Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bublinkajasminka
12. jún 2008

marianni - veľmi sa ti čudujem že budíš malinkú aj ked sa nezobudí - asi si knihu nečítala.....lebo ja ti chcem len poradiť nič viac - je na tebe či si z toho niečo vezmeš. Ja som knihu prečítala už dávnejšie, ked mala moja dcérka 6 týždňov a prečítal si ju kompletne aj mangel a odvtedy to celé praktizujeme!!!! to znamená ako píšu v knihe - večer dať v presne určenom čase papať - to máme o 21.40 ale ona predtým už hajá, to ju len preberieme na papanie - ona sa nezobudí to papá v spánku A HNEd spinká dalej, potom samozrejme ako tam píšu nikdy nebudiť na prebaľovanie a tak. Ja ju prebalím v noci len výnimočne a to ak cítim že sa preciká alebo prekaká - a to bolo všehovšudy asi 3 razy odkedy to praktizujeme a potom si vypýta papu až okolo 4.40 ráno - sama tak začala asi 3 týždne po tom, čo sme začali túto praktiku používať a najprv pýtala okolo 2 potom 3 a nakoniec sa intervaly predlžili až na takmer piatu hodinu a má tiež len 2 mesiace a 3 týždne...ale dôležité je prečítať dobre knihu až potom to celé môžeš tak komplexnejšie pochopiť - hm??? najprv boli u nás ťažké večery plné plaču až revu ked sme odchádzali na tie 3 minutky ale postupne to každý večer bolo menej a menej a teraz zaspí takmer bez plaču len si tak porozpráva a hajá obyčajne - chce to veľa trpezlivosti ale stojí to ZATO!!!!držím palčeky

martinaema
12. jún 2008

jahodka - koľký večer to skúšaš? Mám na mysli neúspešné uspávanie...
Aj v knihe sa píše o tom, že bud si to ustojíte a vydržíte ten rev alebo to neskúšajte vôbec. Bábätko je z toho potom zmätené, ale veľmi rýchlo príde na to, že keď bude dostatočne dlho revať, tak si svoje vydobije. A ja si myslím, že to je presne tvoj prípad.
A čo sa týka nočného budenia, tak postup je rovnaký ako večer pri uspávaní. Ale to zvládne iba človek pevne rozhodnutý riešiť spánok dieťaťa. Takže ak iba skúšate, čo to spraví, tak radšej na túto metódu zabudnite.

jahodka11
12. jún 2008

marianni, neboj, vyspite sa, myslim, ze by sme asi nemali az tak moc rozoberat spanok deti, ved su este velmi malicke a ono to ubehne ako nic a budu velke a my budeme spat 🙂
martinaema-my sme prave nikdy nemali problem, malyz aspaval sam od zaciatku, nemuseli sme ho nic ucit...a prespal celu noc,nikdy sme ho nevlacili na rukach a hojdali...atd... len zubkami sa to pokazilo... a vzdy sa vecer poriadne pokaka, takze naozaj moze byt hladny....tak je to vsetko take otazne...fakt neviem, ked som si vcera predstavila, ze place, lebo je hladny, alebo ho bolia dasienka...no ak by mna tak mamina nechala samu v postielke plakat a ja by som naozaj plakala a nie vymyslala....no hned som za nim utekala 🙂 a celkovo je maly kludny a nie je nejaky nervacik, ze by si vymyslal a tak, tak si myslim, ze naozaj asi mal dovod plakat...uvidim, co dnes vecer, napisem...

sammy
12. jún 2008

Bublinka, v takom veku ako u vas mi aj moja mala prespala s jednym kojenim o tretej celu noc. No casy to boli fajn, ale uz su davno prec ☹

Teraz sme vo veku, ked nie a nie zaspat sama v postielke. Vecer ju mozem dat spat aj po 5 hodinach bdenia, stale si sada a stavia sa na nohy, aj 2 hodiny je to schopna robit 😢 Uz odpadava od unavy, reve, mrnci, udiera sa, ale vzdy sa postavi. No a ja nemam nervy na tu metodu nechat ju tam len tak. Je to chyba, ale nakoniec ju vzdy nakojim a pri tom ked nezaspi uplne aspon sa ukludni a uz zaspi aj sama.
O hroznych nociach ani nehovorim - kojime iba 2x, ale tie prebudenia s revom v spanku teda neprajem nikomu. A dovod? Neznamy 😠

marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciar79
12. jún 2008

ahojte.ja som dnes tiež skúsila 3-5-7 ale len večer.len som mu dala dudel pri druhej návšteve a na to hneď aj zaspal. celé nám to trvalo 15 min.Reval teda dosť silno, ešte že má muž odpoludnú smenu.On by to asi nevydržal.Jehoprvorodený syn..... 🙂

Len mám teraz dilemu či ho mám o 10 zobudiť na to večerné krmenie ako sa píše v tej knižke alebo ho nechať tak jak bol zvyklý doteraz.jedával tak o 2 v noci a potom o 5.

