Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

katka.carska
7. máj 2009

maminy, chcela by som vas poprosit o skusenosti so starsimi detickami. Co ked doteraz fungujuca metoda prestala ucinkovat a dieta uz vylieza z postielky ? (Nastastie nejde o nasho synceka, ale o jeho bratranca co byva pod nami. A v case, ked nas Matusko vecer zaspi, zacina sa o poschodie nizsie plac. Niekedy pol hodinka, niekedy hodinka, niekedy viac) Este pripisem, ze chlapec bol nauceny na rezim pusa, zhasnut, zavriet dvere a spat. A naozaj o par minut bez placu zaspal.

dzein25
8. máj 2009

potapko, dnes som vyskúšala malej pri zaspávaní zhasnúť a trošku sa zlostila ale za chvíľu zaspala.No, musím poklopať, aby to nebola len náhoda... 😀 klop, klop, klop 😝

potapko
9. máj 2009

Dzein, to je fajn. Aj ja dufam, ze to nebola nahoda 😝 Tie deticky nas prekvapuju kazdy den, ale musime verit, ze to bude len a len lepsie a to aj bude, uvidis 😉
Katka, ak uz je ten chlapcek starsi, tak si myslim, ze tu pomoze len dohovor, alebo mamina musi citlivo zvazit, ci chlapec len vzdoruje, alebo ma naozaj nejaky problem. Tu je tato metoda uplne nanic 😉 S vacsimi detmi sa uz predsa da dohodnut a pri vacsich detoch by som tuto metodu ani nepraktizovala. Moja starsia to robila az ked mala tak 3-4 roky, ale to sa vyriesilo tym rozpravanim. Uz bola rozumna a vselico sa dalo vysvetlit. Takze drzim maminke palce a nech sa jej podari zistit, preco to ten maly robi 😉

rovni
10. máj 2009

je fajn vediet ze nie som sama
aj nasa je ranne vtacatko-ked spi do pol 6,je to vela,dnes trhla rekord-vstavala o 4.50 😒
ja som z toho uplne hotova,ci vecer zaspi o 7 alebo o 9,vzdy je to rano to iste 😖
potom rano medzi 8-9 je uz mrzuta,sucha si ocka a ide spat.aj sa snazim popri nej,no nikdy uz nezaspim.
a to si pamatam ako som sa stazovala okolo Vianoc,ze buntosi "uz" o 7-co by som za to teraz dala!!!
takto mame cely den "posunty",spi 2x,niekedy sa zobudi z druheho spanku o druhej poobede a potom taha az do vecera do siedmej (do kupania)-samozrejme poslednu hodinu priserne mrzuta a len na rukach
nielen mne ale aj jej by pomohol dlhsi ranajsi spanok-no ako to docelit?

bambulla
10. máj 2009

ahojte mi budeme mat 3mesiace a mame problem ze cez den sam nezaspi iba na rukach ale vecer vypije flasu grgneme a zaspinka si pekne sam ako by sme to mali riesit cez ten den aby mi zaspinkal sam ☹

zuzanat
10. máj 2009

ahojte, zda sa, ze metoda zacala ucinkovat, lebo Filipko vcera vecer plakal asi len minutu a hned zaspal. Ale spava horsie ako predtym ked bol s nami, celu noc prespal.Teraz sa vzdy v noci zobudi s placom, a zaspi len pri mne. Dufam, ze to chce len cas, aby si zvykol, ze bude spavat sam.Ale vecer uz mi neplace zo spania, ako som spominala...

zelmirka1
10. máj 2009

ahoj rovni
no vidim ze je to mas rovnake ako my...aj dnes sme hore o 5.30 a je uplne jedno kedy ho dam spat. Ja vobec nie som ranne vtaca a dava mi to zabrat. Snazila som sa naucit ho spinkat dlhsie tak ze som ho nedala doobeda spat pred 9.30, sice to ciastocne pomohlo lebo potom spal dlhsie ale udrzat ho dovtedy bolo fakt tazke lebo bol veeeelmi mrzuty a placlivy a jedina sanca bola mat ho na rukach. Uz to pomaly vzdavam a dufam ze casom sa to zlepsi. Zdalo sa mi ze rezim funguje najlepsie ked ho davam spat priblizne v rovnaky cas kazdy den ale to sa da len ked sa rano zobudi rovnako a to nehrozi. Drzim palce.

