Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

layla84
22. jan 2011

@ma.cka nech sa páči, len neviem, či odpoviem ešte dnes, alebo až zajtra.. táto diskusia začala ZBYTOČNE zaberať príliš veľa môjho času. tento čas som bola ochotná venovať mamičkám, ktoré skutočne potrebujú pomoc, nie takým, čo tu prišli rýpať... na toto už čas nemám, preto neviem, či to tu celkom neskončím, ale pre tie, ktoré potrebujete a chcete poradiť, viete, kde ma hľadať - na blogu www.weissbluthmetoda.wordpress.com - teraz prišiel domov manžel, idem sa mu venovať, len čo sa osprchuje.-

zatiaľ, dobrú, pokojnú noc všetkým

zelmirka1
22. jan 2011

ale valika_val ved ty si uz poradila ako si pisala ci nie ? ano pisala si podrobne co sa vam stalo ale na spravnu radu treba viac info, nielen o spanku, celkovy rezim dna, ako papa a podobne. Mna len mrzi ked mamina nauci dieta nespravnym navykom a potom ich tazko oduca a dieta za to nemoze. Samozrejme ze v tom pripade je to tazsie ale da sa ale napriklad tvoj malicky je vo veku kedy maju casto deti separacnu uzkost a neda sa s istotou rozlist nocny plac ci je od hladu, smadu alebo len chce maminu. Tiez sa neda riesit vsetko naraz a ked uz tak nemenit to co robim.

dlabinecka
22. jan 2011

Tak toto jsou opravdu žabomyší války a ne diskuze o spánku dětí, či knize, či o čem vlastně bývala tato diskuze...

katja74
22. jan 2011

@petronelas přečetla jsem si posledních pár stran......a nebyla to zrovna tvoje slova,která rozpoutala tuto diskusi?.....on by i spal,kdybych u něho stála......ale takhle usnul sám......po 1.5 hod. řevu.......ty by jsi si měla položit tuto otázku..co jsi za matku....nechat dítě řvát jen proto,že chce,aby u něho stála matka......tak to je fakt síla.....

johanka.
22. jan 2011

@berenika39 vdaka za rychlu pozitivnu reakciu. Tiez mam niekedy dojem, ze niektore baby si mali namiesto dietata zaopatrit zmurkaciu babiku, taku, co ked sa polozi na chrbat, tak zavrie oci, akoze spi 😀 hnusna som, viem... ale naozaj, ved dieta je tiez clovek, a to velmi vnimavy clovek.

zelmirka1
22. jan 2011

@katja74 tak to bol zasah do cierneho 😀 😀 😀

kubaka
22. jan 2011

@valika_val v úzkých jste vy, nevíte si rady s vlastními dětmi, jste bezradné a chytáte se čehokoliv, byť by to bylo v rozporu s instinkty a nechcete slyšet nic jiného.
Taky mám přístupy k nejnovějším trendům v dětské psychologii, vývoji, terapii a moc dobře vím, že právě z těchto a podobných metod v ranném dětství vznikají ty nejhorší traumata, které se pak projevují v dospělosti.
Spousta toho vychází, publikuje se a kdo chce, najde cokoliv. Je nutné jen třídit informace.

petronelas
22. jan 2011

Koho to nezajímá a nechce se něco dozvědět a chce jenom rýpat a urážet udělejte si svoji tému a neruště tému která byla super a hodně maminkám pomohla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😝

petronelas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valika_val
22. jan 2011

@kubaka
@zelmirka1
fajn, uz ste ma odsudili... tak dakujem, kecov teda mate dost, ale rada ziadna? ok, nevadi.
to hovori naozaj za vsetko.

tetes1
22. jan 2011

@layla84
@ynez75 ano přesně tak,nevodila jsem své děti za ruce a Míšu,protože do teď až tak aktivně sám nechodí,nevodím za ruce dodnes. Je to pro něj špatně. Já vím,že je po zdravotní stránce (rehabilitace,neurologie)v naprostém pořádku jenom má prostě své tempo a chodí,když se mu zrovna chce,tak ho prostě nelámu. O tom zda je špatné nebo není vodit děti,které ještě dostatečně nechodí za ruce snad polemizovat nebudeme. A ani jim nestojím za zadečkem ,když padají,protože si myslím,že se s tím sami poperou a navíc se domnívám,že gravitace funguje tak,že padají na zadeček. Ale je možné,že jsem tedy výraz učila chodit špatně pochopila,možná díky jazykové bariéře a chápáním významu. 😉

@layla84 při vodění za ruce právě ještě ve fázi,kdy dítě chodí okolo nábytku a ne samostatně mu měníš těžiště,ničí se mu páteř,nedostatečně se vytvářejí svaly a navíc to dítě víceméně demotivuje,protože proč by se mělo snažit,když ty mu to usnadníš.

