Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

saska.t
9. nov 2008

Luci neboj si dobra mama 😀 , mliecko je dobre odsavat hlavne na zaciatku, aby si nastavila tvorbu mliecka na vysoky stupen ked pride rastovy spurt a aby si zamedzila laktacnej krize, alebo ked mas mliecka pomenej a potrebujes zvysit tvorbu tak po kazdom kojeni este doodsavat zvysne mliecko aby sa vyprazdnil prsnik a mohlo sa tvorit nove. Ak je toto vsetko v poriadku odsavat nemusis mliecka je akurat pre tvoje babatko. Neviem ako je tvoje baby stare tak to musis posudit sama 🙂 A k tomu plakaniu, ak je zdravy nemas sa co obavat proste je to plackave babatko ...

babulka123
9. nov 2008

ahojte babulky prosim vas mohli by ste mi tu knihu poslat na adresu bianka30@orangemail.sk

sestra je tehu, asi 6 kamosiek je tehu a znamy maju veeeliky problem spat sami v posteli.... maju 2 dcery a su radi ked ta starsia aspon zaspi vo vlasnej posteli... baby veeelmi dakujem

terkaa
9. nov 2008

my mame teraz so zaspavanim mensi problem, ktory doteraz nebol. renko sa asi pred troma dnami prvy krat postavil v postielke a tak sa mu to zapacilo, ze dokonca aj ked uz skoro spi v sedacke a idem ho prelozit, zisti, ze je v postielke, tak ozije a chce sa len staviat na nozikcy. 😅

fifinna
9. nov 2008

terka, on sa toho zachvilu nasyti a prestane.

zuza.m
10. nov 2008

lucia moj maly byval tak isto plačko.plakal asi vždy ked bol hore,hrozne ☹
a vždy sa porad krutil a robil mostiky doslova vrieskal,vždy pol alebo hodinu po jedle cele dni,my sme nekojili a a tak som prešla na inu značku mlieka.stym bol spokojny akurat dostal poriadnu hnačku.nakoniec mu zistili alergiu na kravske mlieko.ak ti plačkava stale tak ako mne cele dni a vidiš že sa doslova krči pravidelne po jedle.skus aspon na tyžden vylučit kravske mlieko zo svojho jedalničku,(jogurty,mlieko,omačky ,syry,kremi,keksiky.)proste všetko čo ma laktozu alebo niečo spoločne z kravy.preto že zvyknu deti zle znašat tuto kravsku bielkovinu a z toho mavat koliky.(nehovorim že aj tvoj to ma ale vyskušat možeš)
moj je už sice starši a plačka menej ale je to od vtedy čo ma ine mlieko.tak isto mi skoro vobec nespal iba tak po kuskoch ako som ho hojdala tak zaspal prestala hojdat bol hore.teras si začne šuchat očka už po pol až hodine čo je hore ,spi pol hodinu v lehatku,v kočiku ked sa vozi aj 3hodiny 😅 ,teras mi skoro stale reve že by spal a ja ho otravujem 😅 .
alebo to možeš mat len normalnu koliku v tedy ho pomasti na brušku pomasiruj pocviš s nožkami a daj rektarnu rurku,super pomocka,to bymu malo pomoct.to bol bežny postup ked plakaval moj.to som robila po každom jedeni ked plakal.
alebo to može byt ten večerny plač ako ma denda.aj moj je k večeru mrzuty,tak len nosime a nosime.ja ho musim ukludnovat hned ako vidim že už začina plakat.to je najlepšie,preto že ak sa dostane do takeho nervu že doslova jači tak ho neutiši nič.a vadi mu všetko.inak ked tak plače tak nam pomahalo bud rozbalit aby mal holu ritku alebo dat ho ako lietadielko a poriadne hojdat.hore do vyšky a potom prudčie dole.ak vracka tak neskušaj a hlavne po jedle nie. 🙄 inak pozor na hlavičku pokial je malinky,moj vdaka tomu to perfektne drži cele telo. 😅
vobec sa neboj že si zla mama,keby si zla mama tak sem nepišeš a nehladaš rady,keby si zla mama tak sa netrapiš že sa trapi on.ber to tak že on ma nejaky problem a snaži sa ti ho povedat.a ty si to musiš preložit a pomoct mu.nie vždy to je lahke ale neboj dojdeš na to a budeš vediet čo mu prave chyba.držim palce a neboj sa každa sme mali taketo začiatky.teda ja určite.a ja som sem t pisala že som nanič mama 😅 😅 už som bola tak isto zufala.

