Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

kaja73
12. jan 2011

@rainee ja si myslim že ide hlavne o to, ako je babo vytrvale.Take, čo maju len malych vytrvalcov v plači, si tuto metodu budu chvalit a považovat za užasnu,pretože sa vdaka nej babo bez dakych vačšich problemov nauči spat.No ti čo maju super vytrvalcov v plači si o tom myslia niečo uplne ine.Je rozdiel či ti babo plače cca 1h a potom sa to dalšie dni postupne zlepšuje,alebo či ti vyrevuva X hodin,potom aj tak nevie zaspat,vzlyka ti do rana a je na druhy den na tebe totalne prilepene a nespusti ta z oči a to sa opakuje stale dokola viac dni.Take to vzdaju a povedia,že je to metoda o ničom a že skor uškodila ako pomohla.Ak ma niekto velke problemy so spankom babetka,tak ved nech to skusi a uvidi aky typ dietata ma doma.Ti vytrvalci su fakt neoblomni.Viem to pretože mam takych doma dvoch.Takže pre mna toto cesta nie je.Na to by som musela mat srdce z kamena.

valika_val
12. jan 2011

@kaja73
pekne si to napisala 😉

rainee
12. jan 2011

no ja nemam srdce ju tam nechat revat a uz vobec nechcem aby sme sa dopracovali az k pruhu 😝 lenze na druhej strane nechcem aby bola rozmaznana a urcite nie aby spavala s nami v posteli, zaspavala na rukach atd. to sme nikdy nerobili ani ked bola babo, ved to by sa uz potom vobec nenaucila sama spat....

valika_val
12. jan 2011

@benne
veru, kojenie je nieco ine ako UM 😒 nepoznam kojene deti, ktore v pohode prespia noc 😒 (od polroka vyssie) 😎 a super, ze tvoj si to nocne papanie odbural sam. tak by to malo byt, je to najprirodzenejsie.

@johanka.
problem je v tom, ze on ma o druhej este suchu plienku. pripada mi to, akokeby drzal, drzal a potom pustil vsetko naraz. a jasne, ze zrazu mu to zace vadit, sak mu ta plienka nozky roztahuje 😀 pouzivam trapne neekologicke pampersy, nepretekaju, kdeze. podla mna je problem v tom, ze on je dost haklivy na pocikanie aj pokakanie - a vzdy bol. ked sa s prepacenim poserie, taky rev spusti, ze ma dvihne. 😀
ked som kedysi kojila len 2-3x za noc, tak mal suchu plienku este o siestej rano, ked sa zobudil. no a tesne po prebudeni vycikal vsetko.
mozem skusit vymenit plienku, ale netusim za aku. pampersy su dost kvalitne. ale mozem skusit kupit balenie o cislo vacsich 😀 teraz ma 9kg, tak ved skusit mozem aj maxi plus, alebo aj junior, tie su od 11kg... dik za radu 🙂

rainee
12. jan 2011

neviem sa dockat ked uz bude vacsia a hadam aj rozumnejsia a da si vysvetlit ze sa ide hajaja lebo fotrovci uz padaju z celodennej sichty na hubu 😀

mojalili
12. jan 2011

Ahojte mamičky, zacala som citat tuto temu, pretoze sa i nas tyka....ale precitat 300 stran je na dost dlho. Vela sa odvolavate na knihu, tak skusim i ja sa do nej zahryznut.
Aky mame problem?
Syncek Danielko je kojeny, ide spat okolo 19.30 - 20hodine. Prve zobudenie je s placom - ako iné za pol hodinu.....potom kazdu hodinu - 2 sa budi s placom....sledovala som ho...pretoci sa a zacne plakat......utisit ho je niekedy boj....na rukach sa natahuje, mam aj kocik doma - to je posledna sanca....snazim sa ho utisit v postielke, ale tazko...

Spime v spalni, Danko ma postielku pri mojej tesne, takze sa prekotulne ku mne ked chce papat, ja nastavim prso a on papa- pri dobrej noci sa napapa a spi....ale takych je menej....
SIce nam idu zubky aj, teraz sa prerezala horna jednotka a ide za nou dalsia....takze neviem, ci tieto stavy placu nie su zo zubkov.... (brusko to nie je iste)

SOm bezradna, lebo vyse mesiaca sa budi kazdu hodinu a uz nevladzem....dalsie dieta mi spi v detskej izbe a MM sa musi vyspat do prace, nakolko na narocnu pracu na psychiku....

