Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

luciar79
26. jan 2009

Bublinka---je to tak. ja už sem ani nepíšem. spávame v pohode od 4,5 mes. žiadne týranie sa nekonalo vedel to za 2 dni. Kamoška tiež už nevedalo čo robiť, tak to skúsila a tiež len 2 noci.a plač nikdy netrval viac ako 10 min. Ak sa v noci obudí tak ho nenechám vyrevovať, dám mu napiť, pohladím. Ale nemusím nikoho nosiť, nemusím ležať v posteli a držať za ruku keď ma čaká robota, ktorú cez deň nestíham čo furt behám za drobcom, ktorý objavil zábavu v chodení a padaní....

Kedysi dávno som čítala knihu: S. Brett- Prevítem snadno a rychle. Potom to má aj ďalšie dve pokračovania a je to perfektné čítanie, zábavne ale pravdivé. Lebo presne také deti sú....Prečítajte, pochopíte. Myslím že sa to dá aj na nete stiahnuť. Nie som prvorodička a viem čo deti dokážu, je úplne jedno ako sú staré.

luciar79
26. jan 2009
mufo24
26. jan 2009

zoeno.1 neporadím ti, asi budeš musieť skúšať ďalej čo by na ňu zabralo. Deti bežne prechádzajú rôznymi obdobiami. My sme si pri malej tiež odskúšali všeličo. Už som to tu písala. Najskôr pohupávanie na fitlopte, potom nosenie, spievanie, hladkanie. Áko 7 mesačná začala zaspávať sama ale keď sa naučila postaviť v postieľke tak to začalo znova a vyvádzala 2 týždne bez ohľadu na to či som bola s ňou alebo nie od 19.00 aj do 23.00. Po dvoch týždňoch ju to zo dňa na deň prešlo a bola ochotná ležať a zaspať ale musela som stáť pri nej. Ak som náhodou chcela odísť keď ešte nespala dosť tvrdo, spustila plač a striehla či som pri nej. Niekedy som tam musela stáť aj 2 hodiny kým sa mi podarilo vykĺznuť z izby. Od 10 mes. som začala postupovať podľa knihy a odvtedy je kľud. Ale tvoja dcérka je naozaj na toto ešte príliš maličká. Budeš musieť zatiaľ asi sama na ňu skúšať nejaké finty a zisťovať čo zaberie. Podľa mňa na to aby sa mohla aplikovať táto metóda je potrebné aby dieťatko rozumelo tomu, že je čas spať a hotovo. Ale štvormesačnému to ťažko vysvetlíš. Tak držím prsty a prajem pevné nervy.

zoeno.1
26. jan 2009

dakujem mufo 😉 ja viem,ze je na to este malicka a po pravde nie som rozhodnuta,ze tuto metodu ( aj tu druhu,co sa spomina na MK) zavediem,ked bude starsia,stacilo mi vcera a predvcerom,ked som bola pri nej a pogrckala sa asi po 5 az 10minutach placu ☹ tak si to neviem, predstavit,ze by som nebola v izbe a rychlo nezasiahla.ale napriklad dnes pred chvilkou zaspala,co povazujem za uspech vyskusala som ju nechat ako cez den na deke (vcera sa naucila prevratit na brusko,tak teraz je to zabavka pre nu cislo jeden 🙂 ),kym nezacne byt mrzuta a potom o 21:20 som ju isla ulozit do postielky,no zacala plakat,tak som skusila,ci si este da mliecko,a papkala 10min a zacala iba dudkat,tak som si ju dala odgrgnut,to chvilu mrncala,lebo chcela prsicko,no a potom sup do postele,zacala protestovat a na to zaspala 🙂 kebyze chce takto zaspavat dlhsiu dobu,by som to brala,ale ako ju poznam,tak zajtra zas inak zaspi....od narodenia vravim,ze ona zaspava na 100 sposobov 😝 este raz ti dakujem!

