Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

junkfoood
27. máj 2013

@lorreine no, prve tri mesiace spal celkom pekne, budil sa 1-2krat..potom som mala nejaku laktacnu krizu, zacal sa budit 3-4 krat a teraz sa to stupnuje..urcite este pockam, este je maly, ale neviem ako dlho sa da takto vydrzat..

lorreine
27. máj 2013

@junkfoood Moc dlho sa to urcite neda vydrzat. I ked niektore mamicky tvrdia, ze si zvykli...ja teda potrebujem spat 🙂. Je mozne, ze ma teraz zase 6 mesacny spurt. Uz prikrmujes alebo nie?

junkfoood
27. máj 2013

@lorreine no ano, niektore baby tu zvyknu pisat ze sa im dieta zobudi aj 20rkat a oni su vyspate, ale tomu ja neverim, tak silno si to vsugerovat neviem..na veceru davam kasu, ale ani to nepomaha..ono to vstavanie nie je o hlade..asi..

lorreine
27. máj 2013

@junkfoood Moja skusenost je taka, ze kasa na noc tiez nepomoze. Pretoze je na zaludok dost tazka. Davam sice kasu, ale nie nejak vela. Skor som myslela, ze ak uz davas na obed zeleninu s masom atd, tak mozno ho to zasyti viac cez den a nebude to dohanat v noci. Ale to je asi tak 15% pripadov, Inak to vacsinou naozaj nieje o hlade...Myslim, ze vam tato metoda pomoze a budete sladko spat 🙂

lorreine
27. máj 2013

@junkfoood A dolezita bola pre mna podpora manzela...niekto tu (alebo v inej diskusii) pisal, ze sa s manzelom drzali za ruky, aby nesli skor, ako uplynie stanovena doba...naozaj treba byt za jedno.

marekahenrieta
28. máj 2013

Ahoj, ja dakujem autorom tejto knihy, nas maly je kojeny ma 18 mesiacov, rano vstaval o 4 na kojenie v nasej posteli a uz nespal, cez den potiahol aj 4 hodiny s tym, ze sa kazdu hodinu pytal na prsnik, no uz som nevladala, teraz je 4. den co sa riadim presnymi intervalmi, kedy prist za malym ak zaplace, uz prespal celu noc do 7 hodiny rana a poobede tak 2 hodinky vkuse, 1. den bol strasny, 2. den to bolo o cosi lepsie a teraz spinka on i my, dufam ze to uz tak ostane 🙂

evamarcel
28. máj 2013

@lorreine ahojte

@opicaskorica v akom veku ste zacali s vyplakanim a ako dlho to trvalo nezmenilo sa nic ani pri zubkoch

evamarcel
28. máj 2013

@poisonblu ahoj ako sa darilo s vyplakacou metodou...ja zbieram infosky ci skusit ci sa mi to oplati alebo je to len docasna zalezitost ako pisu

kika112
28. máj 2013

Ahojte, ja som oducala syna od casteho nocneho kojenia ked mal cca 7 mesiacov, ked som uz od unavy pomaly padala na nos. Vela som o tom necitala, bolo to pred 9 rokmi, ale spravili sme to tak, ze ked zaplakal, vstala som k nemu a dala mu dudlik. Ked nepomohlo, dostal trochu vody, ked ani to, na chvilku na ruky a naspat do postielky. Preplakal snad 2 hodiny, bolo to hrozne, zacala som pochybovat ci robim spravne. Ale to jeho nocne cuckanie bolo take akoby som ja bola jeho dudel... Na druhu noc plakal kratsie, na dalsiu sme ho uz ani na ruky nevybrali a asi po 3-4 dnoch prespal cca od 21h do 5h. Bolo to uplne skvele vzhladom na to ze predtym mrnkal snad kazdu hodinu. Keby sa poriadne napil a potom spal, je to OK, ale on len trosku pocuckal a zaspal, ked som ho davala do postielky, pytal opat... ja som niekedy zaspala s nim, nevedela som ani kolko pil... bolo to velmi vycerpavajuce ☹
Spatne dedukujem, ze vdaka tomuto nocnemu odstaveniu som kratko na to otehotnela 😀 Dovtedy som nemala menzes a asi by som ho uz dostala, keby... vychadza mi to presne na toto obdobie. Dceru, ktora je o necelych 18 mesiacov mladsia som oducat nemusela, ona vedela prespat celu noc od 2 mesiacov 🙂