Nuz, idem sa ja zacitat do vasich rád.... 😉 😉 😉

rainee
12. jan 2011

my sme v noci prebalovali len na zaciatku ale ked som zistila ze prebalovanie ju uplne preberie a potom uz nechcela zaspat tak sme to nechali tak. plienky to zvladli tak naco zbytocne rusit babo. to iste s krmenim, ked sa zacala hmyrit tak uz som startovala zarabat mlieko, nakrmila sa v polospanku a pokracovala dalej 😀 jasne kojenci to je ine, to len sem-tam cucne a je za chvilu hladne, predsa z UM sa lepsie najedla takze chvalabohu ze som nikdy nevstavala kazde 2-3 hodky, teda len chvilu kym isli zuby.

muffynka
12. jan 2011

@mojalili
ahoj, ja mam tiez skoro taku dcerku ako ty....mne tiez na zaciatku dobre spinkala.a teraz sa budi kazde tri hodinky niekedy, nie stale.ja uz davno nedojcim, uz papa a dam jej aj UM.doteraz prespala celu noc.teraz ide spinkat o osmej a budi o pol dvanastej a vela sa prevaluje v postielke.to budu zubky, stale hryzne hryzatko.kupila som aj gel na dasno, ale to len chvilku, kym ucinkuje.zaspavanim nemam problemi teraz, dam ju do postielky , hra sa tam troska a zaspi, ale poznam tvoju situaciu, ze musela som ju dat do kocika.....das jej aj papat nieco na veceru, alebo iba kojis?mozno jej to uz nestaci.

dlabinecka
12. jan 2011

@mojalili Zoubky? Může být. Mám o něco starší dcerku, spala báječně, ale ted začala spinkat hůř. Dlouho jsem přemýšlela čím to je. A měla dva problémy - zaseknutej bobek 😅 A ..hlavní problém...separační uzkost. prostě chtěla maminku.....

mojalili
12. jan 2011

@muffynka Davam kasu okolo 18TEJ, a potom si este vypyta...maly je riadny papkac...ved ma vyse 9 kg 🙂
Mam doma 5rocnu dcerku, ta mi spavala od 7.mesiaca cele noci a od 9, mesiaca sama v izbicke pod dohladom vysielacky.....a ma dobry spanok dodnes..o 19hodine zalahne a spi do rana 7. hodiny....
Deti su velmi rozdielne, ale snad sa to aj Danko nauci, ten je pravy opak....zle zaspava, zle spi.......

mojalili
12. jan 2011

@dlabinecka hej,aj na toto som myslela, preto som dala postielku k mojej a dala som prec bocnu stenu, takze sa drzime za ruky ci sa ku mne natiskne a spi pri mne... 🙂 Zaseknuty bobek - to je dobreeee 😀 😀 😀 my kadime aj 3x denne 🙂

dlabinecka
12. jan 2011

@mojalili No, ty se směješ, ale to sranda nebyla 🙂 Ona taky kadila dvakrát denně, ale jako králiček -minibobek. Pak jsem byla bezradná a MM říkal, že jí určitě neco je, at jí změřím teplotu, tak jsem šoupla teploměr do zadečku a co z ní vylezlo?? Ani nechtěj vědět 😀 Normální megahov...😀😀 Moje malá je u nás v posteli a je na mě nalepená.. 😝

muffynka
12. jan 2011

@mojalili
tak to je dobre, ze mu davas aj papat....moja tiez vie papat, papaka kasu 100ml potom este vypije 150ml mlieka....zmeni sa to casom, ale teraz vies, idu zubky, takze urcite nieco bude s tym.kazde dieta je ine, moja prva dcerka bola uplne ina, ona bola hore kazde tri hodiny, nebola som vobec vyspat a teraz som.cez den ked zaspi tak taha aj tri hodiny, len tie noci su take.....

