Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

andy2306
1. nov 2009

na diskuzi,kde maminky přišli o své miminka-na kterou chodim si číst a je mi z toho smutno,mi vždy dojde,jak je důležité,že ty děti máme-že jsou zdravé a potřebují nás.to je hlavní....a moc moc maminek by dalo všechno za to,aby mohli k miminku v noci vstávat a byt jeho otrokem-hlanvě že by je měli na světě.je to možná trochu silní přirovnání,ale pravda to je.

rimmel
1. nov 2009

andy tak tak...

termixicek
1. nov 2009

lumah:
ja mam na to presne taky isty nazor ako ty. Dieta ma mat urcene hranice od mala a ma vediet co moze a co nie a nie mu ich urcovat ked ma 3 roky a skace rodicom po hlave. A sposobom ze mu dovolim uz v niekolkych mesiacoch diktovat mi, kde bude spat a podobne veci neuznavam. Ja mam dvoch malych bratov a ked pisem malych, tak naozaj malych a je zaujimave, ze ani jeden z nich nemal potrebu spat s mamou v posteli, lebo im to nedovolila. No ak ma niekto pocit, ze je ok, ked za noc vstane 20 krat len preto, lebo dieta si to tak zela, lebo potrebuje mamickinu lasku 20 krat za noc a potrebuje aby ho mamicka nosila na rukach 20 krat za noc, tak ho v tom musime nechat. Moja suseda sa pred dvomi mesiacmi rozviedla a zacalo to tym, ze muz s nou nemal v posteli sukromie 4 roky, lebo ich 5 - rocny Milosko este v piatich rokoch potereboval maminkinu lasku s nou v posteli. Su to nezmyselne nazory a to nie je normalne!!! Dieta ma mat svoje miesto a svoje sukromie a k tomu ho treba viest a nie mu ukazovat, ako sa da s matkou kyvat.

rimmel
1. nov 2009

termixicek ani s tebou tu nesuhlasim... 😕

rimmel
1. nov 2009

este raz treba povedat..dieta do 1 roka sa rozmznat jednoducho neda!

andy2306
1. nov 2009

já mám tři a půl letou dceru,která je vychovaná-každý to říká.hranice má,jsem přísná a nedovolím jí jak tu zaznělo skákat mi po hlavě v žádném případě.moc dobře ví co smí a co ne.......a přitom jsem k ní z láskou vstávala,měla ji v posteli.právě naopak-místo aby ji to uškodilo,ji to pomohlo-díky té lásce,co dostávala i v noci-tak se naučila v klidu sama spávat sama,nemá noční můry,děsy,nebojí se tmy-protože měla vedle sebe jistotu-lásku citila i v noci§proto s ni ted žádné problémy-výchovné ani jiné nemáme.rimel-přesně tak.je dokázané,že dítě se nedá rozmazlit do jednoho roku-a vychovváat už vůbec ne.to se musí poslouchat to dítě- a pak dojdou ty hranice,mantinely o kterých se tu mluvilo.
rimel-jsem na tvé straně.

rimmel
1. nov 2009

a nezabudajme ze tu sa hovori o detoch do 1 roka a nie 5 rocnych Miloskoch.............ved ine pravidla platia pre babatka-kojence a ine pre starsie babatka,,,to dava rozum nie?

rimmel
1. nov 2009

andy super si to napisala...

termixicek
1. nov 2009

rimmel:
ved to je v poriadku, nemozme kazda s kazdou suhlasit, ved sme ludia a nie naprogramovane roboty na jeden kanal...
mame svoje metody a kazda vychovavame svoje anjeliky podla seba. Mne vyhovuje, ze Adamko ma svoju postielku do ktorej ho vecer o 8 ulozim a rano vstava krasne vyspinkany o 7 bez toho, aby sa ku mne pytal. Rano sa ozve, ze je uz hore, idem po neho a valame sa vsetci spolu vo velkej posteli. Niekomu vyhovuje v noci robit ine veci, ale ja to nikomu neberiem a som rada, ze sa o svoje ditecky vsetky co sme tu starame a hladame spolocne sposoby ako si navzajom pomoct a poradit :D

andy2306
1. nov 2009

mé dítě se mnou rozhodně nekýve-a nemanipujule,nikdy bych to nedovolila.ale když mě v prvním roce potřebovala,bylo ji dopřáno!v posteli mezi námi nikdy nezůstala a má soukromí ona,i my jako manželé!a máme i ted,s druhým miminkem.a věřím,že ta láska,co ji dáváme i v noci-ji taky pomůže a bude zn í tak spokojené a vychované dítě,jako ta první dcerka.