poisonblu
28. máj 2013

@evamarcel ahoj, nijako...reval ako o dusu, tak som sa na to vykaslala...vsak hadam z toho vyrastie 🙂

lorreine
28. máj 2013

@evamarcel Akoze je to docasne? Ze sa dieta zacne znovu budit? No, mozne to as je. Precitala som ale vela diskusii a nezdalo sa mi, ze by bol tento "jojo" efekt nejaky casty. My sme zacali, ked mala Dianka 8,5 mesiaca. Len teraz nedavno. A zuby jej k tomu rastu stale. Uz ich ma 5 a vidim, ze sa tlaci 6ty a na spanie to efekt nema podla mna. Ak by sme cakali az jej zuby vyrastu, tak to asi nespime do dvoch rokov...

opicaskorica
28. máj 2013

@evamarcel cca v 8-9 mesiacoch. Nic sa nezmenilo, je to ako s bicyklovanim 😉

monika2712
1. jún 2013

Ahojte baby, potrebujem poradit. prave som maleho uspala metodou podla knihy, zaspal po tretom prichode po 7 minutach, takze dokopy po pol hodke. uz som ani neverila ze zaspi. plakal dost, ale tie posledne 2 sedemminutovky uz pomenej. Strasne sa ale pri tom spotil, co mi na tejto metode dost vadi, lebo teraz tam chudacik spinka s mokrym chrbatikom a vlaskami a bojim sa aby neprechladol. no s tym sa zrejme neda nic robit. Co by som ale chcela vediet a v knihe som sa nedocitala, ci je nutne aby takto zaspaval aj v noci, alebo ho v noci mozem uspat aj inak ( hladkanim, drzanim za ruku) kedze nemam chut ho v noci pol hodinu nechavat vyplakavat. A teda co cez den? tiez uspavat touto metodou? spi 2-3x za den, ked ideme von pospi si v kociku. ale zvyknem si s nim cez den lahnut do postele a pospat s nim, musim sa tohoto vzdat? teda musi ist do postielky spat a nie pri mne? Je aj kojeny, najme v noci a rano, ale chcem ho aj odstavit, v noci sa mi budi hladny, aj od toho ho chcem oducit, len neviem ci toho nie je prilis vela naraz?

marekahenrieta
2. jún 2013

@monika2712 ahoj my mame 18 mesacneho chlapceka, este je kojeny, aj v noci sa stale pytal, potom som si povedala dost, ja som tuto metodu pouzila aj na den aj na noc, aby nemal v tom zmetok, ze raz si snim, inokedy nie, nech ma rovnake podmienky, uz je to viac ako tyzden, rano vstava okolo 6,30, inac bol hore o 4 a chcel prsnik a uz nespal, tak sme ho nechali raz vyplakat potom zaspal a uz si zvykol a cez den pospi 2-3 hodiny v kuse, inac sa mi stale budil a pytal na prsnik, teraz mu ho davam uz len po obede a pred spanim, ale nie tak, ze zaspinka na mne, ale ako sa napapa dam mu ci chce, samozrejme ze neodmietne 🙂 , myslim ze aj keby som mu ho uz nedala, tak by to ani nepotreboval, aby nezaspaval s tym, ze musi mat prsnik, potom este takych 10 minut sa trosku pohrame a dam ho spat do postielky, najprv protestuje, ale hned zaspi 🙂, ak ma nejaku hracku s ktorou spinka tak mu ju potom daj a povedz, ze musi spinkat, ze aj ty ides, my mame na spinkanie taku moju nocnu koselu, cely sa snou obkruti a zaspi 🙂

marekahenrieta
2. jún 2013

@evamarcel pise sa tam, ze najskor od 6. mesiaca a ze so zubkami to nema nic spolocne, ze ta bolest nie je narazova a ze prave v noci by sa mala prejavit?