potapko
10. máj 2009

rovni, asi s tym nic nenarobis. Proste je to ranostajka. Ale myslim, ze sa to casom samo upravi. Len to treba vydrzat. Este je malicka. Takze sem tam sem napis, ze ci sa to zmenilo, alebo nakukni, mozno niektore s deticiek ranostajov zmenia svoj rezim a ty sa ukludnis, ze sa to zmeni 😀 😝 Drzim moc palceky, nech to netrva dlho.
Bambulla, tvoj malicky, je este strasne maly na tuto metodu. A spinka ti aspon v kociku? Aj moju som asi do 4 mesiacov musela kocikovat, inak cez den nespala. A potom zrazu nastal zlom. Vzdy som ju do postielky dala, ked plakala a videla som, ze spinkat nebude, tak sme sa obliekli a isli von. A zrazu prisiel cas, ze zaspinkala sama -samozrejme, ze som ju predtym musela kojit 😝 Uzivaj si, ze aspon vecer nemas taketo problemy. Podla mna sa to upravi, len stale skusaj ho davat do postielky, alebo skracuj cas, co ho nosis na rukach. Skus ho davat do postielky takeho polobdeleho, ale nie spiaceho. Uz to tu niektora mamina spominala. Aj u nas to funguje 😉
Zuzka, myslim, ze to naozaj chce len cas. Ale aj ty by si asi mala skusit, ze od neho odides, ked je este v polospanku. Skus ho pekne ukludnit a odist. Uvidis, co sa stane. Moze sa stat, ale aj nemusi, ze si bude vyzadovat, aby si spala pri nom vzdy, ked sa on v noci nahodou prebudi. Skus vycitit, co by bolo najlepsie. Pevne verim, ze je to len prechodne a samo sa to upravi. Inak, ak mas pocit, ze ma strach, mozno by pomohlo slabucke svetielko. No treba skusat a najst rezim, aby to vyhovovalo vam obom 😉

rovni
10. máj 2009

dakujem za podporu baby 😉
mozno aj ju skusim doobeda dlhsie udrzat hore,ci to nepomoze a rano dlhsie nepotiahne,no radsej tomu nebudem moc verit,aby som nebola sklamana.a okrem toho ked je uz unavena,mrzuta,nic ju nezujima,fakt neviem co s nou,len na rukach,ked ju niekde polozim,hned plac.
aj mna to skore ranne vstavanie velmi nici,ja som vzdy bola typ co rad vyspava,ked sa dalo,pred desiatou som nevstavala,tak teraz trpim ☹
ked kedysi obcas potiahla dlhsie, ze do pol8,hned ten den bol krajsi,maminka vyspata s dobrou naladou a vsetko bolo super,
no takto len co ma cely den boli hlava od nedostatku spanku,som mrzuta,unavena,a to som najneskor vecer o deviatej v posteli

ali27
11. máj 2009

bambulla,

ja mam podobne stare babetko a mame ten isty problem, akurat ja ju nosim v satke, lebo ruky uz nevladzu. ale napriklad vcera rano zaspala sama a to tak, ze som na nej videla ze je pekne ospala (cca hodinku a pol po zobudeni z nocneho spanku), tak som jej dala papat, strcila cumel do pusy, pustila sum z radia (nasej malej to velmi pomaha zaspat alebo sa ukludnit) a behom 10 minut bola tuha. to iste som skusila dnes rano a fungovalo to opet. tak to vyskusam robit aj v priebehu dna a uvidim. toto je moja skusenost s uspavavim 🙂

pistok
11. máj 2009

už dlhšie sa chystam napísat
tak my sme skúšali vyrevat zhruba ked mal malý 7mes. a naozaj reval dlho a vytvrvalo a vela dní
no aj my sme boli vytrvalí a naučil sa večer zaspávat sám
lenže potom ako sa naučil chodit okolo postielky - postaví sa a behá s pridržaním jednou rukou
asi pred 1 a pol mesiacom ho tam položím a on sa hned so smiechom postaví a poskakuje
tak sme to riešili uspat na rukách a preložit
lenže ked nieje dostatočne uspatý, tak po chvilke spania vyskočí a zas poskakuje
a už je to dost namáhavé uspávat ho na rukách má skoro 10kg
a cez den je to ešte horšie
rada by som to nejak riešila, ale všetky pokusy zlyhávajú
a cumal nechce od narodenia a už nekojím