ellunka
26. jan 2009

Ja prece sve dite taky miluju - dychala bych za nej, dcerka je pro me nejdulezitejsim clovekem v mem zivote. Dlouho jsem nad touhle metodou uvazovala a odhodlavala se k ni... Cetla jsem i predtim, ze cim je dite starsi, tim je vynalezavejsi a zkousi opravdu cokoliv, aby mohlo z postylky. Ano, dcerka se pozvracela, prevlekla jsem ji, umyla vlasky, dala ciste povleceni, znovu ji ulozila, pohladila, zpivala ji a ona usnula. A od toho vecera spinka jako andilek... A je mi jasne, ze to bylo prave to, kdy pochopila, ze opravdu z postylky nepujde a nebudeme s ni hopsat dve hodiny na mici... Od te doby opravdu velka zmena. Mala je VIC USMEVAVA, prijde mi stastnejsi, jasne, ze jsem ji pozorovala, jestli na ni to plakani nezanechalo nejakou ujmu, ale nic. Spis ji to dalo, nez vzalo... Myslim, ze uz jen to, ze se naucila sama usnout je pro ni velka vyhra. Je to nase sikovna a milovana holcicka 🙂 Nektere prispevky o tyrani mi prijdou opravdu nesmyslne... copak sve dite mlatim nebo palim cigaretou??? 🙄 Hezky vecer vsem.

mufo24
26. jan 2009

Nieje nič lepšie ako keď dieťatko pochopí, že sa ide spinkať a chodí spávať rado. Moja dcérka mi niekedy už sama povie chrrr, lebo je unavená. Do postieľky sa teší! Keď ju tam dám s úsmevom mi zakýva papa a ja môžem odísť. Nepotrebuje ani svietiť svetlo ani nič. Chvíľku si spieva alebo rozpráva ale do 10 min je spravidla ticho. Lenže cesta k tomuto je kľukatá. Netreba to príliš siliť ale ani sa nechať dieťaťom manipulovať. Lebo oni to v určitom veku už dosť dobre vedia. Každá mama má najlepší cit pre svoje dieťa a najlepšie vie čo to jej bábatko potrebuje. Preto si myslím, že reči o týraní a psychických traumách sú podľa mňa dosť nadnesené.

vrana
26. jan 2009

Ahoj holky, jdu na poradu. Knížku jsem začla číst, malá je sice zlato, ale mívala to, že když jsme ji dali kolem 20:20 spát, tak byla protivná a ne a ne zabrat a třeba do 11 jsme ji zkoušeli různě uspávat, nakonec zabralo ježdění kočárem po bytě. Nastolila jsem režim a praktikuju to, že cca od 16.30 až 17:00 už nespí, v 19 koupeme, pak se nají a jde chrupat. Usne sama, max. dvakrát tam musím jít a pohladit ji, ale jinak nic. Kolem jedenácté ji probudím na jídlo, i potom v klidu usne (až na dnešek). enže se vzbudí ve tři ráno, ne hlady, jíst nechce, je prostě vyspalá, výská si, kope nohama a vydrží to klidně přes hodinu. Jediné co zabere, je že si ji vezmu do postele, tam zmklne a nakonec i usne. Jenže tohle praktikovat fakt nechci. Dneska si to nějak spletla a místo ve tři straší už teď.

Přes den už ji začínám taky budit aby nebyla přespalá, chrní dopoledne cca hodinu a po obědě 2-3.

V knížce jsem zatím radu nenašla, tak se ptám, jesstli máte některá podobnou zkušenost s takto malým mimčem? Díky.

