Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

adikamajko
11. júl 2009

mona: aj u nas to bolo tak, ze kocik fungoval iba vonku a v pohybe 🙂 doma hned vedela, ze to nie je vonku. a cez den spala po polhodinkach. zaspavanie je pri mojom ciciku 😉 nic som nestihla urobit. teraz sa to so spanim cez den lepsi. ale zaspavame v kociku . v noci spinka pekne v postielke. zobudi sa 1x. verim, ze to raz bude lepsie... cakam.... 🙂

iwuskaaa
11. júl 2009

Adika, môj malý tiež spal polhodinky keď zaspával na prsníku. Už som bola zúfalá a tak som začala s touto metódou, teda aby zaspával sám. Teraz dokáže spinkať aj dve hodiny. Takže oni keď po polhodine precitnú a zistia, že už nemajú v puse cici, tak sa preberú a tvária sa, že sú vyspatý 🙂

adikamajko
11. júl 2009

iwuska ani mi nespominaj... presne ako si napisala... tvaria sa vyspato... akokeby spali pol dna 😉 a aku mas metodu? idem to hladat 😉

adikamajko
11. júl 2009

iwuska: nasla som ten odkaz na strane tusim 127, tak idem citat...

iwuskaaa
11. júl 2009

Adika, preštuduj, ja odporúčam 😉

mywiel
11. júl 2009

Tak malu som polozila do postielky a do piatich minut spala. 😉 🙂

mona1111
11. júl 2009

adikamajko - aj my sa v noci budime len raz takze v noci je to ok. Pred tyzdnom by som tu tiez napisala ze mi spinka len take rychlovky 20-30 minutovky, ale to uz teraz neplati......

lenk30
12. júl 2009

babule, koľko má teda spinkať cez deň 5mesačné dítko? môj malý vydrží hore 2-2,5 hodiny - ale to len málo ležkania, to je hore naplno 🙂

casy, myslím, že máš pravdu s tým posledným spánkom.......ale píšeš, že ty necháš pospať 15.min, keď vidíš únavu a to budíš?aj včera mi zaspal o 17 - aj papanie o 18prespal a zobudil pred 19..........nočný spánok od 21. ale už 2 dni je to v noci lepšie ako bolo. dala som mu do postielky moje tričko 🙂

lehna
12. júl 2009

tak dnes mě podpořil i manžel.
Malý usnul po 45 minutách pláče, chodili jsme k němu co 3-5 minut. bylo to těžké,ale usnul. tak jsem zvědavá jak dlouho bude spát 😅 a jak to bude pokračovat další dny.
jinak druhý den uspávám přes den v postýlce, to usíná celkem rychle a spí půl hodiny a pak ještě se podařilo ho uspat na dalš íhodinu po nahození dudlíka-takže hodinu a půl. Jinak spal 3-4x denně po půlhodině v kočárku 😒

janicka14
12. júl 2009

Ahojte. Som tu nova, mam jednu otazocku,hadam uz nezaznela. Ako odnaucim 8mesacneho syna papat v noci,
spinka celkom dobre ale nevydrzi dlhsie jak 4hodiny bez jedenia.Davam bebu. Dakujem

jananinka
12. júl 2009

Lehna, super ze ste vydrzali, dalsie dni uz to bude len lepsie a za par dni zaspinka po par minutkach 🙂

lehna
12. júl 2009

Jana-jo, museli jsme. on jako usíná cekem v pohodě,ale s naší pomocí, ne na rukách, ale třeba hlazením po čelíčku a poklepáváním po dupce.to usne za třeba 5 minut, ale noci jsou hroznééééé, to k němu vstáváme třeba i co hodinu. tak snad to k něčemu bude a trochu se vyspíme 🙂

jananinka
12. júl 2009

Lehna, urcite to tymto vyriesite a vyspite sa vy a aj malicky. Zajtra daj vediet 🙂

lehna
12. júl 2009

jan- určitě zítra pisnem jak jsme se vyspali 😉

lehna
12. júl 2009

a jak to mám dělat v noci,jak se probudí?? tak jak večer????