potapko
11. máj 2009

Pistok, mam len jednu otazku. Preco ti vadi, ze beha po postielke? Ved nech si pobeha, potom sa ukludni a zaspi. Moja sice nechodi, ale lozi po celej postielke. Idem za nou, len ked sa zakliesni a nevie ako odtial von. Ked to robi vecer, tak potom ked zaspinka, tak ju prelozim do normalnej polohy. Cez den to nerobim. Ved sa nic nestane, ked nebude spat presne tak, ako som ju polozila 😉 Skusila si ho nechat len tak v tej postielke? Asi to bude troska tazsie, kedze ma rad, ze ho uspavas na rukach. To je velmi prijemne, ja mu verim 😉

pistok
11. máj 2009

kým len lozil, tak som ho tiež nechala ako píšeš a potom po zaspatí uložila do vhodnej polohy
ale teraz on bude skákat hádam do nekonečna
má riadnu výdrž
a ked zhasnem svetlo alebo velmi stlmím, tak padá a udiera sa a plače, ale zas vstáva behá
potom je celý spotený a zas hladný alebo smadný a tak dookola
on je už potom aj mrzutý, že by rád spal ale lahnut ani za nič
len v náručí aj to v pevnom objatí
chce spinkat, šuchá očká, ale blbostičky by robil stále

potapko
11. máj 2009

Fuha, tak toto bude riadny sinter 😀 Aj tak si myslim, ze raz hadam prestane. Ak je smadny, tak by som mu dala troska caju a skusila byt neoblomna. Skusat vysvetlovat, ze musi "haji" a pod. A skusala si si k nemu lahnut? Teda nie do jeho postielky 😀 😝, ale do tvojej postele vedla neho. Mozno to by bolo lepsie. Alebo mu zazat len malicke svetielko, aby sa neudieral. Asi treba len skusat, co zaberie. Ked uz raz pekne spinkal, tak to vie a treba mu to len troska pripomenut 😉

pistok
11. máj 2009

k sebe do postele som tiež skúšala 😅
no neobleží, kope, škriabe a bije ma alebo kohokolvek, kto sa znaží ho udržat 😒
aj v náručí bojuje, ale potom rezignuje niekedy po 2-3 min a inokedy je to ozaj boj aj 10-15min, kým sa ukludní a potom zaspinká, len ho ešte musím chvílu 5-20 min mat v náručí, nech ozaj tvrdo zaspí, nech sa zas nepreberie
cez den som skúšala kolko vydrží 😖
normálne som ho nechala nech zaspí, ked bude chciet
a výsledok ?
no nespal celý den vobec a večer tiež nechcel ako aj po iné dni
lenže bol celý čas mrzutý hrozne, lebo bol unavený, ale nezaspal, nech som robila čokolvek a pripomínala mu staré rituály
tak takové kvítko já doma mám
aj vtedy, ked večer zaspával sám, cez den len v kočiari - teraz už ani tam nechce alebo v náručí

potapko
11. máj 2009

Pistok, myslim, ze tomuto sa hovori narocne dietatko. Myslim, ze by si to asi mala este chvilku vydrzat, ale skus ho nenosit, ale si s nim len sadnut. Tak ti nebude tazky. Mozno treba len preklenut toto obdobie a bude lepsie. Mas moj obdiv, lebo to musi byt velmi narocne. Drzim ti palce, nech sa to zmeni. A este jedna vec, ja som nemyslela, aby si si ho dala k sebe do postele, ale aby si si lahla do tej miestnosti, kde on spinka. Takze on v postielke a ty vedla neho. Mozno by to zabralo. Ale ked je take sidlo, tak asi nie 😖

pistok
11. máj 2009

ja ho uspávam v sede na rukách hojdám, ale aj tak už mám maximálne problémy s chrbticou a bolia ma aj ramenne klby, lebo on hlavne zo začiatku velmi bojuje a vzpiera sa
tak vydržat, lenže dokedy?
naozaj som skúšala už možné i nemožné a ked mi rupli nervy, tak som sa jednoducho na neho vykašlala a nechala ho tak v postielke, ale nič to nepomohlo na spanie, len ja som sa trošku upokojila v kuchyni a zas všetko dokola
teda niekedy zaspí hned po 2min na rukách a spí už potom pekne, no niekedy nie a nie
ale v postielke vobec
máme rituály aj kúpame s levandulou a večer len kludové hry a tak, no nezaberá
asi budem musiet počkat, kým bude rozumnejší a nechá si to vysvetlit, ale čo dovtedy? ☹