@johanka. děkuji za pochvalu,ale zas abych nebyla za hrdinku,tak moje děti spí od narození moc hezky,nikdy jsme je neuspávaly,protože nebylo potřeba,nikdy při usínání neplakaly a i v cizím prostředí se nebojí,svádím to na to,že prostě mají jeden druhého,tak se cítí v bezpečí.Jen někdy mají horší a lepší noci,ale většinou ty horší trvají třeba max. 14 dní a je pravda,že to už je pak na bednu a nikdy mě nenapadlo to řešit vyplakáním se do té míry,že neusnou,ale padnou únavou.Jiný princip v této metodě zatím nenacházím.
A jinak moc hezky napsané.

berenika39
22. jan 2011

@layla84 vaše samolibost je mi nepříjemná, jste paní dokonalá a všichni kolem vás jsou "tupí"? urážet nechci, konstatuji fakta a snažím se vás informovat o tom, že nejste pán bůh, který ví všechno. mmch, podle pravidel se tu urážet nesmí, dodržuji je. pokud si vyložíte nějaký můj příspěvek jako urážku, váš problém, pro pravdu se každý zlobí, to se ví.... 😉

moje vzdělání na veřejném foru nevidím důvod prezentovat.

nechme toho. nikam bychom nedospěli, protože vaše jistota je neotřesitelná a já svůj postoj k metodě taky nezměním.

nebudu se víc snažit a budu doufat, že nebudou moc přibývat maminky, slepě následující vaše rady bez vlastního názoru a přístupu. at se vám daří, bez ironie.

maxii
22. jan 2011

@zelmirka1
ahoj pls poradis, necitala som to tu cele lebo moc nestiham, ale mam taky problem, moja takmer 10 mesacna dcerka v noci aj 5-6 krat chce cuckat (kojim) myslim ze je to o psychike,nie o hlade, inak papa cez den pekne. Chcela by som to poriesit pokial mozno bez preplakanych noci, ako sa to podarilo tebe?Chodi spavat okolo 19tej a spi s tymito nocnymi papkaniami do 7 rana...to je myslim krasne.
vdaka za odpoved 🙂

petronelas
22. jan 2011

@zelmirka1 nemám na vás holky už slov...........................
@katja74

kubaka
22. jan 2011

@petronelas my nerýpeme, my varujeme před nevhodným zacházením s dětmi. Protože to, co jsi napsala, je fakt už síla. Taky jsme měly či máme miminka.
A když se někdo apriori staví do pozice všeznalého mesiáše, na jehož rady někdo druhý čeká, tak z principu bystřím oči , zda se nejdedná o dogmatismus a kult osobnosti - a vy byste měly také, dámy. 😲

berenika39
22. jan 2011

@petronelas no je mi líto, ale tvoje věta vejde do historie MK, já sama si ji budu pamatovat do smrti.

"dala jsem ho spát, brečel hodinu a půl, on by spal, kdybych tam stála....ale TAKHLE usnul sám...."

ma.cka
22. jan 2011

@layla84 az sa cudujem, ze stracas cas touto zabo-mysou vojnou. Ono to vo svete funguje tak, ze radit sa da iba tomu, kto si poradit chce dat.

valika_val
22. jan 2011

@maxii
ona ti neporadi, zial. ani mne nechce.

petronelas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berenika39
22. jan 2011

další tvoje věta:
už plače 1 hodinu a 20 minut.
Líbí se mi slova adenky.Mám nutkání tam jít a uspat ho hladkáním.To by spal v minutě.
@petronelas

tetes1
22. jan 2011

@petronelas ale vždyť je to vážně hrozné nechat byť z jakéhokoliv přesvědčení dítě hodinu a půl plakat ☹ ,tohle přeci musí každé matce,pokud není nějak psychicky narušená,dělat strašně zle.....respektive si vůbec nedokážu představit důvod,který by mě k tomuhle donutil. Ty to tak vážně necítíš? Nesoudím tě,neurážím jenom je mi to hrozně líto a nedokážu to pochopit. ☹

berenika39
22. jan 2011

četla jsem, ale jeden den dát hodinu a půl a druhý den hodinu dvacet...nemám co dodat. ptala jsi se, tak odpovídám, nic víc.

kubaka
22. jan 2011

Jak vůbec můžete chtít radit od někoho, kdo vaše dítě vůbec nezná, neviděl ho, nezná jeho osobnost, temperament, zvyky, povahu, odolnost či křehkost? - tohle všechno víte jen vy a jen podle toho musíte najít a zvolit přístup. Nejde plošně aplikovat jakousi "metodu" na všechny děti. Tohle nefunguje nikde a v ničem. Každé vaše dítě je jiné, jinak zranitelné, jinak křehké. Co jedno jen obrečí, u druhého vyvolá šok a několikadenní apatii.
Mám dva kluky totálně odlišné - co u jednoho bylo nemyslitelné kvůli tomu, jaké následky by to mělo (i zvednout hlas bylo u něho moc), u druhého se míjí účinkem a odezní takřka bez povšimnutí.
Takže nikoho zde nikdy nežádám o rady, jak na své děti. Nezaložila jsem jediné téma , kde bych žádala, co mám dělat se svými kluky. Když jsem něco založila, tak jakou koupit pekárnu a jaké má kdo zkušenosti s Fiatem Pandou. Dětí se netýkalo ani jedno téma. Protože já je znám nejlíp - přečtu si nějakou fundovanou, odbornou literaturu o tom, jak věci fungují a z toho vyvodím závěr konkrétně pro své orgininální dítě.