mojalili
12. jan 2011

@dlabinecka 😀 😀 😀 😀

mykky
12. jan 2011

Ahojte, zablúdila som na túto tému, lebo moja malá v poslednom čase robí pri spaní také scény, že koniec... 😢 ani neviem ako a kedy a začala si vyžadovať zaspávanie na rukách. Teraz je chorá, soplí,kašle a je mi ľúto ju nechávať plakať, lebo jačí, ako by ju drali z kože a potom má soplíky a nemôže dýchať, tak musíme odsať a to sa znova rozruší a tak dookola, kým ju nevláčim na rukách po izbe... ☹ Mám to nechať tak kým vyzdravie? Potom ju chcem naučiť zaspať v posieľke, ale ako? Poraďte mi prosím... 😢 😢 😢 😢

bubelko
13. jan 2011

@mykky ak nieco skusat , tak urcite az ked vyzdravie 😉

zuzkat1
13. jan 2011

@mykky urcite az ked vyzdravie 😉

mykky
14. jan 2011

No áno, ale dajte nejaký typ, ako ju naučiť zaspinkať samú...

mykky
14. jan 2011

@bubelko
@zuzkat1 No áno, ale dajte nejaký typ, ako ju naučiť zaspinkať samú...

jaruska6
14. jan 2011

@kaja73 ,úplne super popis,poznám to aj ja mám doma plačka,vydržala som to síce len hodinu,ale ďalšie tri hodky vzlykal,nevedel zaspať a celú noc bol na mne totálne nalepený,ešte aj na WC som ho musela vziať,lebo taký rev spustil,že snáď boli všetci susedia na nohách.Poraďte niekto,ako naučiť zaspinkať samých takýchto vytrvalcov? 😠

jaruska6
14. jan 2011

@mojalili Ahojky,ja mám 10 mes.drobca tiež nám idú zúbky a noci mám presne také isté ako ty už 3 mesiace.Pomaly ani na oči nevidím.Ak nájdeš nejaký spôsob na spatie daj vedieť,budem vďačná. 😎

bubelko
14. jan 2011

@mykky mozes postupovat podla knihy, ktora urcila nazov tejto temy, alebo pockat kym to prejde. skus napisat viac - kedy chodi spavat, co robite pred tym atd. mozno staci dat skor spat, mozno troska neskor.
mozes skusit ulozit ju do postielky, povedat, ze je cas ist spinkat, ze si vedla v izbe. pripadne s nou zostat, drzat ju za ruku a tak ju ukludnovat a postupne sa vzdialovat. kamoska oducila dceru od spolocneho zaspavania tak, ze najskor ju drzala za ruku, potom presla k tomu, ze este nieco v izbe pri nej ukladala a nakoniec ju tam nechala samu. obislo sa to bez velkeho placu. 😉
ono ciest je viacej, len si musis vybrat tu vhodnu pre vas 😉

mojalili
14. jan 2011

Iba tak na zasmiatie, takto vyzera nase spanie poobede, ked ho dam do postielky....to s cim myka je baldachyn 🙂))