potapko
11. máj 2009

Pistok, ak si uz naozaj tak zufala, tak by som to fakt skusila nechat ho vecer v tej postielke. Den by som neriesila, ked nespi, tak nespi (aj ked je mrzuty), dala by som ho do postielky a cakala. Vecer, ked by pri tom pobehovani spadol, tak ho samozrejme chod ukludnit. Ale inak by som ho asi tak nechala. Ked uz fakt nevladzes, tak to musis skoncit. Vies, niekedy to tie deticky prejde, ale niekedy su tak rozumne, ze to este viacej vedia vyuzit. Je to pisane velmi natvrdo, ale urcite vies, ako to myslim. Mala by si malemu ukazat, ze na rukach ho uspavat nemozes - vysvetlit mu to - samozrejme takou jeho recou 😅 Kedze je uz vacsi, tak bude urcite vzdorovat, ale inak to asi nebude mozne. Uchylit sa k nejakemu zvazovaniu, to sa mi nezda spravne a je to aj krute. Ja si myslim, ze ked vyciti tvoje odhodlanie a doslednost, tak na to pride, ze proste musi spinkat. Ale ak to takto zacnes, tak musis vydrzat. Nesmies povolit, lebo to potom bude este horsie. Stale s laskou a doslednostou opakovat svoju poziadavku. Mozno by to za pokus stalo. Mam pocit (niekde som citala), ze do dvoch tyzdnov by to malo prejst. Ak sa to nezlepsi, tak treba asi vymysliet nejaku inu strategiu 😉

pistok
11. máj 2009

že by som to ešte skúsila? kolko vydrží to naše perpetum mobile?
ked bude doma aj manžel, tak asi sa na to dáme, lebo ja už nemám ani energiu byt sním tak dlho hore a strážit ho. som celkom rada, ked sa mi ho podarí uspat okolo 20h - tento čas dodržiavame vždy a je už vtedy ospalý a hned ako zaspí snažím sa íst si lahnút čo najskor aj ja

potapko
11. máj 2009

Skus to, ale musis byt naozaj dosledna. Vydrz to aspon 5 vecerov. Podla mna sa po troch veceroch dostavi uspech - aspon ciastocny - bude to kratsie trvat 😉 Uvidis, malicky to zvladne - je asi velmi vnimavy a rozumny, preto je taky maly "duracel" 😀 A este by ste mohli skusit to, aby chodil maleho vecer kontrolovat manzel. Ak ho on na rukach nikdy neuspaval, tak to mozno pochopi maly rychlejsie. Ale zasada je, ze sa nesmiete striedat. Ked uz zacne chodit jeden, tak to musi vydrzat az do konca. Toto nie je z mojej hlavy, ale je to pisane v tej knizke, o ktorej tu piseme. Myslim ale, ze na tom nieco je. Treba len skusat a hlavne vydrzat. Drzim moc palce. Potom sa ozvi, ako pokracujete, alebo ked budes potrebovat psychicku podporu 😉

goga03
11. máj 2009

ahojte,
pistok aj nas chodi vecer okolo posielky (drzi sa dvoma rukami), ale po chvili sa unavi a lahne si a zaspi sam. so zaspavanim problem nemame. problem a dost velky mame s tym, ze je v noci kazde 2 hodiny hore a nad ranom kazdu hodinu. pomoze len kojenie, aj ked si len cucne a spi dalej.
mala ste niektora takyto problem?

pistok
11. máj 2009

potapko ja som knižku čítala a snažím aspon niečo podla nej, lenže volajako nič nezaberá v poslednej dobe
a uspáva ho aj manžel na rukách, ked je doma - má nepravidelnú prac. dobu
skúsime to asi zas a viem, že ked sa začne, tak treba vydržat
len už teraz sa bojim, že zas nič nedocielime
podla teba, čo je normálne, kolko by sme ho mali nechat, ked začne plakat, teda s pravidelním kontrolovaním neskor po cca 20min
lebo ked sme to skúšali naposledy, tak plakal vyše hodiny a pol a potom ešte vyše hodiny niekolko dní

goga03
11. máj 2009

ja som totiz davnejsie citala tu knizku a mne sa zda, ze cele to bolo postavene na tom, ze dieta ma zaspavat samo v postielke a to oliver zaspava sam, tak neviem, preco je tak casto hore.uz to trva asi 5 mesiacov a ja stale naivne cakam ze z toho vyrastie ☹
som si myslela ze potrebuje byt blizko mna, ale tak isto casto sa budi aj ked spi s nami v posteli.

