Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

markchina
4. jan 2010

dajusik, urcite jeste dnes poslu 😉 .
Jinak prinasim cerstve info, jak jsme na tom. Pres den horor, protoze odpoledne vubec neusnul a tu hodku, kdy mel spinkat, tak proplakal, ale je to borec, i kdyz nebyl vyspaly, tak jsme si hrali a blbli a nebylo vubec znat, ze mu chybi spanek. Radili jsme i vecer, takze fakt supr. Pred 21h. jsem ho ulozila do postylky, uz byl dost unavena a bylo videt pri kojeni, ze by hned zalomil, ale nenechala jsem ho usnout a bdeleho jsem ho polozila do postylky, hned byl rev, ale jen jsem zavrela dvere, tak okamzite ticho. S manzelem jsme byli celkem v udivu, ze je tak hned klid. Po 10min. kontrole maly spal na brisku a prikryty, takze musel zustat tak, jak jsme ho polozila a hned usnul, asi jak byl unaveny, ale zadne protesty. Jsme zvedava, jestli opet vydrzi krasne celou noc prospat. Kazdy den je opravdu lepsi, dnes vecer neplakal ani minutu, byl to jen moment, nez jsem zavrela dvere. 😉
Kdyby tak slo i spani pres den ☹ .
Manzel je taky moc rad, protoze neuznava usinani u prsa. Rikal, ze s touhle technikou ho muze uspat jen mama a ostatni proste maji smulu. To ma pravdu, maminky, ktere uspavaji u prsa sve deti to maji celkem tezky, maji male zavislaky na prsu a tatove a jini clenove rodiny nemaji sanci.

vlastovka385
5. jan 2010

Markchi, to je velká pravda. Já už jsem úplně vyflusnutá, dneska v noci jsem spala asi 3 hodiny, další problém je právě ten, že Tibor chce po probuzení prso, od tatínka se ještě nechá unosit, ale se mnou se pere a řve, protože ví, že já prso mám, a myslí si při nošení, že mu ho nechci dát. Takže jsem ho dneska v noci kojila tak 10krát, prsa mám úplně vycucaný, navíc mám pocit,že se mi ztrácí mlíko, jak jsem unavená, tělo prostě nestíhá 😢 . Tak jdu dneska koupit flašku a Bebu, pro jistotu. Musím vydržet ještě do pátku...

icejane
5. jan 2010

vlastovka pozeram, ze ste sa vela nevyspali..teda aspon ty nie...mi sme zaspavali asi hodinu s placom a nakoniec zalomil o 21,00 a o 23,00 uz bol hore a plakali sme asi pol hodinky, potom sa mi ho podarilo uspat .. takze tato noc bola vcelku dobra...znizili sme pocet prebudeni z 10 na 4 😀 lepsie nie? len s tym rozdielom, ze on vstane vysmiaty a ja este stale pocitujem deficit spanku

majkomajka
5. jan 2010

Ahojte, tak vidim, ze nie som jedina s tymto problemom, co ma trosku ukludnilo, lebo vsetci znami co maju deti mi vravia ako krasne ich deti spinkaju tak som sa bala ci maly nema nejake zdravotne problemy alebo co. zaujimave je, ze vsetky nase deticky maju okolo siedmych mesiacov. Inak, baby trosku ste ma povzbudili tak som si povedala, ze maleho k sebe v noci neprelozim, ale nevydrzala som. nepomohlo ani pohladenie, ani pootocenie, ani prihovaranie sa... nic, tak som to vzdala a az do rana bol pri mne. Ale musim sa aj pochvalit, vcera som ho po dlhom case dala cez den priamo do postielky, bez toho aby som ho ukolisala v klesielku a potom prelozila, prilozila som licko k licku, zo dvakrat pohladila a cuduj sa svete, maly do troch minut zaspinkal. myslela som si, nahoda, tak som to skusila poobede zas a potom znova vecer a fungovalo to. klop klop. 😉 Dufam, ze mu to aj vydrzi. Icejane, aj moj maly spinka asi posledne tri dni cez den uz dlhsie ako 30 minut, dokonca sa stalo ze spal az hodku a pol 🙂 Tak si idem chytro urobit meltu, vylozit nohy a sup na modreho konika. inak, nemozete niektora napisat aspon zakladne zasady z tej knihy? dakujem.