zuza.m
10. nov 2008

a ešte k tomu odsavaniu.ja keby som si odsavala hned ako sa mali narodil tak sme mohli ešte kojit.tak že ak ti pije z dvoch prsnikov každe jedenie.tak určite odsavaj ešte po jeho jedeni aby sa ti produkcia zvyšili.ak ti papa z jedneho prsnika tak nemusiš .aby sa ti zase nezapalili .

lucia1810
10. nov 2008

dakujem vam za povzbudenie... zatial pijeme len z jedneho prsnika a mam pocit, ze odsavat nemusim, ze ma dost, len nechcem nic zanedbat... bala som sa, ze len nas maly je taky placko🙂, a ze na vine som ja... otazka mimo: verite niektora v "uhlikovu vodu", mate s tym skusenost? + nie je nejaky trik, rada, aby maly presiel aj do hlbokeho spanku? dik

denduska
10. nov 2008

luci, ja som si odsavala len na zaciatku nejake dva tyzdne, lebo som mala straaaaasne prsiska jak Pamela, a ked som kojila tak aj z druheho mi striekalo, vzdy som sa musela po kojeni prezliekat alebo kojit hola 😅 potom sa to ustalilo. Ved to budes citit ci mas vela mliecka, ci to potrebujes odsat..ja teraz uz neodsavam vobec a uz mi to ani tak nejde ako na zaciatku.
a jasne ze nie si zla mama, ved ziadna z nas sa nevysla z porodnice s prvym babom a komplet vedomostami ako sa on starat 😉
uhlikovu vodu som uz chcela skusit obcas ked som bola zufala, ale kedze ja na to nejak extra neverim, tak by to asi aj tak nefungovalo..akurat manzel ma presviedcal nech dam malej cervenu stuzku a ona vtedy revala este viac, lebo jej to vadilo 😀
a na ten hlboky spanok asi neexistuje ziaden trik...totiz malinke deti maju spanok velmi lahucky, uplne odlisny od nas, pretoze este nemaju zrelu centralnu nervovu sustavu, cize to sa vyvinie postupne samo 😉

denduska
10. nov 2008

zuzi, prepanajana, co si tu robila tak neskoro?? 🙂

lucia1810
10. nov 2008

denduska, to fakt s tou CNS a lahkym spankom? to som teda nevedela 😲

denduska
10. nov 2008

no vazne, ver mi.....som doktor 😉 ale fakt 😀
naozaj, ved ked sa budes na maleho pozerat, ked zaspava, tak si mozes vsimnut ze jemu sa najprv sniva..hybe ockami, mozno sa usmieva, ci skor uskrna a tak....ale u nas je to vlastne posledna faza spanku..a ta bud prechadza zas do prvej alebo sa vtedy prebudzame. no a male deti sa este plynule nevedia dostat zas do prvej a tak sa samozrejme prebudia.
vidno to aj na EEG...tam su take vselijake vlny alfa beta theta a somariny a u deti su podstatne ine aj ked bdeju..to vekom potom dozrieva..

