Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

goga03
27. máj 2009

no dnes sme hore od 4:50 😠 nejako sa to posuva. a dnes uz nesrsim optimizmom ako vcera ☹
my kupeme o siedmej, cize spat ide okolo pol osmej. dnes uz prenesiem postielku do jeho izbicky a skusim rano ked sa zobudi nakojit a ze ci potom nezaspi. lebo v spalni uz nezaspi, ked ma tam vidi.
potapko vsak uvidis, ako to bude dalej, kym je to jeden krat za noc, tak sa to fakt ani neoplati 🙂

potapko
27. máj 2009

Goga, tak to je fakt nejako skoro. Ale mozno mu naozaj pomoze, ked bude vo svojej izbicke. Mozno sa ani tak skoro nezobudi. Alebo ak sa zobudi a teba tam vidiet nebude, tak bude spinkat. Som zvedava, ze co napises a ako to zvladnete.
Tuto noc sa Patka sice budila, ale nepapala, rychlo sama zaspinkala. Takze to kojenie asi riesit nebudem. Mozno ju trapia tie zubky a potrebuje ma v noci chvilku citit. Ja mam len vzdy pred sebou to, co som si uzila s mojou starsou, takze mam stale obavy. Ale kazde dietatko je naozaj ine, aj ked ma rovnakych rodicov 😉 Ked to zacne velmi prehanat a bude to dlho trvat, tak to budem riesit 😝

stvura
27. máj 2009

Goga...myslim na teba, ja som bola vcera hore o stvrtej a dnes tak ako vy nieco okolo piatej. Maly vsak potom este spi /tu hodinu, hodinu a pol som s nim vsak hore/.
U nas je to ako na hojdacke, raz hore, raz dole. Teraz dva dni spal velmi zle, neviem ci je tak senzibilny na pocasie alebo co...
Denny spanok sa mi stale nedari ukocirovat, tie pol hodinove spanky /dva, jeden doobeda a jeden poobede/ ma fakt unavuju. Naposledy si maly zmyslel ze nechce spat poobede vobec a potom mi o tej pol siedmej zalomil v choditku...tak ma vysachoval z mojho planu ukladania spinkat... 😝 😅

goga03
27. máj 2009

stvura, no ja som rano myslela na teba 🙂, ze ci vy - rekorderi v rannom stavani, poznate takuto rannu hodinu 😀
ked mne sa o tej piatej rano najlepie spi ☹
neviem co som to vcera mala za naval optimizmu z toho ranneho vstavania, dnes som nespravila uplne nic, lebo som jak skapata. ked maly zaspal na doobedny resp . rany spanok, tak som si tiez lahla, ale zaspat sa mi nedalo.
teraz spi zase a ja tu konikujem. jedine co dnes spravim je, ze premiestnim tu postielku.vsak vcera som si nadrobila.
stvura tie polhodinove spanky sme mali aj my, aj nasa suseda, co ma o par dni starsieho syna, tak sme kocikovali spolu ako matohy. nam sa to zrazu upravilo, im to ostalo :( nam sa to zmenilo po tom, ako sme zacali chodit plavat, ale neviem ci to ma s tym suvis. v nz plavanie nie je, kamosky hovorili ze najblizsie az v nitre (ja som tiez povodom z nz)
potapko ja by som to tiez teraz neriesila, ked nepapa a po chvilke zaspinka ... vlastne ani nemas co riesit 😀

janka_pn
27. máj 2009

caute babule 🙂 aj my chodime, teda chodili sme, plavat. cez leto je prestavka. do senca. tak nasa sa stale drzi a pekne spinka, aj ked niekedy s vacsimi, niekedy mensimi problemikmi pri zaspavani. budi sa cca o 5 - 6, potom kojim a este spolu v posteli ale na hodku zaspime 😅.

