Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

valika_val
18. jan 2011

@bubelko
nevies mi poradit, ako mam nastavit to kojenie u nas? som dost zmatena a neviem, na com trvat.

mimochodom, ty uz si jonasa odstavila? kedy zacal prijimat ine tekutiny? davala si aj flasu, ci len sippy alebo ten naustok?

ynez75
18. jan 2011

babz ja som oducala malu v noci kojit asi ked mala 6,5 mesiaca.cey den uz papala aj ine ako mliecko,takze hladna nikdy nebola.dozadovala sa papania kazde 3-4 hodiny.no v noci,ako pisete,chcela cucat vzdy.ja som mala pocit,ze si zo mna spravila dudlik,lebo len tahala,ale nie mlieko a dudlik zasa od narodenia odmieta,tak som bola z toho na nervy.kazdu hodinu,niekedy aj castejsie som ju prikladala,lebo som si povedala,ze musi byt asi hladna,ked malo alebo nic nepotaihla.takze sme vkuse kojili ale nekojili.zacala som jej davat cajik,vzdy ked zaplakala.a nejak to zabralo.pocucla z flase a spala.o 2 hodiny zase.trvalo to do 7,5 mesiaca az uplne prestala v noci papat.potom som ju uz aj prestala kojit uplne,lebo mi odchadzalo mlieko a aj cez den bola po nakojeni stale hladna.teraz papame sice UM,ale v noci mi uz nepapa.dokonca uz nepije ani caj a to bola tiez nejak zavisla na nom.stale sme prebalovali,aj preto sa tak casto budila.odkedy sme zacali aj my uspavat podla tejto knihy,mala sa sice ulozi o 19 h do postielky,ale zaspi az okolo 21 h,ale spi az do 6.30.s par malinkymi prebudenami,ale ani netraba k nej vstavat,sama zaspi.o 6.30 sa napapa a este spinka od 7.30 do 8.30.nas trapi uz len to zaspavanie,ktore je strasne.mala je aj 2 hodiny v krci,strasne vrieska ,neda sa utisit.po 2 hodinach,ked sa nam podari upokojit ju a uspat,uz spinkame pekne

valika_val
18. jan 2011

hiii, a to tu uz nikto nepise? 😠

antuanet
18. jan 2011

@valika_val tak to uz mas super system...my asi stale ostaneme na tych 5-8 kojeniach....nemam este silu na nejake drasticke zmeny, maleho caka operacia a som taka vyklepana, ze ho rozmaznavam ako mozem...asi az nezdravo...no co uz 🙂 mam len jediny maly pokladik doma 😉 ale necham sa inspirovat a ked uz bude vsetko ok, dame sa do toho, verim, ze casom pochopi o co nam ide, pekny vecer papa

ynez75
18. jan 2011

@valika_val aj ja chodim a kukam,ze kto co nove a nikde nikoho ☹

valika_val
18. jan 2011

@antuanet
no tak to by som asi ani ja nemala srdce, ani sa ti necudujem... 😒

@ynez75
asi nikto nic nove 😀 ved ja napisem zajtra. veduci mi tu prave hulaka do vysielacky uaaaaaa uaaaaa, idem tam o chvilku. snazim sa, aby zaspal v podstate sam 😅 teda odchadzam, ked je este hore. chvilu sa rozprava sam so sebou a ked uz velmi zacne plakat, teda ma volat, idem tam, ulozim ho, pohladkam, cumel ( 😠 ) a odchadzam. uvidime.

ynez75
18. jan 2011

@valika_val tak ti drzim prsty.my uz spime-dnes mala zaspala pri papani kase z flase,ale o 20 minut bola hore.hukala vyse hodinu,ale uz to bolo celkom pocuvatelne 🙂 🙂 uz spi.uvidime dokedy a ako.tak vam prajeme nerusenu nocku

ynez75
18. jan 2011

@valika_val a zaspala ceeeeeeeelkom sama 🙂 prvykrat 🙂

adamala
18. jan 2011

@valika_val tak si ma pobavila,napisala si to vtipne,aj ked verim ze ti je velakrat do placu ,poznam to

rana su pre mna najtazsie potom sa nakopnem nejako, ale to iste mame my, rozmyslam,ze malo pije cez den,ale ved to by som mu musela davat kazde 2hod potom,by bol prerasteny :D