pistok
11. máj 2009

kým som kojila, tak sa budil na kojenie tiež tak často, ale ked dostal flašu, tak len 2x , potom 1x a teraz vačšinou prespí celú bez flaše - nekojím necelé 2mes.
teda on lozí po postielke a ked sa zamotá v rohu, tak mrnčí a ked stihnem vstat skor ako sa riadne preberie a darí sa mi, tak ho len znovu preložim pekne lahnut a spí dalej
to takto v noci niekedy aj 5x a inokedy len 1-2x
ráno vstáva skoro - rozne medzi 4 az 5hod a ide na šerbel dostane flašu a ešte chce spat, ale uspávame na rukách
skúšala som len dat do postielky rano, on sa preberie, ale je potom mrzutý a chýba mu spánok, je s ním na nevydržanie

mirustek1
11. máj 2009

pistok-mysli ze by si to este mohla skusit,dat ho do postielky a nechat,mne Emka sa naucila pekne zaspavat,vecet si polezi,nieco si pomrmle e do 10min,spi,no cez den sa v postielke zacne hrat,behat,vsetko docahuje a niekedy to trva aj hodku,potom si lahne a spi.tak drzim palce

pistok
11. máj 2009

teraz poobedne spanie som skúsila ho nechat zaspat samého
už okolo 13h začal vyzyvovat a triet si očká a bol mrzutý
no proste chcel spinkat, tak som rýchlo šerblík, zatiahla záves a tak
že skúsim čo spraví a skončilo to tak, že som už teraz pred 10min rezignovala a uspala ho na rukách, čo nebolo lahké, lebo najskor som ho musela ukludnit, lebo už ani plačkat chudáčik nevládat, len vzdychal a sem tam nahlas zastenal
tak neviem, lebo večer je to podobné

potapko
11. máj 2009

Pistok, je to narocne, ale tym, ze si ho teraz poobede nakoniec uspala na rukach, tak si malemu len dokazala, ze dlhym placem dosiahne to, co chce a to je uspavanie na rukach. Ked to uz naozaj nezvladas, tak musis byt dosledna, aj na ukor toho, ze vynechas spanok. Ak to nezvladnes a necitis sa na to (je to naozaj velmi tazke, ked tie deticky tak placu), tak to ani nezacinaj. Nie je to dobre. Ak ho po hodinovom placi zoberies a splnis mu to, co on chce, tak nabuduce to moze vydrzat aj dve hodiny (bohuzial aj dlhsie . ☹ )Preto ti naozaj dobre radim, ked to nezvladnes, nezacinaj to. Skus potom neskor, ked uz budes mat pocit, ze to vydrzis. Je to krute, ja viem, preto ti hovorim uprimne, ze je to o pevnych nervoch a hlavne uz o tej beznadeji, ze tuto situaciu chces riesit. Tak si to prosim dobre rozmysli, aby si zbytocne neurobila zle sebe a aj malickemu. Drzim moc palce. A este jedna vec, ked sa rozhodnes, nesmies sa bat. Musis byt dosledna, ale laskava. Deticky su strasne vnimave a velmi rychlo vycitia, ze mas strach alebo obavy. Rozhodnutie je na tebe.
Goga, tato metoda nie je len o zaspavani. Mala som presne taky isty problem so starsou dcerkou. Stale som verila, ze to prejde. Ale aj ked som prestala kojit v 8 mesiacoch, tak to prestat nechcelo. Ked uz som bola uplne zufala (v 10 mesiacoch), tak som dcerku prestahovala do svojej izbicky a rozhodla som sa, ze jej v noci nedam nic, ze proste musi spinkat. Takze ked sa prvy krat zobudila okolo 10, tak som jej dala dudlik, pohladkala a isla prec. Nastalo bozie dopustenie - bolo to zle, chodila som za nou kazdych 10 min. Po urcitej dobe zaspala a za chvilu sa zobudila znova. Ta prva noc bola strasna. Myslela som, ze som ani nespala a hlavne som mala strasne vycitky, ale bola som neoblomna, lebo moje nevyspatie bolo take silne, ze som na dcerku zacala byt nervozna a zla. Dokonca som ju aj zbila (chudatko, za nic nemohla). Druhu noc uz bola len asi 3x hore, potom sa asi tyzden budila len raz - to som vzdy len dala dudlik, pohladkala a isla prec. A po tyzdni sme mali prespatu noc a to skoro stale. Zvykla sa este budit, ale to som vzdy prisla za nou, pohladkala, ukludnila a bol klud. Takze toto je moj pribeh. Bolo to narocne, ale potom som sa zrazu vyspala a bola som najstastnejsia mamina a aj na dcerke to bolo vidiet 🙂 Drzim palce, aby si to zvladla. Len si sama musis urcit vek, kedy to dietatko zvladne a hlavne, kedy to zvladnes ty.
Inak mirustek dobre radi, ona si to tiez cele odtrpela ☹. Ale teraz je spokojnaaaaaa 😉