pazhitka
26. jan 2009

vrano: nam to maly taky delal, kdyz mel cca 4 mesice, sice ne ve tri, ale kolem pate- precetla jsem si, ze se mimino ma ignorovat, aby pochopilo,ze se jeste spi- jakmile se mu zacnes venovat, pristoupis na to, ze je budicek... tak jsme delali, ze spime, a prestal🙂

vrana
27. jan 2009

pazhitka, to jsme už zkoušeli, jenže ona se řehtá, kníká, kope nohama a je prostě hodně hlučná a vydrží to fakt přes hodinu a bohužel jí je jedno jestli si jí všímáme nebo ne 😖

marmazel
27. jan 2009

Ahoj, tak nevím co dělat, jestli nějakou metodu začít nebo ne, malá sama usnout umí, večer chodí spát sama, přes den taky, ale je zvyklá na dudlík, takže se v noci budí na dudlík, ale občas se stane, že se v noci probudí, chvíli si hraje, pak veje, pak chovám, pak jí dám najíst, pak jí dám do postýlky s dudlíkem a usne dál. To vše trvá tak 2-3 hodiny. Ale není to pravidlo. O tom se v knížce nepíše.

adusha
27. jan 2009

Pazhitka suhlasim 😉
V tejto teme som nova, s aplikovanim programu tejto knihy som zacala vcera.
Mame 8 mesacneho synceka a nasim cielom je 1. naucit ho prespat celu noc a 2.naucit ho zaspavat sameho bez nosenia na rukach a bez hojdania na fitlopte.
Nas rezim do cca polky decembra bol takyto: spat chodil o 19tej, zaspal sam. Na nocne jedlo sa budil cca o 3.30, napapal sa a zaspal sam a spal az do rana cca do 6tej. Doobeda zaspal jedine na rukach na lopte, ale zvycajne to netrvalo dlho. Poobede doma nikdy nevedel zaspat, vzdy ked sme ho chceli polozit z ruk do postielky zobudil sa. Takze poobede sme mali vzdy vychadzku a v kociku spal cca hodku a pol az dve hodky.
No od polky decembra, prave v case ked mu zacali ist zubky sa mu spanok v noci pokazil. Zobudil sa okolo 4tej, najedol sa ale zaspat sam uz nechcel a ani nepomahala lopta, jednoducho chcel byt hore. Dokazal byt hore aj dve tri hodky, potom zaspal na hodku alebo bol hore az do predpoludnajsieho spanku. Tento vikend sa aj tato situacia zhorsila, kedze vzdy po hodinke co bol hore, cize cca o 5.30 chcel ist spat, ale na rukach sa nam to nedarilo ani na x ty pokus, skratka vzdy sa zobudil a plakal. No a noc so soboty na nedelu bola uplne zla, kedze sme boli hore skoro celu noc a nie a nie zaspat, nakoniec sme uz boli taki zufali, ze sme ho nechali vyplakat...spievala som mu kukulienku a hladkala ho, takze nakoniec vycerpany zaspal. To bolo o 1.30. O 4.30 sa zobudil, najedol a situacia sa opakovala, nakoniec zaspal v kociku s ktorym behal muz po chodbe.
Tak som sa v nedelu rozhodla ze to tak nemoze fungovat a ze naucim danka tieto dve veci 😉 No a zacala som vcera. Aj ked podla knihy musi byt presny rezim dna, co sme mali...ale rozhodla som sa vsetky casy poposuvat, aby siel spat az o osmej a spal do cca 7mej.
Pondelok - vstal o 4.30, plac, tak som vstala, ale nedala som mu jest hned, az o hodinu. Potom bol hore este do 7.30, vtedy bol uz zly,unaveny, tak som ho polozila do postielky, prikryla a odisla. chvilu frflal, mrmlal ale neplackal...no a po chvili sam zaspal 😉 A spal az do 9.50, takze dospal noc a myslela som ze to spojil aj s dopoludnajsim spankom. O 10tej sme sa najedli, hore bol do 12.20, kedy sme sli opat spinkat. Dala som ho do posielky a odisla. Chvilu bol ticho, potom zacal mrmlat, frflat az plackat. Stopla som tri min a potom som vosla do izby. Danko plakal, ale bol to taky falosny plac bez slz. Tak som dve min ostaa pri nom, plackal vsak dalej. ODisla som, stopla 5 min. Za ten cas plackal, mrmla, bol ticho, sa to striedalo. Ked som vosla do izby, uz mal oci aj privrete ale ked ma zbadal zacal plackat, hladkala som ho, ale odtahoval mi ruku. zAcala som spievat Kukulienku (nasa mantra 😉 ), sa ukludnil, silno ma chytil sa prst, ukludnil sa. Ked som odisla este chvilu mrmlal, ale nakoniec zaspal a spal cca hodinu a zobudil sa bez placu, vysmiaty ako leco 😉
Dnesna noc - spat siel az o 20tej, ale zobudil sa este skor, uz o 4.04. Zaskriekal a muz hned vyskocil z postele. Prikazala som mu vsak lahnut. Danko chvilu skriekal, mrmlal, frflal ale neplakal. Ked vsak videl ze sa nic nedeje, zaspal. Spal do 5.15, potom zacal zasa frflat, ale vstali sme az o 5.40 ked zacal plackat. No papat dostal az o 6.15. Bol hore do 8.30, uz som videla ze je zly, tak som ho polozila do postielky, plakal, no chvilu som ho hladkala a spievala mu, tak sa ukludnil. SOm odisla a ani nezacal skriekat ci frflat, toboz plakat, zaspal sam 😉
Takze u nas to funguje dost zazracne 😉 Ide vsak asi o to, ze tym ze danko vecer zaspaval sam a preddecembrom to vedel aj v noci, pre neho asi nebude tazke naucit sa to aj cez den. Konecne si moj chrbat vydychne, kedze nosit 11kil na rukach pri uspavani davalo dost silno zabrat 😉

