Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

perla200
8. sep 2010

@carculca a čím ju začnes prikrmovat?

carculca
8. sep 2010

@perla200 beba HA

kuspitka
8. sep 2010

ta my sme stale vonku.
ja som to skusala ,ze ju necham v noci aj plakat len ona je schopna plakat aj 2hodiny a este ktomu,ked sa vie teraz postavit tak vsetko nici na okolo....

@carculca tak to mas poriadne zlozite moja.

perla200
8. sep 2010

@carculca to je super....najlepsie čo môže byt....držím palce

kuspitka
8. sep 2010

dievcata vy davate papat bebu?
ozaj niekto pocul,ze do mlieka pridat sa moze aj granko?

januarova
8. sep 2010

@kuspitka, do roka by sa granko, cokolada a kakao nemalo davat(alergie)

kuspitka
8. sep 2010

@januarova ja len tak sa pytam.
ozaj aky jogurt davate?
ja uz neviem co mam malej varit

januarova
8. sep 2010

ja davam cisty biely zvolensky al. tami a zmiesam s domacim dzemom. skus pozriet temu pokrocilejsie prikrmy. baby tam pisu dobre tipy na jedla pre taketo deticky. ja som dnes malej robila cuketovy privarok, knedla a zltok vareny.

kuspitka
8. sep 2010

tak nasa nechce polievku ziadnu.len vsetko co he huste

tribitka333
8. sep 2010

ahojte,ja by som si tiez rada precitala tu knizku. ja mam trojicky, tento mesiac budu mat 5 mesiacov. my mame za sebou velky uspech, chlapci zaspavaju vecer sami v postielkach, o pol osmej spia a bez placu.. ale tiez nas to stalo jeden vecer placu a muz ma musel zavriet do druhej izby, lebo ja som plakala s nimi.ale este mame problem cez den zaspavaju len na rukach a este v kociari. najhorsie je, ze cez den je tu moja mamina a ta mi nedovoli ich nechat plakat.
mozete mi poslat knizku na adresu tinesova.ivana@gmail.com dakujem

kuspitka
8. sep 2010

@tribitka333 aj nasa mala buva mi na rukach alebo ju hupem v sedacke.
mozete aj mne ju poslat kuspitka@gmail.com

sorciera24
8. sep 2010

@kuspitka ved uz som ti ju posielala...

kuspitka
8. sep 2010

hej len nejako sa mi vsetko zmazalo.... 😅

tribitka333
8. sep 2010

ano, ved mne by to az tak nevadilo, ja si ich rada popestujem aj potulkam, len bohuzial su traja a tym padom nerobim cely den nic ine, len uspavam deti...

kuspitka
8. sep 2010

@tribitka333 to ste mali po umelom tolko?

nela1x
8. sep 2010

@catherine214 ahoj, no ja viem ze ragujem na strasne stary prispevok, ale mam presne rovnaky problem ako ty.. maly spi za 24 hodin asi len 8 a to uz od narodenia... uz som na prasky.. Chcem sa opytat v kolkych mesiacoch si s tym zacala? ja uz ratam dni kedy uz bude mat 6 mesiacov ako pisu v knihe... ale ma zatial len 3 mesiace a 3 tyzdne a ja uz stracam mlieko od unavy... Skratka citim ze to takto dalej nejde.

carculca
8. sep 2010

baby viete niektora, kolko gramov ma ml materskeho mlieka? kupili sme vahu a neviem podla coho sa riadit

nela1x
8. sep 2010

ahojte prosim vas skusali ste uz niektora metodu tejto knihy aj na zhruba 4 mesacne babo? jedna sa mi len o denny spanok... kedze mi uz nespi ani cez den ani v noci.. nechapem ako mu tolko malo spanku moze stacit.. dokonca vidim ze je hrozne unaveny.. zíva a klipkaju mu oci, ale nazaspi ani za svet

bubelko
8. sep 2010

@nela1x ja som skusala metodu z tejto knihy na 4,5 mesacnom babe, ale nie metodu vyplakania, pouzila som vseobecne informacie o spanku, viedla som si dennik, zaviedla pravidelnost a utla nocne kojenie. jonas mi inak tiez velmi malo cez den spaval, ale nakoniec sa to upravilo.
nepomaha vam kocik, nosenie, hojdanie a ine? nam cez den zabral kocik a cerstvy vzduch. este ma napadlo, skus sa opytat mamiciek z temy o narocnych detoch, mozno tvoje spada pod tuto temu 😉

nela1x
8. sep 2010

@bubelko no u nas nezabera vooobec nic.. v kociku place akoby ho rezali. kazda vychadzka je boj, ktory po 20 minutach vzdavam.... na rukach sa sice utisi ale nezaspi a cumel ho akurat roznervi..... no u nas je to fakt tazke, takze uvazujem ze by som s tou metodou zacala uz skor... teda aspon na ten denny spanok, kedze to nocne kojenie sa este bojim vynechat kedze je taky malicky.. no neviem skusim aj tu temu o narocnych detoch lebo ten moj maly certik taky urcite je ..