https://www.youtube.com/watch?v=4Ia-NfzfftA

kacab
14. jan 2011

Ahoj Holky, asi to nezvládnu Vás přečíst tak snad nebudu mimo... ale ráda se s Vámi podělím o mojí zkušenost.... Mám dvě děti - dcerku3,5roku a synka16 měsíců a oba mě v noci týrali až běda.... V podstatě oba od 6ti neděl usínali sami jen s pohlazením, odešla jsem a vracele se jen u naléhavého pláče... u obou se to velice rychle zaběhlo a oni buď vůbec neplakaly, nebo třeba jen minutku dvě a usnuly... To jediné nám snad šlapalo celou dobu...Obě jsem kojila do roka... Obě děti první tři měsíce byly vzrorná miminka s kojením 1-2x za noc.... Ve 3 měsících oba přišli na to, že když si zařvou, dostanou prso... Já myslela, že mají růstový vzpur a dávala kdykoliv se probudili, klidně po hodině.... U Terezky jsem to vydržela kojit 5-6x za noc od 3-8měs. Načítala jsem tehdy zoufale všechno možné, věděla, že to hlady není, že jí nic nebolí, jen si to zaběhla jak rituál... V8měs jsem na podlkladě jednoho článku odešla na týden z ložnice i s manželem a prostě v noci nedostala - první noc řvala 3x asi hodinu a já s ní, druhou noc jednou 20 min a od třetí noci nám spala celou noc... Když jsem se po týdnu chtěli vrátit do ložnice, nastalo to znova.... Takže jsem přestěhovali postýlku do pokojíčku a bylo všem dobře.... Když se tohle ale začalo opakovat kolem 3. měs u Toma.... Nemohla jsem ho nechat řvát, kvůli starší sestřičce.... A doktorka mi navíc řekla, že pokud ho nechám vyřvat, jsem na nejlepší cestě si zněj udělat neurotika.... Tak jsem zatla zuby a brečele s výčitkama, co jsem to tehdy udělala Terezce.....Tom se dožadoval prsa tak často, že jsem povolila v zásadách, nastěhovala si ho do postele, spala s prsama ven a mladý pán měl v noci přístu neomezeně a klidně sál co 45 min a já u toho byla v polospánku..... Bylo to děsný, po několika měsících jsem byla zničená, unavená k uzoufání tak, že když náhodou byla pžíleřitost přes den si lehnout... kleplo se mi vnitřně tělo a já nemohla zabrat.... Stávalo se to i večer... Já hrdinky jsem pořád mlela, že obě děti spravedlivě budu kojit rok.... tělo bylo vyčerpané a já se rovnala čokoládou a přibrala 10kg..... byla jsem pitomá... a na zhroucení.... Pak kolem 11měs maža řekl a dost, přestala jsi dnes kojit a bylo vyřešeno... V jedné internetové poradně nám dr pediatr napsal, že s tím neurotikem je to blbost, že by byla neurotická půlka světa.... tak jsem se trochu neochotně vzpamatovala.... přestěhovali jsme postel i Tomovi, Terka šla na 3 dny k nám a od té doby spokojeně spíme celá rodina.... Každý si to vyložte po svém, co jste ochotné si zakusit a obětovat.... Co chcete a co ne...

bubelko
14. jan 2011

@kacab 😉

zuzkat1
14. jan 2011

@mykky ja nedam🙂 ja uspavam na prsniku a nevadi mi to🙂 😉

valika_val
14. jan 2011

@kacab
GRATULUJEM!
pekne si to napisala, dakujem za tvoj pribeh 🙂

baby, ja som mu dnes prvykrat dala pred spanim chamomillu vulgaris, som zvedava, ci pomoze... 😒

tuto noc som ho totiz o druhej prebalila (aby sa nadranom nebudil na plnu plienku), ale vypomstilo sa mi to - do pol 4 nespal, skakal po postielke, smial sa, vzdychal a plakal a rycal na striedacku... ked uz som ho asi desiatykrat dala lahnut (zdalo sa mi ze zaspal, ale hned ako som si lahla do postele, znova sa postavil a lomcoval postielkou), zavolala som manzela (spi v obyvacke), nech ho uspi PORIADNE on, lebo ja uz nevladzem... potom sa budil kazdu hodinu a koniec noci stanovil na 7,30 😒
aaaaaaaaaaaa!!!

kackaaaa
14. jan 2011

@kacab - díky za rady, snad pomůžou.

U nás je to v bledě modrém. Lucce je 1 rok, a kojím ji. Od 9 .měsíce spí sama v pokoji, páč se budila co hodinu a dožadovala se všeho hned řevem. Tak jsem nakojila, uložila a hned řev, tak znova kojení (asi jí to nestačilo), ale to už se nedala utěšit a řvala a řvala. Takhle jsem to trpěla asi 2 týdny a pak už jsem neměla sil. Tak jsme se přestěhovali. Noční kojení jsem odbourala, ale od té doby se stále budí alespoň 3x za noc - začne hned brečet a dožaduje se mé přítomnosti. Takže musím sedět u postýlky a utěšovat - ale nesmím si lehnout vedle postýlky do postele - to okamžitě vstane a chce spát se mnou. Takže tam 3x za noc hodinu sedím a čekám až usne.
Teď už ji chci odstavit, ale myslím si, že to nebude mít na noční vstávání vliv... - nemáte někdo podobné zkušenosti???
Co dělat???

valika_val
14. jan 2011

@kackaaaa
ako si odburala nocne kojenie?

kackaaaa
14. jan 2011

@valika_val - prostě nedat. malá probrečela asi 3 noci, ale pak se přestala budit co hodinu, ale tak 2x do noci. Vždycky jsem ji položila, pohladila a seděla u ní a hladila ruku, než usnula. Obvykle usnula rychle. Teď máme problém, jak odbourat "hlazení ručičky" 😒 Usínání ji trvá, třeba i hodinu...