Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

anakonyes
23. jan 2009

jo Mates je celkově hodně akční byl takový už před narozením 😎 takže nám naše mudr doporučila homeopatický čípky Viburcol, zaberou, ale rozzuří ho zavádění a účinek je jen asi na 3 hodiny, takže bych mu ho musela znova v noci dávat....
takže pokud máte zkušenost s jiným homeopatikem, prosím napište mi ho, já se o tom s mudr poradím, díky...
bylinkový čaj, masírování atd je běžná praxe.
ještě tu aromaterapii nemáme dotaženou 😝

anakonyes
23. jan 2009

vyšla ta knížka i v Čechách? prosím pod jakým názvem? díky 🙂

atreides
23. jan 2009

myslím, že ne

monusska
23. jan 2009

ahoj anakonyes. a kolko je tvojmu syncekovi?

devila
23. jan 2009

Ahojky, tam myslíte, že když se mi dítě v noci budí a pláče, tak je lepší ho nechat vyplakat a zvykne si se nebudit?Budí se sice jen 1-2x za noc ,ale zřejmě jen abychom přišli.vě Malé je 6,5 měsíce. Děkuji.

amarelka
23. jan 2009

devila skor nie, treba zistiť prečo plačká, hladať príčinu a nájdete aj riešenie 🙂 ...kludne chod za nou podla mna, ved ťa nemá ako inak zavolať

devila
23. jan 2009

Amarelko, děkuji za odpověď. Já to totiž stejně nikdy nevydržím ji nechat plakat. Rve mi to srdce, i když vím, že brečí jen aby byl někdo u ní a vzal ji na ruce. Je to zlatíčko, tak co by pro ni maminka s tatínkem neudělala, že?

kkaattkkaa
23. jan 2009

anakonyes, drzim palce! Nech uz sa rozhodnes akokolvek
Podla mna sa citanim celej knizky nezatazuj-v kocke je to jednoducho-ulozit, pusa, odist-prist za nejaky cas, postupne predlzovat, pokial nezaspi.
Inak nas syncek tak isto skrabe, kope, kvace, hryzie, naastastie ho upokoji prsnik.

kkaattkkaa
23. jan 2009

A nieco pre tych, ktory nechcu nechat dieta "vyplakat sa"-je aj ina moznost ako na to:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lulu723
24. jan 2009

ahojte tu knihu si mozete stiahnut do pc a myslim,ze je tu na strane 56 😉

mywiel
24. jan 2009

atreides dik, mi uz spinkame v svojej postielke okamzite a bez akychkolvek problémov 😵 🙂

mywiel
24. jan 2009

Homeopatia na lahsie zaspavanie a aby nedajboze nemalo traumu z toho ze musi spat vo svojej postielke 😀 je dobra Calcarea Carbonica 15CH to sa da celé naraz dietatu bud do ust alebo rozpustit najprv do vody a o tyzden ma dat Calcarea Carbonica 30CH. Prajem prijemné uspavanie a bez stresov. 😵 😉

mywiel
24. jan 2009

Anakonyes asi sa budem opakovat, ale pred vecernym spanim zavedte uz len kludné hry, ak ho kupanie rozsanti tak ho kup skor ako vecer, zavedte ritual, ze mu precitas rozpravocku a vysvetlis dopredu, ze po 1 rozpravocke sa pojde spinkat a ze mamicka je stale doma, ze sa nemusi bat, pusti napr. potichsie cdcko s relax hudbou, nechaj malu lampu zasvietenu, pootvorené dvere atd. proste musis skusit, co vam vyhovuje, z postielky ho ale nevyberaj, je mozné ze na zmeny bude reagovat zo zaciatku trochu placom na protest, lebo bude aj on skusat a testovat ci mama vzdy dobehne, ale casom si zvykne a pochopi, ze je zbytocné plakat, ze mama pride len uz nebude skakat celu noc ked sa chce maly hrat. Dieta potom tu energiu radsej vyuzije na spanie ako na plakanie a hlavne ked mama pride pravidelne pohladkat sa utvrdi, ze nie je v ziadnom pripade opustené, inac doma nemusi byt uplné ticho aby dieta mohlo spat, kludne moze pocut, telku, ako sa rodicia rozpravaju a aj tak by malo ostat v svojej postielke a pochopit a zvyknut si, ze ritual je napr. kupanie, papanie, hranie sa prip. citanie knizocky a spanie, nam rutina pomaha a mala uz spava bez akeho kolvek protestu...Drzim palce nech sa uz aj ty mozes vyspat ako ja. 😵

