Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

lilak5
25. júl 2009

Lehna, píšeš, že miminka co se v noci často budí, se potřebují naučit samy usnout......no tak to je podle mě pěkná blbost. Ne vše co si přečteš v knížce je pravda. Naopak si myslim, že miminka co se v noci často budí, potřebují cítit blízkost svojí maminky. Celá ta knížka je návod na to, jak zlomit vůli miminka být se svojí mámou.

lehna
25. júl 2009

lilak5-nečetla jsem jen tu knížku 😉 .
každý má hold svůj názor, já nic nikomu nevnucuji. neříkám,že svého syna nemám ráda, ale konečně se vyspím dýl než jen 4 hodiny 😉 a on taky. asi jsi měla hold víc štěstí a děti ti spaly. navíc nespal ani přes den. třikrát po půl hodině.

lilak5
26. júl 2009

Lehna a četla jsi třeba tohle? 😉

http://marek.blog.respekt.cz/c/9553/Koncept-kon...

aponchie
26. júl 2009

schvalne se nekdy kuknete na national geo.kanal..viz mladata ..jak dlouho jsou u matky jak s ni spi jak jedi kdy chteji atd..hold je to jednou materska role a ne pracovni pomer 😎

lehna
26. júl 2009

lilak-četla,díky.
aponchie-máš malou stále na rukách???

lehna
26. júl 2009

no napíšu ještě něco. není mi dvacet a každá matka vychovává své děti jinak a každí dítě je jiné.hledala jsem jen řešení, vyzkoušeli jsme tuhle metodu. malý usíná sám,celou noc vydržel spát jen týden, tento týden už se opět budí co hodinu,co dvě. až k dítěti budete vstávat takhle často. a spát budete každý den 4-5 hodin, taky budete hledat řešení,zda se s tím nedá něco dělat 😉 .
je tady spousta spokojených maminek, kterým se podařilo naučit dítě usínat samo a v noci déle spí. stačí si tuhle diskusi jen přelouskat. uznávám je to drsné nechávat miminka vyplakat(taky se mi to nelíbí),ale jak je vidět celkem to pomáhá.

aponchie
26. júl 2009

lehna kdyz breci ano a pak taky ona mi moc nebreci pac citi ,ze kdyz me potrebuje ja jsme s ni ,tzn,ze me nevyzaduje krikem..davam ji v obyvaku na sedacku treba a ona citi,ze je s nama.kdyz ji dam do pokojicku do postylky nekdy fnuka a to za ni jdu a utesim ji treba 10x a nevadi mi to a celkem mi to nikdy neprislo,ze bych nezvladala..u prvni to bylo silene pac jsem se moc stresovala tim,ze breci,ze ma prdy ,ze to ci ono a pritom ona potrebovala jen byt u nas a byla by v pohode..nemyslim si,ze kdyz dite mas u sebe at delas co delas tak ho rozmazlis ..myslim,ze placici deti placi proto ,ze nemaji dostatecnou citovou blizkost telesnou upozornuji at si to nekde hned neveme k srdci jinak nez je mysleno 😎

sirinka
26. júl 2009

tak ja som napr. klaru nosila takmer nonstop kym nezacala lozit...to bolo ked mala asi 9 mesiacov a cca 10kg...a nosila som ju na rukach, nemala som ponatia o nosicoch, iba klokanku som poznala a do tej som ju instinktivne (nastastie) nechcela davat. ale ona v noci spala dobre. uspala som ju na rukach a na prsniku a od tri a pol mesiaca bola schopna prspat noc...nikto ju to neucil, sama sa tak nastavila. a spinkala vo svojej postielke.

magdalenku tiez nosime takmer nonstop, vtedy je to stastne a usmievave dieta. ked ju chcem nechat polozenu na gauci ci v kociari stale sa hneva...ale to mi az tak hrozne nevadi. nevadi mi ani uspavanie na rukach. ale v noci by som prijala spanok aspon dve tri hodky, ked nie je mala celkom prilepena ku mne. moja krcna chrbtica tym dost trpi a veru aj nas sexualny zivot. no ale raz sa to snad upravi... 😅

aponchie
26. júl 2009

T ma 20kg a taham ji obcas taky 😀

mikulka
26. júl 2009

lilak: to je skvělá knížka asi, četla jsi ji?

lehna
26. júl 2009

aponchie-ale jo, já nejsem proti,ho nemít na rukách,když potřebuje. přes den. někdy ale taky potřebuji něco udělat a on většinou teda(i když jsem vedle něho a třeba žehlím),tak kňučí,že si mám k němu sednout☹. tak já nevím co s tím, já chápu,že to dítě potřebuje mou blízkost,lásku atd,ale mě se jedná hlavně o noc, ne o den. chápeš?? hledali jsme jen nějaké řešení. v noci ho mít co hodinu na rukách je bohužel celkem neúnosné a mé záda dost trpí?☹ a ani nemám už tolik síly. no asi mu lezou další zuby,tak nespí.

