dna venovat dostatok nehy a lasky a aj blizkosti svojmu dietatku, aby mohlo v noci spat pokojne vo svojej postielke...

shaula
11. mar 2009

Potápko, víš, já uznávám, že je pro Vás důležité, aby děti spaly a vy se mohly taky vyspat. Ale pořád si myslím, že existují i jiné metody než je nechávat plakat v postýlce a v přesně stanovených časových intervalech k nim chodit. Zkoušeli jste předtím třeba tu metodu doporučovanou v druhém tématu? Tu Prekopovou? A končím, už Vám tu do toho nebudu kafrat, je to Vaše rozhodnutí, jak budete vychovávat své děti. Tak se mějte, a hodně úspěchů při učení!

potapko
11. mar 2009

Shaula, necitala som tu prekopovu. Ak mas tu knizku, tak mi ju posli, rada sa niecomu priucim 😉. Len jedno by som nezvladla a to je spanie s dietatkom v posteli. Moj manzel sa strasne hadze a aj ja nespim velmi kludne. Na zaspanie potrebujem svoju polohu a to s babatkom pri mne nemozem. To by som musela manzela vyhodit do inej izby a ja spat sama na posteli s malou. A to neprichadza do uvahy, este sme relativne mladi manzelia 😀.
Suhlasim uprimne s tym, co pisala tina. Mam tiez starsiu dceru a aj ta ma potrebuje. Maju dost narocnu ucitelku v skole a musim sa s nou ucit (hoci je velmi samostatna, ale musim ju kontrolovat). A samozrejme si aj ona vyzaduje moju pozornost, ktoru budem venovat len a len jej. Ved bola 8 rokov na to zvyknuta. Zatial moje deticky vobec na seba neziarlia, tak som nesmierne stastna, ze to takto zvladame.
Aj my ti shaula prajeme hodne stesti a nech si ty aj s drobcami spokojna.

zelmirka1
11. mar 2009

no ja som teraz citala o spani od Prekopovej ale mne sa zda ze si tam niektore veci odporuju a hlavne mi ta kniha nepomohla v tom ako vlastne dieta naucit spinkat pokial nemam kolisku aleho ho nenosim v satke. Hned v uvode pisu na ktorej strane je postup ako da dietatko nauci spat a ani po tretom citani som nepochopila ako vlastne.
Napriklad oznacit postielku za klietku sa mi zda prehnane lebo ide trochu aj o bezpecnost dietata pretoze ak sa uz otaca tak nechat ho len tak na velkej posteli kym napr.pojdeme s muzom spat tak maly by bol 5 na zemi.
Precitala som aj Kazde dieta sa vie naucit spat a mam pocit ze mi to viac pomohlo pochopit niektore veci aj ked nenechavam maleho vyplakat.

mirustek1
11. mar 2009

mamutka,moja mala sa tak riadne napapa mliecka,len tak preglga,mam ho dost,az jej strieka a zje vecer z oboch,za mesiac pribrala cez 600g,takze to asi v tom nebude.Aj moja spavala do 3mesiacov cez den len po pol hodinke,ale v kociari vonku dlhsie,a zaspavala pred polnocou a tem zvysok dna preplakala,uzili sme si.Teraz su dni super,ale zas mame problemy v noci.
potapko suhlasim s tebou,aj ja sa snazim delit cas medzi obe deti,aj moja starsia velmi lubi malu a neziarli.No,uvidim ako dopadne tato noc,chcem to skusit,nechcem jej davat v noci stale cici.Potom napisem.