Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

helen
9. dec 2007

Jaaty, suhlasim, ze skor ako v 6. mesiacoch je na to trosku skoro. Ale napriklad my sme tu metodu pred dvomi tyzdnami pouzili na odnaucenie od zaspavania na prsniku. Teda jedneho dna sme jej ho jednoducho nedali a po dvoch veceroch zaspava bez neho. Sice sme cely cas pri zaspavani pri nej a v noci sa este budi, ale zaspavanie teraz trva ovela menej, vlastne len par minut. Chape, ze uz je cas spat a hoci sa jej to nepaci, tak zaspi. Tym chcem povedat, ze ucenlive moze byt uz aj mensie babatko, no papat este potrebuje aj v noci.
Jaaty, ale dakujem za povzbudenie, ze sa prespat noc nauci sest-mesacne dietatko velmi rychlo! 🙂

trixi
9. dec 2007

jaaty, tak my sme asi vynimka (knizku som precitala celu), skusila som tuto metodu uplatnit u maleho, ked mal 2 1/2 mesiaca, jeden vecer som to skusila, 2 x som k nemu isla po troch minutach a odvtedy zaspava uplne sam. V noci vstaval raz na kojenie, pretoze ako sa pise v tej knihe, mala by som ho predtym ako idem spat zobudit a nakojit. A na to som nenasla silu ho budit. Nerobi mi problem raz za noc vstat a nakojit ho, aj tak by som musela vstat v noci a odsat mlieko. Teraz uz treti den prespi celu noc. Zaspi sam okolo pol osmej a vstava o piatej na kojenie a potom spi cca do osmej, deviatej, podla pocasia.

sisa79
9. dec 2007

Ahojte!
Ja by som tiez poprosila o tu knihu... sholendova@gmail.com /je to prepis, ci objednavka na knihu?/ Ja mam 7 mesacneho synceka a cakame druhe babo. Zaspinkava na rukach a uz to pomaly nebude mozne. Ak sa zobudi v noci na kojenie, tak sa mu uz nechce spat. Place a zlosti sa. Dakujem pekne. Slavka

dadka212
9. dec 2007

Sisa poslala som, keď nepríde napíš 😉

dadka212
9. dec 2007

Sisa a fakt to pomáha treba sa na to odhodlať a vyskúšať. Mne malý zaspával na rukách zavesený na prsníku a pekne sa to odnaučil už na druhý deň sám pekne zaspinká do 10 min. cez deň aj večer 😉

renika
9. dec 2007

baby, môžem aj ja poprosiť o tú knihu? Kto ju tu má, komu mám napísať mail?

padix
9. dec 2007

renika, napis mail. adresu (mozes do IP)

julia225
10. dec 2007

len som chcela, mala sa zobudila raz o 4tej na vodu, lebo mala teplotku, napila sa a spala do 8ej!!!!!
dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, po dvoch rokoch prespata noc, viete si to predstavit, az ma hlava boli d tolkeho spanku!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀
YES!!!
dufam, ze to takto pojde dalej. 🙂

vavka33
10. dec 2007

Ja som vcera dostala na mail tu knihu,musim to prestudovat a uvidime,ci to pomoze.Ale ako citam,tak to fakt ucinkuje.
Ja mam len jeden problemvecer malu musime doslovat udrmat v kociku,aby zaspala,potom ju prelozime a spi.Potrebujeme,aby zaspala uz sama,snad sa to tam docitam,ako na to.
Starsiu dceru som dala do postielky a spala,ale toto hyperaktivne sidlo rozlame aj postielku a nezaspi 😀

julia225
10. dec 2007

vavka cau, drzime palce, my sme presli prave kvoli tomuto na velku postel, lebo po dvoch rokoch!!! bola postielka v takom dezolatnom stave ze som sa tam aj bala nechat mlu spat 😀

vavka33
10. dec 2007

Julia verim ti,ja som mala starsiu dcery taku istu ako tuto,aj ked zaspavala v postielke sama,ale od dvoch rokov spavala sama na svojej velkej a od troch na poschodovej.A pohoda.
Ale tento zivaaaaan,to je hruza.

padix
10. dec 2007

julia, tak to je super, tesim sa spolu s tebou, dufam, ze vam to takto pojde dalej.

hannah78
10. dec 2007

ahojte chcem sa opýtať ako ste vaše dieťa odučili od prsníka v noci. ako ste vedeli že nieje naozaj hladné. ja to zistim až vtedy ked jej ho dám a iba cumle vôbec neťahá.

ericienka
10. dec 2007

ahojte, tak studium tejto knihy uz mam za sebou. A dnes zaciname s realizaciou. Neviem ci je to uspech ale po pol hodine plakanie sme zaspali. Aj tak som stastna, pretoze je to po prvy krat co zaspal bez flase.Inokedy si musel raz dvakrat potiahnut cajiku aby zaspal.Uvidime co bude dalej. Všetkym prajeme pekny den.

padix
10. dec 2007

hannah, v tej knizke pisu, ze prespat noc je schopne az 6 mesacne babo, tak mas este 2 mesiace cas

sisa79
10. dec 2007

Dakujem pekne Dadka... dosla mi, ale neviem ju otvorit... odpisala som ti na mail... v com si si ju prezerala? Alebo skus mi ju znova preposlat. Este raz dakujem... Slavka

hannah78
10. dec 2007

padix ja viem len ked ona sa budi kazde dve hodiny.. ja nechcem aby prespala noc len aby sa budila ked je naozaj hladna lebo potom je hore aj hodinu a rano je nevyspata..

padix
10. dec 2007

tak ked jej das a zobudi sa o dve hodiny (vies, ze hladna este nie je), skus ju uspat bez papania (asi bez placu to nepojde, ale ked budes mat trpezlivost, myslim, ze to pojde). Alebo jej to jedno kojenie stale skracuj, kazdy den o par minut a nakoniec jej nedaj. Drzim palce.

hannah78
10. dec 2007

dakujem za radu dnes to vyskusam tak uvidime

dadka212
10. dec 2007

sisa vo worde. Skúsim ešte raz keď nepríde tak popros niekoho iného. Ale fakt neviem prečo sa ti nedá otvorit ja čo som ju posielala tak vždy prišla v pohode...

