Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bluff
8. nov 2007

my mame pripad v rodine ze mamicka v posteli v noci kojila, zaspala a ked sa zobudila babatko bolo zadusene. takze ja som len vtedy spokojna ked mala spi vo svojej postielke. dufam ze jej to na inteligencii neuberie 😉

bubatko
8. nov 2007

napriklad ma vydesil prispevok "katika1 • 1d • 6. nov 2007 o 10:45" ona ma len dvojmesacne babo ☹

ale nie, nepotrebujem tu nic dokazovat, ze kto kde co kedy napisal, ale boli tu uz take temy aj okrem tejto a tam tiez hovorili kolko xy hodin nechaju deti vyplakat, takze tak

kazdy nech si vychovava svoje dieta, s tym suhlasim, tak sa uz nebudem vyjadrovat 🙂

bibinka
8. nov 2007

harper- stotožňujem sa s tvojím názorom, aj my sme nechali malého medzi sebou a je z neho fajn chlapček, šikovný a inteligenetný a vôbec mu to neublížilo ani nnieje rozmaznaný. ale to závisí aj od iných faktorov. na druhej strane, môj mladší je ešte len bábätko a je to typ, ktorý chce byť sám ,vydrží byť aj v noci potichúčky hore sám aj zaspí bez akéhokoľvek dvíhania sa na ruky. tak keby sa nám "prevrátil" a začal by takto reagovať, pokúsila by som sa ísť podľa tej knižky, možno by to bolo dobré.

ufka
8. nov 2007

posli te mi tú knižku ak sa dá na ip

mamacat
9. nov 2007

pre tie co vedia po anglicky tu je link na kviz ktory vam pomoze zistit aka metoda je pre vas a vase mimi najlepsia:
http://www.parenting.com/parenting/baby/article...

patusik
9. nov 2007

Prosim Vas pekne o zaslatie knihy "kazde dieta sa vie naucit spat" aj mne,prosíííííííím. Bud na IP, alebo patusik@gmail.com

patusik
9. nov 2007

Ja mam takyto problem: moj synator sice zaspi, to nie je problem, ale za 10 minut je hore, bud sa zobudi len tak, alebo mu vypadne dudka a to ho preberie, riesi niekto nieco podobne?

katika1
9. nov 2007

ahojte reagujem na príspevok od bubátko..
Čo už ťa na tom vydesilo??? 😕 ty si to asi zle pochopila 😖

však nechať aj dvojmesačné bábo pár minút plakať- čo je na to zlé??? 😕
plakal prvý deň hádam 10 minút, potom len mrnkal, potom plakal na druhý deň menej a proste stále to bolo menej 🙂 a tak sa to naučil.. a teraz spokojne zaspinká sám.. Čo už je na tom zlé, nechápem.

a v noci neplakal dve hodiny- dve hodiny sa len chcel nosiť.. a keď som ho nenosila spustil plač.. ale to som ho nenechávala vyplakať.
Po čase sa naučil zaspávať sám cez deň, potom aj večer a automaticky začal zaspávať sám aj v noci.

No sorry, ale buď sme sa zle pochopili, alebo sa v tomto jednoducho nezhodneme.

katika1
9. nov 2007

a ešte jedna vec, on neplakal tak že sa išiel zadusiť.. to by som ho nenechla nikdy len tak.. bolo to maznavé mrnkanie a pýtanie sa na ruky.
Takže tak 🙂

bubatko
9. nov 2007

katika, tak sorry, asi sme sa zle pochopili, ako som pisala, tak hlavne som citala v inej teme niekde tu na tejto stranke ale aj inej, ako nechavali vyplakat babo a na Teba som poukazala len preto, ze mas male babo v tejto teme, nic ine v tom nebolo... fakt asi tazko hovorit, ze take male babo sa uz naucilo spat, ono sa to vekom meni, teraz spinka, inokedy menej, potom zase pekne spinka, proste podla toho, ake ma obdobie a vek a co vsetko uz dokaze, preto si myslim, ze nejake sablony a metody su nanic, dieta sa meni pocas vyvoja

nechcela som sa uz v tejto teme vyjadrovat, len som citila potrebu ospravedlnit sa katike 🙂

hannah78
9. nov 2007

ahojte mohol by niekto poslat tu knihu na hannah78@orangemail.sk? bola by som vam vdacna. nasa mala sa poriadne vyspi iba v kociku na prechadzke a kedze ide zima rada by som naucila spat aj v postielke. dakujem

dobromila
9. nov 2007

hannah - poslala som Ti ju 😉

jagatko
9. nov 2007

ahojte mozem aj ja poprosit o tu knihu? ankagaller@netkosice.sk, dakujem

dobromila
9. nov 2007

jagatko - poslane 😉

hannah78
10. nov 2007

dobromila dakujem si zlata 🙂

bibinka
10. nov 2007

dobromila- prosím prosím, aj ja chcem tú knižku.hliveta@centrum.sk vopred ďakujem 🙂

helen
10. nov 2007

Ahojte,
vidim, ze sa tu rozmohlo sirenie tej knihy 🙂 perfektne!
Baby poradte mi ako riesit takyto problem: Chcela by som svoju 3M dcerku pomaly privykat na rezim. Ona noc prespi pekne, zo dva krat sa zobudi, trosku sa napije z prsnika a spi do rana. Vecer zatial zaspava pri prsniku, vacsinou pekne zaspi uz okolo pol deviatej. Rano vstava o siedmej. Cez den spi rozne dlho, no vzdy dva krat: doobeda a poobede. Chcela by som jej postupne a nenasilne zaviest rezim, no cez den spava hlavne vonku v kociku. Vyslovene ju to uspava. No viem, ze cim bude starsia, tym menej spanku jej bude treba a v kociku nebude vyhradne spat. Ako ju donutit k presnym casom, ked v kociku sa ju nebude dat nechat vyplakat? Niekedy, ked je velmi zle pocasie, davam ju vo vanicke od kocika spat na balkone, aby bola na vzduchu. Nemozem ju ale nechat revat na cele sidlisko.. co s tym? Prosim najma babulky, co ste citali tu knihu. Snad som sa nevyjadrila ako hotentot 😀

evulik6
10. nov 2007

Ahojte babenky. Nasla by sa medzi vami nejaka dobra dusicka a poslala by mi tu knihu? Prosiiiim!!! tothova.e@centrum.sk
Vopred velmi pekne dakujeeeem.

