Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

monika77
14. jún 2010

@berenika39 my berenika už vôbec neplačeme,,takže niet čo kontrolovať 😉

zuzkat1
14. jún 2010

@lienka43 tak to ano... to si neviem predstavit...to je ina situacia

monika77
14. jún 2010

maminky ktoré máte ročné detičky a viac do koľkej vám ráno spinkajú?

luciarichard
14. jún 2010

@monika77 ako myslís rano ? ráno mi spí mala max. do 7.00 a potom ju okolo 10.00 ukladam na doobednajsi spanok 😉

berenika39
14. jún 2010

@monika77 to je dobře, petr taky nebulí, a jsem přesvědčená, že prostě neměl důvod jako mimčo plakat tím pláčem - volání o pomoc - tak prostě ví, že není důvod si něco vyřvávat a pokud něco chce, přijde, poví,ukáže, umí už poprosit. Pořád to tu čtu a pořád stejně si m yslím, že zbytečný zoufalý pláč nemůže pomoct. Možná krátkodobě, jako výsledek té metody, ale do budoucna to přínos není.

monika77
14. jún 2010

@luciarichard ano myslela som ráno,,,náš drobec spinká len do 5h,,,príde mi to hrozne skoro a to ho dávam spať o 20-20,30hod

iinuska
14. jún 2010

@monika77 Adamko spava tak cca do pol 8. Ale nariklad dnes sa zobudil o pol 7. A spinkat chodi tak okolo 20.00

luciarichard
14. jún 2010

@monika77 juuuj to je skoro aj ja malu ukladam medzi 20.00 - 20.30 ... ale vacsinou spime tak do 6:30 a aj to sa mi zda ze skoro vstava resp. nebudi sa vyspata a vidim na nej ze by este spinkala 😒

martinka17
14. jún 2010

@monika77
mi to isté, monik, spať šup o 20 už spí a ráno vstáva okolo 6, neikedy už o 5 😝 som už totál vypľuvnutá pri mojej nespavosti 😝

vlastovka385
14. jún 2010

@monika77 Náš Tibor teď spí od cca 20.30 do sedmi, přes den už jsme najeli jenom na jeden spánek ukládám ho po obědě, protože dřív už nechtěl usnout a vztekal se, ale to mi prospí většinou tak 3 hodiny. Výjimky jsou, když máme horší noc, jako třeba dneska, to šel spát už o půl 12. Možná bych ho zkusila večer ukládat později, nebo je už v těch 20.00 moc unavený?

monika77
14. jún 2010

ešte jedna otázočka? spinkajú v postieľke s vami v spálni či ste ich dali do izbičky už?

zelmirka1
14. jún 2010

moja skusenost je prave ta ze pri prechode na jeden spanok sa nam velmi zlepsil rezima aj denny spanok,
trvalo to asi 2-3 tyzdne kedy niekedy spal 2x lebo proste doobeda nevydrazal, je ranostaj, a niekedy ruz len az a bolo to okolo 13 mesiaca. Ale kazde dieta je ine, kamoskin maly spal 2x az do roka a pol takze treba vycitit ake je vase dietatko ci vydrzi s jednym alebo by to bolo moc trapenie ho drzat hore.
Co sa tyka zaspavanie tak prve 4 mesiace zaspaval pekne sam v postielke, potom si vyzadoval moju pritomnost tak som pri nom lezala a sameho som ho naucila zaspavat ked mal 15 mesiacov, proste som vycitila ze je ta spravna chvila, naucil sa to bez placu a dodnes neplace vecer aj ked nemoze zaspat, obcas vylezie, obcas ma zavola, vie ze nemusi revat lebo pridem ale vacsinou nemame problem so zaspavanim, lebo ked uz ma dietatko okolo roka a viac da sa velmi dobre vysvetlit vselico. Neda sa to porovnat kym bol mensi.

martinka17
14. jún 2010

@monika77
mne neurologička povedala, že ak sa dieťa v noci často budí aj po roku života, tak je lepšie ho dať do vlastnej izby. Ale tak ja mám len jednu spálňu a na gauč sa mi neche 😀

monika77
14. jún 2010

@martinka17 my práveže ako sme nabehli na spánok podľa tejto knihy prespinká už celú noc, výnimočne sa zobudí ak sa mu niečo zlé sníva, plače, pohladím ho a spinká ďalej
dnes sme presťahovali postieľku do jeho izbičky,,,urobili sme tak preto,aby sme vyskúšali či nebude ráno dlhšie spinkať a to z týchto dôvodov,,,možno sa budí na svetlo ktoré je už o 5h a v izbičke ked mu zatiahnem roletku je tam oveľa väčšia tma ako u nás v spálni no a druhá vec, strašne nám vrzgoce postel a vraj ráno už detičky viac vnímajú zvuky tak či to nemôže byť aj kvôli tomu