Ja tiež neviem malého odnaučiť od prsníka cez noc. Budí sa mi asi 3x, no ale predtým to bolo aj 10x takže aj tak je to pokrok, ale napríklad som robila všetko podľa knihy a malý mi dokázal hodinu a štvrť revať kým som mu to prso nedala 😒

padix
10. dec 2007

dadka, na to treba dat bacha, ked sa raz rozhodnes, urobit vsetko pre to, aby si mu nevyhovela, lebo ked po hodine placu ustupis, babo si z toho odnesie nasledovne: staci len dostatocne dlho plakat a nakoniec mi prsko daju.
na to upozornujem aj teba hannah, ked sa rozhodnes, ze vtedy mu nedas, neustup (skus radsej cajik, dudlik, nosenie na rukach, cokolvek, co ma rada).

ewellin
10. dec 2007

ahojte.. my sme tiez zaspavali len a len na ceciku ale uz druhy den ju nakojim, dam odgrgnut a dam do postielky.. potom pouzijem metodu 3, 5 , 7 a ked uz vidim ze chce uz buvat tak si k nej sadnem.. pri postielku, zakryjem jej ocka plienockou ona sa otoci na bok a ja ju chvilku hladkam alebo jej zaspievam a ona krasne zaspinka... 😵 vcera vecer napr. hned zaspinkala ako som ju ulozila.. ked od nej ale odidem tak sa da na styri a vyvadza a besnie sa a vykrikuje na mna.. takze ju musim ulozit,hladkat troska a ona krasne zaspinka.. dufam postupom casu sa nam podari aby aj bez hladkania zaspala.. stale to hladkanie skracujem.. dufam sa nam to konecne podari 😅

ericienka
10. dec 2007

ahojky, uz som tu spominala, ze dnes sme zacali praktizovat metodu, samostatneho zaspavania. ked som ho davala spat rano, tak po pol hodine placu zaspal. no teraz poobede to bolo hrozne aj ja som si pri tom poplakala, ale pokusala som sa dodrzat presne predpisany postup. Zaspavali sme viac nez hodinu.Aj ked posledny krat ked som k nemu prisla, hladkala som ho o nieco dlsie, kym nezaspal. Myslite, ze som urobila chybu, ak som po 2 minutach odisla?Budem rada ak sa podelite so svojimi skusenostami, ako prebiehalo to vase ucenie. Urcite budem kludnejsia.DAKUJEM KRASNE

sisa79
10. dec 2007

ahojte... tak uz som to precitala.. skusime to tento tyzden...dam potom vediet.. este by ma zaujimalo, ci mate niektora uplne presny denny rezim, kedy a co papkate a spinkate... ja chcem dodrzat ten rytmus spanku, ako pisu v knihe:
noc 20:00 - 7:00
dopoludnia 10:00 - 11:30
popoludni 14:30 - 15:30
Ako by ste davali papat 7 mesacnemu babu, aby som dodrzala rezim spanku...?
Dakujem pekne... dobru noc... Slavka

sibuska
10. dec 2007

mozete mi niekto poslat tu knihu prosim???

natal
10. dec 2007

Ahojte. Tak ja som to vyskusala. V noci mi spinkala pekne, ale cez den to bol hotovy horor. Suchala si ocka, unavena bola, ale spat nechcela. A tak sme spali v kociku, alebo zaspala na rukach na fit lopte. V postielke cez den spat nechcela, plakala. Tak sa mi dostala do ruk ta kniha, poctivo som prestudovala. Kedze vecer bez problemov zaspala v postielke, porozmyslala som ake vecerne ritualy mame. Najprv kupanie, tak papanie, cajik, cumlik a spinka. Ked zacala byt cez den unavena, dala som ju do postielky, dala som jej papat, alebo cajik, cumlik a voala zaspala. Bez kriku. Ma krasny denny rezim, krasne spinka bez niekdajsich cirkusov. Som rada, ze ta kniha sa mi dostala do ruk. Pochopila som kde robim chyby. Vrelo odporucam. 🙂

elav
10. dec 2007

prosiiim, prosiiim aj mne poslite tu knihu
strasne tuzim po spanku 😉

maaaki
10. dec 2007

mozem aj ja poprosit o tu knihu. Neplanujem ju sice teraz pouzit, ale podla toho kolko krat malu v noci dojcim, urcite sa mi casom zide 🙂

padix
11. dec 2007

elav a maaaki, dajte mi mailovu adresu, preposlem. Staci do IP.

zuzuh
11. dec 2007

Ahojte.Nemohli by ste poslat aj mne tuto knihu.Mam 4 mes synceka.Doteraz sme nemali ziaden problem so spanim ale posledne 2 tyzdne vobec nechce spat cez den a v noci sa budi kazde 2 hodiny.