ninny
27. júl 2009

ahojte 🙂

mám na Vás taku otázočku.. naozaj pomáha, keď bábo nechám v postieľke plačkať a budem ho len chodiť kontrolovať? Ono potom zaspinka a časom sa takto naučí samo zaspávať aj bez plaču?? Skúšala som to pri maličkom, lebo posledne dni mi nejako prestal spinkavať.. :( lenže až mi trhalo srdiečko, keď začal tak plačkať, že občas až kašlal... bojím sa ho nechať takto plakať, nemôže dostať pruh?? ☹

ninny
27. júl 2009

preto som ho vždy vzala k sebe.. a nenechala som ho v postieľke... :( lenže takto to už ďalej nejde.. ☹

aponchie
27. júl 2009

leh a co tak ho dat vedle sebe kdyz zehlis?myslim na polstar treba na sedacku..ja posledne M tak uspala pac mela den blbec a chtel abejt na rukach a ja potrebovala zehlit tak sem ju dala vedle me a tuha do minuty..v postylce se budila po 5min ale nervala jen fnukala a me to prave nervuje a nemuzu se soustredit

lemge
27. júl 2009

ninny,take male babatko ako mas ty-s touto metodou by som urcite este pockala.ono si este v hlavke nevie uvedomit,kedy ma buvat.
my sme tiez vselijako spavali,zvykla som si aj na vstavanie 5krat za noc 😅,no boli aj lepsie obdobia,ked lepsie spavala v noci...my sme to skusili pred 3tyzdnami,na moju malu to funguje.a ani zo zaciatku to nebolo pre nu drasticke,prvy krat plackala max 5minut,porom to bolo len take mrncanie.mala si rychlo zvykla,no neviem keby mi v zaciatkoch plakavala dlhsie-neviem,neviem ci by som mala taku pevnu volu-nechat ju plakat v postielke.. 😅

uvidis,maly ti teraz horsie spava,ale bude aj lepsie.vsetky deti maju svoje obdobia,kedy spavaju lepsie a kedy horsie,teda hlavne take mensie deti. 😉 chce to cas..

ninny
27. júl 2009

lemge, neuveríš.. ale maličky mi práve zaspinkal v postieľke.. po troch týždňoch zaspal prvý krát sám v postieľke... najprv plačkal.. nevedela som to vydržať, tak som ho vzala k sebe... do náručia... a potom keď sa ukludnil som ho dala do postieľky, začal plakať a poriadne, tak som šla k nemu, pohladkala som ho, dala som mu cumlik, prestal plačkať.. tak som odišla... potom len troška zamrnčal a potom bolo už ticho.. tak som sa šla po 5 min pozrieť a on hajal..

preto som sa pýtala na túto metódu, lebo poznám maminky, kt. ju praktizuju už od narodenia svojho bábenka.. aj moja sestra to takto robila pri druhom a vravela mi, aby som začala aj ja, lebo že dopadnem tak ako ona pri prvom, že ho uspavala tri hodiny... na rukach. Tak som to chcela skúsiť... lebo mi prestal spinkavať cez deň.. a posledne tri noci sa mi budil každé 2-3 hodky.. a to predtým sa zobudil v noci len 1-2 krát... a prvé dva týždne po narodení sme o ňom skoro nevedeli... prebalila som ho, pomojkala, nakojila a on spal.. aj 4-5 hodín vkuse.. raz dokonca 6 hod cez deň.. no potom sa to zmenilo.. a on mi cez deň malokedy spinkal dlhšie ako 1 hodinku... a doktorka mi vravela, že je dôležité aby takéto male miminka poriadne spinkali.. preto som hľadala ako docieliť to, aby sa poriadne vyspinkal...

lehna
27. júl 2009

apo- mám žehlící prkno vedle jeho hrací deky. vidí na mě a všechno. někdy to vydrží,někdy ne. on si sám pohraje tak 20 minut a pak už někdo musí být u něj a bavit ho.