marmazel
24. jan 2009

Ahojte, tak sem začala číst tu knížku, moc sem toho ještě nepřečetla, ale chci se zeptat, dodržujete to přesně? Dopolední spánek 10-11,3 a odpolední 14,30-15,30. Mě malá usíná mezi 19,30-20,00 a vstává v 7,00 pak spí cc od 9,30 - 11,00 a pak cca 13,00- 14,30. Jsou to přibližné časy, liší se třeba o půl hodiny. Jenže v noci se mi začala budit, spíš brečí ze spaní, tak 2-3 za noc, dám dudlíka a spíme dál, ale stává se mi, poslední dobo častějš, že se kolem ůl noci vzbudí, chce si hrát, střídavě si hraje a brečí, po 2 hodinách jí musím dát najíst a pak spí. Než se zas nad ránom vzbudí na udlíka. Teď sem si teda všimla, ře jí asi porostou zuby, jak to dělůáte ,když rostou zuby? Myslíte že jí mám ten režím změnit? Nevím. Ale rádi bychom se s manželem vyspali. Předem moc děkuji za rady

atreides
24. jan 2009

marmazel my ty časy dodržujeme a zrušili jsme i dudlíka, aby se na něj nebudila
mmch já dávám Ninči najíst hned, když se v noci vzbudí a pak ji zase uložím

kkaattkkaa
24. jan 2009

mywiel,
mne sa zda, ze pokial by dietatko malo mat traumu z toho, ze spi samo, je lepsie ho zobrat k sebe a predchadzat tomu, aby vobec dostalo nejaku traumu, nez mu davat (aj ked len) homeopatika, len preto, aby som to potlacila

zelmirka1
24. jan 2009

mywiel kukla som album...krasne fotky a krasne dietatko mas vazne....

marmazel ja si myslim ze casy netreba dodrziavat presne, ved stasi vysledovat ktore casy vyhovuju tvojemu dietatku a potom ich len priblizne dodrziavat.

anakonyes
25. jan 2009

Ahojda, tak zatím vše probíhá neuvěřitelně úspěšně. Matýsek se po obě noci vzbudil jen jednou mezi 2-3h a stačilo dát napít nebo jen pohladit a přikrýt a spal dál. Vstával v 6h.
Jinak je mu 9 měsíců a je to takový "chlapíček" 😎 odmítá zůstávat miminkem, v půl roce mě odstavil a vyměnil za kus masa 😀 k obědu. Takže z jeho vlastního rozhodnutí už kojený není. Stejně teď se zase rozhodl že po 14ti dnech lkezení je čas začít stát... je paličatej, vzteklej, umíněnej, ale neuvěřitelně šikovnej. Chodíme na cvíčo, kde se vyrovnává 14 měsíčním dětem. Přes den spí 2x 1 - 1,5h (dvakrát dokonce odpoledne 3hod - po cvičení)
Takže k tématu: včera večer, trošku usínal tíž, ale byla to žízeň. Napít mu dávám, sama se v noci chodím napít. Dudlíka jsme zrušili na noc a teď už i na den
Myslím, že každá matka by se měla zaměřit na svoji intuici. Ikdyž mě rozhodnutí taky trvalo nejmíň 10dnů, kdy jsme se zbytečně trápili oba. Přitom jsem měla jasný pocit, že už ho svou přítomností ruším. My jsme hodně "spojený" ve 4 týdnech dostal silný zánět ledvin, kvůli neodhalené vývojové vadě a jen moje intuice nás zahnala do nemocnice včas. Musím ho pořád hodně sledovat a posuzovat sama jeho zdravotní stav a hned podchytit jakýkoli výkyv. Takže mám tohle vnímání hodně vycvičený.