inak cez deň spinkáme už len raz,,,takto fungujeme už asi 1-2 mesiace,,,síce máva krízu do tej 11h kedy chodí spinkať,,,aj dnes už driemkal o 8,30 a ešte o 9,30 príde na neho únava ale snažím sa ho zabaviť a funguje dalej do 11h,,,posledné dni spinká 2-3 hodinky po tej 11h

martinka17
15. jún 2010

@monika77
jéééj, super, Samko včera zaspal až o deviatej, takže dnes výnimočne potiahol do 7 😀

tanka72
15. jún 2010

Ahoj maminy 😉
Pořád jsem chodila kolem diskuze že se každé dítě naučí spát a nedalo mi to a něco málo jsem si přečetla.Já měla dvě starší děti přesně ten úžasný typ kdy prostě sami od sebe úžasně spaly celou noc cca od dvou měsíců,kdy jsme přešli na UM,protože jsem byla bez mléka.To měli pravidelný režim po třech hod a v noci spali celou noc,no úžasná mateřská,cítila jsem se báječně vyspaně 🙂 Ted mám ovšem nespacího synka 😠 Začalo to tím že jsem chtěla kojit stůj co stůj,takže jsem vyzkoušela všechno abych kojila,trochu se mi to podařilo do 4 měs jsem kojila ale dopíjel se UM,takže to bylo velmi náročné kojit a pak ještě dělat UM a k tomu šílené nevyspání takže mlíko bylo pak už fuč,ted je na UM a příkrmech a v noci se stále budí co hod co dvě hod a to má 8 měsíců.Aspon začal sám usínat v postýlce,před 14 dny jsme odbourali i dvě noční krmení ale furt se budí na dudlík cca 10krát za noc.Vstáváme k němu střídavě s mužem a jsme už úplně vyřízení,k tomu skoro tříletá holčička 😉.Jednou jsem zkusila nechat ho řízeně plakat,stála jsem kousek od postýlky aby na mě neviděl a v intervalech jsem k němu chodila,pohladila po hlavičce,řekla pš tichučko a odešla a tak jsem to dělala než usl to trvalo přes hodinu a byl to pro mě horor,další noc jsem udělala to samé ale už jsem to nevydržela a po půl hod jsem jej pochovala takže výsledek žádný,jen nervy a stres a budí se stále,nevím už co s ním ☹ ☹

frola
15. jún 2010

@tanka72 a nemozete si skusit maleho zobrat k sebe do postele aby si nemusela stale k nemu vstavat?

no vies ked plakal pol hodinu tak bol uz taky rozruseny ze jasne ze uz sa nedal upokojit.
ked mala nasa olivia 8 mesiacov aj ona sa tak casto budila. nic sa s tym nedalo robit len vydrzat. okolo roku sa to zlepsilo. ale mozno skuste zvazit tu moznost ze by spal s vami.

tanka72
15. jún 2010

@frola Ahoj dík moc za radu,zkoušeli jsme to a nikdo se nevyspal a ještě jsem měla strach že spadne z postele,taky mám ten dojem že to snad přejde až časem 😢 No pořád se snažíme něco změnit aby už spal!!!

bubelko
15. jún 2010

@tanka72 > skusila si mu dat viac dudlikov do postielky, pripadne mu jeden uviazat na nejaku vreckovku - teda ak si ho vie uz sam dat do pusy? mozno ho len v noci nevie najst. kamoska to tak urobila dcere - dudlik bol na satke alebo takej mensej plienke a mala si ho takto vedela dobre najst a sama strcila do pusy a spala dalej. my sme mali zase obdobie, ked boli 4 dudusky v posteli 🙂

tanka72
15. jún 2010

@bubelko ahoj dudlík má právě na té šnůrce připnutý na oblečení a trefí se s ním do pusinky hladce,ale v noci i když mu trošku svítíme první co spustí řev a já nebo muž letíme mu ho dávat.Měla jsem i jeho postýlku těsně u mé postele a dávala jsem mu ten dudlík desetkrát za noc ale on si k tomu chytal i mou ruku a chtěl ji přád držet,což nešlo protože jsem se s rukou v postýlce vůbec nevyspala,ani tu trochu,tak ted ho mám dál a lítáme a lítáme,už jsme s chlapem unavení 😒

bubelko
15. jún 2010

@tanka72 > hm, metodu si skusila, nie je to nic pre teba, takze tadial cesta nepovedie. skuste sa teda s manzelom aspon dohodnut, ze kto bude v ktoru noc vstavat a vstavajte teda len jeden, aby sa aspon jeden vyspal. teda ak sa to da. a potom uz len vydrzat a verit, ze ho to casom prejde. viem si dobre predstavit, ake to musi byt, nevyspata a este druhe dieta, ktore ta potrebuje. tak drzim palce 😉