monika2712
2. jún 2013

@marekahenrieta dakujem pekne za rady, tak na obed isiel spinkat tak som ho dala do postielky, vratila som sa myslim ze 2x a uz spal. A noc bola taka ze okolo 22.30 sa zobudil a plakal tak som isla za nim, pohladkala dala cumel a isla prec a pekne znova zaspal sam, potom sa zobudil az o 2.50, dostal 120ml mlieka, plienku, postielka, par krat pomrncal a zaspal. Potom sa zobudil o 5.20 ale to sa jedoval, nechcel uz zaspat ani cumel, tak som to vzdala a vzala ho k sebe do postele kde po chvilke z ova zaspal bez toho aby som kojila alebo pil flasku, co bol dost uspech, potom dostal pit az o 7.30. Tak noc bola celkom fajn. No a teraz som ho nechala sameho ze sa po 5 minutach vratim, plakal a stichol, tak som tam uz nesla hoci neviem ci spinka alebo sa hra, este pockam a vratim sa ho pozakryvat. Som cakala zase pol hodinovy protest a on ma takto prekvapil ze stichol skor nez som tam prvy krat musela ist. 😅

marekahenrieta
2. jún 2013

tak to bude uz len lepsie, neboj on len chce citit ze nie je sam, aj nas sa sem tam zobudi, pridem k nemu pozrie na mna , dam ho znova lahnut a zaspinka, casom prespi stale viac az celu noc 🙂, urb mu pravidelny rezim spanku, papania,,, a on uz bude potom sam vediet kedy spinkat

magda89
3. jún 2013

ja som tiez mala strasnu dilemu, malinka mi nechcela spavat. Stale sa budila, asi aj kazde 2hodiny. A teraz najnovsie ani sama nechce zaspat. Vsetci mi radia "vyplakaciu" metodu.. :( dat ju do postielky, a nechat plakat kym sama nezaspi. No nemam na to srdce :( nasla som zaujimavy blog o spani babatiek a tejto problematike, noo zatial tam toho este nie je vela, ale vyzera zaujimavo. ( www.prosimspinkaj.weebly.com alebo tato FB stranka: https://www.facebook.com/pages/Prosim-SPINKAJ/4... ) Autorka pise, ze tam rady budu pribudat postupne tak uvidim. Uff urobila by som cokolvek len aby moja malicka chcela zaspavat sama v postielke 🙂

suz2
3. jún 2013

@magda89 aj ja som veľmi chcela, aby Miško zaspával sám, tiež som zvažovala rôzne metódy, ale po prečítaní článku http://dojcenie.wordpress.com/2010/10/22/nepres... som pochopila, že je to hovadina, chcieť to od takého malého dieťatka. Teda neviem, koľko má Tvoja malá....Mišinko bude mať 8 mes. a so zaspávania sme si urobili radosť...tých zhruba 30 min. ( niekedy je to však aj 50min.) kým zaspinká, sa tulkáme, hladkáme, rozprávam mu básničky, spievam pesničky...tie minúty patria len nám... nakoniec zaspinká, vačšinou na prsníku a pekne búva...budí sa síce 4 - 5x v noci, ale mám ho pri sebe v posteli, takže je to v poho, len vystrčím prsník a je to 😀 dieťa potrebuje cítiť matku, jej prítomnosť, lásku, nechce byť samé...vieš aký je to pre malú stres, keď ju necháš len tak samú v izbe? ona ešte nevie, že si vedľa, hneď "za stenou"... bojí sa, že je opustená.... neviem,je to len môj názor. Pochopila som, že všetka robota počká, radšej tú polhodku naplno venujem synovi a potom máme s manželom večer pre seba. Každopádne držím palce, nech všetko dopadne, ako si želáš