kkaattkkoo -o homeopatika se zajímám proto, že občas má mates problém "vypnout" hlava by už spala, ale ručičky pořád hrabou a škrábou, nohy kopou a to dokáže trvat i půl noci. Tohle dítě nesmírně vysiluje a dobře napsaný homeopatika v podstatě vyrovnávají nějakou nerovnováhu v organismu. proto by neměli být psaný paušálně, ale na základě vyšetření. Stejně tak by pomohla orientální medicína, ale její vyšetření je mnohem nákladnější, a popravdě je lehčí dát homeopatikum, než chodit s dítkem na jehličky...
další podporou spánku je aromaterapie - levandule, heřmánek, meduňka... masírování...je toho víc, ale hlavní je podle mě moje intuice.

mywiel
25. jan 2009

kkkatttka uz nemienim prispievat do tejto témy, lebo som vzdy zle pochopena, my traumu nemame, len som chcela napisat, ze exzistuje nieco iné ako len satky, a spavanie s detmi, ak ma dieta napr. nocné mory atd. tiez je to jedna z metod co moze pomoct, to vsjo... 🙄

zelmirka dakujem. 🙂

mywiel
25. jan 2009

Moja len prvu noc plakala 3 hodiny, druhu uz len mrnkala ked vypadol cumlik tak to som este zo 10x v noci vstala aby som jej ho dala a spala dalej, 3 noc som vstala uz len 2x kvoli cumliku a spala (vtedy som spavala ale v jej izbe ked som sa rozhodla dat na tu metodu, takze prva noc je tazka lebo som sa nevyspala) a odvtedy spi bud okamzite ako ju ulozim do postielky alebo pri nej ostanem minutku hladkam ju po cela a ona zaspi.

Mamicky si musia najst co im vyhovuje, ja som si nasla, tie co s mojim postupom nesuhlasia nech konaju podla seba, ja som tiez hladala a skusala kym sme si nasli systém co nam vyhovuje vsetkym. 😉 😵

mywiel
25. jan 2009

Este chcem napisat ze ten rezim som trochu zmenila a prisposobila malej lebo som videla kedy je zhruba unavena tiez mi trvalo par dni kym sme to vsetko prisposobili aby to vyhovovalo vsetkym aj nam aj jej, hlavne cez den som musela najst tie casy aby bola unavena a kedy si suchala oci, casto to byva po najedeni, tak vtedy ju davam spat a odvtedy je pravidelne unavana v tych istych casoch, takze sa tak uz nastavila. Ak date spat dieta ked nie je unavené tak urcite neuspejete. 😅

mywiel
25. jan 2009

Neviem ci na Slovensku poznate relacii Super Nanny? Je to o metodach ako vychovavat svoje dieta a tam hovorili, ze kazdé dieta aby malo moznost sa zdravo vyvijat potrebuje dostavat urcité limity od svojich rodicov a ze rodic musi vediet povedat svojmu dietatu nie bez toho aby sa citil za to vinny, ze to ze rodic ustanovy urcity systém aj ked dieta place je aktom lasky nie tyrania, lebo je to pre dobro dietata, takze dolezité je ze sa dieta nauci samo a bez strachu zaspavat a vlastne tak nadobudne svoje sebavedomie, ze to dokaze bez komplikovanych ceremonii, lebo vie, ze tak je to spavne, lebo jeho mama to tak stanovila a vie, ze tym padom sa nemusi bat zaspavat samé, ze je to uplne prirodzené a normalne spat kazdy vo svojej postielke, dieta to pochopi a dokonca velmi rado. Takze sa nebojte svojim detom povedat nie ked treba oni aj to potrebuju k svojmu zdravému vyvinu. A k tomu placu, ja chapem, ze pre matku je tazké pocut svoje dieta plakat, ale to mu vzdy vyjdete v ustrety, ked bude sa hadzat o zem v obchode, lebo mu nekupite hracku ktoru chce, datemu na obed cokoladu, lebo prave na spenat chut nema atd.? Rodic je tu na to aby dieta zdravo viedol, a ukazal mu, ze je v zivote vela veci z coho moze mat na zaciatku strach lebo su nové, ale ze je to uplne normalne, ze v zivote sa bude musiet stretavat s novymi vecami a ze bude vediet, lebo ho to rodicia naucia, lebo v dieta veria a v jeho schopnosti, ze aj dieta dokaze tie nové veci akceptovat a naucit, sa ich podla mna takto dieta nadobudne sebadoveru... 😕 😉