andy2306
1. nov 2009

samozřejmě-každý at si to dělá jak chce!
to že to každá děláme jinak,se nemusíme odsuzovat!to je pravda.samozřejmě nejideálnější je,když dítě spávvá samo,v noci se nebudí a nic nechce-jen spát.bez diskuze.....ale pokud to tak neni,tak to taky neni katastrofa.dítě do roku nevydírá,neni vychytralé.jen potřebuje maminu!to je můj názor...a je třeba jeho potřeby uspokojit,aby bylo miminko pak vyrovanané dítě-a právě s ním jako se starším batoletem apředškolákem nebyli problémy.

lante
1. nov 2009

termixicek, moja sesternica má 7 ročnú dcéru........a stále s nimi spáva v manželskej posteli!!! Má pritom vlastnú izbu. Je to podľa mňa na palicu, ale zas každého osobná vec. Moje deti spia pekne vo svojej posteli. Jasné, že sa mi stalo, že pri nočnom dojčení som zaspala. No ako som sa precitla, už aj putovali do svojej postieľky. Starší mal zo začiatku problém s večerným zaspávaním.........no chcelo to len vydržať a nepovoliť. Má stavy, že 1-2x do mesiaca mu je večer smutno alebo čo, tak to si k nemu vtedy ľahnem do postele, pritúlim si ho, pohladkám, dám x pusiek a keď zaspí, odídem. Ale ,aby to tak prebiehalo každý večer, tak to brrr.

andy2306
1. nov 2009

moje mamina spávala s rodičema do 6 let-a nenechalo to negativní stopy na ní,ani na rodičích.záleží opravdu na tom,co kdo dokáže akceptovat,tolerovat--!opravdu každého věc.každý je jiný,každý má jiný názor-to bysme se tu mohli dohadovat do nekonečna-at na téma kojit-nekojit,uspávat-neuspávat,fackovat-nefackovat,dávat sladké-nedávat sladké...no prostě každý to dělá jinak-každý dle sebe nejlíp-kadý dělá jak nejlíp umí.

termixicek
1. nov 2009

ja zas nechcem, aby ste si mysleli, ze moj Adamko spi ako robot, to nie. aj on sa v noci zobudi a niekedy place. Vtedy zistujem, co sa deje, ci nie je pokakany ale vacsinou je to len prebudenie a potrebuje ma len pocut a pohladkat. Ostanem pri nom 2-3 minutky a zas spinka kludne. Len sme mali obdobie, ked som ho brala k sebe do postele a stalo sa to pravidlom kazdu noc, kym som s tym neskoncila, lebo to nebolo spravne ze o 3 rano po mne a manzelovi skakal. Ale to som pisala uz v prispevku, aku mam skusenost s knihou...no u nas to bola cista vypocitavost a ked som zacala robit poriadky, tak to nebol plac ale zurivost ze ho nevyberiem z postielky. teraz uz vie, ze mu to nepomoze ale vie aj to, ze ked ma potrebuje, tak k nemu pridem, len uz nevymysla ist ku nam. Najcastejsie sa postavi, pocka kym pridem, potom si sadne, ja ho ulozim, pohladkam on zaspinka :D

andy2306
1. nov 2009

termixicek.... 😉 to je fajn že to u nás tak funguje.to bych i já časem tak chtěla,ale nebudu tlačit na pilu a nezblaznim se,když to tak nebude......pomalu a nenasilně....