evamarcel
5. jún 2013

@lorreine ahoj chcem sa spytat davas malu spinkat do postielky samu aj bez dudlika? neplace uz pri zaspavani a cez den ako spi tiez len polozis a ako dlho spi cez den a noc? Ked v noci zaplace co robis iba pohladkas?

junkfoood
6. jún 2013

kocky poradte..fungujeme podla tejto knihy uz 9 noci..z nespavca ktory spal 6 hodin s prestavkami a v noci buntosil 2-3 hodky a milion krat sa kojil sa stal celkom spac, prespal uz 9 a 1/2 hodiny, to bolo zatial max, vacsinou okolo 8 a 1/2 spi..ale predvcerom a dnes v noci sa okolo 1-2 zobudil a trvalo nam pomaly hodiny kym zas zaspal, aj vecer dlhsie plakal, uz po par dnoch to bolo tak, ze za nim ani nebolo treba ist, trosku poplakal a spal..mame podozrenie, ze sa mu prerezavuju dolne zuby, ma tam take dve ciarocky a jeden pichliacik..co teraz? pokracovat v programe, alebo ako..? nechcem ho zas trapit, ak ho nieco boli..

evamarcel
6. jún 2013

@junkfoood na zubky je vraj dobre potierat gelik a tiez Viburcol cipky su homeopatika na ukludnenie alebo chamomilla vulgaris ked sa podava tak trikrat do dna dve gulicky tak by mali dieta upokojit pri zubkoch neviem ja s tym este nemam skusenosti zatial nemame zubok

matozazzo
6. jún 2013

@junkfoood Pokracuj 🙂 zubky sa prerezu raz dva, jasne, ze ked bude velmi mrzuty, vezmi na ruky, kojit nemusis, nevracaj sa k staremu, pokracuj v novom, skor ho pohladkaj, pohojdaj... Vydrz 🙂

junkfoood
6. jún 2013

@evamarcel @matozazzo diky baby, vzdy v noci ked reve, tak som taka nalomena..cez den a vecer v pohode, to menej odporuje, ale v noci bol ten navyk asi silnejsi, on bol schopny spat aj hodinu na prse..ach..musim vydrzat..

junkfoood
6. jún 2013

@evamarcel @matozazzo a u vas to ako prebiehalo, ak sa mozem spytat?

kudrlivka
6. jún 2013

dnes som si stiahla tuto knizku kedze som v 5 a pol mesiaci mojho synceka zostala zufala. odkedy sa narodil som sa nevyspala a manzel sa mi cuduje ze som stale unavena :/ maly spi v postielke len od 21-00, potom sa zobudi a uz zvysok noci sa budi kazdu hodinu az kazde dve a nechce ist vobec spat do postielky, sem tam sa podari nachvilu ale po chvili sa zvycajne zobudi a zacne mrncat. cez den nespaval v ppostielke nikdy, vzdy kocik, gauc, manzelska postel... teraz som ho ulozila do postielky, asi 15 min sa hral, 20min plakal a zaspal. medzitym som ho chodila kontrolovat, vzdy som ho otocila na bok lebo tak spinkava a pohladkala po chrbatiku. plakal aj tak takze ocividne mu moja pritomnost nechyba, len sa nevie sam ulozit bez prsniku. uvidime ako to pojde vecer