Prepacte ze som sa takto rozpisala, ale chcela som sa podelit so svojou cerstvou skusenostou 😉

zelmirka1
27. jan 2009

vrana neviem isto ale mozno tvoje dietko potrebuje menej spanku cez den...ja tiez hladam co malemu vyhovuje
a doteraz sme spavali polhodinku doobeda a dve hodinky poobede v kociku...v noci spal krasne 11 hodin ale teraz uz v kociku tolko nechce spinkat takze asi chce by hore. Inak tiez ho radsej budim okolo 17.00 aby bol do 20.00 hore ked ideme spinkat lebo najprv mi to bolo luto ale ked som ho nechala spat bolo to horsie.
Aj ked pokial stichne pri tebe tak asi potrebuje teba a hotovo. Podla knizky sa ma ucit az od 6 mesiacov, ja tiez
uz teraz sa snazim zaviest aspon trochu rezim a sposob zaspavania ale dnes som tiez v noci nosila na rukach.

mywiel
27. jan 2009

Chcela by som len upozornit dievcata z tej druhej témy ze je zbytocné prist sem strasit mamicky do tejto témy aké nasledky bude mat ich dieta v buducnosti ak su za tuto metodu, je to fakt trapne, radsej radte a nestraste, nech tieto diskusie su k niecomu dobré inac to nema vyznam sem prispievat, mamicky tu hladaju pomoc a nie strasenie a kritiky. 🙄

mywiel
27. jan 2009

Rozdiel je uz v nadpise tych tém, Kazdé dieta sa vie naucit spat, cize pochopit, ze s nim nebudeme hopsat kazdy vecer 30min. a viac na fit lopte, nosit na rukach atd.
a v druhej téme Ked dieta nechce spat tak to vsetko musite robit pripadne date prsnik a kojite aj viackrat za noc. To som ja nemohla lebo z malej by uz bola gulka. 😀 😅

mywiel
27. jan 2009

"Vsetky" tu mudrujeme ale konkrétne poradit nevedia, z celého mojho pribehu bolo vytiahnuté len to ze tyram malu lebo som ju nechala 3 hodiny plakat, to som pritom bola v jej izbe na matraci pri jej postielke celu tu dobu, no nic my odvtedy problémy nemame so spanim a v noci uz nepapame. 😀 Takze ja som to vdaka tejto metode vyriesila a mame v rodine klud a usmievavé vyspaté babo aj maminku. 😵

mywiel
27. jan 2009

Este by ma zaujimalo v tej druhej téme Valka radi casto "prsnik" a ked dieta uz nebudu kojit, alebo tie mamicky co nekoja? To budu potom v noci pripravovat flasky, lebo tak bolo naucené zaspavat...?! 😕

