Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

sussanah
25. nov 2010

@spalka no vis ono je standartni ublinkavani a pak reflux, kde ta naklonena rovina fakt byt musi, ve dne v noci 😉 Ale bud rada, ze jsi to nepoznala 😒

spalka
25. nov 2010

@sussanah to som rada ze sme to nepoznali, ale gabikine babo myslim reflux nema, alebo sa mylim? 😅

gabika17042010
25. nov 2010

@spalka Nemá silný reflux žeby oblúkom vrackala, to nie. Len ten bežný.. Ale dosť často jej vyteká mliečko z pusy..

sussanah
25. nov 2010

@gabika17042010 pokud je to jen vytekani mlecka z pusy, tak v pohode, uz bych zkusila dat na rovno. U nas to bylo bliti ve velkem, kdyz si spatne odbrkl, tak to slo i obloukem metr daleko 😖 Promin, asi jsem to spatne pochopila, hned mi to pripomnelo nasi zkusenost 😅

gabika17042010
25. nov 2010

@sussanah V pohode, veď ja môžem byť šťastná, že až také problémy nemáme.. Náš problém je inde, musím sa konečne naučiť malú prikladať správne a malo by byť o chvíľu po grckaní. Celý deň som študovala stránku od AnnaG 🙂

spalka
25. nov 2010

@gabika17042010 si na spravnej stope 😉

gabika17042010
25. nov 2010

@spalka Kiežby som túto stránku študovala už pred pôrodom.. Ušetrila by som si 2 zápaly prsníka a malej koliky 😖

spalka
25. nov 2010

@gabika17042010 aj ja som ju objavila vdaka konikovi, ale tiez dost neskoro, ale lepsie neskor ako vobec 😉

niki11
25. nov 2010

@zuzkat1 aj my to mame kazdu noc ine, niekedy sa budi kazdu hodinku, niekedy aj polhodinku, niekedy kazde 2. A to mame dni tiez viac-menej rovnake. Vcera ale, ked tak krasne potiahla od osmej do jednej, musim uznat, ze sme cez den spali iba raz. Tiez mam pocit, ze by niekedy chcela ten doobedny spanok vynechat, len ja ju hompalam a hompalam aby len zaspala. Ale zda sa mi prilis mala len na 1 spanok.
Inak som to budenie v noci prestala riesit aj ja. Najprv som skusala vsetky mozne kase, dokonca raz aj UM, rozmyslala som, kde robim chybu a potom mi to konecne doslo, ze ona len chce byt so mnou a citit ma. Tak to neriesim a chodim, ked ma zavola. Jedine co ma teraz trapi je to zaspavanie. Cez den zaspi iba vonku a to aj na dve hodiny. Doma ju musim nosit a min. 20 minut natriasat, aby zaspala, potom, ked ju polozim, este musim dat prsko a az potom spi. Ked dam prsko hned, tak ju to preberie. A vecer je to este horsie, lebo ona chce byt silou-mocou s nami hore a santi sa aj hodinu, ked ju uspavam.

niki11
25. nov 2010

@gabika17042010 My sme tiez pouzivali ten 30° vankus, lebo mala stale vracavala a casto aj oblukom. Ja som ju vzdy obkolesila kojacim vankusom a potom sa nesmykala.

zuzkat1
26. nov 2010

@niki11 moja vonku nespi od 4teho mesiaca...a keby len nespala to by bolo uplne super, lenze ona reve..neznasa prechadzky lebo musi sediet v kociku☹ je to dost na nervy najma teraz ked je zima, nechcem aby plakala a hltala ten studeny vzduch a zas na ruky je nechcem vybrat z tepleho kocika a v satke je mi uz tazka aj ked ma len 8 kil a navyse nemam na satku ten teply vak co sa cez nu v zime dava... no radost, neznasam prechadzky😝 ale uspat doma nie je problem...doobeda a okolo obeda mi zaspi aj sama po kojeni ale ked nezaspi tak ju este raz prilozim a spi takmer okamzite a vecer zaspi pri kojeni🙂 ale nie vzdy to tak bolo este donedavna som uspavala aj hodinu...to vtedy ked mala este tri spanky cez den...teraz ked spi len 2x tak vecer hned zaspi... jeden by jej bol este malo... ona ked sa zobudi oklo pol 7mej.. teda ona je hore od 6tej ale tu pol hodku ju este viem udrzat lezmo na prsniku🙂 tak potom ide spat okolo 9tej a spi tak do pol 11tej (nie vzdy to opisujem tie idealne pripady😀) a potom dalsi spanok okolo 1nej pol 2hej a ten taha do pol 3tej ci tretej a potom uz nic....v zavislosti od toho kedy vstane je inak cely den.... vcera vstala uz o 6tej spala od 8mej do 9tej...potom od 12tej do pol 1nej a potom este od 2hej do pol 3tej... takze ona tak rozne cez den... vsetko zavisi od ranneho prebudenia..ale nikdy nespi po 3tej... to ani keby traktor padal🙂

zuzkat1
26. nov 2010

@gabika17042010 ked nemate reflux len grcka (moja grckala furt...ja som mala pocit ze viac vyjde ako tam ostane, ale nebol to reflux) tak skus kupit taky vankusik co ju udrzi na boku spinkat... ja som to mala popravde som to vobec nepouzivala...mala spala na chrbte a ked si grcla tak tak to slo vedla nej vzdy...inak moja grcala hned po prebudeni v spanku nikdy....