stvura
28. máj 2009

No to plavanie som pocula i ja ze pomoze detickam, ale vsade je teraz prestavka...bohuzial. Tiez som myslela ze z nasho nezbednika to odoberie troska energie, lebo uz fakt neviem ako ho tej trosky zbavit...cele poobedie na ihrisku vecne v pohybe s nim nespravi absolutne nic...xixi.
Goga, vcera tri krmenia a o 3,45 mi to dnes rano zabalil. Tak sme boli tristvrte hodku hore, kojila som ho a ked sa uz zacal "zabavat" som ho nemilosrdne prestahovala do postielky (kojila som v leze, lebo ma uz velmi bolia nohy a chrbat), zaspal do 5min a spal do siedmej. Potom si uz stiahol postrannu ochranu na postielke a krical na mna nech sa uz zobudim... 😀

goga03
28. máj 2009

no oliver sa zobudil o 4 :30 (kazdym dnom sa to posuva skor a skor 🙄 , ale k 3 :45 sme sa este nastastie nedostali. som ho nakojila a dala naspat do postielky, chvilku potestoval a za chvilu bolo ticho.neviem ci spinkal, alebo sa hral, ale o pol piatej uz krical, to som tusila ze bude pokakany, lebo on je zvyknuty ako sa zobudi a napapa, tak ho posadim na nocnik a vykaka sa.tak dnes to natlacil do plienky a evidentne sa mu to nepacilo.sa mu ani necudujem 🙂 , takze my asi budeme musiet vstavat hned, lebo ked sa pokaka, tak to mam zajedno 🙄

potapko
28. máj 2009

Fuha, baby to vstavanie je u vas teda hrozne. A ja sa tu rozculujem, ze mi Patka vstava o 6 😉 Mam ale pocit, ze tie deticky naozaj reaguju na zmenu pocasia. Patka bola vcera aj v noci aj cez den velmi zla. Bola uplakana a len sme sa nosili. Nezvykne to robit. Ale dnes uz je to lepsie, zase je vo svojej kozi 😉
Goga a ako to bolo, ked bol vo svojej postielke?

martina21
28. máj 2009

Ahojte, rada by som sa k vam pridala..od vcera som zacala praktizovat tuto metodu 🙂 na obed, plakal hodinu potom zaspal ale v mojej pritomnosti, proste vzdy ked za nim po 5minutach pridem tak si lazka zavre ocicka ze by uz spinkal ale hned ak sa pohnem tak spusti rev, tak sa chcem opytat ci mam naozaj radsej odist alebo pockat kym zaspi aj ked ja si myslim ze sa len vytvori dalsi zlozvyk a postupne tam budem musiet stat aj zo hodinu co myslite vy?poradte mate viacej skusenosti..vecer plakal hodinu a pol kym zaspal, totiz doteraz zaspaval vzdy na prse pri kojeni, vcera som ho nakjila skorej a polozila do postielky..po tej hodine a pol zaspal tiez ked som ho pohladkala a stala nad nim, chvilku, vnoci som mu mliecko dala ako vzdy zobudil sa asi 2 krat..no a dneska teda presnejsie teraz plakal asi 20 minut.tri krat som bola za nim a zaspinkal pred chvilkou sam takze som rada, uvidim ake to bude vecer.dufam ze sa to bude uz len zlepsovat, byvam u rodicov a ty su z tejto metody nestastny ze ako to mozem tak dieta trapit sme sa aj pohadali ☹