lorreine
6. jún 2013

@evamarcel Ahoj, prepac, ze odpovedam az teraz. Takn skusim zodpovedat otazky strucne, aj ked tak mi to vacsinou nejde 😎 . Davam spat zasadne do postielky. Dianka s tym nikdy problem nemala. S nami v posteli spat nechcela. So mnou spala len 3x v posteli a ja som s tym nebola spokojna. Ona od narodenia spi co svojej postielke a ma svoju izbu. Dudlik sme vobec nechceli davat. Ja som zmenila nakoniec nazor a prilezitostne som ho davala. V noci ale nikdy. Cez den sme jej ho davali (a aj davame) na zaspatie, potom ho vyberam z pusinky. Ale iba na zaspatie cez den v postielke. V kociku zaspi sama bez neho. Metodu sme aplikovali cez den aj v noci. Nakoniec sme dosli do stadia, ze sme ju polozili do postielky, zavreli dvere, ona sa chvilu pohrala so svojim "usinackom" a zaspala sama, bez placu. Vecer to tak stale funguje a som za to rada, je to super. Cez den to tak bolo, dokym sa v postielke nepostavila. Teraz ju musim asi 100x polozit, pretoze sa stale postavi a nevie sa sama ulozit nazad 🙂. Ale nakoniec zaspi sama. Denny spanok mame od cca desiatej do dvanastej (viac ako dve hodky nespi nikdy, menej niekedy ano) a potom od cca tretej do stvrtej ( to sme vacsinou von, tak si pospi v kociku, ale aj doma spi o takom case). Vecer ju ukladame okolo siedmej, pol osmej. Spi do pol siedmej az siedmej rana. Ak sa nahodou stane, ze sa zobudi a place, tak pockame 3 minuty a ideme k nej. Vacsinou sa to ale nestava a ak ano, tak place par sekund a spi dalej. No ale ak k nej musim ist, tak jej proste poviem, ze je noc a spinka sa. Dam pusinku a idem. 2x som tam nikdy nemusela.

lorreine
6. jún 2013

@evamarcel To som chcela byt strucna...no, ja to proste nedokazem 😀

zuzanockamt
6. jún 2013

@monika2712 nezda sa ti, ze chces od toho dietata naraz nejako vela? 🤐

evamarcel
6. jún 2013

@junkfoood ja sa nato plakanie len odhodlavam nespravila som to ani pri starsom a tiez som si odtrpela az do 13mesiacov kojenie aj 5-6krat ale potom som uz uplne padala od unavy a spravili sme to tak ze som odisla do druhej izby zostal s nim manzel a vzdy ked sa zobudil dal mu cumel samozrejme ze ked dostal iba cumel tak bol plac ale asi tak 20min. potom sa zobudil v tu istu noc druhykrat a bol plac ale len kratsi tretikrat zobudenie opat kratucky plac a potom spal az do rana to iste sa opakovalo asi tyzden ale stale menej caste boli budenia a plac uz skoro ani nebol az sa naucil spinkat v noci a semtam ked sa zobudil stacilo dat cumel a spal a v roku a pol sme ho oducili aj od cumla a odvtedy spinka krasne semtam je ze sa prebral ale stacilo ze sme povedali pss a spal dalej a tiez sme zistili ze ked sa budil semtam a stacilo pss a niekedy zas spal vkuse tak sme hladali pricinu v com to bude ze niekedy uplne spi a niekedy sa zobudi tak sme prisli nato ze mu bolo horuco akonahle sme mu dali tensie pyzamko do spacaku tak spinkal bez budeni takze oni tie deti sa budu obcas budit ale to ze sa naucia zaspat same a nepotrebuju kojenie je dobre , no a teraz pri malej mam desne noci mozem povedat ze to je horsie ako pri starsom aj mala ovela intenzivnejsie place ma teda dost vydrz takze nemam akosi odvahu ale mam pocit ze to musim urobit lebo skodim hlavne jej kedze je skoro stale akoby nevyspata dost si cez den sucha ocka ...len neviem kedy sa do toho pustim a preto chodim sem naberat trocha odvahy ze sa to da