uz som si ho aj ja dala vedla seba,ale este horsie spal,citil didu tak sa po mna chnapal atackoval ma celu noc.
Vyskusali sme tiez vsetko a nechapem,aj ten caj ale to mi nepomaha,lebo moj krpec sa este viacej rozplace ked zisti ze dostal flasu a s cajom, a mne ide hlava prasknut vnoci z toho placu,on krici po mne vyslovene, tak ja dam prso nech je ticho a mozem spat dalej,tazko sa to riesi vnoci ked ste nevyspate, cez den si poviem,ze nedam mu uspim ho inaksie ako kojenim,ale po tej 2hod vnoci som uz fakt hotova, a rano je culi jak keby nic.
Tvoj mal je cez den v poho?neni unaveny?

idem mu kupit ten nahrdelnik co je na rast zubov ze to moze pomoct,uz skusam vsetko! aj u homeopata sme boli,ale nepomohlo skor naopak.

@bubelko ked mne ten caj vobec nechce,lekarka mi to radila tiez davno,lebo vela je od narodenia ale od 6mes sa vytiahol a lezie tak to schudol. No ja to nevidim pozitivne ze sa vyspim, inak je tak dobre dieta,len tento spanok,zuby to tiez nebudu lebo to by sa mu ten prvy zub tlacil uz od 3mes...a ma uz 7mes a zub ziaden! ale kuse riadne.

valika_val
18. jan 2011

@adamala, no ved ja som sa to aj snazila vtipne napisat, teda opisat vtipnu realitu 😀 a zaspal... o chvilku ho pojdem pozriet, ci nelezi dole hlavou alebo nema nohy prepchate pomedzi tycky 😀
inak ja som nepocitovala ziadny rozdiel medzi nocami, ked spal dobre, alebo nocami, ked sa budil... akokeby sa ho to netykalo. akurat ked vstaval o tej siestej, tak o pol 8 - 8 bol uz unaveny, a tak mi ho manzel nosil predtym, nez odisiel do prace. ja som nakojila (lebo som kojila vtedy o piatej rano) a znova mi zaspal. ale to sme mali este tri denne spanky - teda nic moc 😒
caj nedavam, lebo voda je podla mna chutnejsia 😀 a beriem to tak, ze ak je smadny, napije sa aj vody. hladny byt nemoze stale (alebo ak aj ano, musi vydrzat 😀 ), takze som ochotna kojit o siestej rano a predtym - nech si vyberie cas 😀 zatial si vybera, ale este si nie je isty 😀

@ynez75, gratulujem! 😵 trocha som si chcela rypnut, ze ci ti tak pekne v noci nespi nahodou iba preto, ze sa vecer paradne vyplace a potom je hotova 😀 😝 haa? 😀

a baby, musim sa vam priznat, ze ja by som ten plac aj vydrzala, teda mam dost sil, ale nemam to srdce kvoli susedom... som normalna? byvame v panelaku a celych 5 mesiacov nam vsetci susedia, co nas stretli, hovorili, ze ake mme tiche babatko... 😵 chodila som 5 cm nad zemou, lebo fakt sme sa snazili robit vsetko tak, aby bol spokojny. hlavne predvidat a predvidat. maly bol celkom ok, rycal hlavne ked nalozil do plienky. to musel byt prebaleny IHNED 😀
a teraz sa vsetko zmenilo a ja pocujem, ked idu horni susedia spat, ked chodia po izbe a vrzgaju im parkety, alebo ked pridaju kurenie na radiatore... a neviem si predstavit, ze rano vstavaju do prace a do skoly a ja necham svoje dieta vyrevuvat v noci niekolko hodin 😒
ale dnes sa na to psychicky pripravim, hadam mi k tomu pomoze zehliaca doska a K2 pradla! 😀
do bojaaaaa!

adamala
19. jan 2011

@valika_val No my nastastie susedov nemame blizko,byvame v rod.dome 🙂 ale mozes sa na to vykaslatak by sa stazovali povedz ze kusas novu metodu uspavania. :D
Kukala som foto tvojho "veduceho" a to je taky sibal 🙂 to vidis na ockach, presne taky je aj moj, to su proste take aktivne deti ! nic s tym nenarobime, potom ked bude velky mu ale iste poviem,ze aky bol nocny buntos ked bol dieta.