pistok
11. máj 2009

my sme si to už raz prešli asi pred 2-3mesiacmi a bola to hroza
plakal vyše týždna aj viac ako hodinu vkuse, ale potom bolo pár týždnov pokoj a zaspával celkom fain
no neviem kde sa stala chyba, jednoducho pomaličky zas niekedy zaspal hned, inokedy poplakal a to aj pol hodinu i viac, až potom mu išli zúbky a mal aj hnačky, tak som ho nechcela nechat tolko plakat a to sa mi vypomstilo
ale chudáčik boleli ho zúbky, tak som nemohla inak
a nakolko viem, že to znášal zle to prvé "učenie sa spat", tak sa mi do toho zas nechce, hlavne ked dalšie zubky sú len otázkou času a asi to bude podobné
už nevládzem na chrbticu, ale naozaj neviem, či ho zas mám trápit plačom pred spaním

goga03
11. máj 2009

potapko, dik za rady, myslis, ze skoro 8 mesacne vydrzi celu noc bez jedla? ja ho pred spanim len kojim.
ja som povodne tak myslela, ze by papal len 2 -3 krat za noc,ze ak sa zobudi skor ako 3 hodiny od posledneho papania, tak mu nedam.ale teray nad tym rozmyslam, ze chudak malicky, bude mat v tom hokej, ze raz sa zobudi a zaplace a dostane prsnik a druhy krat sa zobudi a nedostane:(

potapko
11. máj 2009

Goga, tak na toto som aj ja myslela. Ale niektore maminy to tak urobili. Dali papat najskor po 12-tej. Cize kojili 2x za noc. Ja mam tiez osemmesacnu a budi sa 1-2x v noci. Ked sa vsak zobudi 2x, tak vidim, ze velmi malo taha. Je to len na take zapitie. Tak ju necham, lebo 2x sa to da vydrzat 😉. Niektore deticky vydrzia aj celu noc bez jedla, ale ja by som ho asi nenechala bez jedla. Ale urcite by som ho nenechala len tak dudkat. Musi naozaj tahat a akonahle tahat prestane, tak supky-hupky do postielky. Ozaj a kasu mu vecer davas? Tie maminy, co to takto robili, tak tu pisali. Mozno by si to mohla najst - tak asi 5 stran dozadu. Za pokus to stoji, uz sa dost dlho trapis ☹ Im sa vyriesilo to caste budenie.
Pistok, tuto metodu treba vzdy prerusit, ked je choroba, alebo nejaky iny problem. Ale potom co najskor sa treba vratit do starych kolaji. A myslim, ze zubky ho netrapia dlhsie ako tyzden - max. 2. Sice v knihe sa pise, ze zubky nie su dovodom na zly spanok. Nieco pravdy na tom bude, kedze moja starsia zrazu prespavala cele noci a pritom jej isli stolicky 😉 Pistok, je to cele na tebe. Ak ho nechces trapit, tak tuto metodu nerob. A musim ti povedat, ze toto "ucenie sa spat" znasa kazde dieta (a aj kazda mamina!) velmi tazko. Preto je dobre, ked uz tym raz prejdes, tak si to aj udrzat. Niekedy fakt staci, ked ma dietatko nejaku bolacku, tak len pritulkat, pohladkat a zase ulozit - a to vsetko pri peknych slovach, aby poculo tvoj pokoj a odhodlanie. Ak sa predsa len rozhodnes pre nasu metodu, tak sem zase napis a my ta podporime. Budes to moc potrebovat ...