tanka72
15. jún 2010

@bubelko jo jo tak to nějak začneme dělat,to nevyspání je na nic a už i můj muž ,který nemusí moc spát,říká že už toho má dost,ty máš taky dětičky celkem rychle po sobě 🙂 ,tak víš jaký to je 🙂 🙂

datkova
15. jún 2010

@tanka72, už som to tu pisala, ale zopakujem to pre teba
moj manžel odmontoval z postielky jednu stranu, uroven sme prisposobili výške našej posteli a sme uplne, ale uplne v pohode... moja dcera sa tiež v noci budí na dudlik, ale mne to už absolutne nepride ako nejaky problem, proste v noci nahmatám, popripade mam dva nahradne pri posteli, inak keby som sa musela zakaždým postavit, je to pre mna o hlavu, asi ako pre teba... skus to, daj si maleho pri seba a uvidíš ako to bude super 😀

lily1983
15. jún 2010

ahojte maminy 🙂
chcem sa spytať, či si myslite, že by moja malá mala prespať už celu noc ked má rok..a od siedmeho mesiaca má len jeden spánok cez deň..je hrozne energetická, a aj ked poobede ideme niekam von, ze je v kočiku, tak večer pred zaspaním máme 100 okruhov po posteli, neexistuje nechať ju samu..to by nezaspla..zaspáva s nami, a potom ju preložim..teraz sa dokonca začala budiť 2 krát za noc..aj mliečko sme zmenili, na trochu silnejsie, ale nevidim velky rozdiel zatial, no má ho len dva dni..vaše bábenká, asi tak ročné..už prespia noc celú v pohode???
dakujem 😉

monika77
16. jún 2010

@lily1983 ročné dieťatko by mohlo už aj prespať celú noc,,,viem, že kamarátky skoro všetky im prespali mimča aj oveľa mladšie celú noc, no to záleží od drobčeka,,,nám sa to podarilo až po prečítaní tejto knižky 🙂

baby teším sa,,,to že sme malého dali do izbičky pomohlo, už druhé ráno potiahol dlhšie ako do 5h,,,včera vstal o 5,45 a dnes 6,15 jupíííííí sa tešim,,,bolo mi inak veľmi smutno a tak čudne keď sme ho už nemali v spálni, také prázdne miesto ale aspoň aj on si pospinká dlhšie ráno

martinka17
16. jún 2010

@monika77
super, si sa konečne vyspala

Samko definitívne začal vyvádzať...večer sme nacvičovali na posteli do 8.45, potom zaspal, v noci bol 2 krát hore a definitívne sa vzbudil o 6. A už 2 krát do vtedy ťahal mlieko...ja už totál nevládzem, v noci neviem zaspať, ráno nevládzem vstať, a najhoršie, u neho tá metóda nefunguje 😢

vlastovka385
16. jún 2010

Holky, tak hlásím, že u nás se to možná začíná trochu zlepšovat (ťuk ťuk), včera spal přes den jenom asi 1,5 hod, protože mi ho vzbudili, jak nakládali flašky do auta, měla jsem ho v kočárku na zahrádce v pizzerce. Pak jsem si řekla, že musíme vydržet do osmi večer, jako byl to horor, byl už pak protivnej, ale kolem té osmé zalehl a spal do půlnoci!!!!, což bylo super, protože jsem udělala velkej kus práce. Pak jsem ho nakojila a usnula jsem taky, vzbudila jsem se sama ve čtyři!!!!, protože jsem musela na WC, začal se kroutit až kolem páté, zase mu začlo to bříško, tak jsme pak do sedmi spali přerušovaně, ale i tak je to úspěch, proti dřívějšímu buzení každou hoďku až dvě.

tanka72
16. jún 2010

@datkova Ahojik toto s tou postýlkou jsme vyzkoušeli a malej si akorát navykl chytit mě za ruku a spát s dudlíkem a s mou rukou a to teda bylo velmi nepohodlné.Jak jsem ruku vyndala hned se vzbudil a řev,on má i velmi lehké spaní ☹ Tak jsme ho kus odsunuli a ted jsme ho odnaučili od té ruky a už i od nočního krmení jen se cca co hod co 2 hod budí na dudlík,ale stejně mu tu postýlku dnes zase strčím k té mé,jen postranici trochu snížím a nechám ji tam,abych mu zase nezačala dávat ve spánku tu ruku a je fakt že nebudu muset vstávat.To mu budu ale dávat ten dudlík jen já 😖 ,můj muž by musel obcházet celé letiště a teda pochybuji,no uvidím dnes to zkusíme,jinak moc dík za tip 😉

tanka72
16. jún 2010

@martinka17 Taky to znám a je mi už z toho na brečení,je to taková škoda že ti mrnousci nespí,mě už docela i chybí elán a zápal něco dělat víc než musím.Snad se Samko brzo umoudří a bude spinkat bez buzení.

tanka72
16. jún 2010

Asi máme v ložnicích nějaké špatné zony nebo co,s dcerkou jsme spali jinde a spinkala nádherně!!!