potapko
28. máj 2009

Martina - vidim, ze tvoj maly je uz dost velky chlap 😉 U teba by to oducanie mohlo trvat kratko. On je urcite sikovny a rychlo pochopi, o co ti ide. A ked za nim ides, tak ako dlho si u neho? Ak sa ukludni, ked si tam, tak ja by som tam tu chvilku zostala. Ale urci si, ako dlho. On si zvykne, ze dlhsie u neho nebudes. Je to taky kompromis. A ked si napriklad povies, ze tam budes 5 min a nie dlhsie, tak to sa da zvladnut. Uvidis, ako sa to bude vyvijat. Keby sa ten cas velmi predlzoval, tak to potom skus stopnut. Asi ta malicky potrebuje, kedze ta mal tak dlho 😉 Verim ti, ze to mas s rodicmi tazke. Ale kedze si uz zacala, tak si stoj za svojim. Ja som tuto metodu (u starsej dcerky) tiez musela praktizovat, az ked som manzelika odprevadila na sluzobnu cestu 😉 A kedze som vtedy zacala, ked prisiel, musel si to odtrpiet. Ale trvalo to kratko a potom tie noci boli uzasne ;). Maťka, drzim ti moc palce a uvidis, ze to bude za chvilu uplne super. Len uz nesmies povolit, to by si sa este viacej trapila a maly by mal z toho vsetkeho hokej 😉

mirustek1
28. máj 2009

ahojte,dlhsie som tu nebola.Emka uz stale zaspava uplne sama a bez placu.Je to super,akurat v noci sa budi asi 2-3x,ale idu jej 2zubky,atk to bude aj tym.
Potapko-vidim ze mate zlepsenie,tak sa drzte.
Martina-mne tiez takto robila Emka,ked som prisla tak si lahla,a ked som odchadzala,tak sa rozplakala.Ja som potom ostala chvilu stat v izbe,ale dalej od nej a zakazdym povedala len pst,a ona lezkala.Asi tak 2min,a postupne som to prestala a ona trochu poplakala a buvala.Tak drzim palce.

goga03
29. máj 2009

potapko spanie v izbicke pomohlo,ked ho rano o tej piatej nakojim a dam naspat do postielky, tak este hodinku spinka. takze uz vstavame o siestej 🙂 dufam ze to tak ostane, pripadne, potiahne este dlhsie
a vy ako? ako casto sa patka budi? stale len raz?

stvura
29. máj 2009

Goga, takze spi sam v izbicke? Ked i nas expert bude takto spinkat, skusim to i ja...od desiateho mesiaca chcem i tak zacat i s dennym spanim, lebo tieto polhodinovky ma privadzaju do zufalstva... 😝

goga03
29. máj 2009

stura ano, my sme ho budili, ked sme si isli do izby pre pyzamo, ked sme si lahli do postele, ked sa jeden z nas pretocil ...teda nezobudil sa uplne, ale si tak vzdychol a pretocil sa.niekedy sa aj posadil alebo postavil ☹
aj janka pn dala malu do vlastnej izbicky a spala jej lepsie.
ja som najprv myslela, ze mu tam dam k postielke babyphone, ale ked vecer ideme spat, tak nechame otvorene dvere a ja ho hned pocujem, ked sa zobudi
denne spanky mame v kociku na terase,alebo v zahrade a zatial ich nebudem riesit, lebo mne to tak vyhovuje, spi pekne na cerstvom vzduchu.ked prsi ako dnes, tak spinka v chodbe.keby sme byvali v panelaku, tak je to ine.
a tie reci starych tetiek, ze preco nespi cez den v postielke pustam jednym uchom dnu a druhym von 🙂

martina21
29. máj 2009

Ahojte tak vcera vecer to dopadlo tak ze po hodine plakania som ostala v izbe a lahla som si do postele a na postielke som mu odviazala mantinel aby na mna videl a krasne zaspinkal..dnes na obed zaspal v kociari ked som isla z obchodu, uz o 11tej tak som ho uz neprenasala nikam, dufam ze to neni chyba 😒

este sa chcem opytat ako postupovat v noci?ked sa zobudi na mliecko mam ho nakojit v naruci a zase dat spinkat do postielky?doteraz spaval pri mne vo velkej posteli a najradsej by bol neustale nacucnuty,hlavne nad ranom

stvura
29. máj 2009

No to je supis, takze prestahujem i ja postel do nasej "momentalen pracovne" a nechame ho sameho. Sak ked sa zobudi na kojenie ho urcite budeme pocut. Tiez mam ten dojem ze keby sme sa vecne s muzom nevrteli by spal lepsie....
Mi v panelaku neporiesime spanie ani len na balkone, lebo ho mame akurat taky ze nan jednou nohou vstupime a druhou vystupime = proste len na ozdobu a ani sportak sa mi tam nemesti.