valika_val
19. jan 2011

@adamala 😀 veru tak.
dnesna noc (pre tych, ktorych to zaujima):
o 22,30 ulozit a cumel (2x po sebe, raz ja, raz tatik),
o 23,30 rev, voda, cumel,
o 00,00 rev, voda cumel,
o 02 kojenie
o 04 som to zas vzdala a IHNED ho vybrala z postielky, ani som ho neskusila utisit = CHYBA!!! pretoze si len cucol. dokonca som si myslela, ze sa mi ani nespustilo mlieko, ale mala som asi plny prsnik, ktory o dve hodky uz nebol taky plny - takze si predsalen potiahol
o 4:15 sa mu zas nieco nepacilo, ale ustali sme to (nepamatam si ako)
o 6 hod som si myslela ze kojenie, tak som ho inhed vybrala z postileky, ale odmietal tahat a rozculoval sa na prsniku. to sa este nestalo 😕 😕 😕 takze bez papania putoval do postileky a ja som nechapala.
o 6,30 znova vstal, isiel na prsnik a napapal sa poriadne.
budicek o 8:00 !!!!!!!!! to sa nestalo este NIKDY v (jeho) zivote 😲 😲 😲
...vody vypil dokopy 60ml, to uz povazujem za smad, pretoze to je celkova davka, ktoru donho dostanem pocas dna.

co vy na to?
@ynez75, na vas nemame 😀 😠 😉 😝

ynez75
19. jan 2011

@valika_val tak ti poviem.moja mala od narodenia nespavala vobec.ale vobec.v noci sa to neskor upravilo,budial sa kazde 4 hodiny na papanie a zaspala.ale ako som uz pisala tuto,od 4.mesiaca sa s nou nieco stalo a prestala spavat uplne.cez den 20 minut a dost.a aj menej.v noci?ulozila som ju spat o 20.hod a pol hodinu bola vyspata.tie som ju zobrala k nam dole a pozerali sme telku,hrali sa a zaspala o 23.hod,ale kazdych 15 minut bola hore.mrncala,revala,nosili sme ju na rukach,vkuse bola na prsniku,stacil suchot a uz bola hore a teraz ked dovrsila 8 mesiacov,som si povedala a dost!nevenujem sa partnerovi,VOBEC,nevenujem sa starsej dcere,nepozriem si film,nevypijem kavu,nejem.stratila som mlieko,nespavam,som totalne vycerpana.dostala som sa na stranku dr.weisblutha,nahodou,a tam citala,co s takymi detmi,co nespia.docitala som sa zaujimavosti,ale zdalo sa mi to prilis tvrde na to,aby som to praktizovala.nedokazala by som len polozit dieta do postielky,zavriet dvere a nechat ju zadusit sa.cirou nahodou som nasla tuto temu a jednu babu poprosila,nech mi preposle tu knihu,ako naucit dieta spat.tato metoda je o to lepsia,ye v intervaloch chodis dieta ubetpecovat.ze vsetko je ok.ale ako spravne podotyka aj dr.weissbluth,nasim prichodom,sa dieta este viac rozcitlivie a bude to este horsie.tak je.moja mala plakala tak,ze dostavala krce.stiahlo jej to nohy ruky krutilo hlavou.v takomto stave dieta predsa same nenecham,nech si doktor hovori,co chce.lenze moje dieta sa nukludilo,ano ked som sa jej prihovarala,ani ked som ju zobrala na ruky,nic nevnimala.straaaaaaaaaaaaasne silno a pevne som ju drzala a ked sa troch utisila,polozila nazad do postielky.zasa rev.nastupil tatik,lebo mna vidiet nemohla,zavislacka jedna 🙂 a nejak zaspala.v noci sa mi nastastie prestal budit,odkedy spava sama v postielke,ma klud,nebudime ju suchotanim atd.len mrnci,poprip.poplacka,ale uplne slabo,a to k nej nejdem.ona sama o chvilku prestane.povedala som si,ze ked som sa na to dala,uz to musim zvladnut a oducit malu od mojho zadku.aj ja chcem mat chvilinku pre seba,lebo uz nevladzem.aj u nas to bolo az do teraz,ze sme ani nedychali,ked mala spala.ked mala dojst starsie dcera zo skoly a mala spals,volala som jej,nech sa prechadza von,aby ju nezobudila,lebo nemam dvere na izbe a to by bola hned hore,keby sa otvorili vchodove dvere.v noci,presne ako ty,aj ja som jej nedovolila ani zamrncat koli susedom.ale....aj u susedov je stale hlu a tiez sa ma nepridu opytat,ci nahodou mala nespi.a kolkokrat ju zobudili uz.tam maju asi 3 rocneho chlapceka,ktory vkuse krici a lieta a netrapi ich to.tak 2 tyzdne uz ani mna.terab silne sebazaprenie.ale naucis maleho tak,ako ja svoju malu.viem o com hovorim.mala place v jednej izbe,ja v druhej.nemam ani bohvieaku oporu u muza.nie preto,zeby nem to neklapalo,to nie,ale ja som si ho tak hlupo naucila ,ze ja malu najlepsie zvladnem,tak tak mi teraz treba.na vsetko,co sa tyka malej som sama.on ani nepocuje,ked mala v noci place.len rano sa opyta,aka bola noc a mna ide porazit...aj teraz som ulozila malu spat o 8.45.este si tam mrnka,ale podla tejto metody hodinu za nou nesmiem ist.ak dovtedy nezaspi,treba ju zobrat a ulozit az na dalsi spanok o 2 hodiny.neplace tak velmi,zeby mi to srdce trhalo.fakt si tam iba mrnka,takze to teraz zvladnem aj bez toho,aby som ja 🙂 plakala .inac,spali sme celu noc od 17.45 do 6.45 parkrat mrnkala,ale to bolo o nicom.ak chces,mozem ti dat stranku,kde si precitas o tej metode viac.alebo ti napisem,ako to ja praktizujem.zda sa mi tvrda,preto som zacala najprv s tou knihou a stou metodou zacinam az terz,ked mala uz tak neplace....je mi luto,ze ste sa nevybuvali...ale ani ja nie.starsiu dceru mam choru ☹