mauska
5. jan 2010

Ahoj, tak u nás se už večerní usínání a noční spaní (až na růst zubů) podařilo "upravit", ale s denním pořád bojujeme. Usíná jedině v kočárku když drncám a nebo v autě. Jinak má teď dva spánky za den. Dopo obvykle hodinu a kousek a odpo půl hodiny. Tak jsem dneska začala řešit ten dopo spánek (to bývá unavenější) a vrzla jsem ji do postýlky. Po asi půl hodině nakonec usnula....tak jsem zvědavá jak dlouho bude spát a jak nám to půjde následující dny 🙂

icejane
5. jan 2010

to by bolo dobre keby sem niekto hodil nejake tie rady kto to nastudoval...

icejane
5. jan 2010

marchina..mohla by si poslat aj mne..hadam si najdem cas to precitat 😉 icejane@azet.sk

majkomajka
5. jan 2010

mozem poprosit aj ja? mariannakmecova@szm.sk dakujeeeeem.

diana221
5. jan 2010

aj ja si poprosim .... diana221@post.sk dakujem

icejane
5. jan 2010

komu podakovat za poslanie knizky?? Daakujem..idem pocitat 🙂

dankolucka
5. jan 2010

dokelu baby ako to robite ze vam zacinaju spavat dlhsie ako 30 minut. My asi tuto magicku hranicu v zivote neprekrocime ☹ A to skusam vsetko mozne - ticho, tlmenu hudbu, tmu aj slabe svetlo, kolisanie, uspavanie na posteli aj v postielke, rozne posuvam cas ukladania a furt nist. Zavidim. Inak moja vobec nezaspi bez kojenia. Majkomajka, icejane zaspavaju vam cez den deturence pocas kojenia alebo len tak same? Drzim vam palce nech sa to uz len zlepsuje.

dankolucka
5. jan 2010

A cumlik bojkotuje od narodenia. Prave dnes som jeden kupila ze vyskusam po niekolkych mesiacoch uvidim co v noci nan povie.

icejane
5. jan 2010

dankolucka...u nas to do dvoch mesiacov bolo uplne perfektne..po prvom ockovani nam zacal spat cez den dva krat po max. 30 minu co bolo hrozne malo na take babatko...v noci spal dobre..po druhom ockvoani sa to otocilo...cez den sa to zacalo zlepsovat...v noci hrôza...myslim, ze zubky to niesu..lebo prvy vysiel az teraz a to spanie je zle od narodenia...najprv cez den teraz v noci...teraz ho davam do obyvacky spat a pustim mu jemne melodie alebo rihanu...to ma rad .. niekedy zaspi sam inokedy pomrnci ale zaspi a pospi aj 1,5 az 2 hodinky, niekedy pomôze aj kojenie...kedy ako...on je aj tak taky nervozny..stale sa prehadzuje vrti pretaca...skus ho dat niekede kde este nespal uplne na nove miesto

dankolucka
5. jan 2010

no na jemnych melodiach frcime aj my 🙂 inak lucka nema problem zaspat, zaspi do 5 minut, lenze presne o 30 min je hore a ani za svet znovu zaspat....a o hodinu je uz umrncana lebo jej to nestacilo 😒. Inak nemam kde inde ju uspat, okrem nasej spalne mame obyvku s uzkym gaucom a synovu izbu s vyvysenou postelou. Akosi sme pri stavbe podkrovia neratali este s dalsim baby 😉 Ale tesime sa z nej vsetci a starsi brat ju miluje, co sa tesim. Len to spanie zufaleeee.