A neskúšam to na príliš malom dieťati?

mybambulky
12. jún 2008

My sme spali dnes takmer do pol osmej!! - ja neviem co sa stalo ale rano o piatej sa napapala a krasne zaspinkala - asi to bola len nahoda tak sa nebudem predcasne tesit..Uz spi tak uvidime co bude rano 😉

babula90
12. jún 2008

aj naša spala do pol 8 😀 , ale ide jej zub, tak pre zmenu máme problémy cez deň so spaním ☹

babula90
12. jún 2008

no ako čítam , to máte zázračné deti 😉 , ved MM je ľahko stráviteľné a dieťa- zvlášť také malinké, rýchlo vyhladne. Juj, keby mi moja malá vtedy spala celú noc!!! Ale ona sa narodila také veľká, že bola stále hladná, v noci kakala aj 2x a ja som potom už nemohla zaspať, no hrozné obdobie, chvalabohu, je za nami a teraz ju "budím"-prikladám raz za noc k prsníku, aby samliečko ešte tvorilo.

mybambulky
12. jún 2008

Moje dieta je fakt zazrak v noci nikdy nekaka - ako my dospelaci 🙂 Inak ja som ju v noci prebalovala iba prvy mesiac prebudilo ju to a potom tazko zaspavala tak som to riskla a plienka v pohode vydrzala...inak ja som sa po precitani tej knihy bala presne toho ved ak prespi celu noc mam si natiahnut budik aby som si ju v noci aspon raz prilozila ved ak chcem kojit dlho nocne kojenie to vyrazne podporuje... stredna cesta vedie kam? 🙂

babula90
12. jún 2008

ano moja staršia nikdy v noci nekakala, ale každé dieťa je originál asi 🙂 , inak by som ju neprebalila ale pokakanú som ju nemohla nechať.
že natiahnuť budík, si ma rozosmiala, ja som bola hore každú chvíľu, budilo na aj to, keď zavzdychala , no spánok ľahký a doteraz to tak je, na moju škodu!! Budím sa a ona spí, dokelu!

gucz
12. jún 2008

čaute baby skúšam na dcérke oddnes tú metódu, lebo ona to dodnes skúšala na nás 😀 , o pár dní napíšem či to na ňu zaberá. Poobede nespala v postieľke vôbec, hodinku si tam kontrolovane odrevala 🙄 , ale nebol to až taký strašný plač, aj keď sa mi to dosť zle počúva. Večer zaspala asi za 15 minútiek. Ozvem sa neskôr.papa

jahodka11
12. jún 2008

ahojte, tak danielko zaspal o pol deviatej pri jedeni, bol unaveny, lebo spal naposledy o pol stvrtej len hodinku... tak pocitam s tym, ze sa este zobudi a bude chciet papat, ale potom by mal hned zaspat a spat az do rana, ak nie, idem na tu metodu 🙂

mybambulky
12. jún 2008

Tak s tym ja problem nemam spim ako taky dudel zobudim sa len vtedy ak zacujem ze uz je hore inak ma nezobudi nic.Budi sa bez placu staci ze sa ozve a vstavam az sa sama cudujem ze som to jej papanie niekedy neprespala asi mame v sebe fakt nejaky prebudzaci gen co sa prejavi az po porode...

filipi
12. jún 2008

čaute babenky, predvčerom som sa tu chválila, že ako naša Linda super spala 🙂 , ale noc nadnes bola fakt hrozná, ale vydržala som, uvidím ako bude dnes. čítala som, že kočky sa tu pýtajú či táto metóda je vhodná pre 2-3 mesačné detičky mne bolo odporúčané od 6 mesiaca a nakoľko mi budeme mať 6 mesiacov v pondelok tak som nabehla do útoku uvidím kto vyhrá. K cumlíku, ten nemáme ani mi a Linda mi nechce ani z fľašky piť lebo je tam ten cumeľ, včera som kúpila pohárik zo silikonovým sosáčikom v DM za 99,- Sk a predstavte si tá moja potvorka sa hneď chytila. babula pozri IP. 🙂 🙂 🙂

gucz
12. jún 2008

filipi aký pohárik? myslím značku?