ynez75
19. jan 2011

sice s preklepami,ale snad pochopite o com je text 🙂

valika_val
19. jan 2011

aky roman! 😀
tak verim, mala si to tazke... mozno kvoli par zlozyvkom teraz musis zaplatit strasnu dan. ale verme, ze to je pre dobro vsetkych v rodine 😵

ja tuto noc nepovazujem za zlu (aj ked tie vikendove boli perfektne), mne len islo o to, aby som nemusela kazdu hodinu kojit, resp. utisovat strasny rev na prsniku. zatial je to ok. ja k nemu vstanem, ved coby nie... raz sa nauci nebudit sa, alebo ma nebude potrebovat, na tom popracujeme neskor. zatial mi islo o to, aby som nemusela otrocky kazdu hodku sediet na posteli a 10-15 minut tam z poslednych sil drzat dieta v naruci, kym sa ukludni. islo mi prave o to, aby som ho vedela ukludnit bez vyberania z postielky na prsnik.
v podstate sa uz tesim na dalsiu noc, aby sme mohli ist znova o krocik dopredu. 🙂

valika_val
19. jan 2011

dobre dobreeeee 😀 jasne, ze mi ide o to, aby som v noci nemusela vstavat 😀 ale tak som rada aj takejto zmene 😉

ynez75
19. jan 2011

@adamala my sme mali presne to iste.ja som nerobila nic ine,len kojila.den noc den noc.aj kazdu polhodinu.aj vsetky domace prace isli bokom,lebo dieta bolo prvorade.a potom som bola len nervozna,lebo varit musi,hlavne koli starsej dcere,bordel doma ma vytacal,nezehlila som,lebo kedy?vecer som uz bola unavena.mala je na mna tak neskutocne naviazana,ze place aj pri svojom tatovi.aspon v noci som chcela chvilku mat klud.absolutne som nespala.ale absolutne.cele noci som oka nezazmurila,lebo som kojila a ked sa mi podarilo len zadriemat,mala uz bola hore.a stale dookola.stres,len stres.zacala som malu oducat v noci jest a namiesto mlieka som jej davala caj.nevydrzala som dlho,lebo vkuse revala.vypila aj flasu caju,ale chcela cicik.a ja som chcela klud.potom mi ale mlieko odislo.bohuzial,ale aj vdaka bohu,a mala zacala byt na UM.samozrejme,ze flasu odmietala.mala smolu.par noci revala akokeby jej islo o zivot,ale po lyzickach jej veru davat mlieko v noci nebudem.caj ale prijala.nerozumiem tomu.a tak sa mi aj oducila v noci papat.a teraz skusame tu metodu zaspavania osamote a je celkom dobre.az na ten plac co tomu predchadza,ale v noci spi 🙂

