Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

gucz
13. jún 2008

lalupa viem že sa mi to ľahko píše, ale asi by pomohlo oddelené spanie, teda jedna v spálni a jedna v detskej izbe napríklad, ale viem, že nie vždy sa to dá. Moja slečna akurát upadla do ríše snov, tuším to naozaj funguje. Mrnčala a trepala sa v káre asi 15 minút kým pochopila, že má smolu. Zatiaľ cez deň trénujeme v káre, lebo manžel spí po nočnej a čaká ho ďalšia, tak nechcem, aby ho zobudila. Keď si predstavím že tak pred týždňom som ju musela ja (bola som chorá) voziť a natásat v káričke aby vôbec zaspala a trvalo to aj hodinu sem tam........

gucz
13. jún 2008

pheva niesi z TT? si mi strašne známa v tvári

lalupa
13. jún 2008

nam v kociariku zaspia v pohode... zatial mam pomoc,ale neviem si predstavit uspavat ich naraz oddelene neskor, ked budem na ne sama, moj manzel chodi neskoro domov, nestihne mi pomoct
vitam vsetky rady 😉

pheva
13. jún 2008

nas nakoniec udrel v kociariku a uz spokojne odfukuje 😠

gucz nie nie som a v TT som bola iba raz v zivote som Kremnicanka

gucz
13. jún 2008

no moj poklad po stráááášne dlhej dobe spí pred ôsmou 🙂 🙂 🙂 , tuším ten režim pomáha

luciar79
13. jún 2008

ahojte. my sme dnes malý druhý deň tréningu zaspávania.Uložila som ho a odišla.dvakrát zareval ale vôbec nie hystericky a vkuse ako predtým.a potom bol ticho.Po 5 min som ho išla kuknút a pozeral sa na kačky na perine. Po dalších 7 min som sa išla pozrieť a už spal.sa mi nechce veriť že by to pochopil tak skoro.som z toho ešte v šoku 🙂
dnes ho skúsim obudiť o 10 na kojenie.Uvidím čo to spraví s ďalším kŕmením.

babula90
13. jún 2008

luciar, gratulujem 😉 , uvidíš zajtra. Aj ja budím o 22 na kojenie.

gucz
13. jún 2008

luciar79 držím palčeky aby to dobre dopadlo, my už chvalabohu v noci nepapáme, papali sme asi do štvrtého mesiaca

luciar79
14. jún 2008

Tak vás informujeme o našej noci po krásnom a rýchlom zaspaní.O pol 10 sa zobodil tak som mu dala napiť že to bude to večerné kŕmenie.Potom sa obudil o 23.30 i načo ho môj muž vytiahol a učičíkal.Načo som sa teda hnevala lebo som ho chcela nechať vyplakať tak ako v knižke.Takže zaspal na našej posteli a on ho preniesol.Potom sa obudil o 2,30 dostal najesť lenže som u toho zaspala, celú dolámanú ma obudil zas 6. Trochu sa pokukal a zaspal tak na pol hodinu.No najlepšia noc to teda nebola.

A ja som myslela jak je to super že krásne zaspal, sa mi odvďačil....

Ako kojíte aby ste u toho nezaspali, posediačky?

a aj vaši muži bránia uspávaniu podľa knižky?malý má len 3 mes a môj muž by ho kojil každú hodku len aby neplakal, nosil na rukách....ach jo.
Asi ho budem musieť odsťahovať k svokre, než si malého vycvičím sama 🙂

babula90
14. jún 2008

ahoj lucia, kojím posediačky. Staršiu sme tiež nechali "vyplakať" v 3mes. a potom to bolo OK. Muž sa mi do toho nestará, povedz mu, že Ty si s ním celé dni a chceš to mať podla seba. 😀

gucz
14. jún 2008

moja mrnčla asi o jedenastej, chcela aby som stala pri postieľke kým zaspí, ale iba som ju pohladkala a išla som si ľahnúť, chvíľu plakala, potom mrnčala a potom to vzdala a zaspala. Vstávali sme o šieste. (predtým o pol piatej - piatej)

pheva
14. jún 2008

dievcat u nas je to katastrofa maly mrncat v poslielke od polnoci do rana . Bolo to hrozne. A vobec to nepochopil. Teraz mi zaspal v kociari . ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 😔 😔