jahodka11
12. jún 2008

vidis filipi, veru ano, aj mne tak hovorili kamaratky, ze od pol roka az....a ved dovtedy take malicke babatka maju papat kazde 3 hod/kedy si pytaju....tam naozaj asi treba vydrzat.... 😒

filipi
12. jún 2008

gucz, pohárik je núb po bokoch má aj ušká malá si ho vie veľmi pekne chytiť. keď ho otočíš vôbec nič nevytečie. jahodka sme skvelé maminy vydržíme fakt toho dosť. 🙂 Ja som bola v pondelok na pokraji nervového zrútenia ☹ a mne veľmi pomohlo, že som sem napísala a povzbudila ma babula začo som je vďačná!!! 🙂

jahodka11
12. jún 2008

veru filipi, mas pravdu 🙂 a co je par prebdenych noci z celeho zivota? aj ked asi sa to lahko pise, nervy stracam strasne lahko, ale co uz...treba vydrzat 🙂

filipi
12. jún 2008

jahodka, mne niečo o nervoch hovor. Keď ich stratím tak čakám kto zo susedov zavolá bielych. Ale toto je už do inej témy. 😀

bublinkajasminka
13. jún 2008

sammy - no tak neviem ale skúšala by som to aj tak, proste ju to prejde ako sa píše v knižke - po pár dňoch to prejde. Ale možno ti takto dieťa spinkávalo ako moje že oki ale aj u nás boli na začiatku brutálne revy ale postupne to prešlo..ono je to možno aj o zvyku, malinká si myslím už nato zvykla a preto aj cez deň mi zaspí bez zamrnkania, po necelých dvoch hodinách ju dám do postieľky a ona haji...

luciar - pozri čo som popísala hore na tejto strane, na akom malom dieťatku sme to skúšali my a funguje to ale prvé dni boli ťažké, len vydržať....

marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
filipi
13. jún 2008

Ahoj marianni, no mi máme zo spaním problémy. ☹ Prečítaj si na strane 39 tam som to opisovala. To, že si zuzle prsty nevadí to robila aj Linda asi 2 mesiace a prešlo ju to. Áno Linda mi do nedele spávala v kočíku a od pondelka spí pekne v postieľke. Vonku spí pol až hodinu ako kedy aj ja som uspávala doma a potom šup von. 🙂

pheva
13. jún 2008

dievcata moj maly ma skoro 10 mesiacov a spat v postielke je prenho neuveritelne tazke....pretoze som ho to nenaucila a z vlastneho pohodlia som ho nechala spat s nami v posteli. Co sa ale zmenilo je to ze uz aj v posteli vymysla a zacne cirkusovat ked mu nedam prso ... doslova zacne zurit 😅 a bez neho nezaspi....takze cim dalej tym horsie

marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pheva
13. jún 2008

tak to dufam, ze ten nadpis kazde dietia sa vie naucit spat nezavadza pretoze ten moj uz ruci v postielke 1 hodinu ☹

gucz
13. jún 2008

ak tam plače už hodinu, vytiahni ho. Ale ak Ti potom o chvíľu zaspí inde, zobuď ho po pol hodinke

pheva
13. jún 2008

gucz
ho nechala som ho tam 1h 15minut efekt ziadny 😔

gucz
13. jún 2008

moja tak revala včera poobede, tiež hodinku, tak som ju vytiahla. ale večer bola už o 20 minút hotová a krásne spinkala

lalupa
13. jún 2008

je v tej knihe recept na dvojicky? nase niekedy zaspia pri vecernom krmeni medzi 7-8 same, dame do postel e a spia do 5 a druha do 6,30, ale vacsinou je to vecerny ritual kriku ,unavy a hladu,ked ani nevedia same zaspat. vcera som skoro explodovala, vidim,ze je priserne unavena, ale jaci,az je cervena, akonahle ju dam do kocika a von (rodinny dom), do par sekund spinka. Inac nie su zvyknute len na kocik,ale aj postielku,ale s usmevom nam to nejde... ☹
a nedari sa mi jednu posunut, vstava pred piatou, (aj ked ide spat o 7, 8 alebo 10 vecer), mrmle si, stastna, blaboce,ale uz nezaspi, mliecko jej davame najskor o 6,30,ked uz vstava aj druha na vravu, hoci by spala dlhsie...
nejake tipy? dakujem