nikuska0411
19. jan 2011

Ahojte maminky.
Moja dcérka Lilianka má dnes 7 mesiacov. Cez deň spí vcelku dobre. Takú hodinku, no to som rada, že dačo porobím.
Ale v noci.... Je to strašné.
Cca od polnoci sa budí každú trištvrte hodinku - hodinku. A už mi z toho pomaly zašibáva 😖
Chcem sa teda spýtať, či nemáte nejaké osvedčené "triky" ako docieliť, aby spinkala aspoň 2 hodinky vkuse.
Budem vám veľmi povďačná za všetky rady. Ďakujem 😉

marianka0101
19. jan 2011

Ahojte, idem vás tu trošku povzbudiť 🙂 takže podľa tejto knihy som začala malého "trénovať" minulý rok. To ma 9 mesiacov. Začala som s tým, aby sa naučil najskôr na obed spať sám a bez plaču a potom večer. Po ôsmych dňoch to bolo ok, zaspával sám na obed aj večer a v noci sa mi budil iba raz a to o polnoci, dala som mu napiť, asi 3 krát si cucol a spinkal do ráno. Takže super. Takto to trvalo asi 2 týždne. No potom mi ochorel, mal strašné horúčky, celé noci bol pri mne a na prsníku aby neplakal. A to bol koniec. Vrátili sme sa tam kde sme boli. Po chorobe som začal znovu s "tréningom" no ale už bez úspechu. Nejako účinkovali moje materinské pudy a keď plakal 15 minút, musela som ísť za ním. Dopadli sme tak, že posledné 4 mesiace som ho kojila v noci tak každú polhodinu, max. hodinu vydržal. To kojenie berte s rezervou, lebo ja som bola iba jeho cumel. Normálny cumel nikdy nechcel. Minulý týždeň už som ozaj nevládala, stále nevyspatá... tak som povedala už ozaj dosť. Vo štvrtok večer som ešte bola jeho otrokom a v piatok som povedala nie. Radšej pár nocí vydržím byť hore, ale ja mu ten prsník nedám. Prvá noc hrozná, plakal a plakal ale vydržala som. V sobotu tiež plakal, ale už to nebol ten srdcervúci plač. V nedeľ sa za celú noc zobudil iba 3 krát a to som mu vždy povedala: Marenko spinkáme, je noc, všetci spinkajú.... ešte trošku zamraučal, ľahol si a spal. No a teraz už 2 noci čo sa zobudil raz, iba sa napil vody-to si iba cucol a spal až do rána 🙂 teraz si hovorím... no nemohla som toto už skôr? ale nemohla, nebola som na to pripravená, až teraz 🙂 Takže v nedeľu mal 16 mesiacov a my sme zabili 2 muchy jednou ranou. Pekne prespí celú noc a tým pádom sa nám podarilo aj prestať kojiť. On totiž už nebol kojený celý deň, aj zaspával bez prsníka, iba tá hrozná noc, to bol ozaj ako cumel 🙂))) Takže maminy, treba naozaj chcieť a potom vydržať, nedať, ono to potom pôjde, držím palčeky 🙂

luciana157
19. jan 2011

@nikuska0411 a kojis?

ynez75
19. jan 2011

@valika_val ja presne viem,co je to mat aj cely den dieta na prsniku nalepene.bola som z toho riadne na nervy.nic ine som nemohla spravit.ale oni su uz riadne vybabrane.su tak naucene,lebo co stale robime,aby bolo ticho?vytiahneme prso a na!tu mas!a ticho bud! 🙂 oni aj to mlieko z nas citia a potrebuju tulit.ale zasa,dieta sa da naucit.ved musi citit,ze ho lubime,ved sa s nimi stale hrame mazname.dokonca si z nas robia svojich otrokov 🙂 preto ich treba naucit ze odtial potial.to podla mna neznamena,ze ich lubime menej.