gucz
14. jún 2008

pheva keď mrnčí viac ako hodinu v kuse, radšeh ho vytiahni a chod sa s ním hrať. Ja viem je to ťažké , ja som to vždy hodila na manžela. Hodinu, niekedy dve sa hrala v obývačke, MM si pustil nejaký dokument a potom je dala do postieľky a odkvecla. ale to sa nám nestalo už asi týždeň, musím si zaklopať ťuk ťuk

veverica
14. jún 2008

prosim vas neviete mi poradit.... Zacala som maleho oducat od nocneho jedenia (v noci jedol 2x) teraz uz je to 2 noc bez jedenia po polnoci takze som spokojna. Len v knihe sa pise o neskorom vecernom krmeni a ze treba dieta zobudit na jedlo a toto mi neni celkom jasne. Treba ho uplne prebrat alebo staci mu v polospanku ked ma zavrete oci dat mliecko? Tak som to urobila vcera a zobudil sa okolo pol tretej a cca pol hodinu sa este dozadoval a potom zaspal do 6:50. Tak budem rada ak napisete vase skusenosti ci ste deti uplne zobudili. Dakujem

luciar79
15. jún 2008

ja som skúsila tiež malého obudiť na to kŕmenie ale zatiaľ sa žiadny efekt nedostavil.dnes v noci papal teda často myslím že tak po dvoch hodinkách.ale nespali sme doma tak možno preto.zaspávanie nám ide ale to kŕmenie je otras.som už strašne nevyspaná ani cez deň sa to nedá dohnať lebo spí v takých polhodinkových intervaloch a to mne nestačí.

rozmýšlam začať dávať na noc sunar, jednu dávku po kúpaní, možno by mi potom dlhšie vydržal spať...čo myslíte?

gucz
15. jún 2008

veverica ja by som mu mliečko nedávala, keď sa na to sám nezobudí. už je dosť veľký, moja nepapá v noci už asi od 4 - 5 mesiaca.
nám sa už zaspávanie cez deň myslím podarilo zvládnuť, v noci sa sem tam ešte s mrnčaním zobudí, to len prídem, pohladkám a hotovo

veverica
15. jún 2008

gucz to je super, ze tvoja mala nepapa od 4. mes v noci. Lenze kazde dieta je ine a moj ma aj reflux a ked som sa radila s lekarmi tak mi vsetci tvrdili, ze ma narok na jedlo aj v noci. Detom co maju reflux a my mame tichy rychlejsie spaluje a vybieha kyselina a to je taky rev, ze sa naozaj nedal inak zvladnut len jedlom lebo mu to stiahlo aj kyselinu. Caj nam nezaberal. Zmenila som mu vsak lieky proti refluxu a povedala som si, ze to skusim a zatial 3 dni bez nocneho papania. Myslim si, ze je to uspech len som potrebovala radu ci ho zobudit uplne.

ronit
15. jún 2008

mam otazku vidim ze podla knihy postupuju aj mamy s malymi babatkami, nie je tam pisane ze az od 6 mesiaca?

luciar79
15. jún 2008

v 3.kapile sa píše aj tých mladších.Ja som zatiaľ zaviedla pravidelný režim a naučenie zaspávania a budenie o 10 kŕmenie.zatiaľ necchem dosiahnuť že prespí celú noc a ani cez deń ho nezaťažujem pravidelným spaním.vybrala som si zatiľ len toto a potom v 6 mes nám to už pôjde ľahšie.Malý pochopil zaspávnie hneď na 2 deň.ešte by sa mi páčilo keby od toho nočného krémenia vydržal aspoň do 4.ale v noci ho revať nenechávam, ale on to ani nerobl.vždy po jedle zaspí.

neviem či to robím správne ale takto my to vyhovuje. 🙂

bublinkajasminka
15. jún 2008

veverica - my malinkú nebudíme úplne len v polospánku vypije fľašku a spinká dalej 😉 máme pevný čas na večerné jedenie a to 21.40 a potom papá až okolo 4-5 ráno

ronit - presne v 3 kapitole sa píše o detičkách mladších ako 3 mesiace a to je aj naša 😉

pappo
15. jún 2008

caute nemam cas vsetko citat poradte o aku knihu sa jedna? diky
bublinka a to krmenie v spani je dobra vec?

susika
15. jún 2008

tak nám sa režim úplne prehádzal pred 2 týždnami po očkovaní hexa a prevenarom.od vtedy malá vstáva skoro každé 3 hodiny, ako ked bola malé mimčo a cez den spí tiež hrozne.už normálne jej asi uvarím nejaký odvar na spanie 🙂

ronit
15. jún 2008

dakujem baby 🙂

bublinkajasminka
15. jún 2008

pappo - nám to vyhovuje, malá si zvykla nato

susika - ako je možné že očkovanie zmení režim??