Ale aby mi někdo řekl- zavři dveře a odejdi, nech ho řvát - tak ho nakupu do p. jen pro drzost, jak si může myslet, že bych byla schopná tohle svému děťátku udělat. A taky jsem byla zoufalá, tápající prvorodička.

chcete návod? láska, respekt, znát hranice svého dítěte a znát informace o neuropsychologickém vývoji - jaké mají období, co se jim prostě honí v jejich překotně se vyvíjejícím mozku. Když tohle budete vědět, mnohem lépe se zorientujete v jejich potřebách a chování. Skvělá knížka je o biodromální psychologii Cesta životem - jak čtivá teorie, tak ukázky z praxe a popis vhodných a nevhodných přístupů rodičů.
Pěkně sumarizuje Vladimir Levi - Problematické dítě. Zkuste a poradíte si pak samy.

petronelas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
22. jan 2011

Baby,prosím prestante sa už hádať a budem veľmi vďačná ak sa založí nová téma,v ktorej si poradíme ako zlepšiť spinkanie našich pokladíkov bez revu.Prosím.Ja osobne by som potrebovala poradiť,preto som sem pár krát nakukla,ale so slzami v očiach som hneď zdupklala.Nikdy by som nenechala moje dieťa dobrovoľne,aby plakalo.Konejším ho vždy i pri náznaku malého nepokoja.Kľudne ma nazvite otrokom mojich detí,ale plač to nie.O jedno dieťa sme prišli a ľutujem každú slzu,ktorú som mu nezotrela z líčka.Ak máte niektoré seriózny záujem,založme prosím novú tému.Myslím,že je nás dosť,ktoré to nechcú za žiadnych okolností riešiť plačom.A tu sa asi 2 tábory neznesieme.Vďaka za pochopenie.

kaja73
22. jan 2011

@abbey1 Ty si to pekne napisala.Takto to beriem. 🙂

valika_val
22. jan 2011

ja sa tiez rada pridam.
ale dost pochybujem, ze mi niekto poradi, lebo tuto som ziadala, prosila kocky, nech sa vyjadria a ziadna odozva... 😒

johanka.
22. jan 2011

@zelmirka1 nemaj pocit, ze si sem pisala zbytocne. Pre mna si bola tiez povzbudenim, ked som bola zmatena zo vsetkych tych metod a spankovych treningov a mala pocit, ze vsetko robim uplne zle, kedze moja bola vzdy desny nespavec. Vyckat, kym dieta vyzreje, s tym, ze sotva bude vhodne riesit nieco v prvom roku. Dnes mi je uz uplne zrejme, ze si mala naozaj pravdu.

tetes1
22. jan 2011

@petronelas to byla teď trochu hloupá reakce,nemyslíš? Nijak jsem tě neurazila a když budeš číst dál,tak i já jsem si včera sypala popel na hlavu,že jsem své dítě nechala plakat,protože jsem ho nechtěla "zvykat" na braní do postele a měla už jsem toho pláče "plné zuby" a jak mě to potom vytrestalo.Úplně normálně jsem se tě na něco zeptala.Nemyslím,že by si tu někdo hrál na dokonalou a doposud měla debata,jakous takous úroveň,minimálně bez vulgarismů než si je použila ty.
Akorát teď prosím beze vší srandy,já jsem si myslela,že ta metoda vyplakání se praktikuje pouze když je dítě zdravé a v pohodě?????
A teď
@petronelas ve statusu čtu,že před 4 dny měl malý horečku a že mu rostou zuby.TAk jen doufám,že to není tak jak si myslím.

ynez75
22. jan 2011

viete dievcata,ono ta diskusia bola kedysi ani nie tak velmi o radeni ako o popisani si,ako to ma kto doma a co s tym robi.len povedzte,ci nahodou aj ja to tak nerobim a co pomohlo vam a co by mohlo mne...asi tak..ja som sa napr.ani nie tu na koniku dala do reci s laylou.uplne inym sposobom komunikujeme a uplne niekde inde.chodievala som sem kuknut za ucelom,co robia ine,lebo som bola smutna z toho,ze som nevedela,ako dalej so spankom malej.....inac,zvysili ste sledovanost.uz sa z vas smeju aj baby z inych for.ano,kazda mame svoj nazor,ale mali by sme byt natolko inteligentne a neurazat sa navzajom.je to horsie ako detinske.moja dcera,pubertiacka,takto nekomunikuje so svojomi spoluziakmi