andy2306
1. nov 2009

u vás jsem chtěla napsat

termixicek
1. nov 2009

Joooj no terz som frajerka ze to tak je, ale pockajte ked nam pojdu zuby... :D

lienka43
1. nov 2009

Rimmel nasu malu som musela naucit zaspavat samu ale nie preto ze sa v noci budila ale zaspavala na rukach a uz bola dost tazka takze sme ju nechali vyplakat, zaspavala nam krasne dva tyzdne prisli zuby a bolo to znova naspet, nemala som uz na to plakanie nervy takze sme zaspavali spolu na posteli. Potom znova zaspavala par dni sama a stale to bolo dokola. Teraz mame 14 mesiacov, zaspava sama v postielke v noci sa budi (rastu nam zuby) ale ona sa tak jeden krat az dva krat zobudi co nemoze najst dudlik a spi dalej.
To ze sme zaspavali na rukach bola nutnost, kto zazil koliku tak vie o com hovorim. Drzala nas do 6 mesiacov kazdy vecer bolesti brucha a jednine co nam zaberalo bolo hupanie na balone a bohuzial si na to zvykla. Lenze nechat plakat a nevziat dieta na ruky ked ho boli brusko by asi neurobila ziadna z nas. Tak asi tak...

lumah
1. nov 2009

termixicek super názor! Presne tak. súhlasím so všetkým, ja to vidím na mojich dvojiičkách, možno aj preto že mám dvoch, msuím to tak riešiť, ale myslím si, že aj pri jednom by som to tak robila. Majú 15 mesiacov a vedia, čo možu a nemožu, aj napriek tomu stále skúšajú, a beda mi, ak len trochu povolím. Maminky, bohužial, deťom treba stále ukazovať, čo môžu a čo nie, oni to nevedia, my ich máme usmerňovať, a verte mi, že sa Vám to vráti všetko-či už v dobrom-ak im určíte mantinely, ako písala termixicek, alebo v zlom, keď im vo všetkom vyhoviete, budú vás mať za služku. Keď spinkajú, sú každý vo svojej postielke, keď mrnčia, prídem, uložím, pohladkám, oddídem, ked je to viackrát buď ja alebo muž si lahne vedľa do manželskej postele a oni sú spokojní a zaspia. To objímanie a mojkanie robíme cez deň, ked nie sú v postielkach a behajú, aj 20x prídu sa prituliť a pomojkať, takže cítia lásku z našej strany, nemusime ich na rukách uspávať, to som nerobila nikdy.
lienka aj jeden z našich synov mával bolenie bruška do troch mesiacov, no neuspávala som ho na rukách, bruško sme mu pomasírovali a velmi mu pomohlo dávať do mliečka Dophilus, to mu upravilo črevnú floru a bol klud. A ešte - aj ked by vela ludí povedalo že sa to nemá, začali sme ho polohovať na brušku a spal jedna radosť.

lienka43
1. nov 2009

Lumah nam na bolenie bruska nic nezaberalo, bola ticho len ked som ju hupala na balone a vtedy si aj pekne ulavila. Skusali sme snad vsetko od sab simplexu po probioticke kvapky, nechavali ju lezat na brusku nam to proste nezaberalo.
Bolo to pre mna tazke ze som ju takto uspavala lebo ja som si povedala ze to robit nebudem ale bohuzial. Na nasu 14 mesacnu dceru som ale velmi prisna potrebuje, cez den si trucovito poplace aj 4 krat, nemozem povolit presne tak ako pises.
Kazde dieta je ine a na kazde dieta plati nieco ine...

andy2306
1. nov 2009

to je samozřejmé,že dítě se musí vychovávat,mít hranice,mantinely.vědět co smí a co se nesmí.ale dítě do jednoho roku vychovat nelze,to vám řekne každý zkušený!!!!já jsem začala vychovávat dceru po roce-a vychovaná je,poslouchá,neodmlouvá,je hodná-dá se s ní domluvit.ví moc dobře co se nemůže a musí!a přitom jsme ji vyhověli všem přáním když byla miminko,nenechávali ju v postýlce vybečet-a žádné následky to nenechalo na nás,ani na její výchově.právě naopak-proto je takv pohodě a vychovaná.

schwarzovka
1. nov 2009

naprostý souhlas s andy...