ellunka
27. jan 2009

Rada bych jeste podotkla, ze jsem se ohledne vhodnosti pouziti teto metody radila s odborniky na strankach nespavost.cz. Popsala jsem situaci, zda je vhodne pokracovat v metode, kdyz se nase dcerka poblinkala a bylo mi receno, ze tato metoda je rozhodne vhodna a ze se ma vytrvat. Ptala jsem se i na to, zda za par let nebo v dospelosti nemuze tato metoda zpusobit nejake trauma. Pry nikoliv. Holky, uvedomte si, ze i nas nechavaly nase maminky plakat dokud jsme neusnuly. A jsme nejak traumatizovane? Driv se dokonce tradovalo, ze dite se ma nechat brecet, aby melo silne plice - ze je to pro dite prospesne... a ktera maminka v te dobe nechtela mit dite se silnyma plicema? 🙂 I moje maminka mi rikala, ze kdyz malou necham take chvilku plakat, ze je to jen pro jeji dobro... tak byly vychovany nase matky a tak vychovaly nas... takze co to tady ted resite? Jake tyrani? Ano, je to vas nazor, ale prosim, tato diskuze je uplne o necem jinem, je pro ty, ktere chteji tuto metodu pouzit, vyzkouset a zjistit, zda jim vyhovuje... tady jim chceme pomoci s tim, aby vedely jak na to. Pokud chcete vyjadrovat sve nasouhlasy, zalozte si, prosim, jinou diskusi.

mywiel
27. jan 2009

ellunka presne viem o com pises s tymi silnymi plucami, este teraz to starsia generacia mi stale hovori... 😀 😉 ale mozes cakat ze zas budes zle pochopena, no to je fuk ja rozumiem a som stastna, ze som tuto metodu nasla a vytrvala, my uz nemame co riesit. 😵 😉

mufo24
27. jan 2009

vrana naša malá to tiež robievala. Aj teraz sa občas preberie keď si my ideme ľahnúť a začne tata kukuk, mama...Keď jej poviem spinkaj, vstane a chce sa hrať a pod. Keď si ju nevšímame a bez slova si ľahneme, zistí, že to nemá cenu, ľahne a o chvíľu zase spí. Kým malá neplače, vôbec by som si ju na tvojom mieste nevšímala.

l.lara
27. jan 2009

Pre empaticke mamicky a tatinkov, ktori sa rozhoduju zacat s touto drastickou metodou.

Suhrn faktov + moj strucny nazor a nazor mojho manzela:

Traumy, ktore som uz vyssie spominala, ma dieta vacsinou az v dospelosti..neprejavia sa hned. Ako vznikaju? Keď dieťa plače, do tela a mozgu sa uvoľňuje stresový hormón. Ak dieťa niekto upokojí a utíši, hladina stresového hormónu opäť klesne Pri príliš dlhom plači sa však udrží vysoká hladina stresového hormónu kortizolu, ktorá môže vážne poškodiť dôležité štruktúry vyvíjajúceho sa mozgu. Takýto stres v ranom detstve pôsobí na organizmus ako jed a môže byť príčinou rôznych neuróz a úzkostí. Dieťa síce po dlhom plači plakať prestáva, zo začiatku sa unaví, neskôr však zistí, že je zbytočné plakať a vyjadrovať svoje pocity. Také dieťa môže byť v dospelosti neisté a depresívne. ..zeby preto bolo v sucasnosti tolko depresivnych ludi???

Ak si dieta nevsimame ked potrebuje nasu pomoc a nechame ho napospas, napr. vyrevat kym sa nedogrcia a pod. alebo revat aj 4 hodiny a pod., aj ono ked bude velke nepomoze, pretoze je tak naucene od malicka. Moj manzel mi povedal, ze takto sa vychovavaju citove mrtvoly. Staci sa pozriet okolo seba..aj s tymto nazorom mojho manzela suhlasim.