Martina21...ani, nakojim maleho ale v inej polohe ako bezne cez den aby si na to zvykol, ze je noc a spinka dalej, dam ho odgrgnut, polozim do postielky, pohladkam po chrbatiku a idem si lahnut...to nacucnutie poznam...xixi, moj sa uz drzi zubami a nechce sa pustit.

goga03
29. máj 2009

martina, ja ked som zacala s touto metodou asi pred 3 tyzdnami, tak som sa rozhodla, ze maleho uz v noci nebudem kojit, lebo to nepotrebuje. on v noci iba cuckal, ale nepapal.viem ze to nepotreboval, lebo si ani neodgrgol a to on si grga po kazdom jedle. grgol si az to prve ranne kojenie. tak aby som mu nerobila hokej v hlave, ze raz place a nakojim ho a raz place a nenakojim ho, tak nekojime vobec. tie prve 2 dni, ked sa v noci zobudil akoze na kojenie, som ho len prisla pohladkat a povedat mu, ze je noc a ze v noci sa ma spinkat a nie papat.ze je to aj pre jeho dobro, ze ho potom nemusim prebalovat a ze si mu oblicky oddychnu 🙂 viem ze on to nechapal,ale bolo to skor pre mna 🙂
neviem ako dominik, ci sa potrebuje v noci este kojit, uz je dost stary nato, aby dokazal vydrzat v noci bez jedla.
stvurin alexander je z tych "mensich" co vsetko vybehaju, preto on v noci este potrebuje papat 😉

potapko
29. máj 2009

Ahoj baby, goga - patka sa teraz nejako unormalnila. Budi sa okolo 4, ale to sa napapa a spi do 5,30-6,00. Takze som spokojna a nic neriesim. Pokial papa, tak je dobre. To je super, ze ti maly spinka vo svojej izbicke. A na 100% nepotrebujes ziadny odposluch. Mam to overene. Kazda mamina sa zobudi na svoje babo. Ja som pri starsej mala tiez len otvorene dvere a vzdy som sa zobudila. Dokonca aj teraz sa zobudim a to uz ma skoro 9 rokov 😉

goga03
29. máj 2009

potapko naozaj nemas co riesit, ja by som tiez neriesila.len tych nasich 8 kojeni za noc si uz riesenie ziadalo 😅

potapko
29. máj 2009

Goga to poznam velmi doverne 😉 Preto si myslim, ze tych par dni stresu stoji za tie pekne prespate noci 😵

sonenschein
29. máj 2009

Ahoj kocky, ja uz uspavam drobca asi druhy tyzden podla knihy a stale mi place, ale nedodrzujem intervaly myslite ze je to vnom idem aj castejsie uz ten plac nemozem pocuvat ☹

katka.carska
29. máj 2009

sonenschein,
su deti, na ktore "tato metoda" nefunguje. Autor uvadza, ze 4 %. Je velka pravdepodobnost,ze vasa dcerka je prave to kazde 20 dietatko na ktore tato metoda neplati a bude plakat stale.

stvura
30. máj 2009

Katka...mi uz uspavame mesiac a pol a stale to nie je uplne ruzove. Su dni ked mame jedno krmenie a zaspi bez placu, ale i take ked je su nocne kojenia 3-4, no niekedy sa budi i kazde dve hodiny {bez nejakej suvislosti s dennym spankom/nespankom}. Aj ja som niekedy presvedcena ze sme medzi tymi mizivymi percentami, ale netreba to vzdavat ale pokracovat. Inac co mam priatelku tak jej maly spinkal krasne s touto metodou rok a potom...koniec, teraz spi s rodicmi v spalni {ma 2 roky}