lehna
13. júl 2009

dobré ránko,
tak u nás noc SKVĚLÁÁÁÁÁÁ 😵 .
Štěpánek usnul po 45ti minutovém pláči v 20.00, my šli spát ve 22h. poprvé jsem ho slyšela v 23.30,ale to si jen tak pobrblal, pak zase v půl 2, zase jsem k němu nevstávala. ve 3 se probudil, dostal najíst a spal do půl 6 😵 . no nádhera.
tak snad to vydrží a nebyla to jen náhoda🙂

mizulienka
13. júl 2009

ahojte, ja som uz raz v tejto teme participovala 🙂 aj sa nam krasne spanok upravil, ale do toho prisli zuby 😠 a naburalo sa nam cele spanie.
Teraz zaspava so mnou v posteli a ked zaspi prelozim ho do postielky, ale velmi casto sa v noci budi a place...nevieme ho utisit, neviem, cim to moze byt.
Chcela by som ho znova naucit zaspavat sameho a spat v postielke celu noc, aj ked mi bude za nim smutno, ked uz nebude spat s nami v posteli, ale aj on bude mat viac miesta aj my 😵
viete mi poradit, ako mam zacat? tak ako sa pise v tej knihe?
ma niekto skusenost s "ucenim spat" 11 mesacne mimco? dik za rady a tipy

iwuskaaa
13. júl 2009

Ahojte,
Casy, tak my sme dva večery išli bez kaše a malý spal celú noc, ja to nechápem 🙂 . Keď mu dám kašu, zobudí sa skôr ako keď je bez nej 😀 ...
Ináč, už fungujeme super, či cez deň, či večer. Včera dokonca som ho musela poobede budiť, zaspal ako vždy o 15 tej a o 16.30 hod. sme ho začali preberať, aby pekne zaspal večer v čas, aký má 🙂 . Už neplače vôbec 😵 .
Mizulienka, presne tak 😉 . My sme začali tak isto, pred týždňom a teraz? Super, zaspáva sám vo svojej postieľke bez problémov 😉

badusa
13. júl 2009

ahojte, no ja mám 13-mesačného drobca. do 11tich mesiacov bol ukážkové bábo. ak sa napapal dala som ho spinkať a zaspal sám v postieľke.no potom prišla choroba a tá ho celkom pokazila. už dva mesiace ho stále uspávam v takej hojdacej stoličke, ktorá mi pomohla hlavne vtedy keď mal teploty a strašne plakal tak so ho vedela ukľudniť len tam a tak som bola rada že sa vyspinká, no a od vtedy to robím stále a neviem ho nijak prinútiť zaspať samého. už sa na túto metódu chystám dlhšie ale zatiaľ som stále zlyhala lebo keď počujem ten jeho plač (vreskot) tak mi to trhá srdce ☹ dnes som ho už musela uspávať aj v noci keď sa zobudil tak som si povedala že stačí a teraz som ho dala spinkať samého, tak uvidím do kedy sa mi podarí ho tam nechať len tak plakať. ako dlho vám drobci plakali a ako dlho vám to trvalo kým sa naučili spinkať?

badusa
13. júl 2009

Zaspinkal presne po hodine 😉 som rada že som to zvládla ten krik, vreskot a rev v jednom a dúfam že večer nám to pôjde trochu lepšie a hlavne že to nebude trvať tak dlho 😅

casy30
13. júl 2009

iwuska, kdesi som čítala, že z kaše na noc sa deti budia skor a častejšie, lebo sú smadné....ja som mu kašu dávala len okolo pol piatej ako olovrant. potom okolo osmej pije hipp mliečko na dobŕú noc. ono je také hustejšie, ale nie ako kaša. dokonca tu ho nemáme, musím ho chodiť kupovať do hainburgu..ale moj malý dnes lámal rekordy...pred dvoma dnami začal chodiť, takže večer do postele líha úplne podrezaný 😀 tak včera zaspinkal o 19.45, prvý krát sa zobudil o šiestej ráno, vypil mliečko a spinkal do pol deviatej...keď som sa zobudila, normálne som sa naĺakala, či je ok. 😒 ale bol až moc ok. 🙂 zobudil sa vymiaty, spokojný 😀 no a tak sme dnes vynechali doobedný spánok, o dvanástej sa napapal, už pri obede mu ale padali očká, tak o 12.20 som ho položila do postieľky, zaspinkal hneď a čakám koľko vydrží..sama som zvedavá 😉