Dieťa nikdy neplače bez dôvodu. V každom veku to znamená „Matka, otec spravte niečo, hýbte sa, potrebujem vás“. Ale na to treba empatickych rodicov, ktorym nevadi, ze sa chvilu nevyspia a su ochotne obetovat svoje pohodlie.. ved tie deticky za chvilku vyrastu a uz nam budu vediet povedat, co ich trapi.

Co sa tyka nazoru pediatra, jeden bol odvysielany v relacii Damsky magazin na STV. Pediatricka s celozivotnou praxou povedala, ze ma 3 mesacnu vnucku ktora ma tiez problemy so spankom a cela jej doterajsia prax je jej na nic, lebo vnucka je jednoducho dieta, ktore nepotrebuje vela spat.. tu by sa dalo argumenotvat, ze kazde dieta sa da naucit spat..ale opat hovorim, za aku cenu..

Opakujem, toto su podlozene fakty, ktore nasi rodicia nepoznali, lebo moderna veda to „priniesla“ az v poslednych rokoch a pisala som ich len pre empaticke maminky, ktore by to mohlo zaujimat.

Ak by ste sa aj rozhodli zacat s touto metodou, mozno by sa to dalo urobit menej drastickym sposobom a to, ak bude dietatko tak plakat, ze bude cele bez seba, zobetre ho do narucia a prelote tuto metodu na cas, kedy bude na nu lepsie pripravene. Zelam vsetkym rodicom vela stastia a trpezlivosti 🙂

P.S. v ziadnom pripade som sa nechcela nikoho dotknut. toto nie je kritika ale len fakty, ku ktorym sa mozno niektori rodicia nedostanu a mohlo by ich to zaujimat. tak ako mna, ked som chcela zacat praktizovat tuto metodu, kedze som sa 7 mesiacov nevyspala dlhsie ako 3 hod. vkuse a vyse roka som neprespala noc.. ale myslim, ze i bez nich by som nenechala vyplakat dietatko do vysilenia, lebo by mi puklo srdce.

mufo24
27. jan 2009

Lara dieťaťu nemôžeš nikdy vo všetkom vyhovieť. Keď sa bude načahovať za nožíkom a ty mu ho nepodáš a nepomôžeš mu sa k nemu dostať tiež bude plakať. A bude mať z toho traumu? Je to extrémny príklad ale je to tak. Ani ja som svoju dcérku nikdy nenechala hodinu plakať a nikdy by som to neurobila. Nedodržiavala som všetko z tej knihy, doteraz sa v noci budí na kŕmenie a ja jej jesť dám a nebudem počúvať ako plaše od hladu. Sama si už predlžuje intervaly medzi jedlom,. Pár nocí už prespala aj bez jedla. Ale treba rozlíšiť plač a fňukanie z trucu. Každý nech si robí podľa seba, každý máme iné dieťa a najlepšie vieme čo potrebuje. Podľa mňa len: Všetko s mierou.

l.lara
27. jan 2009

noz by som jej nedala, lebo by si mohla ublizit. ak svoje dieta necham plakat do vysilenia, tiez si moze ublizit..o tomto pisem, nechcem predsa aby sa ublizovalo. ale ta tvoja posledna veta, to je svata pravda 😉 ta vsak neplati, ak necham svoje dieta vedome vyplakat..aj niekolko hodin a niekolko dni a neposkytnem mu pomoc. takze suhlasim s tebou: vsetko s mierou 😉

zoeno.1
27. jan 2009

ahojte maminy,skusite mi poradit,ked malu vecer nakojim a 1.-ona zaspi na prsicku dam ju do postielky,ale tam je do 5 minut hore...co s tym? dat jej znovu prsnik,nech si ho len dudka a ked na nom zaspi,prelozit do postielky a opakovat tento ritual aj 3,4,5 krat,alebo ju nechat v postielke a byt pri nej,ked place?
a 2.-sa preberie a uz nechce prsicko,mam ju dat do postielky a zostat pri nej,alebo ju mam nechat nech sa uplne preberie a nechat ju hore az do dalsieho spania (myslimm,kym to na nu nepride)....snad je to zrozumitelne,budem vdacna za kazdy nazor,ktory sa tyka tejto temy