johanka.
8. sep 2010

@carculca velmi ti drzim palce, uplne ti rozumiem, boli sme na tom podobne, mala len plakala, malo spala a zacala chudnut, ked sme prisli z porodky. Mne doktor kazal dokrmovat vlastnym mliekom, skus to aj ty, nez jej das UM: po kojeni si odsat vsetko co pojde a to jej potom dat pri dalsom kojeni, ze ked uz nebude chciet tahat, tak ju dokrmit tym odsatym. Co odsajes po kojeni, to je najbohatsie na tuk. Mne pravdupovediac neslo odsavackou nic odsat, len prstami som si odstriekavala. Ale pomohlo aj, ze som prikladala a prikladala, dojcila co to dalo, ziaden rezim, ze kazde dve hodiny. V noci som si ju vzala do postele, chodila som s nou spat o osmej vecer a vzdy mala prsnik k dispozicii. Nastastie sa vedela prisat celkom dobre, aj v noci som sa obcas prebrala na to, ze sa prisala, takze sme sa UM vyhli.

johanka.
8. sep 2010

@dai velmi pekne napisane 🙂 Ale teda si ma nepotesila, ze noc prespi az v troch rokoch 😲 Verila som, ze prinajhorsom k nej budem vstavat dva roky.... Ale zas moja spava dlhsie nez 20 minut v kuse, v noci vie potiahnut hodinu a niekedy dokonca aj dve, tak snad prva prespata noc pride skorej 😀

martinka17
8. sep 2010

@johanka. tomu never, malý krásne prespal noc už ako ročný, pritom je kojený doteraz a aj v noci dlho ťahal mlieko, je to individuálne 😉 Keď bude trošku väčšia jednoducho nočné kojenie zruš, budem viacej vyspatá a šťastnejšia maminka, ale počkala by som aspoň do roka, či sa sama nerozhodne 😀

kuspitka
9. sep 2010

ahojte dievcata.
ja som mala velmi zlu noc hroza.
a neviem ako ju mam uspat uz je tak nervna ,ze neviem.

dai
9. sep 2010

johanka,
nechcela som ta vystrasit - ja viem ze moja mala je extrem ... vaecsina deti prespi noc od tych 2-och rokov bezproblemovo... a uz aj skor.
Vela deti po tom rocku ked vyjdu prve zubky uz spinka pekne...
Moje dieta jednoducho spanku vela nepotrebuje - poobede mi nespava uz asi od 2,5 roka a vecer o 20-tej sa tvari ze co ju otravujem so spankom... je predsa milion zaujimavejsich cinnosti na svete ktore treba robit😀

Nastastie ani ja vela spanku nepotrebujem ( aj ked tych prvych 6 - 8 mesiacov bolo drsnych - to som mala aj fajn depky z unavy ...)
kuspitka - mne po takychto extremnych nociach pomahalo sa dat do poriadku aspon fyzicky - malinku poloz na nejake bezpecne miesto, nech si chvilku placka sama, chod sa osprchovat, umyt, trosku sa osviez, namaluj, sprav sa peknou maminou, najedz sa... hlavne klud - ver ze sa budes lepsie citit... potom sa jej skus naplno venovat ( nepozeraj telku, neries jedlo... ) zober nejaku hracku, hrkalku, moc ju mojkaj, hojdaj - neviem co na nu zabera... neboj bude lepsie - tvoje dieta place lebo ta chce, mozno sa len chce vykecat - je to predsa baba 😀 a zial inak ako placom momentalne este nevie...

januarova
9. sep 2010

@kuspitka, nepomoze ze si s nou lahnes do postele a budes s nou spat? mozno ta potrebuje citit. moze mat uzkost osemmesacnych. ja aj teraz kolkokrat lezim aj hodinu s malou v posteli aby sa vyspala. v postielke nechce byt, tu som zrusila, spi s nami a od vtedy je to spokojne a usmievave babo.

kuspitka
9. sep 2010

@januarova nie nepomoze.ona je narocne dieta a poriadne.

bubelko
9. sep 2010

@kuspitka tak mrkni do temy o narocnych detoch, mozno ti tamojsie maminy poradia viac 😉

kuspitka
9. sep 2010

@bubelko ani tam mi nepomohli.
tam zas dievcata pisu,ze dieta nemozes ani enchat plakat.
tak ja uz neviem co mam robit

dai
9. sep 2010

kuspitka,
rob tak ako to citis - ked uz nevladzes pocuvat plac, chod prec a nechaj malu vyplakat - nie na dlho ale nejaka minuta dve jej neublizia... potom ale mojkaj a venuj sa...kasli na vsetky rady, hlavne aby si sa lepsie citila - potom bude aj malinka lepsia