megee
10. nov 2008

holky k tomuspaní...vysledovala jsem, že děti které se jako miminka v noci budí často tak poto spávají celou noc a ty co spali celou noc jako miminka se potom budí častěji, i my to tak měli tak do 4 měsíců se mi v noci budil co 3 hodiny a ted krásně spinká od 18.00 do 6.00 ráno...takže nebojte ono to celonoční spaní určitě přijde 😀

bajama
10. nov 2008

Ahojte,
Ako tak citam prispevky k tejto teme, sa mi zda,ze vsetke sa tykaju mladsich deticiek, tak sa obavam,ci som nezacala neskoro...moj syncek ma o par dni 11 mesiacov. Od narodenia az doteraz spinka so mnou v posteli, Zaspinka len na prsniku alebo v kociiku. Cez noc spinka dobre, len vzdy kolo 3.00 sa budi a pyta si "potiahnut" Inak je to velmi kludne, spokojne a usmievave dietatko. Chcela som ho kojit co najdlhsie, a vobec mi nevadilo,ze ma taketo potreby, bohuzial z vaznych rodinnych dovodov musim nastupiit do prace o par mesiacov, a tak to znamena aj zmenu rezimu pre maleho...Zacala som dnes s dopoludnajsim spankom..Dala som ho do postielky a chodila k nemu kazdych 5 minut ho utisit..Po viac ako polhodine som si myslela,ze si porevem s nim..nakoniec som ho vybrala z postielky polozila na nasu postel a lahla si knemu...len som ho hladkala a zaspinal...vyhra je to len ciastocna..ale aspon ze bez prsnika..som zvedava, ako dlho to bude trvat, kym dospejeme k tomu aby zaspinkal v postielke a bez placu ☹

lucia1810
10. nov 2008

denduska, ano, vypozorovala som to u maleho, ako "nekludne" zacina spanok a myslela som si, ze je to nejaka neurologicka porucha, som ja ale tapa...

fifinna
10. nov 2008

bajama, aj ja mam uz starsieho a zaspava mi tiez na cici. Ja som tiez skusila cez obed nechat ho vyplakat a nedat mu cici, trvalo mu 40 minut , kym zaspal aj to mne na ramene. Nenechavala som ho sameho, bola som stale pri nom. Vôbec som to neplanovala, ze to tak spravim, bola to nahoda. Bol strasne unaveny a chcel uz spat, stale pytal cici a ja som mu nechcela dat, lebo este bolo skoro aby isiel spat. Potom prespal hodinu 1,5 hod., inak spi niekedy aj 3 hodiny. Bolo to strasne, ale ked budem chciet prestat kojit tak asi ina moznost nebude. Bude to trvat par dni s zvykne si.

lucia 1810 : nic si z toho nerob, ze maly stale place, mne tiez stale plakal. Ale na navsevach bol velmi dobry, vzdy tam prespal. Skus ho aj ty niekde zobrat a mozno budes prekvapena.

bajama
10. nov 2008

fifinna,
tiez dufam,ze to bude len par dni a nie par tyzdnov..chcem takto pokracovat aj na noc. Normalne ho nakojim,ale nech uz zaspinka sam...lebo niekedy ho mam na prsniku aj 40 minut kym zaspinka a v noci tiez skusim vynechat prsnik...je to pre mna asi tak tazke ako pre neho...ale fakt je,ze neskor to pojde este tazsie..mojej sestry dcera bola tiez taky "prisavnik" a kojila ju do 2 a pol roku. Nechcela jej inak zaspat 🙂
Ale keby som nebola nutena, tak este by som pockala...ten pocit,ked zaspinkava pri mne je nadherny...

fifinna
10. nov 2008

bajama, ja davam vecer maleho spat ked je uz poriadne unaveny, takze vypije obydva cici a je tvrdy, takze nemam problem ze by na cici zaspaval dlho, ale ked sa mu nepodari zaspat, tak ho znova skusim dat spat po pol hod, nenecham mu cmulat cici zbytocne. Vecerne kojenie sa bude dat asi lahsie vynechat ako nocne a ranne, lebo v noci som rada , ze ked sa prebere dam mu cici do ust a spi dalej. A ze by mam vynechat ranne si ani neviem predstavit, vsak by sme vstavali uz o stvrtej. Ty budes chodit do roboty aj na nocne , ked chces prestat kojit aj v noci ? A vypije ti maly aj ine mlieko ako MM ? Mne maly ziadne ine nechce. To bude aj mne chybat ked prestanem kojit, je to fakt pekny pocit, ked babo ceca. Ale zatial si to este uzivam, lebo zatial neplanujem prestat.