stybnarpeta
5. jan 2010

Ahoj ženy, dnes jsem se poprvé přihlásila na koníka a objevila téma, které mě v poslední době poměrně dost trápí. Tj.usínání a spaní naší holčičky. Po narození usínala vždy jen u prsu. Moc mi to nevadilo, přenesla jsem ji do postýlky a spala i osm hodin v kuse. Jenže po asi měsíci a půl jsem začala mít problém se zády u nočního kojení a tak jsem si ji vzala k sobě a krmila v leže. A tehdy to začalo. Vynucuje si spát se mnou v posteli. Když usne u kojení, hned po přenesení do postýlky se vzbudí a křičí. Rozhodli jsme se s manželem, že se pustíme do uspávání podle knížky Každe dieta sa vie naucit spat. Já moc nezvládám slyšet jak usedavě pláče, tak to zkusil manžel. Včera jsme od osmi večer bojovali do jedenácti a pak už jsme to oba vzdali. Zase vyhrála. Závidím těm z vás, kterým dítě usne samo. Nevím si s tím už rady a začínám se smiřovat (ač nerada) s tím, že ji budu nucena uspávat kojením i nadále a že zkrátka bude se mnou spávat!

vlastovka385
5. jan 2010

Stybnar, no já nevím, pokud jsi tu knížku četla, tak je tam jasně napsáno, že pro děti do 6. měsíců se ta metoda nehodí. Jsou ještě příliš malé, nerozlišují pořádně den a noc a nedokáží pochopit, co se po nich chce.

icejane
5. jan 2010

dankolucka a ako ti spinka v noci??

stybnarpeta...mi sme tiez nemali zo zaciatku problem ale cim je starsi tym je to horsie...

dankolucka
5. jan 2010

v noci cim dalej tym horsie, obcas zazrakom prespi 6-8 hod. v kuse ale to je fakt len obcas, inak sa budi aj 3-4 krat , niekedy zaspi rychlo, niekedy to trva aj hodinu.
cez den sa dobre vyspi len v kociku, ale teraz cez zimu sa mi nechce chodit viackrat von a velmi by som chcela nech sa nauci spat doma dlhsie

natalli27
5. jan 2010

stybnarpeta, tiez si myslim ze by si sa tou knihou nemala riadit kym mala nema aspon 6 mesiacov. 😖
chudatko, este je malicka, takto ju trapit... 😢
moj tiez mal problem so zaspavanim, uz som si aj knihu precitala aby som bola pripravena a nakoniec v 4 mesiacoch zacal spavat ovela lepsie. uz ho nemusime uspavat na lopte, ani na rukach. lahnem si k nemu, dam mu ruku a tak zaspi. sice to nie je nic moc, ale ja sa tomu strasne tesim. cez den spi v kociku.
stale dufam ze raz si oblubi aj svoju postielku 😅

markchina
5. jan 2010

stybnarpeta, juu, tak to te uprimne lituju ☹ . 3 hodiny je vazne dlouha doba. Ja proto radeji zacala pres den, vecer byl uz dost unaveny, protoze odpoledni spani prorval a vecer spal do 10min. Navic ty mas jeste hodne male mimi, ta metoda se doporucuje az od 6.mesicu, az od tehle doby je dite schopne samno bez kojenic celou noc spinkat. Deti mladsi 6.mes muzes zacit pripravovat na tuto techniku, ale ta tam je taky popsana. Jakoze zavedes pravidelne ritualy. Vetsina tady ma uz mimca vetsi, my mame zitra 11mes, tak to pak od 6.mes muzes zacit zkouset 😉 . Pevne nervy preju a hlavne trpelivost, vsak nam vsechny mimca z toho obdobi vyrostou a my jen budem vzpominat.

icejane
5. jan 2010

a uz si vyskusala ju dat do kocika k otvorenemu oknu?

sunea
5. jan 2010

stybnarpeta, mas este velmi male mimino, ktore teraz potrebuje hlavne teba, svoju jedinu istotu - mamu plnu mliecka, blizko seba. Bud rada, ze ti zatial zaspava pri prsniku, to je najlepsie uspavadlo. Za 3 mesiace, ked sa tvojmu miminu budu prerezavat zubky, budes len s nostalgiou spominat 🙂 Viem, je to tazke obdobie, clovek casto nezije, ale preziva zo dna na den, ale treba vydrzat - nic netrva vecne. Inak doporucujem este tento clanok: http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