renca3
10. nov 2007

Ja tu knihu uz nemam, ale pouzila som ju pred 3 rokmi, ako som na zaciatku pisala. Prisla som k nej nahodou a poslala mi ju kocka, co ju prelozila z nemciny a nechceli jej ju tu na SK vydat, vraj nebude predajna. Nemyslim, ked je o nu taky zaujem. Zufalych mamiciek je stale dost ja na SK, co sianhu na tuto metodu. Alebo uz je aj v kniznej podobe? Neviem o tom.

dobromila
10. nov 2007

bibinka aj evulik - uz by ste ju mali mat v mailovej schranke 😉

mamcaaa
10. nov 2007

Ahojte baby mohli by ste niektora tu knihu poslat aj mne???burdicka@centrum.sk
Veľmi pekne vam uz teraz dakujem.......

dobromila
10. nov 2007

mamcaaa, mas ju 😵

mamcaaa
10. nov 2007

dakujeeeeeeeeeeeem

anmary
10. nov 2007

🙂 Ahojte baby. Prosím Vás, mohli by ste mi niekto poslať tú knihu.
Ďakujem a prajem Vám peknú nedeľu. 😉

anmary
10. nov 2007

Celkom som zabudla dať moju adresu. semanakova@centrum.sk

dorotka
10. nov 2007

helen ja by som ju v takomto veku do nicoho nenutila do polroka sa ti ten rezim aj tak niekolkokrat zmeni naozaj nema zmysel zacinat s nicim inym ako tym ze jej das uz teraz hracku do postielky ktora jej bude oporou ked bude starsia a skusat ju uspavat v postielke ked ti nahodou na tom prsu nezaspi ja som to riesila tak ale aj teraz ju obcas musim vybrat a douspavat na rukach ale vacsinou sa uspi sama ale len vecer po kupani v noci zaspava na prsu a cez den bud na prsu alebo v kociku proste som naoazaj nemala tu silu neustale je hodinu uspavat a ono aj v tej knizke pisu pokial nie si uplne presvecena ze ta metoda je spravna nema zmysel podla toho ist

anmary
10. nov 2007

😅 Martina, ďakujem za knihu.

renca3
11. nov 2007

Tak my sme praktizovali metodu v 8. mesiaci. Dovtedy sa to dalo vydrzat.

majula
11. nov 2007

Ahojte 🙂
Takže ja si myslím, že tá kniha je super...i keď neverila som pravdupovediac, že na môjho zlobríka to bude platiť. Ja som ju čítala s otvorenými ústami, všetko čo tam píšu je svätá pravda, teda aspoň čo sa nás týka.
Môj malý je dosť veľký nerváčik...mne sa nikdy, nikdy nestalo, že by sám zaspal v postieľke. Dokonca aj na prsníku málokedy zaspí, ani ten ho dostatočne neukľudní....čiže ja som tomu neverila, že on dokáže sám zaspinkať...dúfať som dúfala....ale....
Predvčerom večer sme to skúsili prvý krát, pretože už ma "nahneval", nechcel byť ani na rukách, ani v postieľke...nikde, ale pritom chcel spinkať, tak som ho dala do postieľky, pomojkala a odišla....plakal dosť dlho, bolo to do pol hodinky...už som myslela, že nevydržím...ale musela som, pretože len jemu by som ublížila, keby ho zoberiem....nepochopil to, bol by len zmätený...myslel by si, že nabudúce treba dlhšie plakať a potom ho zoberiem na ruky.
Vydržala som a on naoza ZASPAL!!! Ja som nevedela, čo od samej radosti robiť. Na druhý deň, teda včera sme to znovu skúsili a predstavte si, že ani nemukol, absolútne...zaspinkal ako anjelik...a to je naozaj veľký pokrok, pretože ako som už hovorila, nikdy sa nestalo, že by s kľudom zaspal...ani na rukách.
Dnes už to skúšame aj cez deň, troška plakal, takých päť minút...ale to vlastne ani nebol plač, bolo to také hundranie a sťažovanie sa.
V noci to zatiaľ nepraktizujeme, pretože ho kojím a bábätká do 6 mesiaca ešte nemusia vedieť prespať noc. Takže akonáhle začnem s príkrmami skúsime to aj v noci. Pretože niekedy sú noci, kedy chce papať aj každú hodinu a pol 😒
Joj, ale som sa rozpísala....na záver, ja túto knihu môžem len a len odporučiť, keď sa naučilo samé zaspávať moje dieťa...to Vaše to tiež dokáže...100%!!!!

anmary
11. nov 2007

Ahoj majula.
Ten mail, čo si písala, to presne platí aj na nás. Moja malá je presne taká istá. Do slova a do bodky. Chystám sa vyskúšať tú knihu, tak dúfam, že sa mi to podarí. Aj keď je tu malý problém. Bývame s mojimi rodičmi, a môj ocko nevydrží, keď malá plače, čo len minútu. Nadarmo mu budem vysvetľovať, že sa musí sama naučiť zaspávať, lebo je čoraz ťažšia. Dúfam, že to nejako zvládnem.