casy30
13. júl 2009

badusa, hlavne vydrž....moj malý zo začiatku hodinku...po týždi už spinkal bez plaču. len asi 5 minút bĺabotal a spinkal...ale aj tú hodinu sa nedá hovoriť o plači, to bol hnev, kvílenie, vreskot, ale slzičiek nikde 😉 sú to krpci mazaní všetkými masťami 😉

badusa
13. júl 2009

casy, ďakujem za podporu, ale máš úplnú pravdu ak som ho chodila pozerať bol strašne nervózny ale slzičky nikde 🙂 no uvidíme čo to bude večer, teraz spinká už dve hodiny ale nechám ho lebo chudáčik sa tak vynervoval že nech si trochu oddýchne

mizulienka
13. júl 2009

ahojte, no u nas podobne, po slzach ani stopy, zato bol cely mokry od toho ako sa hneval...ale aj tak je mi ho luto 😠
ked pridete po dajme tomu tych 5 minutach, vyberiete ho na ruky aspon troska pochovat a date spat do postielky, alebo vobec nevyberate?

lehna
13. júl 2009

Mizu-my včera touto metodou uspávali poprvé. Viz. výše🙂
jak jsme tam přišli, tak jsme jen dali na bok, pohladili, dali dudlíka a odešli. on řval jak tur, ale po 45ti minutách prostě vytuhl a spal krááásně. tak snad dneska uspávání bude lepší a spaní v noci stejně dobré

mkeen
13. júl 2009

Ahoj - muzu se k vam pridat? Nas 5-ti mesicni klucina usne jenom u prsa - spi se mnou v posteli a do nedavna to nebyl tak veliky problem, ze se 5x vzbudi, protoze jsem mu dala cucnout a zase spinkal. Jenze posledni dobou se zacal budit kolem 4hod rano a uz neusne - stale na nej funguje to prso, ale po 4hod rano uz ne. Podotykam, ze chodi spat kolem 9hod.
Po precteni casti diskuse, zacala jsem doufat, ze se s tim snad da neco delat... 😀 Nemely byste nektera moznost poslat mi tu knizku e-mailem? krakorinka@hotmail.com
Nepise se tam od jakeho veku se tato metoda da vyuzit..?
Diky moc a drzim palecky vsem maminkam 😀

casy30
13. júl 2009

Dievčatá, Iwuska, tak moj malý dnes vstal o pol deviate, s medziprestávkou o šiestej, napapal sa a hned zalomil až do tej pol deviatej...tým pádom sme vynechali doobednajšie spanie a spinkat išiel po obede o 12.15 spinkal do 15.00. normálne som nechápala. zobudil sa vysmiaty, spokojný, takže keď vstane ráno takto neskor, doobedný spánok vynechávam. ak vstane o siedmej, necám ho doobeda spinkať iba 20 min. Uvidíme. keby mi každý deň spol na obed 3 hodiny, to by bolo sveta žiť 😀
badusa, večer bude ešte zlý, ale uvidíš zajtra 😉
Mkeen, knižku si z tiahni z tejto debaty na127 strane. metóda sa dá použiť od 6 mesicov 🙂

mkeen
13. júl 2009

diky moc casy30 😀

lehna
13. júl 2009

tak dneska usnul po 20ti minutovém pláči 😕 , uvidíme jaká bude noc.....

badusa
13. júl 2009

mizu, ja ho vôbec nevyberiem lebo by to bolo asi len horšie 😒 len ho idem pozrieť pohladkám ho a aj keď plače odídem preč, len teraz neviem čo mám robiť, lebo teraz som ho dala spať a plače už asi 20 min. ale ak prídem k nemu tak prestane a hneď zavrie oči a už si myslím že bude aj spinkať ale ak odídem tak je to to isté a strašne začne vrieskať, tak neviem či nemám byť pri ňom kým nezaspí lebo mu už ozaj veľa netreba alebo mám odísť a nechať ho zase celkom prebrať tým plačom