niki11
26. nov 2010

@zuzkat1 U nas je to presne naopak. Od malicka pekne zaspinkavala na prsicku skoro hned a bolo, no teraz musim pred tym robit vsetky mozne ceremonie. Nastastie, jej sa vonku paci, az moc, ked zaspi, az mam svalovicu niekedy, co sa s nou tolko naprechadzam aj dve hodky. Dnes bola hore od 7h30, naranajkovali sme sa a teraz spinka od 9h45, uvidim dokedy, ale vacsinou cez den ke to iba polhodka, max. 3/4☹

kdezee
26. nov 2010

ahojte maminy..mam otazocku..ktore ste babatka uspavali len a len na prsniku a len a len vy same bez muza?? ako sa vam dieta potom podarilo odstavit?🙂 pytam sa lebo sa sice zatial nechystam odstavit ale za cca polroka by som uz aj chcela lenze maly je zatial taky ze bez prsa nezaspi ani keby co bolo...nastastie som uz zrusila loptu sice este nie uplne ale uz ju skoro vobec nepouzivam snazim sa uspat len v postielke a ked to nejde tak na rukach ale nikdy nie dlho..niekedy pri zaspavani sa sice odtrhne od prsa zacne sa krutit a ked si najde polohu tak zaspi ale to fakt malokedy..viem ze dokym budem odstavovat sa este veeeela veci zmeni ale zaujima ma ako ste odstavovanie takychto deti riesili vy🙂 dakujem dakujem

kristiluky
26. nov 2010

@niki11 Moj malý je úplne rovnaký, v noci je hore každú chvílu, sem tam po hodke, inokedy po dvoch, ked spí tri hodky tak som z toho až nesvoja, A spí ti inak dobre alebo sa v kuse mrví a pochoduje po postielke, príp. po posteli? Moj niekedy akotak podrieme len ked ho ja alebo manžel hladkáme inak je hned hore a plače

niki11
26. nov 2010

@kristiluky Cez denny spanok sa skoro ani nepohne, maximalne sa pretoci zo strany na stranu. V noci, ako kedy. Napriklad, teraz sa nam pretlacaju horne zubky a boli ju to, tak tuto noc dost cestovala - po posteli (teraz som manzelika vystahovala do obyvky🙂). Prave mam pocit, ze ked je v postielke a chce sa tam viac pootacat a pocestovat, tak ju to budi, lebo naraza na okraje postielky. Ked spi vo velkej, tak cestuje, ale budi sa menej. Ked mrnka, tiez sa snazim ju najprv pomojkat, niekedy to zaberie, ale vacsinou to potrebuje prsko.

kristiluky
26. nov 2010

práve tiež malý skončí po prvom prebudení večer vačšinou v posteli bo si otlka hlavu, ale teda niežeby medzi nami nenarážal do čela postela, občas sa zas bojím že nám odcestuje až na zem. Parkrát sme ho už tak tak chytali 😝 Ale cez den spí tiež úplne kludne, teraz je už asi 2 týždne strašne protivný tak sme mysleli že zuby ale zatial teda stále nič tak neviem.

gabika17042010
26. nov 2010

Ahojte, no dnes ráno sa práve stalo to čo neznáša žiadne bábätko, tak sa jej ešte v leže odgrglo, že jej vyletelo až z nošteka chúďatku. To ju vždy strašne štípe a veru spustila riadny plač. Som jej to vypláchla tým morským roztokom tak snáď už je dobre..

niki11
26. nov 2010

@gabika17042010 daj jej po grckani trosku prsicko, aby sa jej ta zla chut splachla.

gabika17042010
26. nov 2010

@niki11 Je to zvlastne, ale ona potom prsicko uz nechce, len ked je hladna.. Dokonca ani uspavat ju tak nemozem lebo ho jednoducho odmietne - pouziva len ako stravu 🙂

zuzkat1
26. nov 2010

@kdezee ja sa chystam odstavit az ked sa smaa bude chciet (dufam ze az o 2 roky🙂) ale mozno si robis zbytocne starosti🙂 niektore deti sa odstavia same, nechaj tomu volny priebeh🙂

zuzkat1
26. nov 2010

@niki11 tak moja dnes spal od 8:50 do 9:20:-D a teraz zaspala druhykrat tak uvidim🙂 ja uz to len sledujem ze kedy je unavena ale inak neriesim kedy a kolko spi🙂 ved to nie je robot...ja si tiez lahnem ked som unavena a nie vtedy ked je na to cas🙂 myslim vecer lebo cez den uz taky luxus skoncil😀

kdezee
26. nov 2010

@zuzkat1 asi si robim :D ale vcelku ma zaujima ako to riesili ostatne 😀 rada by som aspon dosiahnut aby spal bez prsa..aspon v noci 😀 lebo stale som tak 2-5x hore 😒 ale na druhu stranu cez den mi zacal spat ukazkovo 😀