lemge
27. júl 2009

ninny,no tak super.nech ti to tak vydrzi co najdlhsie 🙂 no tak su aj vinimky,predsa 🙂

jankapiknova
27. júl 2009

ja by som tak potrebovala mojho synka naucit zaspavat sameho alebo aspon somnou na posteli,ale on len na rukach, a nechat ho plakat tak to musim ja vynechat ale ved musi byt este niejaka metoda okrem toho nechat babo plakat kym nezaspi

janajanajana
27. júl 2009

Baby,mna tiez zaujima ako sa da babatko uspat len tak, doma 😕 Ale to nie je o matke, ale o dietati, prva zaspavala ani neviem ako, sama v postielke s cumlikom, nevedela som co je to uspavat dieta. A druha, uplny opak, nech robim co robim, spinka len v kociku, bez kocikovania nezaspi, kocikujem aj doma, ked je zle pocasie a to ju musim stale preventivne kocikovat, lebo ma velmi lahky spanok. Ale vecer zaspava od narodenia sama, bez cumlika, napapa sa, ja odidem a ked sa vratim uz spinka. Ale cez den, mam pocit ze tuto MD len kocikujem, nic ine nestiham 😝 , ja fakt neviem ako ju naucit spat doma 😒

ninny
27. júl 2009

Malinky mi spinkal hodinku a pol.. potom som ho prebalila, nakrmila.. a teraz ležka na brušku na gauči vedľa mňa 🙂

ninny
27. júl 2009

Malinky mi spinkal hodinku a pol.. potom som ho prebalila, nakojila.. a teraz ležká na brušku na gauči vedľa mňa.. 😵

ninny
27. júl 2009

Dnes mi nejako blbne net.. najprv mi vypadol a moj prispevok neukazalo.. tak som to napisala ešte raz a teraz kukam a su tu oba 😀 😝

sunea
27. júl 2009

Ninny, tvon prdolko je este moc malicky, potrebuje ta mat pri sebe. Nenechavaj ho dlho plackat, naozaj moze dostat aj pruh, ak by plakaval silno a dlhsie. Ja mam skoro rovnako stareho prdolu, ako ty - ked nespinka, venujem sa mu, bud ho mam niekde polozeneho a cvicime, rozpravame sa, ak mu to nevyhovuje, mam ho na rukach, alebo v zavinovacke a hupeme sa na fitlopte (uzasny vynalez). Tiez ho nosim v satke, ked ideme von vencit hafana, tam zaspi takmer okamzite, aj ked je predtym mrzuty. Inak podla tej knizky (nazov tejto temy) sa da nejaky spankovy rezim trenovat myslim od pol roka alebo tak nejako.

ninny
27. júl 2009

sunea, ani ho takto nebudem nechavat plačkať.. veď by mi roztrhlo srdiečko... hehe, musím povedať manželovi, nech nám opäť nafukne fit-loptu, sfukol mi ju, že už na ňu nebudem mať čas, tak ako v tehotenstve :D aj my máme havina, a neviem vymyslieť ako ho venčiť... on je dosť hyperaktívny, a neviem ako by som zvládla aj jeho aj kočik.. 😀 😝

ninny
27. júl 2009

sunea, a spinka Ti Adamko aj cez deň, koľko? Lebo mne šlo práve o to, aby spinkal niečo aj cez deň, lebo nejako prestal..

jankapiknova
27. júl 2009

babenky moje, prekonala som sa nechala som maleho v postielke nech zaspi sam, plakal ale 40minut,porazalo ma, lenze stale sedel,sem tam som tam isla a dala ho lahnut ale aj tak sa hned posadil,po tych 40minutach uz bol dost unaveny a dala som ho lahnut a capkala po ritke a uz zaspal,len neviem ci nebola chyba ze som ho po ritke capkala ale zas by sa posadil, ale aspon ze nebol na rukach. teraz nad tym s manzelom len premyslame a lutujeme ho a najradsej by som plakala ☹ aka som hnusna. asi by som v tom mala pokracovat aj cez den co? osvedcilo sa vam to aj na denny spanok a aj na nocny?

sirinka
27. júl 2009

ninny skus nejaky ergonomicky nosic...

aponchie
28. júl 2009

lehna no v 6ms.si sam pohrat 20min je celkem dost ne?me to prijde paradni pac za 20 min stihnu jako tryskomyska probehnout celej byt a poflakat to tady a pak padnu vedle a delame tutununu 😀

meusicka
28. júl 2009

ahojte, my sme mali problem so zaspavanim v noci, uspavali sme na rukach, ale kedze to sa neda po kazdom papani nosit a pod, tak som si malu potom davala k sebe na postel a tam potom zalomila hned.
teraz riesime uz nieco ine 😀 mala sa strasne prehadzuje v postielke a stale sa niekam buchne, zakvaci a nato sa budi, a tak aj ja, tak sme nespali ani jedna a preto sme ju zacali hned vecer dvat na nasu postel. tam spi ako poleno, ani uspavat velmi netreba, staci jej dat do ruky len podbradnicek a s tym sa pohra a je spokojna. lenze teraz spime na posteli vsetci.