Podla tej knizky sa ucia uspavat az starsie deti, ktore su na to dostatocne vyvinute (mam teraz na mysli nervovu sustavu). Niektore deculo to zvladne v 5 mesiacoch, ine v roku, ine vobec, lebo potrebuje rodicovsku blizkost. Nechcime deti vychovavat hned od porodu, oni su na nas uplne zavisle a tak im to ulahcime, aby sa im s nami lahsie zilo...

ronja27
6. jan 2010

ahojky mohla bych poprosit taky o poslani te knizky rada bych si ji precetla nejak nas to spinkani taky trapy uz delsi dobu.. email: ronja27@seznam.cz dekuji

diana221
6. jan 2010

Ako tak citam tak tu radite ze s tym začínať až v neskoršom veku... no neviem my mame 9,5 mesiaca tak to mam vyskušat?? hoci si teraz myslim ze to bude hrozne pretože sa mu prerezávajú očné zubky a je to na nervy. Jeho to strasne boli ... hrozne je mrzutí nič ho nebaví.. a stale ma niečo v puse... tak mam s tym teraz začat alebo pockat?

jaaty
6. jan 2010

Ak sa skutočne prerezávajú, tak by som počkala. Ak však prerezávanie trvá dlhšie (hovorím o mesaii a dlhšie) a je pravdepodobné, že zúbky ešte nejakú dobu hnevať budú -skús to🙂)

helkaj
6. jan 2010

ahojte maminky, napíšte potom skúsenosti s uspávaním. som zvedavá. my sme mali obdobie, že som ju položila do postieľky, pohladkala, pobozkala, povedala, že ju ľúbim a odišla som zo spálne - a bol mi venovaný čarovný úsmev mojej dcérky, ktorá o chvíľu pekne zaspala. trošku si pomrnkala, porozprávala a spala. a teraz, keď je staršia, tak úplne vidieť ako nechce byť sama, pretože je to pravý opak - akonáhle vidí, že sa otáčam a odchádzam, tak spustí plač....
večer väčšinou zaspí pri prsíčku, len ju nechám odrggnúť a dám do postieľky a niekedy si trošku poplače. najhorší spánok je poobedný, to bola naučená vždy spať vonku v kočíku a keď sme doma, tak s tým máme trochu problém.
ale v noci sa budí dosť často, a to mám šancu len ja, aj keď len ju vezmem do náručia a utíšim, nechá sa len odo mňa, ale najčastejšie chce trošku prsko, pocucká a spí ďalej, ona dudlík nechce od narodenia.
takže sme asi ukážkový prípad "nesprávne návyky" - to som minule čítala na nete, o uspávaním s prsom 🙂

dankolucka
6. jan 2010

helkaj, nie si sama, ako by si pisala o nas, cez den len v kociku, v noci furt prsko, lenze ona nielen pocucka, ona dost dlho pije, ale moze byt hladna? Cez den ju prikladam casto plus uz ma dva prikrmy. Dudlik nula bodov. A najnovsie nocne niekolkohodinove uspavanie. Je pravda, ze sa prerezava prvy dolny zubok, len neverim, ze sa to skonci, ked uz bude vonku. Pisem ako hotentot, dufam, ze sa to da citat 🙂

helkaj
6. jan 2010

dankolucka, ja som skúšala všeličo, či je hladná, dala som aj fľašu s UM okolo 21.00, to mi poradila doktorka a bolo to bez zmeny,dokonca sa niekedy stalo, že grckala, čiže mala bruško plné. aj moja niekedy viac ťahá, niekedy naozaj má prsko len na ukludnenie a upokojenie...takže ja neviem. zubky má dole už 2 a je to to isté. ale asi pred tým ako jej mali vyjsť bola viac mrzutá.
napríklad syna som kojila málo, bol plačlivý a všetci mi hovorili, že je hladný a mám mu dať UM. keďže vtedy nebolo toľko info ako teraz, prešla som na UM a nič sa nezmenilo, bola taký istý a v noci každú chvíľu hore a plakával, takže potom aby bol človek múdry 🙂

dankolucka
6. jan 2010

moj synator prespal noc az ked mal rok a pol, ale nebudil sa tak casto a po kojeni hned zaspal. Som myslela, ze pri drhom to bude lepsie 😀

dankolucka
6. jan 2010

druhom