denduska
10. nov 2008

luci, nie si tapa 😀 odkial by si to akoze mala vediet...? iba ak by si to nahodou niekde precitala.. ja mam statnicu z pediatrie a prd som vedela ako sa o dieta starat...akurat len stale vidim na nej nejake choroby 🙄

inak fifinna ma pravdu, aj nasa stale na navstevach ani nemukne a iba spi a spi...a kazdy vravi ake je to dobre dieta 😵 ked je niekde vrava, tak deti to ukludnuje.

slaavka
10. nov 2008

kocky,prosim o radu..
moj maly ma dva mesiace a vecer ho vzdy uspavame len v perinke, aj v noci ked sa zobudi ho tak uspavame..musime s nim chodit cca 20 min a potom zaspi. ale to len v noci a vecer,cez den vobec nespi v postielke len vonku v kociku alebo v hupacej stolicke..
no a teraz sa uz pomaly nezmesti do perinky, a neviem ako ho mam uspat..ono to vobec nejde. uz sme skusali aj nechat plakat,ale on je schopny sa az pridusit ako dlho place. takze ho musime uspavat nosenim ale v perinke,tak neviete poradit, ako ho uspat bez tej perinky a aj cez den?
som zufala..diki

fifinna
10. nov 2008

skus spaci vak

macaeliska
10. nov 2008

a ak nie spaci vak, tak skus kupit taky tenulinky paplonik, do toho ho zabal ako do perinky a zaspinka. A co sa tyka toho "vyplakania", tak skus si precitat prispevky zuza.m. Ona ho neucila na postielku, ale oducila ho od ruk! Tiez mala toho synceka tak stareho ako ste vy.

babulka123
10. nov 2008

baby stiahla som si knihu na 56 strane, ale polozka pravidla mi vypisuje ze je tam chyba a neda sa odstarani a tym padom sa mi to ani neotvori... mate niekto tento subor ok, ze by ste mi ho poslali... na bianka30@orangemail.sk
dakujem

denduska
10. nov 2008

no veru, skus si to precitat...ja som to tiez tak praktizovala, mame so zuzkou rovnako stare deticky 😉

radim ti hlavne odvyknut od toho chodenia najprv, zachvilu bude na to totiz velmi tazky. Vezmi ho teda na ruky ale len si sadni..urcite bude vrestat, presne ako nasa ale ma smolu...je napapany, prebaleny a je bezprostredne pri tebe, viac urobit nemozes. mozes ho aj jemnucko pohojdavat, alebo davat obcas cumel (urcite ho bude vypluvat pri placi)....ale ziadne pobehovanie, skakanie lebo tym sa len zbytocne rozptyli. Najlepsie pevne chytit, aby netrhal ruckami okolo a nehybat sa. Vyber si jednu nejaku cinnost, uvidis ktora sa najviac osvedci a potom sa jej drz. a stale to iste, deti potrebuju rutinu, aby vedeli predvidat co ich caka. Ale zo dna na den ziaden zazrak nepride, no nedaj sa odradit 😉
Ja som sa prepracovala az tam, ze teraz aj ked mi zaspi na rukach alebo pri mne v posteli, prelozim do postielky, ulozim ju na bok a hotovo. VZDY sa pri tom zobudi. Ale ju len jemne hladkam, chytim za rucku, nieco posepkam...do piatich minut vacsinou zasa spi. Cez den spi velmi malo ale v noci zas super....od tej 23. do 8.00 rano, pricom sa zobudi o 3. a 7. na papanie. 😉