cathrin
15. jún 2008

veverica, ako sa ti podarilo odstrániť nočné kojenie? 😕
my sa stále kojíme každé 2 hodiny 😠 už som aj skúšala vynechať kojenie o 22:00, týždeň sa mi aj darilo, ale ona sa vždy o tom čase aj zobudila, som si myslela, že keď jej nedám nejaké 2-3 dni, tak sa už nebude budiť

veverica
15. jún 2008

cathrin ja uz nekojim, ale jedol 2x za noc a to okolo pol noci +- hod a okolo 4 rano tiez +- hodina. No a ja som si hovorila, ze nemoze byt tak strasne hladny ked cez den vydrzal aj 5 hodin bez problemov aj ked ma reflux. Muz stale tvri je hladny, smadny a ked sa zobudil tak prve co bolo je smadny a ked nechcel caj alebo sa po chvili zasa zobudil tak to bol presvedceni, ze je hladny 😀 . Poslala som ho spat jednu noc do obyvacky (tesil sa ako male decko) a ja som malemu proste to mlieko nedala dostal len caj. Sice protestoval, ale ja som si ho zobrala k sebe a spievala mu, hladkala ho a stale nieco. Ale ked som videla na nom, ze zaspava a nieco ho po chvili vyrusi a zacne znovu plakat a da sa utisit bez jedla tak som si povedala, ze to skusim vydrzat (manzel hromzil v obyvacke a dokonca si aj tajne chystal mlieko 😀) no a nakoniec asi po hodine zaspal a spal az do rana. Dnes bude stvrta noc bez nocneho krmenia tak som zvedava aka bude lebo druha a tretia noc nebola moc dobra.
No ale neviem ci si citala, ze treba dat papat POSLEDNE VECERNE KRMENIE medzi 22:00 - 24:00 a stanovit si presny cas.
Skus to aj ty a ak ta nieco napadne tak napis, drzim palce, drz aj ty mne este nemame vyhrate 😝

lalupa
15. jún 2008

aj my niekedy davame do spanku,ale po case sa zobudia s prisernym krikom, potrebujue odgrgnut a su cele cervenea... ale nehovorim o nocnom krmeni,ale cez den,lebo my v noci spime 😉

gucz
15. jún 2008

ja odkedy som začala malej dávať na noc kašu, riedku z fľaše, tak sa mi nebudí v noci na papanie. Samozrejme sem tam sa zobudila v noci, dala som jej dudu, či je naozaj hladná, alebo nie, ale ona si spokojne povešinou hneď aj zaspala znova. Potrebovala sa len učičíkať saním.

susika
15. jún 2008

bublinkajasminka - tak to ti ja neviem. opýtať by si sa musela mojej malej🙂)ale ona akob plakala strachom, akoby sa jej niečo snívalo...a tak sa zobudí s plačom, čo sa do vtedy nestávalo....ale cez den sa snažíme zachovať rovnaký režim ako býval. aj ked sme boli v MT na pobyte koli vojtovke a tam sa krásne naučila spinkať doobeda dnu, tak hurá, aspon to sa zmenilo k lepšiemu, lebo ona je šidlo už od šiestej hore a to mne sa neche behať o osmej po vonku, lebo ona dlhšie nevydrží.

gucz-to sa lahko povie, že kašu na noc.aj mne to radili.ale ked moja z flašky nevypije nič okrem mlieka a aj to len ráno a večer.aj čajík do nedávna pila z takého sosáka a som ju naučila piť z flašky, lebo bolo viac mimo ako v nej... ale budí sa celkom dobre.vstáva až o tretej, štvrtej alebo piatej nadránom, tak to sa celkom dá.ionak ja kašičku dávam ako prvú večeru, ale ona má horzne rýchle trávenie, takže o necelé dve hodky už kúpame a idem spinkať s mliekom

veverica
15. jún 2008

susika tak my sme na ockovani neboli a budi sa tiez s velkym placom. Od kedy mu davam neskore nocne krmenie dnes 4 den tak je to horsie. Uz plakal teraz od pol osmej asi 4x, ale ked k nemu prideme dame dudku, alebo trosku napit tak sa otoci a spi dalej. Mozno je to sposobene zmenou a je to prechodny stav....