zuzanocka
30. máj 2009

ahojte, kočky,
tak my mame prvy vecer podla knizky, revy trvali 24 minut a mrne spi 😀
no dufam, ze to bude mat uspech aj zajtra 😉

mala nam spavala pri nas v postel, bola hore aj 10x za noc, vzdy si cucla cajik a spala dalej, ale uz sme boli tak vycerpani, ze sme si povedali, ze skusime knizku... taaaaaak sme sa s manzelom stiskali, aby sme mimo intervalov nesli za nou 😔

katka.carska
30. máj 2009

Stvura, pod nami byva chlapec, u ktoreho metoda fungovala skoro do dvoch rokov vyborne a odvtedy hruuuza (kazdy vecer to az velmi dobre pocujeme). Teraz ma skoro tri a ako si pisala aj ty, spava s rodicmi v posteli.(lenze oni nemaju detsku a vlastne ani my...takze by sme nase deturence mohli vystahovat tak do kuchyne ci kupelne...)

sssimi
30. máj 2009

Ahojte Kočky! Nechcem Vás otravovať, ale o akú metódu vlastne ide. Mohli by ste mi to niektorá zhrnúť v skratke? Ideál do IP. Budem Vám moc vďačná... Ja mám dcérku-nemá ešte ani 2 tt, ale kopla by som do riti človeka čo povedal, že novorodenci spia 20 hodín denne 😀 Možno česť vínimkám... Máme prehodený režim... V noci sme s ňou aj do 3tej -4tej hore a potom mi spinká aj do 12tej... A zase je hore a spí len v krátkych intervaloch... asi 10-20 minutových...

sonenschein
30. máj 2009

Ahoj sssimi chce to trpezlivot a pevne nervy nas drobec bol na tom podobne ale neskor sa to upravilo - tusim po dvoch mesiachoch 😔
..ta metoda inak plati pre deti od 6 mesiacov je to sposob ako sa ucia sami zaspavat v postielke. Inak kamoska to vyskusala uz v 5 mes. a funguje to perfektne. Skus si stiahnut knihy videla su tu niekde link.

sonenschein
30. máj 2009

opravujem knihu je len jedna 😎

hura Lea dnes zaspala po 15 minutach vcera to bolo vyse hodiny revu ☹

stvura
31. máj 2009

Sssimi, moj maly ako novorodenec spal tiez velmi malicko, vobec nezodpovedal tabulkam, spanie sa upravilo asi po tretom mesiaci ale nie tak radikalne ako malo {prec s tabulkami, su k nicomu}. Tato metoda je pre deti ktore vazia minimalne 5g, najoptimalnejsie od pol roka, no anglani ju uplatnuju uz od 6tt ako je v knizke pisane. Tebe by som doporucila knizku "Najstastnejsie miminko v okoli", ta je pre deticky do troch mesiacov a mne sa osvedcila.
Mi sme vcera zaspali po 5min revu a bolo len jedno nocne krmenie....no u nas nepredstavitelne! {a aj to bolo o pol stvrtej, spat siel o pol deviatej}.

goga03
31. máj 2009

najstastnejsie miminko v okoli je super knizka - fakt odporucam 🙂
inak link na knizku kazde dieta sa vie naucit spat je na strane 127
my uz so zaspavanim problem nemame, zaspi hned sam bez plakania,v noci sa uz nekoji.len to skore ranne vstavanie ☹
vcera vstal o piatej,som ho nakojila a potom este zaspinkal medzi nami na hodinu.to bolo po dlhom case,ze sa mu podarilo zaspat medzi nami,lebo ked ho dame k nam do postele on len lozi a stavia sa.tak som to chcela skusit aj dnes, no a nic.lozil medzi nami a staval sa o celo postele asi tristvrte hodinu a na spanok ani pomyslenie
stvura a zapisujes si v akych interavloch sa vam striedaju dobre a zle noci? mozno tam v tom je nejaky "vzorec"