zuza.m
10. nov 2008

denduška vždy ako uspavam maleho tak nejako zaspim(ešte skor ako on) 😀
a ked že som si ešte odsavala mlieko tak som vždy musela vstat a odsavat a pritom som kukala čo je nove tu na konikovi..lebo cez den sa sem ani nedostanem.
slavka so spanim cez den mame aj my problem,zaspi iba v lehatku a v kočiku.ale nejako som to prestala riešit.postielku nepouživame ani v noci.cez den ho tam dam ked ma dobru naladu a chce sa troška hrat.ma tam povešane hračky a kolotoč.inak tam byt nechce a ked bol menši tak tam nechcel byt ani minutu.teras vydrži aj pol hodinu.ked si pozrieš par prispevkov dozadu tak tam sompisala ako ho uuspavam ja.ak chceš si to prečitaj možno ti to pomože.moj bol tiež naučeny na ruky a vždy som ho musela polhodinu uspavat a po hodine a pol bol hore zase.celu noc sa to opakovalo.teras mi zaspi asi tak o 9tej a budi sa o 3 a ´6rano.a nebolo to take hrozne .akurat posledne dni stale mrnči a šucha si očka ked zaspava.

mizulienka
11. nov 2008

ahojte baby, ma niekto skusenost so zaspavanim podla Prekovej knizky Kdyz dite nechce spat? dakujem....
skusala som uspavat maleho podla knizky kazde dieta sa vie naucit spat ale nie som o tom celkom presvedcena...nie preto, zeby som tomu neverial, ale maly sa mi zda dost maly...nema este ani 3 mesice...tak neviem...poradte prosim 🙂 dik

kika25
11. nov 2008

Urcite by som knizku nepraktizovala u babatka mladsieho ako je 6 mesiacov.

My sme vcera zacali uspavat Lenku metodou opisanou v knihe "Kazde dieta sa vie naucit zaspat" a mame za sebou prve uspechy. Lenka so zaspavanim nemala velke problemy,(zaspavala po dopiti flasky s mliekom a s cumlikom) ale zvykla sa v noci zobudit a buntosit aj vyse 2 hodin...

A vcera nam pekne sama Lenka zaspala v posielke, bola velmi unavena, flasku vypila este mimo postielky, potom sme si precitali knizku (ako je pisane v knizke,teda dieta ma zaspavat same a bez pomocnych veci ako je flaska).
V noci ked sa zobudila to trvalo asi hodinu a pol kym opat zaspala, ale bez velkeho placu ako som ocakavala.Manzel k nej chodil v pravidelnych intervaloch,ale z postielky ju nevybral.

A dnes to tiez zvladla a dokonca aj doobeda,co sa stalo ani neviem kedy naposledy...lebo cez den mi spavala len v kociku, vacsinou na balkone...takze som stastna a dufam ze coskoro bude krasne zaspavanie samozrejmostou a nie vynimkou🙂))
Teraz skor ja teraz potrebujem radu, spavam len okolo 5 hodin v noci a akosi mi to uz ani nechyba...som ako na baterky...

pavlina05
11. nov 2008

kika25 co je vté knížse napsáno??? Můžeš shrnout?

denduska
11. nov 2008

mizulienka, ja som tu knizku nedavno citala a zda sa mi celkom fajn...je to tam tak citlivejsie napisane, tato nemecka kazde dieta sa vie naucit spat mi pripada trosku ako vycvik psa 😅

ta od prekopovej je fajn, ja sa to snazim praktizovat, ale trosku nam to znemoznuje nas vecerny plac 😒 akurat nemam hojdaciu siet ako ona tam radi ze je najlepsia 😀

pupavka32
11. nov 2008

ahoj denduska, dakujem za tvoj nazor 🙂 my sme chvilku isli podla tej nemeckej, ale pride mi to dost necitlive, nechat take malicke babatko uplne same v postielke...maly tiez velmi place, strasne nahlas...ale teraz sme chvalabohu na prazdniny u dedkovcov 🙂 na dedine v dome, takze tu sa nemusim stresovat, co povedia susedia 🙂 ale tiez som citala uryvky z knizky od Prekopovej a myslim, ze skusim podla toho...nemas nahodou link an tu knizku, alebo nevies, kde by som to mohla na internete najst?
dakujem pekne...a tvoje babatko uz pekne spinka, bez placu? 😉

pupavka32
11. nov 2008

denduska, ani som nevedela, ze mam 2 nicky a nevsimla som si, ze som sa prihlasila pod starym...ale to som ja mizulienka 🙂