zuzkat1
26. nov 2010

@kdezee aj mne spi cez den pekne...a v noci sa budi ako kedy niekdy 4x inokedy raz ale na 2 hodiny a inokedy aj kazdu hodinu🙂 ale ja som si uz zvykla... ja sa trochu bojim ze ak by som ju v noci nekojila tak by ani cez den nechcela... a to nechcem🙂 a mne je tiez pohodlnejsie vytasit prsnik ako ist robit caj (ktory este aj tak nepije)

kdezee
26. nov 2010

@zuzkat1 raz mi spoal od 21,30 do piatej rana..mi skoro oci vypadli ked som sa pozrela na telefon... 😀 a odvtedy sa zase len budi...a budiii..a budiii...v lete mal take stavy ze bol hore aj dve hodky nastastie sa to upravilo...a caj ja ani nedavam..len vodicku..caj len ked bol chory a aj tak ho nepil 😀 inak..kedy ju davas cez den spat a kolko ti buva?

sussanah
26. nov 2010

Tak teda akorat ctu "kazde dite se umi naucit spat" a musim rict, ze je to moc zajimave cteni. Nesouhlasim se vsim, na neco mam dost odlisne nazory, ale v kontextu ta knizka smysl dava. Rozhodne pri tech pribezich, ktere tam uvadeji, se vubec nedivim, ze k takove metode rodice pristoupi, nastesti to u nas do takovych extremu nikdy nedoslo. Kazdopadne jsou tam fakt zajimave veci, urcite se necim necham inspirovat 🙂

lily1983
27. nov 2010

ved to @sussanah, že môžeme byť radi, že sme to nemuseli dopriať našim detičkám, aby to museli zažiť..nuž najhorsie je, že niekedy to ani nemusi byť ale mamičky to urobia...niektore mamičky, čo maju toho važne vela, a este aj babätko, ktore je take strašne uplakane....nevedia si rady, a uchýlia sa k tejto metode, ajked by som určite najskôr vyskušala všetko ostatné čo by som dokázala a čo by mi radili...nuž je to smutné v extrémnych situáciach, kde uz nic nepomáha, a nedá sa to psychicky zvládnuť..budiš..., ale ked to nieje nevyhnutné, je to len o povahe matky!

jankar27
27. nov 2010

Poviem vam, ze aj ja som si precitala tuto knizku, je tam vela dobrych postrehov. Aj som sa zacala riadit niektorymi radami.
Moj problem spocival v tom, ze okolo roka si maly mliecko nepytal cez den nikdy, ale v noci sa casto budil a stale len na ciciku, trosku si pocmukal a spinkal, no nerobil to od hladu, ale len tak pre potesenie. Tak som sa rozhodla ho odstavit, presli sme na flasu v noci, jeho to sanie upokojovalo, a cumlik som prestala riesit uz davno, kedze ho nechcel. Lenze doslo to tak daleko, ze cez noc dokazal vypit aj 4 flase caju, rano bol cely precurany a to som ho musela v noci prebalovat, co som ho ako malinke babo mesacne nemusela) a aj tak bol cely mokry. Tak som sa rozhodla pre radikylny krok, proste flasa nebola az rano okolo piatej. Nebolo to az take hrozne ho to odnaucit, za 2-3 dni noci si odvykol, a on nie je ani velmi uplakany, len sa tak trosku vzlykajuco prebudi, ostala som prekvapena, ako pekne spinka. No ale samozrejme, nic nie je ako sa zda, teraz sa pre zmenu naucil pytat sa ku mne, doteraz spal v postielke s tymi flasami, ale ako sa aj tak prebudi nieco mu chyba, a tak sa naucil na maminu. Jeden zlozvyk sme nahradili druhym, ale to mi az tak nevadi, kedze som rada, ze je so mnou. Ale snazim sa mu vybudovat nejake pevne vecerne rytualy, lebo niekedy je to uspavanie tiež nadlho.

sussanah
27. nov 2010

@lily1983 no ono asi zalezi jake rady z knizky clovek pouzije. Podle me jdou mnohe pripady resit mene radikalne, jen pomoci jinych postrehu zminovanych v knizce, na druhou stranu je to i povaze ditete, nektere se opravdu po 15min zklidni a spokojene usnou, aniz by mely pocit, ze je matka opustila a podobne. No a pak jsou deti, ktere budou plakat hodiny a pak zbytek noci z tech nervu nespat, proste deti citlivejsi. Ale i to v te knizce pisou, ze je to jen a pouze na rodicich a rodice, kteri jsou se stavem veci spokojeni, at uz dite spi ci nespi, tak rozhodne tuto metodu nedoporucuji, protoze by mohla zbytecne narusit spokojeny vztah rodicu a deti.

sussanah
27. nov 2010

@lily1983 jo a co se mi libi na te knizce asi nejvic, je to, ze to neni postavene na tom, hlavne aby dite usnulo, ale spis na tom, aby dite melo rozumne (podle nich spravne) nastaveny rezim tak, aby se zbytecne samo sebe netrapilo.