mufo24
27. jan 2009

zoe a malá nemá cumlík? Myslím, že by si ním skúsila nahradiť prsník. Alebo nechce? Ja by som asi skúšala nakojiť, dať do postieľky a skúsiť ju uspať hladkaním alebo spievaním alebo niečim iným. A keď sa zobudí a nechce papať tak tiež. Ono to asi nepôjde hneď a ľahko ale raz sa to naučí. Však nemôžeš celé noci spávať s prsníkom v jej ústach 😀

mywiel
27. jan 2009

l.lara zbytocne sem chodis strasit, nik sa tu neboji... 😀 🙄

mywiel
27. jan 2009

lara keby si tu knihu citala tak by si pochopila, ze tam nik dieta 4 hodiny nenecha revat ani nenechava dieta bez pomoci a napospat ale ty si ju zrejme necitala lebo by si pochopila o co tam ide tak nechapem co tu mudrujes a vypisujes... 😕

mywiel
27. jan 2009

zoeno skus ju v tej postielke nechat a byt pri nej dovtedy kym nezaspi, ja som dala malej do postielky kojenecky vankus, lebo som si vsimla, ze ona nema rada velky priestor v postielke a nevie v nej zaspat ked sa vie v nej otacat, takto je kludnejsie lebo ma maly priestor a zabori nos do vankusa a spi, ja pouzivam aj cumlik a medvedika a niekedy cd s relax hudbou ale to vacsinou ani nestihnem zaspnut a uz spi.

mywiel
27. jan 2009

zoeno a to pises o nocnom alebo dennom spani? Lebo to denné to ju mozes kludne dat hrat a pockat do dalsieho spania. Zalezi ako ju ukladas spat, ci mate uz zauzivané nejaké casy, kedy je unavena?

Moja sa pri mne budila s placom, odvtedy ako sa naucila spat sa zobudi s usmevom na tvari, a viete ako ma zavola ked sa zobudi? 😀 Neplace, ale spieva si a rozprava, vie, ze zachvilu pride mama a zoberie ju, a vzdy kazdé rano aj cez den je to s usmevom. 😵 😵

sisa.b
27. jan 2009

mywiel, to ty sa chodis obhajovat, lebo mas zrejme vycitky svedomia kvoli tomu, co si robila so svojim dietatom. jedine, co vies urcite je to, ze sa naucila sama zaspavat. ci to na nej nenechalo nejake nasledky - tym si si neni ista, nakolko si jej radsej preventivne zacala davat homeopatika. prezentujes, ze si bola pri nej, ked v noci plakala 3 ci 4 hodiny, ale so stuplami v usoch...

l.lara sa tu snazi mamickam jasne vysvetlit, ako touto metodou mozu svojim detom ublizit. mozno som divna, ale nechat plakat dieta, az sa pogrca, to je podla mna tak pripad pre socialne pracovnicky 😠 zrovna tak aplikovat podobne metody na 6-tyzdnovedieta. vychova deti podla prekopovej nie je o ich rozmaznavani (akoze kupis decku cokoladu, ked sa ti v obchode hodi o zem), ale o uspokojeni jeho potrieb. o tom, ze vychovas sebavedome samostatne dieta, ktore sa moze spolahnut na lasku svojich rodicov. a ktoremu rodicia nedali do vienku ziadne traumy ani neurozy...

pokial si sa chcela vyspat, nemala si mat deti... s prichodom dietata do rodiny sa zivot zmeni od zakladu. s tym musi kazdy pocitat.

mywiel
27. jan 2009

Uz nemienim na vase prispevky vobec reagovat...strateny cas. 🙄 Ja radim, len mamickam co chcu vediet ako som to robila ja aj ked moj postup mozno nezaberie na ich babo a vas uz ignorujem. 😉