ynez75
19. jan 2011

@marianka0101 presne tak.ja som tuto metodu tiez odsudzovala.ale tiez som na nu nebola pripravena.a nie som ani teraz.ja placem v inej izbe 🙂 a mala spi celu noc.a to bola15-20 krat za noc hore,lebo mala zo mna cumel.u nas treba dat este dni do poriadku.to nespi vobec.bude v postielke aj 2 hodiny mrnkat,ci debatit a potom ju vyberam

nikuska0411
19. jan 2011

@luciana157 nie uz od 2 a pol mesiaca papa z flasky

ynez75
19. jan 2011

@valika_val http://weissbluthmetoda.wordpress.com/ to je stranka na ktorej sa dozvies viac.ale ako som pisala.podla mna je to dost krute.preto som malu ucila najprv podla knihy,ako naucit dieta spat a az potom pristupila na tuto metodu.ale,kebyze mam nervy na plac a nelutovala ju tak velmi a keby nedostavala z placu krce,tak pristupim na tuto metodu hned a za tyzden to mame vyriesene

ynez75
19. jan 2011

@nikuska0411 a spinka s vami alebo sama?lebo my sme mali presne to iste a uz spime celu noc

luciana157
19. jan 2011

@nikuska0411 mne moja malinka spinka krasne, budievala sa len prve 3 tyzdne 1 krat za noc na papanie. odvtedy prespi celu noc, ide spinkat o pol 8 vecer a budi sa az rano medzi 7 - 8 hod. ked sme ju na to ucili tak vecer dostavala viacej papkat, nikdy ked v noci zaplakala sme ju nedali k nam do postele, ale isli sme jej ja alebo muz aj 10 krat podat dudlik, aby vedela, ze v noci sa nepapa. ale ucili sme ju to mozno tyzden, ona je anjelik 😀 aj cez den spi 3 krat, je to spachtos 😀 a nejdu tvojej malinkej zubky? moze to byt aj tym. inak na dobry spanok podla u nas plati, uplna tma v izbe, dobre sa napapkat, vecer sa uz neblaznit, nikdy sa nehadat pred malinkou a ked spinka sme potichu.

ynez75
19. jan 2011

som si precitala aj clanok na mamaaja.mozem ale povedat,ze aj svoju starsiu dceru som od jej8 mesiacov ucila spavat samu v postielke anemozem povedat,ze sa teraz netulime.stale sa hladkame,bozkavame a aj teraz jej davam pusu na dobru noc.je medzi nami krasny vztah a nesuhlasim s tym,ze ked ucime dieta spat same,ze je to zle.ano,kazde dieta je individualne.aj ja som bola proti metode uspavat dieta same a nechat ho plakat,ale ked sa mi dieta 8 mesiacov budilo neustale a potom aj kazdych 15 minut,bola som z vycerpania na nervy.aj dieta poterbuje urcit nejake ranice.nehovorim,ze tvrdym sposobom,ale pekne pomalicky,citlivo.ja som to uz tuna pisala,milujeme svoje deti,dali by sme zivot za ne,ale ani my nie sme stroje a potrebujeme aj trocha vypnut,oddychnut.moja dcera sa uci spavat sama necele 2 tyzdne a uz spava cele noci.uz ani tolko neplace.jasne,je na kazdej z nas,ako sa k danej veci postavime,ale ja si to teraz neviem vynachvalit,ze kebyze nepotrebujem dospavat nedospate a moja starsia dcera nie je chora,tak sa konecne mozem po veceroch rozpravat aj so svojim partnerom.dcera sa rano zobudi a az skace z postielky,ked ma vidi a zasa sa hrame cely den,az kym nejdeme spinkat.tolko moj nazor po tych neprespatych nociach a po tom,ako som aj ja odsudzovala metodu podla tejto knihy

zuzkat1
19. jan 2011

@julienka super clanok🙂 suhlasim s nim plne🙂

zuzkat1
19. jan 2011

u nas sa noci vobec nemenia... stale rovnaky priemer 6x za noc... niekedy len 3x ale to je tak raz za 2 tyzdne a o nieco castejsie 2-3x do tyzdna mame noc kedy je hore aj 1,5 hodiny vkuse... jedina zmena podla mna k lepsiemu je, ze rano okolo 5tej ked sa zobudi mozem ju dat k sebe a pri mne este pospinka do tej 7mej pol 8mej... to doteraz nebolo, nebola ochotna pri mne lezat, ked rano otvorila oci tak bolo proste rano a hotovo... toto ranne spolocne spanie trva asi 3 tyzdne a dufam ze jej to uz vydrzi🙂