amarelka
25. jan 2009

mywiel áno, chodilo to aj na Slovensku, tu sa to volalo pestúnka-no nemala som pocit, že by sa tie výchovne postupy týkali aj babatiek,ukazovali skor deti od 2 rokov hore 😒

monusska
25. jan 2009

dievcata,musim vam povedat ze my sme vcera maleho ulozili prvy krat do svojej vlasntnej izby a vyskusali sme tu metodu. t.j. dala som mu jest pol hodku pred kupanim (predtym mi zaspaval na prse a potom niet divu ze ked sa prebral tak ma s krikom hladal). potom sme precitali knihu a pohrali sa a dali spat. sluzbu mal manzel. veru nebolo mi jedno ked plakal 3/4 hodinu ale potom zaspal. spal bez pohnutia do 00.30. potom sa zobudil asi este styri krat no pokazde plackal ani nie minutku a zaspal!!!! bez prsa celu noc 😀 . dala som mu papat ked sa zobudil o 7.20 a to este sme potom potiali do 8.20 😎 . a dnes sme ho ulozili rovnako ale citat sme necitali pretoze bol strasne unaveny. zaspal sice s placom ale netrval ani tych pat minut po ktorych sme tam mali ist. dnes ma zase sluzbu muz (aby necitil mliecko). no uvidime aka bude ta dnesna noc..... 😖 a to som pisala o mojom vecne uplakanom synovi,ktory plakaval aj sest krat v noci a upokojilo ho iba nosenie,cicik alebo trhanie mojich vlasov az kym nezaspal..... 😀 😀 😀

mywiel
25. jan 2009

Tak drzim palce nech sa to dari dalej, v nasej téme mam pocit, ze mamicky pisu cim viac ako sa to dari a je to povzbudzujuce, v tej druhej neviem ale je mi to jedno ja prajem vsetkym nech najdu svoj sposob.

pastuska
25. jan 2009

mywiel, myslím si, že super nanny sa týkala starších detí, nie bábätiek. Nechať bábätko plakať ...no comment.
A tou druhou témou myslíš "Moje dieťa nechce spať", či tak nejak sa tá téma volá? Veď tam prispievaš, tak akože nevieš, čo tam píšu....

mywiel
25. jan 2009

pastuska uz nemienim nic riesit ani nic vysvetlovat uz ma to unavuje... 🙄 Prajem pekny vecer.

eppik.m
25. jan 2009

ahojky, je to pouze a pouze na rodičích jak si dítě naučí ... i když děláme chyby, tak se to vše dá vždy napravit ... a děti se vždy adaptují ... mluvím ze své vlastní zkušenosti ... držím vám všem palečky 😉

pastuska
25. jan 2009

Mywiel, mne nič vysvetľovať nemusíš, nech si každý robí tak, ako uzná za vhodné.
Náhodou mám opačný názor ako ty, ale ti ho neberiem, ak si spokojná, tak ok. Ja mám len iný názor, nič viac.

ellunka
25. jan 2009

Ahoj holky, tak mala se opravdu naucila usinat sama, dnes uz je to druhy vecer, co ji polozim do postylky - to place - pohladim, reknu ji o tom jak ji mame radi, ze az se vyspinka, ze si zase budeme hrat, ze i jeji meda uz spinka a odchazim, okamzite prestane plakat a usne - bez place, bez broukani. Jsme s manzelem opravdu v soku 🙂 Trvalo osm dlouhych veceru, nez se naucila usinat sama - plakala, rvala, zvracela, no hruza... ale byli jsme neoblomni a opravdu se vyplatilo... sice jsem jednou brecela s ni, ale ted jsem fakt rada, ze jsme vydrzeli 🙂 Takze preju pevne nervy vsem ostatnim maminkam, co s metodou prave zacinaji... Holky, vydrzte 🙂 Vyplati se!