opica
1. nov 2009

termixicek...vidis, vravela som ti 😉

a k tomu,ze dieta nedokaze byt do jedneho roka vypocitave, tak k tomu mam jeden pribeh a nemyslim si,ze je to pravda.
moja sesternica ma dceru, ktoru si velmi pekne naucili zaspavat na rukach. ked sa rozhodli,ze uz je velmi tazka a zacali ju davat do postielky (mala asi 10 mesiacov), tak sa zacala hadzat o mriezky postielky a to tam jej mama alebo otec, niekedy aj obaja boli (takze jej blizkost mamy chybat nemohla). osobne si nemyslim,ze by to nebolo jej vypocitavostou, skor naopak 😎 potom ju horko-tazko naucili zaspavat tak, ze ju museli hladkat v postielke, co nebolo tiez o moc lepsie. asi pred mesiacom som jej poslala knihu a hned na druhy vecer im dcera zacala kyvat papa, hned ako ju ulozili do postielky s tym,ze chce zaspavat sama (ma 18 mesiacov).

ja a aj niektore ine mame proste stastie, ze nase deti spia celu noc bez placu (teda aspon gregor v noci neplace nikdy, zobudi sa len, ked je hladny a skor pocut mlaskanie 😉 ). ale verim, ze pokial vam dieta place cely den a prestane jedine, ked si ho pritulite v posteli, tak sa musi velmi vytesovat a necudujem sa im (ale zas asi nema cas pisat na konovi).

ale velmi sa mi nepaci,ako niektore presviedcate o svojej pravde ostatne. kazdy ma na vec iny nazor a TEN spravny neexistuje. a pokial ste vy same presvecene o tom,ze tak je to spravne, tak so bez problemov aplikujte na svoje deti, ale nehante nazory ostatnych, pretoze prave tomu cloveku sa mozno osvedcil ten jeho sposob vychovy a kedze neexistuje jediny SPRAVNY nazor, tak sa radsej venujte detom ako hadkam na internete 😎

andy2306
1. nov 2009

nikdo se tu sn ikým nehádá-a každý si tu píše,co chce.já sem psala své zkušenosti se svými dětmi-a jestli čteš,tak jsi i četla příspěvky -kde píšu,že každý at si to dělá jak chce-tisíc lidí,tisíc názorů-tot vše!jsem si nevšimla,že by se tu někdo hádal.hezký večer a krásnou noc.at všechny dětičky hezky spinkají

andy2306
1. nov 2009

a tu malinkou chápu,že protestovala,když ji najednou z ruk začali dávat do postýlky-byla zvyklá na nošení,tak to pro ni byla najednou změna.děti změny nemají rádi....takže to naprosto chápu,že tak reagovala.já bych to vypočítavostí nenazývala,spíš reakce na změnu-strach z toho,proč je najednou všechno jinak.ale to je taky jen můj názor...

opica
1. nov 2009

andy...presne o tom som pisala...uz sa ti nieco nepaci 😉
prajem sladke snicky aj tvojim detom a tebe

rimmel
1. nov 2009

a zase musim s tebou andy suhlasit 🙂

andy2306
1. nov 2009

rimmel- 🙂 🙂 😉

mě se něco nelíbí?nevím o tom.díky za přání-děti už sladce spí dávno a já už taky odcházím.pa holky

sloto
6. nov 2009

ahojte potrebovala by som od vas radu. nasa mala ma tiez problem so zaspavanim. nepomaha na nu ani vyrevat sa, a verte ze som to uz skusala xkrat, x dni za sebou a nic. teraz sa to trosku zlepsilo, skusili sme odmontovat bocnicu a namontovat postielku k posteli a mala spinka lepsie. mam vsak problem, ze mala sa vzdy vecer zobudi presne po 20 minutach s placom. zaspi uz sama, ale vzdy 20 - 25 minut po zaspani sa zobudi a potom place, nevie znovu zaspat sama, musim si k nej ist lahnut, ukludnit ju a potom uz spi normalne. robila to aj ked sme skusali ju uspat v postielke pred tym aj teraz. neviem cim to moze byt.

rimmel
6. nov 2009

sloto..nic cudne na tom nevidim..mala ta potrebuje tak jej pomoz zaspat lebo ocividne pri tebe sa citi najlepsie, najzrelaxovanejsie a isto 😉